17 November 2020

0
27

Asia – WC Qualification Asia

China PR PSTP Syria
Philippines PSTP Maldives
Australia PSTP Jordan
Iran PSTP Iraq
Bahrain PSTP Hong Kong
Saudi Arabia PSTP Uzbekistan
Palestine PSTP Yemen
Bangladesh PSTP Oman
India PSTP Afghanistan
Japan PSTP Kyrgyz Republic
Tajikistan PSTP Myanmar
UAE PSTP Vietnam
Thailand PSTP Malaysia
Korea Republic PSTP Lebanon
Korea DPR PSTP Turkmenistan
Chinese Taipei PSTP Kuwait

N/C America – WC Qualification Concacaf

El Salvador PSTP Antigua and Barbuda
Grenada PSTP Montserrat
Canada PSTP Suriname
Bermuda PSTP Cayman Islands
St. Vincent / Grenadines PSTP Cuba
Curaçao PSTP Guatemala
Panama PSTP Dominican Republic
Barbados PSTP Dominica
Haiti PSTP Nicaragua
Belize PSTP St. Lucia
Trinidad and Tobago PSTP St. Kitts and Nevis
Guyana PSTP Puerto Rico

South America – WC Qualification South America

Venezuela 21 : 00 Chile
Ecuador 21 : 00 Colombia

World – Friendlies – Friendlies 1

Korea Republic 13 : 00 Qatar
Saudi Arabia 16 : 30 Jamaica
Japan 20 : 00 Mexico

World – Friendlies – Friendlies 3

Uzbekistan Iraq
Bangladesh 11 : 00 Nepal

Africa – Africa Cup of Nations Qualification

Sudan 13 : 00 Ghana
Rwanda 13 : 00 Cape Verde Islands
Madagascar 13 : 00 Côte d’Ivoire
Ethiopia 13 : 00 Niger
Lesotho 13 : 00 Benin
Central African Republic 16 : 00 Morocco
Togo 16 : 00 Egypt
Angola 16 : 00 Congo DR
Sierra Leone 16 : 00 Nigeria
Namibia 19 : 00 Mali
Tanzania 19 : 00 Tunisia

Argentina – Liga Profesional Argentina

Colón 00 : 15 Central Córdoba SdE

Austria – Regionalliga

Leobendorf PSTP Wiener SC

Austria – Landesliga

Niederösterreich

Zwettl PSTP Kottingbrunn

Wien

First Vienna PSTP Favoritner AC

Bhutan – Premier League

Transport United 11 : 00 Paro United

Bolivia – Nacional B

Deportivo FATIC 19 : 30 Chaco Petrolero

Brazil – Serie A

Botafogo 23 : 00 RB Bragantino

Brazil – Serie B

Sampaio Corrêa 21 : 00 Náutico

Brazil – Serie C

Imperatriz 23 : 00 Paysandu

Brazil – State Leagues

Matogrossense

Cuiabá PSTP Luverdense

Rondoniense

Real Ariquemes 20 : 00 Ji-Paraná

Carioca 2

Rio São Paulo 18 : 00 Campos AA

Brazil – Catarinense 2

Próspera Criciuma 19 : 00 Caçador

Brazil – Cearense 2

Campo Grande 18 : 30 União CE

Brazil – Copa Paulista

Nacional SP 18 : 00 Guarani B

Brazil – Copa Gaúcha

Bagé 18 : 00 Santa Cruz RS

Brazil – Mineiro Women

Atlético Mineiro 18 : 00 América Mineiro

Chile – Primera División

O’Higgins 13 : 30 Palestino

Chile – Primera B

Melipilla 00 : 00 Magallanes

China PR – China League One

Xinjiang Tianshan 07 : 30 Heilongjiang Lava Spring

Colombia – Liga Femenina

Deportivo Cali 23 : 00 América de Cali

Congo DR – Ligue 1

Groupe Bazano 12 : 30 Lubumbashi Sport
Sanga Balende 14 : 30 Dauphins Noirs
Saint Eloi Lupopo 14 : 30 Don Bosco
Simba 14 : 30 TP Mazembe
Vita Club 14 : 30 RCK

Costa Rica – Primera División

Cartaginés 21 : 00 Herediano

Croatia – 3. HNL

Rudar Labin 13 : 00 Naprijed Hreljin

Czech Republic – FNL

Vlašim 12 : 30 Prostějov

Czech Republic – 1. Liga U19

Meteor Praha U19 PSTP Viktoria Plzeň U19
Mladá Boleslav U19 PSTP Zlín U19

Denmark – Reserve League

København Res. PSTP OB Res.

