13 APRIL 2021

0
74

England – Championship

Huddersfield Town 17 : 30 AFC Bournemouth
Sheffield Wednesday 18 : 00 Swansea City
Rotherham United 19 : 00 Queens Park Rangers

England – League One

Crewe Alexandra 18 : 00 Portsmouth
Wigan Athletic 18 : 00 Sunderland
AFC Wimbledon 18 : 30 Ipswich Town
Oxford United 19 : 00 Shrewsbury Town
Blackpool 19 : 00 Accrington Stanley
Doncaster Rovers 19 : 00 Burton Albion
Rochdale 19 : 00 Swindon Town
Lincoln City 19 : 00 Milton Keynes Dons

England – League Two

Morecambe 18 : 30 Scunthorpe United
Barrow 19 : 00 Exeter City
Bradford City 19 : 00 Crawley Town
Newport County 19 : 00 Carlisle United
Salford City 19 : 00 Bolton Wanderers
Harrogate Town 19 : 00 Leyton Orient
Walsall 19 : 00 Tranmere Rovers

England – National League

Solihull Moors 19 : 00 Notts County
Dagenham & Redbridge 19 : 00 Eastleigh
Halifax Town 19 : 00 Wrexham
Stockport County 19 : 00 King’s Lynn Town
Sutton United 19 : 00 Torquay United
Barnet CANC Dover Athletic
Chesterfield 19 : 45 Boreham Wood
Weymouth 19 : 45 Aldershot Town
Woking 19 : 45 Bromley
Yeovil Town PSTP Maidenhead United

England – National League N / S

North

Curzon Ashton CANC Chorley
Alfreton Town CANC Chester
Boston United CANC Gloucester City
Brackley Town CANC Leamington
Farsley Celtic CANC Southport
Gateshead CANC Darlington
Guiseley CANC Spennymoor Town
Hereford CANC AFC Telford United
Kettering Town CANC Kidderminster Harriers
York City CANC Blyth Spartans

South

Dulwich Hamlet CANC Dorking Wanderers
Billericay Town CANC Welling United
Chippenham Town CANC Oxford City
Concord Rangers CANC Braintree Town
Eastbourne Borough CANC Tonbridge Angels
Hemel Hempstead Town CANC Hampton & Richmond
Hungerford Town CANC Slough Town
Maidstone United CANC Ebbsfleet United
St Albans City CANC Dartford

England – Non League Premier

Bishop’s Stortford CANC Carshalton Athletic
Bognor Regis Town CANC Wingate & Finchley
Bowers & Pitsea CANC Enfield Town
Corinthian-Casuals CANC Cray Wanderers
Haringey Borough CANC Cheshunt
Hornchurch CANC Worthing
Horsham CANC Folkestone Invicta
Leatherhead CANC Lewes
Margate CANC Kingstonian
Merstham CANC Brightlingsea Regent
Potters Bar Town CANC East Thurrock United

England – Non League Div One

Isthmian North

Basildon United CANC Histon
Brentwood Town CANC Coggeshall Town
Canvey Island CANC Bury Town
Great Wakering Rovers CANC Dereham Town
Heybridge Swifts CANC Grays Athletic
Soham Town Rangers CANC Felixstowe & Walton Utd
Witham Town CANC Tilbury

Isthmian South Central

Barking CANC Bedfont Sports
Chalfont St Peter CANC Chipstead
Chertsey Town CANC Ware
Hanwell Town CANC Hertford Town
Staines Town CANC Harlow Town
Tooting & Mitcham United CANC Northwood
Waltham Abbey CANC Uxbridge
Westfield CANC South Park

Isthmian South East

Ashford United CANC Burgess Hill Town
Chichester City CANC Faversham Town
Hastings United CANC Whyteleafe
Haywards Heath Town CANC Three Bridges
Herne Bay CANC Cray Valley PM
Hythe Town CANC Whitehawk
Sittingbourne CANC East Grinstead Town
VCD Athletic CANC Ramsgate

England – Counties Leagues

Eastern Counties League Premier

Stowmarket Town CANC Mildenhall Town
Kirkley & Pakefield CANC Swaffham Town

Essex Senior League

Hoddesdon Town CANC Redbridge
St Margaretsbury CANC Walthamstow
Enfield CANC West Essex
Ilford CANC Hashtag United

