Home Blog

30 October 2020

England – Premier League

Wolverhampton Wanderers 20 : 00 Crystal Palace

England – Championship

Coventry City 19 : 45 Reading

France – Ligue 1

Olympique Marseille 20 : 00 Lens

Germany – Bundesliga

Schalke 04 19 : 30 Stuttgart

Spain – La Liga

Eibar 20 : 00 Cádiz

Africa – U17 Women’s World Cup Qualification Africa

South Africa U17 Morocco U17
Uganda U17 Cameroon U17
Ghana U17 Nigeria U17

Armenia – Premier League

Ararat-Armenia 11 : 00 Alashkert
Shirak 11 : 00 Noah

Australia – Queensland NPL

SC Wanderers 10 : 00 Lions

Australia – Queensland Premier League

Rochedale Rovers 09 : 15 Southside Eagles
Ipswich Knights 09 : 30 Western Pride

Australia – Queensland NPL Youth League

Eastern Suburbs U20 10 : 30 Moreton Bay U20

Australia – Tasmania Southern Championship

Metro Claremont 09 : 15 Glenorchy Knights II
South East United 09 : 15 Clarence Zebras II

Austria – 2. Liga

Wacker Innsbruck 17 : 30 Horn
Vorwärts Steyr 17 : 30 Floridsdorfer AC
Lafnitz 17 : 30 Kapfenberger SV
Juniors OÖ 17 : 30 Grazer AK

Austria – Regionalliga

Mitte

Bad Gleichenberg 18 : 00 Allerheiligen
Kalsdorf 18 : 00 Stadl-Paura
Hertha 18 : 00 Spittal
Union Vöcklamarkt 18 : 00 Gleisdorf 09
Deutschlandsberger SC 18 : 00 Wels
Gurten 18 : 00 Weiz
Wolfsberger AC II 18 : 00 Sturm Graz II

Ost

Neusiedl 18 : 00 Traiskirchen / Tribusw.
Mannsdorf-Großenzersdorf 18 : 30 Admira II
Draßburg 18 : 30 Wiener SC

Salzburg

Salzburger AK 18 : 00 Seekirchen
Grödig 18 : 00 TSV St. Johann

Tirol

Wörgl 18 : 30 SVG Reichenau

Austria – Landesliga

Burgenland

Pinkafeld 18 : 00 Ritzing
St. Margarethen / Bur 18 : 30 Siegendorf
Leithaprodersdorf 18 : 30 Klingenbach
Deutschkreutz 18 : 30 Oberwart / Rotenturm

Kärnten

Treibach 17 : 30 Maria Saal
Feldkirchen Kärnten 18 : 00 SAK Klagenfurt
Lendorf 18 : 00 Bleiburg
KAC 18 : 09 Kraig

Niederösterreich

St. Pölten II 18 : 00 Spratzern
Krems 18 : 30 Ortmann
Scheiblingkirchen 18 : 30 Zwettl
Schrems 18 : 30 Langenrohr
Kilb 18 : 30 Waidhofen / Thaya

Oberösterreich

Union St. Florian 18 : 00 Mondsee
SV Wallern 18 : 00 Zebau Bad Ischl
Union Edelweiß 18 : 00 Bad Schallerbach
Pregarten 18 : 00 Friedburg / Pöndorf
Union Weißkirchen 18 : 00 Grün Weiß Micheldorf

Salzburg

Bergheim PSTP Puch
Hallwang 18 : 00 Thalgau
Straßwalchen 18 : 00 Siezenheim

Steiermark

Union Gamlitz 18 : 00 Mettersdorf
Gnas 18 : 00 Wildon
Liezen 18 : 00 Frauental
Ilz 18 : 00 Voitsberg
Lebring 18 : 00 Lafnitz II

Tirol

Kundl 18 : 30 Zirl
Kematen 19 : 00 Zams

Wien

Mannswörth 17 : 00 ASV 13
First Vienna 18 : 30 Fach-Donaufeld

Belarus – Reserve League

Belshina Res. 15 : 30 Shakhtyor Res.

