12 December 2020

0
159

England – Premier League

Leeds United 20 : 00 West Ham United

France – Ligue 1

Saint-Etienne 20 : 00 Angers SCO

Germany – Bundesliga

Wolfsburg 19 : 30 Eintracht Frankfurt

Italy – Serie A

Sassuolo 19 : 45 Benevento

Netherlands – Eredivisie

Heracles 19 : 00 Fortuna Sittard

South America – CONMEBOL Libertadores

River Plate 00 : 30 Nacional

Spain – La Liga

Real Valladolid 20 : 00 Osasuna

Africa – Africa U20 Cup of Nations Qualification

Burkina Faso U20 15 : 00 Benin U20
Niger U20 15 : 00 Togo U20

Africa – COSAFA U20 Championship

1st ranked Group B 10 : 00 TBC
1st ranked Group A 13 : 30 1st ranked Group C

Algeria – Ligue 1

JSM Skikda 15 : 00 CA Bordj Bou Arreridj
Relizane 15 : 00 Saoura
Olympique Médéa 15 : 00 MC Oran
NA Hussein Dey 15 : 00 Aïn M’lila
Kabylie 15 : 00 Belouizdad
Paradou AC 15 : 00 MC Alger

Argentina – Prim B Metro

San Telmo 20 : 10 Fénix
Talleres Remedios 20 : 10 Defensores Unidos

Armenia – Premier League

Urartu PSTP Ararat-Armenia

Armenia – First League

Noravank 10 : 00 Sevan

Australia – Victoria NPL Youth League

St. Albans Saints U20 CANC Port Melbourne U20
Avondale Heights U20 CANC Bentleigh Greens U20
South Melbourne U20 CANC Dandenong Thunder U20
Heidelberg United U20 CANC Melbourne Knights U20
Altona Magic U20 CANC Green Gully U20
Oakleigh Cannons U20 CANC Dandenong City U20
Hume City U20 CANC Eastern Lions U20

Australia – South Australia NPL

Adelaide Comets 08 : 50 Campbelltown City

Austria – 2. Liga

Wacker Innsbruck 17 : 30 Lafnitz
Blau-Weiß Linz 17 : 30 Juniors OÖ
Austria Lustenau 17 : 30 Grazer AK
Floridsdorfer AC 17 : 30 Amstetten
Kapfenberger SV 17 : 30 Horn
Austria Wien II 19 : 25 Rapid Wien II

Belgium – First Division A

Anderlecht 19 : 45 Genk

Belgium – First Division B

Westerlo 19 : 00 Club Brugge II

Belgium – Super League

Charleroi 19 : 00 Ladies Genk
Gent 19 : 00 OH Leuven

Bolivia – Primera División

Aurora 23 : 30 Oriente Petrolero
Royal Pari 19 : 00 Nacional Potosí
San José 21 : 30 Real Potosí

Brazil – Serie B

Náutico 00 : 30 Brasil de Pelotas
Operário PR 19 : 00 Sampaio Corrêa
CSA 22 : 15 Oeste
Ponte Preta 22 : 15 Avaí

Brazil – Pernambucano U20

Nautico U20 18 : 00 Central U20

Brazil – Copa do Nordeste U20

Bahia U20 18 : 00 Fortaleza U20
ABC U20 18 : 00 Perilima U20
Sport Recife U20 22 : 00 CSA U20
AD Confiança U20 22 : 00 Fluminense PI U20

Brazil – Brasileiro Feminino A2

Bahia 18 : 00 Fortaleza
Tiradentes 19 : 00 Real Brasília

Brazil – Paraibano Women

Guará PB 00 : 00 Auto Esporte

Bulgaria – First League

Arda 15 : 30 CSKA 1948 Sofia

Bulgaria – Second League

Neftohimik 10 : 45 Sportist Svoge
Kariana Erden 10 : 45 Hebar 1918

Burkina Faso – 1ère Division

RCK 16 : 00 Police

Chile – Primera División

Everton 00 : 30 Curicó Unido

Chile – Primera B

Copiapó 13 : 00 Unión San Felipe
Ñublense 21 : 30 Deportes Temuco

Congo DR – Ligue 1

Rangers 12 : 20 Dauphins Noirs
Sanga Balende 14 : 30 Groupe Bazano
Vita Club 14 : 30 Don Bosco

