1 November 2020

0
59

England – Premier League

Aston Villa 12 : 00 Southampton
Newcastle United 14 : 00 Everton
Manchester United 16 : 30 Arsenal
Tottenham Hotspur 19 : 15 Brighton & Hove Albion

France – Ligue 1

Saint-Etienne 12 : 00 Montpellier
Angers SCO 14 : 00 Nice
Dijon 14 : 00 Lorient
Nîmes 14 : 00 Metz
Reims 14 : 00 Strasbourg
Monaco 16 : 00 Bordeaux
Lille 20 : 00 Olympique Lyonnais

Germany – Bundesliga

Freiburg 14 : 30 Bayer Leverkusen
Hertha BSC 17 : 00 Wolfsburg

Italy – Serie A

Udinese 11 : 30 Milan
Spezia 14 : 00 Juventus
Torino 14 : 00 Lazio
Napoli 17 : 00 Sassuolo
Roma 17 : 00 Fiorentina
Sampdoria 19 : 45 Genoa

Netherlands – Eredivisie

Heracles 11 : 15 Utrecht
Sparta Rotterdam 13 : 30 Heerenveen
Emmen 13 : 30 Feyenoord
PSV 15 : 45 ADO Den Haag
AZ 19 : 00 RKC Waalwijk

Scotland – Premiership

Kilmarnock 12 : 00 Rangers

Spain – La Liga

Real Betis 13 : 00 Elche
Celta Vigo 15 : 00 Real Sociedad
Granada 17 : 30 Levante
Valencia 20 : 00 Getafe

Africa – CAF Champions League

Zamalek 19 : 00 Raja Casablanca

Albania – Superliga

Tirana PSTP Apolonia Fier
Teuta Durrës PSTP Laçi
Vllaznia Shkodër PSTP Partizani Tirana
Bylis PSTP Kastrioti Krujë
Kukësi PSTP Skënderbeu Korçë

Andorra – 1a Divisió

Penya Encarnada PSTP Inter Club d’Escaldes
Engordany PSTP Atlètic Club d’Escaldes
Sant Julià PSTP FC Santa Coloma
UE Santa Coloma PSTP Carroi

Andorra – 2a Divisió

Ordino PSTP La Massana
Jenlai PSTP Atlètic Amèrica
Ranger’s PSTP UE Santa Coloma II

Argentina – Liga Profesional Argentina

Lanús 00 : 15 Boca Juniors
Defensa y Justicia 14 : 00 Colón
Unión 17 : 00 Arsenal
Racing Club 19 : 15 Atlético Tucumán
Central Córdoba SdE 21 : 45 Independiente

Armenia – First League

Lernayin Artsakh PSTP Shirak II
West Armenia 11 : 00 Ararat-Armenia II
Ararat II 11 : 00 Alashkert II
Urartu II 13 : 00 Sevan

Asia – AFC Cup

Hilal Al-Quds CANC Al Ahed
Manama CANC Al Jaish
Wathba CANC Al Faisaly
Al Ansar CANC Al Kuwait
Al Qadsia CANC Al Riffa
Al Jazeera CANC Dhofar
Khujand CANC Istiqlol
Altyn Asyr CANC Dordoi Bishkek
CPK CANC Kitchee
Maziya CANC Chennai City
TC Sports Club CANC Bashundhara Kings

Australia – Queensland Premier League

SWQ Thunder 05 : 00 Mitchelton
Sunshine Coast 06 : 00 Logan Lightning

Australia – Queensland NPL Youth League

SC Wanderers U20 07 : 30 Lions U20
Brisbane Strikers U20 08 : 30 Peninsula Power U20

Australia – Queensland NPL 2 Youth

SWQ Thunder U20 03 : 00 Mitchelton U20
Sunshine Coast U20 04 : 00 Logan Lightning
Ipswich Knights U20 05 : 00 Western Pride U20
Rochedale Rovers U20 07 : 00 Southside Eagles U20

Australia – Tasmania FFA Cup Preliminary

Olympia Warriors 03 : 00 Launceston City

Australia – Brisbane Premier League

Albany Creek 07 : 00 Toowong

Australia – Brisbane Reserves Premier League

Albany Creek Res. 05 : 00 Toowong Res.

Austria – Bundesliga

Rapid Wien 13 : 30 Rheindorf Altach
Admira 13 : 30 Wolfsberger AC
Sturm Graz 16 : 00 LASK

Austria – 2. Liga

Austria Lustenau 09 : 30 Dornbirn

Austria – Regionalliga

Mauerwerk 13 : 00 Wiener Neustadt

Austria – Landesliga

Slovan HAC 09 : 30 Gerasdorf Stammersdorf

Austria – Frauenliga

Austria Wien / Landhaus 10 : 45 Horn
Südburgenland 10 : 45 St. Pölten
Vorderland 12 : 00 Sturm Graz

Austria – 2. Frauenliga

Rot Weiß Rankweil 10 : 00 Altera Porta

Azerbaijan – Premyer Liqa

Sumqayıt Neftçi
Qarabag Keşlə

Belarus – Premier League

Energetyk-BGU 10 : 00 Slutsk
Slavia 12 : 00 Dinamo Brest

Belarus – 1. Division

Krumkachy PSTP Slonim
Arsenal PSTP Lida
Lokomotiv Gomel PSTP Smorgon

Belarus – Premier League Women

Dinamo-BGU 12 : 00 Bobruichanka
Minsk 14 : 00 Neman

Belgium – First Division A

Anderlecht 12 : 30 Antwerp
Excel Mouscron 15 : 00 Sint-Truiden
Standard Liège 17 : 15 KV Oostende
Waasland-Beveren 19 : 45 Gent

Belgium – First Division B

Club Brugge II 15 : 00 RWDM
Deinze 19 : 00 RFC Seraing

Belgium – First Amateur Division

Rupel Boom PSTP Mandel United
Sint-Eloois-Winkel PSTP Francs Borains
Tienen PSTP Dender
Knokke PSTP Dessel Sport
URSL Visé PSTP KSV Roeselare

Belgium – Second Amateur Division

ACFF

Couvin-Mariembourg PSTP Meux
Waremme PSTP Jette
Hamoir PSTP Warnant
Stockay-Warfusée PSTP Rebecq
Verlaine PSTP Acren-Lessines

VFV A

RFC Wetteren PSTP Westhoek
Voorwaarts Zwevezele PSTP Lokeren-Temse
Toekomst Menen PSTP Merelbeke

VFV B

Olympia Wijgmaal PSTP Heur Tongeren
Spouwen-Mopertingen PSTP City Pirates Antwerpen
Cappellen PSTP Diegem Sport
Berchem Sport PSTP Hoogstraten

Belgium – Third Amateur Division

ACFF A

Stade Brainois PSTP Tournai
SG-Tertre-Hautrage PSTP Union Namur
Entité Manageoise PSTP Stockel
Braine PSTP Jeunesse Tamines
Ostiches PSTP Crossing Schaerbeek

ACFF B

Wanze / Bas-Oha PSTP Stade Disonais
Gouvy PSTP Huy
Herstal PSTP Rochefort
Raeren-Eynatten PSTP Jodoigne
Habay-la-Neuve PSTP Aywaille
Marloie Sport PSTP Onhaye

VFV A

Wolvertem Merchtem PSTP Torhout
Avanti PSTP Svelta Melsele
Jong Lede PSTP Anzegem
Rhodienne-De Hoek PSTP Oostkamp
Lochristi PSTP Bambrugge
Voorde Appelterre PSTP Tempo Overijse
VW Hamme PSTP Eppegem

VFV B

Berlaar-Heikant PSTP Sint-Lenaarts

Belgium – Provincial

Antwerpen

Ranst PSTP K. Kontich
Berg en Dal PSTP Retie
Ternesse PSTP Eendracht Zoersel

Brabant – ACFF

BX Brussels PSTP Union Lasne-Ohain
NSeth Berchem PSTP Ixelles
Nivellois PSTP Sporting Bruxelles
FC Schaerbeek PSTP Saint-Josse
Grez-Doiceau PSTP Stade Everois
Walhain PSTP Léopold
Genappe PSTP Sportive Brainoise
Kosova Schaerbeek PSTP Etterbeek

Brabant – VFV

Hoegaarden-Outgaarden PSTP Tervuren-Duisburg
Wambeek PSTP Grimbergen
Sporting Kampenhout PSTP Melsbroek
Borght-Humbeek PSTP Huldenberg
Linden PSTP Houtem-Oplinter
Bertem-Leefdaal PSTP Stade Bierbeek
Veltem PSTP Bodegem Kapelle United
Liedekerke PSTP Aarschot

Hainaut

Houdeng PSTP Snef-Tyber
Gilly PSTP Morlanwelz
Solre-sur-Sambre PSTP Montignies
Excelsior Biévène PSTP Le Roeulx
Péruwelz PSTP Hornu
RAS Monceau PSTP Soignies Sports
Molenbaix PSTP Belœil
Ransart PSTP Antoing

Limburg

Helson Helchteren PSTP Alken
Zonhoven United PSTP Herkol
Herderen-Millen PSTP Schoonbeek-Beverst
Torpedo Hasselt PSTP Herk
Eendracht Maasmechelen PSTP Groen Star Beek
Bilzerse Waltwilder PSTP Zepperen-Brustem

Luxembourg

Aubange PSTP Jeunesse Freylangeoise
Arlon PSTP Saint-Hubert
Florenville PSTP Vaux-Noville
RAC Saint-Mard PSTP Ethe Belmont

Namur

Malonne PSTP Beauraing
Spy PSTP Loyers
Nismes PSTP Andennais
Condruzien PSTP Meux II
Grand-Leez PSTP ES de la Molignée
Flavion-Morialmé PSTP US Dinantaise
Fernelmont-Hemptinne PSTP Chevetogne
Biesme PSTP Wallonne Ciney

Oost-Vlaanderen

Dendermonde PSTP Ardennen
Elene-Grotenberge PSTP Eendracht Zele
Jong Zulte PSTP St-Joris Sleidinge
Excelsior Mariakerke PSTP Lokeren Doorslaar
Drongen PSTP Munkzwalm

West-Vlaanderen

Oostnieuwkerke PSTP Excelsior Zedelgem
Wielsbeke PSTP Sassport Boezinge
Lauwe PSTP Racing Waregem
Blankenberge PSTP Oostduinkerke

Bermuda – Premier League

Dandy Town Hornets 00 : 00 North Village Rams
St. George’s Colts 19 : 00 X-Roads Warriors
Devonshire Colts 19 : 00 Devonshire Cougars
Somerset Trojans 19 : 00 SBRC
Southampton Rangers 19 : 00 Pembroke Hamilton Club

