15 January 2021

0
188

France – Ligue 1

Montpellier 20 : 00 Monaco

Germany – Bundesliga

Union Berlin 19 : 30 Bayer Leverkusen

Italy – Serie A

Lazio 19 : 45 Roma

Africa – Africa U17 Cup of Nations Qualification

Burkina Faso U17 16 : 00 Nigeria U17
Côte d’Ivoire U17 19 : 00 Niger U17

Albania – Superliga

Kukësi 17 : 00 Vllaznia Shkodër
Teuta Durrës 17 : 00 Bylis

Algeria – Ligue 1

US Biskra 13 : 00 USM Bel Abbès
Saoura 13 : 30 NA Hussein Dey
Aïn M’lila 13 : 30 Olympique Médéa
ASO Chlef 13 : 30 CA Bordj Bou Arreridj

Algeria – U21 League 1

JS Saoura U21 09 : 00 NA Hussein Dey U21
Aïn M’lila U21 09 : 00 Olympique Médéa U21
ASO Chlef U21 09 : 00 Bordj Bou Arreridj U21
US Biskra U21 09 : 00 USM Bel Abbès U21

Angola – Girabola

Interclube 14 : 30 Progresso

Argentina – Torneo Regional Federal Amateur

Sportivo Guzmán 20 : 10 Deportivo YPF

Argentina – Primera C

Cañuelas 20 : 10 Real Pilar

Argentina – Copa Argentina

Colón 00 : 10 Cipolletti

Bahrain – Premier League

Malkiya 15 : 00 Budaiya
Al Ahli 15 : 00 Busaiteen

Bangladesh – Premier League

Sheikh Russel 10 : 00 Brothers Union

Belgium – First Division A

AS Eupen 19 : 45 Anderlecht

Brazil – Serie B

Cuiabá 00 : 30 Guarani
Figueirense 20 : 30 Brasil de Pelotas
Sampaio Corrêa 22 : 15 Paraná

Brazil – Potiguar 2

Alecrim 18 : 00 Visão Celeste
Parnamirim 18 : 00 Palmeira

Brazil – Copa Santa Catarina

Marcílio Dias 23 : 30 Juventus SC

Brazil – Copa do Brasil U17

Flamengo U17 17 : 45 Fluminense U17
Palmeiras U17 19 : 45 São Paulo U17

Burundi – Ligue A

Muzinga 13 : 00 Athlético Olympic

Chile – Primera División

Unión Española 00 : 30 Universidad Católica
Cobresal 13 : 30 Deportivo Antofagasta
La Serena 20 : 00 Unión La Calera
Curicó Unido 22 : 15 O’Higgins

Chile – Segunda División

Iberia 21 : 00 Colchagua
Independiente 22 : 00 Colina

Colombia – Copa Colombia

Deportivo Pasto 00 : 45 América de Cali
Deportes Tolima PSTP Atlético Nacional

Congo DR – Ligue 1

Sanga Balende 14 : 30 Saint Eloi Lupopo

Costa Rica – Primera División

Cartaginés 02 : 00 Santos de Guápiles

Cyprus – 1. Division

Enosis 16 : 00 AEL
Ermis 17 : 00 Karmiotissa

Cyprus – 2. Division

Aris PSTP Onisilos

Czech Republic – Czech Liga

Teplice 17 : 00 Jablonec

Djibouti – Division 1

GR / SIAF 12 : 00 Police Nationale
Hayabley 14 : 00 Arta / Solar 7
Gendarmerie 16 : 00 Barwaqo / CCO

Egypt – Premier League

El Geish 12 : 30 Wadi Degla
ENPPI 12 : 30 Ceramica Cleopatra
Pyramids 12 : 30 Al Mokawloon

Egypt – Second League

Sers Elyan 12 : 30 El Seka El Hadid
El Zarqa 12 : 30 Tersana
Gomhoreyat Shepin 12 : 30 Petrojet
El Dakhleya 12 : 30 Al Merreikh
ZED 12 : 30 Suez
El Qanah 12 : 30 Nogoom
Al Nasr 12 : 30 Coca-Cola
Porto Suez 12 : 30 Tanta

