14 December 2020

0
43

Spain – La Liga

Celta Vigo 20 : 00 Cádiz

Albania – 1st Division

Argentina – Liga Profesional Argentina

Championship Round

Huracán 00 : 30 Independiente

Lower Table Round

Rosario Central 20 : 10 Patronato
Central Córdoba SdE 22 : 20 Godoy Cruz

Argentina – Primera Nacional

Lower Table Round

Mitre Santiago d. Estero 12 : 00 Nueva Chicago

Upper Table Round

San Martín Tucumán 00 : 30 Atlético Rafaela
Deportivo Riestra 20 : 10 Gimnasia Mendoza

Argentina – Torneo Federal A

Sportivo Las Parejas 23 : 30 Club Atlético Güemes
Sarmiento Resistencia 23 : 45 Douglas Haig
Deportivo Madryn 20 : 10 Sansinena

Argentina – Prim B Metro

JJ Urquiza 20 : 10 Almirante Brown

Argentina – Primera C

Lower Table Round

Victoriano Arenas 20 : 10 Central Córdoba
Excursionistas 20 : 10 Deportivo Español

Upper Table Round

Dock Sud 20 : 10 Deportivo Merlo

Argentina – Primera D

Lower Table Round

Yupanqui 20 : 10 Argentino Rosario

Upper Table Round

Sportivo Barracas 20 : 10 Lugano
Defensores de Cambaceres 20 : 10 Deportivo Paraguayo

Australia – Victoria NPL Youth League

St. Albans Saints U20 CANC Hume City U20
Eastern Lions U20 CANC Oakleigh Cannons U20
South Melbourne U20 CANC Dandenong City U20
Melbourne Knights U20 CANC Green Gully U20
Port Melbourne U20 CANC Heidelberg United U20
Dandenong Thunder U20 CANC Avondale Heights U20
Bentleigh Greens U20 CANC Altona Magic U20

Azerbaijan – Birinci Dasta

Turan 10 : 00 MOIK

Bahrain – Premier League

Busaiteen 15 : 00 Malkiya
East Riffa 15 : 00 Al Najma

Belgium – Reserve Pro League

Anderlecht U21 PSTP Gent U21
OH Leuven U21 PSTP AS Eupen U21
Standard Liège U21 PSTP Genk U21
Mechelen U21 PSTP Waasland-Beveren U21

Belgium – Reserve Pro League 2

Excel Mouscron U21 PSTP Sporting Charleroi U21
Kortrijk U21 PSTP Westerlo U21
Deinze U21 PSTP Lommel U21
Lierse Kempenzonen U21 PSTP Beerschot-Wilrijk U21
Cercle Brugge U21 PSTP Zulte-Waregem U21
Union St-Gilloise U21 PSTP Sint-Truiden U21
RFC Seraing U21 PSTP RWDM U21
Antwerp U21 PSTP KV Oostende U21

Bolivia – Primera División

The Strongest 21 : 15 Oriente Petrolero

Brazil – Serie A

Vasco da Gama 23 : 30 Fluminense

Brazil – Serie B

Brasil de Pelotas 23 : 30 Guarani

Brazil – Serie C

Brusque 23 : 00 Santa Cruz

Brazil – Roraimense

Baré 22 : 30 São Raimundo RR

Brazil – CBF Brasileiro U20

São Paulo U20 23 : 00 Atlético Mineiro U20
América Mineiro U20 00 : 00 Palmeiras U20
Corinthians U20 18 : 00 Vasco da Gama U20
Sport Recife U20 18 : 00 Ceará U20
Botafogo U20 18 : 30 Bahia U20

Brazil – Copa do Nordeste U20

CSA U20 23 : 00 AD Confiança U20
Nautico U20 18 : 00 Vitória U20
CRB U20 18 : 00 Moto Club MA U20

Brazil – Brasileiro U17

Fluminense U17 20 : 00 Athletico PR U17

British Virgin Islands – BVIFA National League

Sugar Boyz 00 : 00 Islanders

Bulgaria – First League

Lokomotiv Plovdiv 15 : 30 Slavia Sofia

Bulgaria – Second League

Lokomotiv Sofia 1929 12 : 00 Ludogorets II

Chile – Primera División

Universidad Católica PSTP Palestino
Unión La Calera PSTP O’Higgins
Deportivo Antofagasta 13 : 30 Huachipato
Curicó Unido 21 : 00 Cobresal

Colombia – Primera A

Junior 01 : 00 América de Cali

Congo DR – Ligue 1

Sanga Balende 14 : 30 Rangers
Motema Pembe 14 : 30 Don Bosco

Croatia – 2. HNL

Dinamo Zagreb II 12 : 00 Croatia Zmijavci

Cyprus – 1. Division

Omonia Nicosia 17 : 00 Pafos

Denmark – Superliga

OB 18 : 00 Midtjylland

Ecuador – Liga Pro

Aucas 00 : 00 Barcelona

Egypt – Premier League

Smouha 17 : 30 Ghazl El Mehalla

England – Counties Leagues

West Essex 19 : 45 Clapton

England – FA Trophy

Evesham United 19 : 45 Boston United

England – Premier League 2 Division One

Chelsea U23 19 : 00 Tottenham Hotspur U23
Derby County U23 19 : 00 Brighton U23
Everton U23 19 : 00 West Ham United U23

