16 November 2020

0
22

World – Friendlies – Friendlies 1

United States 19 : 45 Panama

World – Friendlies – Friendlies 3

Jordan Syria
UAE 14 : 00 Bahrain

Africa – Africa Cup of Nations Qualification

Malawi 13 : 00 Burkina Faso
South Sudan 13 : 00 Uganda
São Tomé e Príncipe 13 : 00 South Africa
Zimbabwe 13 : 00 Algeria
Eswatini 13 : 00 Congo
Mozambique 16 : 00 Cameroon
Gambia 16 : 00 Gabon
Botswana 16 : 00 Zambia

Argentina – Liga Profesional Argentina

Boca Juniors 00 : 15 Talleres de Córdoba
Vélez Sarsfield 22 : 00 Patronato

Belgium – Reserve Pro League 2

Sint-Truiden U21 PSTP Cercle Brugge U21
Beerschot-Wilrijk U21 PSTP RWDM U21

Bhutan – Premier League

Ugyen Academy 09 : 00 Tensung

Bolivia – Nacional B

Ferroviario Torre Fuerte
Escuela Enrique Happ 19 : 00 Municipal Tiquipaya
CA Bermejo 19 : 00 Real Tomayapo
Quebracho Villa Montes 19 : 00 García Ágreda
Vaca Díez 20 : 00 Universitario Pando

Brazil – Serie A

Coritiba 21 : 00 Bahia

Brazil – Serie C

Boa 19 : 00 EC São José
Vila Nova 21 : 00 Botafogo PB

Brazil – Catarinense 2

NEC 19 : 00 Hercílio Luz
Barra 21 : 00 Guarani de Palhoça

Brazil – State Leagues

Paranaense 2

Rolândia 18 : 30 Apucarana
Prudentópolis 18 : 30 Andraus Brasil
Araucária 18 : 30 Nacional PR
Batel 18 : 30 Independiente FSJ
Maringá 18 : 30 Azuriz

Paulista A3

EC São Bernardo 18 : 00 Velo Clube

Brazil – Carioca B2

Bela Vista 18 : 00 Queimados
Carapebus 18 : 00 Pérolas Negras
Itaboraí Profute 18 : 00 Campo Grande
Barra da Tijuca 18 : 00 Mageense
7 de Abril 18 : 00 Barra Mansa
Mesquita 18 : 00 Céres
Barcelona RJ 18 : 00 Casimiro de Abreu
CEAC / Araruama 18 : 00 Tigres do Brasil

Brazil – Copa Gaúcha

Marau 18 : 00 Inter Santa Maria
Riopardense 18 : 00 Uniao Harmonia

Brazil – CBF Brasileiro U20

Fluminense U20 18 : 00 Goiás U20
Atlético Mineiro U20 20 : 00 Santos U20
Vasco da Gama U20 20 : 00 Flamengo U20

Brazil – Paulista U20

Linense U20 18 : 00 Comercial U20
Ferroviária U20 18 : 00 Inter de Bebedouro U20
VOCEM U20 18 : 00 Elosport U20
Guarani U20 18 : 00 XV de Piracicaba U20
Flamengo SP U20 18 : 00 Nacional SP U20
Palmeiras U20 18 : 00 São Bernardo FC U20
Oeste U20 18 : 00 Osasco Audax U20
São Paulo U20 18 : 00 Juventus U20
União Mogi U20 18 : 00 São José EC U20
Corinthians U20 18 : 00 Taubaté U20
Portuguesa Santista U20 18 : 00 Água Santa U20
Santos U20 18 : 00 Portuguesa U20

Brazil – Pernambucano U20

Cabense U20 18 : 00 Central U20

Brazil – Brasileiro Women

Corinthians 22 : 00 Palmeiras

Chile – Primera División

Universidad Católica 00 : 00 Cobresal

Chile – Primera B

Deportes Temuco 14 : 00 Santiago Morning
Cobreloa 14 : 00 Rangers
Unión San Felipe 14 : 00 Deportes Valdivia
Barnechea 14 : 00 Puerto Montt
San Marcos 15 : 30 Copiapó
Ñublense 21 : 30 San Luis

Chile – Segunda División

Concepción 19 : 00 San Antonio Unido

Colombia – Primera B

Unión Magdalena Real San Andrés
Leones Boca Juniors de Cali
Cortuluá Real Cartagena
Deportes Quindío Orsomarso
Valledupar Barranquilla
Atlético Huila Tigres
Llaneros Fortaleza CEIF
Bogotá Atlético

Colombia – Liga Femenina

Independiente Medellín 20 : 00 Atlético Bucaramanga
Atlético Nacional 20 : 00 Real San Andrés
Millonarios 21 : 00 La Equidad

Congo DR – Ligue 1

Maniema Union 14 : 30 Rangers

Costa Rica – Primera División

San Carlos 23 : 00 Alajuelense
Pérez Zeledón 01 : 00 Jicaral
Municipal Grecia 21 : 00 Sporting San José

Denmark – Reserve League

Vejle Res. PSTP Midtjylland Res.

