15 December 2020

0
146

England – Premier League

Wolverhampton Wanderers 18 : 00 Chelsea
Manchester City 20 : 00 West Bromwich Albion

England – Championship

Queens Park Rangers 17 : 30 Stoke City
AFC Bournemouth 19 : 45 Wycombe Wanderers
Barnsley 19 : 45 Preston North End
Bristol City 19 : 45 Millwall
Nottingham Forest 19 : 45 Sheffield Wednesday
Watford 20 : 00 Brentford

Germany – Bundesliga

Eintracht Frankfurt 17 : 30 Borussia M’gladbach
Hertha BSC 19 : 30 Mainz 05
Werder Bremen 19 : 30 Borussia Dortmund
Stuttgart 19 : 30 Union Berlin

Italy – Serie A

Udinese 17 : 30 Crotone
Benevento 19 : 45 Lazio

Netherlands – KNVB Beker

Excelsior 17 : 45 PEC Zwolle
Emmen 20 : 00 Groningen

Spain – La Liga

Real Madrid 21 : 00 Athletic Club

Spain – Copa del Rey

Atlético Pulpileño 17 : 00 Lugo
Marchamalo 18 : 00 Huesca
Tomares 18 : 00 Osasuna
Cantolagua 18 : 00 Real Valladolid
Sestao River 18 : 00 Tenerife
Portugalete 18 : 00 Ponferradina
Ciudad de Lucena 19 : 00 Sevilla
Ourense CF 19 : 00 Leganes
CD Coria 19 : 30 Real Oviedo

Africa – Africa U20 Cup of Nations Qualification

Algeria U20 14 : 00 Tunisia U20
Egypt U20 14 : 00 Libya U20

Algeria – Ligue 1

Aïn M’lila 14 : 00 Belouizdad
MC Alger 14 : 00 Olympique Médéa

Algeria – U21 League 1

Aïn M’lila U21 09 : 00 CR Belouizdad U21

Argentina – Liga Profesional Argentina

Atlético Tucumán 00 : 30 Banfield

Argentina – Primera Nacional

Tigre 00 : 10 Villa Dálmine

Armenia – First League

Ararat-Armenia II 10 : 00 Noravank

Australia – Victoria NPL Youth League

St. Albans Saints U20 CANC Avondale Heights U20
Green Gully U20 CANC Bentleigh Greens U20
Heidelberg United U20 CANC Dandenong Thunder U20
Altona Magic U20 CANC Eastern Lions U20
Oakleigh Cannons U20 CANC Port Melbourne U20
Dandenong City U20 CANC Melbourne Knights U20
Hume City U20 CANC South Melbourne U20

Austria – Cup

Kapfenberger SV 17 : 00 Blau-Weiß Linz

Bahrain – Premier League

Al-Hidd 15 : 00 Al Ahli
Al Riffa 15 : 00 Manama
Muharraq 15 : 00 Budaiya

Belarus – Play-offs 1/2

Krumkachy 13 : 00 Slutsk

Belgium – First Division A

Excel Mouscron 17 : 45 OH Leuven
Cercle Brugge 17 : 45 Sporting Charleroi
Anderlecht 20 : 00 KV Oostende
Sint-Truiden 20 : 00 Beerschot

Bolivia – Primera División

Blooming 23 : 00 Atlético Palmaflor
Santa Cruz 19 : 00 Jorge Wilstermann
Real Potosí 21 : 15 Always Ready

Brazil – Serie B

Operário PR 23 : 00 Ponte Preta
Oeste 19 : 00 Cuiabá
Sampaio Corrêa 22 : 15 Avaí

Brazil – Serie C

Vila Nova 23 : 00 Ituano

Brazil – Capixaba

Vitória ES 22 : 00 Rio Branco ES

Brazil – Copa Gaúcha

Inter Santa Maria 18 : 30 Santa Cruz RS
EC São José 18 : 30 Passo Fundo

Brazil – Copa do Nordeste U20

Globo U20 23 : 00 Ceará U20
Santa Cruz U20 23 : 00 Jaciobá U20
Bahia U20 18 : 00 ABC U20
Fortaleza U20 18 : 00 Perilima U20