Bhutan – Premier League

High Quality United 11 : 00 Ugyen Academy

Bosnia and Herzegovina – 1st League

Sloga Doboj 13 : 00 Rudar Prijedor

Bosnia and Herzegovina – Premijer Ženska Liga

Iskra Emina Mostar
SFK 2000 Radnik Bumerang

Brazil – Serie A

Fortaleza 00 : 00 Fluminense
Flamengo 19 : 00 São Paulo
Sport Recife 19 : 00 Athletico Paranaense

Brazil – Serie B

CSA 00 : 00 Náutico
Cuiabá 01 : 00 CRB
Juventude 21 : 15 Guarani

Brazil – Serie C

Volta Redonda 18 : 00 EC São José
Ferroviário 18 : 30 Treze
Criciúma 19 : 00 Tombense
Boa 19 : 00 Londrina
Ypiranga Erechim 19 : 30 São Bento
Botafogo PB 21 : 00 Jacuipense
Vila Nova 21 : 00 Remo

Brazil – Serie D

Bangu 18 : 00 Nacional PR
Toledo 18 : 30 Cascavel
Independente PA 19 : 00 Bragantino PA
Ríver 19 : 00 Altos
ABC 19 : 00 Potiguar Mossoró
Frei Paulistano 19 : 00 Itabaiana
Villa Nova 19 : 00 Caldense
Novorizontino 19 : 00 São Caetano
Palmas 19 : 00 Brasiliense
Baré 20 : 00 Santos AP
Goianésia 21 : 00 Goiânia
Salgueiro 22 : 00 Afogados

Brazil – Baiano 2

Barcelona BA 18 : 00 ABPN Canaã
Teixeira de Freitas 18 : 00 Jequié
Colo Colo 18 : 00 UNIRB

Brazil – Catarinense 2

Metropolitano 18 : 00 Internacional SC
Caçador 18 : 00 Camboriú
Hercílio Luz 18 : 00 Barra
Próspera Criciuma 18 : 00 Fluminense SC
Guarani de Palhoça 18 : 00 NEC

Brazil – Cearense 2

Crato 18 : 30 Iguatu
Maranguape 18 : 30 Pacatuba

Brazil – Goiano 2

Rio Verde GO 18 : 30 Inhumas

Brazil – Pernambucano 2

Centro Limoeirense 18 : 00 Porto
Timbaúba 18 : 00 Ipojuca
1.º de Maio 18 : 00 Pesqueira
Ypiranga PE 18 : 00 Sete de Setembro PE
América PE 18 : 00 Vera Cruz

Brazil – Sergipano 2

Barra SE 18 : 15 Socorrense
Maruinense 18 : 15 Socorro SC
Estanciano 18 : 15 Boquinhense
Independente Simão Dias 18 : 15 Olímpico SE

Brazil – Paulista Série B

VOCEM 13 : 00 Tupã
Grêmio Sãocarlense 13 : 00 XV de Jaú
União Barbarense 13 : 00 Rio Branco SP
Guarulhos 13 : 00 Itapirense
Jabaquara 13 : 00 Mauá
Itararé 18 : 00 Independente SP
União Mogi 18 : 00 São José EC

Brazil – Brasileiro de Aspirantes

Paysandu U23 18 : 00 Corinthians U23
Paraná U23 18 : 00 Avaí U23
CRB U23 18 : 00 Sampaio Corrêa U23
Santa Cruz U23 18 : 00 Coritiba U23
Santos U23 18 : 00 Fluminense U23
RB Bragantino U23 18 : 00 Vila Nova U23
Ceará U23 18 : 00 Juventude U23

Brazil – CBF Brasileiro U20

Cruzeiro U20 18 : 00 Botafogo U20
Fluminense U20 18 : 00 Internacional U20
Goiás U20 18 : 00 São Paulo U20
Grêmio U20 18 : 00 Chapecoense U20
Santos U20 18 : 00 Flamengo U20
Sport Recife U20 18 : 00 Bahia U20
Vitória U20 18 : 00 Corinthians U20

Brazil – Carioca U20

Vasco da Gama U20 18 : 00 Friburguense U20
Volta Redonda U20 18 : 00 Madureira U20

Brazil – Brasileiro U17

América Mineiro U17 23 : 30 Corinthians U17

Brazil – Brasileiro Women

Internacional RS 19 : 00 Kindermann-Avaí
Santos 19 : 00 São Paulo
Ferroviária 22 : 30 Palmeiras

Brazil – Brasileiro Feminino A2

Bahia 18 : 00 Náutico
Juventus 18 : 00 América Mineiro
Foz Cataratas 18 : 00 Atlético GO
Vila Nova 18 : 00 Goiás
Botafogo 18 : 00 Vasco da Gama
Atlético Mineiro 18 : 00 Real Brasília
Operário 21 : 30 SERC

Brunei Darussalam – Super League

Wijaya CANC Tabuan Academy
MS PDB CANC BSRC
Rimba Star CANC Panchor Murai

Bulgaria – First League

CSKA Sofia 14 : 45 Tsarsko selo
Ludogorets 17 : 15 Levski Sofia

Bulgaria – Second League

Vitosha Bistritsa CANC Dobrudzha 1919
Hebar 1918 12 : 30 Neftohimik
Yantra 2019 12 : 30 Lokomotiv GO
Septemvri Simitli 12 : 30 Sportist Svoge

Bulgaria – Third League

North-East

Dunav 12 : 00 Topoli
Ludogorets III 12 : 00 Chernolomets 1919
Benkovski Byala CANC Septemvri Tervel
Kubrat 12 : 00 Spartak Varna
Ustrem Donchevo 12 : 00 Shumen 2007

North-West

Lokomotiv Mezdra 12 : 30 Bdin
Peshtera Galata 12 : 30 Yantra Polski Trambesh
Drenovets 12 : 30 Vihar Slavyanovo
Botev Vratsa II 12 : 30 Lokomotiv Dryanovo
Partizan 12 : 30 Etar VT II
Pavlikeni 12 : 30 Sevlievo
Levski Lom 12 : 30 Spartak Pleven
Akademik Svishtov 12 : 30 Tryavna
Parva atomna 12 : 30 OFK Levski

Bulgaria – Elite U19

Beroe Stara Zagora U19 13 : 00 Septemvri Sofia U19

Bulgaria – Women’s League

Etar VT 09 : 00 Varna
Levski Chepintsi 11 : 30 NSA Sofia

Burkina Faso – 1ère Division

Rahimo 15 : 30 Vitesse
Police 15 : 30 Etoile Filante
Royal 15 : 30 KOZAF
Salitas 17 : 45 Douanes

Burundi – Ligue A

Inter Star 11 : 30 Muzinga
Olympic Star 13 : 00 Kayanza United
Musongati 13 : 00 Rukinzo
Le Messager Ngozi 13 : 00 Bumamuru
Bujumbura City 14 : 00 Flambeau du Centre

Cayman Islands – CIFA Premier League

Academy 22 : 00 East End United
Elite 22 : 00 Sunset

Chile – Primera División

Cobresal Santiago Wanderers
Universidad Católica La Serena
Deportivo Antofagasta Unión La Calera
Curicó Unido Palestino
Audax Italiano Everton
Coquimbo Unido Unión Española
Universidad Concepción Universidad de Chile
Huachipato O’Higgins
Colo Colo Deportes Iquique

Chile – Segunda División

Colchagua 15 : 00 Recoleta
San Antonio Unido 15 : 00 Iberia
Lautaro de Buin 15 : 00 Concepción
Linares Unido 15 : 00 Fernández Vial

China PR – CSL

Guangzhou R&F / Qingdao Huanghai 07 : 30 Wuhan Zall / Henan Jianye

China PR – China League One

Promotion Round

Changchun Yatai 07 : 00 Zhejiang Greentown
Chengdu Better City 11 : 35 Meizhou Hakka

Relegation Round

Nantong Zhiyun 06 : 30 Nei Mongol Zhongyou
Xinjiang Tianshan 07 : 00 Beijing Renhe
Heilongjiang Lava Spring 10 : 00 Shaanxi Chang’an
Liaoning Shenyang 11 : 35 Sichuan Jiuniu

Colombia – Primera A

Millonarios 23 : 00 Atlético Nacional
Deportivo Cali 01 : 10 Deportes Tolima
La Equidad 19 : 00 Águilas Doradas
Cúcuta Deportivo 21 : 00 Junior

Colombia – Liga Femenina

Santa Fe 20 : 00 Llaneros
Atlético Nacional 20 : 00 Independiente Medellín

Congo DR – Ligue 1

Lubumbashi Sport 14 : 30 Vita Club
Dauphins Noirs 14 : 30 JSK
Simba 14 : 30 Maniema Union

Costa Rica – Primera División

Deportivo Saprissa 02 : 00 Alajuelense
Cartaginés 17 : 00 Municipal Grecia
Jicaral 20 : 00 Guadalupe
Pérez Zeledón 21 : 00 Limón

Costa Rica – Liga de Ascenso

Cariari Pococí Cofutpa
Escazuceña Municipal San Ramón
Carmelita Santa Ana
Barrio México Puerto Golfito
Consultants Moravia Uruguay
Turrialba Aserrí
Santa Rosa Puntarenas
Municipal Garabito Guanacasteca
Municipal Liberia La U Universitarios

Croatia – 1. HNL

Šibenik 14 : 00 Rijeka
Lokomotiva Zagreb 16 : 05 Dinamo Zagreb

Croatia – 2. HNL

Croatia Zmijavci 13 : 00 Cibalia

Croatia – 3. HNL

Bedem Ivankovo 13 : 00 Slavonija Požega
Graničar Županja 13 : 00 Đakovo-Croatia

Cyprus – 1. Division

Olympiakos Nicosia 14 : 00 Omonia Nicosia
Karmiotissa 16 : 30 Anorthosis

Cyprus – 3. Division

Iraklis Yerolakkou 12 : 30 Ethnikos Assias
Ormideia 12 : 30 Olympiada Lympion

Cyprus – First Division Women

Karmiótissa Chrysomiliá 09 : 00 Nea Salamis
Geroskipou 09 : 00 Ermis Apollon
Ethnikos Achna 09 : 00 Apollon Limassol
Omonia Nicosia 09 : 00 Lefkothea

Czech Republic – FNL

Viktoria Žižkov PSTP Dukla Praha
Táborsko PSTP Líšeň
Hradec Králové PSTP Prostějov
Vysočina Jihlava PSTP Varnsdorf