North West Counties League Premier

Longridge Town CANC Litherland Remyca
Skelmersdale United CANC Padiham
Winsford United CANC Hanley Town

Northern Counties East League Premier

AFC Mansfield CANC Bottesford Town
Maltby Main CANC Staveley MW

Spartan South Midlands League Premier

North Greenford United CANC Leverstock Green

Western League Premier

Bridport CANC Brislington

England – Durham County Challenge Cup

Sunderland Ryhope CW 19 : 30 West Auckland Town
Crook Town AFC 19 : 30 Birtley Town / Consett
Billingham Synthonia 19 : 30 Chester-le-Street Town
Esh Winning CANC Darlington
Easington Colliery CANC Stockton Town
Whickham CANC Hebburn Town
Jarrow FC 19 : 30 Billingham Town
Chester-le-Street United 19 : 30 Sunderland RCA

England – Middlesex Senior Cup

Hanwell Town 19 : 45 Hanworth Villa
Ashford Town (Middlesex) 19 : 45 CB Hounslow United

England – Professional Development League

Ipswich Town U23 13 : 00 Barnsley U23
Bristol City U23 13 : 00 Nottingham Forest U23
Cardiff City U23 13 : 00 Sheffield United U23
Queens Park Rangers U23 13 : 00 Coventry City U23
Swansea City U23 13 : 00 Crewe Alexandra U23
Millwall U23 14 : 00 Birmingham City U23

England – FA Youth Cup

Tottenham Hotspur U18 19 : 00 West Bromwich Albion U18

England – Youth Alliance

Rochdale U18 13 : 00 Preston North End U18

Northern Ireland – Premiership

Portadown 19 : 45 Dungannon Swifts
Warrenpoint Town 19 : 45 Carrick Rangers
Glentoran 19 : 45 Coleraine

Scotland – Championship

Dunfermline Athletic 18 : 00 Dundee
Queen of the South 19 : 00 Raith Rovers

Scotland – League One

Partick Thistle 19 : 00 Clyde
Airdrieonians 19 : 00 Forfar Athletic

Scotland – League Two

Albion Rovers 19 : 00 Cowdenbeath
Edinburgh City 19 : 00 Brechin City
Queen’s Park 19 : 00 Annan Athletic
Stenhousemuir 19 : 00 Elgin City
Stirling Albion 19 : 00 Stranraer

Wales – Premier League

Barry Town United 19 : 45 The New Saints
Penybont 19 : 45 Bala Town
Caernarfon Town 19 : 45 Connah’s Quay
Cardiff MU 19 : 45 Newtown
Haverfordwest County 19 : 45 Aberystwyth Town
Flint Town United 19 : 45 Cefn Druids

Europe – UEFA Champions League

Chelsea 20 : 00 Porto
PSG 20 : 00 Bayern Munich

Angola – Girabola

1º de Agosto 17 : 00 Recreativo da Caála

Argentina – Liga Profesional Argentina

Huracán 23 : 00 Sarmiento
Lanús 23 : 00 Newell’s Old Boys
Atlético Tucumán 01 : 15 Vélez Sarsfield

Argentina – Primera Nacional

Almirante Brown 01 : 10 Nueva Chicago

Argentina – Primera C

Dock Sud 19 : 30 Atlas
Argentino Merlo 19 : 30 Luján
Leandro Nicéforo Alem 19 : 30 Deportivo Español
Excursionistas 19 : 30 Sportivo Italiano
Central Córdoba 19 : 30 San Martín Burzaco

Asia – Women’s Olympic Qualifying Asia

China PR 09 : 00 Korea Republic

Australia – A-League

Newcastle Jets 10 : 05 Perth Glory

Australia – Queensland Premier League 2

North Star 11 : 30 Virginia United

Australia – Queensland NPL Women

Mitchelton 10 : 30 Gold Coast United
Capalaba 10 : 30 Virginia United
FQ QAS 10 : 30 Brisbane City

Australia – Queensland FFA Cup Preliminary

4th Round

St George Willawong 10 : 30 AC Carina
Pine Hills 10 : 30 Caloundra
Logan Metro 10 : 30 Lions
Ipswich Knights 10 : 30 Moggill
Tarragindi Tigers 10 : 30 Capalaba