Bulgaria – First League

Etar 15 : 30 Montana

Chile – Primera B

Rangers 23 : 15 Deportes Santa Cruz
Barnechea 13 : 00 Ñublense
Puerto Montt 13 : 00 Copiapó
Melipilla 13 : 00 Deportes Temuco
Magallanes 13 : 30 Deportes Valdivia
San Marcos 17 : 00 San Luis
Unión San Felipe 22 : 00 Santiago Morning

Colombia – Primera B

Deportes Quindío 00 : 40 Unión Magdalena

Congo DR – Ligue 1

Lubumbashi Sport 14 : 30 Dauphins Noirs

Croatia – Cup

Zagreb PSTP Hajduk Split
Šibenik 14 : 00 Istra 1961

Croatia – 1. HNL Juniori

Istra 1961 U19 09 : 00 Osijek U19

Czech Republic – Czech Liga

Mladá Boleslav 13 : 00 Baník Ostrava
Karviná 13 : 00 Jablonec
Bohemians 1905 15 : 00 Příbram
Sigma Olomouc 15 : 00 České Budějovice
Viktoria Plzen 17 : 00 Teplice

Denmark – DBU Pokalen

Hvidovre 15 : 30 Vejle
Holstebro 18 : 00 Randers

Ecuador – Liga Pro

Deportivo Cuenca Emelec
Técnico Universitario Guayaquil City
Delfin LDU Quito
Aucas Universidad Católica
El Nacional Macará
Barcelona Mushuc Runa
Olmedo LDU Portoviejo
Independiente Valle Orense

Egypt – Second League

Group A

Qena 12 : 30 Sohag
Asyut Petrol 12 : 30 Telephonaat Beni Suef
Kima Aswan 12 : 30 Aluminium Nag Hammadi
Dayrout 12 : 30 El Sharqia Dokhan
El Alameen 12 : 30 Markaz Shabab Samosta
Fayoum 12 : 30 Shoban Moslemen Qena
Beni Suef 12 : 30 El Minya
Tahta 12 : 30 Asmant Asyut

Group B

Tanta 12 : 30 Petrojet
Tersana 12 : 30 Al Merreikh
El Seka El Hadid 12 : 30 Suez
Coca-Cola 12 : 30 ZED
Nogoom 12 : 30 El Dakhleya
Porto Suez 12 : 30 Gomhoreyat Shepin
El Qanah 12 : 30 El Zarqa
Al Nasr 12 : 30 Sers Elyan

Group C

El Hamam 12 : 30 Baladiyyat Al Mehalla
Pharco 12 : 30 El Mansura
El Raja 12 : 30 El Olympi
Beni Ebeid 12 : 30 Kafr El Sheikh
Biyala 12 : 30 Dikernis
Sporting Alexandria 12 : 30 Alaab Damanhour
Abu Qair Semad 12 : 30 Al Jazeera
Maleyet Kafr El Zayiat 12 : 30 Haras El Hodood

England – League One

Gillingham 17 : 30 Accrington Stanley
Blackpool 19 : 00 Hull City
Crewe Alexandra 19 : 00 Plymouth Argyle
Doncaster Rovers 19 : 00 Swindon Town
Lincoln City 19 : 00 Shrewsbury Town
Sunderland 19 : 00 AFC Wimbledon
Wigan Athletic 19 : 00 Rochdale
Charlton Athletic 19 : 45 Bristol Rovers
Ipswich Town 19 : 45 Burton Albion
Milton Keynes Dons 19 : 45 Peterborough United
Oxford United 19 : 45 Northampton Town
Portsmouth 19 : 45 Fleetwood Town

