18 APRIL 2021

0
267

England – Premier League

Arsenal 13 : 30 Fulham
Manchester United 16 : 00 Burnley

England – Championship

Rotherham United 12 : 00 Birmingham City
Coventry City 15 : 00 Barnsley

France – Ligue 1

PSG 12 : 00 Saint-Etienne
Brest 14 : 00 Lens
Dijon 14 : 00 Nice
Nîmes 14 : 00 Strasbourg
Reims 14 : 00 Metz
Bordeaux 16 : 05 Monaco
Nantes 20 : 00 Olympique Lyonnais

Germany – Bundesliga

Borussia Dortmund 14 : 30 Werder Bremen
Mainz 05 17 : 00 Hertha BSC

Italy – Serie A

Milan 11 : 30 Genoa
Lazio 14 : 00 Benevento
Atalanta 14 : 00 Juventus
Bologna 14 : 00 Spezia
Torino 17 : 00 Roma
Napoli 19 : 45 Internazionale

Netherlands – KNVB Beker

Ajax 17 : 00 Vitesse

Spain – La Liga

Osasuna 13 : 00 Elche
Real Sociedad 13 : 00 Sevilla
Deportivo Alavés 15 : 15 Huesca
Atletico Madrid 15 : 15 Eibar
Real Betis 17 : 30 Valencia
Cádiz 17 : 30 Celta Vigo
Getafe 20 : 00 Real Madrid
Levante 20 : 00 Villarreal

Albania – Superliga

Apolonia Fier 12 : 00 Vllaznia Shkodër
Skënderbeu Korçë 15 : 00 Teuta Durrës
Laçi 15 : 00 Bylis

Albania – 1st Division

Egnatia Rrogozhinë 12 : 00 Tomori Berat
Pogradeci 12 : 00 Besa Kavajë

Albania – 2nd Division

Group A

Klosi CANC Spartaku Tiranë

Group B

Labëria 14 : 00 Devolli
Naftëtari Kuçovë 14 : 00 Maliqi
Memaliaj 14 : 00 Përmeti
Butrinti Sarandë 14 : 00 Tepelena
Albpetrol Patos 14 : 00 Delvina
Skrapari 14 : 00 Gramozi Ersekë

Andorra – 1a Divisió

Championship Round

Sant Julià 10 : 30 Atlètic Club d’Escaldes
FC Santa Coloma 15 : 30 Inter Club d’Escaldes

Regular Season

UE Santa Coloma 10 : 30 Penya Encarnada

Andorra – 2a Divisió

La Massana 10 : 30 Jenlai

Angola – Girabola

1º de Agosto 17 : 00 Wiliete

Argentina – Liga Profesional Argentina

Boca Juniors 01 : 00 Atlético Tucumán
Colón 18 : 00 Godoy Cruz
Estudiantes 20 : 15 Gimnasia La Plata
Arsenal 22 : 30 Racing Club

Argentina – Primera Nacional

Atlanta 18 : 00 Deportivo Riestra
Estudiantes Caseros 19 : 00 Estudiantes Río Cuarto
Atlético Rafaela 19 : 00 Almagro
Guillermo Brown 20 : 00 Deportivo Santamarina
San Martín San Juan 20 : 30 San Telmo
Independiente Rivadavia 22 : 30 Club Atlético Güemes

Argentina – Torneo Federal A

Group A

Circulo Deportivo 19 : 30 Olimpo
Independiente Chivilcoy 19 : 30 Estudiantes de San Luis
Juventud Unida Univ. 20 : 00 Ciudad de Bolívar
Sansinena 20 : 00 Deportivo Camioneros
Villa Mitre 20 : 00 Sol de Mayo
Cipolletti 20 : 00 Sportivo Peñarol
Ferro Carril Oeste LP 21 : 00 Deportivo Madryn

Group B

Juventud Unida G. 19 : 30 Central Norte
Douglas Haig 19 : 30 Gimnasia Concepción
Sportivo Belgrano 20 : 00 Defensores Belgrano VR
Boca Unidos 20 : 00 Chaco For Ever
Gimnasia y Tiro 20 : 30 Crucero del Norte
Sarmiento Resistencia 21 : 30 Unión Sunchales

Argentina – Prim B Metro

Comunicaciones 19 : 30 Argentino Quilmes
Defensores Unidos 19 : 30 Fénix

Argentina – Primera C

San Martín Burzaco 19 : 30 Excursionistas
Deportivo Español 19 : 30 Argentino Merlo
Luján 19 : 30 Ituzaingó
Midland 19 : 30 Dock Sud
Atlas 19 : 30 Deportivo Laferrere
General Lamadrid 19 : 30 Real Pilar

Argentina – Primera A

Gimnasia La Plata 13 : 30 Deportivo Español
El Porvenir 19 : 30 Defensores de Belgrano

Armenia – First League

Sevan 12 : 30 Noravank

Asia – AFC Champions League

Al Ahli 18 : 45 Al Duhail
Shabab Al Ahli 20 : 00 Al Hilal
AGMK 20 : 00 Istiqlol
Al Shorta 21 : 15 Esteghlal

Australia – A-League

Sydney 07 : 05 Adelaide United
Macarthur 09 : 10 Newcastle Jets
Perth Glory 11 : 15 Wellington Phoenix

Australia – Queensland NPL

Olympic 09 : 00 SC Wanderers
Brisbane Roar II 09 : 15 Capalaba

Australia – Queensland Premier League

Sunshine Coast 07 : 15 Wolves
Western Pride 08 : 15 Mitchelton

Australia – Queensland Premier League 2

Caboolture 08 : 15 Virginia United

Australia – Queensland NPL Youth League

Olympic U23 06 : 45 SC Wanderers U23
Brisbane Roar U23 07 : 00 Capalaba U23
Redlands United U23 08 : 00 Brisbane Strikers U23

Australia – Queensland NPL 2 Youth

Sunshine Coast U23 05 : 00 Wolves U23
Western Pride U23 06 : 00 Mitchelton U23

Australia – Queensland NPL Women

Sunshine Coast Wanderers 07 : 15 Moreton Bay United

Australia – Victoria NPL 3

Melbourne Victory II 06 : 00 Whittlesea Ranges

Australia – Victoria NPL Youth League

Melbourne Knights U21 04 : 00 Altona Magic U21

Australia – Victoria NPL Women

FV Emerging 06 : 00 Bulleen Lions

Australia – New South Wales NPL

Wollongong Wolves 05 : 30 Blacktown City
Sydney II 09 : 30 APIA Leichhardt

Australia – New South Wales NPL 2

Central Coast II 04 : 00 Northern Tigers

Australia – New South Wales NPL 3

Gladesville Ryde Magic 06 : 00 Bankstown United
Sydney University 08 : 00 Rydalmere Lions

Australia – New South Wales NPL Youth League

Wollongong Wolves U20 03 : 30 Blacktown City U20
Sydney U20 07 : 30 APIA Leichhardt U20

Australia – New South Wales NPL 2 Youth

CC Mariners U20 02 : 00 Northern Tigers U20

Australia – New South Wales NPL Women

Blacktown Spartans 06 : 00 Macarthur Rams
Manly United 06 : 00 APIA Leichhardt
Illawarra Stingrays 06 : 00 Northern Tigers
Emerging Jets 06 : 00 Football NSW Institute
Sydney University 06 : 00 Sydney Olympic
Bankstown City Lions 06 : 00 NWS Koalas

Australia – Western Australia NPL Women

West NTC 08 : 00 Murdoch Uni Melville
Perth 08 : 00 Northern Redbacks
Balcatta 08 : 00 Curtin University

Australia – Capital Territory NPL

Gungahlin United 06 : 00 Cooma Tigers
Canberra Croatia 06 : 00 Tuggeranong United

Australia – Capital Territory NPL Youth League

Canberra Croatia U23 03 : 00 Tuggeranong United U23
Gungahlin United U23 03 : 30 Cooma Tigers U23

Australia – Capital Territory NPL Women

Canberra Olympic 05 : 15 Gungahlin United
Tuggeranong United 05 : 30 Wagga City Wanderers

Australia – Northern NSW NPL

Broadmeadow Magic 05 : 30 Weston Workers
Maitland 07 : 30 Charlestown Azzurri

Australia – Northern NSW State League 1

Cessnock City 05 : 30 Cooks Hill United
South Cardiff 05 : 45 Belmont Swansea
Wallsend 09 : 30 Kahibah

Australia – Northern NSW Reserve League

Broadmeadow Magic Res. 03 : 30 Weston Workers Res.
Maitland Res. 05 : 30 Charlestown Azzurri Res.

Australia – Northern NSW State League 1 Reserves

South Cardiff Res. 03 : 45 Belmont Swansea Res.
Cessnock City Res. 03 : 50 Cooks Hill United Res.
Wallsend Res. 07 : 50 Kahibah Res.

Australia – Northern NSW Women’s Premier League

Charlestown Azzurri 06 : 40 Broadmeadow Magic
Mid Coast 06 : 40 Warners Bay

Australia – Northern NSW FFA Cup Preliminary

Coffs City United 05 : 00 Byron Bay Rams

Australia – Brisbane Premier League

St George Willawong 08 : 00 Centenary Stormers
Mt Gravatt 08 : 00 Toowong
Brisbane Knights 08 : 00 Bayside United

Australia – Brisbane Reserves Premier League

St. George Willawong Res 06 : 00 Centenary Stormers Res.
Mt Gravatt Res. 06 : 00 Toowong Res.
Brisbane Knights Res. 06 : 00 Bayside United Res.

