1 MARCH 2021

0
212

England – Premier League

Everton 20 : 00 Southampton

Spain – La Liga

Real Madrid 20 : 00 Real Sociedad

Africa – Africa U20 Cup of Nations

Ghana U20 16 : 00 Gambia U20
Uganda U20 19 : 30 Tunisia U20

Albania – 2nd Division

Bulqiza 12 : 30 Mirdita

Angola – Girabola

1º de Agosto 16 : 00 Sporting de Cabinda

Argentina – Liga Profesional Argentina

Boca Juniors 00 : 30 Sarmiento
Unión 22 : 15 Lanús

Armenia – Premier League

Ararat 10 : 00 Van
Shirak 10 : 00 Pyunik

Armenia – First League

Sevan CANC Alashkert II

Australia – A-League

Newcastle Jets PSTP Brisbane Roar

Azerbaijan – Birinci Dasta

Sumqayıt II 10 : 00 Sabah II
Turan 10 : 00 Kapaz
Neftçi II 10 : 00 Qaradağ Lökbatan
Qarabağ II 11 : 00 MOIK
Keşlə II 12 : 00 Zaqatala

Bangladesh – Premier League

Bangladesh Police 09 : 45 Saif
Brothers Union 12 : 15 Arambagh

Belgium – First Division A

OH Leuven 19 : 45 Antwerp

Belgium – Reserve Pro League

Standard Liège U21 CANC Waasland-Beveren U21
OH Leuven U21 CANC Mechelen U21
Anderlecht U21 CANC AS Eupen U21
Gent U21 CANC Genk U21

Belgium – Reserve Pro League 2

Sporting Charleroi U21 CANC Lommel U21
KV Oostende U21 CANC Zulte-Waregem U21
Sint-Truiden U21 CANC RWDM U21
Deinze U21 CANC Excel Mouscron U21
RFC Seraing U21 CANC Lierse Kempenzonen U21
Beerschot-Wilrijk U21 CANC Westerlo U21
Union St-Gilloise U21 CANC Antwerp U21
Kortrijk U21 CANC Cercle Brugge U21

Bosnia and Herzegovina – Premijer Liga

Željezničar 16 : 30 Sarajevo

Brazil – Paulista A1

Guarani 22 : 00 Ituano

Brazil – State Leagues

Cearense 1

Barbalha 18 : 30 Caucaia
Atlético Cearense 18 : 30 Crato
Icasa 18 : 30 Ferroviário
Pacajus 18 : 30 Guarany de Sobral

Maranhense

Pinheiro 19 : 00 Imperatriz
IAPE 22 : 30 Moto Club MA

Paraense

Itupiranga 19 : 00 Paragominas
Remo 22 : 00 Gavião

Piauiense

Tiradentes PI 19 : 00 Picos

Paulista A2

Portuguesa Santista 18 : 30 Portuguesa

Brazil – Copa do Nordeste

Sport Recife 23 : 00 Sampaio Corrêa

Bulgaria – Second League

Strumska slava 13 : 00 Hebar 1918

Bulgaria – Cup

Lokomotiv Plovdiv 15 : 30 Belasitsa

Colombia – Primera A

Deportivo Pasto 23 : 05 América de Cali
Deportivo Cali 01 : 10 Independiente Santa Fe

Colombia – Primera B

Real San Andrés 23 : 30 Deportes Quindío

Congo DR – Ligue 1

Lubumbashi Sport 14 : 30 Rangers

Costa Rica – Primera División

Alajuelense 23 : 00 Sporting San José
San Carlos 01 : 00 Limón

Cyprus – 1. Division

Championship Round

Anorthosis 17 : 00 Apollon

Relegation Round

Pafos 14 : 30 Karmiotissa

Cyprus – 2. Division

Digenis Morphou 16 : 00 AE Zakakiou

Denmark – Superliga

SønderjyskE 18 : 00 Lyngby

Ecuador – Liga Pro

Barcelona 23 : 00 Técnico Universitario

Egypt – Premier League

Al Ittihad 15 : 00 ENPPI
Wadi Degla 17 : 30 Zamalek

Egypt – Second League

Baladiyyat Al Mehalla 12 : 30 Al Jazeera

England – National League N / S

Chelmsford City PSTP Billericay Town

England – Non League Premier

Hitchin Town PSTP AFC Rushden & Diamonds

England – Premier League 2 Division One

Leicester City U23 19 : 00 Chelsea U23

England – Premier League 2 Division Two

Crystal Palace U23 13 : 00 Leeds United U23
Newcastle United U23 13 : 00 Reading U23
Sunderland U23 13 : 00 Aston Villa U23
Burnley U23 14 : 00 West Bromwich Albion U23