El Salvador – Primera Division

Sonsonate 01 : 00 FAS

England – Counties Leagues

West Essex PSTP Redbridge
Woodford Town PSTP Walthamstow

England – Premier League 2 Division One

Brighton U23 19 : 00 Tottenham Hotspur U23

England – Premier League 2 Division Two

Aston Villa U23 19 : 00 West Bromwich Albion U23

England – FA Youth Cup

Stoke City U18 PSTP Burton Albion U18
Liverpool U18 PSTP Sutton United U18
Leicester City U18 PSTP Sheffield Wednesday U18

England – Youth Alliance Cup

Shrewsbury Town U18 13 : 00 Morecambe U18

Ethiopia – Premier League

Jimma Aba Jifar 07 : 00 Kedus Giorgis
Welayta Dicha 12 : 00 Sebeta Kenema

France – National 1

Quevilly-Rouen 17 : 00 Le Mans
Cholet 17 : 00 Villefranche
Lyon Duchère 17 : 00 Sète
Stade Briochin 17 : 00 Concarneau
Red Star 17 : 00 Boulogne
Avranches 17 : 30 Laval
Orléans 19 : 00 Créteil

France – Feminine Division 1

Guingamp 17 : 45 Montpellier
Olympique Lyonnais 17 : 45 Stade de Reims
PSG 17 : 45 Bordeaux

Gambia – GFA League

Real de Banjul 16 : 00 Tallinding United
Waa Banjul Football 16 : 00 Fortune

Germany – 2. Bundesliga

Greuther Fürth 17 : 30 Paderborn
Würzburger Kickers 17 : 30 Eintracht Braunschweig

Germany – 3. Liga

Viktoria Köln 18 : 00 Türkgücü München

Ghana – Premier League

Inter Allies 15 : 00 Great Olympics

Honduras – Liga Nacional

Olimpia 01 : 00 Marathón

Hong Kong – Premier League

Kitchee PSTP Pegasus

Iceland – Fotbolti.net Cup A

Grótta 18 : 30 ÍA

Iceland – Fotbolti.net Cup B

Njardvík 19 : 40 Selfoss

India – Indian Super League

East Bengal 14 : 00 Kerala Blasters

India – I-League

Chennai City 08 : 30 Real Kashmir
NEROCA 13 : 30 TRAU

Iran – Persian Gulf Pro League

Nassaji Mazandaran 11 : 30 Machine Sazi
Sepahan 11 : 30 Paykan
Aluminium Arak 11 : 30 Gol Gohar
Saipa 11 : 30 Zob Ahan

Israel – Liga Alef

North A

Hapoel Kfar Kana PSTP Maccabi Tzur Shalom
Ihud Bnei Mejdel Krum PSTP Ironi Tiberias
Hapoel Bu’eine PSTP Maccabi Ironi Tamra

North B

Hapoel Kaukab PSTP Haifa Robi Shapira
Hapoel Bnei Ar’ara ‘Ara PSTP Hapoel Migdal HaEmek
Daburiyya Osama PSTP Tzeirey Taibe

South A

Ironi Or Yehuda PSTP Maccabi Yavne

Israel – Liga Bet

North A

Hapoel Ironi Safed PSTP Ihud Bnei Shfaram
Maccabi Ma’alot Tarshiha PSTP Hapoel Tuba-Zangariyye

North B

Beitar Haifa PSTP MS Kfar Kama
Maccabi Ahi Iksal PSTP Pardes Hanna-Karkur
MS Tirat HaCarmel PSTP Hapoel Beit Shean

South A

Hapoel Qalansawe PSTP Beitar Kfar Saba
Hapoel Kfar Bara PSTP Beitar Ramat Gan
Maccabi Ironi Amishav PT PSTP Hapoel Pardesya Noam

