16 December 2020

0
89

England – Premier League

Arsenal 18 : 00 Southampton
Leeds United 18 : 00 Newcastle United
Leicester City 18 : 00 Everton
Fulham 20 : 00 Brighton & Hove Albion
West Ham United 20 : 00 Crystal Palace
Liverpool 20 : 00 Tottenham Hotspur

England – Championship

Derby County 17 : 30 Swansea City
Middlesbrough 19 : 00 Luton Town
Blackburn Rovers 19 : 45 Rotherham United
Cardiff City 19 : 45 Birmingham City
Coventry City 20 : 00 Huddersfield Town
Reading 20 : 00 Norwich City

France – Ligue 1

Angers SCO 18 : 00 Strasbourg
Dijon 18 : 00 Lille
Montpellier 18 : 00 Metz
Nîmes 18 : 00 Nice
Reims 18 : 00 Nantes
Bordeaux 20 : 00 Saint-Etienne
Olympique Lyonnais 20 : 00 Brest
Monaco 20 : 00 Lens
PSG 20 : 00 Lorient
Rennes 20 : 00 Olympique Marseille

Germany – Bundesliga

Schalke 04 17 : 30 Freiburg
Bayern Munich 19 : 30 Wolfsburg
Hoffenheim 19 : 30 RB Leipzig
Köln 19 : 30 Bayer Leverkusen
Arminia Bielefeld 19 : 30 Augsburg

Italy – Serie A

Juventus 17 : 30 Atalanta
Fiorentina 19 : 45 Sassuolo
Genoa 19 : 45 Milan
Internazionale 19 : 45 Napoli
Parma 19 : 45 Cagliari
Spezia 19 : 45 Bologna
Hellas Verona 19 : 45 Sampdoria

Netherlands – KNVB Beker

Almere City 15 : 30 VVV
De Graafschap 17 : 45 PSV
Ajax 20 : 00 Utrecht

South America – CONMEBOL Libertadores

Palmeiras 00 : 30 Libertad
Santos 22 : 15 Grêmio

Spain – La Liga

Barcelona 20 : 00 Real Sociedad

Spain – Copa del Rey

Poblense 13 : 00 Olot
Coruxo 14 : 15 Málaga
Lealtad 14 : 30 Alcorcón
Burgos 15 : 00 FC Andorra
Quintanar del Rey 17 : 00 Sporting Gijón
L’Hospitalet 17 : 00 Almería
San Fernando CD 17 : 00 Castellón
Córdoba 17 : 00 Albacete
Haro Deportivo 17 : 30 Linense
Racing Murcia 18 : 00 Levante
Cardassar 18 : 00 Atletico Madrid
Terrassa 18 : 00 Valencia
Las Rozas 18 : 00 Mirandés
Llagostera 18 : 00 Espanyol
Ibiza Islas Pitiusas 18 : 00 Sabadell
Atlético Baleares 18 : 00 Fuenlabrada
Amorebieta 18 : 00 UD Logroñés
Inter de Madrid 18 : 00 Linares Deportivo
Guijuelo 18 : 30 Mallorca
Numancia 18 : 30 Lorca Deportiva
Rayo Majadahonda 18 : 30 Yeclano
Gimnástica Torrelavega 18 : 45 Real Zaragoza
Marbella 19 : 00 Lleida Esportiu
Calahorra 19 : 30 La Nucía
Zamora 19 : 30 SD Logroñés
Buñol 20 : 00 Elche
Rincón 20 : 00 Deportivo Alavés
Leioa 20 : 00 Villarreal
Marino 20 : 00 Cornellà

Andorra – 1a Divisió

Sant Julià 19 : 30 Atlètic Club d’Escaldes
Penya Encarnada 19 : 30 Engordany

Argentina – Primera A

San Lorenzo 23 : 00 Estudiantes La Plata

Armenia – First League

Urartu II 10 : 00 West Armenia
Pyunik II 10 : 00 BKMA
Sevan 10 : 00 Ararat II
Shirak II 10 : 00 Alashkert II

