13 December 2020

0
280

England – Premier League

Southampton 12 : 00 Sheffield United
Crystal Palace 14 : 15 Tottenham Hotspur
Fulham 16 : 30 Liverpool
Arsenal 19 : 15 Burnley
Leicester City 19 : 15 Brighton & Hove Albion

France – Ligue 1

Nice 12 : 00 Rennes
Brest 14 : 00 Reims
Lorient 14 : 00 Nîmes
Nantes 14 : 00 Dijon
Strasbourg 14 : 00 Metz
Lille 16 : 00 Bordeaux
PSG 20 : 00 Olympique Lyonnais

Germany – Bundesliga

Augsburg 14 : 30 Schalke 04
Bayer Leverkusen 17 : 00 Hoffenheim

Italy – Serie A

Cagliari 11 : 30 Internazionale
Atalanta 14 : 00 Fiorentina
Bologna 14 : 00 Roma
Napoli 14 : 00 Sampdoria
Genoa 17 : 00 Juventus
Milan 19 : 45 Parma

Netherlands – Eredivisie

Vitesse 11 : 15 Heerenveen
VVV 13 : 30 Feyenoord
Willem II 13 : 30 Sparta Rotterdam
PSV 15 : 45 Utrecht
Twente 19 : 00 AZ

Scotland – Premiership

Dundee United 12 : 00 Rangers
Celtic 15 : 00 Kilmarnock

Spain – La Liga

Real Sociedad 13 : 00 Eibar
Real Betis 15 : 15 Villarreal
Elche 17 : 30 Granada
Barcelona 20 : 00 Levante

Africa – COSAFA U20 Championship

3rd Place Final

Angola U20 10 : 00 Zambia U20

Final

Namibia U20 13 : 00 Mozambique U20

Albania – Superliga

Tirana 12 : 45 Apolonia Fier
Bylis 12 : 45 Kastrioti Krujë
Teuta Durrës 15 : 45 Laçi
Vllaznia Shkodër 15 : 45 Partizani Tirana
Kukësi 15 : 45 Skënderbeu Korçë

Albania – 1st Division

Oriku 12 : 30 Partizani Tirana II
Veleçiku Koplik 12 : 30 Vora
Erzeni Shijak 12 : 30 Burreli
Flamurtari 12 : 30 Lushnja
Turbina Cërrik 12 : 30 Elbasani
Besa Kavajë 12 : 30 Egnatia Rrogozhinë
Luftëtari Gjirokastër CANC Tomori Berat

Albania – 2nd Division

Group A

Luzi 2008 CANC Spartaku Tiranë
Shkumbini Peqin 12 : 30 Sopoti Librazhd
Iliria Fushë-Krujë 12 : 30 Bulqiza
Valbona 12 : 30 Gramshi
Tërbuni Pukë 12 : 30 Luzi 2008
Internacional Tirana 12 : 30 Klosi
Shënkolli 12 : 30 Ada Velipojë

Group B

Memaliaj 12 : 30 Këlcyra

Albania – Kampionati i Femrave

Apolonia 12 : 00 Teuta

Andorra – 1a Divisió

FC Santa Coloma 10 : 30 Penya Encarnada
Atlètic Club d’Escaldes 10 : 30 Carroi
Inter Club d’Escaldes 15 : 30 UE Santa Coloma

Andorra – 2a Divisió

La Massana 15 : 30 Engordany II
UE Santa Coloma II 19 : 00 Ordino
Atlètic Amèrica 19 : 00 Encamp

Argentina – Liga Profesional Argentina

Championship Round

San Lorenzo 00 : 30 Talleres de Córdoba
River Plate 22 : 20 Argentinos Juniors

Lower Table Round

Unión 20 : 10 Defensa y Justicia
Aldosivi 20 : 10 Lanús

Argentina – Primera Nacional

Atlanta 20 : 10 Agropecuario
Temperley 20 : 10 Estudiantes Caseros

Argentina – Torneo Federal A

Lower Table Round

Circulo Deportivo 20 : 10 Sportivo Peñarol
Deportivo Camioneros 20 : 30 Cipolletti
Sportivo Desamparados 20 : 30 Estudiantes de San Luis
Unión Sunchales 20 : 30 Sportivo Belgrano
Defensores Belgrano VR 22 : 30 Boca Unidos

Upper Table Round

Deportivo Maipú 20 : 10 Juventud Unida Univ.
Villa Mitre 20 : 30 Olimpo
Chaco For Ever 21 : 45 Def. de Pronunciamiento

Argentina – Prim B Metro

Lower Table Round

Flandria 20 : 10 Sacachispas
Colegiales 20 : 10 UAI Urquiza

Upper Table Round

Comunicaciones 20 : 10 Acassuso

Argentina – Primera C

Lower Table Round

Ituzaingó 20 : 10 San Martín Burzaco

Upper Table Round

Argentino Merlo 20 : 10 General Lamadrid
Cañuelas 20 : 10 Deportivo Laferrere

Argentina – Primera D

Lower Table Round

Puerto Nuevo 20 : 10 Juventud Unida

Upper Table Round

Liniers 20 : 10 Atlas

Argentina – Primera A

Estudiantes La Plata PSTP Independiente
Boca Juniors 12 : 00 Gimnasia La Plata
River Plate 12 : 00 Villa San Carlos

Armenia – First League

Ararat II 10 : 00 Urartu II
Alashkert II 10 : 00 Pyunik II

Asia – AFC Champions League

Ulsan 10 : 00 Vissel Kobe

Australia – Victoria NPL Youth League

St. Albans Saints U20 CANC South Melbourne U20
Avondale Heights U20 CANC Port Melbourne U20
Green Gully U20 CANC Dandenong City U20
Heidelberg United U20 CANC Eastern Lions U20
Altona Magic U20 CANC Melbourne Knights U20
Oakleigh Cannons U20 CANC Bentleigh Greens U20
Hume City U20 CANC Dandenong Thunder U20

Austria – Bundesliga

Rapid Wien 13 : 30 Swarovski Tirol
Wolfsberger AC 13 : 30 Austria Wien
Salzburg 16 : 00 LASK

Austria – 2. Liga

Austria Klagenfurt 09 : 30 Liefering

Azerbaijan – Birinci Dasta

Neftçi II 09 : 00 Zaqatala
Qaradağ Lökbatan 10 : 00 Qarabağ II
Sumqayıt II 10 : 00 Keşlə II
Kapaz 10 : 00 Sabah II

Bahrain – Second Division

Bahrain SC 15 : 00 Al Shabab
Al Ittifaq Maqaba 15 : 00 Khalidiya
Qalali 15 : 00 Al Hala

Belgium – First Division A

Antwerp 12 : 30 Club Brugge
AS Eupen PSTP Zulte-Waregem
Gent 17 : 15 Standard Liège
Mechelen 19 : 45 Waasland-Beveren

Belgium – First Division B

RFC Seraing 15 : 00 RWDM
Lommel 19 : 00 Union Saint-Gilloise

Belgium – First Amateur Division

Francs Borains PSTP Thes Sport
Rupel Boom PSTP Dessel Sport
Knokke PSTP URSL Visé
Liège PSTP Dender

Belgium – Second Amateur Division

ACFF

Waremme PSTP Rebecq
US Givry PSTP Ganshoren
Warnant PSTP Meux
Solières Sport PSTP Stockay-Warfusée
Jette PSTP RAAL La Louvière

VFV A

Toekomst Menen PSTP RFC Wetteren
Sparta Petegem PSTP Merelbeke
Harelbeke PSTP Zelzate

VFV B

Cappellen PSTP City Pirates Antwerpen
Berchem Sport PSTP Pepingen-Halle
Diegem Sport PSTP Hades
Eendracht Aalst PSTP Bocholt

Belgium – Third Amateur Division

ACFF A

Stade Brainois PSTP Entité Manageoise
Binche PSTP Union Namur
Crossing Schaerbeek PSTP Stockel
Ostiches PSTP SG-Tertre-Hautrage

ACFF B

Stade Disonais PSTP Rochefort
Wanze / Bas-Oha PSTP Herstal
Aywaille PSTP Huy
Habay-la-Neuve PSTP Sprimont
Richelle United PSTP Mormont
Marloie Sport PSTP Gouvy

VFV A

Wolvertem Merchtem PSTP Sint-Niklase
Avanti PSTP Voorde Appelterre
Jong Lede PSTP Lochristi
Rhodienne-De Hoek PSTP Bambrugge
Eppegem PSTP Torhout
Anzegem PSTP Svelta Melsele
VW Hamme PSTP FC Lebbeke

VFV B

Nijlen PSTP Sint-Lenaarts

Belgium – Provincial

Brabant – ACFF

Stade Everois PSTP Léopold
FC Schaerbeek PSTP NSeth Berchem
Grez-Doiceau PSTP BX Brussels
Nivellois PSTP Union Lasne-Ohain
Walhain PSTP Kosova Schaerbeek
Sportive Brainoise PSTP Saint-Josse
Genappe PSTP Ixelles
Sporting Bruxelles PSTP Etterbeek

Brabant – VFV

Bodegem Kapelle United PSTP Huldenberg
Borght-Humbeek PSTP Linden
Hoegaarden-Outgaarden PSTP Stade Bierbeek
Tervuren-Duisburg PSTP Houtem-Oplinter
Wambeek PSTP Sporting Kampenhout
Aarschot PSTP Grimbergen
Veltem PSTP Bertem-Leefdaal
Liedekerke PSTP Melsbroek

Hainaut

Excelsior Biévène PSTP Houdeng
Péruwelz PSTP Solre-sur-Sambre
Hornu PSTP Belœil
Le Roeulx PSTP Soignies Sports
Gilly PSTP Molenbaix
Ransart PSTP RAS Monceau
Morlanwelz PSTP Snef-Tyber
Antoing PSTP Montignies

Luxembourg

Aubange PSTP Arlon
Ethe Belmont PSTP Saint-Hubert
Meix-Devant-Virton PSTP Florenville

Namur

Spy PSTP Flavion-Morialmé
Loyers PSTP Chevetogne
Malonne PSTP Nismes
Condruzien PSTP Fernelmont-Hemptinne
Beauraing PSTP US Dinantaise
Grand-Leez PSTP Biesme
Meux II PSTP Wallonne Ciney
ES de la Molignée PSTP Andennais