England – League Two

Morecambe 18 : 30 Leyton Orient
Cambridge United 19 : 00 Colchester United
Carlisle United 19 : 00 Mansfield Town
Oldham Athletic 19 : 00 Walsall
Port Vale 19 : 00 Forest Green Rovers
Salford City 19 : 00 Newport County
Scunthorpe United 19 : 00 Barrow
Cheltenham Town 19 : 45 Bolton Wanderers
Crawley Town 19 : 45 Bradford City
Exeter City 19 : 45 Harrogate Town
Southend United 19 : 45 Grimsby Town
Tranmere Rovers 19 : 45 Stevenage

England – National League

Solihull Moors 19 : 45 Halifax Town
Weymouth 19 : 45 Wrexham
Notts County 19 : 45 Stockport County
Torquay United 19 : 45 Dagenham & Redbridge

England – Non League Premier

Southern Central

Bromsgrove Sporting PSTP Barwell
Royston Town PSTP St Ives Town
Biggleswade Town PSTP Coalville Town
Banbury United PSTP AFC Rushden & Diamonds

Southern South

Harrow Borough PSTP Hayes & Yeading United

England – Non League Div One

Southern Central

Daventry Town PSTP Bedford Town

Southern South

Moneyfields 19 : 30 Barnstaple Town
Bideford PSTP Sholing

England – Counties Leagues

Eastern Counties League Premier

Gorleston 19 : 45 Wroxham
Brantham Athletic 19 : 45 Clacton

Essex Senior League

St Margaretsbury 19 : 45 Southend Manor
Redbridge 19 : 45 Cockfosters
Hadley 19 : 45 Sawbridgeworth Town
Takeley 19 : 45 Sporting Bengal United
Saffron Walden Town 19 : 45 Hashtag United
Walthamstow 19 : 45 Enfield

Hellenic League Premier

Royal Wootton PSTP Brimscombe & Thrupp
Tuffley Rovers PSTP Bishop’s Cleeve
Reading City PSTP Binfield
Windsor PSTP Flackwell Heath

Midland League Premier

Lye Town PSTP Walsall Wood
Long Eaton United PSTP Haughmond
Newark Flowserve PSTP Racing Club Warwick

North West Counties League Premier

Burscough PSTP Charnock Richard
Skelmersdale United PSTP Litherland Remyca

Spartan South Midlands League Premier

Eynesbury Rovers 19 : 30 Leighton Town
Colney Heath 19 : 30 Newport Pagnell Town
Oxhey Jets 19 : 30 London Colney
Dunstable Town 19 : 30 Broadfields United
Biggleswade United 19 : 45 Harpenden Town
Potton United 19 : 45 Aylesbury Vale Dynamos

United Counties League Premier

Cogenhoe United PSTP Oadby Town
Leicester Nirvana PSTP Shepshed Dynamo
Peterborough N Star PSTP Sleaford Town

Wessex League Premier

Fareham Town 19 : 15 Cowes Sports
Brockenhurst 19 : 45 Hamble Club
AFC Portchester 19 : 45 Baffins Milton Rovers
Blackfield & Langley 19 : 45 Amesbury Town
Fleet Town 19 : 45 Tadley Calleva
Hamworthy United 19 : 45 Bournemouth FC
Christchurch 19 : 45 AFC Stoneham
Shaftesbury Town 19 : 45 Portland United
Horndean 19 : 45 Alresford Town
Lymington Town 19 : 45 Bashley

Western League Premier

Hallen PSTP Clevedon Town
Shepton Mallet PSTP Cribbs
Street PSTP Keynsham Town
Westbury United PSTP Buckland Athletic
Bridgwater Town PSTP Plymouth Parkway
Bridport PSTP Bitton

