17 APRIL 2021

0
75

England – Premier League

Southampton PSTP Crystal Palace
Newcastle United 12 : 30 West Ham United
Wolverhampton Wanderers 20 : 15 Sheffield United

England – Championship

Blackburn Rovers 15 : 00 Derby County
Brentford 15 : 00 Millwall
Luton Town 15 : 00 Watford
Middlesbrough 15 : 00 Queens Park Rangers
Nottingham Forest 15 : 00 Huddersfield Town
Sheffield Wednesday 15 : 00 Bristol City
Stoke City 15 : 00 Preston North End
Swansea City 15 : 00 Wycombe Wanderers
Norwich City 20 : 00 AFC Bournemouth

France – Ligue 1

Angers SCO 12 : 00 Rennes
Olympique Marseille 16 : 00 Lorient

Germany – Bundesliga

Borussia M’gladbach 14 : 30 Eintracht Frankfurt
Wolfsburg 14 : 30 Bayern Munich
Freiburg 14 : 30 Schalke 04
Union Berlin 14 : 30 Stuttgart
Augsburg 14 : 30 Arminia Bielefeld
Bayer Leverkusen 17 : 30 Köln

Italy – Serie A

Crotone 14 : 00 Udinese
Sampdoria 14 : 00 Hellas Verona
Sassuolo 17 : 00 Fiorentina
Cagliari 19 : 45 Parma

Spain – Copa del Rey

Athletic Club 20 : 30 Barcelona

Albania – Superliga

Albania – 1st Division

Promotion Round

Burreli Korabi Peshkopi
Dinamo Tirana Vora
Egnatia Rrogozhinë Tomori Berat
Pogradeci Besa Kavajë

Relegation Round

Erzeni Shijak Partizani Tirana II
Besëlidhja Lezhë Veleçiku Koplik
Turbina Cërrik Flamurtari
Lushnja CANC Luftëtari Gjirokastër

Albania – 2nd Division

Tërbuni Pukë 12 : 30 Klosi
Shënkolli 12 : 30 Gramshi
Valbona 12 : 30 Mirdita
Internacional Tirana 12 : 30 Sopoti Librazhd
Shkumbini Peqin 12 : 30 Bulqiza
Iliria Fushë-Krujë 12 : 30 Ada Velipojë

Albania – Kampionati i Femrave

Skënderbeu 15 : 00 AAS
KF Tirana 15 : 00 Tirana AS
Lushnja 15 : 00 Juban Danja
Kinostudio 15 : 00 Teuta
Apolonia 15 : 00 Partizani Tirana
Vllaznia 15 : 00 Bilisht Sporti

Algeria – Ligue 2

Center

CR Béni Thour 15 : 00 Lakhdaria
RC Arbaâ 15 : 00 USM El Harrach
Amal Bou Saâda 15 : 00 USM Blida
JSM Béjaïa 15 : 00 MO Béjaïa
RC Kouba 15 : 00 Msila
WA Boufarik 15 : 00 Ben Aknoun

East

Teleghma 15 : 00 HB Chelghoum Laïd
CRB Ouled Djellal 15 : 00 US Chaouia
MSP Batna 15 : 00 Annaba
MO Constantine 15 : 00 AS Khroub
Khenchela 15 : 00 CA Batna
Tadjenanet 15 : 00 El Eulma

West

Arzew 15 : 00 Oued Sly
MC Saïda 15 : 00 Témouchent
IRB El Kerma 15 : 00 CRB Ain Ouessara
SKAF Khémis Mélina 15 : 00 Aïn Defla
Oued Rhiou 15 : 00 ASM Oran
Tiaret 15 : 00 Remchi

Angola – Girabola

Sagrada Esperança 15 : 30 Petro de Luanda

Argentina – Liga Profesional Argentina

Aldosivi 23 : 00 Rosario Central
Central Córdoba SdE 01 : 15 River Plate
Newell’s Old Boys 18 : 00 Patronato
Sarmiento 18 : 00 Lanús
Vélez Sarsfield 20 : 15 Huracán
San Lorenzo 22 : 30 Argentinos Juniors

Argentina – Primera Nacional

Brown de Adrogué 19 : 30 Defensores de Belgrano
Barracas Central 19 : 30 Deportivo Morón
Instituto 19 : 30 Ferro Carril Oeste
Villa Dálmine 20 : 30 All Boys
Gimnasia Jujuy 21 : 00 Tristán Suárez

Argentina – Prim B Metro

Talleres Remedios 23 : 00 Sacachispas
Deportivo Armenio 18 : 30 Los Andes
Deportivo Merlo 19 : 30 Cañuelas
San Miguel 19 : 30 Acassuso
UAI Urquiza 19 : 30 JJ Urquiza
Villa San Carlos 19 : 30 Colegiales

Argentina – Primera C

Sportivo Italiano 19 : 30 Berazategui
El Porvenir 19 : 30 Leandro Nicéforo Alem

Asia – AFC Champions League

Al Wahda 15 : 30 Goa
Al Quwa Al Jawiya 16 : 00 Pakhtakor
Al Rayyan 18 : 00 Persepolis
Tractor 19 : 00 Sharjah
Al Nassr 19 : 00 Al Sadd
Foolad 19 : 00 Al Wihdat

Australia – A-League

Western United 08 : 05 Central Coast Mariners
Melbourne City 10 : 10 Melbourne Victory

Australia – Queensland NPL

Logan Lightning 07 : 15 Gold Coast Knights
Moreton Bay United 09 : 00 Eastern Suburbs
Gold Coast United 09 : 30 Lions
Magpies Crusaders 10 : 30 Peninsula Power

Australia – Queensland Premier League

Brisbane City 08 : 15 Ipswich Knights
Rochedale Rovers 09 : 15 SWQ Thunder

Australia – Queensland Premier League 2

Taringa Rovers 08 : 00 North Star
Coomera Colts 08 : 15 Magic United

Australia – Queensland NPL Youth League

Logan Lightning U23 03 : 00 Gold Coast Knights U23
Moreton Bay Utd U23 06 : 45 Eastern Suburbs U23
Gold Coast United U23 07 : 00 Lions U23

Australia – Queensland NPL 2 Youth

Brisbane City U23 04 : 00 Ipswich Knights U23
Rochedale Rovers U23 07 : 00 SWQ Thunder U23
Holland Park U23 07 : 15 Souths United U23

Australia – Queensland NPL Women

Lions 09 : 00 Capalaba
Mitchelton 09 : 15 Virginia United
FQ QAS 09 : 15 Eastern Suburbs NPL
Peninsula Power 09 : 30 Gold Coast United
Logan Lightning 09 : 30 SWQ Thunder
Brisbane City 10 : 30 The Gap

Australia – Queensland FFA Cup Preliminary

Across The Waves 09 : 00 TBC

Australia – Victoria NPL

Eastern Lions 06 : 00 Heidelberg United
South Melbourne 08 : 00 St. Albans Saints
Dandenong Thunder 10 : 00 Hume City

Australia – Victoria NPL 2

Moreland City 06 : 00 North Geelong Warriors
Langwarrin 06 : 00 Werribee City
Manningham United Blues 06 : 15 Pascoe Vale
Goulburn Valley Suns 07 : 00 Kingston City

Australia – Victoria NPL 3

Nunawading City 06 : 00 Preston Lions
Ballarat City 06 : 00 Box Hill United
Doveton 06 : 00 Melbourne City II

Australia – Victoria NPL Youth League

Eastern Lions U21 03 : 30 Heidelberg United U21
Port Melbourne U21 06 : 00 Avondale Heights U21
Dandenong Thunder U21 08 : 00 Hume City U21
South Melbourne U21 10 : 15 St. Albans Saints U21

Australia – Victoria NPL 2 Youth

Manningham United U21 03 : 30 Pascoe Vale U21
Langwarrin U21 03 : 45 Werribee City U21
Moreland City U21 04 : 00 North Geelong U21
Goulburn Valley Suns U21 05 : 00 Kingston City U21

Australia – Victoria NPL Women

Calder United 06 : 00 South Melbourne
Box Hill United 06 : 00 Heidelberg United
Bayside United 06 : 15 Alamein

Australia – New South Wales NPL

Northbridge Bulls 06 : 00 Manly United
Sutherland Sharks 06 : 30 Rockdale Ilinden
Marconi Stallions 09 : 00 Sydney Olympic
Mt Druitt Town 10 : 00 Sydney United

Australia – New South Wales NPL 2

Bonnyrigg White Eagles 09 : 00 NWS Spirit
St George City FA 09 : 00 Western Sydney W. II
Blacktown Spartans 10 : 00 Hakoah Sydney City
St. George Saints 10 : 00 SD Raiders
Mounties Wanderers 10 : 00 Hills Brumbies

Australia – New South Wales NPL 3

Central Coast United 08 : 00 Macarthur Rams
Inner West Hawks 10 : 00 Inter Lions
Dunbar Rovers 10 : 00 Dulwich Hill
Bankstown City Lions 10 : 00 Bankstown Berries

Australia – New South Wales NPL Youth League

Northbridge Bulls U20 04 : 00 Manly United U20
Sutherland Sharks U20 04 : 30 Rockdale Ilinden U20
Marconi Stallions U20 07 : 00 Sydney Olympic U20
Mt Druitt Town U20 08 : 00 Sydney United U20

Australia – New South Wales NPL 2 Youth

Bonnyrigg WE U20 07 : 00 NWS Spirit U20
St. George City U20 07 : 00 WS Wanderers U20
Blacktown Spartans U20 08 : 00 Hakoah Sydney U20
St. George Saints U20 08 : 00 SD Raiders U20
Mounties Wanderers U20 08 : 00 Hills United U20

Australia – Western Australia NPL

Armadale 08 : 00 Balcatta
Gwelup Croatia 08 : 00 Perth Glory II
Cockburn City 08 : 00 Perth
ECU Joondalup 08 : 00 Rockingham City
Bayswater City 08 : 00 Floreat Athena
Inglewood United 08 : 00 Sorrento

Australia – Western Australia State League 1

Joondalup United 08 : 00 Mandurah City
Stirling Macedonia 08 : 00 Ashfield
Subiaco 08 : 00 Olympic Kingsway
Swan United 08 : 00 Western Knights
UWA Nedlands 08 : 00 Quinns
Forrestfield United 08 : 00 Fremantle City

Australia – Western Australia State League 1 Reserves

Forrestfield Utd Res. 06 : 00 Fremantle City Res.
Joondalup United Res. 06 : 00 Mandurah City Res.
Stirling Macedonia Res. 06 : 00 Ashfield Res.
Subiaco Res. 06 : 00 Olympic Kingsway Res.
Swan United Res. 06 : 00 Western Knights Res.
UWA Nedlands Res. 06 : 00 Quinns Res.