Australia – Northern Territory Women’s Premier League

Hellenic Athletic 08 : 30 Litchfield

Austria – Bundesliga

Salzburg 13 : 30 LASK
Wolfsberger AC 13 : 30 Swarovski Tirol
Rapid Wien 16 : 00 Sturm Graz

Austria – 2. Liga

Austria Klagenfurt 09 : 30 Grazer AK
Rapid Wien II 10 : 30 Horn

Austria – Regionalliga

Mitte

Union Vöcklamarkt PSTP Kalsdorf
Allerheiligen PSTP Sturm Graz II
Stadl-Paura PSTP Spittal
Ried II PSTP Hertha

Ost

Mauerwerk PSTP Bruck / Leitha

Austria – Landesliga

Kärnten

Gmünd CANC Bleiburg
Feldkirchen Kärnten CANC Köttmannsdorf
SAK Klagenfurt CANC Kraig
Maria Saal CANC Wolfsberg
Völkermarkt CANC ATUS Ferlach
St. Jakob Rosental CANC KAC
Treibach CANC Lendorf
St. Michael Bleiburg CANC Dellach im Gailtal

Niederösterreich

USC Rohrbach PSTP Schrems
Ortmann PSTP Mannersdorf
Waidhofen / Thaya PSTP Retz
Spratzern PSTP Krems
Kilb PSTP Scheiblingkirchen
Ardagger PSTP Kottingbrunn
Zwettl PSTP St. Pölten II

Wien

ASV 13 PSTP First Vienna
Donau PSTP Favoritner AC
Slovan HAC PSTP Stadlau
Mannswörth PSTP Fach-Donaufeld
Austria XIII PSTP Union Mauer

Austria – Frauenliga

Altenmarkt 10 : 00 Wacker Innsbruck

Azerbaijan – Birinci Dasta

Kapaz 12 : 30 MOIK
Qarabağ II 13 : 00 Zaqatala

Bahrain – Second Division

Khalidiya 19 : 30 Al Shabab
Al Ittihad 19 : 30 Isa Town

Belarus – Premier League

Dinamo Minsk 12 : 00 Gomel
Ruh Brest 14 : 00 Smorgon

Belarus – 1. Division

Belshina 12 : 00 Volna
Krumkachy 14 : 00 Lokomotiv Gomel
Arsenal 16 : 00 Shakhtyor Petrikov

Belarus – Premier League Women

Bobruichanka 16 : 00 Vitebsk
Dinamo-BGU 16 : 00 Neman

Belgium – First Division A

Club Brugge 17 : 00 Excel Mouscron
Standard Liège 17 : 00 Beerschot
KV Oostende 17 : 00 Cercle Brugge
Zulte-Waregem 17 : 00 Gent
Kortrijk 17 : 00 Mechelen
Sint-Truiden 17 : 00 Anderlecht
OH Leuven 17 : 00 Waasland-Beveren

Belgium – First Amateur Division

URSL Visé CANC Rupel Boom
Tienen CANC La Louvière Centre

Belgium – Second Amateur Division

ACFF

Solières Sport CANC Verlaine
Stockay-Warfusée CANC Couvin-Mariembourg
Warnant CANC US Givry
Jette CANC Ganshoren
Hamoir CANC Meux

VFV A

RFC Wetteren CANC Harelbeke
Zelzate CANC Sparta Petegem
Merelbeke CANC Ninove
Voorwaarts Zwevezele CANC Ronse
Olsa Brakel CANC Oudenaarde
Westhoek CANC KRC Gent
Gullegem CANC Toekomst Menen

VFV B

Bocholt CANC Diegem Sport
Pepingen-Halle CANC Cappellen
Olympia Wijgmaal CANC Londerzeel
Spouwen-Mopertingen CANC Eendracht Aalst

Belgium – Third Amateur Division

ACFF A

Stockel CANC Crossing Schaerbeek
Gosselies Sports CANC Ostiches
Binche CANC Stade Brainois
SG-Tertre-Hautrage CANC Rapid Symphorinois

ACFF B

Herstal CANC Wanze / Bas-Oha
Mormont CANC Raeren-Eynatten
Huy CANC Richelle United
Aywaille CANC Oppagne-Wéris
Jodoigne CANC Onhaye
Gouvy CANC Stade Disonais

VFV A

Bambrugge CANC VW Hamme
Lochristi CANC Avanti
Voorde Appelterre CANC Wolvertem Merchtem

VFV B

Berlaar-Heikant CANC Diest
Eendracht Termien CANC Wellen

Belgium – Provincial

Brabant – ACFF

Grez-Doiceau CANC Etterbeek
NSeth Berchem CANC Sportive Brainoise
Genappe CANC Saint-Josse
Walhain CANC Union Lasne-Ohain
Nivellois CANC Léopold
Sporting Bruxelles CANC Stade Everois
FC Schaerbeek CANC Ixelles
Kosova Schaerbeek CANC BX Brussels

Hainaut

Houdeng CANC Péruwelz
Snef-Tyber CANC Excelsior Biévène
Belœil CANC Le Roeulx
Solre-sur-Sambre CANC RAS Monceau
Montignies CANC Morlanwelz
Molenbaix CANC Ransart
Soignies Sports CANC Gilly
Antoing CANC Hornu

Luxembourg

Ethe Belmont CANC Vaux-Noville
Meix-Devant-Virton CANC Arlon

Namur

Biesme CANC Spy
Beauraing CANC Loyers
Flavion-Morialmé CANC Nismes
Fernelmont-Hemptinne CANC Malonne
Andennais CANC Condruzien
Chevetogne CANC ES de la Molignée
US Dinantaise CANC Meux II
Wallonne Ciney CANC Grand-Leez

Belgium – Second Division Women

Olympic Charleroi CANC Mechelen II

Bolivia – Primera División

Independiente Petrolero PSTP Jorge Wilstermann
Real Tomayapo PSTP Blooming
Aurora PSTP Bolívar

Bosnia and Herzegovina – Premijer Liga

Olimpik Sarajevo 14 : 00 Zrinjski
Radnik Bijeljina 16 : 00 Željezničar
Široki Brijeg 18 : 00 Velež

Bosnia and Herzegovina – 1st League

GOŠK Gabela 15 : 30 Budućnost Banovići

Bosnia and Herzegovina – Premijer Ženska Liga

SFK 2000 10 : 30 Emina Mostar
Banja Luka 12 : 00 Iskra
Modriča 15 : 00 Radnik Bumerang

Brazil – Paulista A1

RB Bragantino 00 : 00 Mirassol
Novorizontino 02 : 15 Ferroviária

Brazil – Carioca 1

Portuguesa RJ 01 : 05 Flamengo
Bangu 19 : 15 Volta Redonda
Nova Iguaçu 19 : 15 Resende
Boavista 22 : 30 Vasco da Gama

Brazil – Mineiro 1

Caldense 23 : 00 Athletic Club
Uberlândia 14 : 00 Tombense
Pouso Alegre 15 : 00 Cruzeiro
CA Patrocinense 20 : 00 URT
Atlético Mineiro 20 : 00 Boa

Brazil – Baiano 1

Atlético Alagoinhas 20 : 00 Jacuipense
Bahia 20 : 00 Bahia de Feira
Fluminense de Feira 20 : 00 Doce Mel

Brazil – State Leagues

Catarinense 1

Próspera Criciuma 20 : 00 Figueirense
Marcílio Dias 20 : 00 Chapecoense
Avaí 20 : 00 Hercílio Luz
Metropolitano 20 : 00 Juventus SC
Joinville 20 : 00 Brusque
Concórdia 20 : 00 Criciúma

Goiano 1

Itumbiara 20 : 00 Anápolis
Grêmio Anápolis 20 : 00 Jataiense
Goianésia 20 : 00 Goiás
Vila Nova 20 : 00 Aparecidense

Paranaense 1

Paraná PSTP Operário PR
Rio Branco PR PSTP Coritiba
Cianorte PSTP Azuriz
Cascavel CR PSTP Maringá
Toledo PSTP Athletico Paranaense
Londrina PSTP Cascavel

Pernambucano 1

Acadêmica Vitória 19 : 00 Central
Salgueiro 20 : 00 Retrô
Náutico 20 : 00 Santa Cruz
Afogados 20 : 00 Vera Cruz
Sete de Setembro PE 22 : 00 Sport Recife

Sergipano 1

Sergipe 20 : 00 Dorense

Alagoano

CEO 20 : 00 ASA

Brasiliense

Santa Maria 19 : 30 Brasiliense
Capital Brasilia 19 : 30 Ceilândia

Capixaba

Vilavelhense 19 : 00 São Mateus

Paraense

Bragantino PA 14 : 00 Paragominas
Águia de Marabá 20 : 00 Remo

Paraibano

São Paulo Crystal 20 : 00 Campinense

Piauiense

Fluminense PI 13 : 00 4 de Julho

Potiguar

América RN 20 : 00 ABC

Rondoniense

Porto Velho PSTP Gênus
Real Ariquemes PSTP Rondoniense
Guaporé PSTP União Cacoalense
Barcelona RO PSTP Ji-Paraná

Sul-Matogrossense

Comercial MS 20 : 00 Três Lagoas
Chapadão 20 : 00 União ABC

Paulista A2

RB Brasil PSTP XV de Piracicaba

Paulista A3

Linense PSTP Nacional SP
Capivariano PSTP Penapolense
Comercial PSTP Desportivo Brasil
Bandeirante SP PSTP Primavera SP
Barretos PSTP São José EC

Brazil – Gaúcho 3

São Borja 19 : 30 Gaúcho
Marau 19 : 30 Elite
Santo Ângelo 19 : 30 Três Passos
Farroupilha 19 : 30 12 Horas
FBC Riograndense RS 19 : 30 Rio Grande
Garibaldi 19 : 30 Uniao Harmonia
Novo Horizonte RS 19 : 30 Santa Cruz RS

Brazil – Copa do Nordeste

Ceará 20 : 00 Sampaio Corrêa

Brazil – Brasileiro Women

Corinthians 23 : 00 Napoli
Internacional RS 00 : 00 Santos
Botafogo 19 : 00 Bahia
São José 19 : 00 Kindermann-Avaí
Flamengo 19 : 00 Minas ICESP
Cruzeiro 21 : 00 Real Brasília

Bulgaria – First League

Tsarsko selo 16 : 30 CSKA Sofia
Levski Sofia 18 : 45 Ludogorets

Bulgaria – Third League

North-East

Spartak Varna 14 : 00 Topoli
Sportist G.Toshevo 14 : 00 Ludogorets III
Inter Dobrich 14 : 00 Botev Novi Pazar
Ustrem Donchevo CANC Kubrat

North-West

Akademik Svishtov 15 : 00 Bdin
Levski Lom 15 : 00 Parva atomna
Pavlikeni 15 : 00 OFK Levski
Partizan 15 : 00 Tryavna
Botev Vratsa II 15 : 00 Spartak Pleven
Drenovets 15 : 00 Sevlievo
Peshtera Galata 15 : 00 Etar VT II
Lokomotiv Mezdra 15 : 00 Lokomotiv Dryanovo
Yantra Polski Trambesh 15 : 00 Vihar Slavyanovo

Bulgaria – Women’s League

Rial Kovachevtsi 09 : 00 Etar VT
Paldin 10 : 30 Super Sport
Sevlievo 12 : 30 Lokomotiv Plovdiv

Burkina Faso – 1ère Division

ASFA-Yennenga 17 : 00 Majestic
ASFB 17 : 00 Etoile Filante
RC Bobo-Dioulasso 17 : 00 Léopards

Cambodia – C-League

Visakha 12 : 00 Electricite du Cambodge

Chile – Primera División

O’Higgins 23 : 00 La Serena
Unión La Calera 01 : 30 Audax Italiano
Cobresal 16 : 00 Santiago Wanderers
Everton 20 : 00 Colo Colo