Ecuador – Liga Pro

England – League One

Oxford United 19 : 00 Crewe Alexandra
Swindon Town 19 : 00 Accrington Stanley

England – League Two

Port Vale 19 : 00 Scunthorpe United

England – National League

Hartlepool United 19 : 00 Wrexham
Sutton United 19 : 00 Dagenham & Redbridge
Halifax Town 19 : 45 Notts County
Aldershot Town 19 : 45 Maidenhead United
Altrincham 19 : 45 Chesterfield
Barnet 19 : 45 King’s Lynn Town
Bromley 19 : 45 Boreham Wood
Dover Athletic 19 : 45 Woking
Eastleigh 19 : 45 Wealdstone
Torquay United 19 : 45 Solihull Moors
Weymouth 19 : 45 Yeovil Town

England – National League N / S

North

Bradford (Park Avenue) 19 : 45 Southport
Curzon Ashton 19 : 45 Fylde
AFC Telford United 19 : 45 Chorley
Boston United 19 : 45 Kettering Town
Brackley Town 19 : 45 Kidderminster Harriers
Farsley Celtic PSTP Chester
Guiseley 19 : 45 Darlington
Hereford 19 : 45 Gloucester City
Leamington 19 : 45 Alfreton Town
Spennymoor Town 19 : 45 Blyth Spartans
York City 19 : 45 Gateshead

South

Bath City 19 : 45 Havant & Waterlooville
Braintree Town 19 : 45 Concord Rangers
Dartford 19 : 45 St Albans City
Dulwich Hamlet 19 : 45 Dorking Wanderers
Ebbsfleet United 19 : 45 Maidstone United
Hampton & Richmond 19 : 45 Hemel Hempstead Town
Oxford City 19 : 45 Chippenham Town
Slough Town 19 : 45 Hungerford Town
Tonbridge Angels 19 : 45 Eastbourne Borough
Welling United 19 : 45 Billericay Town

England – Non League Premier

Isthmian

Haringey Borough PSTP Bowers & Pitsea
Bishop’s Stortford PSTP Wingate & Finchley
Bognor Regis Town PSTP Kingstonian
Brightlingsea Regent PSTP Potters Bar Town
Cheshunt PSTP Leatherhead
Corinthian-Casuals PSTP Lewes
East Thurrock United PSTP Folkestone Invicta
Hornchurch PSTP Enfield Town
Merstham PSTP Margate

Northern

United of Manchester PSTP Mickleover
Gainsborough Trinity PSTP Basford United
Grantham Town PSTP Buxton
Matlock Town PSTP Hyde United
Morpeth Town PSTP Radcliffe
Nantwich Town PSTP Bamber Bridge
Scarborough Athletic PSTP Ashton United
Stalybridge Celtic PSTP South Shields
Whitby Town PSTP Atherton Collieries
Witton Albion PSTP Stafford Rangers

Southern Central

Alvechurch PSTP Rushall Olympic
Leiston PSTP Royston Town
Needham Market PSTP AFC Rushden & Diamonds
Nuneaton Borough PSTP Hednesford Town
Barwell PSTP Stratford Town
Biggleswade Town PSTP Kings Langley
Lowestoft Town PSTP Hitchin Town
Peterborough Sports PSTP Coalville Town
Redditch United PSTP Bromsgrove Sporting
St Ives Town PSTP Banbury United
Tamworth PSTP Stourbridge

Southern South

Dorchester Town PSTP Gosport Borough
Wimborne Town PSTP Metropolitan Police
Hayes & Yeading United PSTP Walton Casuals
Poole Town PSTP Hartley Wintney
Swindon Supermarine PSTP Harrow Borough
Truro City PSTP Salisbury
Weston-super-Mare PSTP Yate Town

England – Non League Div One

Isthmian North

Canvey Island PSTP Coggeshall Town
Tilbury PSTP Bury Town
Dereham Town PSTP Grays Athletic
Great Wakering Rovers PSTP Brentwood Town

Isthmian South East

Whitehawk PSTP Whyteleafe
Cray Valley PM PSTP Burgess Hill Town
Faversham Town PSTP Phoenix Sports
Herne Bay PSTP Three Bridges

Northern North West

Runcorn Linnets PSTP Dunston UTS
Clitheroe PSTP Marine
Trafford PSTP Colne

Northern South East

Loughborough Dynamo PSTP Frickley Athletic

Southern Central

Daventry Town PSTP Yaxley

Southern South

Sholing PSTP Moneyfields
Barnstaple Town PSTP Paulton Rovers

England – Counties Leagues

Combined Counties League Premier

Hanworth Villa PSTP Raynes Park Vale
Camberley Town PSTP Knaphill
Abbey Rangers PSTP Guildford City
Frimley Green PSTP Badshot Lea
Sheerwater PSTP Cobham

Eastern Counties League Premier

Stowmarket Town PSTP Ely City
Kirkley & Pakefield PSTP Wroxham
Stanway Rovers PSTP Brantham Athletic

