14 APRIL 2021

0
228

England – National League N / S

Havant & Waterlooville CANC Bath City

England – Non-League Div One

Isthmian North

AFC Sudbury CANC Romford
Cambridge City CANC Hullbridge Sports

Isthmian South Central

Bracknell Town CANC Ashford Town (Middlesex)
FC Romania CANC Marlow

Isthmian South East

Sevenoaks Town CANC Whitstable Town

England – Counties Leagues

Albion Sports CANC Bridlington Town
Penistone Church CANC Athersley Recreation

England – Middlesex Senior Cup

Hampton & Richmond 19 : 45 Spelthorne Sports

England – FA Youth Cup

Aston Villa U18 15 : 00 Burton Albion U18

England – U18 Professional Development League

Wigan Athletic U18 11 : 00 Ipswich Town U18
Charlton Athletic U18 12 : 30 Bristol City U18
Millwall U18 15 : 00 Cardiff City U18
Swansea City U18 17 : 30 Colchester United U18

England – Youth Alliance

Oldham Athletic U18 11 : 00 Fleetwood Town U18

Scotland – SWPL 2

Glasgow Women PSTP Dundee United
Hamilton Academical PSTP Partick Thistle
St. Johnstone PSTP Aberdeen
Queen’s Park PSTP Boroughmuir Thistle
Stirling University PSTP Kilmarnock

Europe – UEFA Champions League

Borussia Dortmund 20 : 00 Manchester City
Liverpool 20 : 00 Real Madrid

Albania – Cup

Vllaznia Shkodër 15 : 00 Laçi
Teuta Durrës 15 : 00 Skënderbeu Korçë

Albania – Kampionati i Femrave

Teuta 12 : 00 Apolonia

Andorra – Copa Constitució

Inter Club d’Escaldes 19 : 30 Sant Julià

Angola – Girabola

Petro de Luanda 16 : 00 Académica do Lobito

Argentina – Primera Nacional

San Martín Tucumán 23 : 15 Chacarita Juniors

Argentina – Primera C

Claypole 19 : 30 General Lamadrid
Deportivo Laferrere 19 : 30 Victoriano Arenas
Ituzaingó 19 : 30 Midland
Berazategui 19 : 30 El Porvenir

Argentina – Copa Argentina

Tigre PSTP Independiente

Armenia – Premier League

Van 11 : 30 Pyunik
Alashkert 13 : 30 Urartu

Armenia – First League

Ararat-Armenia II 12 : 00 BKMA
Shirak II 12 : 00 West Armenia

Asia – AFC Champions League

Group Stage

Persepolis 15 : 30 Al Wahda
Pakhtakor 16 : 00 Tractor
Goa 18 : 00 Al Rayyan
Al Wihdat 19 : 00 Al Nassr
Sharjah 19 : 00 Al Quwa Al Jawiya
Al Sadd 19 : 00 Foolad

Play-offs

Shanghai Port PSTP Brisbane Roar / Kaya
Cerezo Osaka PSTP Melbourne City / Shan United
Pohang Steelers CANC Ratchaburi
Daegu PSTP Chiangrai United

Asia – AFC Cup

Bengaluru 15 : 00 Nepal Army

Australia – A-League

Adelaide United 10 : 35 Macarthur

Australia – Queensland NPL Youth League

Brisbane Roar U23 11 : 30 SC Wanderers U23

Australia – Queensland FFA Cup Preliminary

New Farm United 10 : 10 Peninsula Power
Southside Eagles 10 : 30 Buderim Wanderers
Eastern Suburbs 10 : 30 Bayside United
Mitchelton 10 : 30 Surfers Paradise Apollo

Australia – New South Wales NPL

Sydney Olympic 10 : 30 Wollongong Wolves

Australia – NSW FFA Cup Preliminary

Randwick City 09 : 45 Kissing Point
Sans Souci 10 : 00 Northern Tigers
Sydney United 10 : 30 Bankstown City Lions
APIA Leichhardt 10 : 30 Connells Point Rovers
Manly Vale 10 : 30 Bulli
Rockdale Ilinden 10 : 30 Rydalmere Lions
Marconi Stallions 10 : 30 Central Coast United
Prospect United 10 : 30 Brookvale
Banksia Tigers 10 : 30 Kenthurst and District
Menai Hawks 10 : 45 Cringila Lions
Maroubra United 11 : 00 Mt Druitt Town
Tarrawanna Blueys 11 : 00 Blacktown City
Hakoah Sydney City 11 : 00 Sydney University

Australia – Northern NSW FFA Cup Preliminary

Kotara South 09 : 00 Greta Branxton
Port Saints 10 : 00 Bellingen
Newcastle University 10 : 30 Bolwarra Lorn
South Cardiff 11 : 00 Westlakes Wildcats

Australia – South Australia FFA Cup Preliminary

Ghan Kilburn 11 : 00 Adelaide Titans

Australia – Brisbane Women’s Cup

North Star 10 : 30 Albany Creek
Ipswich Knights 10 : 30 Pine Hills

Australia – Capital Territory Women’s Federation Cup

Canberra Croatia 10 : 00 Canberra United Academy

Austria – 2. Liga

Liefering 17 : 30 Austria Wien II
Grazer AK 17 : 30 Juniors OÖ
Rapid Wien II 19 : 30 Blau-Weiß Linz

