16 January 2021

0
63

England – Premier League

Wolverhampton Wanderers 12 : 30 West Bromwich Albion
Leeds United 15 : 00 Brighton & Hove Albion
West Ham United 15 : 00 Burnley
Fulham 17 : 30 Chelsea
Leicester City 20 : 00 Southampton

England – Championship

Middlesbrough 12 : 30 Birmingham City
AFC Bournemouth 15 : 00 Luton Town
Blackburn Rovers 15 : 00 Stoke City
Bristol City 15 : 00 Preston North End
Cardiff City 15 : 00 Norwich City
Coventry City PSTP Sheffield Wednesday
Derby County 15 : 00 Rotherham United
Nottingham Forest 15 : 00 Millwall
Queens Park Rangers 15 : 00 Wycombe Wanderers
Watford 15 : 00 Huddersfield Town
Barnsley 19 : 45 Swansea City

France – Ligue 1

Olympique Marseille 16 : 00 Nîmes
Angers SCO 20 : 00 PSG

Germany – Bundesliga

Borussia Dortmund 14 : 30 Mainz 05
Hoffenheim 14 : 30 Arminia Bielefeld
Wolfsburg 14 : 30 RB Leipzig
Köln 14 : 30 Hertha BSC
Werder Bremen 14 : 30 Augsburg
Stuttgart 17 : 30 Borussia M’gladbach

Italy – Serie A

Bologna 14 : 00 Hellas Verona
Torino 17 : 00 Spezia
Sampdoria 19 : 45 Udinese

Netherlands – Eredivisie

Emmen 15 : 30 Vitesse
Sparta Rotterdam 17 : 45 PSV
Utrecht 19 : 00 Heracles
PEC Zwolle 19 : 00 Fortuna Sittard
AZ 20 : 00 ADO Den Haag

Scotland – Premiership

Celtic 15 : 00 Livingston
Hamilton Academical 15 : 00 Dundee United
Hibernian 15 : 00 Kilmarnock
Ross County 15 : 00 Aberdeen
St. Johnstone 15 : 00 St. Mirren

Spain – Copa del Rey

Peña Deportiva 11 : 00 Real Valladolid
Almería 11 : 00 Deportivo Alavés
Rayo Vallecano 11 : 00 Elche
Girona 15 : 00 Cádiz
Fuenlabrada 17 : 00 Levante
Leganes 19 : 00 Sevilla

Africa – African Nations Championship

Cameroon 16 : 00 Zimbabwe
Mali 19 : 00 Burkina Faso

Albania – Superliga

Tirana 12 : 45 Kastrioti Krujë
Skënderbeu Korçë 12 : 45 Partizani Tirana
Apolonia Fier 12 : 45 Laçi

Albania – 1st Division

Luftëtari Gjirokastër CANC Pogradeci

Albania – Kampionati i Femrave

Partizani Tirana 11 : 00 Vllaznia
AAS 12 : 00 Kinostudio
Juban Danja 12 : 00 Skënderbeu
Lushnja 12 : 00 KF Tirana
Bilisht Sporti 12 : 00 Teuta
Tirana AS 13 : 30 Apolonia

Algeria – Ligue 1

NC Magra 13 : 00 Paradou AC
WA Tlemcen 13 : 00 Kabylie
ES Sétif 13 : 30 MC Alger
Belouizdad 13 : 30 MC Oran
USM Alger 14 : 00 Relizane

Algeria – U21 League 1

ES Sétif U21 09 : 00 MC Alger U21
CR Belouizdad U21 09 : 00 MC Oran U21
NC Magra U21 09 : 00 Paradou AC U21
USM Alger U21 09 : 00 RC Relizane U21
WA Tlemcen U21 09 : 00 JS Kabylie U21

Angola – Girabola

Recreativo do Libolo 14 : 00 Sporting de Cabinda
Bravos do Maquis 14 : 00 Ferroviário do Huambo
Sagrada Esperança 14 : 30 Cuando Cubango
Baixa de Kassange 14 : 30 Académica do Lobito

Argentina – Primera Nacional

Estudiantes Río Cuarto 22 : 10 Sarmiento

Argentina – Torneo Regional Federal Amateur

1st Phase – Cuyo

Sportivo Villa Quebrada 20 : 30 Alianza Futbolística
Jorge Newbery VM 21 : 00 Defensores Potrero Funes
FADEP 21 : 00 Deportiva Bowen
Quiroga 21 : 00 San Martín Mendoza

1st Phase – Litoral Norte

Atlético Falucho 20 : 10 Fontana
Deportivo Victoria 21 : 00 Guaraní A. Franco

1st Phase – Litoral Sur

Malvinas Federal 20 : 10 Sportivo Urquiza
Atlético Paraná 20 : 10 Libertad Concordia
Atlético Carcarañá 22 : 00 9 de Julio Rafaela
Ben Hur 22 : 30 ADIUR

1st Phase – Norte

Atlético El Carmen 20 : 10 Talleres de Perico
Atlético Cuyaya 20 : 10 AH Zapla
Villa San Antonio 20 : 10 Gimnasia y Tiro
Juventud Antoniana 20 : 10 La Merced Salta

1st Phase – Pampeana Norte

Regatas 20 : 10 Juventud Pergamino
Formación Roma 20 : 10 Defensores Glew
Independiente Chivilcoy 20 : 10 Unidos Lisandro Olmos

1st Phase – Pampeana Sur

Bella Vista 20 : 30 Ciudad de Bolívar

1st Phase – Patagónica

CAI Rivadavia 20 : 10 Huracán Comodoro

Argentina – Primera D

Liniers 20 : 10 Claypole

Australia – A-League

Sydney 06 : 05 Western Sydney Wanderers
Melbourne City 08 : 10 Western United

Australia – W-League

Sydney 08 : 40 Western Sydney Wanderers

Austria – WFV Cup

Austria XIII PSTP NAC

Bahrain – Premier League

Manama 15 : 00 Al-Hidd
Al Najma 15 : 00 Al Riffa
Muharraq 15 : 00 East Riffa

Bangladesh – Premier League

Saif 14 : 00 Rahmatgonj MFS

Belgium – First Division A

KV Oostende 15 : 15 Kortrijk
Excel Mouscron 17 : 30 Genk
Waasland-Beveren 17 : 30 Zulte-Waregem
Sporting Charleroi 19 : 45 Mechelen

Belgium – First Amateur Division

Dessel Sport PSTP La Louvière Centre
Thes Sport PSTP KSV Roeselare
Mandel United PSTP Dender

Belgium – Second Amateur Division

RAAL La Louvière PSTP Meux
Tubize PSTP Couvin-Mariembourg
RES Durbuy PSTP Verlaine

Belgium – Third Amateur Division

ACFF A

PAC Buzet PSTP Ostiches
Aische PSTP Stockel
Jeunesse Tamines PSTP SG-Tertre-Hautrage
Renaissance Mons 44 PSTP Union Namur
Braine PSTP Entité Manageoise
Tournai PSTP Stade Brainois

ACFF B

Rochefort PSTP Onhaye
Sprimont PSTP Raeren-Eynatten

Belgium – Provincial

Brabant – ACFF

Ixelles PSTP Sporting Bruxelles

Luxembourg

Jeunesse Freylangeoise PSTP Ethe Belmont
La Roche PSTP Arlon
Longlier PSTP Saint-Hubert
Bastogne CANC Vaux-Noville

Belgium – First Division Women

Eva’s Tienen PSTP Ladies Genk II
Wuustwezel PSTP Famkes Merkem
Massenhoven PSTP Moldavo
Chastre PSTP Voorwaarts Zwevezele
Mechelen PSTP Standard Liège II
RFC de Liege PSTP OH Leuven II
Gent II PSTP SG-Tertre-Hautrage
Anderlecht II PSTP Kontich

Belgium – Second Division Women

Group A

Gent III PSTP Svelta Melsele
Egem Pittem PSTP SG-Tertre-Hautrage II
Havinnes PSTP Bredene
Eendracht Mazenzele PSTP Bosdam Beveren
Olsa Brakel PSTP Wolvertem Merchtem
Club Brugge II PSTP Sottegem
Eendracht Aalst II PSTP Zulte-Waregem II

Group B

Chastre II PSTP Irlande-Auderghem
Westerlo PSTP Mechelen II
White Star Woluwe II PSTP Sibret
VVC Brasschaat PSTP Alken
Standard Liège III PSTP Heist
Loyers PSTP Vosselaar

Brazil – Serie A

Palmeiras 00 : 30 Grêmio
Fluminense 22 : 00 Sport Recife

Brazil – Serie B

América Mineiro 00 : 30 Botafogo SP
CSA 19 : 30 Avaí
Juventude 22 : 00 Cruzeiro

Brazil – Serie C

Ypiranga Erechim 20 : 00 Paysandu
Remo 20 : 00 Londrina

Brazil – Serie D

Floresta 21 : 00 Novorizontino

Brazil – Carioca 1

América RJ 18 : 00 Sampaio Corrêa RJ
Nova Iguaçu 18 : 00 Friburguense
Americano 18 : 00 Cabofriense

Brazil – Carioca B2

7 de Abril 18 : 00 Mageense
Mesquita 18 : 00 Campo Grande
Barcelona RJ 18 : 00 Pérolas Negras
CEAC / Araruama 18 : 00 Queimados
Tigres do Brasil 18 : 00 Bela Vista
Casimiro de Abreu 18 : 00 Carapebus
Céres 18 : 00 Itaboraí Profute
Barra Mansa 18 : 00 Barra da Tijuca