Essex Senior League

St Margaretsbury PSTP Cockfosters
Redbridge PSTP West Essex

Hellenic League Premier

Bishop’s Cleeve PSTP Shrivenham
Easington Sports PSTP Fairford Town
Flackwell Heath PSTP Binfield
Reading City PSTP Holmer Green
Westfields PSTP Lydney Town

Midland League Premier

Long Eaton United PSTP Boldmere St. Michaels
Sporting Khalsa PSTP AFC Wulfrunians
Highgate United PSTP Romulus
Walsall Wood PSTP Coventry United

North West Counties League Premier

1874 Northwich PSTP Bootle
Ashton Athletic PSTP Congleton Town
Runcorn Town PSTP Winsford United
Padiham PSTP Longridge Town
Hanley Town PSTP Charnock Richard
Skelmersdale United PSTP Barnoldswick Town

Northern Counties East League Premier

Maltby Main PSTP Goole

Northern League One

Sunderland Ryhope CW PSTP Seaham Red Star
West Auckland Town PSTP Billingham Town
Newton Aycliffe PSTP Hebburn Town

Southern Combination League Premier

Crawley Down Gatwick PSTP Broadbridge Heath

Southern Counties East League Premier

Corinthian PSTP Erith Town
Chatham Town PSTP Deal Town
Crowborough Athletic PSTP Hollands & Blair
Fisher PSTP AFC Croydon Athletic
Glebe PSTP Punjab United
Sheppey United PSTP K Sports

Spartan South Midlands League Premier

Oxhey Jets PSTP Crawley Green
Aylesbury Vale Dynamos PSTP Leighton Town
Edgware Town PSTP Tring Athletic
Harefield United PSTP Eynesbury Rovers
Leverstock Green PSTP Harpenden Town
London Colney PSTP North Greenford United
Newport Pagnell Town PSTP Arlesey Town
Dunstable Town PSTP Broadfields United

United Counties League Premier

Cogenhoe United PSTP Loughborough University
Desborough Town PSTP Shepshed Dynamo
Oadby Town PSTP Peterborough N Star
Leicester Nirvana PSTP Harborough Town
Lutterworth Town PSTP Wellingborough Town

Wessex League Premier

Fareham Town PSTP Cowes Sports
Brockenhurst PSTP Shaftesbury Town
Bashley PSTP Christchurch
Blackfield & Langley PSTP Amesbury Town
Fleet Town PSTP Tadley Calleva
Hamworthy United PSTP Bournemouth FC
Lymington Town PSTP Horndean

Western League Premier

Buckland Athletic PSTP Shepton Mallet
Odd Down PSTP Plymouth Parkway
Bridport PSTP Westbury United

England – EFL Trophy

Hull City 17 : 30 Grimsby Town
Carlisle United 19 : 00 Aston Villa U21
Bolton Wanderers 19 : 00 Newcastle United U21
Lincoln City 19 : 00 Manchester City U21
Northampton Town 19 : 00 Stevenage
Exeter City 19 : 00 West Bromwich Albion U21

England – London Senior Cup

Barking PSTP Hanwell Town

England – Surrey Senior Cup

1st Round

Ashford Town (Middlesex) PSTP Croydon

Preliminary Round

Camberley Town PSTP Virginia Water
Tooting & Mitcham United PSTP Egham Town

England – Central League Cup

Fleetwood Town Res. 13 : 00 Rochdale Res.
AFC Bournemouth Res. 14 : 00 Oxford United Res.
Scunthorpe United Res. 14 : 00 Walsall Res.

England – Professional Development League

Millwall U23 13 : 00 Wigan Athletic U23

Estonia – U19 Eliitliiga Esiliiga

Legion U19 15 : 00 Nõmme United U19
Levadia U19 15 : 00 Tabasalu U19
Nõmme Kalju U19 15 : 00 Raplamaa U19

Europe – UEFA Nations League

League A

Croatia 19 : 45 Portugal
France 19 : 45 Sweden
Spain 19 : 45 Germany
Switzerland 19 : 45 Ukraine

League C

Luxembourg 19 : 45 Azerbaijan
Montenegro 19 : 45 Cyprus

League D

Andorra 19 : 45 Latvia
Malta 19 : 45 Faroe Islands
Gibraltar 19 : 45 Liechtenstein

Europe – UEFA U21 Championship

Kazakhstan U21 11 : 00 Faroe Islands U21
North Macedonia U21 12 : 30 Montenegro U21
Malta U21 14 : 00 Finland U21
Slovakia U21 16 : 00 Liechtenstein U21
Croatia U21 16 : 00 Lithuania U21
Greece U21 16 : 00 Scotland U21
Turkey U21 16 : 00 Kosovo U21
Poland U21 16 : 30 Latvia U21
Bulgaria U21 16 : 30 Estonia U21
Ukraine U21 16 : 30 Northern Ireland U21
Germany U21 17 : 15 Wales U21
Bosnia-Herzegovina U21 17 : 15 Belgium U21
Spain U21 17 : 45 Israel U21
Romania U21 18 : 30 Denmark U21
Austria U21 19 : 25 Andorra U21
England U21 19 : 25 Albania U21