Croatia – 2. HNL

Sesvete 12 : 00 Inter Zaprešić

Croatia – 1. HNL Juniori

Lokomotiva Zagreb U19 12 : 30 Istra 1961 U19

Cyprus – 1. Division

Doxa 15 : 00 Apollon
Karmiotissa 17 : 00 APOEL

Cyprus – 2. Division

ASIL Lysi 16 : 00 Anagennisi Deryneia

Czech Republic – Czech Liga

Baník Ostrava 17 : 30 Bohemians 1905

Denmark – Superliga

Randers 18 : 00 Vejle

Denmark – 1st Division

Viborg 17 : 00 HB Køge
Kolding IF 18 : 00 Fremad Amager

Djibouti – Division 1

ASAS 12 : 00 Police Nationale
Arta / Solar 7 14 : 00 Q5 / Nourie Transit
GR / SIAF 16 : 00 Hayabley

Ecuador – Liga Pro

Olmedo 21 : 30 Deportivo Cuenca

Egypt – Premier League

ENPPI 12 : 30 Aswan
El Geish 15 : 00 El Gouna
El Entag El Harby 17 : 30 Ceramica Cleopatra

England – Counties Leagues

West Essex 19 : 45 Woodford Town

England – Premier League 2 Division Two

Fulham U23 13 : 00 Middlesbrough U23
Newcastle United U23 19 : 00 Stoke City U23

England – FA Youth Cup

Reading U18 19 : 00 Aston Villa U18
Fleetwood Town U18 19 : 00 Crystal Palace U18

England – Youth Alliance

Carlisle United U18 13 : 00 Shrewsbury Town U18
Forest Green Rovers U18 13 : 00 Cheltenham Town U18

France – National 1

Cholet 17 : 00 Annecy
Lyon Duchère 17 : 00 Quevilly-Rouen
Boulogne 19 : 00 Avranches
Le Mans 19 : 00 Orléans

French Guiana – Régional 1

Loyola PSTP Etoile Matoury

Germany – 2. Bundesliga

Bochum 17 : 30 Paderborn
Sandhausen 17 : 30 Greuther Fürth

Germany – 3. Liga

Unterhaching 18 : 00 Kaiserslautern

Germany – Regionalliga

Südwest

Pirmasens 17 : 30 Stuttgart II
Astoria Walldorf 18 : 00 Kickers Offenbach

West

Wegberg-Beeck 18 : 30 Borussia M’gladbach II

Germany – Oberliga

Hamburg

Concordia PSTP Hamm United
Osdorf PSTP Victoria Hamburg

Rheinland-Pfalz / Saar

FV Engers 07 PSTP Emmelshausen

Germany – Frauen Bundesliga

SGS Essen 18 : 15 Turbine Potsdam

Ghana – Premier League

Asante Kotoko 18 : 00 Legon Cities

Gibraltar – Premier Division

Lynx 19 : 30 Lincoln Red Imps

Hungary – NB I

Újpest 19 : 00 Puskás

Hungary – NB III

Érdi VSE 12 : 00 Puskás II

India – Indian Super League

ATK Mohun Bagan 14 : 00 Hyderabad

Indonesia – Liga 1

Persik Kediri PSTP Persebaya Surabaya
Borneo PSTP Persija
PSIS Semarang PSTP Persipura

Iran – Persian Gulf Pro League

Sepahan 11 : 30 Nassaji Mazandaran
Paykan 11 : 30 Aluminium Arak

Israel – Liga Leumit

Hapoel Acre 13 : 00 Maccabi Ahi Nazareth
Hapoel Ramat Gan 13 : 00 Hapoel Jerusalem
Sektzia Nes Tziona 13 : 00 Hapoel Ramat HaSharon
Hapoel Iksal 13 : 00 Hapoel Rishon LeZion
Kafr Qasim 13 : 00 Hapoel Afula
Hapoel Kfar Shalem 13 : 00 Beitar Tel Aviv Bat Yam
Hapoel Petah Tikva 13 : 00 Hapoel Umm al-Fahm
Hapoel Nof HaGalil 13 : 00 Hapoel Ra’anana

Israel – Liga Alef

North A

Ironi Tiberias Maccabi Tzur Shalom
Hapoel Bu’eine Hapoel Herzliya
Ihud Bnei Mejdel Krum Maccabi Ironi Tamra
Hapoel Bnei Fureidis Tira

North B

Ironi Baka El Garbiya Hapoel Migdal HaEmek

South A

Dimona Ironi Or Yehuda

South B

Nordia Jerusalem Hapoel Bik’at HaYarden

Israel – Liga Bet

North A

Beitar Nahariya 09 : 00 Maccabi Ironi Yafia
Tzeirey Tamra 11 : 00 Maccabi Ma’alot Tarshiha
Hapoel Ironi Safed 11 : 30 Ironi Bnei Kabul

