17 January 2021

0
172

England – Premier League

Aston Villa PSTP Everton
Sheffield United 14 : 00 Tottenham Hotspur
Liverpool 16 : 30 Manchester United
Manchester City 19 : 15 Crystal Palace

France – Ligue 1

Brest 12 : 00 Rennes
Lorient PSTP Dijon
Nantes 14 : 00 Lens
Nice 14 : 00 Bordeaux
Strasbourg 14 : 00 Saint-Etienne
Lille 16 : 00 Reims
Olympique Lyonnais 20 : 00 Metz

Germany – Bundesliga

Bayern Munich 14 : 30 Freiburg
Eintracht Frankfurt 17 : 00 Schalke 04

Italy – Serie A

Napoli 11 : 30 Fiorentina
Crotone 14 : 00 Benevento
Sassuolo 14 : 00 Parma
Atalanta 17 : 00 Genoa
Internazionale 19 : 45 Juventus

Netherlands – Eredivisie

RKC Waalwijk 11 : 15 Willem II
Groningen 13 : 30 Twente
VVV 13 : 30 Heerenveen
Ajax 15 : 45 Feyenoord

Scotland – Premiership

Motherwell 12 : 00 Rangers

Spain – Copa del Rey

Málaga 11 : 00 Granada
Espanyol 11 : 00 Osasuna
Navalcarnero 15 : 00 Eibar
Sporting Gijón 15 : 00 Real Betis
Alcorcón 17 : 00 Valencia
Tenerife 17 : 00 Villarreal

Spain – Super Cup

Barcelona 20 : 00 Athletic Club

Africa – African Nations Championship

Libya 16 : 00 Niger
Congo DR 19 : 00 Congo

Albania – 2nd Division

Group A

Mirdita PSTP Sopoti Librazhd
Internacional Tirana PSTP Gramshi
Valbona PSTP Iliria Fushë-Krujë
Tërbuni Pukë PSTP Ada Velipojë
Shkumbini Peqin PSTP Shënkolli
Luzi 2008 PSTP Klosi
Spartaku Tiranë CANC Bulqiza

Group B

Butrinti Sarandë PSTP Skrapari
Albpetrol Patos PSTP Maliqi
Përmeti PSTP Delvina
Memaliaj PSTP Tepelena
Labëria PSTP Gramozi Ersekë
Këlcyra PSTP Devolli

Andorra – 1a Divisió

Engordany 10 : 30 Atlètic Club d’Escaldes
Sant Julià 15 : 30 FC Santa Coloma

Angola – Girabola

Wiliete 14 : 00 Recreativo da Caála
Santa Rita 14 : 00 Petro de Luanda
Desportivo Huíla PSTP 1º de Agosto

Argentina – Liga Profesional Argentina

Rosario Central 01 : 10 Vélez Sarsfield

Argentina – Primera Nacional

Defensores de Belgrano 20 : 10 Instituto
Atlanta 20 : 10 San Martín Tucumán
Gimnasia Mendoza 20 : 10 Ferro Carril Oeste
Deportivo Morón 20 : 10 Villa Dálmine
Estudiantes Caseros 22 : 10 Barracas Central
Tigre 22 : 15 San Martín San Juan

Argentina – Torneo Federal A

Douglas Haig 20 : 15 Def. de Pronunciamiento
Deportivo Maipú 20 : 30 Deportivo Camioneros
Central Norte 21 : 00 Sportivo Belgrano
Juventud Unida Univ. 22 : 00 Deportivo Madryn

Argentina – Torneo Regional Federal Amateur

1st Phase – Centro

Andino 20 : 10 Vélez de San Ramón
Argentino Peñarol 20 : 10 General Paz Juniors
San Martín El Bañado 21 : 00 San Lorenzo Alem
Sportivo Tirolesa 22 : 00 Unión Oncativo

1st Phase – Norte

Deportivo El Galpón 23 : 00 Atlético Concepción

1st Phase – Pampeana Sur

Racing Olavarría 21 : 30 Liniers Bahía Blanca

1st Phase – Patagónica

Puerto Moreno 20 : 10 Alianza Cutral Có
Independiente Neuquén 21 : 00 La Amistad

Argentina – Primera C

Victoriano Arenas 20 : 10 Sportivo Italiano
San Martín Burzaco 20 : 10 Berazategui
Central Córdoba 20 : 10 Ituzaingó
Leandro Nicéforo Alem 20 : 10 Deportivo Español
Midland 20 : 10 Excursionistas
Luján 20 : 10 El Porvenir

Australia – A-League

Newcastle Jets 05 : 05 Macarthur

Australia – W-League

Melbourne Victory PSTP Perth Glory
Melbourne Victory 05 : 05 Melbourne City
Newcastle Jets 07 : 40 Brisbane Roar
Newcastle Jets PSTP Canberra United

Austria – Bundesliga

Wolfsberger AC 16 : 00 Sturm Graz

Bangladesh – Premier League

Arambagh 14 : 00 Mohammedan Dhaka

Belgium – First Division A

Gent 12 : 30 Antwerp
Cercle Brugge 15 : 00 Standard Liège
Beerschot 17 : 15 Club Brugge
Sint-Truiden 19 : 45 OH Leuven

Belgium – First Amateur Division

Francs Borains PSTP Patro Eisden
Rupel Boom PSTP URSL Visé
Sint-Eloois-Winkel PSTP Heist
Tienen PSTP Olympic Charleroi
Liège PSTP Knokke

Belgium – Second Amateur Division

Warnant PSTP Solières Sport
US Givry PSTP Rebecq
Hamoir PSTP Excelsior Virton
Waremme PSTP Stockay-Warfusée
Jette PSTP Acren-Lessines

Belgium – Third Amateur Division

ACFF A

Binche PSTP Rapid Symphorinois
Gosselies Sports PSTP Crossing Schaerbeek

ACFF B

Wanze / Bas-Oha PSTP Jodoigne
Herstal PSTP Huy
Mormont PSTP Gouvy
Aywaille PSTP Stade Disonais
Habay-la-Neuve PSTP Marloie Sport
Richelle United PSTP Oppagne-Wéris

Belgium – Provincial

Brabant – ACFF

FC Schaerbeek PSTP Grez-Doiceau
Union Lasne-Ohain PSTP Sportive Brainoise
Saint-Josse PSTP Léopold
Etterbeek PSTP Stade Everois
BX Brussels PSTP Nivellois
NSeth Berchem PSTP Walhain
Kosova Schaerbeek PSTP Genappe

Hainaut

Solre-sur-Sambre PSTP Excelsior Biévène
Belœil PSTP Montignies
Snef-Tyber PSTP Antoing
RAS Monceau PSTP Péruwelz
Houdeng PSTP Morlanwelz
Soignies Sports PSTP Hornu
Ransart PSTP Gilly
Molenbaix PSTP Le Roeulx

Liège

Elsautoise PSTP Jehaytois
JS Fizoise PSTP Mélen-Micheroux
Malmundaria PSTP Aubel
FC Du Geer PSTP UCE Liège
Sprimont II PSTP La Calamine
Beaufays PSTP Rechain
Ster-Francorchamps PSTP Pontisse Cité
Etoile de Faimes PSTP Weywertz

Luxembourg

Aubange PSTP Florenville
RAC Saint-Mard PSTP Libramont
Meix-Devant-Virton PSTP Sartoise

Namur

Andennais PSTP Loyers
Nismes PSTP Spy
Chevetogne PSTP US Dinantaise
Malonne PSTP Condruzien
Biesme PSTP Meux II
Wallonne Ciney PSTP Beauraing
Flavion-Morialmé PSTP Grand-Leez
Fernelmont-Hemptinne PSTP ES de la Molignée

Belgium – Second Division Women

Olympic Charleroi PSTP Aywaille

Brazil – Serie A

Vasco da Gama 00 : 00 Coritiba
Santos 19 : 00 Botafogo
Athletico Paranaense 19 : 00 São Paulo
Atlético Mineiro 21 : 15 Atlético GO

Brazil – Serie B

Oeste 00 : 00 AD Confiança
Ponte Preta 19 : 00 Náutico
Vitória 19 : 00 Chapecoense

Brazil – Serie C

Santa Cruz 21 : 00 Brusque
Ituano 21 : 00 Vila Nova

Brazil – Serie D

Mirassol 19 : 00 Altos

Brazil – Copa Fares Lopes

Ferroviário 18 : 30 Pacajus
Icasa 18 : 30 Caucaia

Brazil – Copa Santa Catarina

Juventus SC 18 : 00 Atlético Tubarão
Joinville 20 : 00 Concórdia

Brazil – Brasileiro Feminino A2

Napoli 18 : 00 Real Brasília
Bahia 19 : 00 Botafogo

Burundi – Ligue A

Vital’O 13 : 00 Dynamik
Olympic Star 13 : 00 Royal de Muramvya
Flambeau du Centre 13 : 00 Bumamuru