Australia – Western Australia NPL Youth League

Armadale U20 06 : 00 Balcatta U20
Gwelup Croatia U20 06 : 00 Perth Glory U20
Cockburn City U20 06 : 00 Perth U20
ECU Joondalup U20 06 : 00 Rockingham City U20
Bayswater City U20 06 : 00 Floreat Athena U20
Inglewood United U20 06 : 00 Sorrento U20

Australia – Capital Territory NPL

Canberra Olympic 06 : 00 Belconnen United
Monaro Panthers 08 : 30 West Canberra Wanderers

Australia – Capital Territory NPL 2

O’Connor Knights 06 : 00 Yoogali
ANU 06 : 15 Wagga City Wanderers
Brindabella Blues 07 : 45 Canberra White Eagles
Weston Molonglo 09 : 25 Queanbeyan City

Australia – Capital Territory NPL Youth League

Canberra Olympic U23 03 : 45 Belconnen United U23
Monaro Panthers U23 06 : 00 West Canberra U23

Australia – Capital Territory NPL 2 Youth

O’Connor Knights U23 03 : 45 Yoogali U23
ANU U23 04 : 00 Wagga City Wanderers U23
Brindabella Blues U23 05 : 30 White Eagles U23
Weston Molonglo U23 07 : 10 Queanbeyan City U23

Australia – Capital Territory NPL Women

West Canberra Wanderers 03 : 45 Canberra Croatia
Belconnen United 06 : 00 Canberra United Academy

Australia – Northern NSW NPL

Lambton Jaffas 05 : 30 Lake Macquarie
Adamstown Rosebuds 05 : 30 Valentine
Edgeworth Eagles 08 : 00 Newcastle Olympic

Australia – Northern NSW State League 1

Singleton Strikers 05 : 30 West Wallsend
Thornton Redbacks 08 : 00 Toronto Awaba

Australia – Northern NSW Reserve League

Adamstown Rosebuds Res. 03 : 30 Valentine Res.
Lambton Jaffas Res. 03 : 30 Lake Macquarie Res.
Edgeworth Eagles Res. 06 : 00 Newcastle Olympic Res.

Australia – Northern NSW State League 1 Reserves

Singleton Strikers Res. 03 : 50 West Wallsend Res.
Thornton Redbacks Res. 06 : 20 Toronto Awaba Res.

Australia – Northern NSW Women’s Premier League

Maitland 06 : 40 Adamstown Rosebud

Australia – South Australia NPL

Adelaide United II 05 : 00 Croydon Kings
Adelaide Raiders 06 : 30 Adelaide Comets
Sturt Lions 06 : 30 Campbelltown City
Adelaide City 08 : 30 Adelaide Blue Eagles
Adelaide Olympic 09 : 30 South Adelaide Panthers

Australia – South Australia State League 1

West Torrens Birkalla 06 : 00 Adelaide Victory
Eastern United 06 : 30 Fulham United
Western Strikers 06 : 30 Playford City Patriots
Para Hills Knights 06 : 30 Adelaide Cobras
White City Woodville 07 : 30 Adelaide Hills Hawks

Australia – South Australia Reserves Premier League

Adelaide United Res. 02 : 45 Croydon Kings Res.
Adelaide City Res. 04 : 15 Blue Eagles Res.
Adelaide Raiders Res. 04 : 15 Adelaide Comets Res.
MetroStars Res. 04 : 15 Cumberland United Res.
Sturt Lions Res. 04 : 15 Campbelltown City Res.
Adelaide Olympic Res. 07 : 15 South Adelaide Res.

Australia – South Australia State League 1 Reserves

West Torrens Res. 03 : 45 Adelaide Victory Res.
Eastern United Res. 04 : 15 Fulham United Res.
Western Strikers Res. 04 : 15 Playford City Res.
Para Hills Knights Res. 04 : 15 Adelaide Cobras Res.
White City Res. 05 : 15 Adelaide Hills Res.

Australia – South Australia NPL Women

Adelaide City 06 : 30 West Adelaide

Australia – Brisbane Premier League

Acacia Ridge 09 : 00 Albany Creek
The Gap 09 : 00 Western Spirit

Australia – Brisbane Reserves Premier League

Acacia Ridge Res. 07 : 00 Albany Creek Res.
The Gap Res. 07 : 00 Western Spirit Res.

Australia – Northern Territory Premier League

Hellenic Athletic 07 : 30 Darwin Hearts
Uni Azzurri 11 : 30 Darwin Olympic

Australia – Northern Territory Women’s Premier League

Port Darwin 09 : 30 NT Yappas

Austria – Bundesliga

St. Pölten 16 : 00 Austria Wien
Ried 16 : 00 Rheindorf Altach
Admira 16 : 00 Hartberg

Austria – 2. Liga

Austria Wien II 13 : 30 Wacker Innsbruck
Amstetten 13 : 30 Liefering
Juniors OÖ 13 : 30 Floridsdorfer AC
Blau-Weiß Linz 13 : 30 Vorwärts Steyr

Austria – Regionalliga

Mitte

St. Anna PSTP Gurten

Ost

Leobendorf PSTP Admira II
Stripfing PSTP Wiener Viktoria
Team Wiener Linien PSTP Wiener Neustadt

Vorarlberg – 2nd Phase

Dornbirner SV PSTP Austria Lustenau II
Röthis PSTP Schwarz-Weiß Bregenz
Rotenberg PSTP Rot-Weiß Rankweil

Austria – Landesliga

Burgenland

Leithaprodersdorf PSTP Deutschkreutz
Bad Sauerbrunn PSTP Oberpetersdorf
Pinkafeld PSTP Horitschon
Siegendorf PSTP Klingenbach
St. Margarethen / Bur PSTP Oberwart / Rotenturm
Markt Allhau PSTP Ritzing
Kohfidisch PSTP Parndorf

Oberösterreich

Friedburg / Pöndorf PSTP Mondsee
Oedt PSTP Union Edelweiß
Pöttinger Grieskirchen PSTP Union St. Florian
Donau Linz PSTP St. Valentin
Zebau Bad Ischl PSTP Bad Schallerbach
Pregarten PSTP SV Wallern
Grün Weiß Micheldorf PSTP St. Martin i.M.
Union Perg PSTP Union Weißkirchen

Salzburg

Straßwalchen PSTP Thalgau
Bramberg PSTP Hallwang
Bergheim PSTP Siezenheim
Golling PSTP Bürmoos
Puch PSTP Adnet
Neumarkt PSTP Eugendorf
ÖTSU Hallein PSTP Altenmarkt

Steiermark

Frauental PSTP Hitthaller St. Michael

Tirol

Söll PSTP Kirchbichl
Union Innsbruck PSTP St. Johann in Tirol
Fügen PSTP Zirl
Ebbs PSTP Kematen
Völs PSTP Silz / Mötz
Kundl PSTP Volders
Mils PSTP SV Innsbruck
Natters PSTP Zams

Vorarlberg

FC Egg PSTP Lochau
Ludesch PSTP Bizau
Lustenau PSTP Schruns
Alberschwende PSTP Hard
Fussach PSTP Admira Dornbirn
Blau-Weiß Feldkirch PSTP Höchst
Bezau PSTP Nenzing
Göfis PSTP Andelsbuch

Wien

Wienerberg PSTP Elektra
Post PSTP Vorwärts Brigittenau

Austria – Jugendliga U18

Vorarlberg U18 11 : 00 St. Pölten U18
Burgenland U18 12 : 00 Rapid Wien U18
Austria Wien U18 12 : 00 Admira U18
Ried U18 15 : 00 Sturm Graz U18
Red Bull Akademie U18 15 : 00 Wolfsberger AC U18

Austria – Jugendliga U16

Vorarlberg U16 09 : 00 St. Pölten U16
Burgenland U16 10 : 00 Rapid Wien U16
Austria Wien U16 10 : 00 Admira U16
Ried U16 13 : 00 Sturm Graz U16
Red Bull Akademie U16 13 : 00 Wolfsberger AC U16

Austria – Jugendliga U15

Vorarlberg U15 09 : 00 St. Pölten U15
Austria Wien U15 10 : 00 Admira U15
Burgenland U15 10 : 00 Rapid Wien U15
Ried U15 13 : 00 Sturm Graz U15
Red Bull Akademie U15 13 : 00 Wolfsberger AC U15

Azerbaijan – Premyer Liqa

Keşlə 15 : 00 Sabah
Neftçi 17 : 15 Zira

Azerbaijan – Birinci Dasta

Kapaz MOIK
Qarabağ II Zaqatala
Keşlə II Sabah II
Sumqayıt II Neftçi II
Qaradağ Lökbatan Turan

Bahrain – Premier League

East Riffa 18 : 00 Al Ahli
Al-Hidd 20 : 30 Muharraq

Belarus – Premier League

Torpedo BelAZ 12 : 00 Dinamo Brest
Neman Grodno 14 : 00 Minsk
BATE 16 : 00 Energetyk-BGU
Shakhtyor 18 : 00 Slavia

Belarus – 1. Division

Belshina Volna
Naftan Baranovichi
Dnepr Mogilev Lida
Slonim Orsha

Belarus – Reserve League

Dinamo Minsk Res. Gomel Res.
FK Ruh Brest Res. 13 : 30 Smorgon Res.

