10 December 2020

0
130

Europe – UEFA Europa League

Young Boys 17 : 55 CFR Cluj
CSKA Sofia 17 : 55 Roma
Dundalk 17 : 55 Arsenal
Rapid Wien 17 : 55 Molde
Bayer Leverkusen 17 : 55 Slavia Praha
Hapoel Be’er Sheva 17 : 55 Nice
Standard Liège 17 : 55 Benfica
Lech Poznań 17 : 55 Rangers
PSV 17 : 55 Omonia Nicosia
PAOK 17 : 55 Granada
Napoli 17 : 55 Real Sociedad
Rijeka 17 : 55 AZ
Sporting Braga 20 : 00 Zorya
Leicester City 20 : 00 AEK Athens
Celtic 20 : 00 Lille
Sparta Praha 20 : 00 Milan
Maccabi Tel Aviv 20 : 00 Sivasspor
Villarreal 20 : 00 Qarabag
Tottenham Hotspur 20 : 00 Antwerp
Ludogorets 20 : 00 LASK
Dinamo Zagreb 20 : 00 CSKA Moscow
Wolfsberger AC 20 : 00 Feyenoord
Hoffenheim 20 : 00 Gent
Slovan Liberec 20 : 00 Crvena Zvezda

South America – CONMEBOL Libertadores

Boca Juniors 00 : 30 Internacional

World – Friendlies

United States 00 : 30 El Salvador

Africa – CAF Super Cup

Al Ahly RSB Berkane

Albania – 1st Division

Partizani Tirana II 12 : 30 Dinamo Tirana

Armenia – Premier League

Van 10 : 00 Ararat

Armenia – First League

Ararat-Armenia II 10 : 00 Shirak II

Asia – AFC Champions League

TBC 10 : 00 TBC
TBC 14 : 00 TBC

Australia – Victoria NPL Youth League

Eastern Lions U20 CANC St. Albans Saints U20
South Melbourne U20 CANC Altona Magic U20
Green Gully U20 CANC Oakleigh Cannons U20
Melbourne Knights U20 CANC Avondale Heights U20
Heidelberg United U20 CANC Dandenong City U20
Port Melbourne U20 CANC Dandenong Thunder U20
Bentleigh Greens U20 CANC Hume City U20

Australia – South Australia State League 1

Sturt Lions 09 : 00 White City Woodville

Bolivia – Primera División

Blooming 23 : 30 Jorge Wilstermann

Brazil – Serie A

São Paulo 00 : 30 Botafogo

Brazil – State Leagues

Matogrossense

Cuiabá 00 : 30 Luverdense

Piauiense

Ríver 19 : 00 Parnahyba

Roraimense

Rio Negro RR 00 : 30 Atlético Roraima

Brazil – Brasileiro de Aspirantes

Grêmio U23 18 : 00 Vila Nova U23
Corinthians U23 18 : 00 Fluminense U23
Juventude U23 18 : 00 RB Bragantino U23

Brazil – Copa do Brasil U20

Atlético Mineiro U20 22 : 00 Vasco da Gama U20

Brazil – Copa do Brasil U17

Confiança U17 18 : 00 Fluminense U17
CRB U17 18 : 00 São Paulo U17
Ceará U17 18 : 00 Athletico PR U17
Maranhão U17 18 : 30 Flamengo U17

Brazil – Paulista Women

Corinthians 19 : 00 Palmeiras

Brazil – Paraibano Women

Inter de Mamanguape 18 : 00 Botafogo PB
Kashima 21 : 00 Mixto PB

Bulgaria – First League

Botev Vratsa 15 : 30 Slavia Sofia

Chile – Primera División

Coquimbo Unido 00 : 00 Deportivo Antofagasta
Universidad Católica 22 : 15 Santiago Wanderers

Chile – Primera B

San Luis 13 : 00 Rangers
Deportes Santa Cruz 13 : 00 Cobreloa
Deportes Valdivia 13 : 00 Barnechea
Santiago Morning 13 : 30 Puerto Montt
San Marcos 20 : 00 Magallanes

Denmark – U19 Ligaen

Midtjylland U19 17 : 00 SønderjyskE U19

Ecuador – Liga Pro

Barcelona 01 : 00 Guayaquil City

Europe – UEFA Women’s Champions League

Fiorentina 13 : 00 Slavia Praha
Górnik Łęczna 16 : 00 PSG
Vålerenga 17 : 00 Brøndby
Ajax 17 : 00 Bayern München

Georgia – Erovnuli Liga

Telavi 08 : 30 Torpedo Kutaisi
Saburtalo 08 : 30 Samtredia
Dinamo Batumi 10 : 00 Chikhura
Dinamo Tbilisi 10 : 00 Merani Tbilisi
Lokomotivi Tbilisi 14 : 30 Dila

Guadeloupe – Division d’Honneur

Red Star 00 : 30 USBM

Haiti – Ligue Haïtienne

Cavaly 20 : 00 Arcahaie

Hungary – NB III

Egri 12 : 00 Füzesgyarmati
FC Hatvan 12 : 00 Tiszaújváros
Gyöngyös 12 : 00 Debrecen II