England – Premier League 2 Division Two

West Bromwich Albion U23 12 : 00 Wolves U23
Sunderland U23 13 : 00 Norwich City U23
Burnley U23 13 : 30 Reading U23

England – Professional Development League

Coventry City U23 13 : 00 Sheffield United U23
Nottingham Forest U23 19 : 00 Birmingham City U23

Ethiopia – Premier League

Welayta Dicha 07 : 00 Hadiya Hosaena
Bahardar 12 : 00 Sidama Bunna

France – Ligue 2

Le Havre 19 : 45 Clermont

Gibraltar – Premier Division

Europa Point 19 : 00 Mons Calpe

Greece – Super League 1

Asteras Tripolis 17 : 30 Atromitos

Guatemala – Primera Division

Sololá 23 : 15 Mictlán

Hungary – NB II

Pécsi MFC 19 : 00 Nyíregyháza Spartacus

India – Indian Super League

Mumbai City 14 : 00 Jamshedpur

Israel – Ligat ha’Al

Bnei Sakhnin 18 : 15 Beitar Jerusalem
Maccabi Haifa 18 : 45 Hapoel Tel Aviv

Israel – State Cup

Hapoel Petah Tikva 17 : 00 Hapoel Nof HaGalil

Italy – Serie B

Reggina 20 : 00 Venezia

Italy – Serie C

Calcio Padova 17 : 00 Triestina

Kosovo – Superliga

Drita 12 : 00 Arbëria
Trepça’89 12 : 00 Drenica Skënderaj

Malta – Premier League

Valletta 16 : 00 Zejtun Corinthians
Santa Lucia 20 : 00 Senglea Athletic

Mexico – Liga MX

León 02 : 30 Pumas UNAM

Moldova – Divizia Națională

Sfîntul Gheorghe PSTP Floreşti
Speranţa Nisporeni PSTP Petrocub

Netherlands – Eerste Divisie

Utrecht II 17 : 45 TOP Oss
Roda JC 20 : 00 Helmond Sport

Nicaragua – Primera Division

Diriangén 23 : 00 Real Estelí

Northern Ireland – Premiership

Glenavon 19 : 45 Cliftonville

Palestine – West Bank Premier League

Shabab Al Khaleel 13 : 00 Hilal Al-Quds
Ahli Al-Khalil 16 : 00 Taraji Wadi Al-Nes

Palestine – West Bank 1st Division

Markaz Jenin 13 : 00 Shabab Beit Fajjar
Al-Arabi Beit Safafa 13 : 00 Markaz Askar

Panama – LPF

San Francisco 21 : 00 Tauro

Paraguay – Division Profesional

Cerro Porteño 23 : 30 Sportivo San Lorenzo

Poland – Ekstraklasa

Lechia Gdańsk 17 : 00 Wisła Płock

Portugal – Taça de Portugal

Torreense 11 : 00 Amora
Anadia 14 : 00 Estrela
Olímpico do Montijo 20 : 15 Sporting Braga

Portugal – Liga Revelação U23

Famalicão U23 15 : 00 Boavista U23
Rio Ave U23 15 : 00 Sporting Braga U23

Qatar – Stars League

Al Khor 14 : 30 Al Wakrah
Al Ahli 16 : 45 Al Kharitiyath
Al Rayyan 16 : 45 Umm Salal

Romania – Liga I

UTA Arad 17 : 00 Universitatea Craiova

Romania – Liga II

Ripensia Timişoara 12 : 00 Farul Constanţa 1920

Rwanda – National Soccer League

Sunrise PSTP APR
Marines PSTP AS Kigali
Mukura PSTP Rutsiro
Kiyovu Sports PSTP Muhanga

Saudi Arabia – Division 1

Al Jeel 12 : 00 Al Hazm

Spain – Segunda División

Girona 18 : 00 Rayo Vallecano

Tanzania – Ligi kuu Bara

Ihefu 13 : 00 Kagera Sugar
Azam 16 : 00 Namungo

Turkey – Süper Lig

Sivasspor 16 : 00 Antalyaspor

Turkey – 1. Lig

Menemenspor 13 : 00 İstanbulspor
Ankaraspor 16 : 00 Ümraniyespor

Turkey – 3. Lig

Bayrampaşaspor 10 : 00 Düzcespor
Kozan Spor FK 10 : 00 Modafen

Uruguay – Primera División

Deportivo Maldonado 23 : 00 Danubio

Uruguay – Campeonato Femenino

Nacional 23 : 30 Liverpool

Vietnam – U21 Championship

Công An Nhân Dân U21 08 : 00 Dong Thap U21
Khánh Hoà U21 08 : 00 Nam Dinh U21