Oost-Vlaanderen

Dendermonde PSTP Jong Zulte
Ardennen PSTP HO Kalken
Elene-Grotenberge PSTP St-Joris Sleidinge
Excelsior Mariakerke PSTP Eendracht Aalter
Munkzwalm PSTP Lokeren Doorslaar
Drongen PSTP Denderhoutem
Eendracht Zele PSTP Grembergen

West-Vlaanderen

Sparta Heestert PSTP Oostduinkerke
Lauwe PSTP Wielsbeke
SC Zonnebeke PSTP RC Lauwe

Belgium – First Division Women

OH Leuven II PSTP Standard Liège II

Bermuda – Premier League

Robin Hood 01 : 00 Devonshire Colts
Somerset Trojans 19 : 00 X-Roads Warriors
North Village Rams 19 : 00 Devonshire Cougars
Pembroke Hamilton Club 19 : 00 Dandy Town Hornets
SBRC 19 : 00 Southampton Rangers

Bolivia – Primera División

Oriente Petrolero 00 : 30 Blooming
Nacional Potosí 19 : 00 San José

Bolivia – Nacional B

Independiente Petrolero 19 : 30 EM Huanuni
Real Tomayapo 19 : 30 Cochabamba FC
Vaca Díez 21 : 00 Libertad

Bosnia and Herzegovina – Premijer Liga

Tuzla City 12 : 00 Borac Banja Luka
Velež 14 : 00 Mladost Doboj Kakanj
Široki Brijeg 16 : 00 Zrinjski

Brazil – Serie A

Goiás 00 : 00 Grêmio
Ceará 00 : 00 Atlético GO
Flamengo 19 : 00 Santos
Corinthians 21 : 15 São Paulo
Sport Recife 21 : 15 Coritiba

Brazil – Serie B

Chapecoense 00 : 00 CRB
Botafogo SP 21 : 15 Náutico

Brazil – Serie C

Paysandu 21 : 00 Ypiranga Erechim

Brazil – Serie D

América RN 18 : 00 Coruripe
Mirassol 18 : 30 Caxias
Altos 18 : 45 Rio Branco
Gama 19 : 00 Goianésia
Ríver 19 : 00 Galvez
Aparecidense 19 : 00 Tupynambás
São Luiz 20 : 00 Cabofriense
Ferroviária 21 : 00 Marcílio Dias
Fast Clube 21 : 00 Moto Club MA
Salgueiro 22 : 00 Vitória da Conquista

Brazil – State Leagues

Matogrossense

Luverdense 19 : 00 Nova Mutum EC

Sul-Matogrossense

Comercial MS 19 : 00 Aquidauanense

Brazil – Catarinense 2

Camboriú 18 : 00 Guarani de Palhoça
Hercílio Luz 18 : 00 Metropolitano
Barra 18 : 00 Fluminense SC
Internacional SC 18 : 00 Caçador
NEC 18 : 00 Próspera Criciuma

Brazil – Pernambucano 2

Ypiranga PE 18 : 00 Vera Cruz
Centro Limoeirense 18 : 00 Íbis
Sete de Setembro PE 18 : 00 Porto

Brazil – Carioca B2

Carapebus 18 : 00 Casimiro de Abreu
7 de Abril 18 : 00 Pérolas Negras

Brazil – Catarinense 3

Nação 13 : 00 Jaraguá
Orleans CANC Atlético Itajaí
Atlético Catarinense 19 : 00 Porto SC

Brazil – Paulista Série B

Bandeirante SP 19 : 00 Grêmio Prudente
São José EC 20 : 00 Manthiqueira

Brazil – Copa Paulista

Marília 20 : 00 XV de Piracicaba

Brazil – Brasileiro de Aspirantes

Vila Nova U23 18 : 00 Grêmio U23
Avaí U23 18 : 00 Ceará U23
Fluminense U23 18 : 00 Corinthians U23
RB Bragantino U23 18 : 00 Juventude U23

Brazil – CBF Brasileiro U20

Goiás U20 18 : 00 Chapecoense U20
Cruzeiro U20 18 : 30 Athletico PR U20
Internacional U20 18 : 30 Santos U20
Vitória U20 18 : 30 Grêmio U20

Brazil – Carioca U20

Vasco da Gama U20 18 : 00 Botafogo U20

Brazil – Copa do Nordeste U20

Ceará U20 23 : 00 Jaciobá U20
Santa Cruz U20 23 : 00 Globo U20
Perilima U20 18 : 00 Bahia U20
Fortaleza U20 18 : 00 ABC U20
Fluminense PI U20 21 : 00 Sport Recife U20

Brazil – Copa do Brasil U17

Ríver U17 22 : 30 Grêmio Santo Antônio U17

Brazil – Brasileiro Feminino A2

Napoli 18 : 00 Juventus
Botafogo 19 : 00 Ceará

Brazil – Paulista Women

Corinthians 14 : 00 Ferroviária

Brazil – Gaúcho Women

João Emílio 18 : 30 Brasil de Farroupilha
Oriente 18 : 30 Estrela

Brazil – Pernambucano Women

Íbis PSTP Sport Recife
Ferroviário Bezerros PSTP Náutico

Brazil – Paraibano Women

Botafogo PB 18 : 00 Kashima
Auto Esporte 18 : 00 Mixto PB
Guará PB 18 : 00 Inter de Mamanguape

Brazil – Copa Paulista Women

Santos 18 : 00 São Paulo

British Virgin Islands – BVIFA National League

Lion Heart 20 : 00 Wolues
Old Madrid 21 : 45 One Caribbean

Bulgaria – First League

CSKA Sofia 10 : 30 Botev Vratsa
Ludogorets 15 : 45 Cherno More

Burkina Faso – 1ère Division

RC Bobo-Dioulasso 15 : 30 Royal
KOZAF 18 : 15 ASFA-Yennenga

Burundi – Ligue A

Dynamik 11 : 30 Vital’O
Royal de Muramvya 13 : 00 Olympic Star
Bumamuru 13 : 00 Flambeau du Centre
Athlético Olympic 14 : 00 Muzinga
Le Messager Ngozi 14 : 00 Inter Star

Cayman Islands – CIFA Premier League

Academy 23 : 30 Latinos
Future 23 : 30 East End United

Chile – Primera División

Universidad Concepción 23 : 30 Audax Italiano
Universidad de Chile PSTP Deportes Iquique
La Serena 20 : 00 Coquimbo Unido
Santiago Wanderers 22 : 15 Everton

Chile – Segunda División

General Velásquez 13 : 00 Concepción
Deportes Vallenar PSTP San Antonio Unido
Fernández Vial 21 : 00 Linares Unido
Independiente 21 : 00 Iberia
Recoleta 21 : 00 Colchagua

China PR – FA Cup

Shandong Luneng 07 : 00 Wuhan Zall

Colombia – Primera A

Independiente Santa Fe 00 : 30 La Equidad

Colombia – Primera B

Llaneros 20 : 00 Atlético Huila

Colombia – Liga Femenina

Santa Fe 22 : 15 América de Cali

Congo DR – Ligue 1

RCK 12 : 30 Simba
Maniema Union 14 : 30 Blessing

Costa Rica – Primera División

Apertura – Semi-finals

Alajuelense 00 : 00 Cartaginés
Deportivo Saprissa 22 : 00 Herediano

Relegation Play-offs – Preliminary Final

Sporting San José 20 : 00 Municipal Grecia

Costa Rica – Liga de Ascenso

Puerto Golfito 20 : 00 Guanacasteca

Croatia – 1. HNL

Lokomotiva Zagreb 14 : 00 Slaven Koprivnica
Šibenik PSTP Istra 1961
Rijeka 16 : 05 Dinamo Zagreb

Croatia – 2. HNL

Bijelo Brdo 12 : 00 Opatija
Hajduk Split II PSTP Kustošija

Croatia – 1. HNL Juniori

Varaždin U19 10 : 00 Dinamo Zagreb U19
Hrv Dragovoljac U19 12 : 30 Dugopolje U19

Croatia – First League Women

Neretva PSTP Viktorija

Cyprus – 1. Division

AEK Larnaca 13 : 00 Nea Salamis
Enosis 15 : 00 Ethnikos Achna

Cyprus – 2. Division

Alki Oroklini 12 : 30 Ahironas
Omonia Psevda 12 : 30 EN THOI Lakatamia

Cyprus – 3. Division

Ormideia 12 : 30 Elia Lythrodonta
Iraklis Yerolakkou 12 : 30 Omonia 29is Maiou

Cyprus – First Division Women

AEL Champions 09 : 00 Karmiótissa Chrysomiliá
Geroskipou CANC Ethnikos Achna
Ermis Apollon 09 : 00 Lefkothea
Nea Salamis 09 : 00 Omonia Nicosia

Czech Republic – Czech Liga

Slovácko 15 : 00 Sparta Praha
Slavia Praha 17 : 30 Slovan Liberec

Denmark – Superliga

Horsens 13 : 00 AGF
AaB 13 : 00 Lyngby
Nordsjælland 15 : 00 København
Brøndby 17 : 00 SønderjyskE

Denmark – 1st Division

Hobro 12 : 00 Vendsyssel
FC Helsingør 14 : 00 Esbjerg

Dominican Republic – Liga Mayor

Universidad O&M 19 : 00 Delfines Del Este

Ecuador – Liga Pro

LDU Portoviejo 23 : 00 Mushuc Runa
Emelec 01 : 30 El Nacional
Macará 19 : 00 LDU Quito
Guayaquil City 21 : 30 Independiente Valle

Egypt – Premier League

Al Masry 15 : 00 Ismaily
Al Ahly 17 : 30 Misr Lel Makasa

El Salvador – Primera Division

Santa Tecla 23 : 00 Firpo
Alianza 21 : 00 Sonsonate
Once Deportivo 21 : 00 Chalatenango
Municipal Limeño 21 : 00 FAS

England – Premier League 2 Division One

Manchester United U23 13 : 00 Manchester City U23

England – Premier League 2 Division Two

Leeds United U23 13 : 00 Aston Villa U23

England – Women’s Super League

Reading 12 : 30 Manchester United
Birmingham City 14 : 00 Everton
Brighton & Hove Albion 14 : 00 Chelsea
Bristol City 14 : 00 West Ham United
Tottenham Hotspur 14 : 00 Aston Villa
Manchester City 14 : 30 Arsenal

England – Women’s Championship

Charlton Athletic 14 : 00 Leicester City WFC
Coventry United 14 : 00 Durham
Lewes 14 : 00 Crystal Palace
London City Lionesses 14 : 00 Liverpool
Sheffield United 14 : 00 Blackburn Rovers