Austria – Landesliga

SAK Klagenfurt CANC St. Michael Bleiburg
Völkermarkt CANC Treibach
Wolfsberg CANC St. Jakob Rosental
Maria Saal CANC Gmünd
Kraig CANC Feldkirchen Kärnten
Bleiburg CANC KAC
Dellach im Gailtal CANC Köttmannsdorf
ATUS Ferlach CANC Lendorf

Brazil – Copa do Brasil

Cianorte 23 : 00 Santa Cruz
CSA 01 : 30 Remo

Brazil – Paulista A1

Santo André 00 : 00 São Bento
Ferroviária 00 : 00 Corinthians

Brazil – Mineiro 1

Boa 20 : 00 Tombense

Brazil – State Leagues

Goiano 1

Iporá 19 : 30 Vila Nova

Paranaense 1

Azuriz PSTP Paraná
Rio Branco PR 20 : 00 Londrina

Pernambucano 1

Vera Cruz 19 : 00 Salgueiro
Central 19 : 00 Afogados

Sergipano 1

AD Confiança 20 : 00 Sergipe
Atlético Gloriense 20 : 00 Boca Júnior

Amazonense

Manaus CANC Fast Clube
Nacional AM 20 : 30 JC

Brasiliense

Taguatinga 19 : 30 Unaí Itapuã
Gama 19 : 30 Luziânia

Capixaba

Vitória ES 19 : 00 Rio Branco-VN
São Mateus 19 : 00 Serra
Estrela do Norte 19 : 00 Vilavelhense
Real Noroeste 22 : 30 Pinheiros

Matogrossense

Sinop PSTP Nova Mutum EC
Dom Bosco PSTP Cuiabá
Luverdense PSTP Poconé
CEOV Operário PSTP Grêmio Sorriso
Ação PSTP União Rondonópolis
Luverdense 21 : 00 Ação
Dom Bosco 21 : 00 Nova Mutum EC

Piauiense

Flamengo PI 19 : 45 4 de Julho
Picos 19 : 45 Altos
Tiradentes PI 19 : 45 Ríver

Sul-Matogrossense

Costa Rica 20 : 00 Comercial MS

Paulista A2

Monte Azul 19 : 00 São Bernardo
EC São Bernardo 19 : 00 Atibaia
Água Santa 19 : 00 Rio Claro
Sertãozinho 19 : 00 Juventus
Velo Clube 20 : 00 RB Brasil
Osasco Audax 20 : 00 Portuguesa Santista
XV de Piracicaba 21 : 00 Taubaté

Paulista A3

Votuporanguense 19 : 00 Noroeste
Desportivo Brasil 19 : 00 Rio Preto
Primavera SP 19 : 00 São José EC
Nacional SP 19 : 00 Barretos
Olímpia 19 : 00 Bandeirante SP
Penapolense 20 : 00 Linense
Marília 21 : 00 Batatais

Bulgaria – Second League

Dobrudzha 1919 CANC Kariana Erden
Lokomotiv Sofia 1929 CANC Vitosha Bistritsa
Minyor Pernik 14 : 00 Pirin Blagoevgrad
Neftohimik 15 : 00 Strumska slava

Bulgaria – Third League

South-East

Rodopa Smolyan 15 : 00 Zagorets
Chernomorets Burgas 15 : 00 Rozova Dolina
Sokol Markovo 15 : 00 Nesebar
Levski Karlovo 15 : 00 Dimitrovgrad
Izvor Gorski izvor 15 : 00 Maritsa Plovdiv

South-West

Nadezhda Dobroslavtsi 15 : 00 Balkan Botevgrad
Belasitsa 15 : 00 Bansko
Granit Vladaya 15 : 00 Pirin Razlog
Rilski Sportist 15 : 00 Perun Kresna

Bulgaria – Cup

Ludogorets 16 : 30 CSKA Sofia

Bulgaria – Elite U19

Neftohimik U19 14 : 00 Ludogorets U19

Bulgaria – Women’s League

Lokomotiv Plovdiv 10 : 00 Rial Kovachevtsi

Cameroon – Elite ONE

Cotonsport 14 : 00 Canon
Dragon de Yaoundé 15 : 00 PWD

Chinese Taipei – Taiwan Football Premier League

NTUPES 09 : 00 Tatung
Taiwan CPC 09 : 00 Zhanyi Skywalkers
Taichung Futuro 12 : 00 Tainan City
Taipower 12 : 00 Hang Yuan

Colombia – Primera A

Patriotas Boyacá 02 : 00 Once Caldas

Colombia – Copa Colombia

Llaneros 21 : 30 Real Cartagena

Congo DR – Ligue 1

Sanga Balende 14 : 30 Simba
Maniema Union 14 : 30 Renaissance

Côte d’Ivoire – Ligue 1

AFAD 16 : 30 Indenié Abengourou
Bassam 16 : 30 Sporting Gagnoa
Africa Sports 19 : 00 San-Pédro

Croatia – 3. HNL

Neretva Metković 15 : 30 Primorac Biograd
Zmaj Makarska 15 : 30 Hrvatski vitez
Jadran LP 15 : 30 Sloga Mravince
Kamen Ivanbegovina 15 : 30 Vodice
Split 15 : 30 Zmaj Blato
Otok 15 : 30 Uskok Klis
Hrvace 15 : 30 GOŠK Dubrovnik
Neretvanac Opuzen 15 : 30 Urania Baška Voda