Chile – Primera B

Lautaro de Buin 17 : 00 Deportes Iquique
San Marcos 22 : 00 Cobreloa

Chinese Taipei – Taiwan Football Premier League

Tainan City 09 : 00 Zhanyi Skywalkers
Hang Yuan 09 : 00 Taichung Futuro
Tatung 09 : 00 Taipower
Taiwan CPC 09 : 00 NTUPES

Colombia – Primera A

Atlético Bucaramanga 21 : 30 Águilas Doradas
Once Caldas 21 : 30 Independiente Medellín
Deportivo Pereira 21 : 30 Deportivo Pasto
La Equidad 21 : 30 Independiente Santa Fe
Atlético Nacional 21 : 30 Patriotas Boyacá
Boyacá Chicó 21 : 30 Jaguares de Córdoba
América de Cali 21 : 30 Deportes Tolima
Millonarios 21 : 30 Deportivo Cali

Colombia – Primera B

Atlético Huila 23 : 40 Fortaleza CEIF

Congo DR – Ligue 1

Sanga Balende 14 : 30 Motema Pembe
Maniema Union 14 : 30 Simba
Dauphins Noirs 14 : 30 Saint Eloi Lupopo
TP Mazembe PSTP Vita Club

Costa Rica – Primera División

Pérez Zeledón 00 : 00 Limón
Sporting San José 01 : 00 Guadalupe
Herediano 03 : 00 Cartaginés
Jicaral 22 : 00 Municipal Grecia

Costa Rica – Liga de Ascenso

Puntarenas 03 : 00 Municipal San Ramón
Barrio México 20 : 30 Cofutpa

Côte d’Ivoire – Ligue 1

ES Bafing Indenié Abengourou
Sporting Gagnoa AFAD
Racing d’Abidjan Bouaké
Stella SOL
Bassam Africa Sports
Tanda 16 : 30 ASEC Mimosas

Croatia – 1. HNL

Dinamo Zagreb 18 : 05 Istra 1961

Croatia – 3. HNL

Center

Trnje 10 : 00 Dugo Selo

East

Graničar Županja 16 : 00 Čepin

South

Urania Baška Voda 15 : 30 Hrvace
Sloga Mravince 15 : 30 Zmaj Makarska

Croatia – 1. HNL Juniori

Orijent 1919 U19 11 : 00 Lokomotiva Zagreb U19
Dugopolje U19 11 : 00 Dinamo Zagreb U19

Croatia – First League Women

Marjan 12 : 00 Viktorija
Donat 12 : 00 Osijek
Dinamo Maksimir 14 : 00 Agram
Split 15 : 00 Neretva

Cyprus – 1. Division

AEL 15 : 00 Apollon
Olympiakos Nicosia 17 : 30 AEK Larnaca

Cyprus – 2. Division

Alki Oroklini 14 : 00 EN THOI Lakatamia
Omonia Psevda 14 : 00 Akritas

Cyprus – 3. Division

Omonia 29is Maiou 14 : 00 APONA Anagias

Czech Republic – Czech Liga

Zlín 13 : 00 Příbram
Zbrojovka Brno 13 : 00 Pardubice
Slovan Liberec 15 : 00 Slavia Praha
Sparta Praha 17 : 30 Slovácko

Czech Republic – FNL

Viktoria Žižkov 09 : 15 Ústí nad Labem
Slavoj Vyšehrad 14 : 00 Prostějov
Hradec Králové 16 : 00 Třinec
Táborsko 16 : 00 Blansko
Vysočina Jihlava 16 : 00 Dukla Praha
Vlašim 16 : 00 Varnsdorf

Czech Republic – 3. liga

ČFL A

Admira Praha 09 : 15 Sokol Hostouň
Admira Praha PSTP Jiskra Domažlice
Rakovník PSTP Králův Dvůr
Slavia Praha II PSTP Benešov
Sparta Praha II PSTP Slavia Karlovy Vary
Viktoria Plzeň II 09 : 30 Písek
Viktoria Plzeň II PSTP Loko Vltavín

ČFL B

Dukla Praha II 09 : 15 Teplice II
Chlumec nad Cidlinou 09 : 15 Ústí nad Orlicí
Pardubice II 09 : 15 Bohemians 1905 II
Hradec Králové II 09 : 15 Slovan Velvary
Sokol Brozany 16 : 00 Slovan Liberec II

MSFL

Hanácká PSTP Dolní Benešov
Odra Petřkovice PSTP Slovan Rosice
Sigma Olomouc II PSTP Vrchovina
Velké Meziříčí PSTP Vyškov
Baník Ostrava II PSTP Zlín II
Viktoria Otrokovice PSTP Hlučín
Znojmo PSTP Uničov
Frýdek-Místek PSTP Uherský Brod
Vysočina Jihlava II PSTP Slovácko II

Czech Republic – 4. liga

Division A

Slavoj Mýto 16 : 00 Tatran Sedlčany
Sokol Lom PSTP Petřín Plzeň

Division C

Čáslav 13 : 00 Trutnov
Kolín 14 : 30 Letohrad
Hlinsko 16 : 00 Polaban Nymburk
Kolín PSTP Sokol Libiš

Division D

Žďár nad Sázavou PSTP Stará Říše
Sokol Tasovice PSTP Břeclav
Humpolec PSTP Sokol Lanžhot
Slavoj Polná PSTP Velká Bíteš
Havlíčkův Brod PSTP Ždírec nad Doubravou
Hodonín PSTP Bystřice nad Pernštejnem
Zbrojovka Brno II PSTP Start Brno

Division E

Bzenec PSTP Kozlovice
Hranice PSTP Šumperk
Nové Sady PSTP Tatran Všechovice
Valašské Meziříčí PSTP Viktorie Přerov
Brumov PSTP Slavičín
Strání PSTP Skaštice
Vsetín PSTP HFK Olomouc

Division F

Vítkovice PSTP Třinec II
Nový Jičín PSTP Polanka nad Odrou
Havířov PSTP Slavoj Olympia Bruntál
Beskyd Frenštát PSTP Karviná II
Opava II PSTP Jiskra Rýmařov
Frýdlant PSTP Dětmarovice
Bospor Bohumín PSTP Heřmanice Slezská

Czech Republic – 1. Liga Women

Slovácko 13 : 00 Slovan Liberec

Czech Republic – 2. Liga Women

Baník Ostrava PSTP Sigma Olomouc
Hradec Králové PSTP Sparta Praha II
ABC Bránik PSTP Teplice

Denmark – Superliga

Championship Round

København 15 : 00 Nordsjælland
Brøndby 17 : 00 AGF

Relegation Round

Horsens 13 : 00 Lyngby
OB 13 : 00 SønderjyskE

Denmark – 1st Division

Fredericia 13 : 00 FC Helsingør

Denmark – 2nd Division

Group 1

Thisted 12 : 00 Brabrand

Group 2

Næstved 12 : 00 FA 2000
AB 12 : 00 Vanløse
Slagelse B&I 12 : 00 Brønshøj

Denmark – Denmark Series

Group 1

Avedøre 11 : 00 BSF

Group 3

Ringkøbing 13 : 00 Kolding B

Denmark – U19 Ligaen

Nordsjælland U19 12 : 00 AaB U19

Denmark – 1st Division Women

FB 11 : 30 Østerbro
Aarhus 1900 11 : 30 Vildbjerg
Lyseng 13 : 00 Fortuna Hjørring II

Dominican Republic – Liga Mayor

Moca 21 : 00 San Cristóbal

Ecuador – Liga Pro

Aucas 23 : 30 Olmedo
Guayaquil City 02 : 00 LDU Quito
Deportivo Cuenca 19 : 00 Universidad Católica
Independiente Valle 21 : 30 Nueve de Octubre

Egypt – Premier League

Zamalek PSTP Al Ahly

El Salvador – Primera Division

Chalatenango 01 : 00 Sonsonate
Isidro Metapán 02 : 15 Águila
Alianza 02 : 15 Jocoro
Firpo 21 : 30 Once Deportivo
Municipal Limeño 22 : 00 Santa Tecla
FAS 22 : 30 Atlético Marte

El Salvador – Reserve League

Alianza U20 23 : 00 Jocoro U20
Municipal Limeño U20 18 : 00 Isidro Metapán U20

England – Non League Div One

FC Romania CANC Harlow Town

England – FA Cup

Leicester City 18 : 30 Southampton

England – Premier League 2 Division One

Tottenham Hotspur U23 13 : 00 Chelsea U23

England – Professional Development League

Crewe Alexandra U23 12 : 00 Watford U23

England – Women’s National League – Premier Division

North

Derby County CANC Sunderland
Loughborough Foxes CANC Hull City
Nottingham Forest CANC Burnley
Sheffield CANC Fylde
Stoke City CANC Huddersfield Town
West Bromwich Albion CANC Middlesbrough

South

Chichester & Selsey CANC Watford
Hounslow CANC Cardiff City
Keynsham Town CANC Oxford United
Milton Keynes Dons CANC Portsmouth
Plymouth Argyle CANC Crawley Wasps
Yeovil Town CANC Gillingham

England – Women’s National League – Division One

Midlands

Boldmere St. Michaels CANC Wem Town
Burton Albion CANC Bedworth United
Doncaster Belles CANC Sporting Khalsa
Leafield Athletic CANC Long Eaton United
Solihull Moors CANC Lincoln City
Wolverhampton CANC Holwell Sports

North

Chester-le-Street Town CANC Bolton Wanderers
Chorley CANC Bradford City
Durham Cestria CANC Brighouse Town
Leeds CANC Stockport County
Newcastle United CANC Barnsley
Norton & Stockton CANC Liverpool Feds

South-East

AFC Wimbledon CANC Hashtag United
Billericay Town CANC Enfield Town
Cambridge City CANC Kent
Cambridge United CANC Leyton Orient
Norwich City CANC Actonians
Stevenage CANC Ipswich Town

South-West

Cheltenham Town CANC Buckland Athletic
Chesham United CANC Southampton
Exeter City CANC Brislington
Maidenhead United CANC Poole Town
Southampton WFC CANC Larkhall Athletic

England – Women’s FA Cup

Birmingham City 12 : 30 Coventry United
West Ham United 13 : 00 Chichester & Selsey
Leicester City WFC 14 : 00 Liverpool
Middlesbrough 14 : 00 Sheffield United
Burnley 14 : 00 Manchester United
Everton 14 : 00 Durham
Huddersfield Town 14 : 00 Derby County
Reading 14 : 00 Tottenham Hotspur
Oxford United 14 : 00 Charlton Athletic
Arsenal 14 : 00 Gillingham
Lewes 14 : 00 Southampton
Brighton & Hove Albion 14 : 00 Bristol City
Crystal Palace 14 : 00 London Bees
Wolverhampton 15 : 00 Blackburn Rovers