England – Women’s National League – Premier Division

North

Burnley 14 : 00 Nottingham Forest
Fylde 14 : 00 Sheffield
Huddersfield Town 14 : 00 Stoke City
Hull City 14 : 00 Loughborough Foxes
Middlesbrough 14 : 00 West Bromwich Albion
Sunderland 14 : 00 Derby County

South

Cardiff City 14 : 00 Hounslow
Crawley Wasps 14 : 00 Plymouth Argyle
Gillingham PSTP Yeovil Town
Oxford United 14 : 00 Keynsham Town
Portsmouth 14 : 00 Milton Keynes Dons
Watford 15 : 00 Chichester & Selsey

England – Women’s National League – Division One

Midlands

Bedworth United 14 : 00 Burton Albion
Lincoln City PSTP Solihull Moors
Long Eaton United 14 : 00 Leafield Athletic
Sporting Khalsa 14 : 00 Doncaster Belles
Wem Town PSTP Boldmere St. Michaels

North

Durham Cestria 14 : 00 Bolton Wanderers
Barnsley PSTP Newcastle United
Bradford City 14 : 00 Chorley
Brighouse Town PSTP Durham Cestria
Liverpool Feds PSTP Norton & Stockton
Stockport County 14 : 00 Leeds

South-East

Cambridge United 14 : 00 Enfield Town
Enfield Town PSTP Billericay Town
Hashtag United PSTP AFC Wimbledon
Ipswich Town PSTP Stevenage
Kent PSTP Cambridge City
Leyton Orient PSTP Cambridge United
Hashtag United 14 : 00 Cambridge City
Norwich City 14 : 00 Stevenage

South-West

Buckland Athletic PSTP Brislington
Larkhall Athletic 14 : 00 Southampton WFC
Poole Town PSTP Maidenhead United
Southampton PSTP Chesham United
Buckland Athletic 14 : 00 Poole Town

England – Women’s FA Cup

Chester-le-Street Town 13 : 00 Brighouse Town
Lincoln City 13 : 00 Solihull Moors
Billericay Town 13 : 00 Maidenhead United
AFC Bournemouth Ladies 13 : 00 Southampton
Exeter City 13 : 00 Cheltenham Town
United of Manchester 13 : 00 Liverpool Feds
Newcastle United 14 : 00 Barnsley
Wem Town 14 : 00 Boldmere St. Michaels
Harlow Town 14 : 00 Ipswich Town
Leyton Orient 14 : 00 Actonians
Wolverhampton 15 : 00 Stourbridge

Estonia – Play-offs 1/2

Kuressaare 11 : 00 Maardu

Eswatini – Premier League

Manzini Sea Birds PSTP Black Swallows
Tambuti 13 : 30 Tambankulu Callies
Malanti Chiefs 13 : 30 Tinyosi
Royal Leopards 13 : 45 Highlanders

Ethiopia – Premier League

Ethiopia Bunna 07 : 00 Wolkite Ketema
Jimma Aba Jifar 12 : 00 Adama Kenema

France – National 3

Auvergne-Rhône-Alpes

Velay PSTP Thonon Évian
Saint-Étienne II PSTP Aurillac Arpajon

Bretagne

Saint-Pierre Milizac PSTP Stade Briochin II

Centre-Val de Loire

Châteauneuf-sur-Loire PSTP Tours
Saran Municipal PSTP J3 Amilly
Saint-Jean-le-Blanc PSTP Vierzon
Châteauroux II PSTP Ouest Tourangeau

Nouvelle-Aquitaine

Tartas-St Yaguen PSTP Chauvigny

Pays de la Loire

St-Philbert Gd Lieu PSTP La Châtaigneraie

France – Feminine Division 1

PSG 13 : 30 Le Havre

Germany – 2. Bundesliga

St. Pauli 12 : 30 Erzgebirge Aue
Karlsruher SC 12 : 30 Fortuna Dusseldorf
Nürnberg 12 : 30 Würzburger Kickers
Eintracht Braunschweig 12 : 30 Osnabrück

Germany – 3. Liga

Saarbrücken 12 : 00 Bayern München II
Hansa Rostock 13 : 00 Meppen
Zwickau PSTP Ingolstadt

Germany – Regionalliga

Nord

Hamburger SV II PSTP Phönix Lübeck
Altona 93 PSTP Eintracht Norderstedt
St. Pauli II PSTP Teutonia Ottensen
Holstein Kiel II PSTP Weiche Flensburg
LSK Hansa PSTP Heider SV
Havelse PSTP Borussia Hildesheim

Nordost

Chemie Leipzig PSTP Lokomotive Leipzig
Energie Cottbus PSTP Altglienicke
Optik Rathenow PSTP Tennis Borussia
Chemnitzer FC PSTP Lichtenberg
Bischofswerdaer FV PSTP ZFC Meuselwitz
Luckenwalde PSTP Viktoria Berlin
Carl Zeiss Jena PSTP Auerbach
BAK ’07 PSTP Germania Halberstadt
Hertha BSC II PSTP Babelsberg
BFC Dynamo PSTP Union Fürstenwalde

West

Rot-Weiß Oberhausen 13 : 00 Preußen Münster

Germany – Oberliga

Baden-Württemberg

Rielasingen-Arlen PSTP Ilshofen
Astoria Walldorf II PSTP Linx

Bremen

Schwachhausen PSTP Geestemünde
Hemelingen PSTP Leher TS
Vatan Sport PSTP BTS Neustadt
Hastedt PSTP Komet Arsten
SFL Bremerhaven PSTP Union Bremen

Hamburg

HEBC PSTP Curslack-Neuengamme
Barmbek-Uhlenhorst PSTP Niendorfer TSV
Union Tornesch PSTP Rugenbergen

Hessen

SV Zeilsheim PSTP Buchonia Flieden
Türk Gücü Friedberg PSTP Eddersheim
Neuhof PSTP Ginsheim

Mittelrhein

BCV Glesch / Paffendorf PSTP Frechen
Düren Merzenich PSTP Pesch
Siegburger SV PSTP SV Breinig
Wesseling-Urfeld PSTP Borussia Freialdenhoven
Deutz PSTP Hennef 05
VfL Vichttal PSTP Alfter
Blau-Weiß Friesdorf PSTP Eilendorf
Fortuna Köln II PSTP Viktoria Arnoldsweiler

Niederrhein

SC Velbert PSTP SF Baumberg
Schonnebeck PSTP Meerbusch
Cronenberger SC PSTP Kray
Jahn Dinslaken-Hiesfeld PSTP Schwarz-Weiß Essen
Union Nettetal PSTP Germania Ratingen
Sterkrade-Nord PSTP 1. FC M’gladbach
FSV Duisburg PSTP Kleve
Hilden PSTP TuRU 1880 Düsseldorf
Düsseldorf West PSTP FC Bocholt

Niedersachsen

VfL Oldenburg PSTP Bersenbrück
TB Uphusen PSTP Eintracht Celle
Germania Egestorf PSTP Wolfenbüttel
Arminia Hannover PSTP Gifhorn
Lupo-Martini PSTP BW Schwalbe Tündern

Nordost-Nord

CFC Hertha PSTP Hertha Zehlendorf
Lok Stendal PSTP Greifswalder FC
Torgelower SV Greif PSTP Tasmania Berlin

Nordost-Süd

Wacker Nordhausen PSTP FC Grimma

Rheinland-Pfalz / Saar

Koblenz PSTP Alemannia Waldalgesheim
Kaiserslautern II PSTP Eisbachtal

Schleswig-Holstein

Eckernförder SV PSTP Husumer SV
Preußen Reinfeld PSTP Todesfelde

Westfalen

TuS Haltern PSTP Paderborn II
Sportfreunde Siegen PSTP Schermbeck
Hammer SpVg PSTP Westfalia Herne
Vreden PSTP Westfalia Rhynern
Ennepetal PSTP Kaan-Marienborn
Holzwickeder SC PSTP Finnentrop / Bamenohl
Meinerzhagen PSTP Preußen Münster II
Erndtebrück PSTP Wattenscheid 09
Victoria Clarholz PSTP ASC Dortmund
Sprockhövel PSTP Gütersloh

Germany – U19 Bundesliga

Union Berlin U19 PSTP Hannover 96 U19

Germany – DFB Junioren Pokal

Energie Cottbus U19 PSTP Mainz 05 U19
Köln U19 PSTP RB Leipzig U19
Borussia M’bach U19 PSTP Borussia Dortmund U19

Germany – U17 Bundesliga

Wehen Wiesbaden U17 PSTP Augsburg U17
Darmstadt 98 U17 PSTP Greuther Fürth U17

Germany – Frauen Bundesliga

Bayer Leverkusen 13 : 00 SC Sand
Meppen 13 : 00 Freiburg
Hoffenheim 13 : 00 MSV Duisburg
Werder Bremen 13 : 00 Wolfsburg
Eintracht Frankfurt 13 : 00 Bayern München

Germany – 2. Bundesliga Women

Nord

Cloppenburg CANC Borussia Bocholt
Borussia M’gladbach PSTP RB Leipzig
Turbine Potsdam II PSTP Berghofen
Wolfsburg II PSTP Arminia Bielefeld
Gütersloh PSTP Carl Zeiss Jena

Süd

Bayern München II PSTP Hoffenheim II
FFC 08 Niederkirchen PSTP Köln
Saarbrücken PSTP Würzburger Kickers
Andernach PSTP Eintracht Frankfurt II

Germany – Regionalliga Women

Nordost

Union Berlin PSTP Rostocker FC
Viktoria Berlin PSTP Stern
Magdeburger FFC PSTP Phoenix Leipzig
Carl Zeiss Jena II PSTP FFV Erfurt

Südwest

Bitburg PSTP Göttelborn

West

Sportfreunde Siegen PSTP Alemannia Aachen
Bökendorf PSTP Menden
Vorwärts Köln PSTP Borussia M’gladbach II
Bochum PSTP Warbeyen
Köln II PSTP Budberg
Recklinghausen PSTP Moers
Leverkusen II PSTP SGS Essen II

Germany – DFB Pokal Women

Jahn Delmenhorst 11 : 00 Walddörfer SV

Ghana – Premier League

WAFA 15 : 00 Berekum Chelsea
Ashanti Gold 15 : 00 Elmina Sharks
Liberty Professionals 15 : 00 Great Olympics
Aduana Stars 15 : 00 Eleven Wonders
Karela 15 : 00 King Faisal
Hearts of Oak 18 : 00 Dreams