Australia – Victoria NPL Youth League

St. Albans Saints U20 CANC Heidelberg United U20
Eastern Lions U20 CANC Green Gully U20
South Melbourne U20 CANC Melbourne Knights U20
Port Melbourne U20 CANC Altona Magic U20
Oakleigh Cannons U20 CANC Dandenong Thunder U20
Bentleigh Greens U20 CANC Dandenong City U20
Hume City U20 CANC Avondale Heights U20

Austria – Cup

Wolfsberger AC 15 : 00 Amstetten
LASK 17 : 00 Elektra
Salzburg 19 : 30 Rapid Wien

Belgium – First Division A

Antwerp 17 : 45 Zulte-Waregem
AS Eupen 17 : 45 Genk
Gent 20 : 00 Waasland-Beveren
Kortrijk 20 : 00 Standard Liège

Bolivia – Primera División

Aurora 23 : 30 Bolívar
Guabirá 00 : 00 Royal Pari
Atlético Palmaflor 19 : 00 The Strongest

Brazil – Serie B

Cruzeiro 00 : 30 CSA
Vitória 00 : 30 Juventude
Brasil de Pelotas 19 : 30 Botafogo SP
Guarani 22 : 15 AD Confiança
Chapecoense 22 : 15 Náutico

Brazil – State Leagues

Capixaba

Rio Branco-VN 22 : 00 Real Noroeste

Matogrossense

Nova Mutum EC 19 : 30 Luverdense

Piauiense

Altos 18 : 45 4 de Julho
Ríver 19 : 00 Timon

Sul-Matogrossense

Aquidauanense 19 : 00 Comercial MS

Carioca 2

Nova Iguaçu 18 : 00 Sampaio Corrêa RJ

Brazil – Catarinense 3

Nação 19 : 00 Orleans
Atlético Itajaí 19 : 00 Batistense
Carlos Renaux 19 : 00 Atlético Catarinense
Jaraguá 19 : 00 Porto SC

Brazil – Copa Paulista

XV de Piracicaba 18 : 00 Marília
Portuguesa 22 : 00 São Bernardo

Brazil – CBF Brasileiro U20

Fluminense U20 18 : 00 Flamengo U20

Brazil – Copa do Nordeste U20

Sport Recife U20 23 : 00 AD Confiança U20
CSA U20 23 : 00 Fluminense PI U20
Ceará U20 18 : 00 Santa Cruz U20
Jaciobá U20 18 : 00 Globo U20

Brazil – Pernambucano Women

Ferroviário Bezerros PSTP Íbis
Sport Recife PSTP Náutico

Brazil – Mineiro Women

Cruzeiro 18 : 00 Ipatinga
América Mineiro 18 : 00 Atlético Mineiro

Brazil – Paraibano Women

1st ranked Group A 2nd ranked Group A
1st ranked Group B 2nd ranked Group B

Bulgaria – First League

Tsarsko selo 15 : 30 Beroe

Burkina Faso – 1ère Division

Rahimo Royal
Vitesse Salitas

Chile – Primera División

O’Higgins PSTP Universidad Católica
Palestino 13 : 30 Santiago Wanderers
Deportes Iquique 21 : 00 Universidad Concepción

Chile – Segunda División

Linares Unido 21 : 00 Lautaro de Buin

Congo DR – Ligue 1

Renaissance 12 : 30 Don Bosco
TP Mazembe 14 : 30 Rangers

Costa Rica – Primera División

Semi-finalist 2 Semi-finalist 1

Croatia – 2. HNL

Junak 12 : 00 Sesvete
Dubrava Zagreb 12 : 00 Orijent 1919

Croatia – Cup

Rudeš 12 : 00 Dinamo Zagreb
GOŠK Dubrovnik PSTP Slaven Koprivnica
Varaždin 15 : 00 Rijeka

Cyprus – Cup

Alki Oroklini 15 : 00 Ethnikos Achna

Czech Republic – Czech Liga

Zbrojovka Brno 13 : 00 Slovácko
Slovan Liberec 13 : 00 Opava
Sparta Praha 15 : 00 Pardubice
Zlín 17 : 00 Slavia Praha