Croatia – Cup

Istra 1961 17 : 00 Rijeka

Cyprus – 2. Division

Ahironas 14 : 00 Alki Oroklini
EN THOI Lakatamia 14 : 00 Omonia Psevda
Akritas 14 : 00 Ayia Napa
Xylotympou 14 : 00 Kouris Erimi
Aris 14 : 00 AE Zakakiou
Othellos 14 : 00 Omonia Aradippou
Anagennisi Deryneia 14 : 00 ASIL Lysi
Digenis Ypsonas 14 : 00 Digenis Morphou
Onisilos 16 : 00 PAEEK

Cyprus – 3. Division

APONA Anagias 14 : 00 ENAD
Halkanoras 14 : 00 MEAP Nisou
Elia Lythrodonta 14 : 00 Oroklini / Troulloi
Peyia 14 : 00 Olympiada Lympion
Elpida Astromeritis 14 : 00 O Kormakitis
Amathous 14 : 00 Ethnikos Assias
Iraklis Yerolakkou 14 : 00 APEP
Ormideia 14 : 00 Omonia 29is Maiou

Cyprus – Cup

Anorthosis 15 : 00 APOEL
Olympiakos Nicosia 17 : 30 AEL

Czech Republic – Czech Liga

Viktoria Plzen 15 : 00 Zlín
Jablonec 17 : 00 Sparta Praha

Czech Republic – FNL

Ústí nad Labem 15 : 00 Slavoj Vyšehrad
Líšeň 15 : 30 Dukla Praha
Varnsdorf 15 : 30 Chrudim
Hradec Králové 15 : 30 Táborsko
Třinec 15 : 30 Viktoria Žižkov
Blansko 15 : 30 Vlašim

Denmark – Denmark Series

OKS 17 : 15 Tarup-Paarup

Ecuador – Liga Pro

Olmedo 23 : 00 Deportivo Cuenca
Delfin 18 : 15 Macará
LDU Quito 20 : 30 Manta

Ecuador – Liga Pro Serie B

Independiente Juniors 21 : 00 Gualaceo
Chacaritas 21 : 00 Atlético Santo Domingo
LDU Portoviejo 21 : 00 Atlético Porteño

Egypt – Premier League

Pyramids 20 : 30 Misr Lel Makasa

Egypt – Cup

Al Ahly 20 : 30 Al Nasr
Zamalek 20 : 30 Haras El Hodood

Estonia – U19 Eliitliiga Esiliiga

Tartu Kalev U19 PSTP Nõmme United U19

Eswatini – Premier League

Young Buffaloes 12 : 00 Malanti Chiefs
Milling Hotspurs 12 : 00 Mhlume Peacemakers
Tambankulu Callies 14 : 30 Moneni Pirates
Black Swallows 14 : 30 Mbabane Swallows
Royal Leopards 14 : 30 Denver
Manzini Wanderers 14 : 30 Highlanders

Faroe Islands – Meistaradeildin

NSÍ B36
TB 16 : 00 07 Vestur
EB / Streymur 18 : 30 B68
HB 19 : 00 ÍF
Víkingur 19 : 00

Faroe Islands – 2. Deild

Hoyvík AB II

Finland – Kolmonen

Itä

PK-37 17 : 00 Kings

Länsi

TPK PSTP VG-62

France – Ligue 2

Clermont 18 : 00 Amiens SC

France – National 1

Concarneau 17 : 45 Red Star
Le Mans 17 : 45 Créteil

Germany – 2. Bundesliga

Osnabrück 17 : 30 Jahn Regensburg
Holstein Kiel PSTP Hannover 96

Germany – Regionalliga

Südwest

Sonnenhof Großaspach 18 : 00 Bayern Alzenau

West

Wuppertaler SV 17 : 00 Borussia M’gladbach II
Rot-Weiss Essen 18 : 30 Lippstadt 08
Straelen 18 : 30 Köln II
Fortuna Köln 18 : 30 Rot Weiss Ahlen

Gibraltar – Rock Cup

Lincoln Red Imps 17 : 30 Lynx
Glacis United 19 : 45 Mons Calpe

Greece – Football League

Niki Volos 13 : 00 Santorini 2020
Egaleo 13 : 00 Episkopi
Kalamata 13 : 00 Asteras Vlachioti
Aspropyrgos Enosis 13 : 00 Ialysos
Kallithea 13 : 00 Rodos
Apollon Pontou 13 : 00 Pierikos
Thesprotos 13 : 00 AEP Kozani
Almopos 13 : 00 Olympiakos Volos
Triglia FC 13 : 00 Kavala
Panserraikos 13 : 00 Veria

Guatemala – Liga Nacional

Cobán Imperial 18 : 00 Iztapa
Achuapa 19 : 00 Xelajú
Deportivo Sanarate 20 : 00 Antigua GFC
Municipal 22 : 00 Malacateco
Guastatoya 22 : 00 Santa Lucía

Hungary – NB III

Keleti

Egri 15 : 30 Ceglédi
Tiszakécske 15 : 30 Kisvárda II
BSE 15 : 30 Sajóbábony Vegyész
Tiszafuredi VSE 15 : 30 Tiszaújváros
Salgótarjáni BTC 15 : 30 Debrecen II
Mezőkövesd II 15 : 30 Diósgyőr II
BVSC 15 : 30 Jászberényi
Sényő Carnifex 15 : 30 Gyöngyös
Putnok VSE 15 : 30 Füzesgyarmati
Tállya 15 : 30 FC Hatvan