Gibraltar – Premier Division

Lions Gibraltar CANC Boca Juniors
Manchester 62 17 : 30 Europa

Greece – Super League 1

Lamia 13 : 00 Olympiakos Piraeus
Volos NFC 15 : 15 Panaitolikos
Apollon Smirnis 15 : 15 AEK Athens
Aris 17 : 30 PAOK

Greece – Super League 2

Ionikos PSTP Karaiskakis
Xanthi PSTP Trikala
Apollon Larissa PSTP Doxa Dramas
Ergotelis PSTP Diagoras
Panachaiki PSTP Levadiakos
Chania PSTP OF Ierapetra

Greece – Football League

Rodos PSTP Egaleo
Ialysos PSTP Episkopi
Asteras Vlachioti PSTP Kallithea
Santorini 2020 PSTP Aspropyrgos Enosis
Kalamata PSTP Niki Volos
Veria PSTP Thesprotos
Kavala PSTP AEP Kozani
Olympiakos Volos PSTP Panserraikos
Pierikos PSTP Triglia FC
Almopos PSTP Apollon Pontou

Greece – Gamma Ethniki

Group 1

Evosmou PSTP Apollon Paralimniou
Elpida Sapes PSTP M. Alexandros Orfaniou
Ethnikos Sochos PSTP Didymoteicho
Orfeas Xanthi PSTP Pandramaikos
Iraklis Ampelokipon PSTP Aris Avato
Ampelokipon Drama PSTP Antheias-Aristinou
Anagennisi Thalassias PSTP Doxa Neo Sidirochori
Aetos Orfani PSTP Nestos Chrisoupolis

Group 10

Giouchtas PSTP Atsalenios
Aris Rethymnou PSTP Irodotos
Anagennisi Ierapetra PSTP Rethymniakos
Aris Soudas PSTP Damastas
Asteras Rethymnou PSTP AE Neapolis
Palaiochora PSTP AEEK SYN.KA
Agios Nikolaos PSTP Almyros Gaziou
Platanias PSTP Poros

Group 2

Poseidon Nea Michaniona PSTP PAO Koufalion
Aetos Varvaras PSTP Nea Kallikrateia
Thyella Sarakinoi PSTP Thermaikos Thermis
M. Alexandros Trikala PSTP AS Giannitsa
Makedonikos Neapolis PSTP PAOK Alexandreia
Agrotikos Asteras EM PSTP Edessaikos
Anagennisi Plagia PSTP Niki Agkathia

Group 3

Iraklis Larissa PSTP Atromitos Palamas
Sellana PSTP Ethnikos Neou Keramidiou
Karitsa PSTP Fikis
Ermis Amyntaio PSTP Elassona
Makedonikos Foufas PSTP Dias Diou
Meteora PSTP Anagennisi Karditsas
Aetos Makrychoriou PSTP Kozani

Group 4

Nea Artaki PSTP Fokikos
Opountios PSTP Dimitra Efxeinoupolis
Amvrysseas PSTP Atalanti
Almyros PSTP Ypatou
Thiseas Agria PSTP Iraklis Psachna

Group 5

Thyella Katsikas PSTP Lefkimmi
Thyella Monastirakiou PSTP Amvrakikos Loutrou
Tilikratis PSTP Missolonghi
M. Alexandros Kastorias PSTP Acheron Kanalaki
Anagennisi Artas PSTP Asteras Kalirachis
Agios Matthaios PSTP Panagriniakos
Kerkyra PSTP Preveza

Group 6

Panionios PSTP Fostiras
Ano Meras PSTP Moschato
Pannaxiakos PSTP Ethnikos Piraeus
Proodeftiki PSTP Marko
Charavgiakos PSTP Aittitos Spata

Group 7

Ermis Meligous PSTP Nafplio 2017
Pangytheatikos PSTP Koronida Koiladas
Panarkadikos PSTP Kifisia
Atromitos Chiliomodi PSTP Foinikas N. Epidavrou
Ermionida PSTP Molaikos
Agios Ierotheos PSTP Aris Skalas

Group 8

Aiolikos PSTP Aias Salamina
Keratsini PSTP Mikrasiatiki
Karavas PSTP Akratitos
Asteras Varis PSTP Pyliou
Pythagoras Karlovasi PSTP Panelefsiniakos
Thyella Diastavroseos PSTP Aetos Loutron

Group 9

Achaiki PSTP Panegialios
Tsilivi PSTP PAO Vardas
Pamisos Messini PSTP Diagoras Vrachneikon
Pallixouriakos PSTP Diavolitsi
Aias Gastounis PSTP Nafpaktiakos
Thyella Patras PSTP Zakynthos

Greece – Panelinio Protathlima

Trikala 2011 PSTP Larissa
Kastoria PSTP Vasilissa Thrakis
Doxa Dramas PSTP Agrotikos Asteras EM
Aris PSTP Agrotikos Asteras AV
PAOK PSTP Giannina
Ergotelis PSTP Agia Paraskevi
Odysseas Glyfadas PSTP Neos Asteras Rethymnou
Karyatides Spartis PSTP Atromitos
Avantes Chalkida PSTP Missolonghi 2008
OFI PSTP Olimpiada Imittou

Guadeloupe – Division d’Honneur

Jeunesse Evolution 00 : 00 Vieux-Habitants
Moulien 00 : 00 Amical Club

Guatemala – Liga Nacional

Deportivo Sanarate 21 : 10 Comunicaciones

Guatemala – Primera Division

Puerto San José 17 : 00 Aurora

Guinea – Ligue 1

CI Kamsar Horoya

Haiti – Ligue Haïtienne

Racing des Gônaïves 20 : 00 Juventus
América des Cayes 20 : 00 Ouanaminthe
Cavaly 20 : 00 Violette AC
Mirebalais 20 : 00 Arcahaie
Racing Club Haitien 20 : 00 Tempête
Rivartibonitienne 20 : 00 FICA
Capoise 22 : 00 Don Bosco
Baltimore 22 : 00 Real du Cap

Hong Kong – Premier League

Happy Valley PSTP Eastern

Hong Kong – HKFA 1st Division

Hoi King CANC HK Sapling
North District PSTP Sham Shui Po
Dreams Metro Gallery PSTP South China
Wong Tai Sin PSTP Wing Yee
Wofoo Tai Po PSTP Citizen AA
Yuen Long PSTP Central & Western
Hong Kong CANC Shatin

Hungary – NB I

Mezőkövesd-Zsóry 13 : 30 Paksi SE
MTK 16 : 00 Diósgyőr

Hungary – NB II

Siófok 12 : 00 Budaörs
Szolnoki MÁV 12 : 00 Szombathelyi Haladás
Gyirmót 12 : 00 Szentlőrinc SE
Kaposvári Rákóczi 12 : 00 Győri ETO
Soroksár SC 12 : 00 Dorogi
Debrecen 12 : 00 DEAC
Szeged 2011 16 : 00 Csákvári TK
Kazincbarcika 16 : 00 Ajka
Vasas 18 : 45 Békéscsaba

India – Indian Super League

NorthEast United 11 : 30 Chennaiyin
Bengaluru 14 : 00 Kerala Blasters

Iran – Persian Gulf Pro League

Machine Sazi 11 : 30 Tractor
Shahr Khodrou 12 : 15 Esteghlal

Iraq – Iraqi League

Al Zawra’a 11 : 00 Alsinaat Al Kahrabaiya
Erbil 11 : 00 Naft Maysan
Zakho 11 : 00 Al Kahrabaa
Baghdad 11 : 00 Naft Al-Janoob
Al-Qasim 13 : 15 Al Hudod
Al Shorta 15 : 30 Al Najaf

Israel – Ligat ha’Al

Hapoel Be’er Sheva 18 : 00 Ironi Kiryat Shmona
Maccabi Tel Aviv 18 : 45 Hapoel Haifa

Israel – Liga Bet

Beitar Kfar Saba 12 : 30 Beitar Petah Tikva

Italy – Serie C

Girone A

Olbia 11 : 30 Renate
Giana Erminio 14 : 00 Grosseto
Juventus II 14 : 00 Alessandria
Lucchese 14 : 00 Piacenza
Pergolettese 14 : 00 Novara
Pistoiese 14 : 00 Livorno
Pro Patria 14 : 00 Lecco
Pro Sesto 14 : 00 Pontedera

Girone B

Fano 14 : 00 FeralpiSalò
Carpi 14 : 00 Gubbio
Fermana 14 : 00 Ravenna
Perugia 14 : 00 Virtus Verona
Südtirol 14 : 00 Legnago Salus
Arezzo 16 : 30 Modena
Mantova 16 : 30 Cesena
Sambenedettese 16 : 30 Matelica Calcio

Girone C

Trapani CANC Paganese
Palermo 13 : 30 Casertana
Cavese 14 : 00 Virtus Francavilla
Viterbese Castrense 14 : 00 Catania
Bisceglie 14 : 00 Catanzaro
Avellino 16 : 30 Ternana
Bari 16 : 30 Vibonese
Turris 16 : 30 Teramo
Monopoli 16 : 30 Foggia

Italy – Serie D

Group A

Arconatese 13 : 30 Derthona
Castellanzese 13 : 30 Saluzzo
Folgore Caratese 13 : 30 Chieri
Fossano 13 : 30 Imperia
Gozzano 13 : 30 Borgosesia
Legnano 13 : 30 Città di Varese
Sanremese PSTP PDHAE
Vado 13 : 30 Caronnese
Lavagnese 14 : 00 Bra

Group B

Breno PSTP Nibionnoggiono
Brusaporto 13 : 30 Ponte San Pietro
Desenzano Calvina 13 : 30 Vis Nova Giussano
Casatese 13 : 30 Fanfulla
Real Calepina 13 : 30 Caravaggio
Franciacorta 13 : 30 Sona
Villa Valle 13 : 30 Crema
Virtus Ciserano Bergamo 13 : 30 Scanzorosciate
Seregno 13 : 30 Tritium

Group C

Ambrosiana 13 : 30 Luparense
Arzignano Valchiampo 13 : 30 Cartigliano
Belluno 13 : 30 Mestre
Campodarsego PSTP Virtus Bolzano
Chions 13 : 30 Adriese
Cjarlins Muzane 13 : 30 Caldiero Terme
Delta Porto Tolle 13 : 30 Manzanese
Este 13 : 30 Montebelluna
Union Feltre 13 : 30 Union Clodiense