Denmark – DBU Pokalen

SønderjyskE 15 : 30 Lyngby
AGF 17 : 30 Horsens

Egypt – Premier League

Aswan 12 : 30 El Geish
Ceramica Cleopatra 15 : 00 National Bank of Egypt
Wadi Degla 17 : 30 Al Mokawloon

England – Non League Div One

Southern Central

Kidlington PSTP Aylesbury United

Southern South

Highworth Town PSTP Basingstoke Town

England – Counties Leagues

Combined Counties League Premier

Colliers Wood United 19 : 30 Southall

North West Counties League Premier

Longridge Town PSTP Warrington Rylands

United Counties League Premier

Anstey Nomads PSTP Rugby Town
Holbeach United PSTP Boston Town
Northampton ON Chenecks 19 : 45 Rothwell Corinthians

Western League Premier

Exmouth PSTP Roman Glass St George
Wellington PSTP Cadbury Heath

England – FA Trophy

Darlington 20 : 00 City of Liverpool

England – Surrey Senior Cup

Carshalton Athletic PSTP Spelthorne Sports
Sutton United CC PSTP Sutton Common Rovers
Colliers Wood United PSTP Corinthian-Casuals
Chipstead 19 : 45 Whyteleafe

England – Sussex Senior Challenge Cup

East Grinstead Town 08 : 00 Horsham

England – Central League Cup

Carlisle United Res. 13 : 00 Fleetwood Town Res.

England – U18 Premier League

Reading U18 13 : 00 Fulham U18

England – U18 Professional Development League

Coventry City U18 12 : 00 Hull City U18

England – WSL Cup

Everton 19 : 00 Manchester United

Europe – UEFA Women’s Champions League

BIIK Kazygurt 06 : 00 Zhytlobud-2
Slavia Praha 13 : 00 Fiorentina
PSG 13 : 30 Górnik Łęczna
Manchester City 15 : 00 Göteborg
Barcelona 16 : 00 PSV
Rosengård 17 : 00 Lanchkhuti
Wolfsburg 17 : 00 Spartak Subotica
Brøndby 17 : 00 Vålerenga
Bayern München 17 : 00 Ajax
Lillestrøm 17 : 30 Minsk
Fortuna Hjørring 18 : 00 Pomurje
Glasgow City 19 : 00 Sparta Praha
Chelsea 19 : 00 SL Benfica

Georgia – Play-offs 2/3

WIT Georgia 09 : 30 Kolkheti Poti
Gori 09 : 30 Merani Martvili

Germany – 2. Bundesliga

Fortuna Dusseldorf 17 : 30 Osnabrück
Paderborn 17 : 30 Eintracht Braunschweig
Holstein Kiel 17 : 30 Nürnberg
Würzburger Kickers 17 : 30 St. Pauli

Germany – 3. Liga

Bayern München II 18 : 00 MSV Duisburg
Viktoria Köln 18 : 00 Uerdingen
Magdeburg 18 : 00 Saarbrücken
Ingolstadt 18 : 00 Hansa Rostock
Meppen 18 : 00 Zwickau

Germany – Regionalliga

Südwest

Bahlinger SC 13 : 00 Elversberg
Mainz 05 II 17 : 00 Rot-Weiß Koblenz
Sonnenhof Großaspach 17 : 00 Homburg

West

Borussia Dortmund II SUSP Rot-Weiß Oberhausen View events
Borussia M’gladbach II 15 : 00 Bonner SC
Preußen Münster 17 : 00 Alemannia Aachen
Rot Weiss Ahlen 18 : 00 Fortuna Köln
Straelen 18 : 30 Homberg
Bergisch Gladbach 18 : 30 Wuppertaler SV

Germany – Oberliga

Hilden PSTP Cronenberger SC

Ghana – Premier League

Aduana Stars Hearts of Oak
Ashanti Gold King Faisal

Gibraltar – Premier Division

Lynx 19 : 00 St Joseph’s

Greece – Super League 1

AEK Athens 17 : 30 Olympiakos Piraeus

Guatemala – Liga Nacional

Xelajú 19 : 05 Deportivo Sanarate

Guinea – Ligue 1

Hafia Fello Star
Santoba Flamme Olympique

Hong Kong – Reserve Division

Kitchee Res. PSTP Southern District Res.
RCFC Res. PSTP Happy Valley Res.