Czech Republic – 3. liga

ČFL A

Sparta Praha II PSTP Písek
Slavia Karlovy Vary PSTP Jiskra Domažlice
Příbram II PSTP Loko Vltavín
Sokol Hostouň PSTP Rakovník

ČFL B

Chlumec nad Cidlinou PSTP Zbuzany
Slovan Liberec II PSTP Pardubice II
Bohemians 1905 II PSTP Sokol Zápy
Mladá Boleslav II PSTP Dukla Praha II
Teplice II PSTP Přepeře

MSFL

Velké Meziříčí PSTP Sigma Olomouc II
Slovácko II PSTP Odra Petřkovice
Zlín II PSTP Znojmo
Vrchovina PSTP Uherský Brod

Czech Republic – 4. liga

Division A

Hořovicko PSTP Český lev – Union Beroun
Hvězda Cheb PSTP Mariánské Lázně
Doubravka PSTP Slavoj Mýto
Tatran Sedlčany PSTP Klatovy
Jindřichův Hradec PSTP Otava Katovice
Sokol Lom PSTP Přeštice

Division B

Český Brod PSTP Baník Souš
Olympie Březová PSTP Neratovice-Byškovice
Meteor Praha PSTP Dobříš
Louny PSTP Arsenal Česká Lípa

Division C

Náchod PSTP Dvůr Králové
Poříčany PSTP Horky nad Jizerou
Kosmonosy PSTP Kolín
Vysoké Mýto PSTP Sokol Libiš
Benátky nad Jizerou PSTP Čáslav
Polaban Nymburk PSTP Velké Hamry

Division D

Zbrojovka Brno II PSTP Ždírec nad Doubravou
Humpolec PSTP Velká Bíteš
Sokol Tasovice PSTP Havlíčkův Brod

Division E

Brumov PSTP Šumperk
Strání PSTP Tatran Všechovice
Kozlovice PSTP Skaštice

Division F

Havířov PSTP Beskyd Frenštát
Třinec II PSTP Opava II
Polanka nad Odrou PSTP Dětmarovice
Bospor Bohumín PSTP Jiskra Rýmařov

Czech Republic – 1. Liga Women

Slovan Liberec PSTP Slavia Praha
Pardubice PSTP Dukla Praha
Slovácko PSTP Viktoria Plzeň
Sparta Praha PSTP Horní Heršpice

Czech Republic – 2. Liga Women

Líšeň PSTP ABC Bránik
Teplice PSTP Sparta Praha II
FC Praha PSTP Sigma Olomouc
Hradec Králové PSTP Baník Ostrava

Denmark – Superliga

OB 13 : 00 Horsens
Copenhagen 15 : 00 Lyngby
AaB 17 : 00 Brøndby

Denmark – 1st Division

HB Køge 12 : 30 Skive
Silkeborg 14 : 00 Vendsyssel

Denmark – 2nd Division

Group 1

Thisted 12 : 00 Middelfart

Group 2

Slagelse B&I 12 : 00 HIK
Nykøbing 13 : 00 Næstved

Denmark – Elitedivisionen

Nordsjælland 13 : 00 KoldingQ
Køge 15 : 00 Thy ThistedQ

Denmark – 1st Division Women

Promotion Round

ASA 10 : 30 JAI

Relegation Round

Damsø 11 : 00 Solrød
FB 11 : 30 BSF
Lyseng 11 : 30 Romalt
Fortuna Hjørring II 13 : 00 Aarhus 1900

Dominican Republic – Liga Mayor

San Cristóbal 20 : 00 Atlético Pantoja
Cibao 21 : 00 Atlántico

Ecuador – Liga Pro

Universidad Católica 23 : 00 Independiente Valle
Orense 18 : 00 Olmedo
Aucas 20 : 30 Emelec

Ecuador – Liga Pro Serie B

Independiente Juniors América de Quito
Atlético Santo Domingo Chacaritas
Santa Rita Atlético Porteño
Manta Gualaceo
Nueve de Octubre Fuerza Amarilla

Ecuador – Segunda Categoria

Imbabura Venecia
Primero de Mayo Pastaza
Cumbayá Ciudad de Pedernales
Aampetra Insutec
Everest La Unión
Atacames Dunamis
Libertad Vargas Torres
Caribe Junior Deportivo Coca
Unibolívar Baldor Bermeo Cabrera
Saquisilí Santa Elena
CD Universitario Cañar
La Paz Leones del Norte
Alianza Bonita Banana
Guayaquil La Gloria
Águilas LDJ Macas
Azogues 3 de Julio

England – FA Trophy

Aylesbury United 15 : 00 Margate

England – FA Vase

Coggeshall United 15 : 00 Hashtag United

England – Premier League 2 Division Two

Leeds United U23 13 : 00 Crystal Palace U23

England – Professional Development League

Crewe Alexandra U23 13 : 30 Cardiff City U23

England – Women’s Championship

Lewes 12 : 00 Liverpool
Coventry United 14 : 00 Blackburn Rovers
London Bees 14 : 00 Charlton Athletic
London City Lionesses 14 : 00 Leicester City WFC
Sheffield United 14 : 00 Crystal Palace

England – Women’s National League – Premier Division

North

Derby County 14 : 00 Burnley
Huddersfield Town 14 : 00 West Bromwich Albion
Hull City 14 : 00 Sheffield
Loughborough Foxes 14 : 00 Middlesbrough
Stoke City 14 : 00 Fylde
Sunderland 14 : 00 Nottingham Forest

South

Cardiff City PSTP Gillingham
Chichester & Selsey 14 : 00 Hounslow
Crawley Wasps 14 : 00 Portsmouth
Milton Keynes Dons 14 : 00 Keynsham Town
Yeovil Town 14 : 00 Oxford United
Watford 15 : 00 Plymouth Argyle

England – Women’s National League – Division One

Bedworth United 14 : 00 Burton Albion

England – FA Women’s Cup

Everton 14 : 30 Manchester City

Estonia – Meistriliiga

Paide 11 : 00 Kuressaare
Flora 13 : 00 Nõmme Kalju

Estonia – II Liiga

East / North

Sillamäe Kalev 11 : 00 Tartu Welco II
Ajax Lasnamäe 12 : 00 TJK Legion II
Jõgeva Wolves 13 : 00 K-Järve JK Järve II
Maardu II 15 : 00 Tammeka III

West / South

Vaprus II 15 : 00 Poseidon
Harju Jalgpallikool 16 : 00 Raplamaa

Estonia – Women’s Cup

Vaprus 11 : 00 Tallinna Kalev II
K-Järve JK Järve 11 : 00 Volta Tallinn

Europe – UEFA U17 Championship

Bosnia-Herzegovina U17 PSTP Bulgaria U17
Croatia U17 PSTP Liechtenstein U17

Faroe Islands – Meistaradeildin

Víkingur B36
ÍF AB
EB / Streymur Skála
HB TB
NSÍ 15 : 00

Fiji – National Football League

Nasinu 01 : 00 Ba
Nadi 03 : 00 Labasa
Rewa 03 : 00 Suva
Lautoka 03 : 00 Navua

Finland – Veikkausliiga

Haka 12 : 00 Mariehamn
Lahti 12 : 00 HIFK
HJK 12 : 00 Inter Turku
Ilves 12 : 00 Honka
RoPS 12 : 00 SJK
TPS 12 : 00 KuPS

Finland – Kakkonen

Group B

PIF 12 : 00 FC Espoo
Jazz 12 : 00 TPV

Group C

Kiisto 12 : 00 JIPPO
JBK 12 : 00 VIFK

Finland – Naisten Liiga

TPS 12 : 00 Honka
Ilves 12 : 00 PK-35 Vantaa

Finland – Ykkönen Women

Sport-j 11 : 00 HauPa

France – National 3

Bourgogne-Franche-Comté

Paron 14 : 00 Montceau

Bretagne

Lannion 17 : 00 Saint-Colomban Locminé

Corse-Méditerranée

Marseille Endoume 14 : 00 Ajaccio II

Grand-Est

Strasbourg II PSTP Thaon

France – Championnat National U19

Group A

Feignies-Aulnoye U19 14 : 00 Le Havre U19
Drancy JA U19 14 : 00 Evreux U19

Group B

Pontarlier U19 14 : 00 Troyes U19

Group C

Le Mans U19 14 : 00 SA Mérignac U19
Bordeaux U19 14 : 00 Concarneau U19

Group D

Olympique Marseille U19 14 : 00 Béziers U19

France – Feminine Division 1

PSG 11 : 45 Fleury 91

France – Feminine Division 2

Group A

VGA Saint-Maur 13 : 00 Vendenheim
Nantes 14 : 00 Saint Malo
Brest 14 : 00 La Roche-sur-Yon
Metz 14 : 00 US Orléans
Strasbourg 14 : 00 Nancy

Group B

Thonon Évian 10 : 00 Montauban
Nîmes Metropole Gard 12 : 00 Mérignac
ASPTT Albi 12 : 00 Olympique Marseille
Grenoble Foot 38 14 : 00 Yzeure Allier
Saint-Étienne 14 : 00 Nice
Rodez 14 : 00 Le Puy

Georgia – Liga 3

Spaeri 10 : 00 Guria

Germany – 2. Bundesliga

Greuther Fürth 12 : 30 Hannover 96
Karlsruher SC 12 : 30 Darmstadt 98
Würzburger Kickers 12 : 30 Bochum

Germany – 3. Liga

Wehen Wiesbaden 12 : 00 Bayern München II
Türkgücü-Ataspor 13 : 00 Ingolstadt

Germany – Regionalliga

Nord

Holstein Kiel II 13 : 00 Hamburger SV II
Eintracht Norderstedt 13 : 00 Heider SV
Teutonia Ottensen 13 : 00 Weiche Flensburg
Altona 93 13 : 00 Drochtersen / Assel
LSK Hansa 13 : 00 Phönix Lübeck
HSC Hannover 13 : 00 Oberneuland
Borussia Hildesheim 13 : 00 VfB Oldenburg

Nordost

Chemie Leipzig 12 : 30 Chemnitzer FC
Energie Cottbus 12 : 30 Luckenwalde
Optik Rathenow 12 : 30 Bischofswerdaer FV
Germania Halberstadt 12 : 30 Babelsberg
ZFC Meuselwitz 12 : 30 BFC Dynamo
Tennis Borussia 12 : 30 BAK ’07
Altglienicke 12 : 30 Carl Zeiss Jena