Brazil – Catarinense 3

Atlético Itajaí 18 : 30 Nação
Carlos Renaux 18 : 30 Orleans
Porto SC 18 : 30 Batistense
Jaraguá 18 : 30 Atlético Catarinense

Brazil – Copa Fares Lopes

Brazil – Pernambucano Women

Ferroviário Bezerros 18 : 00 Íbis
Sport Recife 18 : 00 Náutico

Burkina Faso – 1ère Division

Salitas PSTP RC Bobo-Dioulasso

Burundi – Ligue A

Musongati 13 : 00 Bujumbura City
Kayanza United 13 : 00 Aigle Noir
Inter Star 13 : 00 Le Messager Ngozi
Les Eléphants 13 : 00 Rukinzo

Chile – Primera División

Huachipato 00 : 30 Santiago Wanderers

Chile – Segunda División

Fernández Vial 20 : 00 Concepción
Lautaro de Buin 21 : 00 Linares Unido

Chile – Tercera A

Municipal Santiago 14 : 00 Provincial Ovalle
Deportes Limache 20 : 00 Real San Joaquín
Rodelindo Román 21 : 00 Deportes Rengo
Provincial Ranco 21 : 00 Lota Schwager

Colombia – Primera A

Millonarios 22 : 00 Envigado

Colombia – Primera B

Fortaleza CEIF Tigres
Bogotá Leones
Real San Andrés Atlético Huila
Unión Magdalena 23 : 00 Llaneros
Real Cartagena 01 : 00 Cortuluá
Orsomarso 20 : 00 Barranquilla

Costa Rica – Primera División

Limón 21 : 00 Alajuelense

Costa Rica – Liga de Ascenso

Escazuceña 01 : 00 Carmelita
Barrio México 19 : 00 Uruguay
Municipal Garabito 20 : 00 Puntarenas
Guanacasteca 20 : 00 Marineros de Puntarenas

Cyprus – 1. Division

Omonia Nicosia 14 : 00 Ethnikos Achna
Anorthosis 16 : 30 Nea Salamis

Cyprus – 2. Division

Xylotympou PSTP Akritas
Digenis Ypsonas PSTP Anagennisi Deryneia
Othellos PSTP Ayia Napa
Ahironas PSTP PAEEK
Alki Oroklini PSTP Digenis Morphou
EN THOI Lakatamia PSTP ASIL Lysi
Omonia Aradippou PSTP AE Zakakiou

Cyprus – 3. Division

Oroklini / Troulloi PSTP O Kormakitis
Peyia PSTP Elpida Astromeritis
APONA Anagias PSTP Amathous
Olympiada Lympion PSTP APEP
MEAP Nisou PSTP ENAD
Elia Lythrodonta PSTP Halkanoras

Czech Republic – Czech Liga

Opava 13 : 00 Zlín
Mladá Boleslav 13 : 00 Zbrojovka Brno
Slovan Liberec 15 : 00 Bohemians 1905
Slovácko 15 : 00 Karviná
Slavia Praha 17 : 30 Sigma Olomouc

Egypt – Second League

Asmant Asyut 12 : 30 Kima Aswan
El Minya 12 : 30 Asyut Petrol
Shoban Moslemen Qena 12 : 30 Sohag
Markaz Shabab Samosta 12 : 30 Telephonaat Beni Suef
El Sharqia Dokhan 12 : 30 Aluminium Nag Hammadi
Beni Suef 12 : 30 El Alameen
Tahta 12 : 30 Dayrout
Fayoum 12 : 30 Qena

El Salvador – Primera Division

Águila 21 : 30 Firpo

El Salvador – Reserve League

FAS U20 20 : 00 Atlético Marte U20

England – League One

AFC Wimbledon 13 : 00 Sunderland
Accrington Stanley 15 : 00 Gillingham
Bristol Rovers 15 : 00 Charlton Athletic
Burton Albion 15 : 00 Ipswich Town
Fleetwood Town 15 : 00 Portsmouth
Hull City 15 : 00 Blackpool
Northampton Town 15 : 00 Oxford United
Peterborough United 15 : 00 Milton Keynes Dons
Plymouth Argyle 15 : 00 Crewe Alexandra
Rochdale 15 : 00 Wigan Athletic
Shrewsbury Town PSTP Lincoln City
Swindon Town 15 : 00 Doncaster Rovers

England – League Two

Barrow 15 : 00 Scunthorpe United
Bolton Wanderers 15 : 00 Cheltenham Town
Bradford City 15 : 00 Crawley Town
Colchester United 15 : 00 Cambridge United
Forest Green Rovers 15 : 00 Port Vale
Grimsby Town 15 : 00 Southend United
Harrogate Town 15 : 00 Exeter City
Leyton Orient 15 : 00 Morecambe
Mansfield Town PSTP Carlisle United
Newport County 15 : 00 Salford City
Stevenage 15 : 00 Tranmere Rovers
Walsall 15 : 00 Oldham Athletic

England – National League

Wrexham 15 : 00 Dover Athletic
Maidenhead United 15 : 00 Yeovil Town

England – National League N / S

North

Alfreton Town 15 : 00 Boston United
Bradford (Park Avenue) 15 : 00 Chester
Chorley 15 : 00 Farsley Celtic
Fylde 15 : 00 Blyth Spartans
Alfreton Town PSTP Hereford
Brackley Town PSTP Bradford (Park Avenue)
Curzon Ashton 15 : 00 AFC Telford United
Darlington PSTP Chorley
Kidderminster Harriers PSTP Spennymoor Town
York City PSTP Gloucester City
Gateshead 15 : 00 Guiseley

South

Havant & Waterlooville 15 : 00 Eastbourne Borough
Bath City PSTP St Albans City
Billericay Town 15 : 00 Dulwich Hamlet
Hampton & Richmond 15 : 00 Ebbsfleet United
Hemel Hempstead Town 15 : 00 Concord Rangers
Maidstone United PSTP Chippenham Town
Slough Town 15 : 00 Braintree Town
Welling United PSTP Tonbridge Angels
Dartford 15 : 00 Hungerford Town

England – Non League Premier

Northern

Ashton United PSTP Basford United
Grantham Town PSTP Witton Albion
Hyde United PSTP Atherton Collieries
Lancaster City PSTP Buxton
Matlock Town PSTP United of Manchester
Mickleover PSTP Bamber Bridge
Nantwich Town PSTP Morpeth Town
Radcliffe PSTP Stafford Rangers
Scarborough Athletic PSTP Gainsborough Trinity
Warrington Town PSTP South Shields
Whitby Town PSTP Stalybridge Celtic

Southern Central

AFC Rushden & Diamonds PSTP Bromsgrove Sporting
Barwell PSTP Peterborough Sports
Biggleswade Town PSTP Redditch United
Coalville Town PSTP Rushall Olympic
Leiston PSTP Hitchin Town
Lowestoft Town PSTP Kings Langley
Needham Market PSTP Banbury United
St Ives Town PSTP Nuneaton Borough
Stourbridge PSTP Royston Town
Stratford Town PSTP Hednesford Town
Tamworth PSTP Alvechurch

Southern South

Yate Town PSTP Wimborne Town
Walton Casuals PSTP Truro City
Gosport Borough PSTP Metropolitan Police
Hartley Wintney PSTP Hendon
Hayes & Yeading United PSTP Beaconsfield Town
Merthyr Town CANC Wimborne Town
Poole Town PSTP Salisbury
Swindon Supermarine PSTP Chesham United
Taunton Town PSTP Farnborough
Tiverton Town PSTP Dorchester Town
Weston-super-Mare PSTP Harrow Borough
Yate Town PSTP Truro City

England – Non League Div One

Isthmian South East

Haywards Heath Town CANC Guernsey

Northern North West

City of Liverpool PSTP Colne
Dunston UTS PSTP Mossley
Marine PSTP Clitheroe
Pickering Town PSTP Prescot Cables
Pontefract Collieries PSTP Brighouse Town
Ramsbottom United PSTP Tadcaster Albion
Runcorn Linnets PSTP Kendal Town
Widnes PSTP Trafford
Workington PSTP Ossett United

Northern South East

Belper Town PSTP Cleethorpes Town
Glossop North End PSTP Lincoln United
Leek Town PSTP Carlton Town
Market Drayton Town PSTP Frickley Athletic
Newcastle Town PSTP Stocksbridge Park Steels
Sheffield PSTP Kidsgrove Athletic
Spalding United PSTP Worksop Town
Stamford PSTP Chasetown
Sutton Coldfield Town PSTP Ilkeston Town
Wisbech Town PSTP Loughborough Dynamo

Southern Central

AFC Dunstable PSTP Thame United
Aylesbury United PSTP Halesowen Town
Bedford Town PSTP Didcot Town
Bedworth United PSTP Biggleswade
Coleshill Town PSTP St Neots Town
AFC Kempston Rovers PSTP Berkhamsted
Kidlington PSTP Barton Rovers
North Leigh PSTP Daventry Town
Welwyn Garden City PSTP Corby Town
Yaxley PSTP Wantage Town