Hungary – NB I

Honvéd 17 : 00 Diósgyőr
Zalaegerszegi TE 17 : 00 MTK
Paksi SE 19 : 15 Ferencvaros
Budafoki MTE 19 : 15 Mezőkövesd-Zsóry

India – Indian Super League

ATK Mohun Bagan 14 : 00 Goa

Indonesia – Liga 1

PSM PSTP Persita
Bhayangkara PSTP Persik Kediri
Persebaya Surabaya PSTP Persija

Iran – Azadegan League

Mes Kerman 10 : 30 Navad Urmia
Gol Reyhan 10 : 30 Khooshe Talaee Saveh
Shahrdari Astara 10 : 30 Esteghlal Mollasani
Havadar 10 : 30 Baadraan
Rayka Babol 10 : 30 Chooka Talesh
Fajr Sepasi 10 : 30 Pars Jam Bushehr
Kheybar Khorramabad 10 : 30 Malavan
Shahin Bushehr 11 : 00 Qashqai
Esteghlal Khuzestan 11 : 00 Arman Gohar

Israel – Ligat ha’Al

Hapoel Hadera 18 : 00 Hapoel Be’er Sheva
Maccabi Tel Aviv 18 : 45 Maccabi Netanya

Israel – State Cup

Hapoel Ra’anana 17 : 00 Hapoel Iksal

Italy – Serie C

Girone A

Pro Vercelli 14 : 00 Livorno

Girone B

Arezzo 14 : 00 Fano
Legnago Salus 14 : 00 Imolese

Girone C

Avellino 14 : 00 Monopoli
Bisceglie 14 : 00 Casertana

Italy – Serie D

Group A

Città di Varese 13 : 30 Folgore Caratese
Arconatese 13 : 30 Borgosesia
Legnano 13 : 30 Bra
Derthona 13 : 30 Casale
PDHAE 13 : 30 Fossano
Casale 13 : 30 Sestri Levante
Saluzzo 14 : 00 Sanremese

Group C

Trento 13 : 30 Union S. Giorgio-Sedico

Group D

Aglianese 13 : 30 Bagnolese
Correggese 13 : 30 Prato
Corticella 13 : 30 Seravezza
Ghivizzano Borgo Mozzano 13 : 30 Pro Livorno
Real Forte Querceta 13 : 30 Mezzolara

Group E

Sangiovannese 13 : 30 Siena

Group F

Porto Sant’Elpidio 13 : 30 Real Giulianova

Group G

Muravera 13 : 30 Giugliano

Group H

Città di Fasano 13 : 30 Real Agro Aversa

Group I

Troina 13 : 30 Castrovillari

Italy – Coppa Italia Primavera

Fiorentina U19 PSTP Milan U19
Juventus U19 PSTP Sampdoria U19
Empoli U19 PSTP TBC
Genoa U19 PSTP Parma U19
Roma U19 PSTP Verona U19
Cagliari U19 PSTP TBC
Internazionale U19 PSTP Crotone U19
Atalanta U19 PSTP Lazio U19

Italy – Coppa Italia Women

Roma CF 13 : 30 Roma

Japan – J1 League

Kawasaki Frontale 10 : 00 Urawa Reds
Yokohama 10 : 00 Gamba Osaka
Shonan Bellmare 10 : 00 Oita Trinita
Shimizu S-Pulse 10 : 00 Vegalta Sendai
Cerezo Osaka 10 : 00 Sagan Tosu
Sanfrecce Hiroshima 10 : 00 Kashiwa Reysol

Japan – J2 League

Mito Hollyhock 10 : 00 Ryūkyū
Tochigi 10 : 00 JEF United
ThespaKusatsu Gunma 10 : 00 Fagiano Okayama
Matsumoto Yamaga 10 : 00 Tokyo Verdy
Júbilo Iwata 10 : 00 Machida Zelvia
Kyoto Sanga 10 : 00 Zweigen Kanazawa
Renofa Yamaguchi 10 : 00 Albirex Niigata
Tokushima Vortis 10 : 00 Omiya Ardija
Ehime 10 : 00 Avispa Fukuoka
Giravanz Kitakyushu 10 : 00 Montedio Yamagata
V-Varen Nagasaki 10 : 00 Ventforet Kofu