North B

Ironi Nesher MS Tirat HaCarmel
Hapoel Beit Shean 11 : 00 Hapoel Sandala Gilboa
Pardes Hanna-Karkur 11 : 00 Hapoel Ein as-Sahla
Hapoel Tirat HaCarmel 11 : 30 Maccabi Neve Sha’anan
Beitar Haifa 11 : 30 Maccabi Nujeidat Ahmed
Maccabi Ahi Iksal 12 : 00 Hapoel Bnei Musmus
Ihud Bnei Baka 12 : 15 Hapoel Ihud Bnei Jatt

South A

Beitar Kfar Saba Beitar Petah Tikva
Hapoel Qalansawe Hapoel Kfar Bara
Hapoel Mahane Yehuda 10 : 00 Ironi Beit Dagan
Hapoel Hod HaSharon 11 : 00 Shimshon Bnei Taibe
Hapoel Pardesya Noam 11 : 00 Otzma Holon
Beitar Ramat Gan 11 : 30 Roei Heshbon Tel Aviv
Bnei Jaffa Ortodoxim 11 : 30 Shimshon Tel Aviv

South B

Beitar Yavne Maccabi Ironi Sderot
Hapoel Merhavim Beitar Ironi Kiryat Gat
MS Jerusalem Beitar Ashdod
Bnei Eilat 09 : 20 Arad
Shikun HaMizrah 09 : 30 Hapoel Yeruham
MS Be’er Sheva 12 : 00 Tzeirey Rahat

Italy – Serie B

Venezia 18 : 00 Monza
Chievo 20 : 00 Reggina

Jordan – League

Shabab Al Ordon 14 : 00 Ma’an
Aqaba 16 : 30 Al Sareeh

Kenya – FKF Premier League

Nairobi City Stars 13 : 00 Bandari

Kuwait – Premier League

Khaitan 13 : 00 Al Arabi
Al Sahel 15 : 30 Al Kuwait
Kazma 15 : 30 Al Jahra

Macao – Primeira Divisão

Sporting Macau 11 : 00 CPK
Benfica 11 : 00 Casa de Portugal
Cheng Fung 13 : 00 Tak Chun Ka I

Mauritius – Mauritian League

Pamplemousses 14 : 30 Cercle de Joachim

Mexico – Liga MX

Pumas UNAM 03 : 00 León

Mexico – Liga Premier Serie A

Tecos 23 : 00 Atlético Saltillo
Ciervos PSTP Inter Playa del Carmen
Cañoneros Marina 18 : 00 Irapuato

Morocco – Botola Pro

Renaissance Zemamra 18 : 30 FAR Rabat

Morocco – Botola 2

Khouribga 14 : 00 Tihad Casablanca

Netherlands – Eerste Divisie

TOP Oss 17 : 45 PSV II
Utrecht II 17 : 45 Excelsior
Volendam 17 : 45 Den Bosch
Go Ahead Eagles 20 : 00 NAC Breda
De Graafschap 20 : 00 Ajax II
Telstar 20 : 00 Almere City

Netherlands – Eredivisie Women

Excelsior 18 : 30 ADO Den Haag
PEC Zwolle 18 : 30 Twente

Northern Ireland – Premiership

Larne 19 : 45 Linfield

Peru – Segunda División

Sport Chavelines Juniors 15 : 00 Santa Rosa PNP
Pirata 17 : 15 Santos
Union Huaral 19 : 30 Unión Comercio
Alianza Atlético 21 : 45 Comerciantes Unidos

Poland – Ekstraklasa

Podbeskidzie 17 : 00 Piast Gliwice
Zagłębie Lubin 19 : 30 Śląsk Wrocław

Poland – I Liga

ŁKS Łódź 16 : 40 Tychy 71

Portugal – Taça de Portugal

Academico Viseu 14 : 00 Académica
Sporting CP 21 : 15 Paços de Ferreira

Portugal – Liga Revelação U23

Cova da Piedade U23 11 : 00 Benfica U23

Qatar – U23 League

Al Wakrah U23 15 : 00 Al Sadd U23
Al Khor U23 15 : 00 Qatar SC U23
Umm Salal U23 15 : 00 Al Kharitiyath U23

Romania – Liga I

Botoşani 16 : 00 Astra
Dinamo Bucureşti 18 : 30 Politehnica Iași

Romania – Liga II

Universitatea Cluj 14 : 00 Ripensia Timişoara

Russia – Premier League

Khimki 16 : 00 Arsenal Tula

Rwanda – National Soccer League

APR 13 : 00 Kiyovu Sports
Marines 13 : 00 Sunrise

Saudi Arabia – Pro League

Al-Ain 12 : 35 Al Quadisiya
Al Raed 14 : 50 Al Faisaly
Al Shabab 16 : 45 Al Ittihad

Saudi Arabia – Division 2

Al Mojzel 12 : 15 Afief
Al Selmiyah 12 : 15 Al Taraji
Al Kholood 12 : 20 Weg
Al Najma 12 : 20 Al Orubah
Hottain 12 : 30 Al-Washm

