13 November 2020

0
22

N/C America – WC Qualification Concacaf

Antigua and Barbuda PSTP Grenada
Suriname PSTP Bermuda
Guatemala PSTP St. Vincent / Grenadines
Dominican Republic PSTP Barbados
Nicaragua PSTP Belize
St. Kitts and Nevis PSTP Guyana

South America – WC Qualification South America

Argentina 00 : 00 Paraguay
Colombia 20 : 30 Uruguay

World – Friendlies – Friendlies 1

Japan 14 : 15 Panama
Costa Rica 17 : 00 Qatar

World – Friendlies – Friendlies 3

Bangladesh Nepal

Africa – Africa Cup of Nations Qualification

Niger 16 : 00 Ethiopia
Nigeria 16 : 00 Sierra Leone
Mali 19 : 00 Namibia
Morocco 19 : 00 Central African Republic
South Africa 19 : 00 São Tomé e Príncipe
Tunisia 19 : 00 Tanzania

Argentina – Liga Profesional Argentina

Rosario Central 22 : 00 Banfield

Australia – Queensland Premier League

Holland Park Hawks 10 : 30 Rochedale Rovers

Australia – South Australia NPL

Adelaide Comets 09 : 00 Campbelltown City

Austria – Regionalliga

Mitte

Union Vöcklamarkt PSTP Sturm Graz II
Deutschlandsberger SC PSTP Stadl-Paura

Ost

Draßburg PSTP Stripfing
Neusiedl PSTP Mauerwerk
Mannsdorf-Großenzersdorf PSTP Wiener Viktoria

Austria – Landesliga

Burgenland

Oberwart / Rotenturm PSTP Parndorf

Kärnten

SAK Klagenfurt PSTP St. Michael Bleiburg
Völkermarkt PSTP Treibach
Wolfsberg PSTP St. Jakob Rosental

Niederösterreich

St. Pölten II PSTP Ortmann
Krems PSTP Mannersdorf
Waidhofen / Thaya PSTP Zwettl
Kottingbrunn PSTP Langenrohr
Scheiblingkirchen PSTP Spratzern

Oberösterreich

Union St. Florian PSTP St. Martin i.M.
Pregarten PSTP Grün Weiß Micheldorf
Union Edelweiß PSTP St. Valentin
Union Weißkirchen PSTP Mondsee

Steiermark

Liezen PSTP Hitthaller St. Michael
Union Gamlitz PSTP Lafnitz II
Bruck an der Mur PSTP TuS Heiligenkreuz
Fürstenfeld PSTP Frauental
Ilz PSTP Lebring
Leoben PSTP Wildon

Wien

First Vienna PSTP Gerasdorf Stammersdorf

Bahrain – Federation Cup

Al Ittihad 15 : 00 Bahrain SC
East Riffa 15 : 00 Al Shabab
Busaiteen 15 : 00 Budaiya
Qalali 15 : 00 Al Najma

Belgium – Super League

Anderlecht 19 : 00 Gent
Ladies Genk 19 : 30 White Star Woluwe

Bhutan – Premier League

Paro United 11 : 00 High Quality United

Bolivia – Nacional B

Blooming Guayaramerín Deportivo Kivón
Ferroviario Satélite Norte
Cochabamba FC 19 : 00 Escuela Enrique Happ
García Ágreda 19 : 00 Real Tomayapo
CA Bermejo 19 : 00 Quebracho Villa Montes

Brazil – Serie B

Vitória 00 : 30 Figueirense
Ponte Preta 19 : 00 Brasil de Pelotas
Operário PR 19 : 30 Náutico
Avaí 21 : 30 Paraná
Oeste 22 : 15 CRB

Brazil – Serie D

Globo 18 : 00 Afogados
Central 18 : 00 Potiguar Mossoró
Coruripe 18 : 00 Itabaiana
Vitória ES 18 : 00 União Rondonópolis
Gama 18 : 00 Villa Nova
Cabofriense 18 : 00 Nacional PR
Moto Club MA 18 : 30 Altos
Campinense 19 : 00 Guarany de Sobral
Atlético Cajazeirense 19 : 00 Floresta
Jacyobá 19 : 00 Frei Paulistano
Palmas 19 : 00 Atlético Alagoinhas
Cascavel 19 : 00 Ferroviária
Caxias 19 : 00 Pelotas
Atlético Tubarão 19 : 00 Novorizontino
Ji-Paraná 19 : 00 Independente PA
São Raimundo RR 20 : 00 Baré
Atlético Acreano 21 : 00 Rio Branco
Goiânia 21 : 00 Aparecidense
Caldense 22 : 30 Tupynambás