Southern South

AFC Totton PSTP Slimbridge
Basingstoke Town PSTP Cirencester Town
Bideford PSTP Winchester City
Cinderford Town PSTP Larkhall Athletic
Evesham United PSTP Barnstaple Town
Mangotsfield United PSTP Moneyfields
Melksham Town PSTP Willand Rovers
Thatcham Town PSTP Frome Town

England – Counties Leagues

Combined Counties League Premier

Banstead Athletic PSTP Spelthorne Sports
Cobham PSTP Abbey Rangers
Colliers Wood United PSTP CB Hounslow United
Guildford City PSTP Egham Town
Hanworth Villa PSTP Camberley Town
Molesey PSTP Knaphill
Raynes Park Vale PSTP Frimley Green
Sheerwater PSTP Badshot Lea
Southall PSTP Redhill
Sutton Common Rovers PSTP Ascot United

Eastern Counties League Premier

Godmanchester Rovers PSTP Stanway Rovers
Haverhill Rovers PSTP Walsham Le Willows
Kirkley & Pakefield PSTP Whitton United
Long Melford PSTP Swaffham Town
Mildenhall Town PSTP Brantham Athletic
Norwich United PSTP Gorleston
Stowmarket Town PSTP Hadleigh United
Thetford Town PSTP Newmarket Town
Woodbridge Town PSTP Ely City
Wroxham PSTP Clacton

Essex Senior League

Hadley PSTP Sporting Bengal United
Hoddesdon Town PSTP Clapton
Ilford PSTP Southend Manor
Saffron Walden Town PSTP Stansted
Sawbridgeworth Town PSTP Enfield
St Margaretsbury PSTP Hashtag United
Takeley PSTP Cockfosters

Hellenic League Premier

Easington Sports PSTP Holmer Green
Longlevens PSTP Burnham
Westfields PSTP Tuffley Rovers
Fairford Town PSTP Virginia Water
Flackwell Heath PSTP Reading City
Lydney Town PSTP Binfield
Royal Wootton PSTP Bishop’s Cleeve
Shrivenham PSTP Ardley United
Windsor PSTP Brimscombe & Thrupp

Midland League Premier

Coventry Sphinx PSTP Romulus
Coventry United PSTP Boldmere St. Michaels
Gresley Rovers PSTP Newark Flowserve
Haughmond PSTP Long Eaton United
Heather St Johns PSTP Highgate United
Lye Town PSTP Sporting Khalsa
Selston PSTP Walsall Wood
Tividale PSTP Racing Club Warwick
Worcester City PSTP AFC Wulfrunians

North West Counties League Premier

Avro PSTP Warrington Rylands
Burscough PSTP Hanley Town
Litherland Remyca PSTP Skelmersdale United
Longridge Town PSTP 1874 Northwich
Northwich Victoria PSTP Runcorn Town
Squires Gate PSTP Bootle
Whitchurch Alport PSTP Charnock Richard
Winsford United PSTP Ashton Athletic

Northern Counties East League Premier

Grimsby Borough PSTP Penistone Church
Silsden PSTP Athersley Recreation
AFC Mansfield PSTP Maltby Main
Bridlington Town PSTP Albion Sports
Eccleshill United PSTP Bottesford Town
Hemsworth MW PSTP Handsworth
Knaresborough Town PSTP Yorkshire Amateur
Liversedge PSTP Goole
Staveley MW PSTP Barton Town Old Boys
Thackley PSTP Garforth Town

Northern League One

Billingham Town PSTP Bishop Auckland
Ashington AFC PSTP Penrith AFC
Newton Aycliffe PSTP Whitley Bay
North Shields PSTP Guisborough Town
Seaham Red Star PSTP Sunderland Ryhope CW
Shildon AFC PSTP Consett
Stockton Town PSTP Newcastle Benfield
Sunderland RCA PSTP Thornaby
West Auckland Town PSTP Northallerton Town
Whickham PSTP Hebburn Town

Southern Combination League Premier

Uckfield Town PSTP East Preston
Alfold PSTP Peacehaven & Telscombe
Crawley Down Gatwick PSTP Hassocks
Lancing PSTP Eastbourne United
Langney Wanderers PSTP Horsham YMCA
Lingfield PSTP Pagham
Little Common PSTP Broadbridge Heath
Loxwood PSTP Newhaven
Saltdean United PSTP Horley Town
Steyning Town PSTP Eastbourne Town

Spartan South Midlands League Premier

Crawley Green PSTP Harefield United
Aylesbury Vale Dynamos PSTP Tring Athletic
Baldock Town PSTP Dunstable Town
Biggleswade United PSTP Leighton Town
Edgware Town PSTP Potton United
Eynesbury Rovers PSTP Arlesey Town
Harpenden Town PSTP North Greenford United
Leverstock Green PSTP Broadfields United
Oxhey Jets PSTP Colney Heath
Wembley PSTP Newport Pagnell Town

United Counties League Premier

Deeping Rangers PSTP Pinchbeck United
Cogenhoe United PSTP Boston Town
Anstey Nomads PSTP Wellingborough Town
Desborough Town PSTP Rugby Town
Oadby Town PSTP Rothwell Corinthians
Harborough Town PSTP Leicester Nirvana
Lutterworth Town PSTP Holbeach United
Peterborough N Star PSTP Shepshed Dynamo
Quorn PSTP Northampton ON Chenecks
Sleaford Town PSTP Loughborough University

Wessex League Premier

Baffins Milton Rovers PSTP Bashley
Horndean PSTP Hamworthy United
AFC Stoneham PSTP AFC Portchester
Alresford Town PSTP Christchurch
Blackfield & Langley PSTP Cowes Sports
Brockenhurst PSTP Amesbury Town
Hamble Club PSTP Bournemouth FC
Lymington Town PSTP Tadley Calleva
Portland United PSTP Fareham Town
Shaftesbury Town PSTP Fleet Town

Western League Premier

Bradford Town PSTP Buckland Athletic
Bitton PSTP Street
Bridgwater Town PSTP Roman Glass St George
Chipping Sodbury Town PSTP Bridport
Exmouth PSTP Cadbury Heath
Shepton Mallet PSTP Hallen
Tavistock PSTP Keynsham Town
Wellington PSTP Odd Down
Westbury United PSTP Clevedon Town

England – FA Trophy

Kettering Town 15 : 00 Leamington
Halifax Town 15 : 00 Southport
Weymouth 15 : 00 Darlington
Sutton United 15 : 00 Dagenham & Redbridge
Stockport County 15 : 00 Notts County
Maidstone United 15 : 00 Dorking Wanderers
Wealdstone 15 : 00 Gloucester City
Boreham Wood 15 : 00 Torquay United
Havant & Waterlooville CANC Altrincham
Stamford 15 : 00 Hereford
Bath City 15 : 00 Peterborough Sports
Hornchurch 15 : 00 King’s Lynn Town
Oxford City 15 : 00 Haringey Borough

England – U18 Premier League

North

Blackburn Rovers U18 11 : 00 Everton U18
Sunderland U18 11 : 00 Middlesbrough U18

South

Crystal Palace U18 11 : 00 Fulham U18
West Bromwich Albion U18 13 : 00 Norwich City U18

England – U18 Professional Development League

Charlton Athletic U18 11 : 00 Millwall U18
Crewe Alexandra U18 11 : 00 Birmingham City U18
Hull City U18 11 : 00 Sheffield United U18
Ipswich Town U18 11 : 00 Colchester United U18
Nottingham Forest U18 11 : 00 Barnsley U18

England – Youth Alliance

Tranmere Rovers U18 PSTP Preston North End U18
Gillingham U18 10 : 30 Southend United U18
Leyton Orient U18 10 : 30 AFC Wimbledon U18
Luton Town U18 10 : 30 Cambridge United U18
Northampton Town U18 PSTP Stevenage U18
Mansfield Town U18 11 : 00 Rotherham U18
Huddersfield Town U18 PSTP Scunthorpe United U18
Blackpool U18 11 : 00 Salford City U18
Accrington Stanley U18 11 : 00 Carlisle United U18
Milton Keynes Dons U18 11 : 00 Peterborough U18
AFC Bournemouth U18 11 : 00 Forest Green Rovers U18
Exeter City U18 11 : 00 Bristol Rovers U18
Portsmouth U18 11 : 00 Swindon Town U18
Yeovil Town U18 11 : 00 Newport County U18
Doncaster Rovers U18 12 : 00 Bradford City U18
Oxford United U18 PSTP Plymouth Argyle U18

England – Youth Alliance Cup

Bolton Wanderers U18 11 : 00 Rochdale U18
Grimsby Town U18 11 : 30 Oldham Athletic U18
Huddersfield Town U18 12 : 00 Walsall U18

Ethiopia – Premier League

Bahardar 07 : 00 Awassa Kenema
Sidama Bunna 12 : 00 Dire Dawa Kenema

Europe – Tipsport Liga

Hradec Králové 09 : 30 Sparta Praha II
Slavia Praha II 12 : 00 Varnsdorf
Zlaté Moravce 12 : 00 Spartak Trnava

France – Ligue 2

Toulouse 14 : 00 Grenoble Foot 38
Troyes 14 : 00 Sochaux
Ajaccio 18 : 00 Caen
Amiens SC 18 : 00 Le Havre
Auxerre 18 : 00 Châteauroux
Chambly 18 : 00 Niort
Clermont 18 : 00 Dunkerque
Guingamp 18 : 00 Nancy
Rodez 18 : 00 Pau
Valenciennes 18 : 00 Paris FC