Europe – UEFA U17 Championship

Greece U17 PSTP England U17
San Marino U17 PSTP Azerbaijan U17
Switzerland U17 PSTP Hungary U17
Luxembourg U17 PSTP Belarus U17
Poland U17 PSTP Germany U17
Malta U17 PSTP North Macedonia U17

Georgia – Liga 3

Guria 08 : 00 Saburtalo II
Kolkheti Poti 10 : 00 Bakhmaro

Germany – 3. Liga

MSV Duisburg 18 : 00 Hallescher FC

Germany – Regionalliga

Südwest

Sonnenhof Großaspach PSTP Stuttgart II

West

Lippstadt 08 17 : 00 Borussia Dortmund II

Germany – Reg. Cup Hessen

Hünfelder SV PSTP Kickers Offenbach

Germany – Bayern Ligapokal

Garching PSTP Augsburg II

Indonesia – Liga 1

Bali United PSTP Persipura

Iran – Persian Gulf Pro League

Sanat Naft 13 : 10 Paykan

Korea Republic – K League 2

Daejeon Hana Citizen 10 : 00 Anyang

Malaysia – Malaysia Cup

Winner Quarter-final 1 CANC Winner Quarter-final 2
Winner Quarter-final 3 CANC Winner Quarter-final 4

Malta – First Division Women

Mosta 19 : 30 Kirkop United

Mexico – Liga Premier Serie A

Atlético Saltillo 22 : 00 Durango

Mexico – Liga MX Femenil

Pachuca 23 : 00 Atlas
Guadalajara 01 : 00 América
Tijuana 03 : 00 Juárez

Palestine – West Bank 1st Division

Silwan 13 : 00 Markaz Askar
Al-Karmil 13 : 00 Al-Ahli Qalqilya
Markaz Jenin 14 : 00 Hillal Ariha
Al-Quwaat Al-Falistinia 16 : 00 Al-Arabi Beit Safafa

Paraguay – Division Profesional

Club Guaraní 23 : 30 Sportivo San Lorenzo

Peru – Segunda División

Santa Rosa PNP 15 : 30 Comerciantes Unidos
Sport Chavelines Juniors 18 : 00 Juan Aurich

Poland – III Liga

Group 3

Ruch Chorzów 17 : 00 Pawłowice Śląskie

Group 4

Stal Kraśnik 12 : 00 Wólczanka W. Pełkińska

Poland – Cup

Olimpia Grudziądz 16 : 40 Lechia Gdańsk

Portugal – Liga Revelação U23

Académica U23 15 : 00 Vitória Guimarães U23

Saudi Arabia – Division 1

Al Draih 12 : 05 Al Hazm
Al Ta’ee 12 : 20 Al Jabalain
Najran 12 : 25 Al-Thuqbah
Jeddah 13 : 50 Al Jeel
Al Adalah 14 : 30 Al Khaleej

Scotland – SWPL 2

Dundee United 19 : 00 Glasgow Women

Singapore – Premier League

Geylang International 11 : 45 Tanjong Pagar
Hougang United 11 : 45 Lion City Sailors
Young Lions 11 : 45 Tampines Rovers
Albirex Niigata S 11 : 45 Balestier Khalsa

Slovakia – Super Liga

Senica 13 : 00 Sereď

Spain – Liga Nacional Juvenil

Maspalomas U19 II 20 : 30 Guía U19

St. Kitts and Nevis – Premier League

Trafalgar Southstars 22 : 00 Newtown United

Turkey – 1. Lig

Altınordu 10 : 30 Bandırmaspor

Turkmenistan – Ýokary Liga

Energetik 10 : 00 Aşgabat
Ahal 10 : 00 Merw

Ukraine – Druha Liga

Obolon’ Kyiv II Karpaty Lviv

Uruguay – Segunda División

Cerrito 13 : 30 Albion
Sud América 15 : 45 Tacuarembó
Juventud 18 : 00 Villa Española

Venezuela – Primera División

Group A

Academia Puerto Cabello 21 : 00 Yaracuyanos

Group B

Deportivo Táchira 00 : 00 Gran Valencia

Venezuela – Segunda División

ULA 13 : 00 Atlético El Vigía
Real Frontera 16 : 00 JBL Zulia
Ureña 19 : 30 Hermanos Colmenares

World – Hybrid Friendlies

Australia U23 08 : 00 Macarthur

World – U21 National Team Friendlies

Slovenia U21 17 : 00 Russia U21