Saudi Arabia – Youth League

Al Quadisiya U19 11 : 50 Al-Feiha U19
Al Hilal U19 12 : 10 Hajer U19
Al Shabab U19 12 : 10 Abha U19
Al Faisaly U19 12 : 15 Al Fateh U19
Ohod U19 12 : 45 Al Ta’ee U19

Scotland – Championship

Ayr United 19 : 45 Raith Rovers

Serbia – Super Liga

Proleter Novi Sad 15 : 00 Inđija
Bačka Topola 15 : 00 Radnik Surdulica
Mladost Lučani 15 : 00 Napredak
Čukarički 17 : 00 Javor Ivanjica

Slovenia – 1. SNL

Gorica 12 : 00 Celje

South Africa – Cup

Cape Town All Stars 13 : 00 Royal AM
Richards Bay 13 : 00 University of Pretoria

Spain – Segunda División

Lugo 18 : 00 Ponferradina
Real Oviedo 20 : 00 Tenerife

Spain – Tercera Division

Buzanada 21 : 00 Tenerife II
Guía 21 : 00 Las Palmas III
Unión Viera 21 : 00 Panadería Pulido

Spain – Autonómicas

Baleares – Ibiza

Sant Josep 20 : 00 Inter Ibiza

Canarias – Gran Canaria

Tablero 21 : 00 Doramas
Becerril Guía 21 : 00 Costa Ayala
Unión Carrizal 21 : 00 San Pedro Mártir
Las Longueras 21 : 00 San Antonio
Balos 21 : 00 Ingenio
Maspalomas 21 : 00 RC Victoria
Goleta 21 : 00 Agaete
Unión Pedro Hidalgo 21 : 00 Teror

Canarias – La Palma

San Andrés y Sauces 20 : 00 Argual
EF Hiscaguán 20 : 00 Unión Breñas
El Cano 20 : 30 La Rosa

Canarias – Tenerife

Florida 21 : 00 Guancha
Atlético San Juan 21 : 00 CD San Andrés
Águilas Atlético 21 : 00 Las Zocas
Candela 21 : 00 Tenerife III

Spain – Liga Nacional Juvenil

Guiniguada U19 19 : 30 Villa Santa Brígida U19
Las Palmas U19 II 20 : 00 Unión Pedro Hidalgo U19

Switzerland – Challenge League

Aarau 18 : 00 Stade Lausanne-Ouchy
Kriens 18 : 00 FC Schaffhausen
Thun 19 : 00 Grasshopper
Wil 19 : 00 Chiasso
Winterthur 19 : 00 Neuchâtel Xamax

Tahiti – Ligue 1

Arue PSTP Olympic Mahina

Tanzania – Ligi kuu Bara

Mtibwa Sugar KMC

Thailand – Thai League 1

Muang Thong United 11 : 30 Prachuap

Turkey – Süper Lig

Kasımpaşa 16 : 00 Denizlispor

Uganda – Premier League

MYDA 13 : 00 Onduparaka
KCCA 13 : 00 Mbarara City

Ukraine – Premier League

Olimpik Donetsk 17 : 00 Lviv

Ukraine – U21 League

Vorskla U21 Minai U21
Rukh Vynnyky U21 11 : 00 Dnipro-1 U21
Dynamo Kyiv U21 11 : 00 Kolos Kovalivka U21

Ukraine – U19 League

Olimpik Donetsk U19 14 : 00 Lviv U19

United Arab Emirates – Arabian Gulf League

Hatta 14 : 00 Bani Yas
Shabab Al Ahli 14 : 00 Al Dhafra
Al Jazira 17 : 00 Al Wahda
Khorfakkan 17 : 00 Kalba

United Arab Emirates – Division 1

Dibba Al Hisn 12 : 40 Dibba Al Fujairah
Emirates 12 : 45 Al Arabi
Al Hamriyah 12 : 45 Al Orooba

USA – MLS Next U17

Michigan Wolves U17 Vardar Michigan U17

Venezuela – Primera División

Carabobo 00 : 00 Deportivo Lara
Deportivo La Guaira 00 : 00 Mineros de Guayana

Wales – League Cup

Holyhead Hotspur Llandudno
Buckley Town Colwyn Bay
Bangor City Gresford Athletic
Llanrhaeadr Llangefni Town
Holywell Llanidloes Town
Conwy Borough Ruthin Town
Newport County Undy Athletic
Goytre United Penrhyncoch
Pontypridd Town AFC Cwmbran Celtic
Ammanford Trefelin
Risca United Afan Lido
Cardiff City Taff’s Well
Port Talbot Town Cambrian & Clydach
Llanelli Town Llantwit Major