France – National 3

Chauvigny PSTP Châtellerault
Bordeaux II PSTP Cognac
Aviron Bayonnais PSTP Lège-Cap-Ferret
Stade Poitevin PSTP Tartas-St Yaguen
CA Neuville PSTP Stade Bordelais
Bressuire PSTP Anglet Genets

France – Feminine Division 1

Fleury 91 13 : 30 Le Havre
Issy 13 : 30 Dijon
Soyaux 13 : 30 Paris FC

French Guiana – Régional 1

Saint-Georges 19 : 00 Agouado
Oyapock PSTP Olympique Cayenne
Etoile Matoury 19 : 00 SC Kourou
Sinnamary 19 : 00 Loyola
Le Geldar 19 : 00 Grand Santi
ASC Ouest PSTP CSC Cayenne

Gambia – GFA League

Elite United 16 : 00 Hawks
Marimoo 16 : 00 Armed Forces

Germany – 2. Bundesliga

Hannover 96 12 : 00 St. Pauli
Erzgebirge Aue 12 : 00 Fortuna Dusseldorf
Bochum 12 : 00 Nürnberg

Germany – 3. Liga

Unterhaching 13 : 00 Magdeburg
Dynamo Dresden PSTP Wehen Wiesbaden
Saarbrücken PSTP Zwickau
Verl 13 : 00 Kaiserslautern
Hallescher FC 13 : 00 Bayern München II
Lübeck 13 : 00 Hansa Rostock

Germany – Regionalliga

Südwest

Stuttgart II 13 : 00 Freiburg II
FC Gießen 13 : 00 Bayern Alzenau
FSV Frankfurt 13 : 00 Mainz 05 II
Rot-Weiß Koblenz 13 : 00 Bahlinger SC
Elversberg 13 : 00 Sonnenhof Großaspach
Homburg 13 : 00 Kickers Offenbach
Hessen Kassel 13 : 00 Hoffenheim II
Eintracht Stadtallendorf 13 : 00 Balingen
Schott Mainz 13 : 00 TSV Steinbach
Astoria Walldorf 13 : 00 Aalen
Ulm 13 : 00 Pirmasens

West

Rot-Weiß Oberhausen 13 : 00 Wegberg-Beeck
Bonner SC 13 : 00 Sportfreunde Lotte
Rot Weiss Ahlen 13 : 00 Wuppertaler SV
Lippstadt 08 13 : 00 Homberg
Fortuna Düsseldorf II 13 : 00 Straelen
Fortuna Köln 13 : 00 Bergisch Gladbach
Preußen Münster 13 : 00 Rödinghausen
Borussia M’gladbach II 13 : 00 Schalke 04 II
Wiedenbrück 13 : 00 Rot-Weiss Essen

Ghana – Premier League

Liberty Professionals 15 : 00 Ebusua Dwarfs

Gibraltar – Premier Division

Europa Point PSTP Lions Gibraltar
College 1975 PSTP Magpies

Greece – Super League 1

Asteras Tripolis 15 : 15 Panaitolikos
Larissa 17 : 30 Apollon Smirnis

Greece – Super League 2

Karaiskakis 12 : 45 Levadiakos
OF Ierapetra 12 : 45 Diagoras
Chania PSTP Doxa Dramas
Panachaiki 12 : 45 Trikala

Guadeloupe – Division d’Honneur

CERFA PSTP Jeunesse Evolution
Racing Club PSTP Phare du Canal
Phare du Canal 00 : 30 Vieux-Habitants
Solidarité Scolaire 00 : 30 Juventus Sainte-Anne
Stade Lamentinois 19 : 30 Moulien
Sport St. François 19 : 30 La Gauloise
Arsenal 19 : 30 Amical Club

Hong Kong – Premier League

Southern District PSTP Eastern
Warriors PSTP Happy Valley

Iceland – Reykjavik Cup

Leiknir Reykjavík 13 : 00 Thróttur Reykjavík
Víkingur Reykjavík 15 : 00 Valur

Iceland – Fotbolti.net Cup A

FH 11 : 00 Keflavík
Breidablik 13 : 30 Grindavík

Iceland – Fotbolti.net Cup B

Afturelding 12 : 30 Vestri
Haukar 15 : 00 Thróttur Vogar

Iceland – Northern Iceland Cup

KF 19 : 00 Thór II

India – Indian Super League

Mumbai City 14 : 00 Hyderabad

Indonesia – Liga 1

Borneo PSTP Madura United
Bhayangkara PSTP Persita
PSIS Semarang PSTP Bali United
Persik Kediri PSTP PSS Sleman
Persebaya Surabaya PSTP Barito Putera

Iraq – Iraqi League

Al Kahrabaa 09 : 45 Naft Maysan
Al Simawa 11 : 00 Alsinaat Al Kahrabaiya
Baghdad 11 : 00 Al Diwaniya
Zakho 11 : 45 Al-Qasim
Al Minaa Basra 14 : 15 Naft

Israel – Liga Alef

North B

Hapoel Bnei Zalafa PSTP Ironi Baka El Garbiya

South A

Shimshon Kafr Qasim PSTP Maccabi Herzliya

South B

Maccabi Sha’arayim PSTP Maccabi Ashdod

Israel – Liga Bet

North A

Elnahada Nazareth PSTP Ahva Kafr Manda
Ironi Bnei Kabul PSTP Ahi Akko
Maccabi Ironi Yafia PSTP Bnei HaGolan VeHaGalil
Tzeirey Tamra PSTP Tzeirei Sakhnin
Maccabi Ahva Sha’ab PSTP Hapoel Ironi Karmiel
Hapoel Ironi Arraba PSTP Tzeirei Kafr Kanna

North B

Ihud Bnei Kfar Kara PSTP Ihud Bnei Baka
Maccabi Nujeidat Ahmed PSTP Hapoel Ramot Menashe
Hapoel Ihud Bnei Jatt PSTP Maccabi Neve Sha’anan
Hapoel Bnei Musmus PSTP Ahi Bir al-Maksur
Ironi Nesher PSTP Hapoel Sandala Gilboa

South A

Hapoel Kiryat Ono PSTP Hapoel Hod HaSharon
Beitar Petah Tikva PSTP Roei Heshbon Tel Aviv
Hapoel Kafr Qasim Shouaa PSTP Bnei Jaffa Ortodoxim
Otzma Holon PSTP Shimshon Tel Aviv
Sporting Tel Aviv PSTP Ironi Beit Dagan

South B

Beitar Ironi Kiryat Gat PSTP Maccabi Kiryat Malachi
Hapoel Lod PSTP Tzeirey Rahat

Israel – U19 Elite Division

Maccabi Netanya U19 PSTP Ashdod U19
Ironi Nesher U19 PSTP Hapoel Hadera U19
Maccabi Haifa U19 PSTP Hap Ramat Hasharon U19
Hapoel Tel Aviv U19 PSTP Beitar Nes Tubruk U19
Hapoel Raanana U19 PSTP Bnei Sakhnin U19
Hapoel Be’er Sheva U19 PSTP Maccabi Tel Aviv U19
Beitar Jerusalem U19 PSTP Ironi Kiryat Shmona U19
Hapoel Nof HaGalil U19 PSTP Hapoel Ramat Gan U19
Maccabi Petah Tikva U19 PSTP Hapoel Rishon LeZion U19

Italy – Serie B

Cittadella 13 : 00 Ascoli
Monza 13 : 00 Cosenza
Pisa 13 : 00 Brescia
Pordenone 13 : 00 Venezia
Reggina 15 : 00 Lecce

Italy – Serie C

Girone A

Lucchese 14 : 00 Renate
Pistoiese 14 : 00 Giana Erminio
Pro Patria 14 : 00 Alessandria

Girone B

Fano 14 : 00 Gubbio
Arezzo 14 : 00 Cesena
Fermana 14 : 00 Legnago Salus
Imolese 14 : 00 Matelica Calcio
Mantova 16 : 30 Triestina

Girone C

Turris 14 : 00 Vibonese
Avellino 16 : 30 Cavese

Italy – Campionato Primavera 2

Group A

Brescia U19 13 : 30 Reggiana U19
Cittadella U19 13 : 30 Chievo Verona U19
Cremonese U19 13 : 30 Parma U19
Vicenza U19 13 : 30 Venezia U19
Udinese U19 13 : 30 Verona U19
Monza U19 14 : 00 Pordenone U19

Group B

Cosenza U19 10 : 00 Pisa U19
Reggina U19 10 : 00 Benevento U19
Salernitana U19 10 : 00 Crotone U19
Frosinone U19 13 : 00 Napoli U19
Spezia U19 13 : 30 Pescara U19

Italy – Campionato Primavera 3

Girone A

Giana Erminio U19 PSTP Como U19
Alessandria U19 PSTP Lecco U19
Renate U19 PSTP Novara U19
Pro Vercelli U19 PSTP Pro Patria U19

Girone B

Triestina U19 PSTP Padova U19
Legnago Salus U19 PSTP Pergolettese U19
AlbinoLeffe U19 PSTP Südtirol U19
FeralpiSalò U19 PSTP Virtus Verona U19