Belgium – First Division A

Genk 19 : 45 AS Eupen

Belgium – First Division B

Lierse K 19 : 00 Lommel

Brazil – Serie B

Vitória 22 : 15 Brasil de Pelotas

Brazil – Serie C

Ituano 23 : 00 Brusque

Brazil – Copa do Brasil

Grêmio 00 : 30 Juventude

Brazil – Copa do Brasil U20

Palmeiras U20 23 : 00 Londrina U20

Brazil – Paulista U20

Inter de Bebedouro U20 18 : 00 Linense U20
Ferroviária U20 18 : 00 Comercial U20
XV de Piracicaba U20 18 : 00 VOCEM U20
Guarani U20 18 : 00 Elosport U20
São Bernardo FC U20 18 : 00 Flamengo SP U20
Palmeiras U20 18 : 00 Nacional SP U20
Juventus U20 18 : 00 Oeste U20
São Paulo U20 18 : 00 Osasco Audax U20
Taubaté U20 18 : 00 União Mogi U20
Corinthians U20 18 : 00 São José dos Campos U20
Portuguesa U20 18 : 00 Portuguesa Santista U20
Santos U20 18 : 00 Água Santa U20

Brazil – Brasileiro Feminino A2

Napoli 18 : 00 Chapecoense
Fluminense 18 : 00 Athletico Paranaense
ESMAC 21 : 00 Oratório

Brunei Darussalam – Super League

IKLS CANC Setia Perdana
Indera CANC Kota Ranger
Kasuka CANC Jerudong

Bulgaria – First League

Cherno More 15 : 00 CSKA 1948 Sofia
Lokomotiv Plovdiv 17 : 15 Montana

Burkina Faso – 1ère Division

RC Bobo-Dioulasso 15 : 30 ASEC-K
USFA 15 : 30 RCK

Colombia – Copa Colombia

Alianza Petrolera 01 : 10 Atlético Bucaramanga

Croatia – 1. HNL

HNK Gorica PSTP Varaždin

Croatia – 2. HNL

Dubrava Zagreb 13 : 00 Rudeš
Hrvatski Dragovoljac 13 : 00 Sesvete
Inter Zaprešić 16 : 00 Kustošija
Međimurje Čakovec 17 : 00 Opatija

Croatia – 1. HNL Juniori

Slaven Koprivnica U19 14 : 00 Dugopolje U19

Cyprus – 1. Division

Enosis 16 : 00 Doxa
AEK Larnaca 18 : 00 Pafos

Cyprus – 2. Division

Aris 16 : 00 Alki Oroklini

Czech Republic – 1. Liga U19

Sigma Olomouc U19 PSTP Meteor Praha U19
Opava U19 PSTP Hradec Králové U19

Denmark – Superliga

Vejle 18 : 00 Randers

Denmark – 1st Division

Viborg 17 : 00 FC Helsingør
Kolding IF 18 : 00 Hvidovre

Denmark – Denmark Series

Silkeborg KFUM 18 : 00 Skjold Sæby

Denmark – U19 Ligaen

Nordsjælland U19 19 : 30 Lyngby U19

Denmark – U17 Ligaen

Nordsjælland U17 17 : 00 Lyngby U17

Egypt – Premier League

ENPPI 13 : 00 Tanta
El Gouna 15 : 30 Haras El Hodood
Al Masry 18 : 00 Wadi Degla

England – League Two

Scunthorpe United 19 : 00 Colchester United

England – Counties Leagues

West Essex PSTP Clapton

England – FA Trophy

Wantage Town 19 : 30 North Leigh

England – Premier League 2 Division One

Arsenal U23 19 : 00 Liverpool U23

England – Premier League 2 Division Two

Norwich City U23 13 : 00 Middlesbrough U23
Reading U23 13 : 00 Newcastle United U23
Aston Villa U23 19 : 00 Sunderland U23