Denmark – U21 Ligaen

Vanløse U21 18 : 05 Rudersdal U21

Denmark – U19 Ligaen

Vejle U19 13 : 00 AGF U19

Denmark – U17 Ligaen

Vejle U17 15 : 00 AGF U17

Ecuador – Liga Pro

El Nacional 00 : 00 Barcelona

England – League One

Plymouth Argyle 19 : 45 Portsmouth

England – National League N / S

Bradford (Park Avenue) 19 : 45 Southport

England – Non League Premier

Isthmian

Carshalton Athletic PSTP Worthing

Southern South

Beaconsfield Town PSTP Hendon

England – Non League Div One

Bracknell Town PSTP Bedfont Sports

England – Counties Leagues

Sporting Bengal United PSTP Stansted

Europe – UEFA U21 Championship

France U21 20 : 00 Switzerland U21

France – National 1

Bastia 17 : 15 Stade Briochin

Georgia – Erovnuli Liga 2

Shukura 10 : 00 Rustavi

Germany – 3. Liga

Verl 18 : 00 Lübeck

Ghana – Premier League

Inter Allies 18 : 00 Dreams

Honduras – Liga Nacional

Real de Minas 23 : 00 Marathón
Honduras Progreso 01 : 00 Real Sociedad
UPNFM 01 : 00 Real España

Iceland – Úrvalsdeild

Stjarnan CANC KR

Indonesia – Liga 1

PSS Sleman PSTP Persiraja Banda Aceh

Israel – Liga Leumit

Hapoel Kfar Shalem 17 : 15 Hapoel Acre
Hapoel Petah Tikva 17 : 15 Kafr Qasim
Hapoel Nof HaGalil 17 : 15 Hapoel Iksal
Hapoel Ra’anana 17 : 15 Sektzia Nes Tziona
Hapoel Umm al-Fahm 17 : 15 Hapoel Ramat Gan
Beitar Tel Aviv Bat Yam 17 : 15 Maccabi Ahi Nazareth
Hapoel Afula 17 : 15 Hapoel Jerusalem
Hapoel Rishon LeZion 17 : 15 Hapoel Ramat HaSharon

Italy – Serie C

Mantova 20 : 00 Modena

Korea Republic – WK-League

Incheon Red Angels Gyeongju

Malta – First Division Women

Mtarfa 19 : 30 Birkirkara
Swieqi United 19 : 45 Raiders Luxol

Mexico – Liga de Expansión MX

Atlante 01 : 00 Mineros de Zacatecas
Pumas Tabasco 03 : 05 Tlaxcala

Mexico – Liga Premier Serie A

Cañoneros Marina 18 : 00 Cafetaleros Chiapas II

Mexico – Liga MX Femenil

Atlético San Luis 23 : 00 Necaxa

Palestine – West Bank 1st Division

Shabab Al-Obaideya 13 : 00 Islami Kalkelea
Shabab Beit Fajjar 16 : 00 Markaz Tulkarm

Paraguay – Division Profesional

Libertad 23 : 45 Nacional
Sportivo Luqueño 21 : 15 12 de Octubre

Peru – Primera División

Atlético Grau 16 : 00 Carlos Stein
Sport Boys 16 : 00 Carlos Mannucci
Melgar 18 : 15 César Vallejo
Cusco 20 : 30 Alianza Lima
Sport Huancayo 20 : 30 Deportivo Llacuabamba

Qatar – QSL Cup

1st ranked Group B 4th ranked Group A
2nd ranked Group A 3rd ranked Group B

Romania – Liga II

Petrolul 52 17 : 30 Aerostar Bacău

Serbia – Cup

Crvena Zvezda 16 : 00 Zlatibor Čajetina

South America – Sudamericano U20 Femenino

Brazil U20 PSTP Colombia U20
Venezuela U20 PSTP Uruguay U20

Spain – Segunda División

Sporting Gijón 20 : 00 Rayo Vallecano

Tahiti – Ligue 1

Central 02 : 00 Manu Ura
Tefana 03 : 30 AS Jeunes Tahitiens

Tanzania – Ligi kuu Bara

Kagera Sugar Biashara United

Ukraine – Persha Liga

VPK-Ahro Shevchenkivka Ahrobiznes Volochysk

Ukraine – Premier League Women

Bukovinskaya Nadezhda Zhytlobud-1

Uruguay – Primera División

Nacional 00 : 15 Danubio
Torque 20 : 30 Cerro

Uruguay – Segunda División

Rampla Juniors 13 : 30 Central Español
Villa Teresa 15 : 45 Atenas
Racing 18 : 00 Rocha

Venezuela – Primera División

Group A

Carabobo 00 : 00 Deportivo La Guaira

Group B

Monagas 00 : 00 Metropolitanos
Portuguesa 21 : 00 Caracas

Vietnam – Second Division

Phú Thọ / Gia Định 08 : 00 Công An Nhân Dân / Phu Dong