England – FA Trophy

Bracknell Town 19 : 30 Havant & Waterlooville
Spennymoor Town 19 : 45 Marske United
Witton Albion / Bamber Bridge 19 : 45 Nantwich Town
Chester 19 : 45 Bradford (Park Avenue)
Guiseley 19 : 45 Chorley
Gateshead 19 : 45 Farsley Celtic
Ashton United 19 : 45 York City
Curzon Ashton 19 : 45 Fylde
Marine / Hyde United 19 : 45 Southport
Blyth Spartans 19 : 45 Morpeth Town
Kidsgrove Athletic / Stamford 19 : 45 Kidderminster Harriers
Brackley Town 19 : 45 Royston Town
Coleshill Town 19 : 45 AFC Telford United
Leamington 19 : 45 St Ives Town
Alfreton Town 19 : 45 Bedford Town
Hereford 19 : 45 St Neots Town
Kettering Town 19 : 45 Nuneaton Borough
Gloucester City 19 : 45 Needham Market / Leiston
Slough Town 19 : 45 Dartford
Dulwich Hamlet 19 : 45 Cheshunt
Welling United 19 : 45 Oxford City
Billericay Town 19 : 45 Braintree Town
Dorking Wanderers 19 : 45 Hungerford Town
Concord Rangers 19 : 45 Truro City
Aveley 19 : 45 Chesham United
Corinthian-Casuals 19 : 45 Hemel Hempstead Town
Ebbsfleet United 19 : 45 Chippenham Town
Bath City 19 : 45 Chelmsford City
Maldon & Tiptree 19 : 45 Bognor Regis Town
St Albans City 19 : 45 Cray Wanderers
Welwyn Garden City 19 : 45 Burgess Hill Town
Tonbridge Angels 19 : 45 Hornchurch
Haringey Borough 19 : 45 Eastbourne Borough
Frome Town 19 : 45 Hampton & Richmond

England – London Senior Cup

AFC Croydon Athletic 19 : 45 Charlton Athletic CC

England – Surrey Senior Cup

1st Round

Merstham PSTP Chertsey Town
Redhill 19 : 45 Guildford City
Ashford Town (Middlesex) 19 : 45 Croydon
Frimley Green 19 : 45 Knaphill
Raynes Park Vale 19 : 45 Woking CC

Preliminary Round

Molesey 19 : 30 Metropolitan Police
Badshot Lea 19 : 30 Alfold

England – Sussex Senior Challenge Cup

Horsham YMCA 19 : 30 Haywards Heath Town
Brighton CC 19 : 30 Bexhill United
Oakwood 19 : 45 Lancing
Lewes 19 : 45 Little Common

England – Professional Development League

Millwall U23 12 : 00 Colchester United U23
Queens Park Rangers U23 12 : 00 Bristol City U23
Watford U23 13 : 00 Cardiff City U23
Ipswich Town U23 13 : 00 Swansea City U23
Sheffield Wednesday U23 13 : 00 Crewe Alexandra U23
Barnsley U23 13 : 00 Hull City U23

England – FA Youth Cup

Huddersfield Town U18 18 : 30 Newcastle United U18
Rotherham U18 19 : 00 Arsenal U18

England – U18 Premier League

Manchester City U18 14 : 00 Derby County U18

England – Youth Alliance

Grimsby Town U18 12 : 00 Bradford City U18
Lincoln City U18 13 : 00 Scunthorpe United U18
Yeovil Town U18 13 : 00 Oxford United U18
Bolton Wanderers U18 13 : 30 Fleetwood Town U18

Europe – UEFA Women’s Champions League

Olympique Lyonnais 18 : 00 Juventus
Atlético Madrid 19 : 30 Servette Chênois

France – Ligue 2

Niort 19 : 00 Grenoble Foot 38
Nancy 19 : 00 Troyes
Pau 19 : 00 Sochaux

France – National 1

Annecy 18 : 00 Concarneau

Georgia – Play-offs 1/2

Gagra 09 : 30 Torpedo Kutaisi
Chikhura 13 : 30 Samgurali

Germany – 2. Bundesliga

Heidenheim 17 : 30 Jahn Regensburg
Hamburger SV 17 : 30 Sandhausen
Hannover 96 17 : 30 Bochum
Greuther Fürth 17 : 30 Darmstadt 98

Germany – 3. Liga

Dynamo Dresden 18 : 00 Verl
Türkgücü München 18 : 00 Hallescher FC
Wehen Wiesbaden 18 : 00 Lübeck
Waldhof Mannheim 18 : 00 Unterhaching
Kaiserslautern 18 : 00 1860 München