Belgium – First Division B

RFC Seraing 15 : 00 Lierse K
RWDM 19 : 00 Lommel

Belgium – First Amateur Division

Dessel Sport CANC Francs Borains
Thes Sport CANC Liège
Mandel United CANC Knokke
KSV Roeselare CANC Heist
Patro Eisden CANC Sint-Eloois-Winkel
Dender CANC Olympic Charleroi

Belgium – Second Amateur Division

ACFF

RES Durbuy CANC Acren-Lessines
Tubize CANC Rebecq
RAAL La Louvière CANC Excelsior Virton

VFV A

Lokeren-Temse CANC Dikkelvenne

VFV B

Hades CANC Hoogstraten
Heur Tongeren CANC Berchem Sport
Houtvenne CANC Sporting Hasselt
City Pirates Antwerpen CANC Lyra-Lierse Berlaar

Belgium – Third Amateur Division

ACFF A

Jeunesse Tamines CANC Entité Manageoise
Union Namur CANC Tournai
Braine CANC PAC Buzet
Renaissance Mons 44 CANC Aische

ACFF B

Rochefort CANC Marloie Sport
Sprimont CANC Habay-la-Neuve

VFV A

Torhout CANC Oostkamp
Sint-Niklase CANC Anzegem
Svelta Melsele CANC Eppegem
Tempo Overijse CANC Rhodienne-De Hoek
FC Lebbeke CANC Jong Lede

VFV B

Sint-Lenaarts CANC Weerstand Koersel
Zwarte Leeuw CANC Lille
De Kempen CANC Witgoor Sport
Esperanza Pelt CANC Betekom
Beringen CANC KFC Turnhout
Racing Mechelen CANC Nijlen

Belgium – Super League

Championship Round

OH Leuven 13 : 00 Anderlecht
Standard Liège 15 : 00 Club Brugge

Relegation Round

Zulte-Waregem 15 : 00 Ladies Genk

Belgium – First Division Women

Eva’s Tienen CANC Wuustwezel
Anderlecht II CANC Ladies Genk II
Standard Liège II CANC Voorwaarts Zwevezele
Massenhoven CANC RFC de Liege
Kontich CANC Moldavo
Chastre CANC Famkes Merkem
Mechelen CANC SG-Tertre-Hautrage

Belgium – Second Division Women

Group A

Gent III CANC SG-Tertre-Hautrage II
Svelta Melsele CANC Sottegem
Wolvertem Merchtem CANC Egem Pittem
Zulte-Waregem II CANC Bosdam Beveren
Eendracht Aalst II CANC Bredene
Club Brugge II CANC Havinnes
Eendracht Mazenzele CANC Olsa Brakel

Group B

Chastre II CANC Loyers
Vosselaar CANC Westerlo
White Star Woluwe II CANC Heist
Sibret CANC Irlande-Auderghem
VVC Brasschaat CANC Standard Liège III
Aywaille CANC Alken

Bolivia – Primera División

Nacional Potosí 00 : 30 Royal Pari
Oriente Petrolero 20 : 00 Always Ready
The Strongest 22 : 15 Atlético Palmaflor

Bosnia and Herzegovina – Premijer Liga

Mladost Doboj Kakanj 14 : 00 Tuzla City
Krupa na Vrbasu 14 : 00 Sloboda Tuzla
Sarajevo 18 : 00 Borac Banja Luka

Bosnia and Herzegovina – 1st League

FBiH

Jedinstvo Bihać 15 : 30 Travnik
Posušje 15 : 30 Igman Konjic
Orašje 15 : 30 Rudar Kakanj
Goražde 15 : 30 Čapljina
Vis Kosova 15 : 30 Radnik Hadžići
Zvijezda Gradačac 15 : 30 Slaven Živinice
Bratstvo Gračanica 15 : 30 TOŠK Tešanj

RS

Podrinje Janja 15 : 00 Slavija
Ljubić Prnjavor 15 : 00 Kozara Gradiška
Jedinstvo Brčko 15 : 00 Sloga Doboj
Borac Kozarska Dubica 15 : 00 Rudar Prijedor
Leotar 15 : 00 Sloboda Novi Grad
Tekstilac Derventa 15 : 00 Željezničar Banja Luka
Drina Zvornik 15 : 00 Sutjeska Foča
Modriča 15 : 00 Zvijezda 09

Bosnia and Herzegovina – Premijer Ženska Liga

Emina Mostar Modriča
Iskra SFK 2000
Lokomotiva Banja Luka
Radnik Bumerang Fortuna Živinice

Brazil – Paulista A1

Ponte Preta 00 : 00 Santos
Corinthians 00 : 00 São Bento
Palmeiras 02 : 00 São Paulo

Brazil – Carioca 1

Madureira 19 : 15 Macaé
Fluminense 20 : 00 Botafogo

Brazil – Gaúcho 1

Caxias 00 : 00 Grêmio

Brazil – Mineiro 1

América Mineiro 20 : 30 Coimbra

Brazil – Baiano 1

UNIRB 20 : 00 Vitória da Conquista

Brazil – State Leagues

Goiano 1

Vila Nova 20 : 00 Aparecidense

Sergipano 1

América de Pedrinhas 19 : 30 Maruinense
Atlético Gloriense 20 : 00 AD Confiança

Alagoano

Coruripe 21 : 00 Murici

Amazonense

Manaus 21 : 05 Princesa Solimões

Brasiliense

Luziânia 19 : 30 Taguatinga
Gama 19 : 30 Unaí Itapuã

Capixaba

Vitória ES 19 : 00 Real Noroeste
Serra 19 : 00 Pinheiros
Rio Branco-VN 19 : 00 Rio Branco ES
Desportiva ES 19 : 00 Estrela do Norte

Paraense

Tapajós 14 : 00 Paysandu

Paraibano

Nacional de Patos 20 : 00 Perilima

Piauiense

Picos 19 : 45 Parnahyba

Paulista A2

Juventus 15 : 00 Oeste
Portuguesa Santista 19 : 00 Velo Clube
Taubaté 19 : 00 Monte Azul
Rio Claro 19 : 00 Portuguesa
Atibaia 19 : 00 Osasco Audax
Sertãozinho 19 : 00 EC São Bernardo
São Bernardo 19 : 00 Água Santa

Paulista A3

Rio Preto 14 : 00 Marília
Batatais 19 : 00 Votuporanguense
Noroeste 20 : 00 Olímpia

Brazil – Brasileiro Women

São Paulo 21 : 00 Grêmio

Bulgaria – First League

Botev Plovdiv 15 : 45 Slavia Sofia
Arda 18 : 00 Beroe

Bulgaria – Second League

Vitosha Bistritsa CANC Minyor Pernik

Bulgaria – Third League

North-East

Svetkavitsa Tg 14 : 00 Dunav
Septemvri Tervel 14 : 00 Chernolomets 1919
Dorostol 14 : 00 Chernomorets Balchik

South-East

Gigant Saedinenie 15 : 00 Levski Karlovo
Atletik Kuklen 15 : 00 Izvor Gorski izvor
Haskovo 15 : 00 Sokol Markovo
Yambol 1915 15 : 00 Chernomorets Burgas
Borislav 2009 15 : 00 Karnobat
Vereya 15 : 00 Rodopa Smolyan
Maritsa Plovdiv 15 : 00 Dimitrovgrad
Nesebar 15 : 00 Zagorets
Rozova Dolina 15 : 00 Spartak Plovdiv

South-West

Chavdar Etropole 14 : 00 Marek
Rilski Sportist 14 : 00 Pirin Gotse Delchev
Perun Kresna 14 : 00 Bansko
Velbazhd 14 : 00 Granit Vladaya
Nadezhda Dobroslavtsi 14 : 00 Levski Chepintsi
Vihren 14 : 00 Kyustendil
Balkan Botevgrad 14 : 00 Oborishte
Slivnishki geroy 14 : 00 Belasitsa
Pirin Razlog 14 : 00 Botev Ihtiman

Bulgaria – Elite U19

Montana U19 14 : 30 Beroe Stara Zagora U19
Neftohimik U19 14 : 30 Vitosha Bistritsa U19
Cherno More U19 14 : 30 Botev Plovdiv U19
Pirin Blagoevgrad U19 14 : 30 Ludogorets U19
Natsional Sofia U19 14 : 30 Hebar 1918 U19
Slavia Sofia U19 14 : 30 Tsarsko selo U19
CSKA Sofia U19 14 : 30 Levski Sofia U19
Sokol Markovo U19 14 : 30 Lokomotiv Plovdiv U19

Bulgaria – Women’s League

Varna 10 : 00 NSA Sofia
Pirin Ladies 12 : 30 Levski Chepintsi
Barocco 12 : 30 Yantra 2013 Gabrovo
Enko Plovdiv 12 : 30 Lokomotiv Stara Zagora

Burkina Faso – 1ère Division

Vitesse 17 : 00 Ouagadougou
Salitas 17 : 00 ASEC-K
Rahimo 17 : 00 RCK
SONABEL 19 : 15 Police

Chile – Primera División

Huachipato 23 : 00 Ñublense
Universidad Católica 01 : 30 Curicó Unido

Chile – Primera B

Unión San Felipe 16 : 00 Puerto Montt
Barnechea 17 : 00 Coquimbo Unido
Lautaro de Buin 17 : 00 Deportes Iquique

Chinese Taipei – Taiwan Mulan Football League

Taipei Bravo 08 : 00 Hang Yuan
Taoyuan International 08 : 00 Hualien
Kaohsiung Yangxin 09 : 00 Taichung Blue Whale

Colombia – Primera B

Leones Cortuluá
Atlético Huila Fortaleza CEIF
Unión Magdalena Deportes Quindío
Valledupar Atlético

Congo DR – Ligue 1

Rangers 14 : 30 TP Mazembe
Maniema Union 14 : 30 Simba

Costa Rica – Liga de Ascenso

Carmelita 00 : 00 Municipal Liberia
Consultants Moravia 21 : 00 Guanacasteca

Croatia – 1. HNL

Rijeka 18 : 05 Lokomotiva Zagreb

Croatia – 2. HNL

Croatia Zmijavci 15 : 30 Međimurje Čakovec
Dugopolje 15 : 30 Inter Zaprešić
Junak 15 : 30 Kustošija
Osijek II 15 : 30 Opatija
Orijent 1919 15 : 30 Bijelo Brdo
Cibalia 15 : 30 Sesvete
Rudeš 15 : 30 Solin

Croatia – 3. HNL

Center

Zagorec 15 : 30 Gaj
Vrbovec 15 : 30 Špansko Zagreb
Maksimir Zagreb 15 : 30 Bistra
HAŠK 15 : 30 Ponikve
Mladost Petrinja 15 : 30 Trešnjevka
Jarun 15 : 30 Segesta Sisak
Vrapče Zagreb 15 : 30 Lučko
Karlovac 1919 15 : 30 Kurilovec

East

Valpovka 16 : 00 Zrinski Jurjevac
Sloga Nova Gradiška 16 : 00 Slavonija Požega
Oriolik Oriovac 16 : 00 Slavonac Bukovlje
Đakovo-Croatia 16 : 00 Kutjevo
NAŠK Našice 16 : 00 Vukovar
Vuteks-Sloga 16 : 00 Vihor
Marsonia 16 : 00 Bedem Ivankovo
Slavija Pleternica 16 : 00 Belišće

North

Podravac Virje 16 : 00 Radnik Križevci
Tehničar 1974 16 : 00 Virovitica
Polet 16 : 00 Mladost Ždralovi
Bjelovar 16 : 00 Rudar Mursko Središće
Podravina Ludbreg 16 : 00 Varteks Varaždin
Papuk 16 : 00 Graničar Đurđevac

South

GOŠK Dubrovnik 15 : 30 Otok
Uskok Klis 15 : 30 Split
Zmaj Blato 15 : 30 Kamen Ivanbegovina
Vodice 15 : 30 Jadran LP
Hrvatski vitez 15 : 30 Neretva Metković
Primorac Biograd 15 : 30 Zagora

West

Naprijed Hreljin 16 : 00 Buje
Crikvenica 16 : 00 Uljanik
Nehaj 16 : 00 Rovinj
Krk 16 : 00 Pazinka
Novigrad 16 : 00 Rudar Labin
Jadran Poreč 16 : 00 Vinodol
Cres 16 : 00 Grobničan Čavle