Cayman Islands – CIFA Premier League

East End United 21 : 00 Elite
Latinos 22 : 00 Bodden Town
Academy 22 : 00 Future

Chile – Primera División

Colo Colo 21 : 00 Universidad de Chile

Chile – Primera B

San Marcos 13 : 00 Ñublense
Puerto Montt 13 : 00 Magallanes
Deportes Santa Cruz 13 : 00 Deportes Valdivia
Unión San Felipe 13 : 00 Melipilla
Deportes Temuco 13 : 00 Cobreloa
Barnechea 13 : 00 Rangers
Copiapó 13 : 00 San Luis

Chile – Segunda División

Deportes Vallenar 21 : 00 Recoleta
San Antonio Unido 21 : 00 General Velásquez

Colombia – Primera A

Patriotas Boyacá PSTP América de Cali
Junior 00 : 30 Independiente Medellín
Deportivo Pasto 19 : 00 La Equidad

Colombia – Primera B

Boca Juniors de Cali 20 : 00 Atlético
Deportes Quindío 21 : 00 Valledupar

Costa Rica – Primera División

Deportivo Saprissa 02 : 00 Jicaral
Cartaginés 17 : 00 Guadalupe
Municipal Grecia 21 : 00 Sporting San José
Santos de Guápiles 21 : 00 Pérez Zeledón

Costa Rica – Liga de Ascenso

Cofutpa 23 : 30 Santa Ana
Santa Rosa 18 : 00 Municipal Liberia
Puerto Golfito 19 : 30 Aserrí
Consultants Moravia 21 : 00 Turrialba

Cyprus – 1. Division

Pafos 14 : 00 APOEL
Apollon 16 : 30 Olympiakos Nicosia

Cyprus – 2. Division

Omonia Psevda PSTP Kouris Erimi

Cyprus – 3. Division

Omonia 29is Maiou PSTP Ethnikos Assias
Ormideia PSTP Iraklis Yerolakkou

Cyprus – First Division Women

Karmiótissa Chrysomiliá 09 : 00 Apollon Limassol
AEL Champions 09 : 00 Nea Salamis
Ethnikos Achna CANC Lefkothea
Omonia Nicosia 09 : 00 Ermis Apollon

Czech Republic – Czech Liga

Pardubice 13 : 00 České Budějovice
Příbram 15 : 00 Viktoria Plzen
Baník Ostrava 17 : 30 Sparta Praha

Egypt – Premier League

El Entag El Harby 12 : 30 Smouha
National Bank of Egypt 15 : 00 Al Ahly

Egypt – Second League

Kafr El Sheikh 12 : 30 Baladiyyat Al Mehalla

El Salvador – Primera Division

Municipal Limeño 20 : 30 Jocoro
Alianza 21 : 00 Once Deportivo
FAS 21 : 00 Sonsonate

El Salvador – Reserve League

Municipal Limeño U20 18 : 00 Chalatenango U20
Alianza U20 18 : 00 Santa Tecla U20
Águila U20 18 : 00 Once Deportivo U20

England – Women’s Super League

Manchester City 12 : 30 Aston Villa
Everton 13 : 00 Bristol City
Birmingham City 14 : 00 Brighton & Hove Albion
Reading 14 : 00 Arsenal
Chelsea 14 : 30 Manchester United
West Ham United 15 : 00 Tottenham Hotspur

England – Women’s Championship

Blackburn Rovers PSTP Lewes
Crystal Palace 14 : 00 Durham
Liverpool 14 : 00 Leicester City WFC
London Bees 14 : 00 London City Lionesses
Sheffield United 14 : 00 Coventry United

England – Women’s National League – Division One

Midlands

Boldmere St. Michaels PSTP Solihull Moors
Doncaster Belles PSTP Wolverhampton
Leafield Athletic PSTP Holwell Sports
Long Eaton United PSTP Burton Albion
Sporting Khalsa PSTP Bedworth United
Wem Town PSTP Lincoln City

North

Barnsley PSTP Norton & Stockton
Bolton Wanderers PSTP Leeds
Brighouse Town PSTP Bradford City
Chester-le-Street Town PSTP Chorley
Durham Cestria PSTP Stockport County
Newcastle United PSTP Liverpool Feds

South-East

Kent PSTP Ipswich Town
AFC Wimbledon PSTP Billericay Town
Actonians PSTP Cambridge City
Leyton Orient PSTP Hashtag United
Stevenage PSTP Norwich City

South-West

Buckland Athletic PSTP Maidenhead United
Exeter City PSTP Swindon Town
Southampton PSTP Larkhall Athletic
Southampton WFC PSTP Cheltenham Town
Brislington PSTP Chesham United

Ethiopia – Premier League

Hadiya Hosaena 07 : 00 Fasil Kenema
Adama Kenema 12 : 00 Wolkite Ketema

France – National 3

Niort II PSTP Libourne

France – Championnat National U19

Group A

Evreux U19 PSTP Drancy JA U19
Feignies-Aulnoye U19 PSTP Lens U19
Montfermeil U19 PSTP Chambly U19
PSG U19 PSTP Lille U19
Caen U19 PSTP St-Pryvé St-Hilaire U19
Orléans U19 PSTP Amiens U19
Valenciennes U19 PSTP Le Havre U19

Group B

Nancy U19 PSTP Troyes U19
ASPTT Dijon U19 PSTP Auxerre AJ U19
Bourg-en-Bresse U19 PSTP Metz U19
Sochaux U19 PSTP Clermont U19
Paris FC U19 PSTP Dijon U19
Strasbourg U19 PSTP Olympique Lyonnais U19
Torcy U19 PSTP Pontarlier U19

Group C

Nantes U19 PSTP Avranches U19
Le Mans U19 PSTP Guingamp U19
Laval U19 PSTP Châteauroux U19
Stade Rennes U19 PSTP Angers U19
Tours U19 PSTP Brest U19
Concarneau U19 PSTP Bordeaux U19
USSA Vertou U19 PSTP SA Mérignac U19

Group D

Colomiers U19 PSTP Monaco U19
Cannes U19 PSTP Istres U19
Olympique Marseille U19 PSTP Saint-Etienne U19
Nîmes U19 PSTP Béziers U19
Toulon U19 PSTP Nice U19
Pieve di Lota U19 PSTP Montpellier U19
Ajaccio U19 PSTP Toulouse U19

France – Feminine Division 2

Group A

Nancy PSTP Lens
Nantes PSTP Brest
Metz PSTP Strasbourg
VGA Saint-Maur PSTP La Roche-sur-Yon
Vendenheim PSTP Lille
US Orléans PSTP Saint Malo

Group B

Le Puy PSTP Nîmes Metropole Gard
ASPTT Albi PSTP Grenoble Foot 38
Saint-Étienne PSTP Rodez
Thonon Évian PSTP Yzeure Allier
Montauban PSTP Mérignac
Nice PSTP Olympique Marseille

Gambia – GFA League

GAMTEL 16 : 00 Milan
Brikama United 16 : 00 Wallidan
GPA 16 : 00 Banjul

Germany – 2. Bundesliga

Heidenheim 12 : 30 Darmstadt 98
Holstein Kiel 12 : 30 Karlsruher SC
Jahn Regensburg 12 : 30 Sandhausen

Germany – 3. Liga

Uerdingen 12 : 00 Waldhof Mannheim
MSV Duisburg 13 : 00 Meppen

Germany – Regionalliga

Borussia Dortmund II 14 : 00 Alemannia Aachen

Germany – Oberliga

SF Baumberg PSTP Kleve
SC Velbert PSTP Teutonia St.Tönis
SF Niederwenigern PSTP TuRU 1880 Düsseldorf
Schonnebeck PSTP FC Bocholt
Cronenberger SC PSTP Schwarz-Weiß Essen
Jahn Dinslaken-Hiesfeld PSTP SSVg Velbert
Union Nettetal PSTP Meerbusch
Sterkrade-Nord PSTP Monheim
FSV Duisburg PSTP Germania Ratingen
Hilden PSTP Kray
Düsseldorf West PSTP 1. FC M’gladbach

Ghana – Premier League

WAFA 15 : 00 Asante Kotoko
King Faisal 15 : 00 Elmina Sharks
Ashanti Gold 15 : 00 Medeama
Aduana Stars 15 : 00 Legon Cities
Bechem United 15 : 00 Dreams
Karela 15 : 00 Berekum Chelsea
Hearts of Oak 18 : 00 Eleven Wonders