Közép

Újpest II 10 : 00 Szegedi VSE
Dabas-Gyón 15 : 30 Szekszárd
Körösladány 15 : 30 Hódmezővásárhely
Taksony 15 : 30 Vác
Kozármisleny 15 : 30 Honvéd II
Ferencváros II 15 : 30 Iváncsa
Paksi SE II 15 : 30 Rákosmenti KSK
Majosi 15 : 30 Dunaújváros-Pálhalma
Monor 15 : 30 Dabas
Kecskeméti TE 17 : 00 ESMTK

Nyugati

Veszprém 14 : 00 Tatabánya
Gárdony 15 : 30 Nagyatádi
Puskás II 15 : 30 III. Kerületi TUE
Balatonfüredi 15 : 30 SC Sopron
BKV Előre 15 : 30 Lipót Pékség
Érdi VSE 15 : 30 Szabadkikötő
Komárom 15 : 30 Pápai Perutz
Zalaegerszegi TE II 15 : 30 Ménfőcsanak
MTE 1904 15 : 30 Bicskei
Fehérvár II 15 : 30 Nagykanizsa

Hungary – Magyar Kupa

Kisvárda 16 : 30 Újpest

Hungary – U19 Alap

Békéscsaba U19 12 : 00 Gyirmót U19

Hungary – Nöi NB II

Fehérvár 17 : 30 Csepel Utánpótlás

Iceland – League Cup Women C

Völsungur PSTP Hamrarnir
Fram PSTP KH
Álftanes PSTP Hamar

Italy – Serie C

Girone A

Olbia 14 : 00 Como

Girone C

Ternana CANC Trapani
Palermo 14 : 00 Foggia

Italy – Serie D

Group A

Arconatese 14 : 00 Bra
Casale 14 : 00 PDHAE
Castellanzese 14 : 00 Chieri
Folgore Caratese 14 : 00 Imperia
Fossano 14 : 00 Caronnese
Gozzano 14 : 00 Saluzzo
Lavagnese 14 : 00 Borgosesia
Legnano 14 : 00 Derthona
Sanremese 14 : 00 Città di Varese
Vado 14 : 00 Sestri Levante

Group B

Breno 14 : 00 Seregno
Caravaggio 14 : 00 Villa Valle
Crema 14 : 00 Brusaporto
Fanfulla 14 : 00 Scanzorosciate
Nibionnoggiono 14 : 00 Real Calepina
Ponte San Pietro 14 : 00 Casatese
Sona 14 : 00 Virtus Ciserano Bergamo
Tritium 14 : 00 Desenzano Calvina
Vis Nova Giussano 14 : 00 Franciacorta

Group C

Trento 14 : 00 Luparense
Ambrosiana 14 : 00 Adriese
Arzignano Valchiampo 14 : 00 Union S. Giorgio-Sedico
Belluno 14 : 00 Manzanese
Chions 14 : 00 Campodarsego
Cjarlins Muzane 14 : 00 Cartigliano
Delta Porto Tolle 14 : 00 Virtus Bolzano
Este 14 : 00 Caldiero Terme
Union Clodiense 14 : 00 Mestre
Union Feltre 14 : 00 Montebelluna

Group D

Correggese 14 : 00 Aglianese
Ghivizzano Borgo Mozzano 14 : 00 Seravezza
Lentigione 14 : 00 Marignanese
Mezzolara 14 : 00 Prato
Progresso 14 : 00 Corticella
Real Forte Querceta 14 : 00 Forlì
Rimini 14 : 00 Pro Livorno
Sammaurese 14 : 00 Fiorenzuola
Sasso Marconi Zola PSTP Bagnolese

Group E

Montevarchi Calcio 14 : 00 Città di Foligno
Scandicci 14 : 00 Trastevere
Cannara 14 : 00 Tiferno Lerchi
Follonica Gavorrano 14 : 00 Siena
Grassina 14 : 00 Sangiovannese
Lornano Badesse 14 : 00 Ostia Mare
Montespaccato 14 : 00 Flaminia
San Donato Tavarnelle 14 : 00 Sinalunghese
Sporting Trestina 14 : 00 Pianese

Group F

Porto Sant’Elpidio 14 : 00 Aprilia
CynthiAlbalonga 14 : 00 Pineto
Real Giulianova PSTP Olympia Agnonese
Recanatese 14 : 00 Montegiorgio
FC Rieti 14 : 00 Atletico Terme Fiuggi
San Nicolò 14 : 00 Castelnuovo Vomano
Tolentino 14 : 00 Castelfidardo Calcio
Vastese 14 : 00 Matese
Vastogirardi 14 : 00 Città di Campobasso

Group G

Arzachena 14 : 00 Latina
Nola 1925 14 : 00 Torres
Giugliano 14 : 00 Cassino
Gladiator 14 : 00 Savoia
Muravera 14 : 00 Afragolese
Nocerina 14 : 00 Nuova Monterosi
Insieme Formia 14 : 00 Vis Artena
Latte Dolce 14 : 00 Carbonia
Team Nuova Florida 14 : 00 Lanusei