Croatia – 1. HNL Juniori

Orijent 1919 U19 09 : 00 Lokomotiva Zagreb U19
Varaždin U19 09 : 00 Rudeš U19
Hajduk Split U19 09 : 00 Inter Zaprešić U19
Slaven Koprivnica U19 09 : 00 Osijek U19
Rijeka U19 09 : 00 Sesvete U19
Dugopolje U19 09 : 00 Dinamo Zagreb U19
Hrv Dragovoljac U19 13 : 00 Istra 1961 U19

Cyprus – 1. Division

Championship Round

Anorthosis 17 : 30 Omonia Nicosia

Relegation Round

Ermis 15 : 00 APOEL

Cyprus – 2. Division

ASIL Lysi 14 : 00 Digenis Ypsonas
Ayia Napa 14 : 00 Onisilos
Digenis Morphou 14 : 00 Aris
PAEEK 14 : 00 Anagennisi Deryneia
Omonia Aradippou 14 : 00 Ahironas
AE Zakakiou 14 : 00 Xylotympou
Kouris Erimi 14 : 00 Othellos

Cyprus – 3. Division

O Kormakitis 14 : 00 Halkanoras
APEP 14 : 00 Elpida Astromeritis
MEAP Nisou 14 : 00 Elia Lythrodonta
Oroklini / Troulloi 14 : 00 Peyia
Olympiada Lympion 14 : 00 Ormideia
ENAD 14 : 00 Amathous

Czech Republic – Czech Liga

Mladá Boleslav 13 : 00 Opava
Sigma Olomouc 15 : 00 Teplice
Karviná 15 : 00 České Budějovice
Viktoria Plzen 17 : 30 Jablonec

Czech Republic – FNL

Chrudim 13 : 30 Líšeň

Czech Republic – 3. liga

ČFL A

Loko Vltavín 09 : 15 Motorlet Praha
Rakovník 09 : 15 Povltava FA
Benešov 09 : 15 Baník Sokolov
Písek PSTP Baník Sokolov
Sparta Praha II 09 : 15 Slavia Praha II
Králův Dvůr 09 : 30 Slavia Karlovy Vary
Jiskra Domažlice 16 : 00 Příbram II
Sokol Hostouň PSTP Motorlet Praha
Povltava FA PSTP Příbram II

ČFL B

Zbuzany 09 : 15 Přepeře
Sokol Zápy 13 : 00 Jablonec II
Sokol Živanice 14 : 00 Mladá Boleslav II
Mladá Boleslav II PSTP Slovan Liberec II
Teplice II PSTP Slovan Velvary
Jablonec II PSTP Bohemians 1905 II
Zbuzany PSTP Pardubice II
Sokol Zápy PSTP Sokol Brozany
Dukla Praha II PSTP Chlumec nad Cidlinou
Sokol Živanice PSTP Hradec Králové II
Přepeře PSTP Ústí nad Orlicí

Czech Republic – 4. liga

Division A

Český lev – Union Beroun 09 : 15 Petřín Plzeň
Mariánské Lázně 09 : 30 Doubravka
České Budějovice II 09 : 30 Přeštice
Spartak Soběslav 14 : 30 Hořovicko
Otava Katovice 14 : 30 Sokol Lom
Rokycany 16 : 00 Hvězda Cheb
Klatovy 16 : 00 Jindřichův Hradec
Slavoj Mýto PSTP Rokycany
Přeštice PSTP Hořovicko
Jindřichův Hradec PSTP Hvězda Cheb
Klatovy PSTP Český lev – Union Beroun
Tatran Sedlčany PSTP Doubravka
Otava Katovice PSTP Spartak Soběslav
České Budějovice II PSTP Mariánské Lázně

Division B

Tatran Rakovník 09 : 00 Český Brod
Brandýs nad Labem 09 : 00 Štětí
Kladno 09 : 15 Meteor Praha
Arsenal Česká Lípa 09 : 15 Slaný
Aritma Praha 09 : 15 Olympie Březová
Neratovice-Byškovice PSTP Český Brod
Dobříš 13 : 00 Louny
Baník Souš 14 : 00 Ostrov
Slaný PSTP Ostrov
Brandýs nad Labem PSTP Baník Souš
Štětí PSTP Meteor Praha
Aritma Praha PSTP Tatran Rakovník
Olympie Březová PSTP Ostrov
Chomutov PSTP Dobříš
Arsenal Česká Lípa PSTP Kladno

Division C

Dvůr Králové 09 : 15 Poříčany
Velké Hamry 09 : 30 Benátky nad Jizerou
Kosmonosy 09 : 30 Náchod
Velké Hamry PSTP Dvůr Králové
Sokol Libiš 14 : 00 Sparta Kutná Hora
Horky nad Jizerou 16 : 00 Vysoké Mýto
Hlinsko PSTP Horky nad Jizerou
Letohrad PSTP Náchod
Čáslav PSTP Kosmonosy
Trutnov PSTP Poříčany
Benátky nad Jizerou PSTP Vysoké Mýto
Polaban Nymburk PSTP Sparta Kutná Hora

Czech Republic – 1. Liga U19

Baník Ostrava U19 09 : 00 Opava U19
Pardubice U19 09 : 15 Mladá Boleslav U19
Viktoria Plzeň U19 PSTP Karviná U19
Slavia Praha U19 10 : 00 Viktoria Plzeň U19
Příbram U19 10 : 00 Sigma Olomouc U19
Sparta Praha U19 PSTP Příbram U19
Slovácko U19 PSTP Sigma Olomouc U19
Zbrojovka Brno U19 PSTP Opava U19
Mladá Boleslav U19 PSTP České Budějovice U19
Meteor Praha U19 12 : 00 Slovácko U19
Sparta Praha U19 12 : 00 Zbrojovka Brno U19
Hradec Králové U19 12 : 00 Karviná U19
Meteor Praha U19 PSTP Zlín U19
Zlín U19 13 : 00 České Budějovice U19
Slavia Praha U19 PSTP Baník Ostrava U19
Pardubice U19 PSTP Hradec Králové U19

Czech Republic – 1. Liga Women

Horní Heršpice 11 : 00 Viktoria Plzeň
Dukla Praha 12 : 00 Sparta Praha
Slavia Praha 13 : 00 Pardubice

Czech Republic – 2. Liga Women

FC Praha PSTP Líšeň

Denmark – 1st Division

Promotion Round

HB Køge 12 : 15 Silkeborg

Relegation Round

Vendsyssel 13 : 00 Hvidovre
Fremad Amager 14 : 00 Hobro

Denmark – 2nd Division

Group 1

SfB-Oure 12 : 00 Holstebro
VSK Århus 12 : 30 Sydvest
Næsby 13 : 00 B 93
Jammerbugt 13 : 00 Aarhus Fremad
Middelfart 13 : 00 Dalum
Holbæk B&I 13 : 00 Frem

Group 2

Hillerød 13 : 00 Skovshoved
AB Tårnby 13 : 00 Roskilde
Nykøbing 14 : 00 KFUM Roskilde

Denmark – Denmark Series

Group 1

Fremad Valby 11 : 00 KFUM
Frederikssund 12 : 00 Karlslunde
Husum 13 : 00 Ishøj
BK Union 13 : 00 Tårnby FF

Group 2

GVI 11 : 00 B 1908
Taastrup 11 : 00 Allerød
Skjold Birkerød 12 : 00 Otterup
Greve 12 : 00 Herlev

Group 3

Hedensted 11 : 00 Horsens II
B 1913 12 : 00 Viby
Tarup-Paarup 12 : 00 Odder
Varde IF Elite 14 : 00 OKS

Group 4

Vejgaard B 12 : 00 Herning Fremad
Skjold Sæby 12 : 30 Lyseng
Nørresundby 12 : 30 Djursland
Tjørring 14 : 00 Aarhus Fremad II
Kjellerup 14 : 30 VRI

Denmark – U19 Ligaen

Esbjerg U19 11 : 00 Randers Freja U19
Odense U19 11 : 30 AGF U19
Horsens U19 11 : 30 SønderjyskE U19
Lyngby U19 12 : 00 Brøndby U19
Midtjylland U19 12 : 00 Silkeborg U19
København U19 13 : 00 Vejle U19

Denmark – U17 Ligaen

København U17 11 : 00 Vejle U17
Esbjerg U17 13 : 15 Randers Freja U17
Horsens U17 13 : 45 SønderjyskE U17
OB U17 14 : 00 AGF U17
Lyngby U17 14 : 15 Brøndby U17
Midtjylland U17 14 : 15 Silkeborg U17
Nordsjælland U17 16 : 15 AaB U17

Denmark – Elitedivisionen

Køge 13 : 00 Thy ThistedQ
Brøndby 13 : 00 Fortuna Hjørring
Nordsjælland 13 : 00 KoldingQ

Denmark – 1st Division Women

Fredensborg 10 : 00 BSF
Solrød 10 : 30 Næsby
Damsø 11 : 00 Herlufsholm
Romalt 12 : 00 Varde
Aalborg Freja 13 : 00 JAI

Denmark – Women’s Play-offs 1/2

ASA 12 : 00 B 93
Sundby 13 : 00 AGF
AaB 13 : 00 Odense Q

Djibouti – Division 1

Police Nationale 19 : 00 Barwaqo / CCO

Dominican Republic – Liga Mayor

Vega Real 22 : 00 Atlántico

Egypt – Premier League

Ghazl El Mehalla 20 : 30 Pyramids

El Salvador – Primera Division

Isidro Metapán Águila
Chalatenango Sonsonate
Municipal Limeño Santa Tecla
FAS Atlético Marte
Firpo Once Deportivo
Alianza Jocoro

El Salvador – Reserve League

Alianza U20 Jocoro U20
Atlético Marte U20 Sonsonate U20
Municipal Limeño U20 Isidro Metapán U20
Santa Tecla U20 Águila U20
Luis Ángel Firpo U20 FAS U20
Once Deportivo U20 Chalatenango U20

England – League One

AFC Wimbledon 15 : 00 Swindon Town
Blackpool 15 : 00 Sunderland
Bristol Rovers 15 : 00 Lincoln City
Burton Albion 15 : 00 Plymouth Argyle
Charlton Athletic 15 : 00 Ipswich Town
Hull City 15 : 00 Fleetwood Town
Milton Keynes Dons 15 : 00 Portsmouth
Oxford United 15 : 00 Gillingham
Peterborough United 15 : 00 Northampton Town
Rochdale 15 : 00 Accrington Stanley
Shrewsbury Town 15 : 00 Doncaster Rovers
Wigan Athletic 15 : 00 Crewe Alexandra