Jordan – 1st Division

Ittihad Al Ramtha 12 : 00 Al Jalil
Al Yarmouk 12 : 00 Blama
Mansheyat 12 : 00 Sama Al Sarhan

Kosovo – Cup

Besa Pejë 11 : 30 Istogu
Flamurtari 11 : 30 Drenasi
Onix Banjë 11 : 30 Llapi
A&N 11 : 30 Kika
Kosova VR 11 : 30 Prishtina
Dardana 11 : 30 Ballkani

Malta – National Amateur League

Birzebbuga 19 : 45 Marsaskala

Malta – FA Trophy

Mqabba 16 : 30 San Gwann

Malta – First Division Women

Mtarfa 19 : 30 Mosta

Mauritania – Premier League

Garde Nationale Concorde
Nouakchott King’s Nouadhibou

Mexico – Liga Premier Serie A

Zitacuaro 17 : 00 CAFESSA Jalisco
Irapuato 21 : 00 Cruz Azul Hidalgo
Mineros de Fresnillo 22 : 00 Reboceros La Piedad

N/C America – Concacaf Champions League

Olimpia 01 : 00 Montreal Impact
Tigres UANL 03 : 30 New York City

Nigeria – NPFL

Kano Pillars 15 : 00 Katsina United
Heartland 15 : 00 Nasarawa United
Wikki Tourist 15 : 00 Plateau United
Kwara United 15 : 00 Enyimba
Abia Warriors 15 : 00 Rivers United
Enugu Rangers 15 : 00 Akwa United
Dakkada 15 : 00 Jigawa Golden Stars
Sunshine Stars 15 : 00 Ifeanyi Uba
Lobi Stars 15 : 00 MFM
Warri Wolves 15 : 00 Adamawa United

North Macedonia – First League

Shkendija 12 : 00 Pelister
Belasica 12 : 00 Vardar
Makedonija GjP 12 : 00 Renova
Shkupi 12 : 00 Struga
Rabotnički 12 : 00 Borec
Sileks 12 : 00 Akademija Pandev

Northern Ireland – Premiership Development League

Cliftonville U20 PSTP Glenavon U20
Glentoran U20 PSTP Carrick Rangers U20
Linfield U20 PSTP Larne U20
Portadown U20 PSTP Crusaders U20

Norway – Eliteserien

Odd 17 : 00 Molde

Palestine – West Bank 1st Division

Hillal Ariha 13 : 00 Islami Kalkelea

Poland – Ekstraklasa

Lech Poznań 19 : 30 Pogoń Szczecin

Poland – II Liga

Sokół Ostróda 15 : 15 Stal Rzeszów

Portugal – Campeonato de Portugal Prio

Group B

Felgueiras 1932 PSTP Camacha

Group C

Marítimo II PSTP Salgueiros
Pedras Rubras PSTP União Madeira

Group H

Moura 20 : 00 Lagos

Portugal – Taça da Liga

Porto 18 : 45 Paços de Ferreira
Benfica 21 : 00 Vitoria Guimaraes

Portugal – 1a Divisão Women

Torreense 20 : 30 Marítimo

Réunion – Regionale 1

Saint-Pauloise 16 : 30 Saint-Pierroise

Romania – Liga I

Argeș 15 : 00 Hermannstadt
Voluntari 17 : 30 Chindia Târgovişte

Russia – Premier League

Sochi 15 : 00 Dinamo Moscow
Rotor Volgograd 15 : 00 Arsenal Tula
Zenit 17 : 00 Spartak Moscow

Rwanda – National Soccer League

Espoir PSTP Police
Musanze PSTP Gorilla
Rayon Sports PSTP Gasogi United

Saudi Arabia – Division 1

Al Najoom 12 : 00 Najran
Al Shoalah 12 : 05 Al Ta’ee
Ohod 12 : 35 Al Nahdha
Al Khaleej 14 : 25 Al Bukayriyah

