10 November 2020

0
36

Argentina – Liga Profesional Argentina

Central Córdoba SdE 00 : 30 Defensa y Justicia

Australia – Queensland Premier League

Rochedale Rovers 09 : 30 Logan Lightning

Australia – Queensland NPL Youth League

Capalaba U20 09 : 15 Peninsula Power U20

Australia – Brisbane Premier League

St George Willawong 09 : 30 Grange Thistle

Australia – Brisbane Reserves Premier League

Centenary Stormers Res. 09 : 30 St. George Willawong Res

Austria – Regionalliga

Ost

Admira II PSTP Wiener SC

Tirol

Hall PSTP Schwaz

Vorarlberg

Austria Lustenau II PSTP Hohenems

Austria – Landesliga

Burgenland

Ritzing PSTP Kohfidisch

Niederösterreich

Schrems PSTP Waidhofen / Thaya
Mannersdorf PSTP Ortmann
Scheiblingkirchen PSTP Zwettl

Wien

Mannswörth PSTP Schwechat

Austria – WFV Cup

Simmeringer SC PSTP Favoritner AC

Austria – Jugendliga U16

Burgenland U16 15 : 00 Admira U16

Austria – Jugendliga U15

Burgenland U15 13 : 00 Admira U15

Belgium – First Amateur Division

Dessel Sport PSTP Olympic Charleroi
Dender PSTP URSL Visé
La Louvière Centre PSTP Rupel Boom

Belgium – Provincial

FC Schaerbeek PSTP Walhain
Ixelles PSTP Nivellois

Belgium – Reserve Pro League 2

Cercle Brugge U21 PSTP Beerschot-Wilrijk U21

Bhutan – Premier League

Druk Stars 11 : 00 High Quality United

Bolivia – Nacional B

Satélite Norte Torre Fuerte
Stormers San Lorenzo 15 : 00 Deportivo Cervecería
Cochabamba FC 19 : 00 Municipal Tiquipaya
Sol Radiante 19 : 00 Rosario Central
CA Bermejo 19 : 00 García Ágreda
Quebracho Villa Montes 19 : 00 Real Tomayapo

Brazil – Serie B

Cruzeiro 23 : 00 Guarani
CSA 22 : 00 Chapecoense

Brazil – Serie C

Brusque 23 : 00 Boa

Brazil – State Leagues

Matogrossense

Luverdense Cuiabá

Paranaense 2

Nacional PR 18 : 30 Batel

Brazil – Cearense 2

Icasa 18 : 30 Crato
Tiradentes CE 18 : 30 Iguatu

Brazil – Sergipano 2

Atlético Gloriense 18 : 15 Canindé
Rosário Central 18 : 15 Coritiba SE
Santa Cruz SE 18 : 15 Amadense
Guarany SE 22 : 30 Força Jovem SE

Brazil – Paulista Série B

XV de Jaú 18 : 00 Francana
Grêmio Sãocarlense 18 : 00 Inter de Bebedouro
Flamengo SP 18 : 00 Brasilis
Amparo 18 : 00 Guarulhos
União Mogi 18 : 00 Manthiqueira
São José EC 19 : 00 Atlético Mogi

Brazil – Copa Paulista

Atibaia 18 : 00 Comercial
Ferroviária 18 : 00 Velo Clube
Inter de Limeira 20 : 00 Primavera SP

Brazil – Brasileiro U17

América Mineiro U17 18 : 00 Grêmio U17
Bahia U17 18 : 00 Palmeiras U17
Botafogo U17 18 : 00 Vasco da Gama U17
Sport Recife U17 18 : 00 Atlético Mineiro U17
Corinthians U17 18 : 00 Chapecoense U17
Cruzeiro U17 18 : 00 São Paulo U17
Ceará U17 18 : 00 Internacional U17
Fluminense U17 18 : 00 Athletico PR U17
Santos U17 18 : 00 Goiás U17
Vitória U17 18 : 00 Flamengo U17

Chile – Segunda División

Colina 15 : 00 Recoleta
Linares Unido 21 : 00 Lautaro de Buin
San Antonio Unido 21 : 00 Colchagua
Fernández Vial 21 : 00 Independiente

