17 December 2020

0
150

England – Premier League

Aston Villa 18 : 00 Burnley
Sheffield United 20 : 00 Manchester United

Italy – Serie A

Roma 19 : 45 Torino

Netherlands – KNVB Beker

Cambuur 17 : 45 Go Ahead Eagles
Willem II 20 : 00 Vitesse

South America – CONMEBOL Libertadores

Racing Club 00 : 30 Boca Juniors

Spain – Copa del Rey

Deportivo La Coruña 16 : 00 El Ejido
Navalcarnero 17 : 00 Badajoz
Anaitasuna 18 : 00 Getafe
Ribadumia 18 : 00 Cádiz
San Juan 18 : 00 Granada
Gimnástica Segoviana 18 : 00 Girona
Teruel 18 : 00 Rayo Vallecano
Ibiza 18 : 00 Compostela
Cultural Leonesa 18 : 00 Villanovense
UCAM Murcia 18 : 30 Real Betis
Peña Deportiva 18 : 30 Tarazona
Varea 19 : 00 Las Palmas
Pontevedra 19 : 00 FC Cartagena
Alcoyano 19 : 15 Laredo
Mutilvera 19 : 15 Racing Santander
Extremadura UD 19 : 30 Socuéllamos
Racing Rioja 20 : 00 Eibar
Llanera 20 : 00 Celta Vigo

Andorra – 1a Divisió

UE Santa Coloma 19 : 30 FC Santa Coloma
Carroi 19 : 30 Inter Club d’Escaldes

Australia – Victoria NPL Youth League

Green Gully U20 CANC Port Melbourne U20
Melbourne Knights U20 CANC Bentleigh Greens U20
Heidelberg United U20 CANC Hume City U20
Altona Magic U20 CANC Dandenong Thunder U20
Oakleigh Cannons U20 CANC St. Albans Saints U20
Dandenong City U20 CANC Eastern Lions U20
South Melbourne U20 CANC Avondale Heights U20

Belgium – First Division A

Mechelen 19 : 45 Club Brugge

Bolivia – Primera División

Oriente Petrolero 23 : 30 Santa Cruz
Royal Pari 19 : 00 Aurora
Nacional Potosí 19 : 15 Guabirá
Bolívar 20 : 00 Blooming
San José 21 : 15 Always Ready

Brazil – Serie A

Atlético GO 00 : 30 Fluminense
São Paulo 00 : 30 Atlético Mineiro

Brazil – Serie B

Figueirense 22 : 15 América Mineiro

Brazil – Brasileiro de Aspirantes

Vila Nova U23 18 : 00 Ceará U23
Grêmio U23 18 : 00 Avaí U23
RB Bragantino U23 18 : 00 Corinthians U23
Juventude U23 18 : 00 Fluminense U23

Brazil – Copa do Brasil U20

Vasco da Gama U20 18 : 00 Atlético Mineiro U20
Palmeiras U20 20 : 00 Bahia U20

Brazil – Copa do Nordeste U20

Vitória U20 23 : 00 Moto Club MA U20
CRB U20 23 : 00 Nautico U20

Bulgaria – First League

Arda 15 : 30 Ludogorets

Burundi – Ligue A

Vital’O 13 : 00 Aigle Noir

Chile – Primera División

Everton 23 : 30 Unión Española
Audax Italiano 13 : 30 Deportivo Antofagasta
La Serena 20 : 00 Universidad de Chile
Huachipato 22 : 30 Curicó Unido

Colombia – Primera A

Deportivo Pereira 00 : 40 Atlético Bucaramanga

Congo DR – Ligue 1

Vita Club 12 : 30 Simba
Motema Pembe 14 : 30 Sanga Balende

Denmark – DBU Pokalen

Fremad Amager 17 : 30 Brøndby
København 19 : 15 Midtjylland

Ecuador – Liga Pro

Universidad Católica Barcelona
Orense El Nacional
Macará Independiente Valle
LDU Portoviejo Aucas
LDU Quito Técnico Universitario
Guayaquil City Deportivo Cuenca
Mushuc Runa Delfin
Emelec Olmedo

Egypt – Premier League

El Gouna 12 : 30 Al Masry
Ismaily 15 : 00 El Entag El Harby
Pyramids 17 : 30 Zamalek