Germany – Regionalliga

Freiburg II 13 : 00 FC Gießen
TSV Steinbach 13 : 00 Stuttgart II
Aalen 18 : 00 FSV Frankfurt
Astoria Walldorf 18 : 00 Pirmasens
Bayern Alzenau 18 : 00 Ulm
Balingen 18 : 00 Schott Mainz
Hoffenheim II 18 : 00 Eintracht Stadtallendorf
Kickers Offenbach 18 : 00 Hessen Kassel

Hungary – NB I

Kisvárda 17 : 00 Újpest
Fehérvár 19 : 15 Puskás

India – Indian Super League

Hyderabad 14 : 00 East Bengal

Indonesia – Liga 1

TIRA-Persikabo PSTP PSS Sleman
PSIS Semarang PSTP Persela
Persib PSTP Arema
Persipura PSTP Borneo

Israel – Liga Alef

Hapoel Bnei Zalafa 11 : 30 Hapoel Kaukab

Israel – Liga Bet

Ahva Kafr Manda Bnei HaGolan VeHaGalil
Tzeirei Sakhnin Hapoel Ironi Arraba

Israel – State Cup

Ihud Bnei Mejdel Krum 11 : 00 Hapoel Bik’at HaYarden
Hapoel Azor 11 : 00 Hapoel Bnei Lod
Hapoel Bnei Fureidis 11 : 00 Hapoel Rishon LeZion
Nordia Jerusalem 11 : 00 Hapoel Marmorek
Hapoel Migdal HaEmek 11 : 00 Hapoel Umm al-Fahm
Hapoel Bu’eine 11 : 00 Hapoel Acre
Maccabi Tzur Shalom 11 : 00 Hapoel Ashkelon
Maccabi Bnei Raina 11 : 00 Agudat Sport Ashdod
Maccabi Ahi Nazareth 17 : 30 Kafr Qasim
Hapoel Ramat HaSharon 17 : 30 Tira
Hapoel Herzliya 17 : 30 Hapoel Ramat Gan
Beitar Tel Aviv Bat Yam 17 : 30 Maccabi Herzliya

Israel – U19 Cup

H. Aliyah Kfar Saba U19 Hapoel Rahat U19
Robi Shapira U19 12 : 00 Maccabi Ahi Nazareth U19
Bnei Shefa-‘Amr U19 12 : 15 Gadna Tel Aviv U19

Italy – Serie B

Reggiana 17 : 30 Frosinone
Ascoli 20 : 00 Cosenza
Cittadella 20 : 00 Vicenza
Empoli 20 : 00 Cremonese
Monza 20 : 00 Virtus Entella
Pisa 20 : 00 Pescara
Pordenone 20 : 00 Brescia
Salernitana 20 : 00 Lecce
SPAL 20 : 00 Chievo

Jordan – 1st Division

Al Tora 12 : 00 Kfarsoum
That Ras 12 : 00 Moghayer Al Sarhan

Kosovo – Cup

Gjilani 11 : 30 KEK-u

Kuwait – Super Cup

Al Kuwait 00 : 00 Al Arabi

Malta – FA Trophy

St. George’s 19 : 45 Pembroke Athleta

Malta – First Division Women

Mgarr United 19 : 30 Raiders Luxol
Swieqi United 19 : 30 Kirkop United

Mexico – Liga MX Femenil

Tigres UANL 01 : 00 Monterrey

Northern Ireland – Premiership

Glentoran 19 : 45 Warrenpoint Town

Palestine – West Bank 1st Division

Al-Karmil 13 : 00 Silwan
Al-Ahli Qalqilya 13 : 00 Markaz Tulkarm
Al-Quwaat Al-Falistinia 13 : 00 Shabab Al-Obaideya

Portugal – Campeonato de Portugal Prio

Real 15 : 00 Belenenses II

Portugal – Taça da Liga

Sporting CP 20 : 15 Mafra

Romania – Liga I

Politehnica Iași 13 : 00 Academica Clinceni
Astra 16 : 45 Gaz Metan Mediaş
Viitorul 19 : 00 Botoşani