5th Round

Magpies Crusaders 10 : 00 Magpies

Australia – Victoria FFA Cup Preliminary

Richmond 10 : 00 Dandenong City

Australia – NSW FFA Cup Preliminary

Parramatta 10 : 00 Dulwich Hill
Arncliffe Aurora 10 : 00 Manly United
UTS 10 : 15 Camden Tigers
Hills Brumbies 10 : 15 Blacktown Spartans
Shoalhaven United 10 : 30 NWS Spirit
Forest Killarney 10 : 30 Unanderra Hearts
Berowra FC 10 : 30 Wollongong Olympic
Sutherland Sharks 10 : 30 South Coast Flame
Wollongong United 11 : 00 SD Raiders
Glebe Gorillas 11 : 30 Marayong Sports

Australia – Western Australia FFA Cup Preliminary

Murdoch Uni Melville 12 : 30 Perth

Australia – Northern NSW Reserve League

Lambton Jaffas Res. 11 : 00 Edgeworth Eagles Res.

Australia – Northern NSW FFA Cup Preliminary

Cooks Hill United 10 : 00 Kurri Kurri
Warners Bay 10 : 30 West Wallsend

Australia – Brisbane Premier League

Centenary Stormers 11 : 30 The Gap

Australia – Brisbane Reserves Premier League

Centenary Stormers Res. 09 : 30 The Gap Res.

Australia – Brisbane Women’s Cup

Mt Gravatt 10 : 30 North Brisbane
Toowong 10 : 30 Caboolture

Australia – Northern Territory FFA Cup Preliminary

Litchfield 10 : 45 Casuarina

Australia – Victoria Women’s State Knockout Cup

Preston Lions 10 : 00 Boroondara Eagles

Austria – 2. Liga

Amstetten 17 : 10 Austria Klagenfurt
Horn 17 : 30 Wacker Innsbruck
Floridsdorfer AC 17 : 30 Vorwärts Steyr
Kapfenberger SV 17 : 30 Lafnitz
Dornbirn 19 : 25 Austria Lustenau

Austria – TFV Cup

Volders PSTP Kufstein
Fügen PSTP Telfs

Azerbaijan – Birinci Dasta

Zaqatala 12 : 00 MOIK

Brazil – Copa do Brasil

Paysandu 20 : 45 CRB

Brazil – Paulista A1

São Paulo 00 : 00 RB Bragantino

Brazil – State Leagues

Catarinense 1

Criciúma 23 : 00 Metropolitano

Goiano 1

Grêmio Anápolis 20 : 00 Itumbiara

Sul-Matogrossense

Três Lagoas 20 : 00 Chapadão

Bulgaria – Second League

Sportist Svoge 14 : 00 Hebar 1918

Bulgaria – Cup

Slavia Sofia 16 : 30 Arda

Colombia – Primera A

Deportes Tolima 02 : 00 Atlético Bucaramanga

Congo DR – Ligue 1

TP Mazembe PSTP Don Bosco

Croatia – 3. HNL

Krk 16 : 30 Buje

Cyprus – 1. Division

Karmiotissa 17 : 00 Ethnikos Achna

Czech Republic – Czech Liga

Pardubice 13 : 30 Slovácko

Denmark – Denmark Series

Group 2

RB 1906 17 : 30 LSF

Group 3

Varde IF Elite 18 : 00 Odder

Ecuador – Liga Pro

Barcelona 23 : 00 Aucas
Nueve de Octubre 20 : 30 Guayaquil City

Estonia – U19 Eliitliiga Esiliiga

Flora U19 PSTP Keila U19
Raplamaa U19 PSTP Läänemaa U19
Tulevik U19 PSTP Laagri U19
Helios U19 PSTP Tabasalu U19
Levadia U19 PSTP Tallinna Kalev U19

Ethiopia – Premier League

Ethiopia Bunna PSTP Kedus Giorgis
Sidama Bunna PSTP Fasil Kenema
Fasil Kenema 14 : 00 Bahardar
Adama Kenema 17 : 00 Hadiya Hosaena

Europe – UEFA Women’s Championship

Russia 15 : 00 Portugal
Switzerland 19 : 00 Czech Republic
Northern Ireland 19 : 45 Ukraine