Gibraltar – Premier Division

St Joseph’s PSTP Europa
Lynx PSTP Mons Calpe

Greece – Super League 1

Olympiakos Piraeus 13 : 00 PAS Giannina
Volos NFC 15 : 15 Lamia
OFI 15 : 15 PAOK
Aris 17 : 30 Panathinaikos
AEK Athens 19 : 30 Atromitos

Greece – Super League 2

Ergotelis 12 : 00 Ionikos
Apollon Larissa 12 : 45 Xanthi

Greece – Football League

Ialysos PSTP Egaleo
Niki Volos PSTP Rodos
Kalamata PSTP Aspropyrgos Enosis
Santorini 2020 PSTP Kallithea
Asteras Vlachioti PSTP Episkopi
Kavala PSTP Thesprotos
Apollon Pontou PSTP Veria
Almopos PSTP Triglia FC
Pierikos PSTP Panserraikos
Olympiakos Volos PSTP AEP Kozani

Greece – Gamma Ethniki

Group 1

Apollon Paralimniou PSTP Antheias-Aristinou
Doxa Neo Sidirochori PSTP Aris Avato
Nestos Chrisoupolis PSTP Pandramaikos
Aetos Orfani PSTP Didymoteicho
Anagennisi Thalassias PSTP M. Alexandros Orfaniou
Ampelokipon Drama PSTP Evosmou
Iraklis Ampelokipon PSTP Elpida Sapes
Orfeas Xanthi PSTP Ethnikos Sochos

Group 10

Asteras Rethymnou PSTP Giouchtas
Aris Soudas PSTP Agios Nikolaos
Anagennisi Ierapetra PSTP Almyros Gaziou
Aris Rethymnou PSTP AEEK SYN.KA
Atsalenios PSTP AE Neapolis
Irodotos PSTP Poros
Damastas PSTP Rethymniakos
Platanias PSTP Palaiochora

Group 2

PAO Koufalion PSTP PAOK Alexandreia
Edessaikos PSTP AS Giannitsa
Anagennisi Plagia PSTP Thermaikos Thermis
Agrotikos Asteras EM PSTP Nea Kallikrateia
Makedonikos Neapolis PSTP Poseidon Nea Michaniona
M. Alexandros Trikala PSTP Aetos Varvaras
Ethnikos Giannitsa PSTP Thyella Sarakinoi

Group 3

Atromitos Palamas PSTP Dias Diou
Anagennisi Karditsas PSTP Elassona
Aetos Makrychoriou PSTP Fikis
Meteora PSTP Ethnikos Neou Keramidiou
Makedonikos Foufas PSTP Iraklis Larissa
Ermis Amyntaio PSTP Sellana
Oikonomos PSTP Karitsa

Group 4

Fokikos PSTP Atalanti
Ypatou PSTP Dimitra Efxeinoupolis
Thiseas Agria PSTP Nea Artaki
Almyros PSTP Diagoras Stefanovikeiou
Opountios PSTP Amvrysseas

Group 5

M. Alexandros Kastorias PSTP Thyella Katsikas
Thyella Monastirakiou PSTP Anagennisi Artas
Lefkimmi PSTP Panagriniakos
Amvrakikos Loutrou PSTP Agios Matthaios
Missolonghi PSTP Asteras Kalirachis
Acheron Kanalaki PSTP Preveza
Tilikratis PSTP Kerkyra

Group 6

Pannaxiakos PSTP Ano Meras
Proodeftiki PSTP Fostiras
Charavgiakos PSTP Moschato
Aittitos Spata PSTP Ilioupoli
Marko PSTP Ethnikos Piraeus

Group 7

Foinikas N. Epidavrou PSTP Kifisia
Molaikos PSTP Koronida Koiladas
Aris Skalas PSTP Ermis Meligous
Agios Ierotheos PSTP Pangytheatikos
Ermionida PSTP Panarkadikos
PAO Rouf PSTP Atromitos Chiliomodi

Group 8

Aias Salamina PSTP Pyliou
Panelefsiniakos PSTP Akratitos
Aetos Loutron PSTP Mikrasiatiki
Thyella Diastavroseos PSTP Aiolikos
Pythagoras Karlovasi PSTP Keratsini
Karavas PSTP Asteras Varis

Group 9

Diavolitsi PSTP Diagoras Vrachneikon
Nafpaktiakos PSTP PAO Vardas
Zakynthos PSTP Achaiki
Thyella Patras PSTP Tsilivi
Aias Gastounis PSTP Pamisos Messini
Ethnikos Skoulikadou PSTP Pallixouriakos

Greece – Panelinio Protathlima

Larissa PSTP Agrotikos Asteras AV
Giannina PSTP Agrotikos Asteras EM
Elpides Karditsa PSTP Trikala 2011
PAOK PSTP Kastoria
Aris PSTP Doxa Dramas
Agia Paraskevi PSTP Missolonghi 2008
Olimpiada Imittou PSTP Atromitos
Feidon PSTP Ergotelis
OFI PSTP Odysseas Glyfadas
Avantes Chalkida PSTP Karyatides Spartis

Guadeloupe – Division d’Honneur

Dynamo Le Moule 00 : 00 Jeunesse Evolution
Red Star 00 : 00 USR Sainte-Rose
USBM 00 : 00 CERFA

Honduras – Liga Nacional

Marathón 17 : 00 Olimpia

Hong Kong – Premier League

Resources Capital PSTP BC Rangers

Iceland – Fotbolti.net Cup B

Víkingur Ólafsvík 17 : 00 ÍBV

Iceland – Northern Iceland Cup

Völsungur 13 : 00 Thór

Iceland – Reykjavik Women Cup

Group A

KR 16 : 30 Víkingur Reykjavík

Group B

Fylkir CANC Fram
Thróttur Reykjavík 16 : 00 Fjölnir

India – Indian Super League

Jamshedpur 11 : 30 NorthEast United
Goa 14 : 00 ATK Mohun Bagan

Indonesia – Liga 1

Persiraja Banda Aceh PSTP TIRA-Persikabo
Persipura PSTP Persela
Persib PSTP PSM
Persija PSTP Arema

Iraq – Iraqi League

Naft Al-Janoob 10 : 45 Al Najaf
Al Hudod 11 : 00 Al Karkh
Al Quwa Al Jawiya 13 : 00 Erbil
Naft Al-Wasat 15 : 15 Al Zawra’a
Al Talaba 17 : 30 Al Shorta

Italy – Serie B

Pescara 14 : 00 Cremonese
Empoli 20 : 00 Salernitana

Italy – Serie C

Girone A

Juventus II 11 : 30 Piacenza
Olbia 11 : 30 Grosseto
AlbinoLeffe 14 : 00 Lecco
Como 14 : 00 Novara
Pergolettese 14 : 00 Pontedera
Pro Sesto 14 : 00 Livorno
Pro Vercelli 14 : 00 Carrarese

Girone B

Perugia 14 : 00 FeralpiSalò
Sambenedettese 14 : 00 Calcio Padova
Südtirol 14 : 00 Vis Pesaro
Carpi 16 : 30 Ravenna
Modena 16 : 30 Virtus Verona

Girone C

Palermo 11 : 30 Virtus Francavilla
Monopoli 14 : 00 Catanzaro
Trapani CANC Potenza Calcio
Catania 14 : 00 Foggia
Juve Stabia 16 : 30 Ternana
Paganese 16 : 30 Casertana
Viterbese Castrense 16 : 30 Teramo
Bisceglie 16 : 30 Bari

Italy – Serie D

Group A

Caronnese 13 : 30 Legnano
Città di Varese 13 : 30 Gozzano
Folgore Caratese 13 : 30 Casale
Fossano 13 : 30 Vado
Derthona 13 : 30 Castellanzese
Imperia 13 : 30 Sanremese
PDHAE 13 : 30 Lavagnese
Sestri Levante 13 : 30 Arconatese

Group B

Breno 13 : 30 Villa Valle
Caravaggio 13 : 30 Desenzano Calvina
Crema 13 : 30 Franciacorta
Nibionnoggiono 13 : 30 Fanfulla
Ponte San Pietro 13 : 30 Virtus Ciserano Bergamo
Real Calepina 13 : 30 Seregno
Sona 13 : 30 Scanzorosciate
Tritium 13 : 30 Brusaporto
Vis Nova Giussano 13 : 30 Casatese

Group C

Adriese 13 : 30 Union Feltre
Caldiero Terme PSTP Union Clodiense
Campodarsego PSTP Este
Cartigliano 13 : 30 Belluno
Cjarlins Muzane PSTP Delta Porto Tolle
Manzanese 13 : 30 Union S. Giorgio-Sedico