Group H

Audace Cerignola 14 : 00 Puteolana
Bitonto 14 : 00 Sorrento
Fidelis Andria 14 : 00 Città di Fasano
Francavilla 14 : 00 Casarano
Lavello 14 : 00 Brindisi
Molfetta Calcio 14 : 00 Real Agro Aversa
Portici 14 : 00 Picerno
Taranto 14 : 00 Nardò
Team Altamura 14 : 00 Gravina

Group I

Biancavilla 14 : 00 Castrovillari
Cittanovese 14 : 00 FC Messina
Acireale 14 : 00 Gelbison
Città Di Sant’Agata 14 : 00 Paternò
Licata 14 : 00 Rotonda
Marina di Ragusa 14 : 00 Roccella
Messina 14 : 00 Dattilo
Rende 14 : 00 San Luca
Troina 14 : 00 Santa Maria Cilento

Italy – Campionato Primavera 2

Benevento U19 10 : 30 Frosinone U19
Napoli U19 13 : 00 Spezia U19
Crotone U19 14 : 00 Cosenza U19

Italy – Campionato Primavera 3

Girone E

Perugia U19 14 : 00 Sambenedettese U19

Girone G

Palermo U19 10 : 00 Bari U19

Italy – Coppa Italia Primavera

Lazio U19 12 : 00 Verona U19
Fiorentina U19 14 : 00 Genoa U19

Japan – J1 League

Cerezo Osaka 10 : 00 Tokushima Vortis
Sagan Tosu 11 : 00 Gamba Osaka
Kawasaki Frontale 11 : 00 Avispa Fukuoka
Nagoya Grampus 11 : 30 Sanfrecce Hiroshima

Kazakhstan – Premier League

Ordabasy 10 : 00 Astana
Kaspiy 11 : 00 Kairat
Tobol 12 : 00 Kaisar
Atyrau 13 : 00 Zhetysu
Arys 15 : 00 Taraz

Korea Republic – FA Cup

Pocheon 11 : 00 Yangju Citizen
Daejeon Hana Citizen 11 : 00 Suwon Bluewings
Incheon United 11 : 00 Anyang
Gimhae City 11 : 00 Bucheon 1995
Gimcheon Sangmu 11 : 00 Jeju United
Seongnam 11 : 00 Busan IPark
Ansan Greeners 11 : 00 Chungnam Asan
Cheongju 11 : 00 Gangwon
Gyeongnam 11 : 00 Mokpo City
Busan Transportation 11 : 00 Gwangju
Suwon 11 : 00 Jeonnam Dragons
Seoul 11 : 30 Seoul E-Land

Kuwait – Premier League

Al Salmiyah 20 : 00 Kazma
Al Fahaheel 20 : 00 Al Qadsia

Lithuania – 1 Lyga

Banga II 18 : 00 Panevėžys II

Luxembourg – National Division

UT Pétange 18 : 30 Wiltz
Fola Esch 18 : 30 F91 Dudelange
Swift Hesperange 18 : 30 UNA Strassen
Mondorf-les-Bains 18 : 30 Jeunesse d’Esch

Malawi – Super League

Be Forward Wanderers 13 : 30 Ntopwa

Mexico – Liga de Expansión MX

Tlaxcala 23 : 00 Mineros de Zacatecas
Tampico Madero 01 : 05 Dorados
Cimarrones de Sonora 03 : 05 Correcaminos UAT

Mexico – U20 League

Juárez U20 16 : 00 Tigres UANL U20

Mexico – U17 League

Juárez U17 18 : 30 Tigres UANL U17

Montenegro – Second League

Bokelj 16 : 00 Jedinstvo
Berane 16 : 00 Mornar
Grbalj 16 : 00 Drezga
Kom 16 : 00 Ibar
Arsenal Tivat 16 : 00 Igalo

N/C America – Concacaf Champions League

Atlanta United 23 : 00 Alajuelense
Portland Timbers 01 : 00 Marathón
Cruz Azul 03 : 00 Arcahaie

Nigeria – NPFL

Kano Pillars PSTP Adamawa United
Heartland PSTP Katsina United
Wikki Tourist PSTP Nasarawa United
Kwara United PSTP Plateau United
Abia Warriors PSTP Enyimba
Enugu Rangers PSTP Rivers United
Dakkada PSTP Akwa United
Sunshine Stars PSTP Jigawa Golden Stars
Lobi Stars PSTP Ifeanyi Uba
Warri Wolves PSTP MFM

North Macedonia – First League

Pelister 12 : 00 Sileks
Vardar 12 : 00 Renova
Shkendija 12 : 00 Akademija Pandev
Shkupi 12 : 00 Belasica
Makedonija GjP 12 : 00 Borec
Struga 12 : 00 Rabotnički

Panama – Liga Prom

Eastern Conference

San Martín 23 : 00 Centenario
Costa del Este II 23 : 00 UMECIT
Champions Academy 22 : 00 Plaza Amador II
Alianza II 22 : 00 Árabe Unido II

Western Conference

Independiente II 23 : 00 Mario Mendez
Veraguas II 21 : 00 Universidad de Panamá

Paraguay – Division Profesional

Cerro Porteño Libertad
Nacional Sportivo Luqueño
River Plate Sol de América
12 de Octubre Club Guaraní

Peru – Primera División

Sporting Cristal 00 : 00 Deportivo Municipal
Academia Cantolao 19 : 15 Cienciano
Sport Huancayo 21 : 30 Alianza Lima