Europe – UEFA U19 Championship Women

Portugal U19 CANC Czech Republic U19
Latvia U19 CANC Romania U19
Serbia U19 CANC Italy U19
Andorra U19 CANC Ukraine U19
Slovakia U19 CANC France U19
North Macedonia U19 CANC Wales U19
Austria U19 CANC Germany U19
Kazakhstan U19 CANC Croatia U19
Poland U19 CANC Norway U19
Faroe Islands U19 CANC Bosnia-Herzegovina U19
Sweden U19 CANC Belgium U19
Cyprus U19 CANC Azerbaijan U19
Iceland U19 CANC Finland U19
Georgia U19 CANC Bulgaria U19

Faroe Islands – 1. Deild

AB 17 : 00 HB II
EB / Streymur II 19 : 00 B36 II
Víkingur II 19 : 30 Skála
KÍ II 20 : 00 NSÍ II

Faroe Islands – 2. Deild

Undrid NSÍ III

France – National 1

Boulogne 19 : 00 Sète

Georgia – Erovnuli Liga 2

Dinamo Zugdidi 11 : 00 Merani Tbilisi
Shevardeni 1906 12 : 00 Gagra

Georgia – Liga 3

Tbilisi City 08 : 30 Bakhmaro
Aragvi Dusheti 09 : 00 Kolkheti Poti
Kolkheti Khobi 11 : 00 Magharoeli Chiatura
Gori 12 : 00 Didube 2014
Spaeri 12 : 00 Varketili

Germany – Regionalliga

Elversberg 18 : 00 Eintracht Stadtallendorf

Gibraltar – Rock Cup

Europa 17 : 30 St Joseph’s
Manchester 62 19 : 45 College 1975

Guinea – Ligue 1

Wakirya Satellite

Hungary – U19 Play-offs 1/2

Kecskeméti TE U19 12 : 00 Pécsi MFC U19

Iran – Azadegan League

Qashqai 13 : 15 Havadar
Malavan 13 : 15 Rayka Babol
Mes Kerman 13 : 15 Shahrdari Astara
Navad Urmia 13 : 15 Fajr Sepasi
Baadraan 13 : 15 Arman Gohar
Khooshe Talaee Saveh 13 : 15 Shahin Bushehr
Chooka Talesh 13 : 15 Esteghlal Khuzestan
Pars Jam Bushehr 13 : 30 Gol Reyhan
Esteghlal Mollasani 13 : 30 Kheybar Khorramabad