England – Professional Development League

Birmingham City U23 14 : 00 Watford U23

England – FA Youth Cup

Blackburn Rovers U18 17 : 00 Manchester City U18
Chelsea U18 19 : 45 Manchester United U18

Estonia – II Liiga

Tulevik II 17 : 00 Põhja-Sakala

Europe – UEFA U17 Championship

France U17 PSTP Andorra U17
Wales U17 PSTP Scotland U17

Finland – Kakkonen

RoPS II 16 : 30 OLS

Finland – Naisten Liiga

TiPS 16 : 00 HJK

Georgia – Liga 3

Gori 10 : 00 Saburtalo II
Kolkheti Khobi 10 : 00 Meshakhte
Tbilisi City 10 : 00 Kolkheti Poti

Germany – 2. Bundesliga

Fortuna Dusseldorf 17 : 30 Heidenheim
Hamburger SV 17 : 30 St. Pauli

Germany – 3. Liga

Viktoria Köln 18 : 00 Lübeck

Germany – Regionalliga

Bayern

Buchbach 18 : 00 Rain / Lech
Augsburg II 18 : 00 Wacker Burghausen

Südwest

Hoffenheim II 17 : 00 Stuttgart II
Balingen 17 : 30 FC Gießen
Kickers Offenbach 18 : 30 Schott Mainz

Germany – Oberliga

Baden-Württemberg

CfR Pforzheim 18 : 00 Astoria Walldorf II

Hamburg

Bramfelder SV 18 : 00 Süderelbe
Concordia 18 : 15 Buchholz
Hamm United 18 : 30 Union Tornesch
Victoria Hamburg 18 : 30 Lohbrügge
Osdorf 18 : 30 Dassendorf
Hamburger SV III 19 : 00 HEBC

Nordost-Nord

Victoria Seelow 18 : 30 Torgelower SV Greif

Rheinland-Pfalz / Saar

Mülheim-Kärlich 18 : 30 Emmelshausen

Germany – Reg. Cup Mecklenburg-Vorpommern

Hansa Rostock 14 : 30 Penkuner SV Rot-Weiß

Germany – Reg. Cup Westfalen

Weitmar 45 18 : 30 Wacker Obercastrop

Germany – U19 Bundesliga

Hannover 96 U19 17 : 00 Magdeburg U19

Gibraltar – Premier Division

St Joseph’s 19 : 30 Lions Gibraltar

Guatemala – Liga Nacional

Sacachispas 21 : 00 Municipal

Guinea – Ligue 1

Loubha Télimélé Ashanti GB
ASFAG Satellite
Santoba Fello Star

Hungary – U19 League

Fehérvár U19 12 : 00 Nyíregyháza Sp. U19

Hungary – Nöi NB I

MTK 19 : 00 Diósgyőri VTK

Hungary – Nöi NB II

Vasas Kubala Akadémia 18 : 30 Soroksár

Israel – Liga Alef

Maccabi Tzur Shalom PSTP Hapoel Bnei Fureidis

Israel – Liga Bet

Hapoel Gedera PSTP Maccabi Ironi Sderot

Italy – Campionato Primavera 1

Fiorentina U19 13 : 30 Lazio U19

Japan – J3 League

Kamatamare Sanuki 10 : 00 Fujieda MYFC

Jordan – League

Ma’an 15 : 00 Al Ahli

Kazakhstan – Premier League

Astana Kairat
Ordabasy Tobol
Kaisar Kaspiy

Lithuania – A Lyga Women

Žalgiris 17 : 00 Banga
Kauno Žalgiris 17 : 00 ŠSG-FA Šiauliai

Luxembourg – Ligue 1 Women

Entente Itzig-Canach 18 : 30 Fola Esch
Rosport-Berd-Christnach 18 : 30 Young Boys
Progrès Niederkorn 19 : 00 Racing
Ell 19 : 00 Swift Hesperingen
Sporting Bertrange 19 : 00 Bettembourg
Wormeldange-Munsbach-CSG 19 : 00 Jeunesse Junglinster
Mamer 19 : 00 Wincrange