Group D

Aglianese 13 : 30 Sammaurese
Bagnolese 13 : 30 Real Forte Querceta
Corticella 13 : 30 Fiorenzuola
Forlì PSTP Correggese
Marignanese 13 : 30 Ghivizzano Borgo Mozzano
Mezzolara 13 : 30 Rimini
Prato 13 : 30 Lentigione
Pro Livorno 13 : 30 Sasso Marconi Zola
Seravezza 13 : 30 Progresso

Group E

Montevarchi Calcio PSTP Scandicci
Flaminia 13 : 30 Grassina
Città di Foligno PSTP San Donato Tavarnelle
Ostia Mare 13 : 30 Cannara
Pianese 13 : 30 Follonica Gavorrano
Siena 13 : 30 Montespaccato
Sinalunghese 13 : 30 Lornano Badesse
Tiferno Lerchi 13 : 30 Sangiovannese
Trastevere 13 : 30 Sporting Trestina

Group F

Aprilia 13 : 30 Tolentino
Atletico Terme Fiuggi 13 : 30 Porto Sant’Elpidio
Castelfidardo Calcio PSTP Vastese
Città di Campobasso 13 : 30 San Nicolò
Matese 13 : 30 Castelnuovo Vomano
Montegiorgio 13 : 30 Vastogirardi
Olympia Agnonese PSTP Recanatese
Pineto 13 : 30 Real Giulianova
FC Rieti 13 : 30 CynthiAlbalonga

Group G

Afragolese 13 : 30 Giugliano
Arzachena PSTP Team Nuova Florida
Carbonia 13 : 30 Nola 1925
Latina 13 : 30 Savoia
Nuova Monterosi 13 : 30 Lanusei
Muravera 13 : 30 Gladiator
Nocerina PSTP Latte Dolce
Insieme Formia PSTP Torres
Vis Artena 13 : 30 Cassino

Group H

Picerno 13 : 30 Audace Cerignola
Bitonto 13 : 30 Portici
Brindisi PSTP Molfetta Calcio
Casarano 13 : 30 Team Altamura
Città di Fasano 13 : 30 Nardò
Gravina 13 : 30 Taranto
Puteolana 13 : 30 Francavilla
Real Agro Aversa 13 : 30 Fidelis Andria
Sorrento 13 : 30 Lavello

Group I

Castrovillari 13 : 30 Città Di Sant’Agata
Acireale 13 : 30 Licata
Dattilo 13 : 30 Troina
FC Messina PSTP Marina di Ragusa
Gelbison 13 : 30 Biancavilla
Paternò 13 : 30 Rende
Roccella 13 : 30 Messina
Rotonda 13 : 30 Cittanovese
San Luca 13 : 30 Santa Maria Cilento

Italy – Serie A Women

Milan 11 : 30 Sassuolo
Napoli 11 : 30 Hellas Verona
Empoli 13 : 30 Fiorentina

Italy – Serie B Women

Pomigliano 11 : 00 Orobica
Cittadella 13 : 30 Cesena
Città di Pontedera 13 : 30 Brescia
Riozzese 13 : 30 Ravenna
Roma CF 13 : 30 Lazio
Tavagnacco 13 : 30 Perugia
Vicenza 13 : 30 Chievo Verona

Italy – Primavera Women

Group 1

Brescia U19 PSTP Riozzese U19
Chievo Verona U19 PSTP Vicenza U19
Juventus U19 PSTP Internazionale U19
Orobica U19 PSTP Cittadella U19
San Marino U19 PSTP Tavagnacco U19
Hellas Verona U19 PSTP Sassuolo U19

Group 2

Fiorentina U19 PSTP Ravenna U19
Lazio U19 PSTP Empoli U19
Perugia U19 PSTP Napoli U19
Pink Sport Bari U19 PSTP Florentia U19
Pomigliano U19 PSTP Cesena U19
Roma CF U19 PSTP Roma U19

Japan – J2 League

Montedio Yamagata 05 : 00 Fagiano Okayama
Omiya Ardija 05 : 00 Renofa Yamaguchi
Tokyo Verdy 05 : 00 V-Varen Nagasaki
Machida Zelvia 05 : 00 Mito Hollyhock
Ventforet Kofu 05 : 00 Matsumoto Yamaga
Zweigen Kanazawa 05 : 00 Tochigi
Tokushima Vortis 05 : 00 JEF United
Avispa Fukuoka 05 : 00 Kyoto Sanga
Giravanz Kitakyushu 05 : 00 Júbilo Iwata
Albirex Niigata 06 : 10 ThespaKusatsu Gunma
Ryūkyū 07 : 00 Ehime

Japan – J3 League

Fukushima United 04 : 00 Gainare Tottori
Sagamihara 04 : 00 Blaublitz Akita
Fujieda MYFC 04 : 00 Vanraure Hachinohe
Azul Claro Numazu 04 : 00 YSCC
Roasso Kumamoto 04 : 00 Kamatamare Sanuki
Kagoshima United 04 : 00 Gamba Osaka II
Parceiro Nagano 05 : 00 Gifu
Kataller Toyama 05 : 00 Imabari
Cerezo Osaka II 05 : 00 Grulla Morioka

Japan – Emperor Cup

Fukui United 04 : 00 Reinmeer Aomori
Verspah Oita 04 : 00 Honda
Fukuyama City 05 : 00 Arterivo Wakayama
Tsukuba University 10 : 00 Kochi United

Japan – Empress’s Cup

Albirex Niigata 02 : 00 Yokohama
Vegalta Sendai 05 : 00 Setagaya Sfida

Kenya – FKF Premier League

KCB 12 : 00 Homeboyz
Vihiga United 12 : 00 Nzoia Sugar
Mathare United PSTP Gor Mahia
Posta Rangers 12 : 30 Wazito

Kenya – Super League

Chemelil 12 : 00 Shabana
Kibera Black Stars 12 : 00 Murang’a SEAL
Modern Coast Rangers 12 : 00 Talanta
Vihiga Bullets 12 : 00 APS Bomet
Migori Youth 12 : 00 Ushuru
Mount Kenya United 12 : 00 Fortune Sacco
Police 12 : 00 Kisumu All Stars

Kosovo – Superliga

Llapi 12 : 00 Feronikeli
Prishtina 12 : 30 Ballkani

Kosovo – Cup

Ulpiana 11 : 30 Liria Prizren
Vllaznia Pozheran 11 : 30 Dukagjini
Malisheva 11 : 30 2 Korriku

Kuwait – Premier League

Burgan 14 : 00 Al Shabab
Al Fahaheel 16 : 30 Al Salmiyah

Lebanon – Premier League

Shabab El Bourj 12 : 15 Shabab Al Sahel
Bourj 12 : 15 Al Akhaa Al Ahli
Shabab El Bourj PSTP Safa
Al Akhaa Al Ahli PSTP Tadamon Sour
Shabab Al Sahel PSTP Salam Zgharta
Al Ahed PSTP Al Nejmeh
Tripoli SC PSTP Shabab Al Ghazieh
Al Nejmeh 14 : 05 Al Ansar

Luxembourg – National Division

Wiltz PSTP Victoria Rosport
Swift Hesperange PSTP Mondorf-les-Bains
Fola Esch PSTP Etzella Ettelbrück
Progrès Niederkorn PSTP Hostert
UT Pétange PSTP Rodange
RM Hamm Benfica PSTP Differdange 03
F91 Dudelange PSTP Jeunesse d’Esch
UNA Strassen PSTP Racing

Luxembourg – Promotion d’Honneur

Yellow Boys Weiler PSTP Marisca Mersch
Rumelange PSTP Esch
Jeunesse Canach PSTP Jeunesse Junglinster
Union Mertert PSTP UN Käerjéng
Mondercange PSTP Berdenia Berbourg
Blô-Weiss Medernach PSTP Atert Bissen
Alisontia Steinsel PSTP Schifflange
Mamer PSTP Bettembourg

Malawi – Super League

TN Stars 12 : 30 Mzuni
Ntopwa 12 : 30 Blue Eagles
Ekwendeni Hammers 12 : 30 MAFCO
Silver Strikers 12 : 30 Kamuzu Barracks
Nyasa Big Bullets 12 : 30 Red Lions

Malta – Premier League

Hibernians 13 : 00 Birkirkara
Floriana 17 : 15 Sliema Wanderers

Malta – Challenge League

Fgura United 10 : 00 Qormi
St. Andrews 13 : 00 Zebbug Rangers
Mqabba 14 : 15 Swieqi United
Vittoriosa Stars 17 : 15 Naxxar Lions
Qrendi 18 : 30 Pietà Hotspurs

Malta – Gozo First Division

Ghajnsielem 14 : 00 Xaghra United

Martinique – Division d’Honneur

Samaritaine PSTP US Robert

Mauritania – Premier League

Nouadhibou 17 : 00 Inter Nouakchott
Armée 17 : 00 Tevragh-Zeïne
Police 19 : 30 Ksar

Mauritius – Mauritian League

Bolton City 12 : 00 La Cure Sylvester
Petite Rivière Noire 12 : 00 Entente Boulet Rouge
Savanne 12 : 00 ASPL 2000

Mexico – Liga de Expansión MX

Celaya 01 : 00 Tampico Madero
Atlante 03 : 05 Atlético Morelia

Mexico – Liga Premier Serie A

Mineros de Fresnillo 17 : 00 Cimarrones de Sonora II
Atlético San Luis II 18 : 00 UA Zacatecas
Reboceros La Piedad 21 : 00 Gavilanes FC Matamoros
Deportivo Dongu 21 : 00 Zitacuaro
Cuautla PSTP Azores de Hidalgo

Moldova – Divizia Națională

Codru Lozova PSTP Dacia-Buiucani
Sheriff PSTP Dinamo-Auto

Montenegro – First League

Jezero 12 : 00 Rudar
Sutjeska 12 : 30 Petrovac
Dečić 13 : 00 Budućnost
Zeta 13 : 30 Iskra
Podgorica 14 : 00 OFK Titograd

Morocco – Botola Pro

Rapide Oued Zem 14 : 30 RSB Berkane
Moghreb Tétouan 16 : 30 Difaâ El Jadida
Raja Casablanca 18 : 30 Mouloudia Oujda
FUS Rabat 18 : 30 Ittihad Tanger