China PR – CSL

11th Place Final

Dalian Pro 07 : 30 Guangzhou R&F

13th Place Final

Shenzhen 07 : 30 Qingdao Huanghai

5th Place Final

Shandong Luneng 07 : 30 Chongqing Dangdai Lifan

7th Place Final

Hebei CFFC 07 : 30 Shanghai Shenhua

9th Place Final

Tianjin Teda 07 : 30 Henan Jianye

Colombia – Primera A

La Equidad 19 : 00 Patriotas Boyacá
Independiente Medellín 21 : 00 Atlético Bucaramanga

Colombia – Primera B

Real Cartagena 01 : 10 Cortuluá

Colombia – Liga Femenina

Independiente Medellín 23 : 00 Atlético Nacional

Congo DR – Ligue 1

Maniema Union 14 : 30 Dauphins Noirs
Sanga Balende 14 : 30 Lubumbashi Sport
Groupe Bazano 14 : 30 Motema Pembe
Blessing 14 : 30 RCK

Croatia – 3. HNL

Crikvenica 13 : 00 Rudar Labin
Naprijed Hreljin 13 : 00 Pazinka
Uljanik 13 : 00 Rovinj

Denmark – DBU Pokalen

Aarhus Fremad 12 : 30 Randers
ASA Aarhus 15 : 00 B 93

Ecuador – Liga Pro

Orense 17 : 15 Deportivo Cuenca
Técnico Universitario 19 : 30 El Nacional
Delfin 21 : 45 Macará

England – National League

Boreham Wood 19 : 00 Dagenham & Redbridge
Halifax Town 19 : 45 Wealdstone

England – National League N / S

North

Fylde 19 : 45 Spennymoor Town
Alfreton Town 19 : 45 Brackley Town
Blyth Spartans 19 : 45 Farsley Celtic
Chester PSTP Hereford
Chorley PSTP Guiseley
Darlington 19 : 45 Boston United
Gateshead 19 : 45 Curzon Ashton
Gloucester City 19 : 45 AFC Telford United
Southport 19 : 45 York City

South

Billericay Town 19 : 45 Oxford City
Chippenham Town 19 : 45 Slough Town
Concord Rangers 19 : 45 Welling United
Dorking Wanderers 19 : 45 Bath City
Eastbourne Borough 19 : 45 Ebbsfleet United
Hemel Hempstead Town 19 : 45 Dartford
Hungerford Town 19 : 45 Hampton & Richmond
St Albans City 19 : 45 Braintree Town

England – Non League Premier

Isthmian

Bognor Regis Town PSTP Bowers & Pitsea
Corinthian-Casuals PSTP Bishop’s Stortford

Northern

Bamber Bridge PSTP Whitby Town
Basford United PSTP Hyde United
United of Manchester PSTP Grantham Town
Gainsborough Trinity PSTP Nantwich Town
Stafford Rangers PSTP Lancaster City
Buxton PSTP Morpeth Town
Ashton United PSTP Radcliffe
Matlock Town PSTP Witton Albion

Southern Central

Leiston PSTP Barwell
Nuneaton Borough PSTP Peterborough Sports
St Ives Town PSTP Lowestoft Town
Banbury United PSTP Stourbridge

Southern South

Taunton Town PSTP Salisbury
Harrow Borough PSTP Hartley Wintney
Weston-super-Mare PSTP Hayes & Yeading United

England – Non League Div One

Isthmian North

Hullbridge Sports PSTP Aveley
Brentwood Town PSTP Bury Town
Canvey Island PSTP Soham Town Rangers
Felixstowe & Walton Utd PSTP Witham Town

Isthmian South East

Cray Valley PM PSTP Ashford United
Whyteleafe PSTP Ramsgate

Northern North West

Trafford PSTP Marine
Pontefract Collieries PSTP Mossley

Northern South East

Cleethorpes Town PSTP Sheffield

Southern Central

Welwyn Garden City PSTP Halesowen Town
Bedford Town PSTP AFC Kempston Rovers
Biggleswade PSTP Wantage Town
North Leigh PSTP Aylesbury United