Südwest

Freiburg II 13 : 00 Bayern Alzenau
Sonnenhof Großaspach 13 : 00 Eintracht Stadtallendorf

Germany – Oberliga

Baden-Württemberg

Lörrach-Brombach 13 : 00 Ilshofen
Rielasingen-Arlen 13 : 30 Göppinger SV

Bremen

Schwachhausen 12 : 00 SFL Bremerhaven
Komet Arsten 13 : 00 BTS Neustadt
Hemelingen 13 : 30 Brinkumer SV
Borgfeld 13 : 30 Aumund-Vegesack
Vatan Sport 13 : 30 Blumenthaler SV
Hastedt 13 : 30 Union Bremen
Leher TS 16 : 00 Geestemünde

Hamburg

Paloma 09 : 45 Meiendorfer SV
Rugenbergen 13 : 00 Curslack-Neuengamme
Sasel 14 : 00 Niendorfer TSV

Hessen

Ginsheim 14 : 00 Waldgirmes
Türk Gücü Friedberg 14 : 00 SV Zeilsheim
Rot-Weiß Walldorf 14 : 00 Viktoria Griesheim

Niedersachsen

VfL Oldenburg 13 : 00 Hagen / ​Uthlede
Bersenbrück 13 : 00 Heeslinger SC
FT Braunschweig 13 : 00 BW Schwalbe Tündern
Lupo-Martini 13 : 00 Eintracht Northeim
SVG Göttingen 13 : 00 Gifhorn
Germania Egestorf 13 : 00 Arminia Hannover

Nordost-Nord

Stern 12 : 30 Lok Stendal
BSC Süd 05 12 : 30 CFC Hertha
Greifswalder FC 12 : 30 Tasmania Berlin
Hertha Zehlendorf 13 : 00 RSV Eintracht

Nordost-Süd

1. FC Merseburg 12 : 30 Martinroda
Wacker Nordhausen 12 : 30 Einheit Rudolstadt
Rot-Weiß Erfurt 12 : 30 VfL Halle

Rheinland-Pfalz / Saar

Koblenz 13 : 00 FV Engers 07
Gonsenheim 14 : 00 Eisbachtal

Schleswig-Holstein

Lübeck II 12 : 00 Preußen Reinfeld
Weiche Flensburg II 12 : 30 Eckernförder SV
Frisia 03 Risum-Lindholm 13 : 00 Altenholz
Inter Türkspor Kiel 14 : 00 Husumer SV

Germany – Reg. Cup Westfalen

Eintracht Jerxen-Orbke 17 : 00 Eintracht Rheine

Germany – U19 Bundesliga

Nord / Nordost

Hertha BSC U19 10 : 00 Werder Bremen U19
Osnabrück U19 10 : 00 Eimsbütteler TV U19
Viktoria Berlin U19 12 : 00 Dynamo Dresden U19

Süd / Südwest

Astoria Walldorf U19 10 : 00 Bayern München U19
Mainz 05 U19 12 : 00 Greuther Fürth U19
Nürnberg U19 13 : 00 Karlsruher SC U19

Germany – U17 Bundesliga

Nord / Nordost

Hertha Zehlendorf U17 10 : 00 St. Pauli U17
RB Leipzig U17 10 : 00 Holstein Kiel U17
Hamburger SV U17 12 : 00 Werder Bremen U17

Süd / Südwest

Bayern München U17 10 : 00 Wehen Wiesbaden U17
Stuttgarter K’rs U17 12 : 00 Karlsruher SC U17

West

Unterrath U17 10 : 00 Hennef 05 U17
Lippstadt 08 U17 17 : 00 Rot-Weiss Essen U17

Germany – Regionalliga Women

Nord

Holstein Kiel 13 : 00 Büppel
Burg Gretesch 13 : 00 Werder Bremen II
Jesteburg 13 : 00 Osnabrücker SC
Hamburger SV 13 : 00 Buntentor
Hannover 96 15 : 00 St. Pauli

Nordost

Viktoria Berlin 12 : 30 Hohen Neuendorf
Rostocker FC 12 : 30 Babelsberg
Türkiyemspor 12 : 30 Stern
Carl Zeiss Jena II 12 : 30 Eintracht Leipzig-Süd

Südwest

Wörrstadt 12 : 30 Siegelbach
Holzbach 13 : 00 Riegelsberg
Montabaur 13 : 30 Saarbrücken II
Issel 14 : 30 Fidei

Germany – DFB Pokal Women

RB Leipzig 10 : 00 Berghofen
Jahn Delmenhorst 12 : 00 Walddörfer SV
Carl Zeiss Jena 12 : 00 Bayern München
Opel Rüsselsheim 12 : 30 Freiburg
Henstedt-Ulzburg 13 : 00 Meppen
Ingolstadt 13 : 00 Hoffenheim
Weinberg 13 : 00 FFV Erfurt
Köln 17 : 00 Bayer Leverkusen

Gibraltar – Premier Division

Glacis United 15 : 00 Lynx
Manchester 62 17 : 15 Europa Point

Greece – Super League 1

Aris 13 : 00 Asteras Tripolis
Panaitolikos 15 : 15 PAOK
AEK Athens 17 : 30 OFI

Greece – Super League 2

OF Ierapetra PSTP Karaiskakis
Levadiakos PSTP Chania
Diagoras PSTP Panachaiki
Doxa Dramas PSTP Ergotelis
Trikala PSTP Apollon Larissa
Xanthi PSTP Ionikos

Greece – Gamma Ethniki

Group 1

Apollon Paralimniou 13 : 00 Aetos Orfani
Anagennisi Thalassias 13 : 00 Nestos Chrisoupolis
Ampelokipon Drama 13 : 00 Doxa Neo Sidirochori
Iraklis Ampelokipon 13 : 00 Antheias-Aristinou
Orfeas Xanthi 13 : 00 Aris Avato
Ethnikos Sochos 13 : 00 Pandramaikos
Elpida Sapes 13 : 00 Didymoteicho
M. Alexandros Orfaniou 13 : 00 Evosmou

Group 10

Almyros Gaziou 13 : 00 Giouchtas
Agios Nikolaos 13 : 00 AEEK SYN.KA
Palaiochora 13 : 00 AE Neapolis
Asteras Rethymnou 13 : 00 Poros
Aris Soudas 13 : 00 Rethymniakos
Anagennisi Ierapetra 13 : 00 Irodotos
Aris Rethymnou 13 : 00 Atsalenios
Platanias 13 : 00 Damastas

Group 2

PAO Koufalion 13 : 00 Anagennisi Plagia
Agrotikos Asteras EM 13 : 00 Niki Agkathia
Makedonikos Neapolis 13 : 00 Edessaikos
M. Alexandros Trikala 13 : 00 PAOK Alexandreia
Ethnikos Giannitsa 13 : 00 AS Giannitsa
Aetos Varvaras 13 : 00 Thermaikos Thermis
Nea Kallikrateia 13 : 00 Poseidon Nea Michaniona

Group 3

Atromitos Palamas 13 : 00 Aetos Makrychoriou
Meteora 13 : 00 Kozani
Makedonikos Foufas 13 : 00 Anagennisi Karditsas
Ermis Amyntaio 13 : 00 Dias Diou
Oikonomos 13 : 00 Elassona
Sellana 13 : 00 Fikis
Ethnikos Neou Keramidiou 13 : 00 Iraklis Larissa

Group 4

Iraklis Psachna 13 : 00 Fokikos
Ypatou 13 : 00 Thiseas Agria
Atalanti 13 : 00 Almyros
Dimitra Efxeinoupolis 13 : 00 Amvrysseas
Diagoras Stefanovikeiou 13 : 00 Nea Artaki

Group 5

Thyella Katsikas 13 : 00 Agios Matthaios
Asteras Kalirachis 13 : 00 Panagriniakos
Preveza 13 : 00 Anagennisi Artas
Missolonghi 13 : 00 M. Alexandros Kastorias
Amvrakikos Loutrou 13 : 00 Tilikratis
Lefkimmi 13 : 00 Thyella Monastirakiou
Acheron Kanalaki 13 : 00 Kerkyra

Group 6

Santorini 2020 13 : 00 Charavgiakos
Aittitos Spata 13 : 00 Proodeftiki
Marko 13 : 00 Pannaxiakos
Ilioupoli 13 : 00 Ano Meras
Moschato 13 : 00 Fostiras

Group 7

Agios Ierotheos 13 : 00 Nafplio 2017
Aris Skalas 13 : 00 Ermionida
Molaikos 13 : 00 Atromitos Chiliomodi
Foinikas N. Epidavrou 13 : 00 PAO Rouf
Kifisia 13 : 00 Pangytheatikos
Koronida Koiladas 13 : 00 Ermis Meligous

Group 8

Aetos Loutron 13 : 00 Aias Salamina
Panelefsiniakos 13 : 00 Thyella Diastavroseos
Pyliou 13 : 00 Pythagoras Karlovasi
Akratitos 13 : 00 Asteras Varis
Mikrasiatiki 13 : 00 Karavas
Keratsini 13 : 00 Aiolikos

Group 9

Thyella Patras 13 : 00 Panegialios
Zakynthos 13 : 00 Aias Gastounis
Nafpaktiakos 13 : 00 Pallixouriakos
Diavolitsi 13 : 00 Ethnikos Skoulikadou
Diagoras Vrachneikon 13 : 00 Tsilivi
PAO Vardas 13 : 00 Achaiki

Greece – Panelinio Protathlima

Larissa 13 : 00 Elpides Karditsa
Aris 13 : 00 Giannina
Doxa Dramas 13 : 00 Agrotikos Asteras AV
Kastoria 13 : 00 Agrotikos Asteras EM
Trikala 2011 13 : 00 Vasilissa Thrakis
Agia Paraskevi 13 : 00 Feidon
Avantes Chalkida 13 : 00 Olimpiada Imittou
Karyatides Spartis 13 : 00 Missolonghi 2008
Odysseas Glyfadas 13 : 00 Atromitos
Ergotelis 13 : 00 Neos Asteras Rethymnou

Guatemala – Liga Nacional

Achuapa 17 : 00 Deportivo Sanarate

Guatemala – Primera Division

Xinabajul 17 : 00 Marquense
Puerto San José 17 : 00 Suchitepéquez
Zacapa Tellioz 17 : 00 Carchá
Aurora 19 : 00 Chimaltenango