England – League Two

Carlisle United 15 : 00 Port Vale
Colchester United 15 : 00 Walsall
Crawley Town 15 : 00 Cheltenham Town
Exeter City 15 : 00 Southend United
Forest Green Rovers 15 : 00 Scunthorpe United
Grimsby Town 15 : 00 Bolton Wanderers
Harrogate Town 15 : 00 Bradford City
Leyton Orient 15 : 00 Barrow
Morecambe 15 : 00 Oldham Athletic
Newport County 15 : 00 Cambridge United
Stevenage 15 : 00 Mansfield Town
Tranmere Rovers 15 : 00 Salford City

England – National League

Altrincham 12 : 30 Sutton United
Barnet 12 : 30 Aldershot Town
Chesterfield 12 : 30 Bromley
Dagenham & Redbridge 12 : 30 Solihull Moors
Halifax Town 12 : 30 King’s Lynn Town
Notts County 12 : 30 Eastleigh
Stockport County 12 : 30 Maidenhead United
Wealdstone 12 : 30 Hartlepool United
Weymouth CANC Dover Athletic
Woking 12 : 30 Wrexham
Yeovil Town 12 : 30 Boreham Wood

England – National League N / S

North

Alfreton Town CANC AFC Telford United
Blyth Spartans CANC Kidderminster Harriers
Boston United CANC Southport
Brackley Town CANC Guiseley
Chester CANC Gloucester City
Chorley CANC Bradford (Park Avenue)
Darlington CANC Curzon Ashton
Farsley Celtic CANC Fylde
Gateshead CANC Leamington
Hereford CANC Spennymoor Town
Kettering Town CANC York City

South

Chelmsford City CANC Welling United
Chippenham Town CANC Tonbridge Angels
Concord Rangers CANC Ebbsfleet United
Dorking Wanderers CANC Dartford
Eastbourne Borough CANC Dulwich Hamlet
Havant & Waterlooville CANC Hampton & Richmond
Hemel Hempstead Town CANC Bath City
Hungerford Town CANC Braintree Town
Maidstone United CANC Slough Town
St Albans City CANC Oxford City

England – Non League Premier

Isthmian

Brightlingsea Regent CANC Horsham
Carshalton Athletic CANC Hornchurch
Cheshunt CANC Bishop’s Stortford
Cray Wanderers CANC Haringey Borough
East Thurrock United CANC Bognor Regis Town
Enfield Town CANC Corinthian-Casuals
Folkestone Invicta CANC Leatherhead
Kingstonian CANC Bowers & Pitsea
Lewes CANC Potters Bar Town
Wingate & Finchley CANC Merstham
Worthing CANC Margate

Northern

Ashton United CANC Stafford Rangers
Grantham Town CANC Morpeth Town
Hyde United CANC Gainsborough Trinity
Lancaster City CANC Stalybridge Celtic
Matlock Town CANC Bamber Bridge
Mickleover CANC South Shields
Nantwich Town CANC United of Manchester
Radcliffe CANC Buxton
Scarborough Athletic CANC Atherton Collieries
Warrington Town CANC Basford United
Whitby Town CANC Witton Albion

Southern Central

Alvechurch CANC Coalville Town
Barwell CANC Hednesford Town
Biggleswade Town CANC AFC Rushden & Diamonds
Leiston CANC Bromsgrove Sporting
Lowestoft Town CANC Banbury United
Needham Market CANC Stourbridge
Nuneaton Borough CANC Royston Town
Peterborough Sports CANC Stratford Town
Redditch United CANC Kings Langley
St Ives Town CANC Hitchin Town
Tamworth CANC Rushall Olympic

Southern South

Beaconsfield Town CANC Walton Casuals
Dorchester Town CANC Harrow Borough
Farnborough CANC Salisbury
Poole Town CANC Merthyr Town
Swindon Supermarine CANC Gosport Borough
Taunton Town CANC Hendon
Tiverton Town CANC Metropolitan Police
Truro City CANC Hartley Wintney
Weston-super-Mare CANC Chesham United
Wimborne Town CANC Yate Town

England – Non League Div One

Isthmian North

Bury Town CANC Basildon United
Coggeshall Town CANC AFC Sudbury
Dereham Town CANC Aveley
Felixstowe & Walton Utd CANC Great Wakering Rovers
Grays Athletic CANC Brentwood Town
Histon CANC Heybridge Swifts
Hullbridge Sports CANC Witham Town
Maldon & Tiptree CANC Soham Town Rangers
Romford CANC Canvey Island
Tilbury CANC Cambridge City

Isthmian South Central

Ashford Town (Middlesex) CANC Chalfont St Peter
Bedfont Sports CANC Hanwell Town
Chipstead CANC Bracknell Town
Hertford Town CANC Tooting & Mitcham United
Marlow CANC Barking
Northwood CANC Westfield
South Park CANC Waltham Abbey
Uxbridge CANC Chertsey Town
Ware CANC Staines Town

Isthmian South East

Burgess Hill Town CANC Hythe Town
Cray Valley PM CANC Hastings United
East Grinstead Town CANC Haywards Heath Town
Faversham Town CANC Guernsey
Phoenix Sports CANC Ashford United
Ramsgate CANC Chichester City
Three Bridges CANC Sevenoaks Town
Whitehawk CANC VCD Athletic
Whitstable Town CANC Sittingbourne
Whyteleafe CANC Herne Bay

Northern North West

Clitheroe CANC Brighouse Town
Kendal Town CANC Prescot Cables
Marine CANC Dunston UTS
Marske United CANC City of Liverpool
Ossett United CANC Mossley
Ramsbottom United CANC Widnes
Runcorn Linnets CANC Pontefract Collieries
Tadcaster Albion CANC Trafford
Workington CANC Pickering Town

Northern South East

Frickley Athletic CANC Chasetown
Glossop North End CANC Stamford
Ilkeston Town CANC Cleethorpes Town
Kidsgrove Athletic CANC Stocksbridge Park Steels
Lincoln United CANC Carlton Town
Loughborough Dynamo CANC Worksop Town
Market Drayton Town CANC Belper Town
Sheffield CANC Newcastle Town
Sutton Coldfield Town CANC Spalding United
Wisbech Town CANC Leek Town

Southern Central

AFC Dunstable CANC Biggleswade
Aylesbury United CANC Corby Town
Bedford Town CANC Thame United
Bedworth United CANC St Neots Town
Coleshill Town CANC Barton Rovers
AFC Kempston Rovers CANC Didcot Town
Kidlington CANC Daventry Town
North Leigh CANC Berkhamsted
Welwyn Garden City CANC Wantage Town
Yaxley CANC Halesowen Town

Southern South

AFC Totton CANC Larkhall Athletic
Basingstoke Town CANC Barnstaple Town
Bideford CANC Moneyfields
Bristol Manor Farm CANC Winchester City
Cinderford Town CANC Cirencester Town
Evesham United CANC Paulton Rovers
Highworth Town CANC Frome Town
Mangotsfield United CANC Sholing
Melksham Town CANC Slimbridge
Thatcham Town CANC Willand Rovers

England – Counties Leagues

Eastern Counties League Premier

Ely City CANC Clacton
Godmanchester Rovers CANC Whitton United
Hadleigh United CANC Thetford Town
Haverhill Rovers CANC Wroxham
Mildenhall Town CANC Long Melford
Newmarket Town CANC Gorleston
Norwich United CANC Brantham Athletic
Stowmarket Town CANC Kirkley & Pakefield
Walsham Le Willows CANC Stanway Rovers
Woodbridge Town CANC Swaffham Town

Essex Senior League

Cockfosters CANC Ilford
Enfield CANC Takeley
Hashtag United CANC Stansted
Redbridge CANC Clapton
Saffron Walden Town CANC Hoddesdon Town
Sawbridgeworth Town CANC West Essex
Southend Manor CANC St Margaretsbury
Walthamstow CANC Hadley

Hellenic League Premier

Flackwell Heath CANC Royal Wootton

Midland League Premier

AFC Wulfrunians CANC Worcester City
Boldmere St. Michaels CANC Selston
Gresley Rovers CANC Lye Town
Haughmond CANC Coventry Sphinx
Long Eaton United CANC Tividale
Racing Club Warwick CANC Walsall Wood
Romulus CANC Highgate United
Sporting Khalsa CANC Coventry United
Stourport Swifts CANC Heather St Johns

North West Counties League Premier

Ashton Athletic CANC Barnoldswick Town
Bootle CANC Congleton Town
Charnock Richard CANC 1874 Northwich
Irlam CANC Longridge Town
Litherland Remyca CANC Hanley Town
Northwich Victoria CANC Whitchurch Alport
Runcorn Town CANC Padiham
Skelmersdale United CANC Winsford United
Squires Gate CANC Avro
Warrington Rylands CANC Burscough

Northern Counties East League Premier

Hemsworth MW CANC Bridlington Town
AFC Mansfield CANC Goole
Barton Town Old Boys CANC Athersley Recreation
Bottesford Town CANC Garforth Town
Eccleshill United CANC Silsden
Knaresborough Town CANC Albion Sports
Liversedge CANC Penistone Church
Maltby Main CANC Grimsby Borough
Thackley CANC Yorkshire Amateur

Northern League One

Billingham Town CANC Shildon AFC
Bishop Auckland CANC Ashington AFC
Guisborough Town CANC Seaham Red Star
Hebburn Town CANC Consett
Newcastle Benfield CANC Whickham
Newton Aycliffe CANC Penrith AFC
North Shields CANC Sunderland RCA
Sunderland Ryhope CW CANC Northallerton Town
Stockton Town CANC Thornaby
Whitley Bay CANC West Auckland Town

Southern Combination League Premier

Broadbridge Heath CANC Uckfield Town
Crawley Down Gatwick CANC East Preston
Eastbourne Town CANC Saltdean United
Hassocks CANC Eastbourne United
Lingfield CANC Horsham YMCA
Little Common CANC Alfold
Loxwood CANC Langney Wanderers
Newhaven CANC Lancing
Pagham CANC Horley Town
Steyning Town CANC Peacehaven & Telscombe

Spartan South Midlands League Premier

Baldock Town CANC Aylesbury Vale Dynamos
Biggleswade United CANC Harefield United
Broadfields United CANC Dunstable Town
Crawley Green CANC North Greenford United
Edgware Town CANC Arlesey Town
Harpenden Town CANC Colney Heath
Leighton Town CANC Eynesbury Rovers
London Colney CANC Tring Athletic
Newport Pagnell Town CANC Leverstock Green
Wembley CANC Potton United

United Counties League Premier

Boston Town CANC Cogenhoe United
Deeping Rangers CANC Rugby Town
Desborough Town CANC Oadby Town
Loughborough University CANC Anstey Nomads
Lutterworth Town CANC Peterborough N Star
Pinchbeck United CANC Rothwell Corinthians
Quorn CANC Holbeach United
Shepshed Dynamo CANC Harborough Town
Sleaford Town CANC Northampton ON Chenecks
Wellingborough Town CANC Leicester Nirvana

