1 December 2020

0
307

England – Championship

Cardiff City 19 : 00 Huddersfield Town
AFC Bournemouth 19 : 45 Preston North End
Birmingham City 19 : 45 Barnsley
Derby County 19 : 45 Coventry City
Queens Park Rangers 19 : 45 Bristol City
Rotherham United 20 : 00 Brentford

Europe – UEFA Champions League

Lokomotiv Moscow 17 : 55 Salzburg
Shakhtar Donetsk 17 : 55 Real Madrid
Atletico Madrid 20 : 00 Bayern Munich
Borussia M’gladbach 20 : 00 Internazionale
Porto 20 : 00 Manchester City
Olympique Marseille 20 : 00 Olympiakos Piraeus
Liverpool 20 : 00 Ajax
Atalanta 20 : 00 Midtjylland

Netherlands – KNVB Beker

Scheveningen CANC Almere City
Rijnsburgse Boys CANC Excelsior Maassluis
Barendrecht CANC Achilles Veen
OFC CANC MVV
ODIN ’59 CANC Volendam
DTS Ede CANC Quick Boys
Staphorst CANC PEC Zwolle
Sliedrecht CANC IJsselmeervogels

South America – CONMEBOL Libertadores

River Plate 22 : 15 Athletico Paranaense
Santos 22 : 15 LDU Quito

Argentina – Liga Profesional Argentina

Estudiantes 00 : 30 San Lorenzo

Argentina – Primera A

SAT Huracán
San Lorenzo Estudiantes La Plata

Armenia – Premier League

Noah 10 : 00 Urartu

Armenia – First League

Ararat-Armenia II 10 : 00 Pyunik II
West Armenia 10 : 30 Alashkert II

Asia – AFC Champions League

Guangzhou Evergrande 10 : 00 Suwon Bluewings
Yokohama F. Marinos 10 : 00 Jeonbuk Motors
Johor Darul Ta’zim CANC Vissel Kobe
Shanghai SIPG 13 : 00 Sydney

Asia – AFC Cup

TBC CANC TBC

Asia – AFC U16 Championship

Bahrain U16 PSTP Korea DPR U16
Iran U16 PSTP Qatar U16

Bahrain – King’s Cup

Al Riffa 14 : 30 Bahrain SC
Al Najma 14 : 30 Malkiya

Belgium – First Division A

Excel Mouscron 16 : 00 Sint-Truiden

Bolivia – Primera División

Santa Cruz 23 : 30 Blooming
Always Ready 19 : 00 Guabirá
Atlético Palmaflor 19 : 00 Bolívar
Real Potosí 21 : 15 Aurora

Brazil – Serie A

Fluminense 23 : 00 RB Bragantino

Brazil – Serie B

Avaí 23 : 00 Oeste
CRB 22 : 15 CSA
Náutico 22 : 15 Guarani
AD Confiança 22 : 15 Figueirense

Brazil – Serie C

Jacuipense 23 : 00 Santa Cruz

Brazil – Capixaba

Real Noroeste 18 : 00 Serra

Brazil – Catarinense 2

NEC 19 : 00 Barra
Hercílio Luz 21 : 00 Guarani de Palhoça

Brazil – Copa Gaúcha

Novo Horizonte RS 18 : 30 Bagé

Brazil – Mineiro Women

América Mineiro 18 : 00 Cruzeiro

Chile – Segunda División

General Velásquez 13 : 00 Colchagua
Recoleta 13 : 00 Colina
San Antonio Unido 21 : 00 Independiente
Linares Unido 21 : 00 Concepción

Colombia – Primera B

Leones 23 : 00 Cortuluá
Unión Magdalena 01 : 00 Atlético Huila

Congo DR – Ligue 1

Dauphins Noirs 14 : 30 Don Bosco
Blessing 14 : 30 JSK

Denmark – U19 Ligaen

Horsens U19 18 : 00 Silkeborg U19

Ecuador – Liga Pro

Emelec Barcelona
Universidad Católica LDU Quito
Independiente Valle El Nacional
Macará Aucas
Olmedo Técnico Universitario
Orense Delfin
Deportivo Cuenca Mushuc Runa
Guayaquil City LDU Portoviejo