Morocco – Botola 2

JS Soualem 14 : 00 Olympique Dcheïra
UTS Rabat 14 : 00 Raja Beni Mellal
KAC Kénitra 14 : 00 AS Salé
Racing de Casablanca 14 : 00 Wydad Fès

Netherlands – Derde Divisie

Hollandia PSTP Hoogland
Gemert PSTP HSC ’21
Westlandia PSTP EVV
DEM PSTP OSS ’20
Dongen PSTP ADO ’20
JOS Watergraafsmeer PSTP Quick
OFC PSTP GVV Unitas
UNA PSTP USV Hercules
Groene Ster PSTP Blauw Geel ’38

Netherlands – Hoofdklasse

Zondag A

VV Emmen PSTP De Zouaven
LONGA ’30 PSTP Velsen
Hoogeveen PSTP Silvolde
RKAVV PSTP SJC Noordwijk
RKZVC PSTP Alcides
HBS PSTP Purmersteijn
TAC’90 PSTP Be Quick 1887
Alphense Boys PSTP SDO

Zondag B

Leonidas CANC EHC Hoensbroek
Juliana ’31 PSTP UDI ’19
VOC PSTP RKSV Nuenen
OJC Rosmalen PSTP Meerssen
AWC PSTP TOGB
Baronie PSTP Orion
Halsteren PSTP IFC
Moerse Boys PSTP Minor

Netherlands – Eerste Klasse

Zondag A

Legmeervogels PSTP SDZ
Hoofddorp PSTP ROAC
AFC ’34 PSTP Uitgeest
DSOV PSTP Assendelft
Fortuna Wormerveer PSTP LSVV
Kolping Boys PSTP Hillegom
Kampong PSTP AGB

Zondag B

Sarto PSTP Den Hoorn
Hillegersberg PSTP FC Olympia
ONA PSTP Rood-Wit Willebrord
Zwervers PSTP VUC
DOSKO PSTP DHC Delft
‘t Zand PSTP Spartaan’20
Unitas 30 PSTP Boshuizen

Zondag C

Rhode PSTP Brabantia
Berghem Sport PSTP Eindhoven AV
Nemelaer PSTP Best Vooruit
HVCH PSTP Alverna
TOP Oss Amateurs PSTP EFC
Leones PSTP Woezik
SC NEC PSTP Erp

Zondag D

Geldrop PSTP BSV Limburgia
Venray PSTP Veritas
Venlosche Boys PSTP SSS ’18
Wittenhorst PSTP Chevremont
Deurne PSTP Heeze
De Ster PSTP ZSV
Wilhelmina 08 PSTP Susteren

Zondag E

De Bataven PSTP Stevo
TVC ’28 PSTP SV Dalfsen
ROHDA Raalte PSTP BVC ’12
Columbia PSTP Heino
Bemmel PSTP Tubantia
Voorwaarts T PSTP Winterswijk
MASV PSTP RKHVV

Zondag F

Hoogezand PSTP Roden
Jubbega PSTP GOMOS
Noordster PSTP Stadspark
SWZ PSTP GRC Groningen
SVBO PSTP VV Heerenveen
VKW PSTP FVC
CVV Germanicus PSTP WVV

Netherlands – Hoofdklasse Women

‘t Zand PSTP Someren / NWC
Eindhoven II PSTP DSE
Fortuna ’54 PSTP Witkampers
Buitenveldert PSTP Nooit Gedacht
RKSV Nuenen PSTP Berghuizen
Trekvogels PSTP Bavel

Netherlands – Eerste Klasse Women

Group C

Hontenisse PSTP SDO
De Tukkers PSTP Winkel
Buitenveldert II PSTP Antibarbari
SEP PSTP Hoogland
Velsen PSTP RKDEO
Victoria Boys PSTP Rigtersbleek

Group D

Bekkerveld PSTP Orion
HVCH PSTP Eldenia II
Prinses Irene PSTP VDZ
RKSV Nuenen II PSTP Kunde
SSS ’18 PSTP OVV ’67
DVC ’26 PSTP UDI ’19

New Zealand – Premiership

Eastern Suburbs 02 : 00 Team Wellington
Canterbury United 03 : 00 Auckland City

New Zealand – National Women’s League

Central Football 23 : 00 Southern United
Canterbury United 00 : 00 Northern Lights
WaiBOP Utd 01 : 00 Auckland Football

Nigeria – NPFL

Adamawa United 15 : 00 Kano Pillars
Katsina United 15 : 00 Heartland
Nasarawa United 15 : 00 Wikki Tourist
Plateau United 15 : 00 Kwara United
Enyimba 15 : 00 Abia Warriors
Akwa United 15 : 00 Dakkada
Rivers United 15 : 00 Enugu Rangers
Jigawa Golden Stars 15 : 00 Sunshine Stars
Ifeanyi Uba 15 : 00 Lobi Stars
MFM 15 : 00 Warri Wolves

North Macedonia – First League

Akademija Pandev 12 : 00 Shkendija
Borec 12 : 00 Sileks
Struga 12 : 00 Rabotnički
Vardar 12 : 00 Makedonija GjP
Pelister 12 : 00 Belasica

North Macedonia – Second League

Labunishta 12 : 00 Vardar Forino

Norway – Eliteserien

Sandefjord 17 : 00 Odd
Rosenborg 17 : 00 Molde
Stabæk 17 : 00 Kristiansund

Norway – 1. Division

Jerv 12 : 00 Stjørdals-Blink
Kongsvinger 12 : 00 Ullensaker / Kisa
Lillestrøm 12 : 00 Grorud
Ranheim 12 : 00 Sandnes Ulf
Raufoss 12 : 00 KFUM
Sogndal 12 : 00 Åsane
Strømmen 12 : 00 Tromsø
Øygarden 12 : 00 HamKam

Norway – NM Cupen Women

Lillestrøm 14 : 30 Vålerenga

Palestine – West Bank Premier League

Shabab Al-Dhahiriya 13 : 00 Tubas
Thaqafi Tulkarem 13 : 00 Jabal Al Mukaber
Shabab Al Am’ari 13 : 00 Markez Balata

Panama – LPF

Costa del Este 21 : 00 Independiente

Paraguay – Division Profesional

Olimpia 23 : 45 General Díaz
Sol de América 21 : 15 12 de Octubre

Poland – Ekstraklasa

Stal Mielec 14 : 00 Lech Poznań
Raków Częstochowa 16 : 30 Jagiellonia Białystok

Poland – I Liga

Korona Kielce 11 : 40 Radomiak Radom
Sandecja Nowy Sącz 12 : 00 Górnik Łęczna

Poland – II Liga

Stal Rzeszów 11 : 15 GKS Katowice
Kalisz 13 : 00 Znicz Pruszków

Portugal – Campeonato de Portugal Prio

Group A

Cerveira 11 : 00 Bragança
Pedras Salgadas 11 : 00 Maria da Fonte

Group B

Tirsense 11 : 00 Rio Ave II
Vitória Guimarães II 11 : 00 Berço

Group C

Vila Real PSTP Câmara de Lobos

Group D

Castro Daire 11 : 00 Vila Cortez
Valadares Gaia 11 : 00 São João Ver
Lusitano FCV 11 : 00 Sanjoanense

Group E

Benfica Castelo Branco 11 : 00 Mortágua
Oleiros 11 : 00 Carapinheirense

Group F

Lourinhanense 11 : 00 União Santarém
1º Dezembro 11 : 00 Pêro Pinheiro

Group G

Oriental Dragon 11 : 00 Rabo Peixe
Sporting CP II 11 : 00 Fabril Barreiro

Group H

Lusitano GC Évora 11 : 00 Moura
Vitória Setúbal 11 : 00 Juventude Évora

Portugal – Taça de Portugal

Cova Piedade 11 : 00 Moreirense
Vitoria Guimaraes 14 : 00 Santa Clara
Porto 18 : 30 Tondela
Benfica 20 : 30 Vilafranquense

Portugal – 1a Divisão Women

Marítimo 11 : 00 Amora

Qatar – Stars League

Al Sadd 14 : 15 Al Gharafa
Al Sailiya 16 : 45 Qatar SC
Al Duhail 16 : 45 Al Arabi

Réunion – Regionale 1

Saint-Denis 11 : 30 Jeanne d’Arc
La Tamponnaise 11 : 30 Sainte-Marienne
SDEFA 11 : 30 Saint-Louis
Saint-Pauloise 11 : 30 Bretagne
Marsouins 11 : 30 Trois Bassins

Romania – Liga I

Academica Clinceni 09 : 30 Argeș
Hermannstadt 16 : 15 Voluntari
CFR Cluj 19 : 00 FCSB

Russia – Premier League

Tambov 11 : 00 Rubin Kazan
Krasnodar 13 : 30 Lokomotiv Moscow
Akhmat Grozny 16 : 00 Rostov
CSKA Moscow 16 : 00 Ural

Russia – Youth Championship

Spartak Moskva U19 11 : 00 Arsenal Tula U19

Rwanda – National Soccer League

Gasogi United PSTP Bugesera
Musanze PSTP Espoir
Gorilla PSTP Etincelles
Police PSTP Rayon Sports

San Marino – Campionato

Pennarossa PSTP Tre Fiori
Libertas PSTP Domagnano
Folgore PSTP San Giovanni

Saudi Arabia – Pro League

Al Hilal 16 : 45 Al Wahda

Scotland – SWPL 1

Motherwell 12 : 30 Celtic
Hibernian 14 : 00 Forfar Farmington
Hearts 15 : 00 Spartans
Glasgow City 16 : 10 Rangers

Scotland – SWPL 2

Glasgow Women 12 : 10 Partick Thistle
Boroughmuir Thistle 14 : 00 Dundee United
Kilmarnock 14 : 00 Aberdeen
Queen’s Park 14 : 00 St. Johnstone
Stirling University 14 : 00 Hamilton Academical

Scotland – Women’s Championship

North

Buchan CANC Kelty Hearts
Cove Rangers CANC Montrose
Dryburgh Athletic CANC East Fife
Dunfermline Athletic CANC Dundee West
Inverness CT CANC Stonehaven
Westdyke CANC Grampian

South

Clyde CANC Edinburgh Caledonia
Gartcairn CANC BSC Glasgow
Morton Girls CANC Airdrie United
St. Mirren CANC Edinburgh City
Stenhousemuir CANC Falkirk FCF
United Glasgow CANC Livingston
Renfrew CANC Ayr United

