15 APRIL 2021

0
241

England – Championship

Rotherham United 19 : 00 Coventry City

England – Non League Premier

Bishop’s Stortford CANC Haringey Borough
Carshalton Athletic CANC Cheshunt
Corinthian-Casuals CANC Hornchurch
Cray Wanderers CANC Brightlingsea Regent
Folkestone Invicta CANC Enfield Town
Horsham CANC Potters Bar Town
Leatherhead CANC East Thurrock United
Lewes CANC Kingstonian
Margate CANC Bowers & Pitsea
Merstham CANC Bognor Regis Town
Wingate & Finchley CANC Worthing

England – Non League Div One

Isthmian North

Aveley CANC Cambridge City
Brentwood Town CANC Basildon United
Coggeshall Town CANC Bury Town
Dereham Town CANC Felixstowe & Walton Utd
Great Wakering Rovers CANC Heybridge Swifts
Histon CANC Canvey Island
Hullbridge Sports CANC Grays Athletic
Maldon & Tiptree CANC AFC Sudbury
Tilbury CANC Romford
Witham Town CANC Soham Town Rangers

Isthmian South Central

Ashford Town (Middlesex) CANC Hanwell Town
Bracknell Town CANC Barking
Chertsey Town CANC Waltham Abbey
Chipstead CANC Ware
FC Romania CANC Bedfont Sports
Harlow Town CANC Marlow
Hertford Town CANC Northwood
Staines Town CANC Westfield
Tooting & Mitcham United CANC Chalfont St Peter
Uxbridge CANC South Park

Isthmian South East

East Grinstead Town CANC Chichester City
Sevenoaks Town CANC Herne Bay
Three Bridges CANC Whyteleafe
Ashford United CANC Hythe Town
Cray Valley PM CANC Whitehawk
Haywards Heath Town CANC VCD Athletic
Phoenix Sports CANC Ramsgate
Sittingbourne CANC Burgess Hill Town
Whitstable Town CANC Faversham Town

England – FA Youth Cup

Chelsea U18 12 : 30 Everton U18

Scotland – League One

Clyde 19 : 00 Dumbarton
Partick Thistle 19 : 00 Montrose

Scotland – League Two

Stranraer 19 : 00 Stenhousemuir

Europe – UEFA Europa League

Manchester United 20 : 00 Granada
Slavia Praha 20 : 00 Arsenal
Roma 20 : 00 Ajax
Villarreal 20 : 00 Dinamo Zagreb

Algeria – Ligue 1

ES Sétif 22 : 30 Kabylie

Andorra – 1a Divisió

UE Santa Coloma 19 : 30 Penya Encarnada

Andorra – Copa Constitució

FC Santa Coloma 19 : 30 Atlètic Club d’Escaldes

Argentina – Copa Argentina

San Martín San Juan 01 : 10 Racing Club

Armenia – Premier League

Ararat-Armenia 12 : 00 Shirak
Ararat 15 : 00 Noah

Armenia – First League

Pyunik II 12 : 00 Lernayin Artsakh

Aruba – Copa Betico Croes

RCA 00 : 00 La Fama

Asia – AFC Champions League

Al Duhail 18 : 45 Al Shorta
Istiqlol 20 : 00 Shabab Al Ahli
Al Hilal 20 : 00 AGMK
Esteghlal 21 : 15 Al Ahli

Australia – NSW FFA Cup Preliminary

St. George Saints 10 : 50 Western NSW Mariners

Australia – Northern NSW FFA Cup Preliminary

Camden Haven Redbacks 10 : 15 Taree Wildcats
Lake Macquarie Junior 10 : 45 Newcastle Suns

Belarus – Reserve League

Vitebsk Res. 12 : 00 Slutsk Res.
Sputnik Res. 15 : 00 Isloch Res.

Belgium – Provincial

Rechain CANC Pontisse Cité
JS Fizoise CANC La Calamine
UCE Liège CANC Mélen-Micheroux

Belgium – First Division Women

OH Leuven II CANC Gent II

Brazil – Copa do Brasil

América Mineiro 23 : 00 Ferroviário
ABC 01 : 30 Botafogo
América RN 01 : 30 Cruzeiro

Brazil – Paulista A1

São Caetano 00 : 00 Novorizontino
São Paulo 01 : 30 Guarani
Ituano 02 : 00 Botafogo SP

Brazil – Carioca 1

Flamengo 01 : 00 Vasco da Gama

Brazil – Gaúcho 1

Aimoré 01 : 30 Internacional

Brazil – Baiano 1

Vitória 23 : 30 Doce Mel

Brazil – State Leagues

Goiano 1

Goiás 01 : 30 Aparecidense
Jataiense 19 : 30 Anápolis

Paranaense 1

Maringá PSTP Toledo
Operário PR PSTP Cascavel CR
Athletico Paranaense PSTP Londrina
Cascavel PSTP Rio Branco PR