Girone C

Piacenza U19 PSTP Cesena U19
Ravenna U19 PSTP Imolese U19
Carpi U19 PSTP Mantova U19
San Marino U19 PSTP Modena U19

Girone D

Lucchese U19 PSTP Arezzo U19
Livorno U19 PSTP Olbia U19
Pontedera U19 PSTP Pistoiese U19
Grosseto U19 PSTP Viterbese Castrense U19

Girone E

Gubbio U19 PSTP Fano U19
Ternana U19 PSTP Matelica U19
Teramo U19 PSTP Perugia U19
Sambenedettese U19 PSTP Vis Pesaro U19

Girone F

Potenza Calcio U19 PSTP Avellino U19
Foggia U19 PSTP Casertana U19
Turris U19 PSTP Juve Stabia U19
Cavese U19 PSTP Paganese U19

Girone G

Bari U19 PSTP Bisceglie U19
Vibonese U19 PSTP Catanzaro U19
Palermo U19 PSTP Monopoli U19
Catania U19 PSTP Virtus Francavilla U19

Italy – Serie A Women

Hellas Verona 11 : 30 Milan
Pink Sport Bari 13 : 30 Florentia
Sassuolo 13 : 30 Empoli

Jordan – League

Al Ahli 13 : 00 Ma’an
Al Faisaly 15 : 00 Al Wihdat

Kenya – FKF Premier League

Bandari 12 : 00 Homeboyz
Nairobi City Stars 12 : 00 Ulinzi Stars
Tusker 12 : 00 Kariobangi Sharks
Nzoia Sugar 12 : 00 Sofapaka

Kenya – Super League

Silibwet 12 : 00 APS Bomet
MCF 12 : 00 Kisumu All Stars
Soy United 12 : 00 Modern Coast Rangers
Nairobi Stima 13 : 00 Fortune Sacco

Madagascar – Pro League

Five Jet Kintana
COSFA Fosa Juniors

Malawi – Super League

Nyasa Big Bullets 12 : 30 Ntopwa
Karonga United 12 : 30 Ekwendeni Hammers
CIVO United 12 : 30 Red Lions

Maldives – Dhivehi Premier League

Da Grande 11 : 00 Valencia
United Victory 16 : 00 Super United Sports

Malta – Premier League

Gzira United 13 : 00 Floriana
Hibernians 13 : 00 Sliema Wanderers
Balzan 17 : 00 Tarxien Rainbows

Malta – Challenge League

Qrendi 13 : 00 San Gwann
Fgura United 17 : 00 St. Andrews

Malta – National Amateur League

Group A

Mgarr United 13 : 00 Marsaskala
Mellieha 13 : 00 Birzebbuga
Gharghur 16 : 15 Ghaxaq
Zurrieq 16 : 15 Ta’ Xbiex

Group B

Zabbar St. Patrick 13 : 00 Msida St. Joseph

Group C

Kalkara 16 : 15 Kirkop United

Martinique – Division d’Honneur

RC Saint Joseph 00 : 00 Golden Lion
Golden Star 00 : 00 Assaut
Aiglon 00 : 00 New Star
US Robert 19 : 30 Trénelle
Essor-Préchotain 19 : 30 Rivière-Pilote
Olympique 19 : 30 RC Lorrain

Mauritania – Premier League

Tidjikja 13 : 15 Nouadhibou
Ksar 16 : 00 Kédia

Mauritius – Mauritian League

Bolton City 12 : 00 Pamplemousses
Grande Riviere Sud Est 12 : 00 Cercle de Joachim

Mexico – Liga MX

Necaxa 01 : 30 Atlético San Luis
Juárez 03 : 30 Tijuana

Mexico – Liga Premier Serie A

Mineros de Fresnillo 23 : 00 Atlético Saltillo
Tecos 17 : 00 Leones Negros
Atlético San Luis II 18 : 00 Durango
Pioneros de Cancún 20 : 00 Cafetaleros Chiapas II
Reboceros La Piedad 21 : 00 UA Zacatecas
Cruz Azul Hidalgo 21 : 00 Irapuato
Aguacateros CDU 21 : 00 Zitacuaro
Mazorqueros 21 : 30 Cimarrones de Sonora II

Mexico – U20 League

Guadalajara U20 15 : 00 Mexiquense U20
Cruz Azul U20 15 : 00 Puebla U20
Monterrey U20 15 : 00 América U20

Mexico – U17 League

Cruz Azul U17 17 : 00 Puebla U17
Guadalajara U17 17 : 15 Mexiquense U17
Monterrey U17 17 : 30 América U17

Mexico – Liga MX Femenil

Querétaro 23 : 00 Atlético San Luis
Atlas 16 : 00 Tigres UANL
Mazatlán 16 : 00 Guadalajara

Morocco – Botola 2

AS Salé 14 : 00 Khouribga
Raja Beni Mellal 14 : 00 Olympique Dcheïra
Kawkab Marrakech 16 : 15 JS Soualem

Mozambique – Moçambola

ENH Vilankulo 13 : 30 Ferroviário Nacala

Netherlands – Eerste Divisie

TOP Oss 13 : 00 Telstar

Netherlands – Tweede Divisie

Excelsior Maassluis PSTP AFC
Scheveningen PSTP GVVV
Noordwijk PSTP Volendam II
Rijnsburgse Boys PSTP HHC
Spakenburg PSTP ASWH
Sparta Rotterdam II PSTP Kozakken Boys
Koninklijke HFC PSTP Katwijk
TEC PSTP IJsselmeervogels
De Treffers PSTP Quick Boys

Netherlands – Derde Divisie

SteDoCo PSTP Barendrecht
DOVO PSTP Excelsior ’31
ODIN ’59 PSTP Sparta Nijkerk
DVS ’33 PSTP Staphorst
HSV Hoek PSTP Harkemase Boys
Lisse PSTP VVOG
Sportlust ’46 PSTP Ajax Amateurs
Ter Leede PSTP GOES
VVSB PSTP ACV

Netherlands – Hoofdklasse

Zaterdag A

ARC PSTP Smitshoek
Rijnvogels PSTP FC ‘s-Gravenzande
Zwaluwen PSTP Poortugaal
Achilles Veen PSTP DUNO
Achilles ’29 PSTP Capelle
Spijkenisse PSTP SC Feyenoord
DHSC PSTP Rijsoord
Jodan Boys PSTP Scherpenzeel

Zaterdag B

Genemuiden PSTP AZSV
RKAV Volendam PSTP Flevo Boys
Noordscheschut PSTP NSC
SDC Putten PSTP Buitenpost
Berkum PSTP De Dijk
DETO Twenterand PSTP Swift
Urk PSTP HZVV
ONS Sneek PSTP Eemdijk

Netherlands – Eerste Klasse

Zaterdag A

Zwaluwen ’30 PSTP Die Haghe
Honselersdijk PSTP Argon
Voorschoten ’97 PSTP Nootdorp
Valken ’68 PSTP Monnickendam
Forum Sport PSTP BOL
VELO PSTP WV-HEDW
AFC II PSTP ZOB

Zaterdag B

Heinenoord PSTP Oranje Wit
BVCB PSTP Brielle
Terneuzense Boys PSTP Papendrecht
Nieuw Lekkerland PSTP Nieuwenhoorn
Neptunus-Schiebroek PSTP SHO
XerxesDZB (Zat) PSTP Heerjansdam
Kloetinge PSTP RVVH

Zaterdag C

De Bilt PSTP Almkerk
Montfoort PSTP GRC 14
Zuidvogels PSTP WNC
Breukelen PSTP SVL
Sliedrecht PSTP Woudenberg
LRC PSTP Huizen
Nivo Sparta PSTP Roda ’46

Zaterdag D

De Merino’s PSTP Bennekom
SVZW PSTP KHC
Nunspeet PSTP SDV Barneveld
Hierden PSTP DZC ’68
Go Ahead PSTP Apeldoorn
SVI PSTP DTS Ede
DOS Kampen PSTP DOS ’37

Zaterdag E

PKC ’83 PSTP Oranje Nassau
WHC PSTP VV Groningen
Burgum PSTP Leeuwarder Zwaluwen
Blauw Wit ’34 PSTP Drachtster Boys
Olde Veste ’54 PSTP Broekster Boys
Pelikaan-S PSTP Winsum
Zeerobben PSTP Balk

New Zealand – Premiership

Auckland City 01 : 00 Hamilton Wanderers
Canterbury United 02 : 00 Eastern Suburbs

Northern Ireland – Premiership

Ballymena United PSTP Crusaders
Carrick Rangers PSTP Glenavon
Portadown PSTP Dungannon Swifts
Warrenpoint Town PSTP Glentoran
Cliftonville PSTP Larne

Northern Ireland – Championship

Loughgall PSTP Ballyclare Comrades
Knockbreda PSTP Dundela
H&W Welders PSTP Institute
Ards PSTP Ballinamallard United
Annagh United PSTP Dergview
Newry City PSTP Queen’s University

Northern Ireland – Premiership Development League

Coleraine U20 PSTP Linfield U20
Glentoran U20 PSTP Warrenpoint Town U20

Portugal – Primeira Liga

Paços de Ferreira 15 : 30 Sporting Braga
Vitoria Guimaraes 18 : 00 Farense
Tondela 20 : 30 Boavista