Egypt – Cup

Zamalek 15 : 00 El Geish
Al Ahly 18 : 00 Al Ittihad

England – League One

AFC Wimbledon 18 : 00 Peterborough United
Blackpool 19 : 00 Portsmouth
Crewe Alexandra 19 : 00 Swindon Town
Lincoln City 19 : 00 Wigan Athletic
Oxford United 19 : 00 Ipswich Town
Sunderland 19 : 00 Burton Albion
Northampton Town 19 : 45 Fleetwood Town
Plymouth Argyle 19 : 45 Rochdale

England – League Two

Bradford City 19 : 00 Cheltenham Town
Colchester United 19 : 00 Crawley Town
Forest Green Rovers 19 : 00 Newport County
Grimsby Town 19 : 00 Exeter City
Harrogate Town 19 : 00 Scunthorpe United
Morecambe 19 : 00 Barrow
Oldham Athletic 19 : 00 Tranmere Rovers

England – National League

Chesterfield 19 : 00 Aldershot Town
King’s Lynn Town 19 : 45 Bromley
Maidenhead United 19 : 45 Dover Athletic
Solihull Moors 19 : 45 Hartlepool United
Wealdstone 19 : 45 Torquay United
Woking 19 : 45 Sutton United
Wrexham 19 : 45 Altrincham
Yeovil Town 19 : 45 Eastleigh

England – National League N / S

North

Fylde 19 : 45 Bradford (Park Avenue)
AFC Telford United 19 : 45 Hereford
Chester 19 : 45 Alfreton Town
Chorley 19 : 45 Curzon Ashton
Gloucester City 19 : 45 Boston United
Kidderminster Harriers 19 : 45 Kettering Town
Leamington 19 : 45 Brackley Town
Southport 19 : 45 Farsley Celtic
Spennymoor Town 19 : 45 Guiseley

South

Billericay Town 19 : 45 Chelmsford City
Braintree Town PSTP Welling United
Chippenham Town 19 : 45 Hampton & Richmond
Dorking Wanderers 19 : 45 Maidstone United
Dulwich Hamlet 19 : 45 St Albans City
Hungerford Town 19 : 45 Oxford City
Slough Town PSTP Ebbsfleet United
Tonbridge Angels 19 : 45 Concord Rangers

England – Non League Premier

Northern

Morpeth Town PSTP Warrington Town
Hyde United PSTP Witton Albion
Lancaster City PSTP South Shields
Matlock Town PSTP Nantwich Town
Scarborough Athletic PSTP Radcliffe
Bamber Bridge PSTP United of Manchester

Southern Central

Peterborough Sports PSTP St Ives Town
Coalville Town PSTP Hitchin Town
Biggleswade Town PSTP Banbury United

Southern South

Chesham United PSTP Taunton Town
Wimborne Town PSTP Hendon

England – Non League Div One

Northern North West

Dunston UTS PSTP Clitheroe
Runcorn Linnets PSTP Ossett United

Northern South East

Ilkeston Town PSTP Sutton Coldfield Town

Southern South

Moneyfields PSTP Bristol Manor Farm

England – Counties Leagues

Combined Counties League Premier

Hanworth Villa PSTP Colliers Wood United
Spelthorne Sports PSTP Egham Town

Northern Counties East League Premier

AFC Mansfield PSTP Hemsworth MW
Liversedge PSTP Athersley Recreation
Garforth Town PSTP Bottesford Town

Spartan South Midlands League Premier

Oxhey Jets PSTP London Colney
Eynesbury Rovers PSTP Leighton Town
Crawley Green PSTP Tring Athletic
Dunstable Town PSTP Harpenden Town
Edgware Town PSTP Harefield United
Newport Pagnell Town PSTP Biggleswade United
Wembley PSTP Leverstock Green

Wessex League Premier

AFC Stoneham PSTP Brockenhurst
AFC Portchester PSTP Christchurch
Bashley PSTP Amesbury Town
Blackfield & Langley PSTP Bournemouth FC
Cowes Sports PSTP Alresford Town
Hamble Club PSTP Shaftesbury Town
Hamworthy United PSTP Fareham Town
Horndean PSTP Tadley Calleva

England – London Senior Cup

Phoenix Sports PSTP Haringey Borough

England – Professional Development League

Ipswich Town U23 13 : 00 Watford U23
Queens Park Rangers U23 13 : 00 Swansea City U23