Wessex League Premier

AFC Portchester CANC Tadley Calleva
Baffins Milton Rovers CANC Fareham Town
Blackfield & Langley CANC Portland United
Bournemouth FC CANC Christchurch
Brockenhurst CANC AFC Stoneham
Cowes Sports CANC Amesbury Town
Fleet Town CANC Bashley
Hamble Club CANC Hamworthy United
Horndean CANC Lymington Town

Western League Premier

Bridport CANC Chipping Sodbury Town
Bitton CANC Plymouth Parkway
Bradford Town CANC Bridgwater Town
Buckland Athletic CANC Clevedon Town
Odd Down CANC Cribbs
Roman Glass St George CANC Brislington
Shepton Mallet CANC Exmouth
Tavistock CANC Street
Wellington CANC Keynsham Town
Westbury United CANC Hallen

England – FA Cup

Chelsea 17 : 30 Manchester City

England – FA Vase

Stowmarket Town CANC Cobham
Shildon AFC 15 : 00 Warrington Rylands
North Ferriby United 15 : 00 West Auckland Town
Hebburn Town 15 : 00 Liversedge
Stourport Swifts 15 : 00 Walsall Wood
Congleton Town 15 : 00 Malvern Town
Long Eaton United 15 : 00 Westfields
Anstey Nomads 15 : 00 Wellingborough Town
Mulbarton Wanderers 15 : 00 Hanworth Villa
Leighton Town 15 : 00 Walton & Hersham
Lancing 15 : 00 Flackwell Heath
Fakenham Town 15 : 00 Binfield
Sutton Common Rovers 15 : 00 Hadley
Plymouth Parkway 15 : 00 Clevedon Town
United Services 15 : 00 Christchurch
Bridgwater Town 15 : 00 Tavistock

England – Middlesex Senior Cup

Broadfields United 15 : 00 Harefield United

England – FA Youth Cup

Sheffield United U18 14 : 00 Bristol City U18

England – U18 Premier League

North

Middlesbrough U18 11 : 00 Wolves U18
Leeds United U18 12 : 30 Stoke City U18
Blackburn Rovers U18 12 : 30 Derby County U18
Newcastle United U18 14 : 00 Manchester United U18
Sunderland U18 14 : 00 Manchester City U18

South

Brighton U18 11 : 30 Reading U18
Crystal Palace U18 12 : 30 Aston Villa U18
Norwich City U18 13 : 00 Southampton U18

England – U18 Professional Development League

Millwall U18 10 : 30 Crewe Alexandra U18
Cardiff City U18 11 : 00 Wigan Athletic U18
Queens Park Rangers U18 11 : 00 Hull City U18
Colchester United U18 12 : 00 Birmingham City U18
Ipswich Town U18 12 : 00 Coventry City U18
Swansea City U18 12 : 30 Nottingham Forest U18
Charlton Athletic U18 13 : 00 Barnsley U18
Bristol City U18 13 : 00 Sheffield Wednesday U18

England – Youth Alliance

Merit League 1

Bristol Rovers U18 11 : 00 Yeovil Town U18
Cheltenham Town U18 11 : 00 Exeter City U18
Plymouth Argyle U18 11 : 00 Newport County U18

Merit League 2

Milton Keynes Dons U18 11 : 00 Cambridge United U18
Northampton Town U18 11 : 00 Southend United U18
Stevenage U18 11 : 00 Luton Town U18

Merit League 3

AFC Wimbledon U18 10 : 30 Oxford United U18
Swindon Town U18 11 : 00 Leyton Orient U18

Regular Season

Preston North End U18 10 : 30 Rochdale U18
Tranmere Rovers U18 10 : 30 Bolton Wanderers U18
Port Vale U18 11 : 00 Accrington Stanley U18
Bradford City U18 11 : 00 Lincoln City U18
Burton Albion U18 11 : 00 Grimsby Town U18
Huddersfield Town U18 11 : 00 Doncaster Rovers U18
Notts County U18 11 : 00 Scunthorpe United U18
Morecambe U18 12 : 00 Walsall U18
Shrewsbury Town U18 12 : 00 Oldham Athletic U18

England – Women’s FA Cup

Manchester City 12 : 00 Aston Villa

Estonia – Meistriliiga

Flora 14 : 00 Trans

Estonia – Meistriliiga Women

Saku Sporting 12 : 00 Vaprus
Tulevik ja Suure-Jaani 12 : 00 Flora
Ajax Tallinna 14 : 00 Tammeka
Tallinna Kalev 16 : 00 Lootos

Ethiopia – Premier League

Kedus Giorgis 08 : 00 Jimma Aba Jifar
Dire Dawa Kenema 13 : 00 Sidama Bunna

Faroe Islands – 2. Deild

Skála II TB II
B68 II Undrid
NSÍ III 07 Vestur II
ÍF II Hoyvík
AB II Royn

Faroe Islands – Meistaradeildin Women

EBS / Skála
07 Vestur B36

Finland – Ykkönen

Finland – Kolmonen

Itä

KJP 12 : 00 LaPa
IPS Edustus 12 : 00 Ri-Pa
SavU 13 : 00 Union Plaani
JJK Jyväskylä II 14 : 00 Riverball
Liry 15 : 30 RPS Lions

Länsi

ToVe PSTP MaPS
Åland PSTP Peimari United

Finland – A-Junior League

Group A

GrIFK U20 PSTP KaaPo Kaarina U20
Kontu U20 PSTP Inter Turku U20
TPS U20 PSTP HJK U20
Honka U20 PSTP Gnistan U20

Group B

Ilves U20 PSTP TPV U20
Komeetat U20 PSTP HJS U20
KäPa U20 PSTP Lahti U20

Finland – Kansallinen Liiga

PK-35 Vantaa 12 : 00 Åland United
HJK 12 : 00 JyPK
PK-35 Helsinki 14 : 00 TiPS
KuPS 14 : 00 HPS

Finland – Ykkönen Women

VIFK 11 : 00 RoPS

France – Ligue 2

Clermont 14 : 00 Le Havre
Troyes 14 : 00 Caen
Ajaccio 19 : 00 Niort
Auxerre 19 : 00 Nancy
Chambly 19 : 00 Amiens SC
Dunkerque 19 : 00 Grenoble Foot 38
Rodez 19 : 00 Paris FC
Sochaux 19 : 00 Pau
Toulouse 19 : 00 Châteauroux
Valenciennes 19 : 00 Guingamp

France – National 1

Le Mans 17 : 00 Avranches
Sète 18 : 00 Laval
Concarneau 18 : 00 Bastia-Borgo
Boulogne 19 : 00 Stade Briochin
Red Star 19 : 00 Cholet
Villefranche 19 : 00 Créteil

France – National 2

Group A

Châteaubriant PSTP Rouen
Granville PSTP Versailles
Stade Plabennec PSTP Guingamp II
Poissy PSTP C’ Chartres
St-Pryvé St-Hilaire PSTP Fleury 91
Sainte Geneviève PSTP Lorient II
Vannes PSTP Blois
Caen II PSTP Saint-Malo
Châteaubriant PSTP C’ Chartres
Granville PSTP Guingamp II
Poissy PSTP St-Pryvé St-Hilaire
Sainte Geneviève PSTP Caen II
Versailles PSTP Rouen
Stade Plabennec PSTP Fleury 91
Vannes PSTP Saint-Malo
Lorient II PSTP Blois

Group B

Belfort PSTP Beauvais
Bobigny PSTP Paris 13 Atletico
Entente SSG PSTP Reims II
Haguenau PSTP Gazélec Ajaccio
St Maur Lusitanos PSTP Sedan
Olympique St Quentin PSTP Schiltigheim
Lens II PSTP Épinal
Metz II PSTP Auxerre II

Group C

Andrézieux PSTP Rumilly Vallières
Martigues PSTP Saint-Priest
Monts d’Or Azergues PSTP Olympique Marseille II
Hyères PSTP Olympique Lyonnais II
Jura Sud Foot PSTP Fréjus St-Raphaël
Grasse PSTP Louhans-Cuiseaux
Toulon PSTP Aubagne
Monaco II PSTP Marignane Gignac
Andrézieux PSTP Olympique Marseille II
Aubagne PSTP Marignane Gignac
Martigues PSTP Olympique Lyonnais II
Monts d’Or Azergues PSTP Hyères
Louhans-Cuiseaux PSTP Rumilly Vallières
Grasse PSTP Saint-Priest
Toulon PSTP Jura Sud Foot
Monaco II PSTP Fréjus St-Raphaël

Group D

Angoulême PSTP Colomiers
Béziers PSTP Le Puy Foot
Bergerac PSTP Stade Montois
Bourges 18 PSTP Moulins Yzeure Foot
Canet Roussillon PSTP Les Herbiers
Chamalières PSTP Trélissac
Romorantin PSTP Bourges Foot
Angers SCO II PSTP Nantes II
Béziers PSTP Bourges Foot
Bergerac PSTP Angers SCO II
Le Puy Foot PSTP Trélissac
Les Herbiers PSTP Moulins Yzeure Foot
Romorantin PSTP Nantes II
Bourges 18 PSTP Colomiers
Canet Roussillon PSTP Angoulême
Chamalières PSTP Stade Montois

France – National 3

Auvergne-Rhône-Alpes

Clermont II CANC Ain Sud
Moulins Football CANC Hauts Lyonnais
Montluçon CANC Limonest
Velay CANC Chambéry
Saint-Étienne II CANC Thonon Évian
Sporting Lyon II CANC Bourgoin-Jallieu
Vaulx CANC Aurillac Arpajon

Bourgogne-Franche-Comté

Grandvillars CANC Morteau Montlebon
Besançon CANC Saint-Apollinaire
Pontarlier CANC Racing Besançon
Is-Selongey CANC Gueugnon
Montceau CANC Valdahon Vercel
Jura Dolois CANC Sochaux II
Dijon II CANC Paron

Bretagne

Saint-Colomban Locminé CANC Drapeau Fougères
Dinan Léhon CANC Saint-Pierre Milizac
Guipry-Messac CANC GSI Pontivy
Stade Pontivy CANC Brest II
Stade Briochin II CANC Rennes II
Vitré CANC Lannion
Plouzané CANC TA Rennes

Centre-Val de Loire

Ouest Tourangeau CANC Orléans II
Tours CANC Montargis
Avoine OCC CANC Saint-Jean-le-Blanc
Montlouis CANC Châteauneuf-sur-Loire

Corse-Méditerranée

Nice II CANC Furiani-Agliani
Cannes CANC Rousset-Ste Victoire
Athlético Marseille CANC Cannet Rocheville
Corte CANC Ajaccio II