England – Professional Development League

Cardiff City U23 14 : 00 Charlton Athletic U23

Ethiopia – Premier League

Adama Kenema 07 : 00 Jimma Aba Jifar
Hadiya Hosaena 12 : 00 Welayta Dicha

France – National 1

Laval 17 : 45 Quevilly-Rouen

Georgia – Erovnuli Liga

Saburtalo 15 : 00 Lokomotivi Tbilisi

Georgia – Erovnuli Liga 2

Merani Tbilisi 09 : 00 Gareji
Dinamo Zugdidi 11 : 00 Shevardeni 1906

Germany – 2. Bundesliga

St. Pauli 19 : 30 Hamburger SV

Germany – 3. Liga

Waldhof Mannheim 18 : 00 Bayern München II

Greece – Super League 1

Volos NFC 17 : 30 Olympiakos Piraeus

Honduras – Liga Nacional

Platense 23 : 00 Honduras Progreso

Hungary – Nöi NB II

PELC-Nyárád 17 : 00 Ajka

Iceland – League Cup B

ÍR 19 : 30 Haukar

Iceland – League Cup Women A

Valur 19 : 00 Keflavík

India – I-League

Gokulam 08 : 30 Churchill Brothers
NEROCA 13 : 30 Punjab FC

Iran – Persian Gulf Pro League

Machine Sazi 11 : 30 Shahr Khodrou
Mes Rafsanjan 11 : 30 Esteghlal
Naft Masjed Soleyman 11 : 30 Tractor
Nassaji Mazandaran 11 : 30 Aluminium Arak
Paykan 11 : 30 Sanat Naft
Sepahan 12 : 15 Gol Gohar
Persepolis 13 : 55 Saipa
Foolad 14 : 05 Zob Ahan

Iraq – Iraqi League

Baghdad 11 : 00 Al Shorta
Zakho 11 : 00 Erbil
Al Hudod 11 : 00 Al Kahrabaa
Al Quwa Al Jawiya 13 : 00 Naft Al-Janoob
Al Minaa Basra 15 : 00 Al Simawa

Israel – Ligat ha’Al

Maccabi Tel Aviv 18 : 15 Ashdod

Israel – Liga Alef

Ironi Kuseife 16 : 30 Nordia Jerusalem

Israel – Ligat Al Women

Maccabi Holon CANC Hapoel Be’er Sheva
ASA Tel Aviv 17 : 15 Maccabi Kiryat Gat
Ironi Ramat HaSharon 18 : 00 Hapoel Petach Tikva
Bnot Netanya 18 : 30 Hapoel Ra’anana
Maccabi Emek Hefer 18 : 45 Maccabi Kishronot Hadera

Italy – Serie B

Venezia 20 : 00 Reggiana

Italy – Serie C

Alessandria 17 : 00 Carrarese

Italy – Serie D

Crema 13 : 30 Caravaggio

Italy – Campionato Primavera 1

Bologna U19 14 : 00 Torino U19

Jordan – Shield Cup

Aqaba 13 : 00 Al Jalil
Al Hussein 16 : 00 Shabab Al Ordon

Kenya – FKF Premier League

Wazito 12 : 00 Zoo Kericho

Korea Republic – K League 1

Ulsan 05 : 00 Gangwon
Seongnam 07 : 30 Jeju United

Kosovo – Superliga

Drenica Skënderaj 12 : 00 Gjilani
Arbëria 12 : 00 Feronikeli

Kuwait – Premier League

Al Nasar 15 : 10 Al Arabi

Kuwait – Division 1

Al Sulaibikhat 15 : 15 Al Tadhamon
Yarmouk 15 : 15 Al Jahra

Libya – Premier League

Al-Anwar 13 : 00 Al Ta’awon
Al-Madina 13 : 30 Alittihad Misurata
Rafeeq 13 : 30 Abu Salim