Brazil – Paulista Série B

Inter de Bebedouro 18 : 00 XV de Jaú
Manthiqueira 18 : 00 São José EC
Atlético Mogi 18 : 00 USAC

Brazil – Brasileiro de Aspirantes

Paraná U23 18 : 00 Paysandu U23

Brazil – Brasileiro Feminino A2

Santos Dumont 19 : 00 Ceará
Oratório 19 : 00 Juventude Timonense
ESMAC 19 : 00 Tiradentes
Real Ariquemes 19 : 00 3B da Amazônia
Atlético Acreano 19 : 00 Fortaleza
São Francisco 19 : 00 São Valério
Cruzeiro RN 19 : 00 Bahia
União Desportiva 19 : 00 Náutico
Sport Recife 19 : 00 Auto Esporte
Operário 19 : 00 Juventus
Atlético GO 19 : 00 América Mineiro
Foz Cataratas 19 : 00 SERC
Vila Nova 19 : 00 Botafogo
Real Brasília 19 : 00 Vasco da Gama
Atlético Mineiro 19 : 00 Goiás
Toledo 19 : 00 Napoli
Athletico Paranaense 19 : 00 Chapecoense
Fluminense 19 : 00 Brasil de Farroupilha

Brunei Darussalam – Super League

MS PDB CANC Wijaya
Rimba Star CANC Indera
Kota Ranger CANC Setia Perdana
Bakes CANC BSRC

Burundi – Ligue A

Rukinzo 13 : 00 Royal de Muramvya

Chile – Primera División

Everton 16 : 30 O’Higgins

Chile – Primera B

Santiago Morning 14 : 00 Copiapó
San Marcos 14 : 00 Rangers

Colombia – Primera A

Deportivo Pasto 23 : 00 Once Caldas
Cúcuta Deportivo 01 : 00 América de Cali

Czech Republic – 3. liga

ČFL A

Písek PSTP Slavia Praha II

MSFL

Hlučín PSTP Znojmo

Denmark – U19 Ligaen

Midtjylland U19 17 : 00 SønderjyskE U19
Silkeborg U19 17 : 30 Randers Freja U19

England – League Two

Bolton Wanderers 19 : 45 Salford City

England – U18 Premier League

Middlesbrough U18 13 : 00 Manchester United U18

England – Youth Alliance Cup

Burton Albion U18 13 : 00 Walsall U18

Europe – UEFA U21 Championship

Armenia U21 15 : 00 Sweden U21
Malta U21 16 : 00 Ukraine U21
Lithuania U21 16 : 30 San Marino U21
Turkey U21 17 : 00 Austria U21
Greece U21 17 : 00 Czech Republic U21
Wales U21 17 : 00 Moldova U21
Kosovo U21 18 : 00 Albania U21
Gibraltar U21 CANC Norway U21
England U21 19 : 30 Andorra U21

France – National 1

Boulogne 17 : 00 Avranches
Quevilly-Rouen 17 : 00 Cholet
Sète 17 : 00 Concarneau
Red Star 17 : 00 Lyon Duchère
Villefranche 17 : 00 Laval
Le Mans 19 : 00 Orléans

France – Feminine Division 1

Olympique Lyonnais 17 : 30 Soyaux

Georgia – Liga 3

Kolkheti Poti 10 : 00 Guria

Germany – 3. Liga

Viktoria Köln 18 : 00 Saarbrücken

Germany – Regionalliga

Nord

Weiche Flensburg PSTP Heider SV
Hannover 96 II PSTP Schwarz-Weiß Rehden

West

Wegberg-Beeck 18 : 30 Alemannia Aachen

Germany – Oberliga

Hamburg

Concordia PSTP Bramfelder SV
Hamm United PSTP Dassendorf
Victoria Hamburg PSTP Buchholz
Osdorf PSTP Süderelbe
Hamburger SV III PSTP Lohbrügge