Southern South

Sholing PSTP Mangotsfield United

England – Counties Leagues

Combined Counties League Premier

Sheerwater PSTP Redhill
Egham Town PSTP Camberley Town

Eastern Counties League Premier

Norwich United PSTP Whitton United
Haverhill Rovers PSTP Hadleigh United
Newmarket Town PSTP Long Melford
Thetford Town PSTP Wroxham

Essex Senior League

Redbridge PSTP Stansted

Hellenic League Premier

Burnham PSTP Virginia Water
Holmer Green PSTP Flackwell Heath
Shrivenham PSTP Longlevens
Windsor PSTP Easington Sports

Midland League Premier

Haughmond PSTP Boldmere St. Michaels
Tividale PSTP Coventry Sphinx
Newark Flowserve PSTP Racing Club Warwick

North West Counties League Premier

Barnoldswick Town PSTP Ashton Athletic
Charnock Richard PSTP Northwich Victoria
Padiham PSTP Burscough
Hanley Town PSTP Runcorn Town
Irlam PSTP Bootle
Skelmersdale United PSTP Longridge Town

Northern Counties East League Premier

Maltby Main PSTP Albion Sports
Liversedge PSTP Grimsby Borough
Thackley PSTP Staveley MW

Northern League One

Hebburn Town PSTP Stockton Town
Whitley Bay PSTP Sunderland Ryhope CW
Shildon AFC PSTP Penrith AFC
Billingham Town PSTP Guisborough Town

Southern Counties East League Premier

Bearsted PSTP Deal Town
Sheppey United PSTP Hollands & Blair
AFC Croydon Athletic PSTP Glebe
Beckenham Town PSTP Balham
Erith & Belvedere PSTP Welling Town
Lordswood PSTP Chatham Town

Spartan South Midlands League Premier

Aylesbury Vale Dynamos PSTP Biggleswade United
Colney Heath PSTP Eynesbury Rovers
Dunstable Town PSTP Leverstock Green
Edgware Town PSTP Oxhey Jets
Harefield United PSTP Tring Athletic
Leighton Town PSTP Broadfields United
Potton United PSTP Arlesey Town

United Counties League Premier

Rothwell Corinthians PSTP Oadby Town
Rugby Town PSTP Leicester Nirvana
Deeping Rangers PSTP Loughborough University

Wessex League Premier

Brockenhurst PSTP Christchurch
Alresford Town PSTP Lymington Town
Bournemouth FC PSTP AFC Portchester
Amesbury Town PSTP AFC Stoneham

Western League Premier

Shepton Mallet PSTP Bradford Town
Chipping Sodbury Town PSTP Cribbs
Bitton PSTP Bridgwater Town

England – EFL Trophy

Gillingham 17 : 30 Arsenal U21
Crewe Alexandra 18 : 00 Shrewsbury Town
Cheltenham Town 18 : 00 Norwich City U21
Rochdale 19 : 00 Salford City
Port Vale 19 : 00 Liverpool U21
Scunthorpe United 19 : 00 Mansfield Town
Doncaster Rovers 19 : 00 Wolves U21
Barrow 19 : 00 Accrington Stanley
Harrogate Town 19 : 00 Hull City
Grimsby Town 19 : 00 Leicester City U21
Colchester United 19 : 00 Southend United
Portsmouth 19 : 00 West Ham United U21
Crawley Town 19 : 00 Ipswich Town
Walsall 19 : 00 Oxford United
Forest Green Rovers 19 : 00 Swindon Town
Plymouth Argyle 19 : 00 Newport County
Charlton Athletic 19 : 00 Leyton Orient
Cambridge United 19 : 00 Peterborough United
Burton Albion 19 : 00 Fulham U21
Bradford City 19 : 30 Oldham Athletic
Fleetwood Town 19 : 45 Sunderland

England – Cheshire Senior Cup

Stalybridge Celtic PSTP Stockport Town
Congleton Town PSTP Alsager Town
Cheadle Town PSTP Cheadle Heath

England – London Senior Cup

Cockfosters PSTP Tower Hamlets
Sporting Bengal United PSTP Tooting & Mitcham United