Macao – Primeira Divisão

Cheng Fung 13 : 00 CPK

Malta – Premier League

Mosta 16 : 00 Santa Lucia
Zejtun Corinthians 20 : 15 Hibernians

Mexico – Liga MX

Atlético San Luis 03 : 00 Mazatlán

Mexico – Liga de Expansión MX

Atlante 01 : 00 Dorados

Mexico – Liga Premier Serie A

Tecos 23 : 00 Mineros de Fresnillo
Inter Playa del Carmen 22 : 30 Azores de Hidalgo

Mexico – U20 League

Necaxa U20 15 : 00 Mexiquense U20
Juárez U20 16 : 00 Querétaro U20

Mexico – U17 League

Necaxa U17 17 : 15 Mexiquense U17
Juárez U17 18 : 30 Querétaro U17
Tijuana U17 20 : 45 Pachuca U17

Moldova – Divizia A

Sucleia 12 : 00 Olimp Comrat
Cahul 12 : 00 Sheriff II
Făleşti 12 : 00 Sireți
Spartanii Selemet 12 : 00 Tighina

Netherlands – Eerste Divisie

Helmond Sport 17 : 45 MVV
Ajax II 17 : 45 Almere City
NAC Breda 20 : 00 NEC
TOP Oss 20 : 00 De Graafschap

Netherlands – Eredivisie Women

Twente 18 : 30 Heerenveen
ADO Den Haag 18 : 30 Alkmaar
PEC Zwolle 18 : 30 Ajax

New Zealand – National Women’s League

Southern United 22 : 30 Canterbury United

Nicaragua – Primera Division

Real Madriz 01 : 00 Deportivo Ocotal

Northern Ireland – Premiership

Linfield 19 : 45 Crusaders

Norway – PostNord Cup

Kjelsås 18 : 00 Bærum

Oman – Sultan Cup

Al Oruba 12 : 35 Ibri
Dhofar 15 : 45 Al Nahda

Panama – LPF

Alianza 23 : 00 Tauro
Independiente 20 : 00 Costa del Este

Poland – Ekstraklasa

Pogoń Szczecin 17 : 00 Jagiellonia Białystok

Poland – II Liga

GKS Katowice 16 : 00 Stargard Szczeciński

Poland – III Liga

Kotwica Kołobrzeg 17 : 00 Nielba Wągrowiec

Poland – Cup

Garbarnia Kraków 11 : 30 Chojniczanka Chojnice
Arka Gdynia 16 : 00 Korona Kielce
KSZO 1929 17 : 00 Górnik Zabrze
Nieciecza 17 : 00 Raków Częstochowa
Sokół Ostróda 17 : 00 Warta Poznań
Widzew Łódź 19 : 00 Legia Warszawa

Portugal – Primeira Liga

Paços de Ferreira 20 : 30 Porto

Portugal – Segunda Liga

Estoril 18 : 30 Cova Piedade

Portugal – Liga Revelação U23

Famalicão U23 11 : 00 Leixões U23
Belenenses U23 15 : 00 Estoril U23

Qatar – Emir Cup

Al Markhiya 15 : 00 Al Arabi

Romania – Liga I

Argeș 16 : 00 Voluntari
Hermannstadt 19 : 00 Universitatea Craiova

Romania – Liga III

Serie 7

Măgura Cisnădie 13 : 00 Viitorul Şelimbăr
Gaz Metan Mediaş II 13 : 00 Viitorul Dăești