Portugal – Segunda Liga

Leixões 11 : 00 Chaves
Cova Piedade 15 : 00 Vilafranquense
Benfica II 16 : 00 Académica
Vizela 17 : 00 Penafiel

Portugal – Campeonato de Portugal Prio

Group B

Pevidém 15 : 00 Mondinense
Felgueiras 1932 15 : 00 Vitória Guimarães II

Group D

Anadia 15 : 00 Espinho

Group G

Fabril Barreiro 15 : 00 Real

Group H

Lusitano GC Évora 15 : 00 Pinhalnovense

Portugal – Liga Revelação U23

Académica U23 11 : 00 Portimonense U23
Rio Ave U23 11 : 00 Sporting CP U23
Vitória Guimarães U23 15 : 00 Cova da Piedade U23

Portugal – 1a Divisão Women

Sporting CP 15 : 00 Famalicão

Qatar – U23 League

Al Ahli U23 14 : 45 Al Khor U23
Al Wakrah U23 14 : 45 Umm Salal U23
Al Rayyan U23 14 : 45 Qatar SC U23

Romania – Liga I

Dinamo Bucureşti 18 : 00 Chindia Târgovişte

San Marino – Campionato

Tre Fiori PSTP Tre Penne
Domagnano PSTP Folgore
Pennarossa PSTP Faetano
Murata PSTP Cosmos
Juvenes / Dogana PSTP Cailungo
Fiorentino PSTP Libertas
Virtus PSTP La Fiorita

Saudi Arabia – Youth League

Hajer U19 12 : 15 Al Ahli U19
Al Fateh U19 12 : 15 Al Hilal U19
Al Ittifaq U19 12 : 15 Al Faisaly U19
Al Quadisiya U19 12 : 15 Al Ittihad U19
Al-Feiha U19 12 : 35 Ohod U19
Al Ta’ee U19 12 : 45 Al Taawon U19
Abha U19 12 : 50 Al Nassr U19
Al Wahda U19 13 : 05 Al Shabab U19

Scotland – Championship

Alloa Athletic 15 : 00 Hearts
Dundee 15 : 00 Ayr United
Queen of the South 15 : 00 Arbroath
Raith Rovers 15 : 00 Inverness CT

Scotland – League One

Falkirk PSTP Montrose
Clyde PSTP East Fife
Dumbarton PSTP Forfar Athletic
Partick Thistle PSTP Cove Rangers
Peterhead PSTP Airdrieonians

Scotland – League Two

Annan Athletic PSTP Cowdenbeath
Elgin City PSTP Edinburgh City
Queen’s Park PSTP Stranraer
Stenhousemuir PSTP Albion Rovers
Stirling Albion PSTP Brechin City

Scotland – Football League

Highland League

Brora Rangers PSTP Nairn County
Buckie Thistle PSTP Turriff United
Clachnacuddin PSTP Fort William
Formartine United PSTP Rothes
Fraserburgh PSTP Deveronvale
Huntly PSTP Inverurie Loco Works
Keith PSTP Lossiemouth
Strathspey Thistle PSTP Wick Academy

Lowland League

Berwick Rangers PSTP Caledonian Braves
Civil Service Strollers PSTP Vale of Leithen
Dalbeattie Star PSTP Stirling University
Edinburgh University PSTP Bonnyrigg Rose Athletic
Gala Fairydean Rovers PSTP East Stirlingshire
Gretna 2008 PSTP Cumbernauld Colts
Kelty Hearts PSTP BSC Glasgow
Spartans PSTP East Kilbride

Scotland – Feeder Leagues

East of Scotland

Crossgates Primrose PSTP Dunbar United
Dundonald Bluebell PSTP Tranent Juniors
Blackburn United PSTP Inverkeithing Hillfield
Hill Of Beath Hawthorn PSTP Broxburn Athletic
Jeanfield Swifts PSTP Camelon Juniors
Linlithgow Rose PSTP Penicuik Athletic
Lothian Hutchison PSTP Newtongrange Star
Sauchie Juniors PSTP Musselburgh Athletic
Tynecastle PSTP Whitehill Welfare

South of Scotland

Abbey Vale PSTP Creetown
Stranraer II PSTP Lochmaben
Wigtown & Bladnoch PSTP Lochar Thistle
Caledonian Braves II PSTP Upper Annandale
Mid-Annandale PSTP Heston Rovers
Newton Stewart PSTP Nithsdale Wanderers
Threave Rovers PSTP St. Cuthbert Wanderers

Senegal – Ligue 1

Diambars 16 : 00 Jaraaf
Douanes 16 : 00 Mbour Petite Côte
DSC 16 : 00 Génération Foot
Teungueth 16 : 00 Niarry Tally

South Africa – PSL

Golden Arrows 13 : 00 TTM
SuperSport United 13 : 00 Mamelodi Sundowns
Bloemfontein Celtic 13 : 30 Stellenbosch
TS Galaxy 13 : 30 Chippa United
Cape Town City 15 : 00 Kaizer Chiefs
Baroka 15 : 00 Swallows

South Africa – 1st Division

Free State Stars 13 : 30 Sekhukhune United
JDR Stars 13 : 30 Cape Town Spurs
Jomo Cosmos 13 : 30 Royal AM
Steenberg United 13 : 30 Cape Town All Stars

Spain – Segunda B

Group 1

Compostela 15 : 30 Unionistas de Salamanca
Marino de Luanco 16 : 00 Numancia
Cultural Leonesa PSTP Sporting Gijón II

Group 2

Leioa 14 : 45 Real Sociedad II
Deportivo Alavés II 15 : 00 Real Unión
Portugalete 16 : 00 Racing Santander
Athletic Club II 16 : 00 Arenas Getxo
Laredo 16 : 30 Amorebieta

Group 4

Linense 14 : 45 Marino

Group 5

Real Madrid II 17 : 00 Las Rozas

Spain – Tercera Division

Group 11

Manacor 10 : 30 Cardassar
Mallorca II 11 : 00 Platges Calvià
Santanyí 11 : 30 PE Sant Jordi
Constància 14 : 30 Felanitx
San Rafael 15 : 00 Binissalem
Andratx 15 : 00 Génova
Alcúdia 16 : 00 Llosetense

Group 12

Panadería Pulido 17 : 00 Arucas
Villa Santa Brígida 17 : 00 UD San Fernando
Las Palmas III 17 : 00 Unión Viera

Group 15

Cantolagua 15 : 00 Baztán
Subiza 15 : 30 Burladés
Beti Onak 15 : 30 Pamplona
Txantrea 15 : 30 Beti Kozkor
Fontellas 15 : 30 Bidezarra
San Juan 16 : 00 Valle Egüés

Group 16

Yagüe 17 : 30 River Ebro

Group 18

Toledo 16 : 00 Torrijos

Group 2

San Martín 15 : 00 Tuilla
Gijón Industrial 15 : 15 Vallobín

Group 3

Escobedo 15 : 00 Castro
Solares 16 : 00 Cartes

Group 4

Anaitasuna 15 : 30 Durango
Pasaia KE 15 : 30 Ariznabarra
Santurtzi 15 : 30 Lagun Onak
Gernika 16 : 00 Tolosa
Sestao River 16 : 30 Santutxu
Deusto 16 : 30 JD Somorrostro
Balmaseda 17 : 00 Aurrerá Ondarroa

Group 5

Santfeliuenc 17 : 00 Vilafranca

Group 6

Benicarló 14 : 30 Torrent
Vilamarxant 16 : 00 RC Catarroja

Group 8

Real Burgos 11 : 00 Almazán
Numancia II 14 : 30 Colegios Diocesanos
Burgos Promesas 15 : 00 Mirandés II
Atlético Tordesillas 15 : 15 Atlético Astorga
La Bañeza 15 : 30 Cultural Leonesa II
Bupolsa 15 : 45 Real Ávila
Cristo Atlético 16 : 00 Salamanca II
Arandina 16 : 00 La Granja

Spain – Autonómicas

C Valenciana – Gr 1

Alqueries PSTP Vall de Uxó
Alcora PSTP Cabanes
Castellón II PSTP La Pobla Tornesa

C Valenciana – Gr 3

Monte Sion PSTP Barrio del Cristo
Manises PSTP Buñol

Canarias – Gran Canaria

Breñamén PSTP Herbania
Estrella PSTP San Bartolomé
Tablero PSTP Tahíche
Unión Sur Yaiza PSTP Becerril Guía
San Antonio PSTP Unión Carrizal
Costa Ayala PSTP Valleseco

Canarias – La Palma

Fuencaliente PSTP Argual
Mazo PSTP La Rosa
Norte PSTP Unión Breñas

Canarias – Tenerife

Las Zocas PSTP Santos Reyes
Atlético Granadilla PSTP Tenerife III
Laguna PSTP Unión Tejina
San Lorenzo Constancia PSTP CD San Andrés
Sauzal PSTP Florida
Real Unión de Tenerife PSTP Águilas Atlético
Buenavista PSTP Guancha

Cantabria – Gr 1

Meruelo 14 : 30 Atlético Mineros
Atlético Deva 14 : 30 Velarde
Arenas de Frajanas 15 : 00 Los Ríos
Santillana 17 : 30 Miengo