Poland – I Liga

Puszcza Niepołomice 12 : 00 Radomiak Radom
Nieciecza 18 : 00 Korona Kielce

Poland – II Liga

Górnik Polkowice 12 : 00 Olimpia Grudziądz
Lech Poznań II 12 : 00 Znicz Pruszków
Stal Rzeszów 12 : 00 Garbarnia Kraków
Hutnik Kraków 15 : 30 Stargard Szczeciński
GKS Katowice 16 : 00 Olimpia Elbląg
Bytovia Bytów 16 : 00 Kalisz
Sokół Ostróda 17 : 00 SKRA Częstochowa
Motor Lublin 17 : 00 Wigry Suwałki
Chojniczanka Chojnice 18 : 30 Śląsk Wrocław II

Poland – III Liga

Avia Świdnik 11 : 00 Jutrzenka Giebułtów
Cracovia Kraków II 12 : 00 Chełmianka Chełm
Podlasie Biała Podlaska 14 : 00 Wólczanka W. Pełkińska
Wisła Puławy 15 : 00 Siarka Tarnobrzeg
Stal Kraśnik 15 : 00 Wiązownica
KSZO 1929 16 : 00 Podhale Nowy Targ
Orlęta Radzyń Podlaski 16 : 00 Wisłoka Dębica
Sokół Sieniawa 16 : 00 Lewart
Łagów 16 : 00 Wisła Sandomierz

Poland – Cup

Cracovia Kraków 16 : 30 Raków Częstochowa

Poland – Central Youth League

Lech Poznań U18 PSTP Zagłębie Lubin U18
Arka Gdynia U18 PSTP Wisła Kraków U18

Portugal – Taça Revelação U23

Leixões U23 15 : 00 Benfica U23

Romania – Liga II

Promotion Round

Dunărea Călăraşi 14 : 30 Mioveni

Relegation Round

Comuna Recea 09 : 00 Metaloglobus
Slatina 10 : 00 Ripensia Timişoara
Universitatea Cluj 15 : 00 Pandurii Târgu Jiu
SCM Gloria Buzău 15 : 00 Unirea Slobozia
Viitorul P. Târgu Jiu PSTP Petrolul 52
Concordia Chiajna 15 : 00 Aerostar Bacău

Romania – Cupa României

Universitatea Craiova 17 : 00 Viitorul P. Târgu Jiu

Romania – Liga Elitelor U19

East

Botoşani U19 09 : 00 Sfântu Gheorghe U19
Sport Team Bucureşti U19 10 : 00 Kids Tâmpa Braşov U19
Voluntari U19 10 : 00 Petrolul 52 U19
Dinamo Bucureşti U19 10 : 00 Academica Clinceni U19
Iolanda Balaş Soter U19 12 : 00 Viitorul U19

West

Ripensia Timişoara U19 08 : 00 Csikszereda U19
Banatul Timișoara U19 10 : 00 Ştiinţa U Craiova U19
Universitatea Cluj U19 10 : 00 Gaz Metan Mediaş U19
Bihor Oradea U19 10 : 00 UTA Arad U19
Academia G. Popescu U19 10 : 00 Poli. Timişoara U19
U Craiova U19 10 : 00 CFR Cluj U19

Russia – PFL

Zenit Irkutsk CANC Zvezda St. Petersburg
Chita 09 : 00 Zenit II

Russia – Youth Championship

Championship Round

CSKA Moskva U19 10 : 00 Akhmat Grozny U19
Rubin Kazan U19 10 : 00 Krasnodar U19
Zenit U19 10 : 00 Sochi U19
Lokomotiv Moskva U19 11 : 00 Rostov U19
Strogino U19 15 : 30 Spartak Moskva U19

Lower Table Round

Ufa U19 08 : 00 Tambov U19
Ural U19 09 : 00 Dinamo Moskva U19
Akademiya Konoplev U19 10 : 00 Arsenal Tula U19
UOR №5 U19 11 : 00 Chertanovo U19
Rotor Volgograd U19 13 : 00 Khimki U19

San Marino – Campionato

Cosmos 19 : 45 Pennarossa
Tre Fiori 19 : 45 Cailungo
Virtus 19 : 45 Tre Penne

Saudi Arabia – Division 1

Al Jeel 19 : 35 Al Jabalain
Al Draih 19 : 45 Al-Thuqbah
Al Hazm 20 : 00 Al Shoalah
Arar 20 : 10 Al Najoom

Serbia – Srpska Liga

Belgrade

Radnički Obrenovac 15 : 00 Lokomotiva Beograd
Brodarac 15 : 00 Sinđelić Beograd
Polet Dorćol 15 : 00 Jedinstvo Surčin
TEK Sloga 15 : 00 Mladenovac
Zvezdara 15 : 00 Studentski Grad
BSK Borča 15 : 00 Radnički Novi Beograd
Teleoptik 15 : 00 Leštane
OFK Beograd 15 : 00 Stepojevac Vaga
BASK 15 : 00 Sremčica
Crvena Zvezda MML 15 : 00 BSK Batajnica