Guinea – Ligue 1

CI Kamsar Hafia
Wakirya Horoya

Haiti – Ligue Haïtienne

América des Cayes Juventus
Capoise Tempête
Cavaly Racing des Gônaïves
Mirebalais Rivartibonitienne
Baltimore Triomphe Liancourt
Don Bosco FICA
Cosmopolites Racing Club Haitien

Honduras – Liga Nacional

Real de Minas 23 : 00 UPNFM
Honduras Progreso 01 : 00 Platense
Olimpia 22 : 00 Motagua

Hong Kong – Sapling Cup

Southern District 07 : 00 Eastern
Happy Valley 09 : 30 R&F

Hungary – NB I

Budafoki MTE 13 : 05 Paksi SE
Újpest 15 : 00 MTK
Kisvárda 17 : 30 Diósgyőr

Hungary – NB II

Gyirmót 12 : 30 Soroksár SC
Siófok 12 : 30 Nyíregyháza Spartacus
Szentlőrinc SE 12 : 30 Csákvári TK
Ajka 16 : 00 DEAC
Vasas 16 : 00 Kaposvári Rákóczi
Szeged 2011 16 : 00 Pécsi MFC
Szolnoki MÁV 16 : 00 Dorogi
Szombathelyi Haladás 16 : 00 Békéscsaba
Kazincbarcika 16 : 00 Budaörs
Debrecen 18 : 00 Győri ETO

Hungary – NB III

Keleti

Tiszafuredi VSE 12 : 30 Egri
BSE 12 : 30 Salgótarjáni BTC
Tiszakécske 12 : 30 Mezőkövesd II
Ceglédi 12 : 30 BVSC
Sajóbábony Vegyész 12 : 30 Putnok VSE
Tiszaújváros 12 : 30 Tállya
Debrecen II 12 : 30 FC Hatvan
Diósgyőr II 12 : 30 Füzesgyarmati
Jászberényi 12 : 30 Gyöngyös
Sényő Carnifex 12 : 30 Kisvárda II

Közép

Honvéd II 10 : 00 Dabas
Taksony 12 : 30 Kecskeméti TE
Körösladány 12 : 30 Kozármisleny
Dabas-Gyón 12 : 30 Ferencváros II
ESMTK 12 : 30 Paksi SE II
Szekszárd 12 : 30 Újpest II
Hódmezővásárhely 12 : 30 Majosi
Vác 12 : 30 Monor
Iváncsa 12 : 30 Dunaújváros-Pálhalma
Rákosmenti KSK 12 : 30 Szegedi VSE

Nyugati

Puskás II 10 : 00 BKV Előre
Pápai Perutz 10 : 00 Ménfőcsanak
Balatonfüredi 12 : 30 Gárdony
Veszprém 12 : 30 Érdi VSE
Nagyatádi 12 : 30 Komárom
III. Kerületi TUE 12 : 30 MTE 1904
Lipót Pékség 12 : 30 Nagykanizsa
Szabadkikötő 12 : 30 Bicskei
SC Sopron 14 : 30 Fehérvár II
Tatabánya 17 : 00 Zalaegerszegi TE II

Hungary – Nöi NB I

Szent Mihály 12 : 30 Ferencváros
Astra Hungary 12 : 30 Győri ETO

Iceland – Women’s Cup

KR PSTP Thór / KA
Selfoss PSTP Breidablik

Indonesia – Liga 1

PSS Sleman 08 : 30 Persipura
Arema 11 : 15 Persela
Persebaya Surabaya 13 : 30 Bali United

Iran – Persian Gulf Pro League

Saipa PSTP Persepolis
Zob Ahan PSTP Foolad
Aluminium Arak PSTP Nassaji Mazandaran
Shahr Khodrou PSTP Machine Sazi

Iraq – Iraqi League

Al Shorta 11 : 00 Baghdad
Al Zawra’a 11 : 00 Naft
Al Karkh 11 : 00 Al-Qasim
Erbil 11 : 00 Zakho
Al Najaf 11 : 00 Naft Al-Wasat
Al Simawa 11 : 00 Al Minaa Basra
Al Kahrabaa 11 : 00 Al Hudod
Naft Al-Janoob 11 : 00 Al Quwa Al Jawiya
Naft Maysan 11 : 00 Al Diwaniya
Alsinaat Al Kahrabaiya 11 : 00 Al Talaba

Israel – Ligat ha’Al

Bnei Yehuda 18 : 30 Ashdod

Italy – Serie B

Reggina 14 : 00 SPAL
Frosinone 20 : 00 Cremonese

Italy – Serie C

Girone A

Carrarese 14 : 00 Alessandria
Juventus II 14 : 00 Lecco
Livorno 14 : 00 Pergolettese
Olbia 14 : 00 Lucchese
AlbinoLeffe 16 : 30 Pistoiese
Como 16 : 30 Pro Patria
Piacenza 16 : 30 Renate
Pontedera 16 : 30 Grosseto
Pro Sesto 16 : 30 Novara

Girone B

Fermana 14 : 00 Carpi
Mantova 14 : 00 Imolese
Modena 14 : 00 Perugia
Südtirol 14 : 00 Sambenedettese
Virtus Verona 14 : 00 Matelica Calcio
Legnago Salus 16 : 30 FeralpiSalò
Ravenna 16 : 30 Fano
Vis Pesaro 16 : 30 Gubbio

Girone C

Trapani CANC Avellino
Catania 14 : 00 Vibonese
Palermo 14 : 00 Viterbese Castrense
Ternana 14 : 00 Catanzaro
Juve Stabia 14 : 00 Bisceglie
Casertana 16 : 30 Turris
Monopoli 16 : 30 Virtus Francavilla
Potenza Calcio 16 : 30 Cavese
Foggia 16 : 30 Bari

Italy – Serie D

Group A

Arconatese 13 : 30 Borgosesia
Casale 13 : 30 Città di Varese
Folgore Caratese 13 : 30 Caronnese
Fossano 13 : 30 Sestri Levante
Gozzano 13 : 30 Castellanzese
Imperia 13 : 30 Chieri
Lavagnese 13 : 30 Saluzzo
Legnano 13 : 30 Bra
Sanremese 13 : 30 Derthona
Vado 13 : 30 PDHAE

Group B

Crema 13 : 30 Breno
Fanfulla 13 : 30 Desenzano Calvina
Nibionnoggiono 13 : 30 Casatese
Ponte San Pietro 13 : 30 Seregno
Scanzorosciate 13 : 30 Brusaporto
Sona 13 : 30 Villa Valle
Tritium 13 : 30 Caravaggio
Virtus Ciserano Bergamo 13 : 30 Franciacorta
Vis Nova Giussano 13 : 30 Real Calepina

Group C

Trento 13 : 30 Union Feltre
Ambrosiana 13 : 30 Mestre
Arzignano Valchiampo 13 : 30 Virtus Bolzano
Belluno 13 : 30 Union Clodiense
Campodarsego 13 : 30 Caldiero Terme
Cartigliano 13 : 30 Adriese
Chions 13 : 30 Manzanese
Cjarlins Muzane 13 : 30 Luparense
Delta Porto Tolle 13 : 30 Montebelluna
Este 13 : 30 Union S. Giorgio-Sedico

Group D

Correggese 13 : 30 Prato
Corticella 13 : 30 Seravezza
Fiorenzuola 13 : 30 Forlì
Ghivizzano Borgo Mozzano 13 : 30 Pro Livorno
Lentigione 13 : 30 Sasso Marconi Zola
Progresso 13 : 30 Bagnolese
Real Forte Querceta 13 : 30 Mezzolara
Rimini 13 : 30 Aglianese
Sammaurese 13 : 30 Marignanese

Group E

Scandicci 13 : 30 Flaminia
Cannara 13 : 30 Pianese
Follonica Gavorrano 13 : 30 Montevarchi Calcio
Grassina 13 : 30 Sinalunghese
Lornano Badesse 13 : 30 Trastevere
Montespaccato 13 : 30 Città di Foligno
San Donato Tavarnelle 13 : 30 Sporting Trestina
Sangiovannese 13 : 30 Siena
Tiferno Lerchi 13 : 30 Ostia Mare

Group F

Porto Sant’Elpidio 13 : 30 Real Giulianova
Castelnuovo Vomano 13 : 30 Montegiorgio
CynthiAlbalonga 13 : 30 Città di Campobasso
Matese 13 : 30 Castelfidardo Calcio
Recanatese 13 : 30 FC Rieti
San Nicolò 13 : 30 Aprilia
Tolentino 13 : 30 Pineto
Vastese 13 : 30 Olympia Agnonese
Vastogirardi 13 : 30 Atletico Terme Fiuggi

Group G

Cassino 13 : 30 Muravera
Nola 1925 13 : 30 Nuova Monterosi
Giugliano 13 : 30 Carbonia
Gladiator 13 : 30 Nocerina
Lanusei 13 : 30 Latina
Latte Dolce 13 : 30 Afragolese
Team Nuova Florida 13 : 30 Insieme Formia
Torres 13 : 30 Vis Artena
Savoia 13 : 30 Arzachena

Group H

Città di Fasano 13 : 30 Real Agro Aversa
Fidelis Andria 13 : 30 Puteolana
Francavilla 13 : 30 Bitonto
Lavello 13 : 30 Audace Cerignola
Molfetta Calcio 13 : 30 Picerno
Nardò 13 : 30 Casarano
Portici 13 : 30 Gravina
Taranto 13 : 30 Brindisi
Team Altamura 13 : 30 Sorrento

Group I

Biancavilla 13 : 30 Cittanovese
Città Di Sant’Agata 13 : 30 Rotonda
Licata 13 : 30 Dattilo
Marina di Ragusa 13 : 30 Acireale
Messina 13 : 30 Gelbison
Santa Maria Cilento 13 : 30 Roccella
Rende 13 : 30 FC Messina
San Luca 13 : 30 Paternò
Troina 13 : 30 Castrovillari

Italy – Campionato Primavera 1

Roma U19 10 : 00 Juventus U19
Cagliari U19 12 : 00 Genoa U19

Italy – Coppa Italia Women

Cittadella 13 : 30 Florentia
Brescia 13 : 30 Internazionale
Riozzese 13 : 30 Fiorentina
Chievo Verona 13 : 30 Empoli
Pomigliano 13 : 30 Juventus
Cesena 13 : 30 Milan
Città di Pontedera 13 : 30 Sassuolo
Roma CF 13 : 30 Roma