Serie 9

Unirea Dej 13 : 00 Metalurgistul Cugir
Unirea Alba Iulia 13 : 00 Arieşul Turda

Russia – PFL

Essentuki Forte Taganrog
Krasnodar III SKA Rostov

Russia – Supreme Division Women

CSKA Moskva 10 : 00 Chertanovo

San Marino – Campionato

Faetano 20 : 15 Libertas

Saudi Arabia – Pro League

Al-Ain 12 : 40 Al Fateh
Al Wahda 16 : 50 Al Faisaly

Saudi Arabia – Division 2

Al-Sadd 12 : 15 Al Safa
Kumait 12 : 20 Al Akhdoud
Al Zulfi 12 : 20 Al Jandal
Al Qaisoma 12 : 20 Al Entesar
Al Arabi 12 : 25 Al Hjazz
Al-Lewaa 12 : 30 Al Taqdom
Bisha 12 : 35 Al Ansar

Serbia – Srpska Liga

TEK Sloga 12 : 30 Sremčica

Serbia – Super Liga Žene

Kanjiža PSTP Sloga Radnički
LASK Crvena Zvezda PSTP Vojvodina
Zemun PSTP Kolubara
Spartak Subotica PSTP Požarevac
Mašinac Niš PSTP Radnički 1923

Slovakia – 3. liga

MŠK Senec PSTP Slovan Ivanka

Slovakia – U19 League

Ružomberok U19 PSTP Dukla U19
Poprad U19 PSTP Spartak Trnava U19
Nitra U19 PSTP Senica U19
Podbrezová U19 PSTP Zemplín Michalovce U19
Trenčín U19 PSTP Žilina U19
Slovan Bratislava U19 PSTP DAC U19

Spain – Tercera Division

Buzanada 21 : 00 Atlético Tacoronte

Spain – Autonómicas

Canarias – Gran Canaria

Teror 20 : 30 Arguineguín
Estrella 21 : 00 Doramas
Las Longueras 21 : 00 Unión Carrizal
Tablero 21 : 00 Valleseco
Balos 21 : 00 Agaete
Castillo 21 : 00 Goleta
Unión Pedro Hidalgo 21 : 00 Maspalomas

Canarias – Tenerife

Florida 21 : 00 Icodense
Arguijón 21 : 00 Laguna
CD San Andrés 21 : 00 San Isidro
Tenerife III 21 : 00 I’Gara
Candela 21 : 00 Atlético San Juan

Spain – Liga Nacional Juvenil

Acodetti U19 II 20 : 30 Unión Pedro Hidalgo U19
Villa Santa Brígida U19 21 : 00 Atlético GC U19
Las Palmas U19 II 21 : 00 Guía U19

St. Kitts and Nevis – Premier League

Mantab 22 : 00 St. Pauls United

Sweden – Ettan

Landskrona 18 : 30 Karlskrona

Switzerland – Challenge League

Thun 18 : 00 Aarau
Neuchâtel Xamax 19 : 00 Winterthur

Switzerland – 2. Liga Interregional

UGS 19 : 00 Genolier-Begnins

Syria – Premier League

Al Jaish 12 : 00 Al Taliya
Al Ittihad 12 : 00 Al Karama
Tishreen 12 : 00 Al Sahel
Wathba 12 : 00 Horriya
Jabala 12 : 00 Foutoua
Al Shorta 12 : 00 Al Wahda
Al-Horgelah 12 : 00 Hottin

Tahiti – Ligue 1

Pirae 06 : 00 Arue

Tanzania – Ligi kuu Bara

Gwambina KMC

Thailand – Thai League 1

Suphanburi 11 : 30 Police Tero

Turkey – Süper Lig

Fatih Karagümrük 17 : 00 BB Erzurumspor
Trabzonspor 17 : 00 Kasımpaşa

Turkey – 1. Lig

Tuzlaspor 16 : 00 Altay
Balıkesirspor 16 : 00 Adanaspor

Ukraine – Premier League

Shakhtar Donetsk 17 : 00 Mariupol’