East

Vlasina 15 : 00 Budućnost Popovac
Toplicanin Prokuplje 15 : 00 SFS Borac
Morava Vladičin Han 15 : 00 Radnički Svilajnac
Car Konstantin 15 : 00 Sinđelić Niš
Moravac Mrštane 15 : 00 Dunav Prahovo
Župa 15 : 00 Timok Zaječar
Rembas 15 : 00 Pčinja Trgovište
Radan 15 : 00 Trstenik PPT
Timočanin 15 : 00 Kablovi Zaječar
Mladost Medoševac 15 : 00 Jedinstvo Paraćin

Vojvodina

1. Maj Ruma 15 : 00 Sloga Čonoplja
Dunav Stari Banovci 15 : 00 Sloboda Novi Kozarci
Hajduk 1912 Kula 15 : 00 Borac Sakule
Bačka 1901 15 : 00 Dinamo Pančevo
OFK Vršac 15 : 00 Tisa Adorjan
Omladinac NB 15 : 00 Mladost Novi Sad
Stari Grad 15 : 00 Feniks
Vojvodina 1928 15 : 00 Radnički Zrenjanin
Kozara 15 : 00 Bečej
Radnički Sombor 15 : 00 Jedinstvo Stara Pazova

West

Sloga Požega 15 : 00 Jedinstvo Ub
Jošanica 15 : 00 Trepča
Gruža 15 : 00 Sušica
Mačva 1929 15 : 00 Mladi Radnik
Budućnost Arilje 15 : 00 GFK Sloboda Užice
Šumadija Aranđelovac 15 : 00 Sloga Petrovac
Železničar Lajkovac 15 : 00 Budučnost Krušik
Bane Raška 15 : 00 Takovo

Serbia – U19 League

Brodarac U19 09 : 00 Crvena Zvezda U19
OFK Beograd U19 10 : 00 Čukarički U19
Internacional U19 11 : 00 IMT Novi Beograd U19
Vojvodina U19 12 : 00 Radnički Kragujevac U19
Napredak U19 12 : 00 Grafičar U19
Trayal Kruševac U19 12 : 00 Rad U19
Novi Sad U19 12 : 00 Mladost Lučani U19
Bačka Topola U19 14 : 00 Spartak Subotica U19
Voždovac U19 14 : 00 Radnički NB U19

Slovakia – Cup

Dukla Banská Bystrica 12 : 30 DAC
Slovan Bratislava 14 : 30 Petržalka

South Africa – PSL

TS Galaxy PSTP Orlando Pirates

South Africa – 1st Division

Cape Town All Stars 14 : 00 Uthongathi
Jomo Cosmos 14 : 00 Cape Town Spurs
TS Sporting 14 : 00 Sekhukhune United
Steenberg United 14 : 00 Bizana Pondo Chiefs

South America – CONMEBOL Libertadores

Santos 01 : 30 San Lorenzo

South America – CONMEBOL Sudamericana

Peñarol 01 : 30 Cerro Largo

Spain – Segunda División

Rayo Vallecano 18 : 00 Mirandés

Spain – Segunda B

San Fernando CD 16 : 00 Linares Deportivo

Spain – Tercera Division

Group 10 – 2nd Phase

Córdoba II 17 : 00 Rota
Sevilla III 17 : 00 Lebrijana
Puente Genil 18 : 00 Ceuta
San Roque Lepe 18 : 00 Xerez
Utrera 18 : 00 Los Barrios
Castilleja 18 : 00 Cabecense
Gerena 18 : 00 Arcos
Pozoblanco 18 : 30 Antoniano
Ciudad de Lucena 19 : 00 Xerez Deportivo
Coria CF 19 : 00 Conil

Group 12

Tenisca 16 : 00 Santa Úrsula
Las Palmas III 19 : 00 Villa Santa Brígida

Group 17 – 2nd Phase

Atlético Monzón 18 : 30 Sabiñánigo

Group 7 – 2nd Phase

San Fernando Henares 19 : 30 El Álamo

Group 9 – 2nd Phase

Melilla CD 14 : 45 Polideportivo Almería
Juventud Torremolinos 16 : 30 Huétor Tájar
Vélez 17 : 00 Almería II
El Palo 17 : 30 Ciudad de Torredonjimeno
Estepona 17 : 45 Atlético Porcuna
Antequera 18 : 00 Mancha Real
Alhaurín 18 : 00 Huétor Vega
Alhaurino 18 : 00 Real Jaén
Málaga II 18 : 30 Torreperogil
Motril 18 : 30 Loja

Spain – Autonómicas

C Valenciana – Gr 4

Rayo Ibense 19 : 00 Sueca
Alberic 19 : 00 L’Alcudia de Crespins
Almusafes 19 : 00 Enguera
Carcaixent 19 : 00 Castellonense

C Valenciana – Gr 5

Atlético Benidorm 19 : 00 Jávea

C Valenciana – Gr 6

Santa Pola 19 : 30 Murada

Extremadura – Gr 5

Guareña Hernán Cortés

Spain – Liga Nacional Juvenil

Canarias – Tenerife

Real Unión Tenerife U19 PSTP Laguna Cardonal U19

Group 13 – 2nd Phase

Medina U19 10 : 00 Atarfe Industrial U19

Group 4

Durango U19 18 : 00 Deusto U19

Switzerland – 1. Liga Promotion

Cham 18 : 30 Basel II
Bavois 18 : 30 Bellinzona
Étoile Carouge 19 : 00 Sion II

Switzerland – Schweizer Pokal

Kriens 16 : 00 Servette
Grasshopper 17 : 00 St. Gallen

Switzerland – U18 League

Lausanne Sport U18 15 : 00 St. Gallen / Wil U18

Switzerland – Nationalliga B Women

Walperswil 19 : 00 Thun
Femina Kickers Worb 19 : 00 Aarau
Schlieren 19 : 00 Zürich II
Derendingen 19 : 00 Rapperswil Jona
Luzern II 19 : 15 Yverdon

