12 November 2020

0
24

Asia – WC Qualification Asia

Guam PSTP Syria
China PR PSTP Philippines
Australia PSTP Chinese Taipei
Nepal PSTP Jordan
Iran PSTP Bahrain
Iraq PSTP Cambodia
Saudi Arabia PSTP Palestine
Uzbekistan PSTP Singapore
Bangladesh PSTP India
Oman PSTP Qatar
Japan PSTP Tajikistan
Kyrgyz Republic PSTP Mongolia
UAE PSTP Thailand
Vietnam PSTP Indonesia
Korea Republic PSTP Korea DPR
Lebanon PSTP Sri Lanka

Europe – EC Qualification – Qualifying Play-offs Path A – Final

Hungary 19 : 45 Iceland

Europe – EC Qualification – Qualifying Play-offs Path B – Final

Northern Ireland 19 : 45 Slovakia

Europe – EC Qualification – Qualifying Play-offs Path C – Final

Serbia 19 : 45 Scotland

Europe – EC Qualification – Qualifying Play-offs Path D – Final

Georgia 17 : 00 North Macedonia

South America – WC Qualification South America

Bolivia 20 : 00 Ecuador

World – Friendlies – Friendlies 1

Moldova 17 : 00 Russia
Bosnia-Herzegovina 17 : 00 Iran
Wales 19 : 45 United States
England CANC New Zealand
England 20 : 00 Republic of Ireland

World – Friendlies – Friendlies 3

Uzbekistan Syria
Lebanon Bahrain
Jordan Iraq
UAE 02 : 00 Tajikistan

Africa – Africa Cup of Nations Qualification

Uganda 13 : 00 South Sudan
Ghana 16 : 00 Sudan
Cameroon 16 : 00 Mozambique
Zambia 16 : 00 Botswana
Congo 16 : 00 Eswatini
Burkina Faso 19 : 00 Malawi
Gabon 19 : 00 Gambia
Côte d’Ivoire 19 : 00 Madagascar
Algeria 19 : 00 Zimbabwe

Albania – Cup

Tirana Korabi Peshkopi
Laçi Egnatia Rrogozhinë
Teuta Durrës Kastrioti Krujë
Bylis Dinamo Tirana
Kukësi Besa Kavajë
Skënderbeu Korçë Pogradeci
Partizani Tirana Apolonia Fier
Vllaznia Shkodër Elbasani

Bhutan – Premier League

Transport United 11 : 00 Druk Stars

Brazil – Copa do Brasil

Flamengo 00 : 30 São Paulo
Internacional 00 : 30 América Mineiro

Brazil – Catarinense 2

Internacional SC 23 : 00 Barra
Guarani de Palhoça 19 : 00 Próspera Criciuma

Brazil – Goiano 2

Itumbiara 23 : 00 Rio Verde GO

Brazil – Sergipano 2

Aracaju 18 : 15 Socorro SC

Brazil – Brasileiro de Aspirantes

Vila Nova U23 18 : 00 Corinthians U23
Coritiba U23 18 : 00 Fortaleza U23
Avaí U23 18 : 00 Juventude U23
Santa Cruz U23 18 : 00 Grêmio U23
RB Bragantino U23 18 : 00 Santos U23
CRB U23 18 : 00 Ceará U23
Sampaio Corrêa U23 18 : 30 Fluminense U23

Brazil – Copa do Brasil U20

Atlético Mineiro U20 20 : 00 Goiás U20

Bulgaria – Cup

Sportist Svoge 11 : 30 Ludogorets

Chile – Primera B

San Luis 14 : 00 Cobreloa
Deportes Valdivia 14 : 00 Ñublense
Puerto Montt 14 : 00 Melipilla
Deportes Santa Cruz 16 : 30 Barnechea
Magallanes 20 : 00 Unión San Felipe

China PR – CSL

Guangzhou Evergrande 11 : 35 Jiangsu Suning

Colombia – Primera A

Boyacá Chicó 23 : 05 Águilas Doradas
Alianza Petrolera 01 : 10 Atlético Nacional

Colombia – Liga Femenina

Santa Fe 19 : 00 Fortaleza
La Equidad 20 : 00 Llaneros

Costa Rica – Primera División

San Carlos 00 : 00 Pérez Zeledón
Herediano 02 : 00 Deportivo Saprissa
Jicaral 20 : 00 Municipal Grecia

Denmark – DBU Pokalen

Kolding IF 15 : 30 AGF
Hvidovre 18 : 00 Nordsjælland

Denmark – Reserve League

Viborg Res. PSTP Hobro Res.