South B

Ironi Modi’in PSTP Maccabi Ironi Sderot
Bnei Eilat PSTP Hapoel Merhavim
Arad PSTP Hapoel Gedera
Beitar Ir Ma’ale Adumim PSTP Shikun HaMizrah
Maccabi Ironi Netivot PSTP MS Be’er Sheva
Beitar Ashdod PSTP Hapoel Yeruham

Israel – State Cup

Nordia Jerusalem PSTP Tira
Maccabi Netanya PSTP Hapoel Bik’at HaYarden
Hapoel Afula PSTP Hapoel Nof HaGalil
Hapoel Jerusalem PSTP Hapoel Rishon LeZion
Sektzia Nes Tziona PSTP Maccabi Petah Tikva
Ashdod PSTP Hapoel Ra’anana

Italy – Serie B

Chievo 18 : 00 Virtus Entella
Vicenza 20 : 00 Frosinone

Jordan – League

Al Sareeh 14 : 00 Al Ramtha
Al Hussein 14 : 00 Sahab
Aqaba 14 : 00 Al Salt

Kenya – Super League

Police 11 : 00 Migori Youth
SoNy Sugar 12 : 00 Talanta
Kibera Black Stars 12 : 00 Vihiga Bullets
Murang’a SEAL 12 : 00 Mwatate United

Malawi – Super League

Blue Eagles 12 : 30 Silver Strikers
MAFCO 12 : 30 TN Stars
Chitipa United 12 : 30 Ekwendeni Hammers

Maldives – Dhivehi Premier League

Maziya 11 : 00 TC Sports Club
Eagles 16 : 00 Green Streets

Malta – Premier League

Sirens 18 : 00 Hamrun Spartans

Malta – Gozo First Division

Xaghra United 18 : 00 Victoria Wanderers

Mauritania – Premier League

Police 16 : 00 Tevragh-Zeïne

Mexico – Liga Premier Serie A

Cañoneros Marina PSTP Ciervos

Mexico – U20 League

Necaxa U20 15 : 00 Atlético San Luis U20
Juárez U20 16 : 00 Tijuana U20

Mexico – U17 League

Necaxa U17 17 : 15 Atlético San Luis U17
Juárez U17 18 : 30 Tijuana U17

Morocco – Botola 2

KAC Kénitra 14 : 00 Racing de Casablanca
Tihad Casablanca 14 : 00 Ittihad Khemisset

Netherlands – Eerste Divisie

Dordrecht 17 : 45 Volendam
Excelsior 17 : 45 Eindhoven
Roda JC 17 : 45 De Graafschap
Go Ahead Eagles 20 : 00 MVV
Helmond Sport 20 : 00 Den Bosch
AZ II 20 : 00 Almere City

Northern Ireland – Premiership

Linfield PSTP Coleraine

Portugal – Primeira Liga

Sporting CP 18 : 30 Rio Ave
Porto 21 : 00 Benfica

Portugal – Liga Revelação U23

Marítimo U23 11 : 00 Estoril U23
Famalicão U23 15 : 00 Belenenses U23

Qatar – U23 League

Al Sailiya U23 14 : 45 Al Kharitiyath U23
Al Duhail U23 14 : 45 Al Sadd U23
Al Gharafa U23 14 : 45 Al Arabi U23

Romania – Liga I

UTA Arad 15 : 00 Viitorul
FCSB 18 : 00 Astra

Saudi Arabia – Pro League

Damak 12 : 55 Al Wahda
Al Raed 15 : 10 Al Nassr
Al Ahli 17 : 10 Al Hilal

Saudi Arabia – Division 2

Al Safa 12 : 15 Kumait
Al Qaisoma 12 : 30 Al Arabi
Al Mojzel 12 : 35 Al Kholood
Al Taqdom 12 : 40 Al Akhdoud
Al-Lewaa 12 : 45 Al Ansar
Al Jandal 12 : 45 Bisha
Al Hjazz 12 : 45 Al Zulfi
Al Entesar 13 : 05 Al-Sadd