Group D

Correggese 13 : 30 Corticella
Ghivizzano Borgo Mozzano 13 : 30 Aglianese
Lentigione 13 : 30 Forlì
Mezzolara 13 : 30 Bagnolese
Pro Livorno 13 : 30 Prato
Progresso 13 : 30 Fiorenzuola
Real Forte Querceta 13 : 30 Seravezza
Rimini PSTP Sammaurese
Sasso Marconi Zola 13 : 30 Marignanese

Group E

Montevarchi Calcio 13 : 30 Pianese
Scandicci 13 : 30 Grassina
Cannara 13 : 30 Sangiovannese
Follonica Gavorrano 13 : 30 Ostia Mare
Lornano Badesse 13 : 30 Flaminia
Montespaccato 13 : 30 Tiferno Lerchi
Sporting Trestina 13 : 30 Sinalunghese
Trastevere PSTP Città di Foligno

Group F

Porto Sant’Elpidio PSTP Montegiorgio
CynthiAlbalonga 13 : 30 San Nicolò
Pineto 13 : 30 Atletico Terme Fiuggi
Real Giulianova 13 : 30 Aprilia
Recanatese 13 : 30 Castelfidardo Calcio
FC Rieti 13 : 30 Olympia Agnonese
Tolentino PSTP Città di Campobasso
Vastogirardi 13 : 30 Matese

Group G

Afragolese 13 : 30 Vis Artena
Arzachena 13 : 30 Carbonia
Cassino 13 : 30 Savoia
Giugliano 13 : 30 Torres
Gladiator 13 : 30 Nola 1925
Muravera PSTP Nuova Monterosi
Insieme Formia PSTP Nocerina
Latte Dolce 13 : 30 Lanusei
Team Nuova Florida 13 : 30 Latina

Group H

Audace Cerignola 13 : 30 Brindisi
Picerno 13 : 30 Sorrento
Bitonto 13 : 30 Puteolana
Fidelis Andria 13 : 30 Nardò
Francavilla 13 : 30 Real Agro Aversa
Lavello 13 : 30 Casarano
Molfetta Calcio 13 : 30 Gravina
Portici PSTP Taranto
Team Altamura 13 : 30 Città di Fasano

Group I

Biancavilla 13 : 30 Roccella
Cittanovese PSTP Castrovillari
Acireale PSTP FC Messina
Città Di Sant’Agata 13 : 30 Dattilo
Licata 13 : 30 Troina
Marina di Ragusa 13 : 30 Paternò
Messina 13 : 30 San Luca
Rende PSTP Santa Maria Cilento
Rotonda PSTP Gelbison

Italy – Campionato Primavera 2

Lecce U19 10 : 00 Virtus Entella U19

Italy – Serie A Women

Internazionale 11 : 30 Juventus
Roma 13 : 30 Napoli
Fiorentina 13 : 30 San Marino

Italy – Serie B Women

Tavagnacco PSTP Lazio
Cittadella 13 : 30 Brescia
Orobica 13 : 30 Perugia
Pomigliano 13 : 30 Ravenna
Città di Pontedera 13 : 30 Chievo Verona
Roma CF 13 : 30 Cesena
Vicenza 13 : 30 Riozzese

Italy – Primavera Women

Group 1

Juventus U19 Brescia U19
Orobica U19 San Marino U19
Riozzese U19 Internazionale U19
Sassuolo U19 Chievo Verona U19
Tavagnacco U19 Vicenza U19
Hellas Verona U19 Cittadella U19

Group 2

Cesena U19 Roma CF U19
Empoli U19 Fiorentina U19
Florentia U19 Lazio U19
Pomigliano U19 Perugia U19
Ravenna U19 Pink Sport Bari U19
Roma U19 Napoli U19

Kenya – FKF Premier League

Bidco United 12 : 00 Wazito
Leopards 12 : 00 KCB
Vihiga United 12 : 00 Posta Rangers

Madagascar – Pro League

USCA Foot 3FB Toliara
Tia Kitra Elgeco Plus
Ajesaia Adema
Zanak’Ala CS-Disciples

Malawi – Super League

Chitipa United 12 : 30 Moyale Barracks
TN Stars 12 : 30 Kamuzu Barracks
Blue Eagles 12 : 30 Red Lions
Be Forward Wanderers 12 : 30 Mighty Tigers

Malta – Premier League

Santa Lucia 13 : 00 Zejtun Corinthians

Malta – Challenge League

St. George’s PSTP Swieqi United
Pietà Hotspurs 13 : 00 Pembroke Athleta
Mqabba 14 : 00 Zebbug Rangers
Naxxar Lions 17 : 00 Qormi
Vittoriosa Stars 18 : 00 Marsa

Malta – National Amateur League

Group B

Mtarfa 13 : 00 Mdina Knights
Luqa St. Andrew’s 16 : 15 Rabat Ajax

Group C

St. Venera 13 : 00 Dingli Swallows
Xghajra Tornados 16 : 15 Melita

Malta – Gozo First Division

Nadur Youngsters PSTP Xewkija Tigers

Martinique – Division d’Honneur

Samaritaine 23 : 00 Monnerot
Club Franciscain 23 : 00 Club Colonial

Mauritania – Premier League

Garde Nationale 16 : 00 JAHE

Mauritius – Mauritian League

Entente Boulet Rouge 12 : 00 La Cure Sylvester
Petite Rivière Noire 12 : 00 ASPL 2000
Savanne 14 : 30 ASVP

Mexico – Liga MX

Guadalajara 23 : 00 Toluca
Cruz Azul 01 : 00 Puebla
Monterrey 03 : 06 América
Pumas UNAM 18 : 00 Mazatlán

Mexico – Liga Premier Serie A

CAFESSA Jalisco 01 : 00 Inter Playa del Carmen
Gavilanes FC Matamoros 21 : 00 Colima
Azores de Hidalgo PSTP Deportivo Dongu

Mexico – U20 League

Querétaro U20 15 : 00 Atlas U20
Pumas UNAM U20 15 : 00 Mazatlán U20
Santos Laguna U20 17 : 00 Tigres UANL U20

Mexico – U17 League

Santos Laguna U17 15 : 00 Tigres UANL U17
Pumas UNAM U17 15 : 00 Mazatlán U17
Querétaro U17 17 : 30 Atlas U17

Mexico – Liga MX Femenil

Puebla 18 : 00 Pumas UNAM

Morocco – Botola 2

UTS Rabat 14 : 00 Chabab Atlas Khénifra
Widad Témara 14 : 00 Chabab Ben Guerir
Wydad Fès 16 : 15 Stade Marocain

Mozambique – Moçambola

Ferroviário Maputo 13 : 30 Songo
Matchedje de Mocuba 13 : 30 Desportivo Maputo
Ferroviário Nampula 13 : 30 Black Bulls Maputo
Incomáti 13 : 30 Textáfrica
Ferroviário Beira 13 : 30 Costa do Sol
LD Maputo 13 : 30 Ferroviário de Lichinga

Netherlands – Eerste Divisie

NEC 11 : 15 Cambuur

Netherlands – Derde Divisie

Quick PSTP EVV
GVV Unitas PSTP HSC ’21
ADO ’20 PSTP USV Hercules
Westlandia PSTP Hollandia
Dongen PSTP UNA
JOS Watergraafsmeer PSTP DEM
OFC PSTP Gemert
Groene Ster PSTP Hoogland
OSS ’20 PSTP Blauw Geel ’38

Netherlands – Hoofdklasse

Zondag A

De Zouaven PSTP Alphense Boys
Velsen PSTP HBS
Be Quick 1887 PSTP Hoogeveen
Silvolde PSTP TAC’90
Alcides PSTP RKAVV
Purmersteijn PSTP LONGA ’30
SJC Noordwijk PSTP RKZVC
SDO PSTP VV Emmen

Zondag B

UDI ’19 PSTP Moerse Boys
Orion PSTP Halsteren
IFC PSTP Baronie
TOGB PSTP OJC Rosmalen
RKSV Nuenen CANC Leonidas
EHC Hoensbroek PSTP VOC
Meerssen PSTP AWC
Minor PSTP Juliana ’31

Netherlands – Eerste Klasse

Zondag A

SDZ PSTP AFC ’34
DSOV PSTP Hoofddorp
Hillegom PSTP Kampong
Assendelft PSTP Legmeervogels
Uitgeest PSTP Kolping Boys
ROAC PSTP Fortuna Wormerveer
AGB PSTP LSVV

Zondag B

FC Olympia PSTP VUC
Den Hoorn PSTP Zwervers
Rood-Wit Willebrord PSTP ‘t Zand
DHC Delft PSTP Unitas 30
Spartaan’20 PSTP Hillegersberg
DOSKO PSTP Sarto
Boshuizen PSTP ONA