Japan – J2 League

Matsumoto Yamaga 04 : 00 Renofa Yamaguchi
Tochigi 05 : 00 Ventforet Kofu
Omiya Ardija 05 : 00 Ryūkyū
Albirex Niigata 05 : 00 Tokyo Verdy
Zweigen Kanazawa 05 : 00 Giravanz Kitakyushu
Kyoto Sanga 05 : 00 Montedio Yamagata
Fagiano Okayama 05 : 00 JEF United
V-Varen Nagasaki 05 : 00 Mito Hollyhock
Júbilo Iwata 06 : 00 Avispa Fukuoka
Machida Zelvia 07 : 00 Ehime
ThespaKusatsu Gunma 09 : 00 Tokushima Vortis

Japan – Japan Football League

Sony Sendai 03 : 00 Osaka
Honda Lock 04 : 00 Suzuka Point Getters
Iwaki 04 : 00 Honda

Japan – Nadeshiko League 1

INAC Kobe Leonessa 04 : 00 Cerezo Osaka
Vegalta Sendai 04 : 00 Ehime
Iga Kunoichi 04 : 00 Urawa Reds

Japan – Nadeshiko League 2

Yokohama 04 : 00 Jumonji Ventus
Nittaidai 04 : 00 Setagaya Sfida
Parceiro Nagano 04 : 00 Bunny’s Kyoto
Kamogawa 04 : 00 Yamato Sylphid

Kazakhstan – Premier League

Zhetysu PSTP Astana
Kaspiy PSTP Shakhter Karagandy
Tobol PSTP Taraz
Kaisar PSTP Kyzyl-Zhar

Korea Republic – K League 1

Ulsan 06 : 00 Gwangju
Jeonbuk Motors 06 : 00 Daegu
Pohang Steelers 06 : 00 Sangju Sangmu

Korea Republic – K League 2

Jeju United 04 : 30 Seoul E-Land
Jeonnam Dragons 07 : 00 Ansan Greeners

Latvia – Virsliga

Spartaks Jūrmala 11 : 00 Tukums
Riga 11 : 00 Metta / LU
Jelgava 11 : 00 Ventspils
BFC Daugavpils 11 : 00 Rīgas FS
Liepāja 13 : 00 Valmiera / BSS

Latvia – Women League

Metta 16 : 30 Riga United

Lebanon – Premier League

Shabab El Bourj 12 : 15 Tripoli SC
Al Ansar 12 : 15 Shabab Al Sahel
Tadamon Sour 12 : 15 Safa

Macao – Primeira Divisão

Benfica 11 : 00 Lun Lok
Tak Chun Ka I 13 : 00 Polícia

Malta – Premier League

Sliema Wanderers 13 : 00 Balzan
Valletta 17 : 15 Senglea Athletic

Malta – Challenge League

San Gwann 13 : 00 Swieqi United
Zebbug Rangers 17 : 15 Pietà Hotspurs

Malta – Gozo First Division

Sannat Lions 14 : 00 Victoria Hotspurs

Mexico – Liga MX

Atlas 23 : 00 Puebla
Pumas UNAM 01 : 00 Guadalajara
Monterrey 03 : 06 Cruz Azul

Mexico – Liga de Expansión MX

Venados 03 : 05 Leones Negros UdeG

Mexico – Liga Premier Serie A

Irapuato 01 : 00 Cafetaleros Chiapas II
Cruz Azul Hidalgo 17 : 00 Aguacateros CDU
UA Zacatecas 18 : 00 Reboceros La Piedad
Cuautla 22 : 00 Deportivo Dongu

Mexico – U20 League

América U20 17 : 00 Tigres UANL U20

Mexico – U17 League

América U17 15 : 00 Tigres UANL U17

Mexico – Liga MX Femenil

Puebla 18 : 00 Tigres UANL
Necaxa 22 : 00 Santos Laguna

Moldova – Divizia Națională

Dacia-Buiucani 12 : 00 Sfîntul Gheorghe
Petrocub 15 : 00 Sheriff

Moldova – Campionatul Moldovei

ŞS11 / Real Succes 12 : 00 Noroc
Belceanca 12 : 00 Nistru
ȘS-4-PGU-Legia 12 : 00 Anenii Noi
Narta / Drăsliceni 12 : 00 Maksimum

Netherlands – Eerste Divisie

Volendam 11 : 15 Eindhoven

Netherlands – Derde Divisie

GVV Unitas PSTP Hoogland
ADO ’20 PSTP Quick
USV Hercules PSTP HSC ’21
Hollandia PSTP OSS ’20
Westlandia PSTP Groene Ster
Dongen PSTP DEM
OFC PSTP JOS Watergraafsmeer
UNA PSTP Blauw Geel ’38
EVV PSTP Gemert

Netherlands – Hoofdklasse

Zondag A

De Zouaven PSTP Silvolde
Alcides PSTP LONGA ’30
Purmersteijn PSTP Velsen
RKAVV PSTP Alphense Boys
RKZVC PSTP VV Emmen
HBS PSTP TAC’90
SJC Noordwijk PSTP Hoogeveen
SDO PSTP Be Quick 1887

Zondag B

Leonidas CANC Baronie
UDI ’19 PSTP IFC
TOGB PSTP VOC
OJC Rosmalen PSTP Moerse Boys
AWC PSTP Juliana ’31
EHC Hoensbroek PSTP RKSV Nuenen
Meerssen PSTP Halsteren
Minor PSTP Orion

Netherlands – Eerste Klasse

Zondag A

SDZ PSTP LSVV
Legmeervogels PSTP Kolping Boys
DSOV PSTP AFC ’34
Hoofddorp PSTP Kampong
Assendelft PSTP AGB
Fortuna Wormerveer PSTP Uitgeest
ROAC PSTP Hillegom

Zondag B

Sarto PSTP Hillegersberg
Zwervers PSTP Rood-Wit Willebrord
Den Hoorn PSTP Spartaan’20
DHC Delft PSTP FC Olympia
Unitas 30 PSTP ‘t Zand
DOSKO PSTP ONA
Boshuizen PSTP VUC

Zondag C

Erp PSTP Best Vooruit
SC NEC PSTP Berghem Sport
Rhode PSTP HVCH
Brabantia PSTP Eindhoven AV
Nemelaer PSTP Woezik
EFC PSTP Alverna
TOP Oss Amateurs PSTP Leones

Zondag D

Heeze PSTP Chevremont
Geldrop PSTP Venlosche Boys
Deurne PSTP Venray
BSV Limburgia PSTP Veritas
Wilhelmina 08 PSTP De Ster
Susteren PSTP SSS ’18
Wittenhorst PSTP ZSV

Zondag E

De Bataven PSTP Columbia
TVC ’28 PSTP Tubantia
BVC ’12 PSTP Heino
ROHDA Raalte PSTP MASV
Stevo PSTP SV Dalfsen
Winterswijk PSTP RKHVV
Voorwaarts T PSTP Bemmel

Zondag F

SWZ PSTP Jubbega
VKW PSTP Stadspark
WVV PSTP GOMOS
Hoogezand PSTP SVBO
GRC Groningen PSTP VV Heerenveen
Roden PSTP FVC
CVV Germanicus PSTP Noordster

Netherlands – Eredivisie Women

Excelsior 11 : 15 PSV

Netherlands – Hoofdklasse Women

‘t Zand PSTP Berghuizen
Witkampers PSTP Someren / NWC
Eindhoven II PSTP Buitenveldert
DSE PSTP RKSV Nuenen
Fortuna ’54 PSTP Bavel
Trekvogels PSTP Nooit Gedacht

Netherlands – Eerste Klasse Women

Group C

Hontenisse PSTP Rigtersbleek
SDO PSTP Hoogland
Velsen PSTP Buitenveldert II
SEP PSTP Winkel
RKDEO PSTP De Tukkers
Victoria Boys PSTP Antibarbari

Group D

UDI ’19 PSTP Orion
Bekkerveld PSTP Kunde
HVCH PSTP Prinses Irene
Eldenia II PSTP RKSV Nuenen II
SSS ’18 PSTP VDZ
DVC ’26 PSTP OVV ’67

New Zealand – National Women’s League

Northern Lights 00 : 00 Capital Football
Auckland Football 01 : 00 Central Football

Nicaragua – Primera Division

Managua 23 : 00 Municipal Jalapa
Real Estelí 02 : 00 Walter Ferretti
Diriangén 02 : 00 Junior Managua
Chinandega 21 : 15 Real Madriz

Nicaragua – Liga Primera U20

Diriangén U20 23 : 00 CD Junior Managua U20
Chinandega U20 18 : 15 Real Madriz U20
Deportivo Ocotal U20 20 : 00 Juventus Managua U20

North Macedonia – First League

Renova 13 : 00 Shkendija
Struga 13 : 00 Vardar
Borec 13 : 00 Pelister
Akademija Pandev 13 : 00 Belasica
Sileks 13 : 00 Makedonija GjP

Norway – Eliteserien

Mjøndalen 14 : 00 Molde
Rosenborg 17 : 00 Start
Kristiansund 17 : 00 Bodø / Glimt
Stabæk 17 : 00 Viking
Sandefjord 17 : 00 Brann
Strømsgodset 19 : 30 Vålerenga

Norway – 1. Division

Strømmen 13 : 00 Sogndal
HamKam 14 : 00 Åsane
Jerv 14 : 00 KFUM
Kongsvinger 14 : 00 Raufoss
Lillestrøm 14 : 00 Tromsø
Stjørdals-Blink 14 : 00 Grorud
Ullensaker / Kisa 14 : 00 Sandnes Ulf
Øygarden 14 : 00 Ranheim

Norway – 2. Division

Group 1 – 2nd Phase

Brattvåg 12 : 30 Tromsdalen

Group 2 – 2nd Phase

Egersund 13 : 00 Asker

Norway – Toppserien

Rosenborg 12 : 00 Avaldsnes
Vålerenga 15 : 00 Lillestrøm

Norway – 1. Division Women

Hønefoss 13 : 00 Medkila
Åsane 14 : 00 Øvrevoll Hosle
Grei 15 : 00 Fløya

Norway – PostNord Cup

Odd II 14 : 00 Notodden

Oman – Professional League

Dhofar 16 : 00 Al Nasr
Oman Club 16 : 00 Muscat
Al Rustaq 16 : 00 Al Oruba
Sohar 16 : 00 Fanja
Al Seeb 16 : 00 Saham
Al Suwaiq 16 : 00 Bahla
Al Nahda 16 : 00 Mrbat

Peru – Segunda División

Unión Comercio Comerciantes Unidos
Sport Chavelines Juniors Union Huaral
Pirata Deportivo Coopsol
Santos Juan Aurich
Santa Rosa PNP Alianza Atlético