Estonia – Meistriliiga

FCI Levadia 13 : 00 Paide
Nõmme Kalju 17 : 00 Vaprus

Ethiopia – Premier League

Sidama Bunna 14 : 00 Fasil Kenema
Ethiopia Bunna 17 : 00 Kedus Giorgis

Europe – UEFA Women’s Champions League

Olympique Lyonnais 13 : 00 PSG

Faroe Islands – Løgmanssteypid

07 Vestur Hoyvík
NSÍ
TB HB
B36 AB
Víkingur Skála
B68 EB / Streymur
ÍF Suduroy
B71 Undrid

Faroe Islands – Meistaradeildin Women

HB 12 : 15 NSÍ
AB / B71 13 : 00 Víkingur
EBS / Skála 14 : 00

Fiji – National Football League

Ba 02 : 00 Rewa
Suva 04 : 00 Labasa
Navua 04 : 00 Nadi
Lautoka 04 : 00 Nadroga

Finland – Kolmonen

Itä

KyPa PSTP Kultsu
STPS PSTP HaPK

Länsi

Inter Turku II PSTP TPS II

Finland – A-Junior League

Group A

PK-35 U20 PSTP Atlantis U20

Group B

KuPS U20 PSTP PPJ U20
VJS U20 PSTP Haka U20

Finland – Kansallinen Liiga

Honka 14 : 00 Ilves

France – National 3

Centre-Val de Loire

J3 Amilly CANC Châteauroux II
C’ Chartres II CANC Vierzon
Saran Municipal CANC Déols

Corse-Méditerranée

Mandelieu LN CANC Istres
Côte Bleue CANC Villefranche SJB
Gallia Lucciana CANC Marseille Endoume

Grand-Est

Prix-lès-Mézières CANC Illkirch Graffenstaden
Strasbourg II CANC Sarre Union
Nancy II CANC Saint-Louis Neuweg

Hauts-de-France

Amiens SC II CANC Feignies-Aulnoye

Nouvelle-Aquitaine

Niort II CANC Bressuire

Occitanie

Rodez II CANC Balma

France – Championnat National U19

Group A

Amiens U19 CANC Montfermeil U19
Evreux U19 CANC Lens U19
Le Havre U19 CANC St-Pryvé St-Hilaire U19
Drancy JA U19 CANC Caen U19
Lille U19 CANC Chambly U19
PSG U19 CANC Valenciennes U19
Orléans U19 CANC Feignies-Aulnoye U19

Group B

Pontarlier U19 CANC ASPTT Dijon U19
Clermont U19 CANC Strasbourg U19
Dijon U19 CANC Olympique Lyonnais U19
Troyes U19 CANC Auxerre AJ U19
Sochaux U19 CANC Bourg-en-Bresse U19
Paris FC U19 CANC Nancy U19
Torcy U19 CANC Metz U19

Group C

Angers U19 CANC Guingamp U19
Châteauroux U19 CANC USSA Vertou U19
Nantes U19 CANC Concarneau U19
Brest U19 CANC SA Mérignac U19
Laval U19 CANC Bordeaux U19
Stade Rennes U19 CANC Tours U19
Avranches U19 CANC Le Mans U19

Group D

Ajaccio U19 CANC Istres U19
Montpellier U19 CANC Saint-Etienne U19
Colomiers U19 CANC Cannes U19
Nice U19 CANC Béziers U19
Monaco U19 CANC Olympique Marseille U19
Toulouse U19 CANC Nîmes U19
Pieve di Lota U19 CANC Toulon U19

France – Feminine Division 2

Group A

Strasbourg PSTP Lens
La Roche-sur-Yon PSTP Nantes
Nancy PSTP Brest
Lille PSTP Metz
Saint Malo PSTP VGA Saint-Maur
US Orléans PSTP Vendenheim

Group B

Rodez PSTP Nîmes Metropole Gard
Yzeure Allier PSTP ASPTT Albi
Le Puy PSTP Grenoble Foot 38
Mérignac PSTP Saint-Étienne
Olympique Marseille PSTP Thonon Évian
Nice PSTP Montauban

French Guiana – Coupe Guyane

Grand Santi 19 : 30 Loyola

Gambia – GFA League

Wallidan 23 : 30 Hawks
GAMTEL 22 : 00 Tallinding United

Georgia – David Kipiani Cup

Zestafoni 10 : 00 Aragvi Dusheti

Germany – 2. Bundesliga

Bochum 12 : 30 Hannover 96
Jahn Regensburg 12 : 30 Heidenheim
Osnabrück 12 : 30 Fortuna Dusseldorf

Germany – 3. Liga

Ingolstadt 12 : 00 Meppen
Waldhof Mannheim 13 : 00 Lübeck
Wehen Wiesbaden 14 : 00 Unterhaching

Germany – Regionalliga

Nordost

ZFC Meuselwitz CANC Lokomotive Leipzig
Viktoria Berlin CANC Union Fürstenwalde
Auerbach CANC Babelsberg
Chemie Leipzig CANC Germania Halberstadt
Chemnitzer FC CANC Bischofswerdaer FV
Optik Rathenow CANC Luckenwalde
Energie Cottbus CANC Carl Zeiss Jena
Altglienicke CANC BAK ’07
Tennis Borussia CANC Hertha BSC II
Lichtenberg CANC BFC Dynamo

West

Rot-Weiß Oberhausen 13 : 00 Borussia Dortmund II

Germany – Oberliga

Bayern Süd

Schwabmünchen CANC Kirchanschöring
1860 München II CANC 1880 Wasserburg

Bremen

Schwachhausen CANC Aumund-Vegesack
Hemelingen CANC Geestemünde
Borgfeld CANC Leher TS
Vatan Sport CANC Union Bremen
Hastedt CANC Habenhauser FV
SFL Bremerhaven CANC Werder Bremen III

Hessen

Eddersheim CANC Dietkirchen
SV Zeilsheim CANC Bad Vilbel
Buchonia Flieden CANC Hanau 93

Mittelrhein

Düren Merzenich PSTP Siegburger SV
Eilendorf PSTP VfL Vichttal
Borussia Freialdenhoven PSTP Hennef 05
Viktoria Arnoldsweiler PSTP Alfter
Blau-Weiß Friesdorf PSTP BCV Glesch / Paffendorf
Wesseling-Urfeld PSTP Fortuna Köln II
Pesch PSTP Deutz
Frechen PSTP Hürth

Niederrhein

Meerbusch PSTP Monheim
Kray PSTP SSVg Velbert
SF Niederwenigern PSTP Union Nettetal
SC Velbert PSTP Schonnebeck
SF Baumberg PSTP Cronenberger SC
Kleve PSTP Düsseldorf West
Germania Ratingen PSTP Sterkrade-Nord
TuRU 1880 Düsseldorf PSTP TVD Velbert
FC Bocholt PSTP 1. FC M’gladbach
FSV Duisburg PSTP Hilden
Teutonia St.Tönis PSTP Jahn Dinslaken-Hiesfeld

Nordost-Nord

Lok Stendal CANC Stern
Hansa Rostock II CANC Blau-Weiß 90 Berlin
CFC Hertha CANC BSC Süd 05
Strausberg CANC Staaken
Tasmania Berlin CANC Greifswalder FC
Neustrelitz CANC Rostocker FC
RSV Eintracht CANC Hertha Zehlendorf
Torgelower SV Greif CANC Victoria Seelow

Nordost-Süd

Martinroda CANC 1. FC Merseburg
Ludwigsfelde CANC Krieschow
Eilenburg CANC Carl Zeiss Jena II
Einheit Rudolstadt CANC Wacker Nordhausen
An der Fahner Höhe CANC Union Sandersdorf
Plauen CANC International Leipzig
Oberlausitz Neugersdorf CANC Blau-Weiß Zorbau
VfL Halle CANC Rot-Weiß Erfurt

Schleswig-Holstein

Todesfelde CANC Lübeck II
Inter Türkspor Kiel CANC Weiche Flensburg II

Westfalen

Sprockhövel PSTP Westfalia Herne
Erndtebrück PSTP Westfalia Rhynern
Meinerzhagen PSTP Vreden
Holzwickeder SC PSTP Ennepetal
Paderborn II PSTP ASC Dortmund
Schermbeck PSTP Eintracht Rheine
Hammer SpVg PSTP Wattenscheid 09
Sportfreunde Siegen PSTP Preußen Münster II
TuS Haltern PSTP Finnentrop / Bamenohl
Victoria Clarholz PSTP Gütersloh

Germany – Frauen Bundesliga

Werder Bremen 13 : 00 Bayer Leverkusen
SGS Essen 13 : 00 Meppen
Turbine Potsdam 13 : 00 MSV Duisburg
Wolfsburg 13 : 00 Freiburg
Eintracht Frankfurt 13 : 00 SC Sand

Germany – 2. Bundesliga Women

Nord

Cloppenburg CANC Gütersloh
Carl Zeiss Jena 13 : 00 RB Leipzig
Gütersloh 13 : 00 Borussia Bocholt
Borussia M’gladbach 13 : 00 Berghofen
Turbine Potsdam II 13 : 00 Wolfsburg II

Süd

Bayern München II 10 : 00 Eintracht Frankfurt II
Andernach 13 : 00 Köln
Ingolstadt 13 : 00 FFC 08 Niederkirchen

Germany – Regionalliga Women

Warbeyen 12 : 00 Borussia M’gladbach II
Budberg 12 : 00 SGS Essen II
Vorwärts Köln 12 : 00 Moers
Sportfreunde Siegen 12 : 00 Leverkusen II
Köln II 14 : 00 Recklinghausen
Bochum 14 : 00 Bökendorf
Alemannia Aachen 14 : 30 Menden

Ghana – Premier League

Berekum Chelsea 16 : 00 Ebusua Dwarfs
Dreams 16 : 00 Karela
Medeama 16 : 00 Legon Cities
Bechem United 16 : 00 Aduana Stars
Eleven Wonders 16 : 00 Liberty Professionals
Hearts of Oak 19 : 00 Inter Allies

Gibraltar – Premier Division

Europa Point 17 : 30 College 1975

Greece – Super League 1

Panathinaikos 13 : 00 Aris
AEK Athens 15 : 15 Asteras Tripolis
PAOK 17 : 30 Olympiakos Piraeus

Greece – Super League 2

Chania 12 : 00 Apollon Larissa
Karaiskakis 12 : 45 Doxa Dramas
Panachaiki 12 : 45 Ergotelis

Greece – Football League

Santorini 2020 12 : 00 Aspropyrgos Enosis
Rodos 12 : 30 Egaleo
Ialysos 13 : 00 Episkopi
Asteras Vlachioti 13 : 00 Kallithea
Veria 13 : 00 Thesprotos
Kavala 13 : 00 AEP Kozani
Olympiakos Volos 13 : 00 Panserraikos
Pierikos 13 : 00 Triglia FC
Almopos 13 : 00 Apollon Pontou