Pernambucano 1

Sport Recife 01 : 30 Acadêmica Vitória

Amazonense

Iranduba 01 : 35 Manaus

Brasiliense

Brasiliense 19 : 30 Ceilândia
Capital Brasilia 19 : 30 Santa Maria

Capixaba

Rio Branco ES 23 : 00 Desportiva ES

Maranhense

Moto Club MA 00 : 30 Sampaio Corrêa

Paraibano

Treze 00 : 00 Atlético Cajazeirense
Sousa 20 : 00 Botafogo PB

Sul-Matogrossense

Operário FC MS 20 : 00 Novoperário
Aquidauanense 20 : 00 Águia Negra

Paulista A2

Portuguesa 23 : 00 Oeste

Paulista A3

Capivariano 19 : 00 Comercial

Bulgaria – First League

Montana 17 : 30 Lokomotiv Plovdiv

Bulgaria – Second League

Lovech 15 : 00 Septemvri Sofia
Ludogorets II 15 : 00 Yantra 2019
Sozopol 15 : 00 Septemvri Simitli

Colombia – Copa Colombia

Valledupar 23 : 30 Boca Juniors de Cali
Leones 01 : 40 Real Santander

Congo DR – Ligue 1

RCK 12 : 30 Vita Club
Motema Pembe 14 : 00 Groupe Bazano

Costa Rica – Primera División

Pérez Zeledón PSTP Municipal Grecia

Côte d’Ivoire – Ligue 1

Bouaké 16 : 30 Tanda
SOL 16 : 30 SOA
ASEC Mimosas 19 : 00 Racing d’Abidjan

Czech Republic – FNL

Prostějov 13 : 30 Vysočina Jihlava

Denmark – DBU Pokalen

SønderjyskE 15 : 30 Midtjylland
Randers 18 : 00 AGF

Djibouti – Division 1

ASAS 18 : 30 Port
Q5 / Nourie Transit 20 : 30 Dikhil

Ecuador – Liga Pro

Universidad Católica 23 : 00 Emelec

Ecuador – Liga Pro Serie B

Guayaquil 20 : 30 El Nacional

Egypt – Cup

Wadi Degla 20 : 30 Al Ittihad
Al Masry 20 : 30 El Geish

Eswatini – Premier League

Tinyosi 14 : 00 Manzini Sea Birds
Tambuti 14 : 00 Green Mamba

Faroe Islands – 2. Deild

07 Vestur II 19 : 30 ÍF II

Finland – Kolmonen

Itä

FC Komeetat 17 : 00 Barca
PAVE 17 : 00 LehPa

Länsi

JyTy Turku PSTP P-Iirot

Georgia – Erovnuli Liga

Samtredia 13 : 00 Saburtalo

Germany – Oberliga

Bremen

Schwachhausen PSTP Hemelingen

Westfalen

Gütersloh PSTP TuS Haltern
Finnentrop / Bamenohl PSTP Sportfreunde Siegen
Preußen Münster II PSTP Hammer SpVg
Wattenscheid 09 PSTP Schermbeck
Eintracht Rheine PSTP Paderborn II
Westfalia Herne PSTP ASC Dortmund
Sprockhövel PSTP Holzwickeder SC
Ennepetal PSTP Meinerzhagen
Vreden PSTP Erndtebrück
Kaan-Marienborn PSTP Victoria Clarholz

Guatemala – Liga Nacional

Sacachispas 02 : 00 Comunicaciones

Guinea – Ligue 1

Ashanti GB Horoya
Flamme Olympique Hafia

Hungary – Magyar Kupa

MTK 17 : 30 Fehérvár

Iceland – Cup

Thór PSTP Magni

Iceland – League Cup Women B

HK PSTP Haukar

Iceland – League Cup Women C

ÍR PSTP Fjölnir

Iran – Persian Gulf Pro League

Shahr Khodrou 17 : 00 Zob Ahan

Israel – Liga Leumit

Hapoel Iksal 17 : 00 Beitar Tel Aviv Bat Yam

Italy – Serie C

Monopoli 14 : 00 Casertana

Kuwait – Premier League

Al Sahel 20 : 00 Khaitan

Kuwait – Division 1

Al Jahra 20 : 00 Yarmouk
Al Tadhamon 20 : 00 Al Sulaibikhat

Kyrgyz Republic – Premier League

Abdish-Ata 11 : 30 Neftchi

Maldives – Dhivehi Premier League

Maziya 18 : 00 TC Sports Club

Mexico – Liga MX

Juárez 03 : 00 Tigres UANL

Mexico – Liga de Expansión MX

Leones Negros UdeG 23 : 00 Alebrijes de Oaxaca
Pumas Tabasco 01 : 05 Cancún
Venados 03 : 05 Atlante