Ecuador – Liga Pro

LDU Portoviejo 00 : 00 Emelec

Estonia – Cup

Põhja-Sakala 17 : 30 Flora

Europe – UEFA U21 Championship

Georgia U21 10 : 00 Slovakia U21
Iceland U21 13 : 15 Italy U21
Scotland U21 15 : 00 Croatia U21
Israel U21 17 : 30 North Macedonia U21
Switzerland U21 18 : 00 Azerbaijan U21
Spain U21 18 : 00 Faroe Islands U21
Portugal U21 19 : 30 Belarus U21
Liechtenstein U21 19 : 45 France U21

Germany – Oberliga

Mittelrhein

BCV Glesch / Paffendorf PSTP Blau-Weiß Friesdorf
Fortuna Köln II PSTP Wesseling-Urfeld
Siegburger SV PSTP Düren Merzenich

Niederrhein

Kray PSTP Teutonia St.Tönis
Jahn Dinslaken-Hiesfeld PSTP FSV Duisburg

Germany – Reg. Cup Saarland

Kandil Saarbrücken PSTP Schwarzenbach
Hangard PSTP Dillingen

Guinea – Ligue 1

Horoya Flamme Olympique

Honduras – Liga Nacional

Vida 23 : 00 Real de Minas
Olimpia 01 : 00 Honduras Progreso
Real España 01 : 00 Motagua
Platense 21 : 00 UPNFM
Marathón 21 : 00 Real Sociedad

Italy – Serie C

Catania 16 : 30 Bisceglie
Juve Stabia 19 : 45 Palermo

Mexico – Liga de Expansión MX

Tlaxcala 23 : 00 Dorados
Cancún 00 : 05 Alebrijes de Oaxaca
Tampico Madero 03 : 05 Tapatío

Netherlands – U21 Divisie 2

Willem II U21 PSTP PEC Zwolle U21

Palestine – West Bank 1st Division

Hillal Ariha 13 : 00 Al-Quwaat Al-Falistinia
Al-Arabi Beit Safafa 16 : 00 Shabab Al-Obaideya

Panama – LPF

Atlético Chiriquí 20 : 00 Plaza Amador

Paraguay – Division Profesional

Cerro Porteño 00 : 30 Sol de América
Sportivo San Lorenzo 21 : 15 Sportivo Luqueño
Nacional 21 : 15 Club Guaraní

Peru – Primera División

Carlos Mannucci 16 : 00 Melgar
Sport Huancayo 20 : 30 César Vallejo

Peru – Segunda División

Alianza Atlético 23 : 00 Sport Chavelines Juniors
Deportivo Coopsol 18 : 15 Unión Comercio

Philippines – PFL

Mendiola 08 : 30 Stallion

Poland – Women’s Cup

Ząbkovia Ząbki 12 : 00 Śląsk Wrocław

Portugal – Liga Revelação U23

Famalicão U23 15 : 00 Leixões U23

Qatar – Second Division

Al Markhiya 14 : 30 Al Mesaimeer

Russia – PFL

Znamya Truda 10 : 00 Kolomna
Zvezda St. Petersburg 11 : 00 Zenit II
Dinamo Moskva II 12 : 00 Leningradets
Olimp-Dolgoprudny 13 : 00 Tver
Luki-Energiya 14 : 00 Smolensk
Murom 15 : 00 Kazanka
Torpedo Vladimir 15 : 00 Rodina Moskva

Singapore – Premier League

Hougang United 11 : 45 Young Lions
Balestier Khalsa 11 : 45 Tampines Rovers

Sweden – Svenska Cupen

Gute 17 : 00 Hammarby

Tahiti – Ligue 1

Manu Ura 02 : 00 Olympic Mahina

Turkey – 3. Lig

Group 1

Bucaspor 1928 09 : 00 Artvin Hopaspor
Kemerspor 2003 10 : 00 Edirnespor
Diyarbekirspor 10 : 00 Çankaya FK
Arnavutköy Belediyespor 10 : 00 Kızılcabölükspor
Belediye Derincespor 10 : 00 Yeşilyurt Belediyespor
Manisaspor 10 : 00 Nevşehir Belediyespor
Ofspor 10 : 00 Fatsa Belediyespor
Payasspor 10 : 00 1877 Alemdağspor

Group 2

Yozgatspor 1959 10 : 00 Belediye Kütahyaspor
Yomraspor 10 : 00 Ceyhanspor
Tekirdağspor 10 : 00 İskenderun
Tepecikspor 10 : 00 Kahta 02 Spor
Karaman Belediyespor 10 : 00 Mardin Fosfat
Çengelköyspor 10 : 00 Ağrı 1970

Group 3

Erbaaspor 10 : 00 Esenler Erokspor
Şile Yıldızspor 10 : 00 Yalovaspor
Somaspor 10 : 00 Çarşambaspor
Osmaniyespor 10 : 00 Gölcükspor
Karşıyaka PSTP Arhavispor
Batman Petrolspor 10 : 00 Çatalcaspor
İçel İdmanyurdu Spor 10 : 00 Cizrespor
Altındağ Spor 10 : 00 Elazığ Karakoçan FK

United Arab Emirates – League Cup

Ajman 14 : 00 Fujairah
Bani Yas 14 : 00 Hatta
Al Jazira 17 : 00 Kalba

Uruguay – Primera División

Plaza Colonia 13 : 00 Cerro
Liverpool 15 : 15 Torque
River Plate 17 : 45 Nacional

Venezuela – Primera División

Group A

Academia Puerto Cabello 00 : 00 Estudiantes de Mérida

Group B

Caracas 21 : 00 Aragua

Venezuela – Segunda División

Ureña 13 : 00 Real Frontera
Atlético El Vigía 16 : 00 Hermanos Colmenares
ULA 19 : 30 JBL Zulia

World – U21 National Team Friendlies

Germany U21 17 : 15 Slovenia U21