Zondag C

Erp PSTP Leones
Brabantia PSTP Nemelaer
Eindhoven AV PSTP HVCH
EFC PSTP SC NEC
Alverna PSTP Best Vooruit
Woezik PSTP Berghem Sport
TOP Oss Amateurs PSTP Rhode

Zondag D

Heeze PSTP De Ster
Veritas PSTP Venlosche Boys
Wilhelmina 08 PSTP Geldrop
Susteren PSTP Deurne
SSS ’18 PSTP Chevremont
BSV Limburgia PSTP Wittenhorst
ZSV PSTP Venray

Zondag E

Tubantia PSTP Columbia
Heino PSTP MASV
BVC ’12 PSTP TVC ’28
Stevo PSTP Bemmel
RKHVV PSTP SV Dalfsen
Winterswijk PSTP De Bataven
Voorwaarts T PSTP ROHDA Raalte

Zondag F

GRC Groningen PSTP VKW
VV Heerenveen PSTP Jubbega
Roden PSTP Noordster
WVV PSTP Hoogezand
GOMOS PSTP FVC
CVV Germanicus PSTP SWZ
Stadspark PSTP SVBO

New Zealand – Premiership

Hawke’s Bay United 00 : 00 Team Wellington
Wellington Phoenix Res. 03 : 00 Waitakere United

Nigeria – NPFL

Nasarawa United 15 : 00 Katsina United
Plateau United 15 : 00 Adamawa United
Enyimba 15 : 00 Kano Pillars
Rivers United 15 : 00 Heartland
Akwa United 15 : 00 Wikki Tourist
Jigawa Golden Stars 15 : 00 Kwara United
Ifeanyi Uba 15 : 00 Abia Warriors
MFM 15 : 00 Enugu Rangers
Lobi Stars 15 : 00 Dakkada
Sunshine Stars 15 : 00 Warri Wolves

Oman – Professional League

Al Nahda 13 : 50 Dhofar
Al Suwaiq 16 : 00 Saham
Al Ittihad 16 : 00 Al Nasr

Portugal – Primeira Liga

Nacional 15 : 00 Moreirense
Santa Clara 17 : 30 Famalicão
Vitoria Guimaraes 18 : 00 Farense
Gil Vicente 20 : 00 Marítimo

Portugal – Segunda Liga

Academico Viseu 11 : 15 UD Oliveirense
Feirense 11 : 15 Porto II
Arouca 14 : 00 Mafra
Varzim 17 : 00 Casa Pia

Portugal – Campeonato de Portugal Prio

Group A

Águia FC Vimioso 15 : 00 Vidago
Montalegre 15 : 00 Pedras Salgadas
Cerveira 15 : 00 Mirandela
Bragança 15 : 00 Sporting Braga II
Maria da Fonte 15 : 00 Merelinense
Vilaverdense 15 : 00 Vianense

Group B

AR São Martinho 15 : 00 Tirsense
Desportivo Aves CANC Berço
Brito 15 : 00 Rio Ave II
Camacha CANC Fafe

Group C

Salgueiros 12 : 45 Gondomar
Amarante 15 : 00 Pedras Rubras
Vila Real CANC União Madeira
Paredes CANC Câmara de Lobos
Marítimo II 16 : 00 Coimbrões

Group D

Sanjoanense 15 : 00 São João Ver
Águeda 15 : 00 Vila Cortez

Group E

Carapinheirense 15 : 00 União de Leiria
Oliveira Hospital 15 : 00 Vitória de Sernache
Mortágua 15 : 00 Sertanense
Benfica Castelo Branco 15 : 00 Alcains
GRAP 15 : 00 Marinhense
Oleiros 15 : 00 Condeixa

Group F

Sacavenense 11 : 00 1º Dezembro
Fátima CANC Caldas
Loures 15 : 00 Torreense
Sintrense 15 : 00 Pêro Pinheiro
Lourinhanense 15 : 00 Alverca

Group G

Belenenses II 15 : 00 Oriental Dragon
Sporting CP II 15 : 00 Oriental Lisboa
Estrela 15 : 00 Fontinhas

Group H

Amora 15 : 00 Lagos
Aljustrelense 15 : 00 Juventude Évora
Vitória Setúbal 15 : 00 Moura
Armacenenses CANC Olhanense

Portugal – 1a Divisão Women

Championship Round

Marítimo 10 : 45 Sporting Braga
Clube Condeixa 15 : 00 Albergaria
SL Benfica 15 : 00 Torreense

Relegation Round

Gil Vicente 15 : 00 Cadima
Fiães 15 : 00 Valadares Gaia
Ouriense 15 : 00 Damaiense
Estoril Praia 15 : 00 CF Benfica

Romania – Liga I

Argeș 12 : 30 Gaz Metan Mediaş
Sepsi 14 : 45 CFR Cluj
Academica Clinceni 17 : 00 Hermannstadt

Scotland – SWPL 1

Celtic PSTP Glasgow City
Hearts PSTP Rangers
Motherwell PSTP Forfar Farmington
Spartans PSTP Hibernian

Scotland – SWPL 2

Aberdeen PSTP Stirling University
Dundee United PSTP Kilmarnock
Hamilton Academical PSTP Queen’s Park
St. Johnstone PSTP Glasgow Women
Partick Thistle PSTP Boroughmuir Thistle

Scotland – Women’s Championship

North

Dundee West CANC Dryburgh Athletic
Grampian CANC East Fife
Kelty Hearts CANC Dunfermline Athletic
Montrose CANC Inverness CT
Stonehaven CANC Buchan
Westdyke CANC Cove Rangers

South

Airdrie United CANC United Glasgow
Ayr United CANC St. Mirren
BSC Glasgow CANC Morton Girls
Livingston CANC Clyde
Edinburgh Caledonia CANC Stenhousemuir
Edinburgh City CANC Gartcairn
Falkirk FCF CANC Renfrew

Senegal – Ligue 1

Stade de Mbour 16 : 00 Pikine
ASEC Ndiambour 16 : 00 CNEPS Excellence
Gorée 16 : 00 Casa Sport

South Africa – PSL

Black Leopards 13 : 30 Orlando Pirates
AmaZulu 13 : 30 Maritzburg United
Chippa United PSTP TS Galaxy

South Africa – 1st Division

Richards Bay 13 : 30 TS Sporting
University of Pretoria 13 : 30 Uthongathi
Pretoria Callies 13 : 30 Polokwane City

South America – CONMEBOL Sudamericana

Defensa y Justicia 23 : 30 Coquimbo Unido

Spain – Segunda B

Group 1

Celta de Vigo II PSTP Guijuelo
Covadonga 11 : 00 Lealtad
Salamanca UDS 15 : 00 Deportivo La Coruña
Burgos PSTP Real Valladolid II
Zamora 15 : 30 Coruxo
Langreo 15 : 30 Real Oviedo II
Pontevedra 16 : 00 Racing Ferrol

Group 2

Ejea PSTP Tudelano
Calahorra 15 : 30 Haro Deportivo
Osasuna II 15 : 30 Tarazona
Izarra 16 : 00 Mutilvera
SD Logroñés 16 : 00 Ebro

Group 3

Orihuela PSTP La Nucía
Gimnàstic Tarragona 11 : 00 Barcelona II
Prat 11 : 00 Espanyol II
Valencia II 11 : 00 Atzeneta
Hércules 11 : 00 Alcoyano
Ibiza 11 : 00 Levante II
Olot 15 : 30 Cornellà
FC Andorra 16 : 00 Llagostera
L’Hospitalet 17 : 00 Badalona

Group 4

Recreativo Huelva 11 : 00 Sanluqueño
Las Palmas II PSTP Cádiz II
San Fernando CD 11 : 00 Tamaraceite
Lorca Deportiva 11 : 00 Córdoba
UCAM Murcia 11 : 00 Sevilla II
Granada II 11 : 00 Real Murcia
Marbella 16 : 00 Algeciras
Yeclano 16 : 00 Linares Deportivo
Real Betis II 17 : 30 El Ejido

Group 5

Rayo Majadahonda PSTP Getafe II
Poblense 11 : 00 Atlético Madrid II
Inter de Madrid PSTP Atlético Baleares
Badajoz 11 : 00 Socuéllamos
Villarrobledo PSTP Melilla
Talavera 11 : 00 Mérida
Extremadura UD PSTP Don Benito
Villanovense 16 : 00 Villarrubia