Niedersachsen

BW Lohne PSTP Bersenbrück
Heeslinger SC PSTP Rotenburger SV

Rheinland-Pfalz / Saar

FV Engers 07 PSTP Mülheim-Kärlich
Pfeddersheim PSTP Arminia Ludwigshafen

Germany – Reg. Cup Mecklenburg-Vorpommern

Doberaner PSTP Mecklenburg Schwerin

Germany – Reg. Cup Sachsen-Anhalt

Haldensleber PSTP Lok Stendal / Magdeburg

Germany – Frauen Bundesliga

Eintracht Frankfurt 18 : 15 Turbine Potsdam

Hungary – NB II

Győri ETO 16 : 00 Budaörs

Hungary – Magyar Kupa

Szolnoki MÁV 13 : 30 Gyirmót

Indonesia – Liga 1

Persipura PSTP Madura United
Persija PSTP Bali United

Iran – Persian Gulf Pro League

Tractor 14 : 30 Sepahan
Gol Gohar 14 : 30 Foolad
Saipa 14 : 30 Nassaji Mazandaran
Shahr Khodrou 14 : 30 Sanat Naft
Esteghlal 14 : 30 Machine Sazi
Naft Masjed Soleyman 14 : 30 Persepolis
Zob Ahan 14 : 30 Paykan
Aluminium Arak 14 : 30 Mes Rafsanjan

Israel – Liga Leumit

Hapoel Acre 13 : 00 Hapoel Rishon LeZion
Hapoel Ramat HaSharon 13 : 00 Hapoel Afula
Hapoel Jerusalem 13 : 00 Beitar Tel Aviv Bat Yam
Maccabi Ahi Nazareth 13 : 00 Hapoel Umm al-Fahm
Hapoel Ramat Gan 13 : 00 Hapoel Ra’anana
Sektzia Nes Tziona 13 : 00 Hapoel Nof HaGalil
Hapoel Iksal 13 : 00 Hapoel Petah Tikva
Kafr Qasim 13 : 00 Hapoel Kfar Shalem

Japan – J3 League

Sagamihara 10 : 00 Cerezo Osaka II

Macao – Primeira Divisão

Hang Sai 13 : 00 Tak Chun Ka I

Mexico – Liga de Expansión MX

Cimarrones de Sonora 02 : 00 Venados

Mexico – Liga Premier Serie A

Cimarrones de Sonora II 17 : 00 Atlético Saltillo
Irapuato 21 : 00 Azores de Hidalgo

Mexico – U20 League

Santos Laguna U20 17 : 00 Guadalajara U20

Mexico – U17 League

Santos Laguna U17 15 : 00 Guadalajara U17

Moldova – Divizia A

Sucleia 11 : 00 Iskra
Grănicerul 11 : 00 Real Succes
Victoria Bardar 11 : 00 Făleşti
Sheriff II 11 : 00 CSF Bălți

Netherlands – Eerste Divisie

Helmond Sport 17 : 45 Excelsior
TOP Oss 20 : 00 Eindhoven

Netherlands – Eredivisie Women

ADO Den Haag 18 : 30 Ajax
Heerenveen 18 : 30 Alkmaar
Excelsior 18 : 30 PEC Zwolle

Palestine – West Bank Premier League

Shabab Al Khaleel 13 : 00 Shabab Al Am’ari
Taraji Wadi Al-Nes 16 : 00 Jabal Al Mukaber

Palestine – West Bank 1st Division

Islami Kalkelea 13 : 00 Shabab Beit Fajjar
Markaz Tulkarm 16 : 00 Silwan

Panama – LPF

Tauro 23 : 00 Costa del Este
Universitario 20 : 00 San Francisco
Árabe Unido 21 : 00 Independiente

Peru – Primera División

UTC Cajamarca 18 : 15 Alianza Universidad

Poland – I Liga

Chrobry Głogów 16 : 40 Stomil Olsztyn
Arka Gdynia 18 : 00 Bełchatów

Romania – Liga II

Dunărea Călăraşi 17 : 30 Turris-Oltul T. Măgurele

Romania – Liga III

Serie 2

Dacia Unirea Brăila 12 : 00 Avântul Valea Mărului

Serie 3

Viitorul Constanţa II 12 : 00 Înainte Modelu

Serie 4

FCSB II 12 : 00 Dinamo Bucureşti II
Baloteşti 12 : 00 CSA Steaua Bucureşti

Serie 5

Astra II 12 : 00 Blejoi
Kids Tâmpa Braşov 12 : 00 Sepsi II

Serie 6

Unirea Bascov 12 : 00 Sporting Roşiori
Vediţa Coloneşti 12 : 00 Petrolul Potcoava
Flacăra Moreni 12 : 00 Pucioasa