England – Surrey Senior Cup

Molesey 19 : 30 Metropolitan Police
Walton Casuals 19 : 45 Abbey Rangers
South Park 19 : 45 Kingstonian

England – Sussex Senior Challenge Cup

Horsham YMCA PSTP Haywards Heath Town
East Grinstead Town PSTP Horsham

England – Professional Development League

Ipswich Town U23 13 : 00 Coventry City U23
Queens Park Rangers U23 13 : 00 Hull City U23
Millwall U23 13 : 00 Crewe Alexandra U23

England – Youth Alliance

Doncaster Rovers U18 11 : 00 Burton Albion U18

Estonia – U19 Eliitliiga Esiliiga

Nõmme United U19 15 : 00 Levadia U19
Tabasalu U19 17 : 30 Legion U19
Flora U19 18 : 30 Nõmme Kalju U19

Finland – Kakkonen

Kiffen NJS

France – National 1

Bourg-en-Bresse 17 : 00 Red Star
Bastia 17 : 00 Sète
Annecy 19 : 00 Concarneau

Germany – Reg. Cup Hessen

SV Zeilsheim PSTP Wehen Wiesbaden

Germany – Reg. Cup Westfalen

Sportfreunde Lotte PSTP Greven 09

Iceland – 3. Deild

Vængir Júpiters CANC Sindri

Indonesia – Liga 1

TIRA-Persikabo PSTP Persebaya Surabaya
PSM PSTP Bhayangkara
PSS Sleman PSTP Arema
Persela PSTP Persita

Iran – Persian Gulf Pro League

Mes Rafsanjan 12 : 45 Gol Gohar
Nassaji Mazandaran 12 : 50 Tractor
Sepahan 13 : 00 Aluminium Arak
Paykan 13 : 00 Shahr Khodrou
Persepolis 13 : 00 Sanat Naft
Naft Masjed Soleyman 13 : 10 Saipa
Foolad 13 : 15 Esteghlal
Machine Sazi 13 : 15 Zob Ahan

Israel – Liga Leumit

Hapoel Kfar Shalem 17 : 45 Hapoel Rishon LeZion

Malta – First Division Women

Kirkop United 19 : 30 Mgarr United
Raiders Luxol 19 : 30 Mtarfa

Mexico – Liga Premier Serie A

Colima 01 : 00 Cimarrones de Sonora II

Mexico – Liga MX Femenil

Juárez 00 : 00 Tigres UANL
Santos Laguna 01 : 00 Atlético San Luis
Monterrey 01 : 00 Pachuca
Mazatlán 02 : 00 Tijuana
León 03 : 00 Cruz Azul

Netherlands – Eerste Divisie

Excelsior 17 : 45 TOP Oss
Telstar 20 : 00 Go Ahead Eagles

Northern Ireland – Premiership

Ballymena United 19 : 45 Glenavon
Carrick Rangers 19 : 45 Portadown
Crusaders 19 : 45 Coleraine
Dungannon Swifts 19 : 45 Cliftonville
Linfield PSTP Glentoran
Warrenpoint Town 19 : 45 Larne

Norway – NM Cupen Women

Avaldsnes 12 : 15 Arna-Bjørnar
Lillestrøm 19 : 00 Rosenborg

Palestine – West Bank Premier League

Tubas 13 : 00 Shabab Al Khaleel
Jabal Al Mukaber 13 : 00 Shabab Alsamu
Shabab Al Am’ari 16 : 00 Al-Birah Institution

Peru – Primera División

Melgar 23 : 00 Sport Boys
Deportivo Binacional 16 : 00 Academia Cantolao
Universitario 18 : 15 UTC Cajamarca
Deportivo Municipal 20 : 30 Cusco