Portugal – Primeira Liga

Portimonense 15 : 00 Santa Clara
Gil Vicente 17 : 30 Vitoria Guimaraes
Sporting CP 20 : 00 Tondela

Portugal – Segunda Liga

Leixões 11 : 15 Benfica II
Casa Pia 14 : 00 Penafiel
Academico Viseu 15 : 00 Feirense
Mafra 15 : 00 Varzim
Arouca 17 : 30 Vizela

Portugal – Campeonato de Portugal Prio

Group A

Montalegre 15 : 00 Águia FC Vimioso
Cerveira 15 : 00 Bragança
Pedras Salgadas 15 : 00 Maria da Fonte
Mirandela 15 : 00 Vilaverdense
Vidago 15 : 00 Vianense

Group B

Mondinense 15 : 00 Fafe
Rio Ave II 15 : 00 Pevidém
Brito CANC Desportivo Aves
Felgueiras 1932 15 : 00 Camacha
Berço 15 : 00 Tirsense

Group C

Gondomar 15 : 00 Paredes
Coimbrões 15 : 00 Trofense
Salgueiros 15 : 00 Vila Real
Câmara de Lobos 16 : 00 Pedras Rubras
União Madeira 16 : 00 Leça

Group D

Castro Daire 15 : 00 Vila Cortez
Anadia 15 : 00 Valadares Gaia
Lusitânia Lourosa 15 : 00 Águeda
Lusitano FCV 15 : 00 Canelas 2010
Espinho 15 : 00 Sanjoanense
São João Ver 15 : 00 Beira-Mar

Group E

Sertanense 12 : 00 Benfica Castelo Branco
Marinhense 15 : 00 Alcains
Condeixa 15 : 00 União de Leiria
Oliveira Hospital 15 : 00 GRAP
Mortágua 15 : 00 Carapinheirense
Vitória de Sernache 15 : 00 Oleiros

Group F

Caldas 15 : 00 Lourinhanense
Fátima 15 : 00 Sintrense
Pêro Pinheiro 15 : 00 União Santarém
Loures 15 : 00 Sacavenense
Torreense 15 : 00 União Almeirim
Alverca 16 : 00 1º Dezembro

Group G

Belenenses II 15 : 00 Fabril Barreiro
Oriental Lisboa 15 : 00 Ideal
Praiense 15 : 00 Estrela
Fontinhas 15 : 00 Real
Olímpico do Montijo 15 : 00 Sporting CP II
Oriental Dragon 15 : 00 Rabo Peixe

Group H

Pinhalnovense 15 : 00 Aljustrelense
Lusitano GC Évora 15 : 00 Louletano
Moura 15 : 00 Moncarapachense
Olhanense 15 : 00 Vitória Setúbal
Armacenenses CANC Amora

Portugal – 1a Divisão Women

Norte

Fiães 15 : 00 Ovarense
Gil Vicente 15 : 00 Valadares Gaia
Sporting Braga 15 : 00 Famalicão
Cadima 15 : 00 Boavista
Albergaria 15 : 00 Clube Condeixa

Sul

Ouriense 15 : 00 Estoril Praia
CF Benfica 15 : 00 Sporting CP
Damaiense 15 : 00 Marítimo
A-dos-Francos 15 : 00 Torreense

Republic of Ireland – Premier Division

St Patrick’s Athletic 17 : 45 Dundalk
Finn Harps 19 : 45 Shamrock Rovers

Republic of Ireland – FAI Cup

Sligo Rovers Derry City

Réunion – Regionale 1

Capricorne 12 : 30 Trois Bassins
Saint-Louis 12 : 30 Sainte-Marienne
Jeanne d’Arc 12 : 30 Saint-Pauloise
Piton Saint-Leu 12 : 30 Bretagne
Saint-Denis 12 : 30 Saint-Pierroise
Excelsior 12 : 30 Marsouins
La Tamponnaise 12 : 30 SDEFA

Romania – Liga I

Politehnica Iași 16 : 00 Viitorul
CFR Cluj 19 : 00 Gaz Metan Mediaş

Romania – Liga II

Farul Constanţa 1920 09 : 30 Mioveni

Romania – Liga Elitelor U19

Botoşani U19 10 : 00 Dinamo Bucureşti U19
Voluntari U19 10 : 00 Academica Clinceni U19
Concordia Chiajna U19 10 : 00 Petrolul 52 U19
Sport Team Bucureşti U19 10 : 00 Viitorul U19
Sfântu Gheorghe U19 10 : 00 Kids Tâmpa Braşov U19

Russia – Premier League

Ufa 09 : 00 Ural
Khimki 11 : 00 Zenit
Rotor Volgograd 13 : 30 CSKA Moscow
Tambov 16 : 00 Dinamo Moscow

Russia – FNL

Fakel Spartak Moskva II
Shinnik Volgar Astrakhan
Akron Tekstilshchik
Krasnodar II Alaniya Vladikavkaz
Yenisey Nizhny Novgorod
SKA Khabarovsk 05 : 00 Irtysh
Veles 11 : 00 Dinamo Bryansk
Orenburg 11 : 00 Chertanovo
Torpedo Moskva 14 : 00 Krylya Sovetov
Chayka 14 : 00 Tom Tomsk
Baltika 15 : 00 Neftekhimik

Russia – PFL

Znamya Truda Tver
Smolensk Murom
Rodina Moskva Chita
Torpedo Vladimir Zenit Irkutsk
Zenit II 10 : 00 Dinamo Moskva II
Olimp-Dolgoprudny 11 : 00 Kolomna
Luki-Energiya 11 : 00 Kazanka
Zvezda St. Petersburg 12 : 00 Leningradets

Russia – III Division

Shinnik II Rostov Velikiy

San Marino – Campionato

Domagnano 14 : 00 Cailungo
San Giovanni 14 : 00 Tre Fiori
Folgore 14 : 00 Tre Penne

Saudi Arabia – Pro League

Al Shabab 16 : 50 Al Nassr

Scotland – FA Cup

Celtic 14 : 30 Aberdeen

Scotland – SWPL 1

Spartans 14 : 00 Rangers
Glasgow City 14 : 10 Forfar Farmington
Hearts 15 : 00 Celtic
Motherwell 15 : 00 Hibernian

Scotland – SWPL 2

Boroughmuir Thistle 14 : 00 Kilmarnock
Dundee United 14 : 00 Stirling University
Hamilton Academical 14 : 00 Glasgow Women
Partick Thistle 14 : 00 St. Johnstone
Aberdeen 15 : 00 Queen’s Park

Scotland – Women’s Championship

Cove Rangers 14 : 00 Dunfermline Athletic
Inverness CT 14 : 00 Buchan
Kelty Hearts 14 : 00 Grampian
Montrose 14 : 00 East Fife
Stonehaven 14 : 00 Dundee West
Westdyke 14 : 00 Dryburgh Athletic

Serbia – Srpska Liga

Belgrade

Zvezdara 12 : 30 BSK Batajnica
Jedinstvo Surčin 12 : 30 Mladenovac

East

Kablovi Zaječar 12 : 30 Morava Vladičin Han
Mladost Medoševac 12 : 30 Moravac Mrštane
Timočanin 12 : 30 Župa
Radan 12 : 30 Rembas

Vojvodina

Tisa Adorjan 13 : 00 Borac Sakule
Jedinstvo Stara Pazova 13 : 00 Bačka 1901
Vojvodina 1928 13 : 00 Stari Grad

West

Bane Raška 12 : 30 Jošanica
Železničar Lajkovac 12 : 30 Mačva 1929

Singapore – Premier League

Lion City Sailors 09 : 30 Young Lions
Tanjong Pagar 09 : 30 Hougang United

Slovakia – Super Liga

Sereď 15 : 00 DAC
Trenčín 16 : 00 Ružomberok

Slovakia – 2. liga

Šamorín 09 : 30 Podbrezová
Petržalka 09 : 30 Dukla Banská Bystrica
Slovan Bratislava II 09 : 30 Dubnica

Slovakia – 3. liga

Bratislava

Rovinka PSTP Lokomotíva DNV
Kalinkovo PSTP Rohožník
Malacky PSTP Pezinok
Tomášov PSTP Dunajská Lužná

Center

Jednota Bánová 09 : 30 Tatran Krásno
Liptovský Hrádok 12 : 30 Kováčová
Oravské Veselé 12 : 30 Lokomotíva Zvolen
Baník Kalinovo 12 : 30 Liptovská Štiavnica

East

Družstevník Plavnica 12 : 30 Tatran Prešov
Sobrance 12 : 30 MSK Tesla Stropkov
Milénium 12 : 30 Spišská Nová Ves
Svidník 12 : 30 Slávia TU Košice
Pokrok Krompachy 12 : 30 Humenné
Spišské Podhradie 12 : 30 Mladosť Kalša

West

Nitra II PSTP Spartak Myjava
Považská Bystrica PSTP Marcelová
Nové Zámky PSTP Lednické Rovne
Malženice PSTP Veľké Ludince
Zl. Moravce-Vrablé II PSTP Imeľ

Slovakia – I Liga Women

Partizán Bardejov PSTP Petržalka
Žilina PSTP Nitra
Spartak Myjava PSTP Spartak Trnava

Spain – Segunda División

Almería Girona
FC Cartagena Albacete
Fuenlabrada Tenerife
Las Palmas Real Oviedo
Leganes Mirandés
UD Logroñés Alcorcón
Lugo Rayo Vallecano
Málaga Espanyol
Ponferradina Sabadell
Real Zaragoza Mallorca
Sporting Gijón Castellón

Spain – Segunda B

Group 1

Pontevedra Celta de Vigo II
Racing Ferrol Zamora
Guijuelo Salamanca UDS
Coruxo Compostela
Unionistas de Salamanca Deportivo La Coruña
Burgos Langreo
Real Valladolid II Covadonga
Real Oviedo II Marino de Luanco
Lealtad Cultural Leonesa
Sporting Gijón II Numancia

Group 2

Portugalete Athletic Club II
Racing Santander Deportivo Alavés II
Arenas Getxo Leioa
Real Sociedad II Laredo
Amorebieta Barakaldo
Izarra SD Logroñés
Mutilvera Calahorra
Ebro Ejea
Haro Deportivo Osasuna II
Tarazona Tudelano

Group 3

Gimnàstic Tarragona Olot
Barcelona II Prat
Cornellà FC Andorra
Llagostera L’Hospitalet
Badalona Lleida Esportiu
Valencia II Hércules
Atzeneta Orihuela
Alcoyano Ibiza
La Nucía Villarreal II
Peña Deportiva Levante II