England – U18 Premier League

Manchester United U18 11 : 30 Leeds United U18

Europe – UEFA Women’s Champions League

Zürich 19 : 15 St. Pölten

Germany – 2. Bundesliga

Erzgebirge Aue 19 : 30 Karlsruher SC

Ghana – Premier League

Asante Kotoko Great Olympics

Guinea – Ligue 1

Santoba Flamme Olympique
Kaloum Star Loubha Télimélé

India – Indian Super League

Odisha 14 : 00 Bengaluru

Indonesia – Liga 1

Persiraja Banda Aceh PSTP Madura United
Bali United PSTP Barito Putera

Iran – Persian Gulf Pro League

Nassaji Mazandaran 11 : 30 Mes Rafsanjan
Aluminium Arak 11 : 30 Sanat Naft

Israel – Ligat ha’Al

Beitar Jerusalem 18 : 00 Ironi Kiryat Shmona

Italy – Coppa Italia Women

Ravenna 14 : 00 Empoli

Jordan – League

Ma’an 14 : 00 Al Hussein
Al Salt 16 : 30 Sahab

Jordan – 1st Division

Al Buqa’a 12 : 00 Al Arabi
Al Karmal 12 : 00 Dar Al Dawaa

Kenya – FKF Premier League

Bidco United 12 : 00 Nairobi City Stars

Kosovo – Cup

Vushtrria 11 : 30 Drenica Skënderaj
Prizreni 11 : 30 Feronikeli
Vëllaznimi 11 : 30 Trepça’89
Drita 11 : 30 Trepça Mitrovicë
Ramiz Sadiku 11 : 30 Arbëria

Kuwait – Premier League

Kazma 13 : 00 Al Sulaibikhat
Yarmouk 15 : 30 Khaitan
Al Qadsia 15 : 30 Al Shabab

Malta – FA Trophy

St. Andrews 16 : 30 TBC
Naxxar Lions 19 : 45 Qrendi

N/C America – Concacaf Champions League

Atlanta United 01 : 00 América
Los Angeles 03 : 30 Cruz Azul

Palestine – West Bank Premier League

Taraji Wadi Al-Nes 13 : 00 Al-Birah Institution
Shabab Alsamu 16 : 00 Shabab Al Khaleel

Palestine – West Bank 1st Division

Markaz Tulkarm 14 : 00 Hillal Ariha

Peru – Primera División

Universitario 00 : 00 Sporting Cristal

Poland – Ekstraklasa

Śląsk Wrocław 17 : 00 Warta Poznań

Portugal – Taça da Liga

Sporting Braga 20 : 15 Estoril

Romania – Liga I

Sepsi 15 : 30 UTA Arad
Dinamo Bucureşti 18 : 30 CFR Cluj

Russia – Premier League

Krasnodar 15 : 00 Ufa
Khimki 15 : 00 Lokomotiv Moscow
Akhmat Grozny 17 : 00 Rubin Kazan
Rostov 17 : 00 CSKA Moscow

Rwanda – National Soccer League

Bugesera PSTP Mukura
Muhanga PSTP Sunrise

Saudi Arabia – King’s Cup

Al Batin 12 : 15 Abha
Al Ittifaq 14 : 25 Al Faisaly
Al Hilal 14 : 40 Al Fateh
Al Wahda 17 : 20 Al Ittihad
Al Ahli 17 : 20 Al-Ain

Serbia – Super Liga

Vojvodina 14 : 00 Proleter Novi Sad

Slovenia – 1. SNL

Maribor 16 : 15 Mura

South America – CONMEBOL Sudamericana

Coquimbo Unido 00 : 30 Junior
Independiente 22 : 15 Lanús

Spain – Liga Nacional Juvenil

Alhendín U19 17 : 45 Marbella U19

St. Kitts and Nevis – Premier League

St. Pauls United 23 : 00 Village Superstars

Switzerland – Super League

Vaduz 17 : 15 Lausanne Sport
Servette 19 : 30 Sion

Tunisia – Ligue 1

ES Tunis 15 : 00 Tataouine

Turkey – Cup

Konyaspor 10 : 00 Altınordu
Gençlerbirliği 10 : 00 Tuzlaspor
Antalyaspor 12 : 00 Boluspor
Sivasspor 14 : 00 Giresunspor
Istanbul Basaksehir 15 : 45 Turgutluspor
Beşiktaş 18 : 00 Tarsus İdman Yurdu

Ukraine – U21 League

Olimpik Donetsk U21 10 : 00 Mariupol’ U21

Ukraine – U19 League

Olimpik Donetsk U19 10 : 00 Mariupol’ U19

United Arab Emirates – Arabian Gulf League

Al Dhafra 14 : 00 Hatta
Bani Yas 14 : 00 Sharjah
Al Wasl 17 : 00 Al Jazira

United Arab Emirates – Division 1

Al Orooba 12 : 40 Emirates

United Arab Emirates – Youth League

Al Orooba U19 12 : 45 Dibba Al Hisn U19

Vietnam – U21 Championship

1st ranked Group A 08 : 00 2nd ranked Group B
1st ranked Group B 10 : 30 2nd ranked Group A