Spain – Tercera Division

Group 1

Ourense CF PSTP Arenteiro
Somozas 11 : 00 Agrupación Estudiantil
Viveiro PSTP Fisterra
Silva 15 : 00 Bergantiños
Polvorín 15 : 30 Villalbés
Arzúa 15 : 30 As Pontes
Alondras 15 : 30 Barco
Atios 15 : 30 Rápido Bouzas
Paiosaco PSTP Deportivo La Coruña II
Arosa PSTP UD Ourense
Estradense 16 : 00 Pontellas
Choco 16 : 00 Ribadumia

Group 10

Castilleja 11 : 00 Pozoblanco
Coria CF PSTP La Palma
Sevilla III 12 : 00 Ciudad de Lucena
Córdoba II 14 : 45 Gerena
San Roque Lepe 16 : 00 Puente Genil

Group 11

Formentera 11 : 00 Esporles
Portmany 11 : 00 Ibiza Islas Pitiusas
Sóller 15 : 00 Collerense

Group 12

Tenisca PSTP Mensajero
Atlético Tacoronte PSTP Vera
Atlético Victoria PSTP Santa Úrsula
La Cuadra 12 : 00 Gran Tarajal
Lanzarote PSTP Guía

Group 13

Racing Murcia PSTP Cartagena II
Los Garres PSTP EDMF Churra
SFC Minerva PSTP Olímpico Totana
Deportiva Minera 11 : 00 Huércal Overa
Águilas 11 : 00 Plus Ultra
El Palmar 11 : 00 Atlético Pulpileño
UCAM Murcia II PSTP Bullense
Mazarrón FC 16 : 00 Cartagena FC
Muleño PSTP La Unión Atlético
Lorca 17 : 00 Mar Menor

Group 14

Extremadura UD II 10 : 30 Valdivia
Montijo 11 : 00 Plasencia
Aceuchal 11 : 00 Campanario
Calamonte 11 : 00 Chinato
Cacereño 11 : 00 Fuente Cantos
Azuaga 11 : 00 Olivenza
Trujillo 11 : 00 Arroyo
RCP Valverdeño 15 : 30 Llerenense
Moralo 16 : 00 CD Coria
Jerez 16 : 00 Miajadas

Group 15

Fontellas 15 : 00 Bidezarra
Cirbonero 15 : 00 Ardoi
Murchante 15 : 00 Cortes
River Ega 15 : 30 Corellano
Peña Azagresa 15 : 30 Lourdes

Group 16

Comillas 10 : 00 La Calzada
Berceo 11 : 00 Arnedo
Agoncillo 11 : 00 Villegas
Vianés 11 : 00 Varea
Anguiano 14 : 45 Oyonesa
Casalarreina PSTP UD Logroñés II
Alberite 15 : 15 Racing Rioja
Calasancio 15 : 30 Calahorra II
Tedeón 16 : 00 Náxara

Group 17

Huesca II CANC San Juan Mozarrifar
Épila 10 : 30 Almudévar
Cuarte 11 : 00 Brea
Calamocha 11 : 00 Sabiñánigo
Valdefierro PSTP Real Zaragoza II
Illueca PSTP Fraga
Binéfar 11 : 00 Belchite 97
Robres 14 : 45 Utebo
Teruel PSTP Atlético Monzón
Villanueva CF 15 : 00 Barbastro
Cariñena 15 : 00 CDJ Tamarite
Sariñena 17 : 30 Borja

Group 18

Calvo Sotelo 11 : 00 La Roda
Manchego 11 : 00 Manzanares
Villacañas PSTP Marchamalo
Almagro 15 : 00 Albacete II
Pedroñeras 15 : 00 Azuqueca
Madridejos 15 : 30 Conquense

Group 2

Navarro 11 : 00 Real Avilés
Siero 11 : 00 Llanes
Real Titánico 11 : 00 Condal
Urraca 11 : 00 Valdesoto
Mosconia 14 : 45 Praviano
Avilés Stadium 15 : 00 Ceares
Colunga 15 : 00 L’Entregu
Caudal 16 : 00 Lenense

Group 3

Rinconeda Polanco 10 : 30 Atlético Albericia
Siete Villas 10 : 45 Cayón
Torina 15 : 00 Vimenor
Tropezón 16 : 00 Guarnizo
Gimnástica Torrelavega 16 : 00 Barreda

Group 4

Basconia 10 : 30 Urduliz
San Ignacio 14 : 30 Vitoria
Beasain 15 : 00 Urgatzi

Group 5

Grama 10 : 45 Cerdanyola del Vallès
Castelldefels 11 : 00 Manresa
San Cristóbal 11 : 00 Pobla Mafumet
Banyoles 11 : 00 Horta
Sant Andreu 11 : 00 Vilassar Mar
Girona II 11 : 00 Figueres
Peralada 15 : 30 Sants
Terrassa 16 : 00 Valls
Igualada PSTP Montañesa

Group 6

Hércules II PSTP Intercity
Elche II PSTP Eldense
Novelda PSTP Jove Español
Olímpic Xàtiva PSTP Crevillente
Villajoyosa PSTP Benigànim
Paterna PSTP Silla
Roda PSTP Villarreal III
Saguntino 16 : 00 Acero

Group 7

Complutense PSTP Pozuelo Alarcón
Torrejón PSTP RSD Alcalá
Alcorcón II PSTP El Álamo
Villaverde-Boetticher PSTP Carabanchel
Real Aranjuez PSTP Móstoles
Atlético Pinto PSTP Trival Valderas
Villanueva Pardillo PSTP Flat Earth
Santa Ana PSTP San Fernando Henares
Móstoles CF PSTP Leganés II
Moratalaz PSTP Rayo Vallecano II
Paracuellos Antamira PSTP Unión Adarve

Group 8

UD Santa Marta 15 : 30 Peñaranda
Bembibre 15 : 30 Becerril Campos
Gimnástica Segoviana 16 : 00 Cultural Cebrereña

Group 9

Juventud Torremolinos 11 : 00 Málaga II View events
Real Jaén PSTP Loja
Huétor Vega 11 : 00 Huétor Tájar
Maracena 11 : 00 Polideportivo Almería
Atlético Porcuna 16 : 30 Ciudad de Torredonjimeno
Mancha Real 16 : 30 Almería II

Spain – Autonómicas

Andalucía – Gr 1

Isla Cristina Cartaya
Puerto Real PSTP Torreblanca
Écija 11 : 00 Aroche
San Roque Cádiz 11 : 00 Guadalcacín
Tomares 11 : 00 CD Alcalá
Atlético Algabeño 11 : 00 Rociera
Chiclana 11 : 00 San José Rinconada
Montilla 11 : 30 Ciudad Jardín
Atlético Espeleño 15 : 30 Viso
Bollullos 16 : 00 Recreativo Huelva II

Andalucía – Gr 2

Cantoria 2017 11 : 00 Torre del Mar
Casabermeja 11 : 00 CD Vera
Atarfe Industrial 11 : 00 Villanueva del Arzobispo
Athletic Coín 11 : 30 Berja
Cubillas 12 : 30 Arenas Armilla
Guadix 15 : 15 Rincón
UD San Pedro 16 : 00 Churriana
Baeza 16 : 00 Vandalia de Peligros
Villacarrillo 16 : 30 Celtic
Begíjar 16 : 30 Martos

Asturias – Gr 1

Berrón Luarca
Barcia Atlético Lugones
Gozon 15 : 15 Real Tapia
Podes 15 : 15 Llaranes
Candás 15 : 15 Racing Guía Norte Astur
Tineo 15 : 15 Roces

Asturias – Gr 2

Langreo II Ribadesella
Colloto 11 : 00 Turón
Asturias 15 : 15 Unión Comercial
Nalón 15 : 15 Universidad Oviedo
La Madalena de Morcín 15 : 15 San Claudio

C Valenciana – Gr 1

Onda PSTP Burriana
Almazora PSTP Nules
Almenara Atletic PSTP Vila d’Onda
Soneja PSTP CF San Pedro

C Valenciana – Gr 2

Torre Levante PSTP Paterna II
Atlètico Vallbonense PSTP Patacona
Puzol PSTP Albuixech
Alboraya PSTP Burjassot
La Eliana PSTP Rayo Lliria
Huracán Moncada PSTP Godella
Ribarroja PSTP Tavernes Blanques

C Valenciana – Gr 3

Utiel PSTP Alcàsser
Aldaia PSTP Paiporta
Requena PSTP Discóbolo La Torre
Atlético Benimar PSTP Benetuser-Fabara
San Marcelino PSTP Quart de Poblet

C Valenciana – Gr 4

Castellonense PSTP Sueca
Carcaixent PSTP L’Alcudia de Crespins
Promeses Sueca PSTP Llosa
Muro PSTP Enguera
Rayo Ibense PSTP L’Olleria
Alberic PSTP Alginet
Canals PSTP L’Alcúdia