Castilla León – Gr A

Tardelcuende 14 : 30 Bosco Arévalo
Palencia CF 14 : 45 Castilla Palencia
Calasanz Soria 14 : 45 Monteresma La Atalaya
Racing Lermeño 15 : 00 Cristo Atlético II
Briviesca 15 : 00 Salas
Inter Vista Alegre 15 : 00 Villacayo Nela
Unami 15 : 30 San José Soria

Castilla León – Gr B

Atlético Mansillés 14 : 45 La Cistérniga
Ponferradina II 14 : 45 Villa Simancas

Castilla LM – Gr 2

Daimiel 16 : 00 Noblejas

Castilla LM – Gr 3

Sporting Cabanillas 16 : 00 Qum
Hogar Alcarreño 16 : 00 Pantoja
Talavera II 19 : 00 Yunquera

Extremadura – Gr 4

Calamonte UD 15 : 30 Don Álvaro

La Rioja

San Marcial PSTP Rapid de Murillo
Peña Balsamaiso PSTP Aldeano
Arnedo II PSTP Racing Rioja II
Haro Deportivo II 17 : 00 Bañuelos

Spain – División de Honor Juvenil

Group 1

Real Oviedo U19 15 : 00 Sporting Gijón U19
Arenal U19 15 : 15 Racing Santander U19
Conxo Santiago U19 15 : 30 Racing Ferrol U19

Group 2

Athletic Club U19 11 : 00 Real Sociedad U19
Danok Bat U19 11 : 00 Leioa U19
Aurrerá Vitoria U19 15 : 00 Santutxu U19
UD Logroñés U19 15 : 00 Txantrea U19
Tudelano U19 15 : 30 Oyonesa U19
Antiguoko U19 16 : 00 Eibar U19
Arenas Getxo U19 16 : 00 Deportivo Alavés U19
Mutilvera U19 16 : 00 Numancia U19

Group 3

Barcelona U19 11 : 00 Europa U19
Stadium Casablanca U19 11 : 00 Ebro U19
Lleida U19 11 : 00 Real Zaragoza U19
Cerdanyola d. Vallès U19 15 : 00 El Olivar U19
Sabadell U19 PSTP Gimnàstic U19
Jàbac i Terrassa U19 15 : 15 Huesca U19
Cornellà U19 15 : 30 Espanyol U19
San Francisco U19 16 : 30 Girona U19

Group 4

Córdoba U19 12 : 00 Polillas U19
Recreativo Huelva U19 15 : 15 Séneca U19
Tiro de Pichón U19 17 : 00 Almería U19

Group 5

La Cruz U19 15 : 00 Extremadura UD U19
Móstoles U19 PSTP Getafe U19
Trival Valderas U19 PSTP Burgos U19
Rayo Majadahonda U19 PSTP Rayo Vallecano U19

Group 6

Unión Viera U19 11 : 00 UD San Fernando U19
Marítima U19 13 : 00 Maspalomas U19
RC Victoria U19 13 : 00 Arucas U19
Puertos Las Palmas U19 13 : 00 Huracán U19

Group 7

Roda U19 14 : 30 Valencia U19
Levante U19 15 : 00 Hércules U19
Talavera U19 15 : 00 Archena U19
UCAM Murcia U19 15 : 00 Real Murcia U19

Spain – Liga Nacional Juvenil

Canarias – Gran Canaria

Teguise U19 12 : 30 Guía U19
Villa Santa Brígida U19 17 : 00 RC Victoria U19 II

Group 1

Victoria CF U19 11 : 00 Compostela U19
Valladares U19 15 : 00 Rápido Bouzas U19
UD Ourense U19 PSTP Alondras U19
Pontevedra U19 15 : 00 EF Lalín U19
Coruxo U19 PSTP Areosa U19
Deportivo Coruña U19 II 15 : 30 Arosa U19
Lugo U19 II 15 : 30 Villalbés U19
O Val U19 PSTP Coruña Montañeros U19

Group 10

Académico Murcia U19 15 : 00 Los Garres U19
Lorca CFB U19 II 15 : 00 Cartagena FC U19
Lorquí U19 15 : 30 Muleño U19
Águilas U19 16 : 00 Torre Pacheco U19
Mediterraneo U19 16 : 00 EF San Miguel U19
Pinatar U19 17 : 30 Lorca Deportiva U19

Group 11

Mérida U19 11 : 00 Cacereño U19
CP Don Bosco U19 15 : 00 Badajoz U19 II
Imperio Mérida U19 15 : 15 Ciudad Plasencia U19
Academia Extremadura U19 15 : 30 Santa Amalia U19
Olivenza U19 15 : 30 Castuera U19
Moralo U19 15 : 30 Diocesano U19
Chinato U19 15 : 30 Emérita Augusta U19

Group 12

San Fernando CD U19 PSTP Móstoles U19 II
Alcobendas U19 PSTP Rayo Alcobendas U19
Fuenlabrada U19 15 : 00 Boadilla U19
Torrejón U19 15 : 00 Leganés U19 II
Moratalaz U19 15 : 00 Getafe U19 II
Canillas U19 15 : 00 Atl Madrileño U19 II

Group 13

Mortadelo U19 15 : 00 Arenas de Armilla U19
Marbella U19 17 : 30 UD San Pedro U19

Group 14

Balón de Cádiz 12 : 00 Atlético Antoniano U19
Fundación Lucena U19 16 : 00 Puente Genil U19
San Roque Cádiz U19 17 : 30 Algeciras U19

Group 15

Albacer U19 15 : 00 EFB La Roda U19
Toledo U19 II 15 : 00 Dinamo Guadalajara U19
Torrijos U19 15 : 00 Conquense U19
Illescas U19 15 : 00 Odelot Toletum U19
Atlético Tomelloso U19 15 : 30 Calvo Sotelo U19
Mora U19 15 : 30 Ciudad de Talavera U19
Valdepeñas U19 16 : 00 Albacete U19 II
Élite Talavera U19 16 : 00 Azuqueca U19
Atlético Puertollano U19 17 : 00 Hellín U19

Group 16

AD San Juan U19 II 11 : 00 Amigó U19
Izarra U19 11 : 00 Burladés U19
Cirbonero U19 11 : 00 Beti Onak U19
Lagunak U19 15 : 00 Huarte U19
Peña Sport U19 15 : 00 Txantrea U19 II
Idoya U19 15 : 30 Ardoi U19

Group 17

Cervantes U19 10 : 00 Nueva Montaña U19
Atlético Perines U19 II 10 : 30 Vimenor U19
Bansander U19 II 10 : 30 Bezana U19
Textil Escudo U19 16 : 00 Colindres U19
Castro U19 17 : 00 Ribamontán al Mar U19

Group 2

Llanera U19 12 : 00 Caudal U19
Llanes U19 15 : 00 Codema U19
Llano U19 15 : 00 Lealtad U19
Roces U19 II 15 : 00 Veriña U19
Manuel Rubio U19 15 : 15 Colegio Inmaculada U19
Vallobín U19 15 : 30 Langreo U19
Avilés Stadium U19 16 : 00 Covadonga U19
Astur U19 17 : 00 Navarro U19

Group 3

Isoba U19 11 : 30 Gimnástica Segoviana U19
Peña León U19 14 : 45 Real Valladolid U19 II
Parquesol U19 14 : 45 Sur U19
Colegios Diocesanos U19 15 : 00 La Salle Palencia U19
Atlético Pinilla U19 15 : 00 Ponferradina U19
CD Victoria U19 15 : 00 Puente Castro U19
Zamora U19 15 : 15 UD Santa Marta U19 II

Group 4

Athletic Bilbao U19 II 10 : 00 Durango U19
Deusto U19 10 : 30 Indartsu U19
Beasain U19 15 : 00 Hernani U19
Amorebieta U19 15 : 00 Barakaldo U19
Vasconia U19 15 : 30 Getxo U19
Real Sociedad U19 II 15 : 30 Antiguoko U19 II

Group 5

Oyonesa U19 II 11 : 00 Villegas U19
River Ebro U19 14 : 00 Comillas U19
Calahorra U19 14 : 30 Mareo U19
Yagüe U19 15 : 00 Logroño U19
Varea U19 15 : 00 Alfaro U19
UD Logroñés U19 II 17 : 30 Náxara U19

Group 6

Helios U19 11 : 30 Escuela U19
Borja U19 14 : 45 Ebro U19 II
Amistad U19 15 : 00 Stad. Casablanca U19 II
Ejea U19 15 : 00 Santo Domingo U19
Actur Pablo Iglesias U19 15 : 00 Utebo U19
Alcañiz U19 16 : 00 Racing Club Zaragoza U19

Group 7

Gimnàstic U19 II 10 : 30 Sant Andreu U19
Manlleu U19 PSTP Badalona U19
Llagostera U19 15 : 00 Damm U19 II
Prat U19 16 : 00 Bellvitge U19
Vila Seca U19 16 : 00 Sants U19
La Floresta U19 16 : 00 Gimnàstic Manresa U19
Mataró U19 17 : 00 Grama U19

Group 8

CF San José U19 11 : 00 CD Don Bosco U19
Torre Levante U19 II 15 : 00 La Nucía U19
Paterna U19 16 : 00 Roda II
Celtic Elche U19 16 : 00 Vilamarxant U19
Intangco U19 16 : 00 Valencia U19 II
Racing Algemesí U19 16 : 00 Levante U19 II