Saudi Arabia – King’s Cup

Damak 12 : 35 Al Taawon
Al Quadisiya 14 : 25 Al Shabab
Al Nassr 17 : 20 Al Raed

Scotland – Football League

Dalbeattie Star 19 : 45 East Kilbride
BSC Glasgow 19 : 45 Stirling University
East Stirlingshire 19 : 45 Gala Fairydean Rovers

Scotland – League Cup

Livingston 19 : 45 Ross County
St. Mirren 20 : 00 Rangers

Serbia – Super Liga

Inđija 12 : 00 Bačka Topola
Partizan 13 : 00 Mladost Lučani
Rad Beograd 13 : 00 Spartak Subotica
Zlatibor Čajetina 13 : 00 Mačva Šabac
Bačka Palanka 13 : 00 Radnički Niš
Napredak 15 : 00 Novi Pazar
Javor Ivanjica 15 : 00 Voždovac
Radnik Surdulica 15 : 00 Čukarički
Metalac GM 15 : 00 Crvena Zvezda

Slovakia – Super Liga

Zlaté Moravce 13 : 00 Spartak Trnava
Zemplín Michalovce 13 : 00 Ružomberok
Nitra 13 : 00 Trenčín
Slovan Bratislava 17 : 15 Žilina

Slovenia – 1. SNL

Tabor Sežana 12 : 00 Gorica
Celje 14 : 00 Koper
Domžale 16 : 00 Aluminij

South Africa – PSL

Black Leopards 13 : 30 TTM
AmaZulu 15 : 30 Golden Arrows
Orlando Pirates 17 : 30 Chippa United
Bloemfontein Celtic 17 : 30 Baroka

South Africa – 1st Division

JDR Stars 13 : 30 Free State Stars
Polokwane City 13 : 30 Cape United
Steenberg United 13 : 30 Cape Town Spurs
Pretoria Callies 13 : 30 University of Pretoria

South America – CONMEBOL Sudamericana

Universidad Católica 00 : 30 Vélez Sarsfield
Defensa y Justicia 22 : 15 Bahia

Spain – Tercera Division

Group 13

UCAM Murcia II 15 : 00 El Palmar
EDMF Churra 19 : 30 SFC Minerva
Olímpico Totana 19 : 30 Plus Ultra

Group 14

Aceuchal 19 : 30 Calamonte
Chinato 19 : 30 Extremadura UD II

Group 18

Almansa 19 : 00 Manchego

Group 2

Real Avilés 14 : 45 Caudal

Group 5

Vilafranca 18 : 00 Pobla Mafumet

Group 6

Silla 17 : 00 Vilamarxant
Paterna 19 : 00 Acero

Group 9

Huétor Tájar 17 : 00 Almería II
Estepona 18 : 30 Vélez

Spain – Autonómicas

C Valenciana – Gr 1

Vila d’Onda 19 : 30 Cabanes

C Valenciana – Gr 4

Canals 19 : 30 Muro

C Valenciana – Gr 6

Tháder 20 : 00 Petrelense

Spain – División de Honor Juvenil

Group 4

Dos Hermanas SA U19 San Félix U19
Málaga U19 Tiro de Pichón U19
Granada U19 Rusadir U19
26 de Febrero U19 Maracena U19
Santa Fe U19 Vázquez Cultural U19
Polillas U19 Castilleja U19
Nervión U19 Recreativo Huelva U19
Córdoba U19 Real Betis U19
Calavera U19 Sanluqueno U19
Sevilla U19 Cádiz U19

Group 5

La Cruz U19 18 : 00 Real Madrid U19

Spain – Liga Nacional Juvenil

Group 1

O Val U19 16 : 30 Deportivo Coruña U19 II

Group 13

Real Jaén U19 Atlético Jaén U19
Atarfe Industrial U19 Mortadelo U19
Málaga U19 II 16 : 00 Arenas de Armilla U19
UD San Pedro U19 17 : 00 Granada U19 II