C Valenciana – Gr 5

Tavernes PSTP Jávea
Universidad Alicante PSTP Calpe
Atlético Benidorm PSTP Dénia
CF Gandía PSTP Racing Rafelcofer
La Nucía II PSTP Racing CF Benidorm
CFI Alicante PSTP Portuarios
Pedreguer PSTP Pego

C Valenciana – Gr 6

Santa Pola PSTP Tháder
Redován PSTP Elda Unión
Murada PSTP Orihuela II
Torrellano PSTP Esportiva Il-Licitana
Ilicitana PSTP Benferri
Callosa Deportiva PSTP Petrelense
Novelda UD PSTP Almoradí

Canarias – Gran Canaria

El Cotillo PSTP Goleta

Canarias – La Palma

Los Llanos PSTP Mensajero II

Canarias – Tenerife

Cruz Santa PSTP Zamorano Esperanza
Icodense PSTP Isora

Cantabria – Gr 2

Noja 14 : 30 Ramales
Ampuero 14 : 45 Rayo Santa Cruz
Gama 16 : 00 Nueva Montaña
Colindres 16 : 00 Villaescusa

Castilla León – Gr A

Atlético Candeleda 15 : 00 Abejar
Carejas Paredes 15 : 15 Villamuriel
Sporting Uxama 15 : 15 Turégano

Castilla León – Gr B

Universidad Valladolid CANC San Agustín Valladolid
Benavente CANC Navega
Laguna de Duero 11 : 00 Onzonilla
Coreses 15 : 00 Bovedana
Béjar Industrial 15 : 00 Villaralbo
Mojados 15 : 15 Fabero
Salamanca Monterrey 16 : 00 Ciudad Rodrigo
Hergar 18 : 00 Ribert

Castilla LM – Gr 1

Membrilla 11 : 00 Sporting Alcázar
Unión Criptanense 11 : 00 Atlético Tomelloso
San José Obrero 11 : 00 Campillo
San Clemente 15 : 00 Atlético Ossa
Munera 15 : 30 Quintanar
Herencia 15 : 30 Sporting La Gineta

Castilla LM – Gr 2

Sonseca PSTP Toledo II
Urda 15 : 00 Almodóvar
Atlético Consuegra 15 : 15 Miguelturreño
Carrión 15 : 30 La Fuente
Valdepeñas 16 : 00 Orgaceño

Castilla LM – Gr 3

CD Puebla 15 : 00 Horche
Yuncos 15 : 00 Patrocinio
Torpedo 66 15 : 30 Casarrubios
Mocejón 15 : 30 Seseña

Extremadura – Gr 1

Malpartida PSTP CP Amanecer
Ciudad Plasencia PSTP Moraleja
Piornal PSTP Talayuela
Montehermoso PSTP Cáceres
Las Hurdes PSTP Jaraíz

Extremadura – Gr 2

Codosera PSTP Villar del Rey
Badajoz II PSTP Sanvicenteño
San Jorge de Alor PSTP Cheles
Gévora PSTP Talavera Real

Extremadura – Gr 3

Gran Maestre CANC Berlanga
CD Santa Marta PSTP Usagre
La Estrella PSTP Extremadura UD III
Oliva PSTP Zafra Atlético

Extremadura – Gr 4

San Serván PSTP Valdelacalzada
Torremejía PSTP Zarceño
Valdefuentes PSTP Nueva Ciudad

Extremadura – Gr 5

Guareña PSTP Gimnástico Don Benito
Hernán Cortés PSTP Monterrubio
Olympic Peleño PSTP Santa Amalia

La Rioja

Salesianos DS 14 : 45 Real Bethlehem
Autol 15 : 30 Alfaro II
Cenicero 15 : 30 San Lorenzo Ezcaray
River Ebro II 15 : 30 Pradejón II

Murcia

Cabezo de Torres PSTP UD Caravaca
Bala Azul PSTP El Raal
Abarán PSTP Juvenia
Mar Menor II PSTP Balsicas Atlético
Cehegín PSTP Alhama
Independiente Ceutí PSTP Molina
Beniel PSTP Atlético Pinatarense
Algar PSTP Algezares
Archena Sport PSTP Alcantarilla
Santomera PSTP Villa de Fortuna
Esparragal PSTP Cieza
Águilas II PSTP Yeclano II

Spain – División de Honor Juvenil

Group 1

Pabellón Ourense U19 11 : 00 Celta de Vigo U19
Calasanz U19 11 : 00 Deportivo Coruña U19
Lugo U19 11 : 00 Ural U19
Real Avilés U19 11 : 00 Roces U19
Tropezón U19 11 : 00 Atlético Perines U19
Marina Sport U19 PSTP Bansander U19
Val Miñor U19 11 : 15 Choco U19

Group 2

Pamplona U19 11 : 00 Valvanera U19
Osasuna U19 11 : 00 AD San Juan U19

Group 3

Atlético Villacarlos U19 11 : 30 Mallorca U19
Damm U19 16 : 00 Penya Arrabal U19

Group 4

Málaga U19 PSTP 26 de Febrero U19
San Félix U19 11 : 00 Santa Fe U19
Nervión U19 11 : 00 Calavera U19
Granada U19 14 : 00 Dos Hermanas SA U19
Maracena U19 PSTP Vázquez Cultural U19
Sanluqueno U19 15 : 30 Cádiz U19
Castilleja U19 16 : 30 Sevilla U19

Group 5

UD Santa Marta U19 11 : 00 Cultural Leonesa U19
Real Valladolid U19 PSTP Alcorcón U19
Real Madrid U19 PSTP Badajoz U19
Atlético Pinto U19 PSTP Leganés U19

Group 6

Mensajero U19 PSTP Tenerife U19
Ofra U19 PSTP Laguna U19
Sobradillo U19 PSTP CD San José U19
Juventud Laguna U19 PSTP Los Llanos Aceró U19
Marino U19 PSTP Llano del Moro U19
Las Palmas U19 12 : 00 Acodetti U19

Group 7

Elche U19 PSTP Kelme U19
Lorca CFB U19 PSTP Toledo U19
Castellón U19 11 : 30 Alzira U19
Albacete U19 14 : 00 Atl Madrileño U19
Torre Levante U19 15 : 00 Patacona U19
Alboraya U19 17 : 00 Villarreal U19

Spain – Liga Nacional Juvenil

Canarias – Gran Canaria

Las Palmas U19 II PSTP La Oliva U19

Canarias – Tenerife

Valleseco U19 PSTP Puerto Cruz U19
Sobradillo U19 II PSTP Ibarra U19
Juventud Laguna U19 II PSTP Taco San Luis U19
Águilas Atlético U19 PSTP Cruz Santa U19
Tenisca U19 PSTP CD San José U19 II
Unión Tejina U19 PSTP Longuera Toscal U19
Las Zocas U19 PSTP Real Unión Tenerife U19
Laguna Cardonal U19 PSTP Icodense U19

Group 1

Celta de Vigo U19 II 10 : 00 Val Miñor U19 II
Porriño Industrial U19 PSTP Ourense CF U19

Group 10

UCAM Murcia U19 II PSTP Ranero U19
EDM Jumilla U19 10 : 30 Real Murcia U19 II
Puente Tocinos U19 11 : 00 Beniaján U19
Yecla U19 PSTP Cabezo Torres U19
FC Cartagena U19 11 : 00 Guadalupe U19
Mar Menor U19 PSTP EF Santa Ana U19

Group 11

Plasencia U19 11 : 00 CD Coria U19

Group 12

Las Rozas U19 PSTP Real Madrid U19 II
Rayo Majadahonda U19 II PSTP Alcalá U19

Group 13

Medina U19 PSTP Linares Deportivo U19
El Ejido U19 11 : 00 Real Jaén U19
Almería U19 II 11 : 00 Atlético Jaén U19
La Mojonera U19 11 : 00 La Cañada Atlético U19
Alhendín U19 11 : 30 Atarfe Industrial U19
Quesada U19 PSTP Los Molinos U19
Granada U19 II 17 : 00 Málaga U19 II

Group 14

Sporting Ceuta U19 PSTP San Fernando CDI U19
Los Rosales U19 10 : 00 Recreativo U19 II
Real Betis U19 II 12 : 00 Don Bosco CF U19
Tomares U19 16 : 00 Córdoba U19 II
Rociera U19 16 : 30 Xerez Deportivo U19

Group 16

Gazte Berriak U19 10 : 30 Mutilvera U19 II
Lezkairu U19 16 : 30 Pamplona U19 II

Group 17

Guarnizo U19 10 : 00 Marina Sport U19 II
Solares U19 11 : 00 Amistad Sniace U19
Monte U19 14 : 45 Revilla U19
Laredo U19 16 : 00 Gimnástica U19