Serbia – Super Liga

Crvena Zvezda 16 : 00 Bačka Palanka

Slovakia – Super Liga

Trenčín 13 : 00 Zemplín Michalovce
Spartak Trnava 14 : 00 Slovan Bratislava

Slovenia – 1. SNL

Mura 15 : 00 Domžale

South Africa – Cup

JDR Stars 13 : 00 Cape United

South Africa – Diski Challenge

SuperSport United U23 08 : 00 Chippa United U23
Golden Arrows U23 08 : 00 Bloemfontein Celtic U23
Baroka U23 09 : 00 Mamelodi Sundowns U23
TTM U23 11 : 00 Kaizer Chiefs U23

Spain – Segunda División

UD Logroñés 13 : 00 Espanyol
Almería 15 : 00 Málaga
Las Palmas 17 : 15 Alcorcón
FC Cartagena 19 : 30 Sabadell
Sporting Gijón 20 : 00 Real Zaragoza

Spain – Segunda B

Group 1

Unionistas de Salamanca 11 : 00 Salamanca UDS
Coruxo 11 : 00 Pontevedra
Lealtad 11 : 00 Burgos
Deportivo La Coruña 16 : 00 Celta de Vigo II

Group 2

Tarazona 11 : 00 Ejea
Tudelano PSTP SD Logroñés
Ebro 11 : 00 Mutilvera
Deportivo Alavés II 15 : 00 Laredo

Group 3

Prat 11 : 00 L’Hospitalet
Gimnàstic Tarragona 11 : 00 Llagostera
Badalona 11 : 00 Cornellà
Villarreal II 11 : 00 Orihuela
Levante II 11 : 00 Hércules
Alcoyano 11 : 00 Atzeneta
Peña Deportiva 15 : 00 Ibiza
Olot 15 : 30 Lleida Esportiu
Barcelona II 17 : 00 Espanyol II

Group 4

Sevilla II 10 : 00 Lorca Deportiva
Granada II 11 : 00 Yeclano
Tamaraceite PSTP Recreativo Huelva
Algeciras PSTP Linense
Real Murcia 16 : 00 UCAM Murcia
Córdoba 16 : 00 El Ejido
Marbella 17 : 00 San Fernando CD

Group 5

Atlético Baleares 11 : 00 Poblense
Atlético Madrid II 11 : 00 Real Madrid II
SS Reyes 11 : 00 Rayo Majadahonda
Las Rozas 11 : 00 Getafe II
Villarrubia 11 : 00 Talavera
Melilla 11 : 00 Extremadura UD
Socuéllamos 11 : 00 Don Benito
Villanovense 16 : 00 Villarrobledo
Mérida 16 : 00 Badajoz

Spain – Tercera Division

Group 1

Polvorín 11 : 00 Agrupación Estudiantil
Viveiro 11 : 00 Bergantiños
Somozas 11 : 00 As Pontes
Silva 11 : 00 Arzúa
Ourense CF 11 : 00 Pontellas
Fisterra 15 : 30 Deportivo La Coruña II
Arenteiro 15 : 30 Rápido Bouzas
Atios 15 : 45 UD Ourense
Paiosaco 16 : 00 Villalbés
Arosa 16 : 00 Ribadumia
Choco 16 : 00 Barco
Estradense 16 : 00 Alondras

Group 10

Antoniano 11 : 00 Rota
San Roque Lepe 11 : 00 Utrera
La Palma 11 : 00 Puente Genil
Córdoba II 11 : 00 Coria CF
Cabecense 12 : 00 Ceuta
Sevilla III 12 : 00 Pozoblanco
Los Barrios 15 : 30 Xerez Deportivo
Xerez 16 : 00 Arcos
Conil 16 : 00 Lebrijana

Group 11

Formentera 11 : 00 Mallorca II
Binissalem 11 : 00 Llosetense
Platges Calvià 11 : 30 PE Sant Jordi
Sóller 11 : 30 Portmany

Group 12

Güímar PSTP Tenisca
Atlético Victoria PSTP Atlético Paso
Atlético Tacoronte PSTP Mensajero
Guía 12 : 00 Las Palmas III
Lanzarote 12 : 00 Villa Santa Brígida
UD San Fernando 12 : 00 La Cuadra

Group 13

EDMF Churra 10 : 30 Bullense
Águilas 11 : 00 Olímpico Totana
El Palmar 11 : 00 SFC Minerva
UCAM Murcia II 11 : 00 Real Murcia II
Lorca 15 : 00 Cartagena FC
Mar Menor 15 : 00 Cartagena II
Racing Murcia 15 : 30 CAP Ciudad de Murcia
Mazarrón FC 16 : 00 Deportiva Minera
Muleño 16 : 00 Huércal Overa

Group 14

Calamonte 11 : 00 Plasencia
Montijo 11 : 00 Extremadura UD II
Arroyo 11 : 00 Miajadas
Trujillo 11 : 00 Llerenense
Azuaga 11 : 00 Fuente Cantos
Jerez 11 : 15 Diocesano
RCP Valverdeño 15 : 30 Cacereño
Moralo 16 : 00 Lobón
Chinato 16 : 00 Campanario

Group 15

Burladés 11 : 00 Beti Kozkor
Bidezarra 15 : 00 Murchante
Peña Azagresa 15 : 30 Peña Sport

Group 16

Berceo 11 : 00 La Calzada
Anguiano 14 : 30 Varea
Casalarreina 15 : 00 Racing Rioja
Comillas 15 : 30 Vianés
Arnedo 15 : 30 Villegas
Calasancio 15 : 30 Pradejón
River Ebro 15 : 30 Calahorra II
Tedeón 16 : 00 Alberite

Group 17

San Juan Mozarrifar CANC Atlético Monzón
Real Zaragoza II 10 : 30 Binéfar
Barbastro 11 : 00 Calamocha
Sariñena 11 : 00 Épila
Valdefierro 11 : 00 Huesca II
Brea 15 : 00 Utebo
Almudévar 15 : 00 Robres
Villanueva CF 15 : 00 Cuarte
Cariñena 15 : 00 Illueca
Borja 15 : 30 Sabiñánigo
Fraga 15 : 30 Belchite 97

Group 18

Tarancón 10 : 30 Illescas
Almagro 11 : 00 La Roda
Azuqueca 11 : 00 Marchamalo
Conquense 11 : 00 Villacañas
Albacete II 12 : 00 La Solana
Atlético Ibañés 15 : 00 Manchego
Torrijos 15 : 00 Guadalajara
Quintanar del Rey 15 : 15 Huracán Balazote
Madridejos 15 : 30 Toledo

Group 2

Condal 10 : 45 Colunga
Praviano 11 : 00 Real Avilés
Lenense 11 : 00 Ceares
Vallobín 11 : 00 Avilés Stadium
Llanera 11 : 00 Navarro
Valdesoto 11 : 00 Real Titánico
Urraca 11 : 00 San Martín
Gijón Industrial 14 : 45 Mosconia
Tuilla 14 : 45 Siero
L’Entregu 15 : 30 Llanes

Group 3

Rinconeda Polanco 10 : 30 Revilla
Siete Villas 10 : 45 Textil Escudo
Guarnizo 11 : 00 Cartes
Tropezón 16 : 00 Vimenor

Group 4

Real Sociedad III 10 : 00 Beasain
Santutxu 10 : 15 Aurrerá Ondarroa
Sodupe 16 : 00 Basconia
Vitoria 16 : 30 Urduliz

Group 5

San Cristóbal 11 : 00 Santfeliuenc
Castelldefels 11 : 00 Vilafranca
Girona II 11 : 00 Grama
Sant Andreu 11 : 00 Granollers
Horta 11 : 00 Vilassar Mar
Valls 15 : 30 Montañesa
Peralada 15 : 30 Cerdanyola del Vallès
Banyoles 15 : 30 Figueres
Igualada 16 : 00 Europa

Group 6

RC Catarroja 10 : 30 Roda
Intercity PSTP Benigànim
Torrent 11 : 00 Villarreal III
Silla 15 : 30 Acero
Alzira 16 : 00 Saguntino
Crevillente 16 : 00 Novelda
Olímpic Xàtiva 16 : 00 Elche II
Jove Español 16 : 00 Hércules II

Group 7

Alcorcón II 10 : 00 Móstoles
Complutense 10 : 30 Flat Earth
San Fernando Henares 10 : 30 Rayo Vallecano II
Real Aranjuez 10 : 30 Atlético Pinto
Villaverde-Boetticher 10 : 30 AD Parla
El Álamo 10 : 30 Carabanchel
Pozuelo Alarcón 11 : 00 Unión Adarve
Móstoles CF 11 : 00 Trival Valderas
Villanueva Pardillo 12 : 45 Torrejón
Paracuellos Antamira 15 : 00 Santa Ana
Moratalaz 15 : 00 RSD Alcalá

Group 8

Cultural Leonesa II 15 : 00 Peñaranda
La Bañeza 15 : 00 Salamanca II
Bembibre 15 : 30 Atlético Astorga
Almazán 15 : 30 Mirandés II
Cristo Atlético 16 : 00 Atlético Tordesillas
Arandina 16 : 00 Numancia II
Real Ávila 16 : 00 La Granja

Group 9

Estepona 11 : 00 Juventud Torremolinos
Málaga II 11 : 00 Melilla CD
Huétor Vega 11 : 00 Maracena
Real Jaén 11 : 00 Almería II
Polideportivo Almería 11 : 00 Loja
Alhaurino 11 : 15 Motril
Antequera 16 : 00 Alhaurín
Torreperogil 16 : 00 Mancha Real
Ciudad de Torredonjimeno 17 : 00 Huétor Tájar

Spain – Autonómicas

Andalucía – Gr 1

Écija 11 : 00 Viso
Recreativo Huelva II 11 : 00 Ciudad Jardín
San Roque Cádiz 11 : 00 San José Rinconada
Torreblanca 11 : 00 Rociera
Chiclana 11 : 00 Guadalcacín
Montilla 11 : 30 Isla Cristina
Puerto Real 11 : 30 CD Alcalá
Atlético Algabeño 15 : 00 Tomares
Bollullos 16 : 00 Cartaya
Atlético Espeleño 16 : 00 Aroche