Group 14

Algeciras U19 18 : 00 Balón de Cádiz

Group 17

Racing Santander U19 II 18 : 00 Atlético Perines U19 II

Group 2

Romanón U19 14 : 45 Sporting Gijón U19 II
Codema U19 14 : 45 Llanes U19
Lealtad U19 17 : 00 Llano U19
Real Oviedo U19 II 17 : 00 Avilés Stadium U19
Veriña U19 18 : 00 Roces U19 II
Navarro U19 18 : 00 Caudal U19
Langreo U19 18 : 00 Covadonga U19
Quirinal U19 18 : 00 Llanera U19
Colegio Inmaculada U19 18 : 15 Manuel Rubio U19
Alcázar U19 18 : 30 Astur U19

Group 3

Real Valladolid U19 II 17 : 45 Zamora U19

Group 5

Varea U19 18 : 00 Tedeón U19

Spain – Primera División Femenina

Rayo Vallecano 15 : 00 Sporting de Huelva
Sevilla 16 : 00 Levante

Spain – Primera Nacional Femenina

Group 4

Santa Teresa II Almería
Cáceres II 16 : 00 Málaga II

Group 5

DNS de Belen 17 : 00 San Pío X

Switzerland – Super League

Luzern 17 : 15 Zürich
Basel 19 : 30 Young Boys
St. Gallen 19 : 30 Lugano

Thailand – Thai League 3

BKK-Perimeter

Welfare Royal Air Force 08 : 30 North Bangkok University
Army 08 : 30 Muangnont
Bangkok 08 : 30 Grakcu Sai Mai United
Prime Bangkok 08 : 30 Kasem Bundit University
Inter Bangkok 08 : 30 Thonburi United
Siam 08 : 30 Samut Prakan
Chamchuri United 09 : 00 Nonthaburi

East

ACDC 08 : 30 Royal Thai Fleet
Rayong United 08 : 30 Bankhai United
Kohkwang 08 : 30 Banbueng
Kabin United 08 : 30 Sa Kaeo City
Marines Eureka 10 : 00 Pattaya Discovery
Cha Choeng Sao 11 : 30 Chanthaburi

North

Northern Tak United 08 : 30 See Kwae
Wat Bot City 08 : 30 Kamphaeng Phet
Chiangrai Lanna 09 : 00 Phitsanulok
Uttaradit 09 : 00 Chiangrai
Lamphun Warrior 11 : 00 Maejo United

North East

Muang Loei United 08 : 30 Surin Sugar
Chaiyaphum United 08 : 30 Yasothon
Surin 09 : 00 Khonkaen Mordindang
Ubon Kruan Apat 09 : 00 Udon United
Huai Thalaeng United 11 : 00 Sakon Nakhon

South

Jalor City 09 : 00 Nakhon Si United
Surat Thani FC 09 : 00 Surat Thani City
Krabi 09 : 00 Trang
Satun United 09 : 00 Nara United
Songkhla 09 : 15 Patong City

West

Kanjanapat Group 08 : 30 Saraburi United
Samut Songkhram 08 : 30 Kanchanaburi
Muangkan United 08 : 30 Ang Thong
Assumption United 08 : 30 IPE Samut Sakhon
Hua Hin City 09 : 00 Pathum Thani University
Raj Pracha 10 : 00 Bang Pa-in

Tunisia – Ligue 1

TBC 13 : 00 Club Africain

Turkey – Cup

BB Erzurumspor 10 : 00 Esenler Erokspor
Gaziantep FK 11 : 00 Kocaelispor
Alanyaspor 13 : 00 Adanaspor
Trabzonspor 15 : 15 Adana Demirspor
Fenerbahçe 18 : 00 Karacabey Belediyespor

Uganda – Premier League

Kyetume 13 : 00 UPDF
Mbarara City 13 : 00 Express
Vipers 13 : 00 Kitara

Ukraine – Cup

Desna Zorya

USA – MLS Next U17

PDA U17 New York RB U17

Venezuela – Primera División

1st ranked Group A 23 : 30 Deportivo Táchira

Wales – Premier League

Haverfordwest County 19 : 45 Barry Town United