Greece – Gamma Ethniki

Group 1

Pandramaikos PSTP Apollon Paralimniou
Didymoteicho PSTP Aris Avato
M. Alexandros Orfaniou PSTP Antheias-Aristinou
Evosmou CANC Doxa Neo Sidirochori
Elpida Sapes PSTP Nestos Chrisoupolis
Ethnikos Sochos PSTP Aetos Orfani
Orfeas Xanthi PSTP Anagennisi Thalassias
Iraklis Ampelokipon PSTP Ampelokipon Drama
Anagennisi Thalassias 14 : 30 Apollon Paralimniou
Aetos Orfani 14 : 30 Ampelokipon Drama
Nestos Chrisoupolis 14 : 30 Iraklis Ampelokipon
Doxa Neo Sidirochori CANC Orfeas Xanthi
Antheias-Aristinou 14 : 30 Ethnikos Sochos
Aris Avato 14 : 30 Elpida Sapes
Pandramaikos 14 : 30 Evosmou
Didymoteicho 14 : 30 M. Alexandros Orfaniou

Group 10

Aris Soudas PSTP Asteras Rethymnou
Anagennisi Ierapetra CANC Palaiochora
Aris Rethymnou CANC Agios Nikolaos
Atsalenios PSTP Almyros Gaziou
Irodotos PSTP AEEK SYN.KA
Rethymniakos PSTP AE Neapolis
Damastas PSTP Poros
Platanias PSTP Giouchtas
AE Neapolis 14 : 30 Giouchtas
AEEK SYN.KA 14 : 30 Poros
Almyros Gaziou 14 : 30 Damastas
Agios Nikolaos 14 : 30 Rethymniakos
Palaiochora CANC Irodotos
Aris Soudas 14 : 30 Anagennisi Ierapetra
Platanias CANC Aris Rethymnou

Group 2

Thermaikos Thermis PSTP AS Giannitsa
Nea Kallikrateia PSTP PAOK Alexandreia
Poseidon Nea Michaniona PSTP Edessaikos
Aetos Varvaras PSTP Niki Agkathia
Thyella Sarakinoi PSTP Anagennisi Plagia
Ethnikos Giannitsa PSTP Agrotikos Asteras EM
M. Alexandros Trikala PSTP Makedonikos Neapolis
Agrotikos Asteras EM 14 : 30 PAO Koufalion
Anagennisi Plagia 14 : 30 Makedonikos Neapolis
Niki Agkathia 14 : 30 M. Alexandros Trikala
Edessaikos 14 : 30 Ethnikos Giannitsa
PAOK Alexandreia 14 : 30 Thyella Sarakinoi
AS Giannitsa 14 : 30 Aetos Varvaras
Thermaikos Thermis 14 : 30 Nea Kallikrateia

Group 3

Fikis PSTP Elassona
Ethnikos Neou Keramidiou PSTP Dias Diou
Iraklis Larissa PSTP Anagennisi Karditsas
Sellana CANC Kozani
Karitsa PSTP Aetos Makrychoriou
Oikonomos PSTP Meteora
Ermis Amyntaio PSTP Makedonikos Foufas
Meteora 14 : 30 Atromitos Palamas
Aetos Makrychoriou 14 : 30 Makedonikos Foufas
Kozani 14 : 30 Ermis Amyntaio
Anagennisi Karditsas 14 : 30 Oikonomos
Dias Diou 14 : 30 Karitsa
Elassona CANC Sellana
Fikis 14 : 30 Ethnikos Neou Keramidiou

Group 4

Nea Artaki PSTP Dimitra Efxeinoupolis
Diagoras Stefanovikeiou PSTP Atalanti
Opountios CANC Ypatou
Amvrysseas PSTP Iraklis Psachna
Almyros PSTP Thiseas Agria
Almyros 14 : 30 Fokikos
Thiseas Agria 14 : 30 Amvrysseas
Iraklis Psachna CANC Opountios
Ypatou 14 : 30 Diagoras Stefanovikeiou
Atalanti 14 : 30 Nea Artaki

Group 5

Lefkimmi 12 : 30 Anagennisi Artas
M. Alexandros Kastorias PSTP Anagennisi Artas
Tilikratis PSTP Panagriniakos
Thyella Monastirakiou PSTP Agios Matthaios
Lefkimmi PSTP Asteras Kalirachis
Amvrakikos Loutrou PSTP Preveza
Acheron Kanalaki PSTP Missolonghi
Kerkyra PSTP Thyella Katsikas
Thyella Katsikas 14 : 30 Preveza
Acheron Kanalaki 14 : 30 Asteras Kalirachis
Missolonghi 14 : 30 Agios Matthaios
Amvrakikos Loutrou 14 : 30 Panagriniakos
Tilikratis 14 : 30 M. Alexandros Kastorias
Thyella Monastirakiou 14 : 30 Kerkyra

Group 6

Fostiras 11 : 30 Pannaxiakos
Ano Meras PSTP Pannaxiakos
Fostiras PSTP Proodeftiki
Moschato PSTP Charavgiakos
Ilioupoli PSTP Aittitos Spata
Ethnikos Piraeus PSTP Marko
Panionios 14 : 30 Marko
Ethnikos Piraeus 14 : 30 Aittitos Spata
Ilioupoli 14 : 30 Charavgiakos
Moschato 14 : 30 Proodeftiki

Group 7

Kifisia PSTP Foinikas N. Epidavrou
Koronida Koiladas PSTP Molaikos
Ermis Meligous PSTP Aris Skalas
Pangytheatikos PSTP Agios Ierotheos
Panarkadikos PSTP Ermionida
Atromitos Chiliomodi PSTP PAO Rouf
Atromitos Chiliomodi 14 : 30 Nafplio 2017
Ermionida 14 : 30 PAO Rouf
Agios Ierotheos 14 : 30 Panarkadikos
Molaikos 14 : 30 Ermis Meligous
Foinikas N. Epidavrou 14 : 30 Koronida Koiladas

Group 8

Pyliou 11 : 00 Aiolikos
Pythagoras Karlovasi 12 : 30 Aias Salamina
Akratitos 13 : 30 Mikrasiatiki
Aetos Loutron 14 : 00 Karavas
Aias Salamina PSTP Mikrasiatiki
Aiolikos PSTP Akratitos
Keratsini PSTP Pyliou
Karavas PSTP Panelefsiniakos
Asteras Varis PSTP Aetos Loutron
Pythagoras Karlovasi PSTP Thyella Diastavroseos
Thyella Diastavroseos 14 : 30 Asteras Varis
Panelefsiniakos 14 : 30 Keratsini

Group 9

Pallixouriakos 11 : 00 Panegialios
Aias Gastounis 12 : 00 Ethnikos Skoulikadou
Zakynthos 13 : 00 Tsilivi
Diagoras Vrachneikon PSTP Diavolitsi
PAO Vardas PSTP Nafpaktiakos
Achaiki PSTP Zakynthos
Tsilivi PSTP Thyella Patras
Pamisos Messini PSTP Aias Gastounis
Pallixouriakos PSTP Ethnikos Skoulikadou
Thyella Patras 14 : 30 Pamisos Messini
Nafpaktiakos 14 : 30 Achaiki
Diavolitsi 14 : 30 PAO Vardas

Greece – Panelinio Protathlima

OFI 10 : 00 Agia Paraskevi
Missolonghi 2008 11 : 00 Ergotelis
Vasilissa Thrakis 13 : 00 Agrotikos Asteras EM
PAOK 14 : 00 Larissa
Elpides Karditsa 14 : 00 Aris
Giannina 14 : 00 Kastoria
Agrotikos Asteras AV 14 : 00 Trikala 2011
Larissa PSTP Aris
Doxa Dramas PSTP PAOK
Kastoria PSTP Elpides Karditsa
Vasilissa Thrakis PSTP Giannina
Agrotikos Asteras EM PSTP Agrotikos Asteras AV
Agrotikos Asteras AV PSTP Larissa
Agrotikos Asteras EM PSTP Giannina
Trikala 2011 PSTP Elpides Karditsa
Kastoria PSTP PAOK
Doxa Dramas PSTP Aris
Feidon 14 : 00 Avantes Chalkida
Olimpiada Imittou 14 : 00 Odysseas Glyfadas
Neos Asteras Rethymnou 14 : 00 Atromitos
Missolonghi 2008 PSTP Agia Paraskevi
Atromitos PSTP Olimpiada Imittou
Ergotelis PSTP Feidon
Odysseas Glyfadas PSTP OFI

Guadeloupe – Division d’Honneur

Championship Round

Jeunesse Evolution 00 : 00 Solidarité Scolaire
Moulien 00 : 00 Phare du Canal

Relegation Round

Amical Club 00 : 00 CERFA
La Gauloise 00 : 00 Racing Club

Guatemala – Liga Nacional

Comunicaciones 01 : 00 Deportivo Sanarate
Antigua GFC 18 : 30 Municipal
Malacateco 19 : 00 Achuapa
Xelajú 22 : 30 Guastatoya

Guatemala – Primera Division

Mictlán 18 : 00 Sayaxché

Guinea – Ligue 1

CI Kamsar Satellite

Haiti – Ligue Haïtienne

Racing des Gônaïves 21 : 00 Arcahaie
América des Cayes 21 : 00 Don Bosco
Cavaly 21 : 00 Real du Cap
Mirebalais 21 : 00 Violette AC
Rivartibonitienne 21 : 00 Triomphe Liancourt
Racing Club Haitien 22 : 00 Ouanaminthe

Honduras – Liga Nacional

UPNFM 00 : 00 Platense
Motagua 02 : 00 Real España
Honduras Progreso 02 : 15 Olimpia

Hong Kong – Premier League

BC Rangers 08 : 00 Southern District
Pegasus 10 : 30 Resources Capital

Hong Kong – HKFA 1st Division

Sham Shui Po 06 : 30 Shatin
South China 08 : 30 Hoi King
Yuen Long 08 : 30 Dreams Metro Gallery
North District 08 : 30 Eastern District
Wong Tai Sin 08 : 30 Hong Kong
Central & Western 08 : 30 Citizen AA
Wing Yee 08 : 30 Wofoo Tai Po

Hungary – NB I

Puskás 14 : 15 MTK
Honvéd 16 : 30 Fehérvár

Hungary – NB II

Budaörs 16 : 00 Kazincbarcika
DEAC 16 : 00 Ajka
Kaposvári Rákóczi 16 : 00 Vasas
Pécsi MFC 16 : 00 Szeged-Csanád
Soroksár SC 16 : 00 Gyirmót
Dorogi 16 : 00 Szolnoki MÁV
Nyíregyháza Spartacus 16 : 00 Siófok
Békéscsaba 16 : 00 Szombathelyi Haladás
Csákvári TK 16 : 00 Szentlőrinc SE
Győri ETO 19 : 00 Debrecen