Group 4

Recreativo Huelva Las Palmas II
Sanluqueño San Fernando CD
Cádiz II Linense
Tamaraceite Marbella
Algeciras Marino
Real Betis II Lorca Deportiva
El Ejido Yeclano
Córdoba UCAM Murcia
Linares Deportivo Granada II
Real Murcia Sevilla II

Group 5

Rayo Majadahonda Real Madrid II
Getafe II Navalcarnero
Las Rozas Poblense
SS Reyes Internacional de Madrid
Atlético Baleares Atlético Madrid II
Extremadura UD Badajoz
Don Benito Villarrobledo
Socuéllamos Talavera
Melilla Villanovense
Villarrubia Mérida

Spain – Tercera Division

Group 1

Villalbés As Pontes
Arzúa Bergantiños
Silva Deportivo La Coruña II
Paiosaco Agrupación Estudiantil
Somozas Fisterra
Polvorín Viveiro
UD Ourense Barco
Alondras Pontellas
Estradense Rápido Bouzas
Atios Ribadumia
Choco Arenteiro
Arosa Ourense CF

Group 10

Rota Lebrijana
Xerez Deportivo Arcos
Los Barrios Ceuta
Antoniano Xerez
Cabecense Conil
Sevilla III San Roque Lepe
Puente Genil Castilleja
Pozoblanco Coria CF
La Palma Utrera
Ciudad de Lucena Córdoba II

Group 11

Alcúdia Santanyí
Llosetense Mallorca II
PE Sant Jordi San Rafael
Platges Calvià Formentera
Binissalem Santa Catalina Atlético
Constància Manacor
Felanitx Portmany
Cardassar Andratx
Ibiza Islas Pitiusas Sóller
Génova Ferriolense

Group 12

La Cuadra Panadería Pulido
Gran Tarajal Villa Santa Brígida
Arucas Las Palmas III
UD San Fernando Lanzarote
Guía Unión Viera
Vera 11 : 00 Güímar
Tenerife II 11 : 00 Atlético Paso

Group 13

Cartagena FC CAP Ciudad de Murcia
Cartagena II Deportiva Minera
La Unión Atlético Mazarrón FC
Lorca Muleño
Mar Menor Racing Murcia
Bullense SFC Minerva
Plus Ultra El Palmar
Atlético Pulpileño Real Murcia II
EDMF Churra UCAM Murcia II
Los Garres Águilas

Group 14

CD Coria Valdivia
Extremadura UD II Plasencia
Montijo Campanario
Aceuchal Lobón
Moralo Calamonte
Diocesano Fuente Cantos
Cacereño Llerenense
RCP Valverdeño Miajadas
Jerez Olivenza
Azuaga Arroyo

Group 15

Huarte Valle Egüés
San Juan Burladés
Subiza Pamplona
Beti Onak Corellano
River Ega Beti Kozkor
Baztán Bidezarra
Fontellas Ardoi
Cirbonero Peña Azagresa
Lourdes Peña Sport
Cantolagua Murchante

Group 16

Berceo Anguiano
Arnedo Agoncillo
Oyonesa Comillas
Villegas Vianés
La Calzada Alfaro
Yagüe Casalarreina
River Ebro Calasancio
UD Logroñés II Tedeón
Calahorra II Alberite
Náxara Pradejón

Group 17

Almudévar Barbastro
Cuarte 11 : 00 Utebo
Valdefierro 11 : 00 Fraga
Huesca II 11 : 00 Atlético Monzón
Villanueva CF 15 : 00 Borja
Robres 15 : 00 Sabiñánigo
Cariñena 15 : 00 Binéfar
CDJ Tamarite 15 : 30 Real Zaragoza II
Illueca 15 : 30 San Juan Mozarrifar
Épila 16 : 00 Calamocha
Teruel 16 : 00 Belchite 97
Sariñena 16 : 30 Brea

Group 18

Atlético Ibañés Albacete II
Almagro Quintanar del Rey
Almansa Calvo Sotelo
La Roda Manzanares
Manchego Huracán Balazote
Tarancón Conquense
Madridejos Azuqueca
Pedroñeras Torrijos
Toledo Guadalajara
Illescas Marchamalo

Group 2

Llanera Vallobín
Gijón Industrial Lenense
Caudal Praviano
Mosconia Real Avilés
Navarro Ceares
Siero Colunga
Llanes San Martín
L’Entregu Real Titánico
Tuilla Urraca
Valdesoto Condal

Group 3

Rinconeda Polanco Siete Villas
Atlético Albericia Ribamontán al Mar
Cayón Sámano
Revilla Racing Santander II
Bezana Textil Escudo
Tropezón Escobedo
Guarnizo Solares
Castro Torina
Vimenor Gimnástica Torrelavega
Barreda Selaya

Group 4

Real Sociedad III Tolosa
Gernika Santutxu
Sestao River JD Somorrostro
Deusto Urgatzi
Beasain Aurrerá Ondarroa
Sodupe Durango
Anaitasuna Ariznabarra
Pasaia KE Vitoria
San Ignacio Urduliz
Basconia Lagun Onak

Group 5

Manresa 11 : 00 San Cristóbal
Montañesa 11 : 00 Santfeliuenc
Pobla Mafumet 11 : 00 Europa
Horta 11 : 00 Sant Andreu
Sants 11 : 15 Girona II
Valls 15 : 30 Igualada
Banyoles 15 : 30 Peralada
Figueres 15 : 30 Granollers
Terrassa 16 : 00 Castelldefels
Vilassar Mar 17 : 00 Grama

Group 6

Alzira RC Catarroja
Vilamarxant Torrent
Benicarló Silla
Paterna Acero
Saguntino Villarreal III
Villajoyosa Hércules II
Benigànim Elche II
Intercity Novelda
Eldense Olímpic Xàtiva
Crevillente Jove Español

Group 7

Complutense Moratalaz
Rayo Vallecano II Villanueva Pardillo
Flat Earth Santa Ana
Leganés II Real Aranjuez
Móstoles AD Parla
San Fernando Henares 10 : 30 RSD Alcalá
Alcorcón II 10 : 30 Móstoles CF
El Álamo 10 : 30 Villaverde-Boetticher
Carabanchel 10 : 30 Atlético Pinto
Pozuelo Alarcón 11 : 00 Paracuellos Antamira
Unión Adarve 11 : 00 Torrejón

Group 8

Salamanca II La Virgen del Camino
La Bañeza Bembibre
Becerril Campos Cristo Atlético
Peñaranda Atlético Tordesillas
Cultural Leonesa II UD Santa Marta
La Granja Real Burgos
Real Ávila Burgos Promesas
Mirandés II Arandina
Almazán Colegios Diocesanos
Bupolsa Gimnástica Segoviana
Cultural Cebrereña Numancia II

Group 9

El Palo Melilla CD
Motril Alhaurín
Alhaurino Juventud Torremolinos
Vélez Antequera
Estepona Málaga II
Atlético Porcuna Real Jaén
Ciudad de Torredonjimeno Huétor Vega
Loja Torreperogil
Huétor Tájar Mancha Real
Polideportivo Almería Almería II

Spain – Autonómicas

Andalucía – Gr 1

Aroche Cartaya
Isla Cristina Ciudad Jardín
Montilla Viso
Atlético Espeleño Recreativo Huelva II
Écija Bollullos
Guadalcacín CD Alcalá
Tomares Rociera
Atlético Algabeño San José Rinconada
San Roque Cádiz Puerto Real
Chiclana 11 : 00 Torreblanca

Andalucía – Gr 2

Rincón Churriana
UD San Pedro Torre del Mar
Cantoria 2017 CD Vera
Casabermeja Berja
Guadix Athletic Coín
Atarfe Industrial Celtic
Villacarrillo Martos
Begíjar Arenas Armilla
Baeza Cubillas
Vandalia de Peligros 11 : 00 Villanueva del Arzobispo

Asturias – Gr 1

Candás 10 : 30 Real Tapia
Llaranes 11 : 00 Atlético Lugones
Podes 14 : 45 Berrón
Barcia 14 : 45 Racing Guía Norte Astur
Tineo 14 : 45 Luarca

Asturias – Gr 2

Astur 10 : 45 Universidad Oviedo
Nalón 10 : 45 Ribadesella
Colloto 11 : 00 San Claudio
Langreo II 11 : 00 Turón
La Madalena de Morcín 14 : 45 Unión Comercial

Baleares – Ibiza

Penya Independent PE Sant Jordi II
Puig d’en Valls Bahía de San Agustín
Luchador Santa Gertrudis
Atlético Jesús Inter Ibiza
Formentera II Peña Deportiva II

Baleares – Mallorca

Porreres CE Sant Jordi
Serverense 15 : 30 La Unión Palma
Alaró 15 : 30 Murense
Algaida 16 : 00 Campos
UE Santa Maria 16 : 00 Petra

Baleares – Menorca

Migjorn 15 : 00 Penya Ciutadella
Ferreries 16 : 00 Mercadal

C Valenciana – Gr 1

Onda Soneja
Cabanes Almenara Atletic
Burriana Alqueries
La Pobla Tornesa Vall de Uxó
Nules Vila d’Onda
Alcora CF San Pedro
Castellón II 15 : 00 Almazora

C Valenciana – Gr 2

La Eliana Alboraya
Godella Atlètico Vallbonense
Tavernes Blanques Torre Levante
Rayo Lliria Paterna II
Burjassot Patacona
Huracán Moncada Albuixech
Ribarroja 18 : 30 Puzol

C Valenciana – Gr 3

Atlético Benimar Requena
San Marcelino Monte Sion
Buñol Aldaia
Quart de Poblet Utiel
Benetuser-Fabara Alcàsser
Discóbolo La Torre Paiporta
Manises Barrio del Cristo

C Valenciana – Gr 4

Alberic Rayo Ibense
Canals Muro
Almusafes Promeses Sueca
L’Alcúdia Carcaixent
Alginet Castellonense
L’Olleria Sueca
Enguera L’Alcudia de Crespins

C Valenciana – Gr 5

La Nucía II CF Gandía
CFI Alicante Atlético Benidorm
Pego Universidad Alicante
Portuarios Tavernes
Racing CF Benidorm Jávea
Racing Rafelcofer Calpe
Pedreguer Dénia

C Valenciana – Gr 6

Ilicitana Torrellano
Callosa Deportiva Murada
Almoradí Redován
Petrelense Santa Pola
Benferri Tháder
Esportiva Il-Licitana Elda Unión
Novelda UD Orihuela II

Canarias – Gran Canaria