Poland – I Liga

Widzew Łódź 17 : 00 Bełchatów

Poland – II Liga

Olimpia Grudziądz 17 : 00 Znicz Pruszków

Portugal – Liga Revelação U23

Boavista U23 17 : 00 Vitória Guimarães U23

Qatar – QSL Cup

Al Wakrah 14 : 15 Al Sadd
Qatar SC 16 : 30 Al Sailiya
Al Khor 16 : 30 Al Duhail

Romania – Liga II

Universitatea Cluj 17 : 30 Farul Constanţa 1920

Romania – Liga III

Serie 4

Dinamo Bucureşti II 12 : 00 Metalul Buzău

Serie 5

Astra II 12 : 00 Târgu Secuiesc

Serie 6

Academica Clinceni II 12 : 00 Filiaşi

Serie 7

Flacăra Horezu 12 : 00 Hermannstadt II

Serie 9

Ocna Mureș 12 : 00 Unirea Dej

Russia – PFL

Ural II 08 : 00 Chelyabinsk
Lada Dimitrovgrad 10 : 00 Lada Tolyatti
Orenburg II 10 : 00 Nosta
Tyumen 10 : 00 Zvezda Perm
Volna Nizhegorodskaya 11 : 00 Volga Ulyanovsk

Saudi Arabia – Division 1

Al Draih 12 : 10 Arar
Al Bukayriyah 12 : 20 Al-Kawkab
Al Jabalain 12 : 25 Al Najoom
Al Nahdha 14 : 30 Jeddah
Hajer 14 : 35 Al Khaleej

Scotland – Football League

Berwick Rangers 19 : 45 Stirling University
Bonnyrigg Rose Athletic 19 : 45 Civil Service Strollers
Gala Fairydean Rovers 19 : 45 Edinburgh University
Spartans 19 : 45 Vale of Leithen
Caledonian Braves 19 : 45 Gretna 2008

Scotland – Feeder Leagues

Dundonald Bluebell 19 : 30 Camelon Juniors
Newtongrange Star 19 : 30 Dunbar United
Penicuik Athletic 19 : 30 Tranent Juniors
Broxburn Athletic 19 : 30 Tynecastle

Scotland – League Cup

Stenhousemuir 19 : 30 Livingston
East Fife 19 : 45 Hearts
Raith Rovers 19 : 45 Inverness CT
Dundee 19 : 45 Cove Rangers
Forfar Athletic 19 : 45 Brora Rangers
Kelty Hearts 19 : 45 Peterhead
St. Johnstone 19 : 45 Dundee United
Elgin City 19 : 45 Ross County
Stirling Albion 19 : 45 Montrose
Clyde 19 : 45 Kilmarnock
Dumbarton 19 : 45 Falkirk
Albion Rovers 19 : 45 Annan Athletic
Queen’s Park 19 : 45 Queen of the South

Spain – Liga Nacional Juvenil

Doramas U19 20 : 30 Maspalomas U19 II

Thailand – Thai League 1

Sukhothai 11 : 00 Chiangrai United

Turkey – 3. Lig

Karaköprü Belediyespor 09 : 00 52 Orduspor

Turkmenistan – Ýokary Liga

Aşgabat 11 : 00 Energetik
Merw 11 : 00 Ahal

Ukraine – Persha Liga

Ahrobiznes Volochysk Kremin’
Krystal Chornomorets
Metalist 1925 Kharkiv Prykarpattia
Alians Lypova Dolyna Veres Rivne
Volyn Obolon’ Kyiv
Avanhard Hirnyk-Sport
Mykolaiv VPK-Ahro Shevchenkivka
Polessya Nyva Ternopil

United Arab Emirates – Arabian Gulf Reserve League

Al Wasl U21 14 : 00 Al Wahda U21
Shabab Al Ahli U21 14 : 00 Khor Fakkan U21
Al Nasr U21 14 : 00 Hatta U21
Al Fujairah U21 14 : 00 Al Ittihad Kalba U21

Uruguay – Primera División

Progreso 18 : 00 Rentistas
Wanderers 20 : 15 Cerro Largo

Uruguay – Segunda División

Albion 15 : 30 Racing
Villa Española 15 : 45 Villa Teresa

Uzbekistan – Pro League A

Dinamo Samarqand Neftchi

Venezuela – Primera División

Group A

Atlético Venezuela 21 : 00 Deportivo La Guaira

Group B

Caracas 00 : 00 Metropolitanos

Venezuela – Segunda División

Angostura 13 : 00 Fundación Lara Deportiva
Llaneros de Guanare 19 : 30 UCV
Yaracuy 19 : 30 Fundación AIFI