Hungary – NB III

Keleti

Debrecen II 13 : 30 Mezőkövesd II
Tiszaújváros 16 : 00 Salgótarjáni BTC
Sajóbábony Vegyész 16 : 00 Tiszafuredi VSE
Kisvárda II 16 : 00 BSE
Ceglédi 16 : 00 Tiszakécske
Füzesgyarmati 16 : 00 Tállya
Gyöngyös 16 : 00 Putnok VSE
Jászberényi 16 : 00 Sényő Carnifex
Diósgyőr II 16 : 00 BVSC
FC Hatvan 16 : 00 Egri

Közép

Honvéd II 10 : 00 Ferencváros II
Vác 16 : 00 Kozármisleny
Hódmezővásárhely 16 : 00 Taksony
Szekszárd 16 : 00 Körösladány
ESMTK 16 : 00 Dabas-Gyón
Dunaújváros-Pálhalma 16 : 00 Monor
Szegedi VSE 16 : 00 Majosi
Rákosmenti KSK 16 : 00 Újpest II
Iváncsa 16 : 00 Paksi SE II
Dabas 16 : 00 Kecskeméti TE

Nyugati

Zalaegerszegi TE II 10 : 00 Pápai Perutz
Tatabánya 10 : 00 Puskás II
Szabadkikötő 10 : 00 Komárom
SC Sopron 15 : 00 BKV Előre
Lipót Pékség 16 : 00 Érdi VSE
III. Kerületi TUE 16 : 00 Balatonfüredi
Nagyatádi 16 : 00 Veszprém
Bicskei 16 : 00 Fehérvár II
Ménfőcsanak 16 : 00 MTE 1904
Nagykanizsa 16 : 00 Gárdony

Hungary – Nöi NB I

Astra Hungary 14 : 00 Ferencváros

Hungary – Nöi NB II

Keleti

Szolnoki MAV 14 : 00 Cigánd
Újpest 15 : 00 Nyírség

Nyugati

Balatonfüredi 14 : 00 PELC-Nyárád

Iceland – Cup

Kári / Vængir Júpiters PSTP Snæfell / Skallagrímur
Smári / Grindavík PSTP Hvíti riddarinn / Árborg
KFB / Stokkseyri PSTP KM / Haukar
Leiknir Fáskrúds PSTP Höttur / Huginn / Einherji

Iceland – Reykjavík / Faxaflói U19 A-Division

Breiðablik / Augn U19 19 : 00 Fylkir / Elliði U19
HK / Ýmir U19 19 : 00 ÍA / Kari U19

Iceland – Reykjavík / Faxaflói U19 B-Division

Afturelding / Hvíti U19 17 : 00 Haukar / KÁ U19
Keflavík Reynir Víð U19 18 : 00 KR / KV U19
ÍR / Léttir U19 18 : 00 Víkingur U19

Iceland – League Cup Women A

Winner Semi-final 1 PSTP Winner Semi-final 2

Iraq – Iraqi League

Baghdad 14 : 00 Alsinaat Al Kahrabaiya
Al Zawra’a 19 : 00 Al Minaa Basra

Israel – Ligat ha’Al

Championship Round

Maccabi Tel Aviv 18 : 30 Ashdod

Relegation Round

Hapoel Hadera 17 : 00 Hapoel Haifa

Israel – Liga Alef

Maccabi Herzliya 14 : 00 Ironi Or Yehuda

Israel – Ligat Al Women

Maccabi Holon CANC ASA Tel Aviv
Hapoel Be’er Sheva 18 : 00 Maccabi Kiryat Gat
Maccabi Emek Hefer 18 : 30 Hapoel Ra’anana
Bnot Netanya 18 : 45 Ironi Ramat HaSharon

Italy – Serie C

Girone A

Lecco 14 : 00 Olbia
Pontedera 14 : 00 Pro Vercelli
Piacenza 16 : 30 AlbinoLeffe
Livorno 16 : 30 Como
Renate 16 : 30 Juventus II
Grosseto 16 : 30 Pro Sesto
Carrarese 19 : 30 Lucchese
Alessandria 19 : 30 Pergolettese
Novara 19 : 30 Pistoiese
Giana Erminio 19 : 30 Pro Patria

Girone B

Matelica Calcio 14 : 00 Fano
Legnago Salus 14 : 00 Arezzo
Gubbio 14 : 00 Mantova
Virtus Verona 14 : 00 Sambenedettese
FeralpiSalò 16 : 30 Carpi
Modena 16 : 30 Calcio Padova
Vis Pesaro 19 : 30 Fermana
Cesena 19 : 30 Imolese

Girone C

Catanzaro 11 : 30 Catania
Casertana 11 : 30 Juve Stabia
Bari 14 : 00 Palermo
Virtus Francavilla 14 : 00 Viterbese Castrense
Foggia 14 : 00 Paganese
Potenza Calcio 16 : 30 Monopoli
Teramo 16 : 30 Bisceglie
Cavese 19 : 30 Turris

Italy – Serie D

Group A

Bra 14 : 00 Castellanzese
Borgosesia 14 : 00 Saluzzo
Caronnese 14 : 00 Sanremese
Città di Varese 14 : 00 Lavagnese
Folgore Caratese 14 : 00 Vado
Derthona 14 : 00 Gozzano
Imperia 14 : 00 Casale
PDHAE 14 : 00 Arconatese
Sestri Levante 14 : 00 Legnano

Group B

Brusaporto 14 : 00 Vis Nova Giussano
Desenzano Calvina 14 : 00 Crema
Casatese 14 : 00 Sona
Real Calepina 14 : 00 Breno
Scanzorosciate 14 : 00 Nibionnoggiono
Franciacorta 14 : 00 Ponte San Pietro
Villa Valle 14 : 00 Tritium
Virtus Ciserano Bergamo 14 : 00 Fanfulla
Seregno 14 : 00 Caravaggio

Group C

Adriese 14 : 00 Delta Porto Tolle
Caldiero Terme 14 : 00 Ambrosiana
Montebelluna 14 : 00 Trento
Campodarsego 14 : 00 Arzignano Valchiampo
Cartigliano 14 : 00 Chions
Luparense 14 : 00 Belluno
Manzanese 14 : 00 Este
Mestre 14 : 00 Union Feltre
Union S. Giorgio-Sedico 14 : 00 Union Clodiense
Virtus Bolzano 14 : 00 Cjarlins Muzane

Group D

Aglianese 14 : 00 Progresso
Bagnolese 14 : 00 Lentigione
Corticella 14 : 00 Sammaurese
Fiorenzuola 14 : 00 Rimini
Forlì 14 : 00 Ghivizzano Borgo Mozzano
Marignanese 14 : 00 Real Forte Querceta
Prato 14 : 00 Sasso Marconi Zola
Seravezza 14 : 00 Correggese

Group E

Flaminia 14 : 00 Cannara
Città di Foligno 14 : 00 Sporting Trestina
Ostia Mare 14 : 00 Montespaccato
Pianese 14 : 00 San Donato Tavarnelle
Sangiovannese 14 : 00 Scandicci
Siena 14 : 00 Lornano Badesse
Sinalunghese 14 : 00 Follonica Gavorrano
Tiferno Lerchi 14 : 00 Grassina
Trastevere 14 : 00 Montevarchi Calcio

Group F

Aprilia 14 : 00 Recanatese
Atletico Terme Fiuggi 14 : 00 Real Giulianova
Castelfidardo Calcio 14 : 00 Vastogirardi
Castelnuovo Vomano 14 : 00 CynthiAlbalonga
Città di Campobasso 14 : 00 Vastese
Matese 14 : 00 San Nicolò
Montegiorgio 14 : 00 Tolentino
Olympia Agnonese 14 : 00 Porto Sant’Elpidio
Pineto 14 : 00 FC Rieti

Group G

Afragolese 14 : 00 Nola 1925
Carbonia 14 : 00 Nocerina
Cassino 14 : 00 Latte Dolce
Lanusei 14 : 00 Gladiator
Latina 14 : 00 Muravera
Nuova Monterosi 14 : 00 Insieme Formia
Torres 14 : 00 Team Nuova Florida
Savoia 14 : 00 Giugliano
Vis Artena 14 : 00 Arzachena

Group H

Picerno 14 : 00 Bitonto
Brindisi 14 : 00 Francavilla
Casarano 14 : 00 Molfetta Calcio
Città di Fasano 14 : 00 Taranto
Gravina 14 : 00 Fidelis Andria
Nardò 14 : 00 Portici
Puteolana 14 : 00 Lavello
Real Agro Aversa 14 : 00 Team Altamura
Sorrento 14 : 00 Audace Cerignola

Group I

Castrovillari 14 : 00 Marina di Ragusa
Dattilo 14 : 00 Rende
FC Messina 14 : 00 Biancavilla
Gelbison 14 : 00 Cittanovese
Paternò 14 : 00 Messina
Santa Maria Cilento 14 : 00 Licata
Roccella 14 : 00 Città Di Sant’Agata
Rotonda 14 : 00 Acireale
San Luca 14 : 00 Troina

Italy – Campionato Primavera 1

Genoa U19 09 : 30 Internazionale U19
Empoli U19 09 : 30 Sampdoria U19
Cagliari U19 11 : 30 Fiorentina U19
Lazio U19 14 : 00 Sassuolo U19

Italy – Campionato Primavera 3

Bari U19 10 : 00 Bisceglie U19

Italy – Serie A Women

Sassuolo 11 : 30 Juventus
Milan 11 : 30 Napoli
San Marino 14 : 00 Hellas Verona

Italy – Serie B Women

Cesena 14 : 00 Brescia
Orobica 14 : 00 Lazio
Roma CF 14 : 00 Perugia
Cittadella 14 : 00 Città di Pontedera
Pomigliano 14 : 00 Riozzese
Chievo Verona 14 : 00 Tavagnacco
Ravenna 14 : 00 Vicenza

Italy – Primavera Women

Group 1

Cittadella U19 14 : 00 Orobica U19
Internazionale U19 14 : 00 Juventus U19
Riozzese U19 14 : 00 Brescia U19
Sassuolo U19 14 : 00 Hellas Verona U19
Tavagnacco U19 14 : 00 San Marino U19
Vicenza U19 14 : 00 Chievo Verona U19

Group 2

Cesena U19 14 : 00 Pomigliano U19
Empoli U19 14 : 00 Lazio U19
Florentia U19 14 : 00 Pink Sport Bari U19
Napoli U19 14 : 00 Perugia U19
Ravenna U19 14 : 00 Fiorentina U19
Roma U19 14 : 00 Roma CF U19