Andalucía – Gr 2

Berja 11 : 00 Torre del Mar
Casabermeja 11 : 00 Rincón
Arenas Armilla 11 : 00 Celtic
Villacarrillo 11 : 00 Atarfe Industrial
Athletic Coín 11 : 15 Churriana
Cubillas 11 : 30 Villanueva del Arzobispo
Begíjar 15 : 00 Vandalia de Peligros
Guadix 15 : 30 CD Vera
Cantoria 2017 15 : 30 UD San Pedro
Baeza 16 : 00 Martos

Asturias – Gr 1

Racing Guía Norte Astur PSTP Luarca
Barcia PSTP Gozon
Llaranes PSTP Tineo
Real Tapia PSTP Roces
Podes PSTP Candás
Atlético Lugones PSTP Berrón

Asturias – Gr 2

Turón PSTP San Claudio
Astur PSTP La Madalena de Morcín
Universidad Oviedo PSTP Asturias
Nalón PSTP Colloto
Ribadesella PSTP Unión Comercial

Baleares – Ibiza

Atlético Jesús 15 : 00 Bahía de San Agustín
Formentera II 15 : 30 Santa Gertrudis
Puig d’en Valls 16 : 00 Penya Independent

Baleares – Mallorca

Alaró 15 : 00 La Unión Palma
UE Santa Maria 16 : 00 Llubí
CE Sant Jordi 16 : 00 Petra
Porreres 17 : 15 Son Veri

Baleares – Menorca

Ferreries 11 : 15 Atlètic Ciutadella
Migjorn 16 : 00 Sant Lluís
Menorca 16 : 00 Sami

C Madrid – Gr 1

Rayo Ciudad Alcobendas 10 : 15 Dosa
Canillas 10 : 30 Barrio del Pilar
Colmenar Viejo 10 : 30 Torrejón II
Atlético Villalba 10 : 45 Avance
San Roque Madrid 11 : 00 Periso
Tres Cantos 11 : 00 SS Reyes II
Sporting Hortaleza 12 : 15 Collado Villalba
Aravaca 15 : 00 Alcobendas
Galapagar PSTP Concepción
La Moraleja 16 : 00 San Agustín

C Madrid – Gr 2

CD Ciempozuelos 10 : 00 Humanes
Ciudad de los Ángeles 10 : 00 Fuenlabrada II
Getafe III 10 : 15 Fortuna
Lugo Fuenlabrada 10 : 30 Vicálvaro
Arganda 10 : 30 Internacional Móstoles
Villaviciosa Odón 11 : 00 Colonia Moscardó
Los Yébenes SB 11 : 00 Ursaria
Ciudad de Getafe 11 : 30 Sitio Aranjuez
Villarejo 15 : 15 Coslada
ED Moratalaz II 18 : 15 Móstoles II

C Valenciana – Gr 1

Vila d’Onda 10 : 45 Castellón II
Almenara Atletic 15 : 00 Alcora
Alqueries 15 : 15 Soneja
La Pobla Tornesa 15 : 30 Burriana
Vall de Uxó 16 : 00 Almazora

C Valenciana – Gr 2

Rayo Lliria 10 : 30 Tavernes Blanques
Albuixech 11 : 00 Ribarroja
Paterna II PSTP Alboraya

C Valenciana – Gr 3

Utiel 11 : 00 Monte Sion
Alcàsser 11 : 00 Requena
Paiporta 11 : 00 Atlético Benimar

C Valenciana – Gr 4

Muro PSTP Castellonense

C Valenciana – Gr 5

Jávea PSTP CF Gandía
Racing CF Benidorm 10 : 45 Portuarios
Racing Rafelcofer 15 : 00 Pego
Calpe PSTP La Nucía II
Dénia 15 : 30 CFI Alicante

C Valenciana – Gr 6

Redován 10 : 30 Novelda UD
Santa Pola PSTP Murada
Tháder 10 : 30 Torrellano
Orihuela II 10 : 30 Callosa Deportiva
Esportiva Il-Licitana 10 : 30 Almoradí
Benferri 10 : 30 Petrelense
Elda Unión 11 : 30 Ilicitana

Canarias – Gran Canaria

Herbania 12 : 00 Arguineguín

Canarias – La Palma

Los Llanos 12 : 00 Mazo

Canarias – Tenerife

Isora 12 : 00 Sauzal
UD Tacoronte 12 : 00 Buenavista
Cruz Santa 12 : 00 Orotava
Santos Reyes 12 : 00 San Lorenzo Constancia

Cantabria – Gr 1

Arenas de Frajanas Santillana
Meruelo Atlético Deva
Naval Velarde
Atlético Mineros Miengo

Cantabria – Gr 2

Noja Ampuero
Gama Colindres
Valle Lebaniego Villaescusa
Nueva Montaña Rayo Santa Cruz

Castilla León – Gr A

Abejar 14 : 30 Tardelcuende
Carejas Paredes 15 : 00 Castilla Palencia
Inter Vista Alegre 15 : 00 Salas
Sporting Uxama 15 : 00 Unami
Monteresma La Atalaya 15 : 00 Bosco Arévalo

Castilla León – Gr B

San Agustín Valladolid CANC Ponferradina II
Hergar CANC Navega
La Cistérniga 11 : 00 Laguna de Duero
Bovedana 11 : 00 Ribert
Fabero 15 : 00 Betis CF
Béjar Industrial 15 : 00 Benavente
Coreses 15 : 00 Ciudad Rodrigo
Villa Simancas 15 : 30 Onzonilla

Castilla LM – Gr 1

San Clemente 15 : 00 Unión Criptanense
Campillo 15 : 30 Munera
Sporting Alcázar 15 : 30 San José Obrero
Atlético Tomelloso 16 : 00 Membrilla
Atlético Ossa 16 : 00 Herencia

Castilla LM – Gr 2

Carrión 11 : 00 Valdepeñas
La Fuente 15 : 00 Sonseca
Orgaceño 15 : 15 Urda
Miguelturreño 15 : 30 Almodóvar
Mora 15 : 30 Daimiel

Castilla LM – Gr 3

Horche 10 : 30 Hogar Alcarreño
Pantoja 15 : 00 Qum
Yuncos 15 : 00 Mocejón
Seseña 15 : 30 Sporting Cabanillas

Cataluña – Gr 1A

Tona PSTP Palamós
Manlleu PSTP Vic
Llagostera II PSTP La Jonquera

Cataluña – Gr 1B

Sabadell Nord PSTP Guineueta
Rubí PSTP Mollet
Parets PSTP Mataró
Unificacion Llefià PSTP Sant Cugat

Cataluña – Gr 2A

Vista Alegre PSTP Gandesa
Sant Ildefons PSTP Vilanova
Gavà PSTP El Catllar
Viladecans PSTP Santboià

Cataluña – Gr 2B

Can Vidalet PSTP Atlètic Sant Just
Martinenc PSTP Tàrrega
Solsona PSTP Borges
Mollerussa PSTP Martorell

Extremadura – Gr 1

Malpartida 11 : 00 Talayuela
Las Hurdes 15 : 00 Piornal
Montehermoso 15 : 00 Ciudad Plasencia
CP Amanecer 15 : 00 Jaraíz
Moraleja 15 : 30 Cáceres

Extremadura – Gr 2

Badajoz II 11 : 00 Villar del Rey
Sanvicenteño 11 : 00 Cheles
Talavera Real 11 : 00 La Albuera
San Jorge de Alor 15 : 00 Codosera
Alburquerque 16 : 00 Gévora

Extremadura – Gr 3

Berlanga CANC Ribereña
Usagre 11 : 00 Extremadura UD III
La Estrella 11 : 30 CD Santa Marta
Villafranca 15 : 00 Oliva
Gran Maestre 15 : 15 Zafra Atlético

Extremadura – Gr 4

San Serván 11 : 00 Guadiana
Torremejía 11 : 00 Nueva Ciudad
Zarceño 11 : 00 Don Álvaro
Atlético Pueblonuevo 15 : 30 Valdelacalzada

Extremadura – Gr 5

Castuera 11 : 00 Monterrubio
Guareña 11 : 00 Talarrubias
Cabeza del Buey 11 : 15 Santa Amalia
Hernán Cortés 15 : 15 Olympic Peleño
Ilipense Zalamea 15 : 30 Gimnástico Don Benito

Murcia

Abarán PSTP Mar Menor II
Molina PSTP Independiente Ceutí
Cabezo de Torres PSTP UD Caravaca
Cehegín PSTP Alhama
Bala Azul PSTP El Raal
Juvenia PSTP Balsicas Atlético
Águilas II PSTP Cieza
Algezares PSTP Alcantarilla
Santomera PSTP Archena Sport
Beniel PSTP Yeclano II
Algar PSTP Esparragal
Villa de Fortuna PSTP Atlético Pinatarense

Spain – División de Honor Juvenil

Group 1

Racing Ferrol U19 11 : 00 Deportivo Coruña U19
Choco U19 11 : 00 Ural U19
Val Miñor U19 11 : 00 Calasanz U19
Pabellón Ourense U19 11 : 00 Conxo Santiago U19
Atlético Perines U19 11 : 00 Racing Santander U19
Real Avilés U19 11 : 00 Marina Sport U19
Celta de Vigo U19 11 : 30 Lugo U19

Group 2

Athletic Club U19 PSTP Arenas Getxo U19
Oyonesa U19 11 : 00 AD San Juan U19
Valvanera U19 11 : 00 UD Logroñés U19
Pamplona U19 11 : 00 Tudelano U19
Eibar U19 PSTP Leioa U19
Numancia U19 12 : 00 Txantrea U19
Antiguoko U19 PSTP Aurrerá Vitoria U19
Real Sociedad U19 PSTP Danok Bat U19

Group 3

Espanyol U19 10 : 30 Damm U19
Europa U19 11 : 00 Girona U19
Atlético Villacarlos U19 11 : 00 San Francisco U19

Group 4

Rusadir U19 12 : 00 Málaga U19
Maracena U19 15 : 00 Granada U19
Cádiz U19 15 : 00 Calavera U19

Group 5

Atlético Madrid U19 PSTP Rayo Majadahonda U19
Burgos U19 14 : 45 Móstoles U19
Alcorcón U19 15 : 00 Leganés U19
UD Santa Marta U19 15 : 00 Atlético Pinto U19
Trival Valderas U19 17 : 00 Real Valladolid U19

Group 6

CD San José U19 PSTP Los Llanos Aceró U19
Laguna U19 PSTP Llano del Moro U19
Tenerife U19 PSTP Marino U19