Ukraine – Druha Liga

Group A

Uzhhorod Karpaty Halych

Group B

Mykolaiv II Nikopol
Balkany Zorya 12 : 00 Metal Kharkiv
Tavriya 13 : 00 Real Pharm

Ukraine – U21 League

Kolos Kovalivka U21 Olimpik Donetsk U21
Oleksandria U21 Desna U21
Dnipro-1 U21 Dynamo Kyiv U21

Ukraine – U19 League

Shakhtar Donetsk U19 Mariupol’ U19

Ukraine – Premier League Women

Nika Mykolaiv Ladomir

United Arab Emirates – Arabian Gulf League

Ajman 14 : 15 Hatta
Al Wahda 14 : 15 Shabab Al Ahli
Bani Yas 17 : 00 Khorfakkan
Al Ain 17 : 00 Sharjah

United Arab Emirates – Presidents Cup

Al Thaid 12 : 50 Masafi
Dibba Al Fujairah 12 : 50 Al Urooba

Uruguay – Segunda División

Villa Española 12 : 45 Central Español
Albion 15 : 00 Villa Teresa
Atenas 17 : 15 Sud América
Cerrito 19 : 30 Racing
Rocha 21 : 45 Rampla Juniors

Uzbekistan – Pro League A

Xorazm Zaamin

Venezuela – Primera División

Deportivo Táchira 00 : 00 Metropolitanos
Gran Valencia 21 : 00 Caracas

Vietnam – V.League 1

Binh Duong 10 : 00 Hồng Lĩnh Hà Tĩnh
Ho Chi Minh City 12 : 15 Hoang Anh Gia Lai

Vietnam – V.League 2

Bóng đá Huế 08 : 30 Tay Ninh
Dak Lak 08 : 30 Can Tho
Long An 08 : 30 Dong Thap

Wales – Premier League

Aberystwyth Town PSTP Penybont
Flint Town United PSTP Caernarfon Town

29 October 2020

Europe – UEFA Europa League

AEK Athens 17 : 55 Leicester City
Zorya 17 : 55 Sporting Braga
Milan 17 : 55 Sparta Praha
Lille 17 : 55 Celtic
Qarabag 17 : 55 Villarreal
Sivasspor 17 : 55 Maccabi Tel Aviv
LASK 17 : 55 Ludogorets
Antwerp 17 : 55 Tottenham Hotspur
CSKA Moscow 17 : 55 Dinamo Zagreb
Feyenoord 17 : 55 Wolfsberger AC
Crvena Zvezda 17 : 55 Slovan Liberec
Gent 17 : 55 Hoffenheim
Roma 20 : 00 CSKA Sofia
CFR Cluj 20 : 00 Young Boys
Arsenal 20 : 00 Dundalk
Molde 20 : 00 Rapid Wien
Slavia Praha 20 : 00 Bayer Leverkusen
Nice 20 : 00 Hapoel Be’er Sheva
Benfica 20 : 00 Standard Liège
Rangers 20 : 00 Lech Poznań
Granada 20 : 00 PAOK
Omonia Nicosia 20 : 00 PSV
AZ 20 : 00 Rijeka
Real Sociedad 20 : 00 Napoli

Armenia – Premier League

Lori 11 : 30 Urartu

Armenia – First League

Ararat II 11 : 00 Noravank

Asia – AFC Cup

Al Jaish CANC Al Ahed
Manama CANC Hilal Al-Quds
Al Ansar CANC Wathba
Al Kuwait CANC Al Faisaly
Al Jazeera CANC Al Qadsia
Dhofar CANC Al Riffa
Altyn Asyr CANC Khujand
Dordoi Bishkek CANC Istiqlol
Kitchee CANC Tatung
TC Sports Club CANC Maziya
Bashundhara Kings CANC Chennai City