Grand-Est

Thaon CANC Amnéville
Biesheim CANC Épernay
Colmar CANC Troyes II
Mulhouse CANC Raon l’Etape

Hauts-de-France

Saint-Omer CANC Amiens AC
Wasquehal CANC Lille II
IC Croix CANC Le Touquet
Vimy CANC Chantilly
Valenciennes II CANC Boulogne II
Maubeuge CANC Olympique Marcquois

Normandie

Le Havre II CANC Cherbourg
Saint-Lô Manche CANC AG Caennaise
Romilly-Pt St Pierre CANC Bayeux
Avranches II CANC Alençon
Oissel CANC Vire
Quevilly II CANC Dieppe
Dives-Cabourg CANC Évreux

Nouvelle-Aquitaine

Chauvigny CANC Cognac
Aviron Bayonnais CANC Anglet Genets
CA Neuville CANC Tartas-St Yaguen
Stade Poitevin CANC Bordeaux II
Libourne CANC Châtellerault
Stade Bordelais CANC Lège-Cap-Ferret

Occitanie

Fabrègues CANC Agde
Narbonne CANC Toulouse II
Castanet CANC Blagnac
Muret CANC Nîmes II
Stade Beaucairois CANC Montpellier II
Alberes Argelès CANC Olympique d’Alès

Paris Île-de-France

Les Ulis CANC Linas-Montlhery
Racing Paris CANC Créteil II
Blanc Mesnil CANC Aubervilliers
Paris FC II CANC Brétigny Foot
Ivry CANC PSG II
Drancy JA CANC Les Mureaux
Mantes 78 CANC Meaux Academy

Pays de la Loire

Sablé CANC Vendée Fontenay
USSA Vertou CANC Saumur
Changé CANC La Châtaigneraie
Le Mans II CANC La Roche VF
Le Poiré sur Vie CANC Challans
St-Philbert Gd Lieu CANC Sautron
Pouzauges Réaumur CANC Laval II

France – Feminine Division 1

Issy 13 : 30 Montpellier
Soyaux 13 : 30 Bordeaux
Stade de Reims 13 : 30 Dijon
Fleury 91 13 : 30 Guingamp

French Guiana – Régional 1

Sinnamary 19 : 30 Olympique Cayenne

Gambia – GFA League

Fortune 23 : 30 GPA
Brikama United 21 : 30 Marimoo

Georgia – Erovnuli Liga

Shukura 11 : 00 Telavi
Samgurali 13 : 00 Torpedo Kutaisi
Dila 15 : 00 Dinamo Batumi

Georgia – Erovnuli Liga 2

Merani Tbilisi 11 : 00 Shevardeni 1906
Rustavi 12 : 00 Dinamo Zugdidi
Gagra 12 : 00 Sioni

Germany – 2. Bundesliga

St. Pauli 12 : 00 Würzburger Kickers
Karlsruher SC PSTP Erzgebirge Aue
Nürnberg PSTP Holstein Kiel

Germany – 3. Liga

Magdeburg 13 : 00 Zwickau
Dynamo Dresden 13 : 00 MSV Duisburg
Viktoria Köln 13 : 00 Hallescher FC
Verl 13 : 00 Uerdingen
Türkgücü München 13 : 00 1860 München
Kaiserslautern 13 : 00 Saarbrücken

Germany – Regionalliga

Südwest

Freiburg II 13 : 00 Pirmasens
Kickers Offenbach 13 : 00 Stuttgart II
Hoffenheim II 13 : 00 FC Gießen
TSV Steinbach 13 : 00 Bayern Alzenau
FSV Frankfurt 13 : 00 Rot-Weiß Koblenz
Astoria Walldorf 13 : 00 Elversberg
Aalen 13 : 00 Homburg
Mainz 05 II 13 : 00 Hessen Kassel
Bahlinger SC 13 : 00 Eintracht Stadtallendorf
Sonnenhof Großaspach 13 : 00 Schott Mainz

West

Alemannia Aachen 13 : 00 Wegberg-Beeck
Homberg 13 : 00 Sportfreunde Lotte
Fortuna Köln 13 : 00 Fortuna Düsseldorf II
Preußen Münster 13 : 00 Lippstadt 08
Borussia M’gladbach II 13 : 00 Rot Weiss Ahlen
Rödinghausen 13 : 00 Bonner SC
Bergisch Gladbach 13 : 00 Wiedenbrück
Straelen 13 : 00 Rot-Weiss Essen
Wuppertaler SV 14 : 30 Köln II

Germany – Oberliga

Baden-Württemberg

Göppinger SV PSTP Lörrach-Brombach
CfR Pforzheim PSTP Ravensburg
Bruchsal PSTP Ilshofen
Astoria Walldorf II PSTP Freiburger FC
Neckarsulmer SU PSTP Stuttgarter Kickers
Linx PSTP SGV Freiberg
Nöttingen PSTP Sandhausen II
Backnang PSTP Rielasingen-Arlen
Villingen PSTP Spfr. Dorfmerkingen
Bissingen PSTP Oberachern

Bayern Süd

Pipinsried PSTP Nördlingen
Dachau PSTP Ismaning
Deisenhofen PSTP Kottern
Donaustauf PSTP Landsberg
Türkspor Augsburg PSTP Jahn Regensburg II
Ingolstadt II PSTP Pullach
Hankofen-Hailing PSTP Schwaben Augsburg

Bremen

Blumenthaler SV PSTP Brinkumer SV
OSC Bremerhaven PSTP BTS Neustadt

Hessen

Waldgirmes CANC Baunatal
SV Steinbach CANC FC 1906 Erlensee
Hessen Dreieich CANC Ginsheim
Fernwald CANC Türk Gücü Friedberg
Rot-Weiß Hadamar CANC Rot-Weiß Walldorf
Viktoria Griesheim CANC Neuhof
Barockstadt Fulda-Lehn. CANC Hünfelder SV

Schleswig-Holstein

TSB Flensburg CANC Frisia 03 Risum-Lindholm
Kronshagen CANC Altenholz
Bordesholm CANC Husumer SV
Pansdorf CANC Union Neumünster
Dornbreite Lübeck CANC Eichede
Oldenburger SV CANC Eutiner SV

Germany – U19 Bundesliga

Nord / Nordost

Magdeburg U19 PSTP Hamburger SV U19
Chemnitzer FC U19 PSTP Energie Cottbus U19
Eimsbütteler TV U19 PSTP Holstein Kiel U19
Union Berlin U19 PSTP Hertha BSC U19
Dynamo Dresden U19 PSTP St. Pauli U19
Viktoria Berlin U19 PSTP Hannover 96 U19
RB Leipzig U19 PSTP Hallescher FC U19
Osnabrück U19 PSTP Wolfsburg U19

Süd / Südwest

Greuther Fürth U19 PSTP Kickers Offenbach U19
Bayern München U19 PSTP Heidenheim U19
Saarbrücken U19 PSTP Ulm U19
Eintracht Frankf U19 PSTP Augsburg U19
Karlsruher SC U19 PSTP Stuttgart U19
Darmstadt 98 U19 PSTP Mainz 05 U19
Kaiserslautern U19 PSTP Astoria Walldorf U19
Nürnberg U19 PSTP Hoffenheim U19
Ingolstadt U19 PSTP Freiburg U19

West

Fortuna Düsseldorf U19 PSTP Paderborn U19
Borussia Dortmund U19 PSTP Fortuna Köln U19
Wuppertaler SV U19 PSTP Preußen Münster U19
Köln U19 PSTP Alemannia Aachen U19
RW Oberhausen U19 PSTP Schalke 04 U19
Arminia Bielefeld U19 PSTP Rot-Weiss Essen U19
Borussia M’bach U19 PSTP MSV Duisburg U19
Viktoria Köln U19 PSTP Bayer Leverkusen U19

Germany – Frauen Bundesliga

Bayern München 17 : 30 Hoffenheim

Germany – 2. Bundesliga Women

Hoffenheim II 14 : 00 Würzburger Kickers

Ghana – Premier League

Elmina Sharks 16 : 00 WAFA

Gibraltar – Premier Division

Europa 15 : 00 Lynx
St Joseph’s 17 : 30 Lions Gibraltar

Greece – Super League 1

OFI 13 : 00 Atromitos
Panaitolikos 15 : 15 Apollon Smirnis
Volos NFC 17 : 30 PAS Giannina

Greece – Super League 2

Diagoras 12 : 45 Trikala
Levadiakos 12 : 45 Ionikos
OF Ierapetra 12 : 45 Xanthi

Guadeloupe – Division d’Honneur

Championship Round

Juventus Sainte-Anne 21 : 00 Red Star
USR Sainte-Rose 21 : 00 Gosier
Jeunesse Evolution 21 : 00 Solidarité Scolaire

Relegation Round

Stade Lamentinois 21 : 00 Vieux-Habitants
Arsenal 21 : 00 Dynamo Le Moule
Sport St. François 21 : 00 USBM

Guatemala – Liga Nacional

Iztapa 19 : 00 Sacachispas
Santa Lucía 22 : 00 Cobán Imperial

Guinea – Ligue 1

Wakirya SOAR Coyah

Honduras – Liga Nacional

Real Sociedad 21 : 00 Marathón
Real de Minas 22 : 00 Vida

Hong Kong – Premier League

Eastern 08 : 00 Warriors

Hungary – NB I

Újpest 13 : 45 Mezőkövesd-Zsóry
Kisvárda 16 : 00 Ferencvaros
Paksi SE 18 : 30 Zalaegerszegi TE

Hungary – U19 League

Győri ETO U19 11 : 00 Ferencváros U19
Honvéd U19 11 : 00 Debrecen U19
Vasas U19 11 : 30 Nyíregyháza Sp. U19
MTK U19 13 : 00 Illés Akadémia U19

Hungary – U19 Alap

ZTE U19 10 : 00 Kaposvári Rákóczi U19
Gyirmót U19 11 : 00 Vác U19
Békéscsaba U19 12 : 00 Budai U19
Szeged-Csanád U19 12 : 00 Dunaújváros U19

Hungary – U19 Play-offs 1/2

Pécsi MFC U19 Fehérvár U19
Újpest U19 09 : 00 Kecskeméti TE U19
Puskás Akadémia U19 11 : 00 Paksi U19
Újpest U19 II 11 : 00 Diósgyőr U19

Hungary – Nöi NB I

Diósgyőri VTK 15 : 00 Kelen
MTK 15 : 00 Szent Mihály

Hungary – Nöi NB II

Keleti

Hatvan 15 : 00 Nyiregyháza Spartacus
Gyulai Amazonok 15 : 00 Kazincbarcika
Nagymágocs CANC Monori

Nyugati

MLE Szentlőrinc
Csepel Utánpótlás 09 : 00 Ajka
Champion 11 : 00 Puskás
ZTE 13 : 00 SC Sopron