Scotland – Championship

Greenock Morton 19 : 45 Dunfermline Athletic

South Africa – 1st Division

Cape United 13 : 30 Bizana Pondo Chiefs

Spain – Tercera Division

Buzanada 21 : 00 Ibarra
Güímar 21 : 00 Tenerife II

Spain – Autonómicas

Canarias – Gran Canaria

SD San Isidro Gáldar PSTP Las Longueras
Teror PSTP Maspalomas
Doramas PSTP San Pedro Mártir
Balos PSTP Valsequillo
Arguineguín PSTP Agaete
Ingenio PSTP RC Victoria

Canarias – La Palma

El Cano PSTP San Andrés y Sauces

Canarias – Tenerife

Orotava PSTP UD Tacoronte
Arguijón PSTP Puerto Cruz
Marino II PSTP Candela
Atlético San Juan PSTP San Isidro
I’Gara PSTP San Miguel

Spain – Liga Nacional Juvenil

Guiniguada U19 20 : 30 Maspalomas U19 II
Unión Pedro Hidalgo U19 20 : 30 Atlético GC U19
Acodetti U19 II 20 : 30 Doramas U19
Daniel Carnevali U19 21 : 00 PC Vecindario U19

Sudan – Sudani Premier League

Tuti 13 : 15 Al Ahli Khartoum
Hilal Obayed 16 : 00 Al Hilal Omdurman
Al Hilal Port Sudan 16 : 00 Al Khartoum

Tanzania – Ligi kuu Bara

Kagera Sugar Gwambina

Turkey – Süper Lig

Gençlerbirliği 16 : 00 Fatih Karagümrük

United Arab Emirates – Arabian Gulf League

Sharjah 13 : 00 Kalba
Hatta 13 : 00 Al Ain
Ajman 16 : 00 Fujairah
Shabab Al Ahli 16 : 00 Al Nasr

Uruguay – Primera División

Nacional 23 : 00 Wanderers

Vietnam – V.League 1

Nam Dinh 11 : 00 Ha Noi

Vietnam – U19 Championship

QNK Quang Nam U19 06 : 15 Dak Lak U19
Ha Noi U19 07 : 00 Công An Nhân Dân U19
Dong Nai U19 07 : 00 Binh Duong U19
Phú Yên U19 07 : 30 Hoang Anh Gia Lai U19
PVF Vietnam U19 08 : 00 Viettel U19
Da Nang U19 08 : 00 Hue U19
Can Tho U19 08 : 00 HV An Giang U19
Long An U19 08 : 00 Dong Thap U19
Hồ Chí Minh U19 08 : 15 Binh Dinh U19
Nam Dinh U19 09 : 00 Thanh Hoa U19
Bến Tre U19 09 : 00 Sài Gòn U19
SLNA U19 10 : 00 Học viện U19
Tien Giang U19 10 : 00 Bình Phước U19

Wales – Premier League

Haverfordwest County PSTP Cardiff MU

World – Club Friendlies

Sandecja Nowy Sącz Odra Wodzisław Śląski
Etar Spartak Pleven
Piast Gliwice Zorya
København 10 : 00 Hvidovre
Lovech 11 : 00 Lokomotiv GO
TPS 11 : 30 Ilves
AGF 13 : 00 Viborg
Osijek 13 : 00 Koper
Legia Warszawa CANC Emirates
Domžale 13 : 00 Bravo
Thun 13 : 30 Lausanne Sport
Antwerp 13 : 30 Lommel
Rijeka 13 : 30 Budafoki MTE
Rapid Wien 14 : 00 Admira
Pogoń Szczecin 14 : 00 Warta Poznań
Austria Wien II 14 : 30 Grazer AK
Lechia Gdańsk 14 : 30 Sokół Ostróda
Vaduz 17 : 30 Dornbirn

Zambia – Super League

Nkwazi 13 : 00 Lusaka Dynamos