Serie 7

Viitorul Şelimbăr 12 : 00 CSM Deva

Serie 8

ACS Poli Timişoara 12 : 00 Avântul Periam
Fortuna Becicherecu Mic 12 : 00 Dumbrăviţa

Serie 9

Unirea Dej 12 : 00 Sănătatea Cluj
Arieşul Turda 12 : 00 Ocna Mureș

Russia – PFL

Anzhi Tuapse
Essentuki SKA Rostov

Saudi Arabia – Division 2

Al Riyadh 12 : 10 Al Rawdhah
Al Taqdom 12 : 20 Kumait
Al Akhdoud 12 : 30 Al-Sadd
Al Jandal 12 : 30 Al Arabi
Al Hjazz 12 : 30 Al Entesar
Bisha 12 : 35 Al-Lewaa
Al Ansar 12 : 45 Al Zulfi
Al Dahab 12 : 45 Al Taraji

Serbia – Srpska Liga

Stepojevac Vaga 12 : 00 Sinđelić Beograd

Serbia – Super Liga Žene

Vojvodina Sloga Radnički
Kanjiža Kolubara
LASK Crvena Zvezda Požarevac
Zemun Radnički 1923
Spartak Subotica Mašinac Niš

Singapore – Premier League

Geylang International 11 : 45 Albirex Niigata S
Lion City Sailors 11 : 45 Tanjong Pagar

Spain – Segunda División

Real Zaragoza 20 : 00 Real Oviedo

Spain – Tercera Division

Buzanada 21 : 00 Güímar

Spain – Autonómicas

Canarias – Gran Canaria

SD San Isidro Gáldar 20 : 30 San Pedro Mártir
Teror 20 : 30 Ingenio
Las Longueras 21 : 00 Valleseco
Becerril Guía 21 : 00 Unión Carrizal
Tablero 21 : 00 Costa Ayala
Balos 21 : 00 Arguineguín
Castillo 21 : 00 RC Victoria
Unión Pedro Hidalgo 21 : 00 Agaete
Valsequillo 21 : 00 Goleta

Canarias – Tenerife

Florida 21 : 00 Zamorano Esperanza
Arguijón 21 : 00 Icodense
Marino II 21 : 00 Las Zocas
Tenerife III 21 : 00 Real Unión de Tenerife
Candela 21 : 00 Águilas Atlético
CD San Andrés 21 : 00 San Miguel

Spain – Liga Nacional Juvenil

Guiniguada U19 20 : 30 Atlético GC U19
Daniel Carnevali U19 21 : 00 Unión Pedro Hidalgo U19
Villa Santa Brígida U19 21 : 00 Acodetti U19 II

St. Kitts and Nevis – Premier League

Security Forces United 22 : 00 St. Peters

Sweden – Ettan

Qviding FIF 18 : 00 Utsikten
Skövde AIK 18 : 00 Motala

Tanzania – Ligi kuu Bara

JKT Tanzania Mbeya City

Turkmenistan – Ýokary Liga

Aşgabat 11 : 00 Merw

Ukraine – Druha Liga

Obolon’ Kyiv II Chayka
Bukovyna Karpaty Lviv

Ukraine – Cup

VPK-Ahro Shevchenkivka 16 : 30 Olimpik Donetsk

United Arab Emirates – Division 1

Masafi 12 : 40 Al Taawon
Masfut 12 : 40 Dibba Al Hisn
Al Bataeh 12 : 40 Al Hamriyah

United Arab Emirates – League Cup

Al Dhafra 14 : 00 Shabab Al Ahli
Khorfakkan 14 : 00 Al Ain
Al Wasl 17 : 00 Al Wahda

Uzbekistan – Pro League A

Zaamin Xorazm

Venezuela – Primera División

Metropolitanos 00 : 00 Zamora
Gran Valencia 21 : 00 Monagas

Venezuela – Segunda División

Fundación AIFI 13 : 00 Fundación Lara Deportiva
UCV 13 : 00 Angostura
Yaracuy 19 : 30 Llaneros de Guanare

Wales – Premier League

Caernarfon Town 19 : 45 Connah’s Quay
Cardiff MU 19 : 45 Aberystwyth Town