Austria – Jugendliga U18

Burgenland U18 15 : 00 Admira U18

Azerbaijan – Birinci Dasta

Keşlə II Turan
Sumqayıt II Qaradağ Lökbatan

Belgium – Provincial

Nivellois PSTP FC Schaerbeek

Bhutan – Premier League

Tensung 09 : 00 High Quality United

Brazil – Serie D

São Caetano 23 : 00 Novorizontino

Brazil – Copa do Brasil

Athletico Paranaense 00 : 30 Flamengo
Corinthians 00 : 30 América Mineiro
RB Bragantino 22 : 00 Palmeiras

Brazil – Paranaense 2

Nacional PR 18 : 30 Independiente FSJ

Brazil – Pernambucano 2

Vera Cruz 18 : 00 Ferroviário do Cabo

Brazil – Brasileiro de Aspirantes

Vila Nova U23 18 : 00 Santa Cruz U23
Juventude U23 18 : 00 Paysandu U23
Fluminense U23 18 : 00 Grêmio U23
Fortaleza U23 18 : 00 Ceará U23
Avaí U23 18 : 00 CRB U23
Sampaio Corrêa U23 18 : 30 Paraná U23

Brazil – Copa do Brasil U20

Sport Recife U20 18 : 00 Avaí U20
Goiás U20 18 : 30 Flamengo U20

China PR – CSL

Jiangsu Suning / Chongqing Dangdai Lifan 11 : 35 Shanghai SIPG / Shanghai Shenhua

China PR – China League One

Promotion Round

Meizhou Hakka 07 : 00 Zhejiang Greentown

Relegation Round

Nei Mongol Zhongyou 10 : 00 Shaanxi Chang’an
Beijing Renhe 11 : 35 Liaoning Shenyang

Colombia – Copa Colombia

Deportes Quindío 00 : 00 Jaguares de Córdoba
Independiente Santa Fe 01 : 10 Patriotas Boyacá
Tigres 19 : 00 Deportivo Pereira
Real San Andrés 20 : 00 Boyacá Chicó
Leones 20 : 00 Águilas Doradas
Cúcuta Deportivo 22 : 45 La Equidad

Congo DR – Ligue 1

Saint Eloi Lupopo 14 : 30 Renaissance

Costa Rica – Primera División

Santos de Guápiles 02 : 00 Deportivo Saprissa
Guadalupe 02 : 00 Cartaginés
Alajuelense 02 : 00 Jicaral

Curaçao – Curaçao Sekshon Pagá

VESTA 23 : 30 Scherpenheuvel
Inter Willemstad 23 : 30 Jong Holland

Czech Republic – 1. Liga U19

Mladá Boleslav U19 PSTP Slavia Praha U19

Ecuador – Liga Pro Serie B

Gualaceo Independiente Juniors
América de Quito Atlético Santo Domingo
Atlético Porteño Manta
Fuerza Amarilla Santa Rita
Chacaritas Nueve de Octubre

Europe – UEFA U17 Championship

Bosnia-Herzegovina U17 PSTP Liechtenstein U17
Bulgaria U17 PSTP Croatia U17

Finland – Veikkausliiga

Mariehamn 16 : 30 HJK

France – National 1

Bastia 17 : 30 Laval

Germany – Oberliga

Westfalia Herne 18 : 00 Sprockhövel
Ennepetal 18 : 00 Holzwickeder SC
Preußen Münster II 18 : 00 Sportfreunde Siegen
Gütersloh PSTP Victoria Clarholz
ASC Dortmund 18 : 30 Paderborn II

Germany – U17 Bundesliga

RB Leipzig U17 14 : 00 Carl Zeiss Jena U17

Guatemala – Liga Nacional

Xelajú 17 : 00 Antigua GFC

Honduras – Liga Nacional

UPNFM 23 : 00 Olimpia
Honduras Progreso 01 : 00 Real España
Marathón 21 : 00 Vida