India – Indian Super League

East Bengal 14 : 00 Jamshedpur

Indonesia – Liga 1

Arema PSTP TIRA-Persikabo
Persela PSTP Persib

Iran – Azadegan League

Baadraan 10 : 30 Shahrdari Astara
Malavan 10 : 30 Arman Gohar
Qashqai 10 : 30 Rayka Babol
Khooshe Talaee Saveh 10 : 30 Havadar
Mes Kerman 10 : 30 Fajr Sepasi
Chooka Talesh 10 : 30 Gol Reyhan
Navad Urmia 10 : 30 Shahin Bushehr
Pars Jam Bushehr 11 : 00 Kheybar Khorramabad
Esteghlal Mollasani 11 : 00 Esteghlal Khuzestan

Jordan – League

Al Hussein 14 : 00 Al Salt
Sahab 16 : 30 Al Ahli

Jordan – 1st Division

Dar Al Dawaa 12 : 00 Mansheyat
Al Jalil 12 : 00 Al Buqa’a

Kosovo – Superliga

Ballkani 12 : 00 Trepça’89
Arbëria 12 : 00 Llapi

Macao – Primeira Divisão

Monte Carlo 11 : 00 Polícia
Lun Lok 13 : 00 Hang Sai

Malta – Challenge League

Naxxar Lions 16 : 00 Qrendi
Pietà Hotspurs 16 : 00 Fgura United
Qormi 20 : 15 Mqabba
Zebbug Rangers 20 : 15 San Gwann

Moldova – Divizia Națională

Dinamo-Auto PSTP Sfîntul Gheorghe
Petrocub PSTP Dacia-Buiucani

Morocco – Botola Pro

Mouloudia Oujda 16 : 30 FUS Rabat
Raja Casablanca 18 : 30 Rapide Oued Zem

Morocco – Botola 2

Olympique Dcheïra 14 : 00 KAC Kénitra
Raja Beni Mellal 14 : 00 Racing de Casablanca

Norway – Eliteserien

Rosenborg 17 : 00 Mjøndalen
Viking 17 : 00 Vålerenga

Norway – 1. Division

Strømmen 12 : 00 Stjørdals-Blink
Jerv 12 : 00 Åsane

Palestine – West Bank Premier League

Shabab Al-Dhahiriya 13 : 00 Tubas
Thaqafi Tulkarem 14 : 00 Jabal Al Mukaber

Palestine – West Bank 1st Division

Hillal Ariha 14 : 00 Islami Kalkelea
Al-Karmil 16 : 00 Silwan

Portugal – Campeonato de Portugal Prio

Estrela 15 : 00 Praiense

Qatar – U23 League

Al Duhail U23 15 : 00 Al Sailiya U23
Al Arabi U23 15 : 00 Al Rayyan U23
Al Gharafa U23 15 : 00 Al Ahli U23

Rwanda – National Soccer League

Rutsiro 11 : 00 Gasogi United
Espoir 13 : 00 Rayon Sports
Bugesera 13 : 00 Police
Muhanga 13 : 00 Gorilla
AS Kigali 13 : 00 Mukura
Etincelles 13 : 30 Musanze

Spain – Segunda División

Girona 18 : 00 UD Logroñés

Spain – Liga Nacional Juvenil

Langreo U19 18 : 00 Vallobín U19

St. Kitts and Nevis – Premier League

Village Superstars 23 : 00 St. Pauls United

Tunisia – Ligue 1

CS Sfaxien 13 : 00 Monastir

Turkey – 1. Lig

Ümraniyespor 10 : 30 Boluspor

Turkey – 3. Lig

Group 1

Fatsa Belediyespor 09 : 00 Bucaspor 1928
Edirnespor 10 : 00 Manisaspor
Ofspor 10 : 00 Belediye Derincespor
Yeşilyurt Belediyespor 10 : 00 Artvin Hopaspor
Diyarbekirspor 10 : 00 Payasspor
Kızılcabölükspor 10 : 00 Nevşehir Belediyespor
Antalya Kemerspor 10 : 00 Arnavutköy Belediyespor
Çankaya FK 10 : 00 1877 Alemdağspor

Group 2

Çengelköyspor 10 : 00 Tekirdağspor
Belediye Kütahyaspor 10 : 00 Fethiyespor
Ağrı 1970 10 : 00 Karaman Belediyespor
Halide Edip Adıvar 10 : 00 Yomraspor
İskenderun 10 : 00 Ceyhanspor
Tokatspor 10 : 00 Tepecikspor
Nazilli Belediyespor 10 : 00 Yozgatspor 1959
Mardin Fosfat 10 : 00 Kahta 02 Spor

Group 3

Somaspor 10 : 00 Şile Yıldızspor
Yalovaspor 10 : 00 Esenler Erokspor
Cizrespor 10 : 00 Isparta 32 Spor
Arhavispor 10 : 00 Osmaniyespor
Çarşambaspor 10 : 00 Altındağ Spor
Elazığ Karakoçan FK 10 : 00 Gölcükspor
Çatalcaspor 10 : 00 Erbaaspor
Karşıyaka 10 : 00 İçel İdmanyurdu Spor

Ukraine – U21 League

Olimpik Donetsk U21 Lviv U21

United Arab Emirates – Arabian Gulf League

Al Nasr 14 : 00 Fujairah
Al Ain 14 : 00 Ajman
Sharjah 17 : 00 Al Wasl

Venezuela – Primera División

Group A

Trujillanos 21 : 00 Academia Puerto Cabello
Atlético Venezuela 21 : 00 Estudiantes de Mérida

Group B

Deportivo Táchira 00 : 00 Portuguesa

Vietnam – Women’s National League

Ho Chi Minh City II 09 : 00 PP Hà Nam
GT Thai Nguyen 11 : 30 Hồ Chí Minh City