Syria – Premier League

Horriya 12 : 00 Hottin
Tishreen 12 : 00 Al Jaish
Wathba 12 : 00 Al Taliya
Al Wahda 12 : 00 Foutoua
Jabala 12 : 00 Al-Horgelah
Al Shorta 12 : 00 Al Karama
Al Sahel 12 : 00 Al Ittihad

Tanzania – Ligi kuu Bara

Simba 17 : 00 Mtibwa Sugar

Togo – Championnat National

Binah Ifodjè
Unisport Sara Sport
Togo Port Entente II
Gbohloé-su des Lacs Dynamic Togolais
Anges Notsè Maranatha Fiokpo
OTR Gomido

Tunisia – Ligue 1

Tataouine 13 : 30 ES Tunis
Monastir 13 : 30 Etoile du Sahel
CS Sfaxien 13 : 30 Olympique Béja

Turkey – 1. Lig

Menemenspor 11 : 30 Samsunspor
Adanaspor 14 : 00 Akhisarspor
Balıkesirspor 17 : 00 İstanbulspor

Turkey – 3. Lig

Group 1

Fatsa Belediyespor 11 : 00 Manisaspor
Yeşilyurt Belediyespor 12 : 00 1877 Alemdağspor
Edirnespor 13 : 00 Arnavutköy Belediyespor
Çankaya FK 13 : 00 Bucaspor 1928
Ofspor 13 : 00 Diyarbekirspor
Antalya Kemerspor 13 : 00 Belediye Derincespor
Kızılcabölükspor 13 : 00 Artvin Hopaspor
Nevşehir Belediyespor 13 : 00 Payasspor

Group 2

Ağrı 1970 11 : 00 Tepecikspor
Tokatspor 13 : 00 Yomraspor
Nazilli Belediyespor 13 : 00 Tekirdağspor
Belediye Kütahyaspor 13 : 00 Ceyhanspor
Halide Edip Adıvar 13 : 00 Fethiyespor
Darıca Gençlerbirliği 13 : 00 Yozgatspor 1959
Çengelköyspor 13 : 00 Karaman Belediyespor
İskenderun 13 : 00 Kahta 02 Spor

Group 3

Batman Petrolspor 13 : 00 İçel İdmanyurdu Spor
Somaspor 13 : 00 Altındağ Spor
Yalovaspor 13 : 00 Gölcükspor
Karşıyaka 13 : 00 Şile Yıldızspor
Çarşambaspor 13 : 00 Osmaniyespor
Arhavispor 13 : 00 Erbaaspor
Çatalcaspor 13 : 00 Isparta 32 Spor
Cizrespor 13 : 00 Esenler Erokspor

Group 4

Muğlaspor 13 : 00 Bayrampaşaspor
Bergama Belediyespor 13 : 00 Kestelspor
Kozan Spor FK 13 : 00 Siirt İl Özel İdaresi
Kırıkkale Büyük Anadolu 13 : 00 Karaköprü Belediyespor
1954 Kelkit Belediyespor 13 : 00 52 Orduspor
Adıyaman 1954 13 : 00 Silivrispor
68 Aksaray Belediyespor 13 : 00 Düzcespor
Modafen 13 : 00 Bursa Yıldırımspor

Turkey – U19 Elit B

İstanbulspor U19 11 : 00 Balıkesirspor U19
Samsunspor U19 11 : 00 Menemenspor U19
Altay U19 11 : 00 Ankaraspor U19
Adana Demirspor U19 11 : 00 Altınordu U19
Ankara Keçiörengücü U19 11 : 00 Giresunspor U19
Eskişehirspor U19 11 : 00 Tuzlaspor U19
Bandırmaspor U19 11 : 00 Bursaspor U19
Akhisarspor U19 11 : 00 Adanaspor U19
Ümranıyespor U19 12 : 30 Boluspor U19

Uganda – Premier League

Bright Stars 14 : 00 Wakiso Giants
Police 14 : 00 UPDF
SC Villa 14 : 00 Express

Ukraine – Druha Liga

Group A

Epitsentr Dunayivtsi Rubikon
Karpaty Lviv Karpaty Halych
Volyn Lutsk II Chernihiv
Obolon’ Kyiv II CANC Kalush
Bukovyna 14 : 00 Nyva Vinnytsya
Uzhhorod 15 : 00 Chayka

Group B

Nikopol CANC Cherkashchyna-Akademiya
Peremoga Metal Kharkiv
Yarud Mariupol’ Balkany Zorya
Tavriya 13 : 00 Metalurh Zaporizhya

USA – NISA

Chattanooga 01 : 00 LA Force

World – Club Friendlies

Sirius 16 : 00 Brommapojkarna

Zambia – Super League

Kitwe United 12 : 00 Nkana
Power Dynamos 14 : 00 Indeni
Young Green Eagles 14 : 00 Zanaco
Nkwazi 14 : 00 Red Arrows