1 JANUARY 2021

0
51

England – Premier League

Everton 17 : 30 West Ham United
Manchester United 20 : 00 Aston Villa

England – Championship

Sheffield Wednesday 17 : 30 Derby County

Australia – A-League

Western Sydney Wanderers PSTP Western United

Australia – W-League

Newcastle Jets PSTP Adelaide United

Bahrain – Premier League

Manama 14 : 45 Budaiya
Al Najma 14 : 45 Al Ahli

Bangladesh – Federation Cup

1st ranked Group A 10 : 00 2nd ranked Group C

Djibouti – Division 1

Hayabley 12 : 00 Dikhil
Police Nationale 14 : 00 Port
Gendarmerie 16 : 00 Arta / Solar 7

Egypt – Premier League

Pyramids 15 : 00 El Entag El Harby
Al Ahly 17 : 30 Wadi Degla

England – National League N / S

Farsley Celtic 15 : 00 Guiseley

England – Non League Premier

Ashton United PSTP Stalybridge Celtic
Grantham Town PSTP Basford United
Hyde United PSTP Buxton
Lancaster City PSTP Atherton Collieries
Matlock Town PSTP Gainsborough Trinity
Mickleover PSTP Stafford Rangers
Nantwich Town PSTP Witton Albion
Radcliffe PSTP United of Manchester
Scarborough Athletic PSTP South Shields
Warrington Town PSTP Bamber Bridge

England – Non League Div One

Northern North West

Tadcaster Albion PSTP Pickering Town
Clitheroe 15 : 00 Colne
Kendal Town PSTP Widnes
Marine 15 : 00 Prescot Cables
Marske United PSTP Dunston UTS
Ramsbottom United PSTP Trafford
Runcorn Linnets 15 : 00 City of Liverpool
Workington PSTP Pontefract Collieries

Northern South East

Frickley Athletic PSTP Worksop Town
Glossop North End PSTP Stocksbridge Park Steels
Ilkeston Town PSTP Belper Town
Kidsgrove Athletic PSTP Carlton Town
Lincoln United PSTP Spalding United
Market Drayton Town PSTP Newcastle Town
Sheffield PSTP Leek Town
Sutton Coldfield Town PSTP Cleethorpes Town
Wisbech Town PSTP Stamford

Ethiopia – Premier League

Ethiopia Bunna 07 : 00 Sebeta Kenema
Jimma Aba Jifar 12 : 00 Awassa Kenema

Ghana – Premier League

King Faisal 15 : 00 Dreams

Guinea – Ligue 1

Horoya PSTP Hafia

Israel – Liga Leumit

Maccabi Ahi Nazareth 13 : 00 Kafr Qasim
Hapoel Jerusalem 13 : 00 Hapoel Kfar Shalem
Hapoel Ramat HaSharon 13 : 00 Hapoel Petah Tikva
Hapoel Rishon LeZion 13 : 00 Hapoel Nof HaGalil
Beitar Tel Aviv Bat Yam 13 : 00 Hapoel Umm al-Fahm

Israel – Liga Alef

North A

Maccabi Tzur Shalom Hapoel Herzliya
Tira Hapoel Bu’eine
Hapoel Bnei Fureidis Ironi Tiberias

North B

Hapoel Migdal HaEmek Hapoel Kaukab
Haifa Robi Shapira Hapoel Bnei Zalafa

South A

Agudat Sport Ashdod Hapoel Azor
Holon Yermiyahu Ironi Or Yehuda

South B

Hapoel Bik’at HaYarden Maccabi Sha’arayim
Maccabi Kabilio Jaffa Maccabi Ashdod

Israel – Liga Bet

North A

Beitar Nahariya Ihud Bnei Shfaram
Hapoel Ironi Safed Ahva Kafr Manda
Maccabi Ma’alot Tarshiha Tzeirei Kafr Kanna

North B

Beitar Haifa Hapoel Tirat HaCarmel
Maccabi Ahi Iksal Hapoel Beit Shean
Pardes Hanna-Karkur Hapoel Sandala Gilboa
MS Tirat HaCarmel Hapoel Ein as-Sahla

South A

Beitar Kfar Saba Shimshon Bnei Taibe
Hapoel Qalansawe Hapoel Hod HaSharon
Hapoel Kfar Bara Roei Heshbon Tel Aviv

South B

Hapoel Merhavim Maccabi Ironi Sderot
Arad Maccabi Kiryat Malachi
MS Jerusalem Tzeirey Rahat
Hapoel Lod Shikun HaMizrah
Beitar Ir Ma’ale Adumim Hapoel Yeruham

Japan – Emperor Cup

Winner Match 49 05 : 40 Winner Match 50

Morocco – Cup

Kawkab Marrakech 14 : 00 Mouloudia Dakhla
RSB Berkane 16 : 00 Youssoufia Berrechid
Raja Casablanca 18 : 30 Wydad Fès

Qatar – Second Division

Al Waab 14 : 30 Al Bidda
Al Shamal 14 : 30 Lusail City
Al Shahaniya 14 : 30 Al Markhiya
Al Mesaimeer 14 : 30 Muaither

Saudi Arabia – Pro League

Damak 12 : 45 Al Fateh
Al-Ain 12 : 50 Abha
Al Ittifaq 14 : 35 Al Wahda

Saudi Arabia – Division 1

Al Khaleej 12 : 00 Al Jabalain
Al Bukayriyah 12 : 25 Al-Thuqbah
Al Ta’ee 12 : 30 Al Najoom
Al Hazm 12 : 30 Al Sahel
Ohod 12 : 45 Al Shoalah
Al Adalah 16 : 00 Al Nahdha
Al Draih 16 : 15 Al Feiha

Saudi Arabia – Division 2

Al Taraji 12 : 00 Al Kholood
Al Rawdhah 12 : 00 Al Orubah
Al Riyadh 12 : 20 Hottain
Al Sharq 12 : 25 Al Mojzel
Al-Washm 12 : 25 Al Najma
Afief 12 : 25 Al Selmiyah
Weg 13 : 00 Al Dahab

Saudi Arabia – Youth League

Al Nassr U19 12 : 20 Al Ahli U19
Al Ittihad U19 13 : 00 Al Ittifaq U19

Scotland – Football League

East Stirlingshire 13 : 00 Bo’ness United
Bonnyrigg Rose Athletic 15 : 00 Kelty Hearts
BSC Glasgow 15 : 00 Caledonian Braves
Edinburgh University 15 : 00 Stirling University
Gala Fairydean Rovers 15 : 00 Berwick Rangers

Tanzania – Ligi kuu Bara

Mwadui 13 : 00 Dodoma Jiji
JKT Tanzania 13 : 00 Kagera Sugar

Tunisia – Ligue 1

CS Sfaxien 13 : 00 Stade Tunisien
ES Tunis 15 : 00 Etoile du Sahel

United Arab Emirates – Arabian Gulf League

Al Nasr 13 : 00 Al Wahda
Bani Yas 13 : 00 Al Dhafra
Al Wasl 16 : 00 Shabab Al Ahli

United Arab Emirates – Division 1

Al Hamriyah 12 : 50 Dibba Al Hisn
Al Bataeh 12 : 50 Al Thaid
Al Arabi 12 : 50 Masafi

Wales – Premier League

Bala Town PSTP Connah’s Quay