Iraq – Iraqi League

Alsinaat Al Kahrabaiya 14 : 00 Al Zawra’a

Italy – Serie B

Cremonese 15 : 00 Empoli

Italy – Campionato Primavera 2

Chievo Verona U19 14 : 30 Reggiana U19

Italy – Campionato Primavera 3

Pro Sesto U19 14 : 00 Renate U19

Kazakhstan – Premier League

Kyzyl-Zhar 09 : 00 Aktobe
Shakhter Karagandy 11 : 00 Akzhayik

Kuwait – Premier League

Al Nasar 20 : 00 Al Shabab
Al Arabi 20 : 00 Al Kuwait

Lithuania – A Lyga

Panevėžys 15 : 00 Hegelmann Litauen
Banga 17 : 00 Dainava

Madagascar – Pro League

3FB Toliara USCA Foot

Mexico – Liga MX

Pachuca 03 : 00 Puebla

Moldova – Divizia A

Cahul 13 : 00 CSF Bălți
Sheriff II 13 : 00 Făleşti

Panama – Liga Prom

Eastern Conference

Colón C-3 22 : 00 Tauro II

Western Conference

UDELAS 21 : 00 Universitario II
Unión Coclé 21 : 00 San Francisco II

Paraguay – Division Profesional

Club Guaraní 00 : 00 River Plate

Paraguay – Division Intermedia

Deportivo Capiatá 00 : 00 Independiente FBC

Peru – Primera División

Cusco 19 : 15 Sport Boys
Deportivo Binacional 21 : 30 Alianza Universidad

Poland – III Liga

Stal Stalowa Wola 16 : 00 Hetman Zamosc

Portugal – Segunda Liga

Mafra 20 : 30 Casa Pia

Portugal – Taça Revelação U23

Sporting Braga U23 11 : 00 Marítimo U23
Famalicão U23 17 : 30 Belenenses U23

Republic of Ireland – Premier Division

Derry City 19 : 45 Shamrock Rovers

Romania – Liga II

Csikszereda 14 : 30 U Craiova 1948

Romania – Liga III

Kids Tâmpa Braşov 15 : 00 Odorheiu Secuiesc

Romania – Cupa României

Astra 17 : 00 Dinamo Bucureşti

Russia – PFL

Krylya Sovetov II 11 : 00 Dinamo Barnaul

San Marino – Campionato

San Giovanni 19 : 45 Libertas
Murata 19 : 45 Faetano
Juvenes / Dogana 19 : 45 Folgore
Fiorentino 19 : 45 La Fiorita

Saudi Arabia – Division 1

Al Sahel 19 : 30 Hajer
Al Khaleej 19 : 30 Al Feiha
Al Adalah 19 : 35 Ohod
Al-Kawkab 19 : 45 Al Nahdha
Al Ta’ee 20 : 05 Al Bukayriyah
Jeddah 20 : 10 Najran

Serbia – U19 League

Partizan U19 12 : 30 Radnički Niš U19

Slovakia – Cup

FC Košice 12 : 30 Trenčín
Zlaté Moravce 14 : 30 Žilina

Slovenia – 1. SNL

Olimpija 16 : 15 Bravo

South Africa – 1st Division

Royal AM 14 : 00 Polokwane City
Richards Bay 14 : 00 Free State Stars
University of Pretoria 14 : 00 JDR Stars
Pretoria Callies 14 : 00 Cape United

Spain – Tercera Division

Vera 19 : 00 Atlético Victoria

Spain – Autonómicas

C Valenciana – Gr 4

L’Alcúdia 19 : 00 Llosa

Ceuta

Rácing del Príncipe 20 : 00 Natación

Spain – Liga Nacional Juvenil

Maspalomas U19 II PSTP Villa Santa Brígida U19
Doramas U19 PSTP Atlético GC U19

Sweden – Superettan

GIF Sundsvall 18 : 00 Helsingborg

Sweden – U21 League

Mellersta

Varbergs U21 16 : 00 Elfsborg U21

Södra

Trelleborg U21 15 : 00 Kalmar U21

Switzerland – Schweizer Pokal

Lugano 16 : 00 Luzern

Tanzania – Ligi kuu Bara

Biashara United 14 : 00 Coastal Union

Turkey – 1. Lig

Tuzlaspor 11 : 30 Eskişehirspor
Altınordu 17 : 00 Adana Demirspor
Giresunspor 17 : 00 Ankara Keçiörengücü

Uganda – Premier League

URA 14 : 00 KCCA
BUL 14 : 00 Kyetume
Vipers 14 : 00 Busoga United
Onduparaka 14 : 00 Kitara
Mbarara City 14 : 00 MYDA

Ukraine – Druha Liga

Real Pharm 14 : 00 MSK Dnipro Cherkasy

USA – NISA

Michigan Stars 17 : 00 San Diego 1904
Detroit City 22 : 00 California Utd Strikers

Uzbekistan – Cup

Zaamin 12 : 00 Rubin

Uzbekistan – Women’s Super Cup

Bunyodkor 12 : 30 Sevinch

Vietnam – U19 Championship

PVF Vietnam U19 09 : 30 HV An Giang U19
SLNA U19 12 : 00 Học viện U19

World – Club Friendlies

HJK 16 : 00 Oulu

World – Olympics Intercontinental Play-offs Women

Chile 17 : 00 Cameroon

World – U19 National Team Friendlies

North Macedonia U19 13 : 00 Montenegro U19

World – Friendlies Women

Friendlies 1

Germany 15 : 00 Norway
Italy 15 : 00 Iceland
Poland 17 : 30 Sweden
Netherlands 17 : 30 Australia
Spain 18 : 00 Mexico
England 19 : 15 Canada
Wales 19 : 15 Denmark
France 20 : 10 United States

Friendlies 2

Slovenia 10 : 30 Slovakia
Hungary 13 : 00 Bosnia-Herzegovina
South Africa 14 : 00 Botswana
Ethiopia 14 : 00 South Sudan
Ecuador 21 : 30 Colombia