Mexico – Liga MX

Monterrey 23 : 00 Tijuana
Santos Laguna 01 : 06 Juárez
Guadalajara 03 : 00 Pumas UNAM

Mexico – Liga Premier Serie A

Cafetaleros Chiapas II 21 : 00 Irapuato

Moldova – Divizia Națională

Dinamo-Auto 10 : 30 Sfîntul Gheorghe
Milsami 12 : 30 Sheriff

Netherlands – Eerste Divisie

Excelsior 17 : 45 Ajax II
NAC Breda 20 : 00 TOP Oss

Nicaragua – Primera Division

Walter Ferretti 23 : 00 Chinandega
Real Estelí 01 : 00 Managua
Diriangén 01 : 00 Deportivo Ocotal
Junior Managua 02 : 00 Juventus Managua

Palestine – West Bank 1st Division

Markaz Jenin 13 : 00 Al-Quwaat Al-Falistinia
Islami Kalkelea 16 : 00 Al-Arabi Beit Safafa

Panama – LPF

Atlético Chiriquí 23 : 00 Herrera

Paraguay – Division Profesional

Guaireña 21 : 30 Nacional

Portugal – Primeira Liga

Benfica 19 : 00 Rio Ave
Moreirense 20 : 15 Belenenses

Portugal – Segunda Liga

Académica 17 : 00 Varzim

Portugal – Campeonato de Portugal Prio

Group D

Águeda 20 : 45 Anadia

Group E

Marinhense 18 : 30 Condeixa

Portugal – Liga Revelação U23

Estoril U23 11 : 00 Marítimo U23

Romania – Liga I

Politehnica Iași 15 : 30 Voluntari
CFR Cluj 18 : 30 Argeș

Serbia – Prva Liga

IMT Novi Beograd 12 : 00 Grafičar

Serbia – Super Liga Žene

Kolubara 18 : 30 LASK Crvena Zvezda

Slovenia – 1. SNL

Aluminij 15 : 00 Koper

Somalia – Somali Premier League

Heegan Elman

Spain – Segunda División

Mirandés 18 : 00 Málaga

Spain – Liga Nacional Juvenil

Group 13

El Ejido U19 11 : 00 Real Jaén U19
La Mojonera U19 11 : 00 La Cañada Atlético U19
Medina U19 15 : 00 Linares Deportivo U19
Almería U19 II 17 : 00 Atlético Jaén U19
Quesada U19 17 : 00 Los Molinos U19
UD San Pedro U19 17 : 00 Mortadelo U19

Group 14

Córdoba U19 II 11 : 00 Los Rosales U19
Atlético Antoniano U19 11 : 30 Rociera U19
Xerez Deportivo U19 15 : 00 Sevilla U19 II
Recreativo U19 II 15 : 00 Real Betis U19 II
Balón de Cádiz 16 : 00 San Roque Cádiz U19
Don Bosco CF U19 16 : 15 Fundación Lucena U19
San Fernando CDI U19 17 : 00 Algeciras U19

Sudan – Sudani Premier League

Al Hilal Port Sudan Al Merreikh

Sweden – Svenska Cupen

GAIS 18 : 00 Malmö FF

Sweden – U21 League

Elfsborg U21 16 : 00 IFK Göteborg U21

Tanzania – Ligi kuu Bara

Simba 16 : 00 JKT Tanzania

Turkey – 1. Lig

Tuzlaspor 10 : 30 Adanaspor
Menemenspor 13 : 00 Boluspor
Balıkesirspor 16 : 00 Ankaraspor

Uruguay – Primera División

Torque 00 : 30 Cerro Largo
Plaza Colonia 20 : 00 Rentistas

World – Club Friendlies

Ruh Brest Taraz
Thisted 17 : 30 Nørresundby