Group 9

Alaior U19 10 : 30 Manacor U19
Platges Calvià U19 13 : 30 Blanc i Blava U19
Penya Arrabal U19 II 13 : 30 Portmany U19
Atlético Baleares U19 15 : 30 La Unión Palma U19
Ferriolense U19 15 : 30 Menorca U19
La Salle U19 16 : 00 Penya Ciutadella U19
Sporting Ciutat U19 16 : 00 Calvià Atlético U19
Constància U19 17 : 15 CIDE U19

Spain – Primera División Femenina

Sevilla 11 : 00 Rayo Vallecano
Espanyol 15 : 30 Sporting de Huelva

Spain – Segunda División Femenina

Cáceres 15 : 00 Córdoba
Albacete PSTP Almassora
Levante II 15 : 30 Alhama
Real Unión de Tenerife 19 : 00 Valencia II

Spain – Primera Nacional Femenina

Group 1

Racing Santander II 15 : 00 Castro
Viajes Interrías 15 : 30 Atlético Arousana

Group 2

Castejón 15 : 00 Osasuna II
Añorga 15 : 00 Bizkerre
Tolosa 15 : 30 Arratia

Group 3

Riudoms 14 : 30 Sant Gabriel

Group 4

Almería 15 : 30 Sevilla II

Group 5

Tres Cantos 17 : 00 Madrid III

Group 6

Achamán 17 : 00 Las Torres
La Garita 19 : 00 Unión Viera

Group 7

Villarreal II 12 : 00 Albacete II

Spain – Supercopa Femenina

Levante 19 : 45 Atlético Madrid

Sudan – Sudani Premier League

Alamal Atbara 13 : 15 Al Merreikh
Al Ahly Shendi 13 : 15 Al Shorta
Al Hilal Kadougli 16 : 00 Merreikh El-Fasher

Syria – Premier League

Al Jaish 12 : 00 Al-Horgelah
Al Ittihad 12 : 00 Al Wahda
Hottin 12 : 00 Al Shorta
Al Karama 12 : 00 Jabala
Foutoua 12 : 00 Wathba
Al Taliya 12 : 00 Tishreen
Al Sahel 12 : 00 Horriya

Tanzania – Ligi kuu Bara

Coastal Union PSTP Azam
Dodoma Jiji PSTP JKT Tanzania
Tanzania Prisons PSTP KMC
Simba PSTP Mtibwa Sugar

Thailand – Thai League 2

Lampang PSTP Navy
Udon Thani PSTP Phrae United
Khon Kaen United PSTP Chiangmai
Chiangmai United PSTP Khonkaen
Nakhon Pathom PSTP Nong Bua Pitchaya

Thailand – Thai League 3

BKK-Perimeter

Prime Bangkok CANC Inter Bangkok
Bangkok CANC Thonburi United
Nonthaburi CANC Army

East

ACDC CANC Rayong United
Chanthaburi CANC Pattaya Discovery

North

Wat Bot City CANC Phitsanulok
Chiangrai CANC Northern Tak United

North East

Mahasarakham United CANC Huai Thalaeng United
Khonkaen Mordindang CANC Surin Sugar

South

Satun United CANC Pattani
Nakhon Si United CANC Trang
Songkhla CANC Surat Thani City

West

Kanjanapat Group CANC Hua Hin City
Kanchanaburi CANC Bang Pa-in
Ang Thong CANC Raj Pracha

Tunisia – Ligue 1

Ben Guerdane PSTP Olympique Béja
Métlaoui PSTP Rejiche
Etoile du Sahel PSTP Stade Tunisien
Soliman PSTP CS Sfaxien
Monastir PSTP Tataouine
ES Tunis PSTP Club Africain
Bizertin PSTP Kairouan
Soliman 13 : 00 Club Africain
Ben Guerdane 13 : 00 Kairouan

Turkey – Süper Lig

Konyaspor 10 : 30 Göztepe
Istanbul Basaksehir 13 : 00 Sivasspor
Gaziantep FK 13 : 00 Kayserispor
Antalyaspor 16 : 00 Trabzonspor

United Arab Emirates – Arabian Gulf League

Khorfakkan 13 : 00 Al Jazira
Al Dhafra 13 : 00 Al Wasl
Al Wahda 16 : 00 Bani Yas

Uruguay – Primera División

Danubio 13 : 00 Cerro Largo
Cerro 20 : 00 Peñarol

USA – MLS Next U17

Inter Miami U17 CANC Chargers U17

Vietnam – V.League 1

Song Lam Nghe An 10 : 00 Binh Dinh
Binh Duong 10 : 00 Thanh Hóa
Viettel 12 : 15 Hai Phong

Wales – Premier League

Caernarfon Town PSTP Aberystwyth Town
Cefn Druids PSTP Barry Town United
Flint Town United PSTP The New Saints
Penybont PSTP Connah’s Quay

World – Club Friendlies

Club Friendlies 3

Zemplín Michalovce Mladosť Kalša
Varaždin Hrvatski Dragovoljac
Septemvri Sofia CSKA 1948 Sofia
Vasas Paksi SE
Lahti EIF
Anderlecht Union Saint-Gilloise
Isloch Shakhtyor
Tulevik Vaprus
Metalac GM Zemun
Śląsk Wrocław Novi Pazar
Ślęza Wrocław Miedź Legnica
Stomil Olsztyn 09 : 00 Huragan Morąg
Újpest 09 : 00 Szeged 2011
Hanácká CANC Prostějov
Etar 09 : 30 Spartak Pleven
Bełchatów CANC Znicz Pruszków
Vysočina Jihlava CANC Sokol Živanice
Minai 10 : 00 Kisvárda
Slavoj Vyšehrad 10 : 00 Chrudim
Osijek 10 : 00 Fehérvár
Gyirmót 10 : 00 Zalaegerszegi TE
Hodonín CANC Znojmo
Ružomberok 10 : 00 Liptovský Mikuláš
Salzburg 10 : 30 Vorwärts Steyr
Odra Opole 11 : 00 Polonia Bytom
FC Schaffhausen CANC YF Juventus
Gleisdorf 09 CANC Lafnitz
Hertha CANC Vorwärts Steyr
Senica 11 : 00 Líšeň
B 93 11 : 00 Roskilde
Nordsjælland 11 : 00 FC Helsingør
FC Schaffhausen 11 : 00 St. Gallen II
Widzew Łódź 11 : 00 Elana Toruń
Lyngby 11 : 00 HIK
HB Køge 11 : 00 Holbæk B&I
Zlín II CANC Prostějov
Brønshøj 11 : 00 AB Tårnby
Beroe 11 : 30 Yantra 2019
Næstved 11 : 30 Slagelse B&I
Cracovia Kraków 12 : 00 Nieciecza
Wisła Kraków 12 : 00 Žilina
Wisła Płock 12 : 00 Wigry Suwałki
Young Boys 12 : 00 Stade Lausanne-Ouchy
Sereď 12 : 00 Dukla Banská Bystrica
Randers 12 : 00 Esbjerg
Brøndby 12 : 00 Kolding IF
Resovia Rzeszów 12 : 00 Hutnik Kraków
Gorica 12 : 00 Tabor Sežana
Fremad Amager 12 : 00 Avarta
Oulu 12 : 45 RoPS
Wil CANC Zürich
St. Pölten 13 : 00 Blau-Weiß Linz
Austria Wien 13 : 00 Horn
Salzburg 13 : 00 Amstetten
Ried 13 : 00 Juniors OÖ
Ružomberok CANC Lipany
Liefering 13 : 00 Swarovski Tirol
Mariupol’ 13 : 00 Raków Częstochowa
Kriens 13 : 00 Luzern
Servette 13 : 00 Neuchâtel Xamax
Puskás 13 : 00 Újpest
Hajduk Split 13 : 00 Croatia Zmijavci
Nitra 13 : 00 Púchov
Górnik Łęczna 13 : 00 Stal Rzeszów
Śląsk Wrocław II 13 : 00 Stal Brzeg
Slaven Koprivnica 13 : 00 Sesvete
Celje 13 : 00 Nafta
Hartberg 13 : 30 Austria Klagenfurt
Diósgyőr 13 : 30 Mezőkövesd-Zsóry
Basel 13 : 30 Chiasso
Grasshopper 14 : 00 Austria Lustenau
St. Gallen 14 : 00 Rheindorf Altach
LASK 14 : 00 Lafnitz
NJS 14 : 00 PK-35
Young Boys 15 : 00 Aarau
Weiz CANC Grazer AK
Puskás 15 : 30 Szombathelyi Haladás
MTK 16 : 00 Honvéd
Ried CANC Admira II

Club Friendlies 4

Chemik Bydgoszcz 11 : 00 Sokół Kleczew
Soroksár SC 12 : 00 Pécsi MFC
Akademija Pandev 12 : 00 Borec
Bytovia Bytów 13 : 00 Nielba Wągrowiec

World – Arena Cup

Lokomotiva Zagreb 10 : 00 Šibenik
Međimurje Čakovec 13 : 30 Istra 1961

World – Club Friendlies Women

Freiburg 13 : 00 Basel

Zambia – Super League

Green Buffaloes 11 : 00 Kabwe Warriors
Nkana 13 : 00 ZESCO United
Red Arrows 13 : 00 NAPSA Stars
Kitwe United 13 : 00 Lumwana Radiants
Prison Leopards 13 : 00 Forest Rangers
Indeni 13 : 00 Buildcon