Group 2

Sporting Gijón U19 II 10 : 30 Romanón U19
Alcázar U19 11 : 00 Real Oviedo U19 II

Group 3

La Charca U19 11 : 00 Numancia U19 II
Inter Amistad U19 11 : 00 Inter Vista Alegre U19

Group 4

Santutxu U19 II 10 : 00 Danok Bat U19 II
Deportivo Alavés U19 II 16 : 45 Tolosa U19

Group 5

Valvanera U19 II 11 : 00 Berceo U19
Oyonesa U19 II PSTP River Ebro U19
Arnedo U19 PSTP San Marcial U19
Valvanera U19 II PSTP Pradejón U19
Yagüe U19 11 : 00 Varea U19

Group 6

Giner Torrero U19 10 : 30 Valdefierro U19
Balsas Picarral U19 10 : 30 CD San Gregorio U19
Marianistas U19 10 : 30 UD San José U19
CF Hernán Cortés U19 11 : 00 Peñas Oscenses U19
Huesca U19 II 15 : 00 Atlético Monzón U19
Montecarlo U19 PSTP Real Zaragoza U19 II

Group 7

Barcelona U19 II PSTP Cornellà U19 II
Mercantil U19 11 : 00 Girona U19 II
Jàbac i Terrassa U19 II 15 : 00 Espanyol U19 II

Group 8

Dénia U19 PSTP San Marcelino U19
Alcoyano U19 PSTP Hércules U19 II
Tavernes Blanques U19 PSTP Elche U19 II
Alboraya U19 II PSTP Dragon Force U19
Castellón U19 II PSTP Alzira U19 II
Villarreal U19 II PSTP Atlético Benidorm U19

Group 9

Peña Deportiva U19 PSTP San Francisco U19 II
Mallorca U19 II 15 : 00 Atlético Rafal U19

Spain – Primera División Femenina

Madrid 11 : 00 Santa Teresa

Spain – Segunda División Femenina

North

Zaragoza 10 : 30 Collerense
Parquesol 11 : 00 Racing Santander
Real Oviedo 11 : 00 Sporting Gijón
Athletic Club II 11 : 00 Espanyol II
Seagull PSTP Deportivo Alavés
Barcelona II 11 : 00 Osasuna
Pozuelo Alarcón PSTP Friol
Madrid II 16 : 00 Atlético Madrid II

South

Granada 10 : 00 UDG Tenerife Sur II
Villarreal 10 : 30 Femarguín
La Solana 11 : 00 Málaga
Juan Grande 12 : 00 Pozoalbense

Spain – Primera Nacional Femenina

Group 1

Victoria CF 11 : 00 Sárdoma
Victoria FC 11 : 00 Valladares
Gijón FF 11 : 00 Monte
Sporting Gijón II 11 : 00 Oceja
Llanera 11 : 00 Real Oviedo II
Umia 16 : 30 Deportivo La Coruña II

Group 2

Mulier 10 : 30 Berriozar
Logroño II 11 : 00 Pradejón
Aurrerá Vitoria 11 : 00 Oiartzun
San Ignacio 11 : 00 Real Sociedad II
UD Logroñés 12 : 30 Atlético Revellín

Group 3

Collerense II 11 : 00 Igualada
Huesca 12 : 45 Son Sardina
Levante Las Planas 15 : 00 Pallejà
Europa 15 : 00 Balears
Pardinyes 15 : 30 Zaragoza II
Vic Riuprimer 15 : 30 Girona

Group 4

Hispalis 11 : 00 Mérida AD
Cáceres II 11 : 00 Sporting de Huelva II
Castuera 11 : 00 La Rambla
Santa Teresa II 11 : 00 Real Betis II
Málaga II 11 : 30 San Miguel
Cádiz 15 : 00 Badajoz

Group 5

Atlético Madrid III PSTP Samper
Torrelodones PSTP Dinamo Guadalajara
DNS de Belen 10 : 00 Getafe
Salamanca 11 : 00 Olímpico Madrid
San Pío X 12 : 00 Olímpico de León
Rayo Vallecano II 12 : 30 Zamora Amigos Duero

Group 6

Montaña Alta CANC Puerto del Carmen
Juventud San Sebastián PSTP Geneto del Teide
Real Unión Tenerife II PSTP Llamoro
San Antonio Pureza PSTP Furia Arona
Tarsa PSTP Güímar
Las Majoreras 12 : 00 Julio Suárez

Group 7

Elche 10 : 00 Lorca
Marítim 10 : 00 CFF Albacete
Mislata 10 : 30 Ciudad de Murcia
Discóbolo La Torre 11 : 00 Atlético de Aspe
Murcia Féminas 11 : 00 Valencia III
SMX Athletic Murcia 11 : 00 Plaza Argel

Switzerland – Super League

Sion 15 : 00 Lugano

Tanzania – Ligi kuu Bara

Ruvu Shooting PSTP Ihefu
Mwadui PSTP Biashara United
Mbeya City PSTP Young Africans
Polisi Tanzania PSTP Namungo

Thailand – Thai League 2

Samut Sakhon PSTP Ranong United
Customs United PSTP Sisaket
Chainat Hornbill PSTP Uthai Thani
Ayutthaya United PSTP Kasetsart

Thailand – Thai League 3

BKK-Perimeter

Samut Prakan CANC North Bangkok University
Grakcu Sai Mai United CANC Siam
Chamchuri United CANC Welfare Royal Air Force
Muangnont CANC Kasem Bundit University

East

Banbueng CANC Marines Eureka
Kabin United CANC Kohkwang
Sa Kaeo City CANC Cha Choeng Sao
Bankhai United CANC Royal Thai Fleet

North

See Kwae CANC Nan
Maejo United CANC Kamphaeng Phet
Lamphun Warrior CANC Chiangrai Lanna

North East

Ubon Kruan Apat CANC Muang Loei United
Udon United CANC Yasothon
Surin CANC Chaiyaphum United

South

Phattalung CANC Jalor City
Surat Thani FC CANC Krabi
Patong City CANC Nara United

West

Pathum Thani University CANC Saraburi United
Assumption United CANC Muangkan United
IPE Samut Sakhon CANC Samut Songkhram

Tunisia – Ligue 1

Etoile du Sahel PSTP Rejiche
Bizertin PSTP CS Sfaxien
Métlaoui PSTP Tataouine
Monastir PSTP Olympique Béja
ES Tunis PSTP Stade Tunisien

Turkey – Süper Lig

Denizlispor 10 : 30 Hatayspor
Yeni Malatyaspor 13 : 00 Rizespor
Beşiktaş 16 : 00 Galatasaray

Turkey – 2. Lig

Beyaz

Kahramanmaraşspor 10 : 00 Çorum FK
İnegölspor 10 : 00 Sancaktepe FK
Şanlıurfaspor 10 : 00 Kocaelispor

Kırmızı

Sakaryaspor 10 : 00 Serik Belediyespor

Turkey – 3. Lig

Kozan Spor FK 10 : 00 Silivrispor

United Arab Emirates – Arabian Gulf Reserve League

Al Nasr U21 12 : 00 Shabab Al Ahli U21
Al Ittihad Kalba U21 13 : 00 Al Sharjah U21
Al Ain U21 13 : 00 Hatta U21
Al Fujairah U21 13 : 00 Ajman U21

Uruguay – Primera División

Progreso 13 : 00 Torque
Fénix 20 : 00 River Plate
Nacional 22 : 30 Rentistas

Vietnam – V.League 1

Da Nang 10 : 00 Ho Chi Minh City
Hồng Lĩnh Hà Tĩnh 11 : 00 Than Quang Ninh
Sai Gon 12 : 15 Hoang Anh Gia Lai

Wales – Welsh Premier Women’s League

Cascade PSTP Port Talbot Town
Cardiff Metropolitan PSTP Aberystwyth Town
Cyncoed PSTP Cardiff City
Swansea City PSTP Abergavenny

World – Club Friendlies

Stal Mielec Alanyaspor
Zagłębie Lubin Partizan
Baltika Čukarički
Jagiellonia Białystok Radnički Niš
Napredak Stal Mielec
Östersunds FK CANC Ferencvaros
Lommel 10 : 00 Mechelen
Vejle 11 : 00 Aarhus Fremad
Gomel 12 : 00 Belshina
Zürich 13 : 00 Winterthur
Slaven Koprivnica 13 : 00 Cibalia
Kriens 14 : 00 Luzern
Dinamo Moscow 14 : 00 Lech Poznań
Arsenal Tula 14 : 00 Bačka Topola

Zambia – Super League

Nkana 13 : 00 ZESCO United
Green Eagles 13 : 00 Young Green Eagles