Russia – Youth Championship

Ural U19 08 : 00 Lokomotiv Moskva U19
Akhmat Grozny U19 10 : 00 Chertanovo U19
Rotor Volgograd U19 10 : 00 Sochi U19
Khimki U19 10 : 00 Ufa U19
Rubin Kazan U19 10 : 00 CSKA Moskva U19
Strogino U19 10 : 00 UOR №5 U19
Zenit U19 11 : 00 Akademiya Konoplev U19
Krasnodar U19 12 : 00 Dinamo Moskva U19
Rostov U19 13 : 00 Tambov U19

Saudi Arabia – Division 1

Al Adalah 12 : 00 Al Sahel
Al Draih 12 : 10 Hajer
Al Jabalain 12 : 20 Al-Kawkab
Al-Thuqbah 14 : 25 Arar
Jeddah 15 : 20 Al Feiha

Scotland – Football League

Spartans 19 : 45 Kelty Hearts
Bonnyrigg Rose Athletic 19 : 45 Edinburgh University
Caledonian Braves 19 : 45 Vale of Leithen
Civil Service Strollers 19 : 45 Cumbernauld Colts

Scotland – League Cup

Dunfermline Athletic 19 : 45 St. Johnstone
Alloa Athletic 20 : 00 Hibernian

Slovakia – Super Liga

DAC 15 : 00 Senica

Slovenia – 1. SNL

Bravo 12 : 00 Olimpija

South Africa – PSL

Stellenbosch 17 : 30 Cape Town City
Mamelodi Sundowns 17 : 30 TS Galaxy
SuperSport United 17 : 30 Kaizer Chiefs
Swallows 17 : 30 Maritzburg United

South Africa – 1st Division

Cape Town All Stars 13 : 30 Royal AM
Richards Bay 13 : 30 Jomo Cosmos
Uthongathi 13 : 30 TS Sporting
Bizana Pondo Chiefs 13 : 30 Sekhukhune United

Spain – Autonómicas

C Valenciana – Gr 3

Atlético Benimar 19 : 30 Aldaia

Extremadura – Gr 3

Usagre 19 : 00 Zafra Atlético

Spain – Liga Nacional Juvenil

Doramas U19 20 : 30 Guía U19
Maspalomas U19 II 20 : 30 Daniel Carnevali U19

Switzerland – Challenge League

FC Schaffhausen 19 : 00 Wil
Stade Lausanne-Ouchy 19 : 00 Winterthur
Grasshopper 19 : 00 Chiasso
Neuchâtel Xamax 19 : 00 Thun
Kriens 19 : 00 Aarau

Turkey – Süper Lig

Ankaragücü 13 : 00 Hatayspor

Turkey – 1. Lig

Balıkesirspor 16 : 00 Samsunspor

Turkey – 3. Lig

Group 1

Arnavutköy Belediyespor 10 : 00 Çankaya FK

Group 3

Osmaniyespor 10 : 00 Yalovaspor

Turkey – Cup

Kasımpaşa 10 : 00 Muğlaspor
Rizespor 12 : 00 Eskişehirspor
Yeni Malatyaspor 14 : 00 Hekimoğlu Trabzon
Göztepe 15 : 30 Bursaspor
Galatasaray 18 : 00 Darıca Gençlerbirliği

Uganda – Premier League

SC Villa 13 : 00 KCCA
Bright Stars 13 : 00 MYDA
BUL 13 : 00 URA
Onduparaka 13 : 00 Wakiso Giants
Police 13 : 00 Busoga United

Uruguay – Primera División Amateur

Uruguay Montevideo 19 : 00 Colón

Uzbekistan – Play-offs 1/2

Neftchi 09 : 00 Andijan

Vietnam – U21 Championship

Pho Hien U21 08 : 00 Long An U21
SLNA U21 08 : 00 Viettel U21

Wales – Premier League

Aberystwyth Town 19 : 45 Caernarfon Town
Flint Town United 19 : 45 Cefn Druids
Newtown 19 : 45 The New Saints
Penybont 19 : 45 Cardiff MU