England – U18 Premier League

Everton U18 18 : 30 Leeds United U18
Liverpool U18 19 : 00 Burnley U18

England – Youth Alliance

Grimsby Town U18 11 : 00 Rotherham U18
Portsmouth U18 12 : 00 Forest Green Rovers U18
Fleetwood Town U18 13 : 00 Tranmere Rovers U18
Rochdale U18 PSTP Blackpool U18
Milton Keynes Dons U18 13 : 00 AFC Wimbledon U18
Peterborough U18 PSTP Leyton Orient U18

England – Youth Alliance Cup

Northern – Group Stage

Bolton Wanderers U18 13 : 30 Doncaster Rovers U18

Southern – 2nd Round

Yeovil Town U18 12 : 00 Bristol Rovers U18

Europe – UEFA Women’s Championship

Georgia 11 : 00 Bosnia-Herzegovina
Czech Republic 14 : 00 Moldova
Turkey 14 : 00 Russia
Israel 14 : 30 Malta
Hungary 14 : 30 Iceland
Croatia 15 : 00 Romania
Denmark 16 : 15 Italy
Slovenia 17 : 00 Estonia
Slovakia 17 : 00 Sweden
Ukraine 17 : 00 Montenegro
Republic of Ireland 17 : 00 Germany
Netherlands 17 : 30 Kosovo
Austria 17 : 30 Serbia
Portugal 17 : 45 Albania
Northern Ireland 19 : 00 Faroe Islands
Belgium 19 : 00 Switzerland
Wales 19 : 10 Belarus
Scotland 19 : 30 Finland
Spain 20 : 00 Poland
France 20 : 00 Kazakhstan

France – Ligue 2

Amiens SC 18 : 00 Dunkerque
Chambly 18 : 00 Rodez
Châteauroux 18 : 00 Grenoble Foot 38
Guingamp 18 : 00 Troyes
Le Havre 18 : 00 Auxerre
Nancy 18 : 00 Toulouse
Niort 18 : 00 Clermont
Paris FC 18 : 00 Sochaux
Pau 18 : 00 Caen
Valenciennes 18 : 00 Ajaccio

Georgia – Erovnuli Liga

Dila 12 : 00 Saburtalo
Torpedo Kutaisi 14 : 00 Lokomotivi Tbilisi

Georgia – Liga 3

Spaeri 10 : 00 Tbilisi City
Meshakhte 10 : 00 Gareji
Saburtalo II 10 : 00 Bakhmaro

Germany – 3. Liga

Verl 18 : 00 Zwickau

Germany – Regionalliga

Schott Mainz 18 : 00 Sonnenhof Großaspach

Guinea – Ligue 1

SOAR Coyah Santoba
Fello Star Wakirya

India – Indian Super League

Mumbai City 14 : 00 East Bengal

Iran – Persian Gulf Pro League

Mes Rafsanjan 12 : 40 Tractor
Nassaji Mazandaran 12 : 40 Naft Masjed Soleyman
Paykan 12 : 45 Esteghlal
Sepahan 12 : 50 Saipa
Sanat Naft 13 : 10 Zob Ahan

Israel – Liga Leumit

Hapoel Acre 17 : 00 Hapoel Jerusalem
Maccabi Ahi Nazareth 17 : 00 Hapoel Ramat HaSharon
Sektzia Nes Tziona 17 : 00 Hapoel Afula
Hapoel Iksal 17 : 00 Beitar Tel Aviv Bat Yam
Kafr Qasim 17 : 00 Hapoel Umm al-Fahm
Hapoel Kfar Shalem 17 : 00 Hapoel Ra’anana
Hapoel Petah Tikva 17 : 00 Hapoel Nof HaGalil

Israel – Liga Alef

North A

Ihud Bnei Mejdel Krum 11 : 00 Tira
Hapoel Bnei Fureidis 11 : 40 Hapoel Kfar Kana
Maccabi Ironi Tamra 12 : 00 Maccabi Tzur Shalom
Ironi Tiberias 12 : 00 Hapoel Herzliya

North B

Hapoel Kaukab 10 : 30 Hapoel Bnei Zalafa
Ironi Baka El Garbiya 11 : 15 Daburiyya Osama
Haifa Robi Shapira 12 : 00 Tzeirey Taibe
Maccabi Bnei Raina 15 : 00 Hapoel Bnei Ar’ara ‘Ara

South A

Hapoel Azor 11 : 30 Maccabi Yavne
Shimshon Kafr Qasim 11 : 30 Dimona
Maccabi Herzliya 12 : 30 Agudat Sport Ashdod