Japan – J1 League

Kawasaki Frontale 06 : 00 Sanfrecce Hiroshima
Nagoya Grampus 07 : 00 Sagan Tosu
Cerezo Osaka 07 : 00 Urawa Reds
Gamba Osaka 09 : 00 Shimizu S-Pulse

Japan – J2 League

Sagamihara 05 : 00 Júbilo Iwata

Japan – Regional Leagues

Shichigahama 06 : 00 Sendai University

Japan – Nadeshiko League 1

Nittaidai 05 : 00 Cerezo Osaka
Harima 05 : 00 Ehime
Setagaya Sfida 06 : 00 Yokohama
NGU Nagoya 06 : 00 Iga Kunoichi

Japan – Nadeshiko League 2

Yunogo Belle 04 : 00 Shizuoka SSU Asregina
Fukuoka J. Anclas 04 : 00 Norrdea Hokkaido
Bunnies Gunma White Star 05 : 00 JFA Academy
Kibi Univ. Takahashi 05 : 00 Tsukuba Ladies

Jordan – League

Sahab 20 : 30 Ma’an

Kazakhstan – Premier League

Taraz 10 : 00 Akzhayik
Astana 11 : 00 Kyzyl-Zhar
Kaisar 14 : 00 Atyrau

Kenya – Super League

Talanta PSTP Kibera Black Stars
Shabana PSTP Vihiga Bullets
Coast Stima PSTP APS Bomet
Fortune Sacco PSTP Police
Nairobi Stima PSTP MCF

Korea Republic – K League 1

Suwon Bluewings 06 : 00 Ulsan
Jeonbuk Motors 08 : 30 Seongnam

Korea Republic – K League 2

Anyang 05 : 30 Chungnam Asan
Jeonnam Dragons 08 : 00 Gimcheon Sangmu

Korea Republic – K3 League

Hwaseong 06 : 00 Pyeongtaek Citizen
Gimhae City 07 : 00 Paju Citizen

Korea Republic – K4 League

Chuncheon 06 : 00 Seoul Jungnang
Goyang Citizen 06 : 00 Seoul United
Geoje Citizen 07 : 00 Dangjin Citizen

Kuwait – Premier League

Al Shabab 20 : 00 Al Salmiyah
Kazma 20 : 00 Al Arabi

Kyrgyz Republic – Premier League

Dordoi Bishkek 11 : 30 Kaganat

Latvia – Virsliga

Metta / LU 12 : 00 Rīgas FS
Ventspils 15 : 00 Liepāja

Latvia – Women League

Super Nova 14 : 00 Liepāja
Metta 17 : 30 Auda

Lebanon – Premier League

Al Ansar 15 : 05 Shabab Al Sahel
Al Akhaa Al Ahli 15 : 05 Al Nejmeh
Safa 15 : 05 Al Ahed

Lithuania – 1 Lyga

Sūduva II 13 : 00 Banga II
Panevėžys II 15 : 00 BFA

Lithuania – A Lyga Women

FK Vilnius 13 : 00 Žalgiris
Banga 13 : 00 Utenis Utena

Luxembourg – National Division

Wiltz 15 : 00 Differdange 03
UNA Strassen 15 : 00 Etzella Ettelbrück
F91 Dudelange 15 : 00 Mondorf-les-Bains
UT Pétange 15 : 00 Swift Hesperange
Progrès Niederkorn 15 : 00 Fola Esch

Luxembourg – Promotion d’Honneur

Marisca Mersch PSTP Jeunesse Canach
Rumelange PSTP Union Mertert
Yellow Boys Weiler PSTP Mondercange
Esch PSTP Blô-Weiss Medernach
Jeunesse Junglinster PSTP Alisontia Steinsel
UN Käerjéng PSTP Mamer
Berdenia Berbourg PSTP Bettembourg
Atert Bissen PSTP Schifflange

Luxembourg – 1. Division

Serie 1

Hosingen PSTP Young Boys
Jeunesse Useldange PSTP Berdorf Consdorf
Jeunesse Schieren PSTP Alliance Aischdall
Sporting Mertzig PSTP Lorentzweiler
Minerva Lintgen PSTP Feulen
Kehlen PSTP Norden
Daring Echternach PSTP Erpeldange
Bastendorf PSTP Boevange / Attert

Serie 2

Blo-Wäiss Izeg PSTP Union Kayl-Tétange
Luna Obercorn PSTP Red Black Egalité
Sanem PSTP URB
Résidence Walferdange PSTP Stengefort
Koeppchen PSTP Avenir Beggen
Grevenmacher PSTP Sandweiler
Syra Mensdorf PSTP CeBra 01
Sporting Bertrange PSTP Obercorn

Macao – Primeira Divisão

Tak Chun Ka I 12 : 00 CPK
Polícia 14 : 00 Casa de Portugal

Madagascar – Pro League

Ilakaka Adema
Fosa Juniors Elgeco Plus
COSFA Jet Kintana
Tia Kitra Five

Malawi – Super League

Mzuni 13 : 30 MAFCO
Ntopwa 13 : 30 Silver Strikers
Chitipa United 13 : 30 Mighty Tigers
Blue Eagles PSTP Ekwendeni Hammers
Blue Eagles 13 : 30 Be Forward Wanderers

Malaysia – Super League

Melaka United 15 : 00 Selangor
Petaling Jaya City 15 : 00 Pulau Pinang

Malaysia – Premier League

Selangor II 15 : 00 Kuching FA
Negeri Sembilan 15 : 00 Kelantan

Maldives – Dhivehi Premier League

Valencia 18 : 00 Da Grande

Mali – Première Division

Soni 17 : 00 Onze Créateurs
COB 17 : 30 Nianan

Malta – Premier League

Mosta CANC Lija Athletic
Sirens CANC Gudja United
Gzira United CANC Balzan
Senglea Athletic CANC Santa Lucia

Mauritania – Premier League

Inter Nouakchott 00 : 15 Concorde
Kaédi 17 : 00 SNIM
Armée 22 : 15 Sahel

Mexico – Liga MX

Atlético San Luis 23 : 00 Puebla
Guadalajara 01 : 00 Tijuana
América 03 : 05 Cruz Azul
Pumas UNAM 18 : 00 Tigres UANL

Mexico – Liga Premier Serie A

Gavilanes FC Matamoros 23 : 00 Cruz Azul Hidalgo
Colima 01 : 00 Inter Playa del Carmen
Reboceros La Piedad 22 : 00 Irapuato

Mexico – U20 League

Monterrey U20 15 : 00 Pachuca U20
Pumas UNAM U20 15 : 00 Tigres UANL U20
Santos Laguna U20 17 : 00 Mexiquense U20

Mexico – U17 League

Santos Laguna U17 15 : 00 Mexiquense U17
Pumas UNAM U17 17 : 00 Tigres UANL U17
Monterrey U17 17 : 30 Pachuca U17

Moldova – Campionatul Moldovei

Noroc PSTP Anenii Noi
Narta / Drăsliceni PSTP Nistru
Maksimum PSTP ŞS11 / Real Succes
ȘS-4-PGU-Legia PSTP Belceanca

Montenegro – Second League

Jedinstvo 16 : 00 Igalo
Arsenal Tivat 16 : 00 Ibar
Kom 16 : 00 Drezga
Grbalj 16 : 00 Mornar
Berane 16 : 00 Bokelj

Morocco – Botola Pro

Olympic Safi 23 : 00 Rapide Oued Zem
FUS Rabat 23 : 00 Renaissance Zemamra

Morocco – Botola 2

Wydad Fès 23 : 00 Racing de Casablanca
Kawkab Marrakech 23 : 00 Chabab Ben Guerir
Tihad Casablanca 17 : 00 Khouribga
Stade Marocain 17 : 00 Ittihad Khemisset
Raja Beni Mellal 17 : 00 UTS Rabat

Netherlands – Tweede Divisie

Koninklijke HFC CANC TEC

Netherlands – Derde Divisie

Hoogland CANC USV Hercules
ADO ’20 CANC HSC ’21
Hollandia CANC Gemert
Dongen CANC Westlandia
JOS Watergraafsmeer CANC Groene Ster
OFC CANC DEM
GVV Unitas CANC UNA
OSS ’20 CANC Quick
EVV CANC Blauw Geel ’38

Netherlands – Hoofdklasse

Zondag A

De Zouaven CANC LONGA ’30
VV Emmen CANC TAC’90
Be Quick 1887 CANC Purmersteijn
Silvolde CANC HBS
Alcides CANC RKZVC
RKAVV CANC Hoogeveen
Alphense Boys CANC Velsen
SJC Noordwijk CANC SDO

Zondag B

UDI ’19 CANC VOC
Juliana ’31 CANC Baronie
Orion CANC EHC Hoensbroek
IFC CANC Leonidas
TOGB CANC AWC
OJC Rosmalen CANC Halsteren
Moerse Boys CANC RKSV Nuenen
Meerssen CANC Minor

Netherlands – Eerste Klasse

Zondag A

SDZ CANC Kolping Boys
DSOV CANC Legmeervogels
AFC ’34 CANC Hoofddorp
Uitgeest CANC Hillegom
Fortuna Wormerveer CANC ROAC
Kampong CANC LSVV
AGB CANC Assendelft

Zondag B

Hillegersberg CANC VUC
ONA CANC Sarto
Zwervers CANC Den Hoorn
FC Olympia CANC DHC Delft
Rood-Wit Willebrord CANC Spartaan’20
DOSKO CANC Unitas 30
Boshuizen CANC ‘t Zand

Zondag C

Erp CANC Berghem Sport
Leones CANC Rhode
Nemelaer CANC Brabantia
HVCH CANC Best Vooruit
Alverna CANC EFC
TOP Oss Amateurs CANC SC NEC

Zondag D

Heeze CANC Venray
ZSV CANC Veritas
De Ster CANC Geldrop
SSS ’18 CANC Susteren
Wittenhorst CANC BSV Limburgia
Venlosche Boys CANC Chevremont
Wilhelmina 08 CANC Deurne

Zondag E

Tubantia CANC Heino
TVC ’28 CANC BVC ’12
Stevo CANC Columbia
RKHVV CANC Winterswijk
Bemmel CANC ROHDA Raalte
Voorwaarts T CANC De Bataven
MASV CANC SV Dalfsen

Zondag F

Jubbega CANC FVC
Noordster CANC SWZ
Roden CANC SVBO
VKW CANC GRC Groningen
GOMOS CANC WVV
CVV Germanicus CANC Hoogezand
Stadspark CANC VV Heerenveen

Netherlands – Hoofdklasse Women

Someren / NWC CANC Berghuizen
Nooit Gedacht CANC Witkampers
Eindhoven II CANC Fortuna ’54
Buitenveldert CANC ‘t Zand
RKSV Nuenen CANC DSE
Bavel CANC Trekvogels