Iceland – Cup

Álafoss / GG PSTP Njardvík / KH
Tindastóll / Völsungur PSTP Kormákur / Hvöt / Hamrarnir
KV / Thróttur Vogar PSTP Grótta
Fjardabyggd PSTP Sindri
Hamar / Vestri PSTP Ýmir / KFR
Berserkir / KFS PSTP Kría / Afríka
Selfoss / Kórdrengir PSTP ÍBV / Reynir
Dalvík / Reynir / Samherjar PSTP KF
Léttir / Vídir PSTP Fram / Hörður Í.
Reynir Hellissandur / Afturelding PSTP SR / RB

Iceland – Reykjavík / Faxaflói U19 A-Division

Fjölnir / Vængir U19 17 : 00 Stjarnan / KFG / Álf U19
FH / ÍH U19 18 : 00 Thróttur / SR U19

Iceland – Reykjavík / Faxaflói U19 B-Division

Valur / KH U19 18 : 00 Fram / Úlfarnir U19

Iraq – Iraqi League

Al Shorta PSTP Naft Maysan
Zakho 14 : 00 Naft Al-Janoob
Al-Qasim 14 : 00 Al Kahrabaa
Erbil 19 : 00 Al Karkh

Israel – Ligat ha’Al

Championship Round

Maccabi Petah Tikva 16 : 45 Hapoel Be’er Sheva
Maccabi Haifa 18 : 30 Ironi Kiryat Shmona

Relegation Round

Bnei Sakhnin 16 : 00 Hapoel Kfar Saba
Maccabi Netanya 16 : 00 Hapoel Tel Aviv

Israel – Liga Leumit

Hapoel Iksal 19 : 00 Beitar Tel Aviv Bat Yam

Israel – Liga Bet

North A

Tzeirei Sakhnin 13 : 30 Hapoel Tuba-Zangariyye
Bnei Bir al-Maksur 14 : 00 Hapoel Ironi Karmiel
Ironi Bnei Kabul 14 : 30 Ihud Bnei Shfaram
Elnahada Nazareth 15 : 00 Maccabi Ironi Yafia

North B

Hapoel Bnei Musmus 09 : 00 Hapoel Ein as-Sahla

South A

Shimshon Bnei Taibe Hapoel Kiryat Ono
Hapoel Kafr Qasim Shouaa 19 : 00 Otzma Holon

Israel – U19 Elite Division

Hapoel Hadera U19 08 : 30 Hapoel Nof HaGalil U19
Bnei Sakhnin U19 08 : 30 Hapoel Rishon LeZion U19
Hapoel Be’er Sheva U19 09 : 00 Hapoel Tel Aviv U19
Ironi Kiryat Shmona U19 09 : 00 Maccabi Tel Aviv U19
Hapoel Ramat Gan U19 09 : 00 Beitar Nes Tubruk U19
Ironi Nesher U19 09 : 00 Hapoel Raanana U19
Ashdod U19 10 : 00 Maccabi Haifa U19
Maccabi Netanya U19 10 : 00 Maccabi Petah Tikva U19
Hap Ramat Hasharon U19 10 : 15 Beitar Jerusalem U19

Italy – Serie B

Empoli 13 : 00 Brescia
Pisa 13 : 00 Cosenza
Monza 13 : 00 Cremonese
Vicenza 13 : 00 Lecce
Reggina 13 : 00 Reggiana
Salernitana 13 : 00 Venezia
Pescara 13 : 00 Virtus Entella
Cittadella 15 : 00 Chievo
Pordenone 17 : 00 Frosinone

Italy – Serie C

Girone B

Ravenna 16 : 30 Perugia

Girone C

Vibonese 16 : 30 Avellino

Italy – Campionato Primavera 1

Juventus U19 10 : 00 Ascoli U19
Milan U19 12 : 00 Torino U19
SPAL U19 14 : 00 Bologna U19
Atalanta U19 14 : 00 Roma U19

Italy – Campionato Primavera 2

Group A

Verona U19 14 : 00 Brescia U19
Pordenone U19 14 : 00 Vicenza U19
Chievo Verona U19 14 : 00 Monza U19
Reggiana U19 14 : 00 Parma U19
Cremonese U19 14 : 00 Udinese U19
Cittadella U19 14 : 00 Venezia U19

Group B

Lecce U19 14 : 00 Cosenza U19
Virtus Entella U19 14 : 00 Frosinone U19
Crotone U19 14 : 00 Napoli U19
Pescara U19 14 : 00 Reggina U19
Benevento U19 14 : 00 Salernitana U19
Pisa U19 14 : 00 Spezia U19

Promotion Play-offs – Quarter-finals

2nd Group A PSTP Winner Match 4
3rd Group A PSTP Winner Match 3
2nd Group B PSTP Winner Match 2
3rd Group B PSTP Winner Match 1

Italy – Campionato Primavera 3

Girone A

Giana Erminio U19 14 : 00 Como U19
Alessandria U19 14 : 00 Lecco U19
Renate U19 14 : 00 Novara U19
Pro Vercelli U19 14 : 00 Pro Patria U19

Girone B

Triestina U19 14 : 00 Padova U19
Legnago Salus U19 14 : 00 Pergolettese U19
AlbinoLeffe U19 14 : 00 Südtirol U19
FeralpiSalò U19 14 : 00 Virtus Verona U19

Girone C

Piacenza U19 14 : 00 Cesena U19
Ravenna U19 14 : 00 Imolese U19
Carpi U19 14 : 00 Mantova U19
San Marino Academy U19 14 : 00 Modena U19

Girone D

Lucchese U19 14 : 00 Arezzo U19
Livorno U19 14 : 00 Olbia U19
Pontedera U19 14 : 00 Pistoiese U19
Grosseto U19 14 : 00 Viterbese Castrense U19

Girone E

Gubbio U19 14 : 00 Fano U19
Ternana U19 14 : 00 Matelica U19
Teramo U19 14 : 00 Perugia U19
Sambenedettese U19 14 : 00 Vis Pesaro U19

Girone F

Potenza Calcio U19 14 : 00 Avellino U19
Foggia U19 14 : 00 Casertana U19
Turris U19 14 : 00 Juve Stabia U19
Cavese U19 14 : 00 Paganese U19

Girone G

Bari U19 14 : 00 Bisceglie U19
Vibonese U19 14 : 00 Catanzaro U19
Palermo U19 14 : 00 Monopoli U19
Catania U19 14 : 00 Virtus Francavilla U19

Italy – Serie A Women

Fiorentina 11 : 30 Roma
Pink Sport Bari 11 : 30 Internazionale
Empoli 14 : 00 Florentia

Japan – J1 League

Yokohama 06 : 00 Vegalta Sendai
Tokushima Vortis 06 : 00 Kashima Antlers
Avispa Fukuoka 06 : 00 Tokyo
Oita Trinita 06 : 00 Kashiwa Reysol
Shonan Bellmare 07 : 00 Vissel Kobe

Japan – J2 League

Blaublitz Akita 05 : 00 Montedio Yamagata
Omiya Ardija 06 : 00 Ehime
JEF United 06 : 00 Tochigi
Matsumoto Yamaga 06 : 00 Ventforet Kofu
Albirex Niigata 06 : 00 Zweigen Kanazawa
Kyoto Sanga 06 : 00 Giravanz Kitakyushu
Renofa Yamaguchi 06 : 00 ThespaKusatsu Gunma
V-Varen Nagasaki 06 : 00 Machida Zelvia
Fagiano Okayama 08 : 00 Mito Hollyhock
Ryūkyū 09 : 00 Tokyo Verdy

Japan – Nadeshiko League 1

Yamato Sylphid 05 : 00 Kamogawa
Angeviolet Hiroshima 05 : 00 Speranza

Jordan – League

Al Salt 19 : 30 Al Jazeera

Kazakhstan – 1. Division

Baykonur Igilik
Kyzyl-Zhar II Kairat II
Bulat Maqtaaral
Ekibastuz Kyran
Akademiya Ontustik Aksu Stepnogorsk
Taraz Karatau Okzhetpes

Kenya – Super League

Soy United PSTP Kisumu All Stars
Modern Coast Rangers PSTP Murang’a SEAL
Mount Kenya United PSTP Migori Youth
Mwatate United PSTP Silibwet
Kisumu Hot Stars PSTP SoNy Sugar

Korea Republic – K League 1

Suwon 06 : 00 Gangwon
Incheon United 08 : 30 Jeju United
Seoul 08 : 30 Daegu
Gwangju 11 : 00 Pohang Steelers

Korea Republic – K League 2

Daejeon Hana Citizen 05 : 30 Seoul E-Land
Bucheon 1995 08 : 00 Ansan Greeners
Gyeongnam 10 : 30 Busan IPark

Korea Republic – K3 League

Gimpo Citizen 07 : 00 Busan Transportation
Gyeongju HNP 07 : 00 Daejeon Korail
Mokpo City 07 : 00 Cheonan City
Ulsan Citizen 07 : 00 Yangju Citizen

Korea Republic – K4 League

Jinju Citizen 06 : 00 Pyeongchang United
Yangpyeong 06 : 00 Yeoju Citizen
Jeonju 06 : 00 Pocheon
Siheung Citizen 07 : 00 Chungju Citizen
Namdong 07 : 00 Gangwon II

Kyrgyz Republic – Premier League

Ilbirs 11 : 30 Kara-Balta

Latvia – Virsliga

Riga 13 : 00 BFC Daugavpils

Latvia – Women League

Rīgas FS 12 : 00 Olaine

Lebanon – Premier League

Bourj 15 : 00 Tripoli SC
Shabab El Bourj 15 : 00 Salam Zgharta
Tadamon Sour 15 : 00 Shabab Al Ghazieh

Lithuania – A Lyga

Panevėžys 11 : 00 Nevėžis
Hegelmann Litauen 13 : 00 Banga

Lithuania – 1 Lyga

Riteriai II 11 : 30 FA Šiauliai
Babrungas 12 : 00 Neptūną Klaipėda
Minija 12 : 00 Kauno Žalgiris II
Žalgiris II 16 : 00 Atmosfera

Luxembourg – National Division

RM Hamm Benfica 15 : 00 Victoria Rosport
Racing 17 : 00 Hostert
Jeunesse d’Esch 18 : 30 Rodange

Luxembourg – Ligue 1 Women

Ell CANC Progrès Niederkorn
Entente Itzig-Canach 18 : 00 Swift Hesperingen
Mamer 18 : 00 Young Boys
Fola Esch 18 : 00 Wormeldange-Munsbach-CSG
Racing 18 : 00 Sporting Bertrange
Bettembourg 18 : 00 Rosport-Berd-Christnach
Jeunesse Junglinster 18 : 00 Wincrange

Macao – Primeira Divisão

Sporting Macau 12 : 00 Benfica