South B

Ironi Kuseife Hapoel Marmorek
Maccabi Kabilio Jaffa 12 : 00 Hapoel Bik’at HaYarden
Hapoel Ashkelon 16 : 00 Nordia Jerusalem
Maccabi Ashdod 18 : 45 Hakoah Ramat Gan

Japan – J1 League

Vegalta Sendai 10 : 00 Kashiwa Reysol

Jordan – 1st Division

Ittihad Al Ramtha 12 : 00 Al Buqa’a
Al Yarmouk 12 : 00 Al Jalil
Mansheyat 12 : 00 Blama

Mexico – Liga MX Femenil

Guadalajara 23 : 00 América
Tigres UANL 01 : 00 Pachuca
Monterrey 03 : 00 Pumas UNAM

Netherlands – Eerste Divisie

Go Ahead Eagles 17 : 45 AZ II

Netherlands – U18 Divisie 1

Utrecht U18 PSTP Feyenoord U18

Northern Ireland – Premiership

Ballymena United 19 : 45 Carrick Rangers

Norway – 1. Division

Lillestrøm 17 : 00 KFUM

Palestine – West Bank 1st Division

Al-Arabi Beit Safafa 13 : 00 Markaz Tulkarm
Markaz Jenin 13 : 00 Al-Karmil

Paraguay – Division Profesional

Sol de América 23 : 30 Nacional

Peru – Primera División

Melgar 23 : 00 Deportivo Municipal

Poland – I Liga

Stomil Olsztyn 12 : 00 Górnik Łęczna
ŁKS Łódź 19 : 30 Miedź Legnica

Poland – Cup

Podbeskidzie 16 : 40 Zagłębie Lubin

Portugal – Primeira Liga

Moreirense 21 : 45 Paços de Ferreira

Portugal – Segunda Liga

Chaves 17 : 00 Casa Pia

Portugal – Campeonato de Portugal Prio

União Santarém 11 : 00 1º Dezembro

Portugal – Liga Revelação U23

Sporting CP U23 14 : 30 Benfica U23
Portimonense U23 15 : 00 Belenenses U23

Qatar – Second Division

Lusail City 15 : 00 Al Markhiya
Muaither 15 : 00 Al Bidda

Romania – Liga II

Dunărea Călăraşi 14 : 45 Turris-Oltul T. Măgurele

Russia – Youth Championship

Chertanovo U19 11 : 00 Spartak Moskva U19
Rostov U19 14 : 00 Krasnodar U19

Scotland – Feeder Leagues

Penicuik Athletic 19 : 30 Musselburgh Athletic

South Africa – 1st Division

Jomo Cosmos 13 : 30 Sekhukhune United
Royal AM 13 : 30 Cape Town Spurs
Steenberg United 13 : 30 TS Sporting

South America – CONMEBOL Sudamericana

Unión 22 : 15 Bahia

Spain – Segunda División

Fuenlabrada 18 : 00 Málaga
Girona 20 : 30 Mirandés

St. Kitts and Nevis – Premier League

St. Peters Garden Hotspurs
St. Pauls United Conaree United

Switzerland – Challenge League

Winterthur 18 : 00 Chiasso
Neuchâtel Xamax 18 : 00 Stade Lausanne-Ouchy

Turkey – 1. Lig

Menemenspor 10 : 30 Ankaraspor

United Arab Emirates – Arabian Gulf League

Al Wahda 14 : 00 Al Dhafra
Kalba 14 : 00 Al Nasr
Bani Yas 17 : 00 Al Ain

Uzbekistan – Pro League A

Neftchi Turan

Venezuela – Primera División

Group A

Trujillanos 21 : 00 Atlético Venezuela

Group B

Metropolitanos 00 : 00 Gran Valencia

Vietnam – U21 Championship

Long An U21 08 : 00 Dong Thap U21

Vietnam – Women’s National League

Ho Chi Minh City II 09 : 00 Hà Nội
Hồ Chí Minh City 11 : 30 Hà Nội II

Wales – Premier League

Caernarfon Town 19 : 45 Bala Town
Cardiff MU 19 : 45 Newtown
Connah’s Quay 19 : 45 Flint Town United
Haverfordwest County 19 : 45 Aberystwyth Town

World – Friendlies Women

Brazil PSTP Argentina
England CANC Norway
Chile 21 : 30 Zambia