Netherlands – Eerste Klasse Women

Group C

De Tukkers CANC RKDEO
Buitenveldert II CANC SEP
Rigtersbleek CANC Victoria Boys
Velsen CANC Hontenisse
Hoogland CANC Winkel
Antibarbari CANC SDO

Group D

Orion CANC Kunde
HVCH CANC DVC ’26
Prinses Irene CANC Bekkerveld
RKSV Nuenen II CANC Eldenia II
VDZ CANC UDI ’19
OVV ’67 CANC SSS ’18

Netherlands – KNVB Beker Women

PSV 11 : 15 Ajax

New Zealand – Regional Leagues

Central Conference

Napier City Rovers 03 : 00 Petone
Western Suburbs 03 : 30 North Wellington

Mainland

Coastal Spirit 01 : 30 Nomads United

Nicaragua – Primera Division

Deportivo Ocotal 01 : 00 Real Madriz
Diriangén 02 : 00 Walter Ferretti
Chinandega 22 : 00 Junior Managua

Nicaragua – Liga Primera U20

Diriangén U20 23 : 00 Walter Ferretti U20
Deportivo Ocotal U20 23 : 00 Real Madriz U20
Chinandega U20 19 : 00 CD Junior Managua U20

Nigeria – NPFL

Katsina United PSTP Kano Pillars
Nasarawa United PSTP Heartland
Plateau United PSTP Wikki Tourist
Enyimba PSTP Kwara United
Rivers United PSTP Abia Warriors
Akwa United PSTP Enugu Rangers
Jigawa Golden Stars PSTP Dakkada
Ifeanyi Uba PSTP Sunshine Stars
MFM PSTP Lobi Stars
Adamawa United PSTP Warri Wolves

North Macedonia – First League

Struga 12 : 00 Pelister
Rabotnički 12 : 00 Makedonija GjP
Borec 12 : 00 Shkupi
Belasica 12 : 00 Shkendija
Akademija Pandev 12 : 00 Vardar
Renova 12 : 00 Sileks

North Macedonia – Prva ŽFL

Top Gol 13 : 00 Kochani
Ljuboten 13 : 00 Shkupi 2019

Norway – 1. Division

Strømmen PSTP Bryne

Norway – 2. Division

Group 1

Hødd PSTP Fløya
Tromsdalen PSTP Vålerenga II
Bærum PSTP Senja

Group 2

Nardo PSTP Flekkerøy

Norway – Toppserien

Stabæk PSTP Sandviken

Norway – 1. Division Women

Fløya PSTP Amazon Grimstad
KIL / Hemne PSTP Åsane
Øvrevoll Hosle PSTP Medkila

Panama – LPF

Alianza 00 : 00 Herrera

Panama – Liga Prom

Eastern Conference

Costa del Este II 23 : 00 San Martín
Panamá City 00 : 00 Alianza II
UMECIT 21 : 00 Colón C-3

Western Conference

Universidad de Panamá 23 : 00 San Francisco II
Atlético Chiriquí II 23 : 00 Mario Mendez
Universitario II 21 : 00 Veraguas II
UDELAS 21 : 00 Independiente II

Paraguay – Division Profesional

River Plate 01 : 00 Sol de América
Cerro Porteño 22 : 45 Libertad

Paraguay – Division Intermedia

Deportivo Santaní 15 : 00 2 de Mayo
Sportivo San Lorenzo 15 : 00 Resistencia
Sportivo Iteño 21 : 00 Atyrá
Fulgencio Yegros 21 : 00 Sportivo Ameliano

Poland – Ekstraklasa

Stal Mielec 11 : 30 Zagłębie Lubin
Wisła Płock 14 : 00 Jagiellonia Białystok
Legia Warszawa 16 : 30 Cracovia Kraków

Poland – I Liga

Zagłębie Sosnowiec 11 : 40 Bełchatów
Odra Opole 11 : 40 Korona Kielce

Poland – II Liga

Śląsk Wrocław II 12 : 00 Stal Rzeszów
Stargard Szczeciński PSTP GKS Katowice
Olimpia Grudziądz 16 : 00 Pogoń Siedlce
Kalisz 16 : 50 Chojniczanka Chojnice

Poland – III Liga

Group 1

Legionovia Legionowo 16 : 00 Polonia Warszawa

Group 4

Korona Kielce II 11 : 00 Avia Świdnik
Chełmianka Chełm 14 : 00 Stal Stalowa Wola
Wisła Sandomierz 15 : 00 Wisła Puławy
Wiązownica 15 : 30 Łagów
Lewart 16 : 00 Orlęta Radzyń Podlaski
Wisłoka Dębica 16 : 00 Cracovia Kraków II

Poland – Central Youth League

Zagłębie Lubin U18 11 : 00 Korona Kielce U18

Poland – Ekstraliga Women

Bydgoszcz 11 : 15 UJ Kraków
Górnik Łęczna 13 : 00 Akademia Piłkarska LG

Poland – I Liga Women

Stomil Olsztyn 11 : 30 Polonia Środa Wlkp.
Rekord Bielsko-Biała 13 : 00 Trójka Jelna
Resovia Rzeszów 13 : 00 Wodzisław Śląski

Portugal – Primeira Liga

Famalicão 15 : 00 Portimonense
Nacional 17 : 30 Porto

Portugal – Segunda Liga

Casa Pia 11 : 15 Académica
Penafiel 14 : 00 Cova Piedade
Porto II 15 : 00 Estoril
UD Oliveirense 17 : 00 Mafra
Chaves 20 : 30 Academico Viseu

Portugal – 1a Divisão Women

Championship Round

Sporting CP 11 : 00 Marítimo
Famalicão 14 : 00 Clube Condeixa
Albergaria 16 : 00 Torreense
Sporting Braga 18 : 00 SL Benfica

Relegation Round

Ovarense 16 : 00 Fiães
Cadima 16 : 00 Valadares Gaia
Gil Vicente 16 : 00 Boavista
CF Benfica 16 : 00 Ouriense
A-dos-Francos 16 : 00 Damaiense
Amora 16 : 00 Estoril Praia

Republic of Ireland – Women’s National League

Treaty United 14 : 00 Wexford Youths

Romania – Liga I

Championship Round

CFR Cluj 16 : 30 Academica Clinceni
FCSB 19 : 00 Botoşani

Relegation Round

Argeș 11 : 30 Politehnica Iași

Romania – Liga II

Ripensia Timişoara 09 : 00 Universitatea Cluj

Romania – Liga I Feminin

Championship Round

Vasas Femina 09 : 00 Fortuna Becicherecu Mic
Heniu Prundu Bârgăului 09 : 00 Arad
Universitatea Galaţi 09 : 00 Olimpia Cluj

Relegation Round

Fairplay Bucureşti 09 : 00 Universitatea Alexandria
Selena Constanţa 09 : 00 FF Baia Mare
Banat Girls 09 : 00 Carmen București

Romania – Liga Elitelor U19

East

Academica Clinceni U19 10 : 00 Voluntari U19
Petrolul 52 U19 10 : 00 Concordia Chiajna U19
FCSB U19 10 : 00 Iolanda Balaş Soter U19
Kids Tâmpa Braşov U19 10 : 00 Sfântu Gheorghe U19
Viitorul U19 11 : 00 Sport Team Bucureşti U19

West

Ripensia Timişoara U19 10 : 00 Banatul Timișoara U19
Gaz Metan Mediaş U19 10 : 00 Ştiinţa U Craiova U19

Russia – Premier League

Ural 10 : 00 Rubin Kazan
Arsenal Tula 12 : 00 Tambov
Sochi 14 : 30 CSKA Moscow
Spartak Moscow 17 : 00 Ufa

Russia – PFL

Group 2

Kazanka 16 : 00 Tver

Group 3

Strogino 11 : 00 Khimki II
Znamya Noginsk 12 : 00 Metallurg Vidnoye
Krasnyy Smolensk 12 : 00 Khimik-Arsenal
Kaluga 13 : 00 Avangard Kursk
Fakel II 13 : 00 Sokol Saratov
Salyut-Belgorod 13 : 00 Sakhalin
Metallurg Lipetsk 14 : 00 Kvant
Saturn Ramenskoye 15 : 00 Ryazan

Russia – Supreme Division Women

Zvezda Perm 09 : 00 Lokomotiv Moskva
CSKA Moskva 12 : 00 Yenisey
Krasnodar 13 : 00 Chertanovo

San Marino – Campionato

Faetano 14 : 00 San Giovanni
Libertas 14 : 00 Virtus
La Fiorita 14 : 00 Tre Fiori

Scotland – FA Cup

Stranraer 12 : 15 Hibernian
Rangers 15 : 00 Celtic

Scotland – SWPL 1

Rangers 12 : 00 Hibernian
Hearts 13 : 00 Forfar Farmington
Spartans 14 : 00 Celtic
Glasgow City 16 : 10 Motherwell

Scotland – SWPL 2

Boroughmuir Thistle PSTP St. Johnstone
Dundee United PSTP Hamilton Academical
Kilmarnock PSTP Glasgow Women
Partick Thistle PSTP Aberdeen
Stirling University PSTP Queen’s Park

Scotland – Women’s Championship

North

Buchan CANC East Fife
Cove Rangers CANC Kelty Hearts
Dunfermline Athletic CANC Dryburgh Athletic
Inverness CT CANC Dundee West
Montrose CANC Grampian
Westdyke CANC Stonehaven

South

Airdrie United CANC Clyde
Ayr United CANC Edinburgh City
BSC Glasgow CANC United Glasgow
Livingston CANC Stenhousemuir
Edinburgh Caledonia CANC Renfrew
Falkirk FCF CANC St. Mirren
Morton Girls CANC Gartcairn

Serbia – Super Liga

Novi Pazar 12 : 00 Čukarički
Metalac GM 12 : 00 Inđija
Zlatibor Čajetina 12 : 00 Rad Beograd
Bačka Topola 18 : 00 Voždovac
Proleter Novi Sad 18 : 00 Mladost Lučani
Spartak Subotica 18 : 00 Napredak
Radnički Niš 18 : 00 Javor Ivanjica

Serbia – Prva Liga

Dinamo Vranje 15 : 00 Žarkovo
Grafičar 15 : 00 Trayal Kruševac
Radnički Sr. Mitrovica 15 : 00 Budućnost Dobanovci
Dubočica 15 : 00 Železničar Pančevo

Serbia – Srpska Liga

Belgrade

Crvena Zvezda MML 15 : 00 Radnički Obrenovac
BSK Batajnica 15 : 00 BASK
Sremčica 15 : 00 OFK Beograd
Stepojevac Vaga 15 : 00 Teleoptik
Leštane 15 : 00 BSK Borča