Moldova – Divizia Națională

Floreşti 11 : 00 Dinamo-Auto
Speranţa Nisporeni 13 : 00 Sheriff
Codru Lozova 14 : 00 Sfîntul Gheorghe

N/C America – Concacaf Champions League

Toronto 23 : 00 León
Philadelphia Union 01 : 00 Deportivo Saprissa
América 01 : 00 Olimpia

Panama – LPF

Árabe Unido 22 : 00 San Francisco

Panama – Liga Prom

Eastern Conference

Panamá City 23 : 00 Sporting SM II

Western Conference

Panamá Oeste 23 : 00 Herrera II
Atlético Nacional 23 : 00 Atlético Chiriquí II

Peru – Primera División

César Vallejo 00 : 00 Carlos Mannucci
Alianza Atlético 17 : 00 Ayacucho
Universidad San Martín 21 : 30 Universitario

Qatar – QFA Cup

Al Ahli Al Mesaimeer
Al Khor Al Bidda

Romania – Liga II

ASU Poli Timişoara 14 : 30 Rapid

Romania – Supercupa

CFR Cluj 17 : 00 FCSB

Romania – Liga Elitelor U19

Concordia Chiajna U19 10 : 00 FCSB U19

Russia – PFL

Legion Dynamo Tuapse
Druzhba Forte Taganrog
Kuban Pavlovskaya Kuban Krasnodar
Essentuki Makhachkala
Krasnodar III 13 : 00 Inter Cherkessk
Biolog 14 : 00 Dinamo Stavropol
Chernomorets 16 : 00 Anzhi

Saudi Arabia – Pro League

Abha 19 : 50 Al-Ain

South Africa – PSL

Baroka 14 : 00 Kaizer Chiefs

South Africa – Cup

Mamelodi Sundowns 17 : 00 Orlando Pirates

South America – CONMEBOL Libertadores

Grêmio 23 : 15 Independiente Valle
Atlético Nacional 01 : 30 Libertad

South America – CONMEBOL Sudamericana

Fénix 23 : 15 Torque

South America – CONMEBOL Recopa

Palmeiras 01 : 30 Defensa y Justicia

Spain – Tercera Division

Güímar 19 : 00 Vera

Spain – Autonómicas

Sant Ildefons 19 : 30 El Catllar

St. Kitts and Nevis – Premier League

St. Pauls United 23 : 00 Bath United
Conaree United 01 : 30 Cayon

Tanzania – Ligi kuu Bara

Polisi Tanzania 14 : 00 Namungo
Ihefu 14 : 00 Mbeya City

Togo – Championnat National

Semassi Koroki
ASKO de Kara Kara

Turkey – 1. Lig

Boluspor 11 : 30 Ümraniyespor
Ankaraspor 14 : 00 Altay
Bursaspor 17 : 00 Bandırmaspor

Turkey – 2. Lig

Beyaz

Afjet Afyonspor 11 : 00 Hekimoğlu Trabzon
Ankara Demirspor 13 : 00 Sancaktepe FK
İnegölspor 13 : 00 24 Erzincanspor
Kocaelispor 13 : 00 Şanlıurfaspor
Manisa FK 13 : 00 Hacettepe
Çorum FK 13 : 00 Uşak Spor
Sarıyer 13 : 00 Zonguldak Kömürspor
Niğde Anadolu 13 : 00 Kahramanmaraşspor
Ergene Velimeşespor 13 : 00 Amed

Kırmızı

Bayburt ÖİS 12 : 00 Karacabey Belediyespor
1922 Konyaspor 12 : 00 Eyüpspor
Kardemir Karabükspor 13 : 00 Pazarspor
Elazığspor 13 : 00 Bodrumspor
Turgutluspor 13 : 00 Vanspor FK
Pendikspor 13 : 00 Kırşehir Belediyespor
Serik Belediyespor 13 : 00 Sakaryaspor
Etimesgut Belediyespor 13 : 00 Kırklarelispor
Kastamonuspor 13 : 00 Tarsus İdman Yurdu
Sivas Belediyespor 13 : 00 Mamak

Ukraine – Druha Liga

Dinaz Vyshhorod Podillya Khmelnytskyi

Ukraine – U21 League

Lviv U21 Oleksandria U21

USA – NWSL Challenge Cup

Orlando Pride 00 : 00 Gotham FC

Uzbekistan – Super League

Kokand-1912 12 : 15 Metalourg
Sogdiana 14 : 20 Mash’al
Nasaf 14 : 20 Surkhon

Uzbekistan – Pro League A

Buxoro PSTP Istiklol Fergana

Uzbekistan – Cup

Chigatoy 12 : 00 G’ijduvon

Vietnam – U19 Championship

Semi-finalist 1 11 : 00 Semi-finalist 2

World – Club Friendlies

OKC Energy 16 : 00 Austin Bold

Zambia – Super League

Forest Rangers 14 : 00 NAPSA Stars