Hungary – Magyar Kupa

Nyíregyháza Spartacus 11 : 30 Paksi SE
Békéscsaba 15 : 00 Diósgyőr

Indonesia – Liga 1

PSIS Semarang PSTP PSM
Persib PSTP TIRA-Persikabo

Italy – Serie C

Palermo 14 : 00 Potenza Calcio

Jordan – League

Shabab Al Ordon 16 : 00 Al Jazeera

Kuwait – Premier League

Al Kuwait 14 : 30 Al Nasar
Khaitan 14 : 30 Al Fahaheel
Al Sahel 16 : 45 Kazma
Al Arabi 16 : 45 Al Qadsia

Latvia – Women League

Riga United PSTP Rīgas FS

Malta – Challenge League

Swieqi United PSTP Marsa
Fgura United 16 : 00 Pembroke Athleta
St. Andrews 20 : 15 Pietà Hotspurs
Naxxar Lions 20 : 15 Zebbug Rangers
Qormi 20 : 15 San Gwann

Mexico – Liga de Expansión MX

Celaya 23 : 00 Venados
Correcaminos UAT 01 : 05 Tapatío
Leones Negros UdeG 03 : 05 Atlético Morelia

Mexico – U20 League

Atlético San Luis U20 16 : 00 Mazatlán U20

Mexico – U17 League

Atlético San Luis U17 18 : 00 Mazatlán U17

Netherlands – Eerste Klasse

Zondag B

VUC PSTP Den Hoorn

Zondag C

Berghem Sport PSTP TOP Oss Amateurs
Alverna PSTP Nemelaer

Zondag D

Chevremont PSTP BSV Limburgia
Susteren PSTP Heeze

Zondag F

Noordster PSTP SVBO
Stadspark PSTP FVC

Nicaragua – Primera Division

Junior Managua 23 : 00 Chinandega
Municipal Jalapa 01 : 00 Real Estelí
Juventus Managua 01 : 00 Managua
Walter Ferretti 02 : 00 Diriangén

Nicaragua – Liga Primera U20

Real Madriz U20 22 : 00 Deportivo Ocotal U20

Panama – LPF

Árabe Unido 21 : 00 Sporting San Miguelito

Poland – I Liga

Radomiak Radom 16 : 00 Tychy 71
Puszcza Niepołomice 18 : 00 Górnik Łęczna

Poland – Cup

Podbeskidzie 16 : 00 Zagłębie Lubin

Poland – Central Youth League

Lechia Gdańsk U18 10 : 00 Gwarek Zabrze U18

Portugal – Liga Revelação U23

Sporting CP U23 14 : 00 Marítimo U23

Qatar – Second Division

Al Bidda 15 : 30 Al Waab
Muaither 15 : 30 Al Shahaniya
Lusail City 15 : 30 Al Shamal

Romania – Liga II

Rapid 16 : 30 Mioveni

Romania – Liga Elitelor U19

Viitorul U19 10 : 00 Voluntari U19

Russia – PFL

Group 2

Rodina Moskva 11 : 00 Zenit Irkutsk
Torpedo Vladimir 16 : 00 Chita

Group 3

Sakhalin 09 : 00 Ryazan
Kvant 12 : 00 Saturn Ramenskoye
Khimki II 12 : 00 Khimik-Arsenal
Kaluga 12 : 00 Salyut-Belgorod
Avangard Kursk 13 : 00 Strogino
Metallurg Vidnoye 14 : 00 Krasnyy Smolensk
Fakel II 15 : 00 Znamya Noginsk
Sokol Saratov 16 : 00 Metallurg Lipetsk

Saudi Arabia – Pro League

Al Batin 14 : 50 Al Raed
Al Quadisiya 16 : 50 Al Taawon

Slovakia – 3. liga

Považská Bystrica 13 : 00 Nové Zámky

Slovenia – 1. SNL

Olimpija 14 : 45 Bravo
Mura 16 : 30 Maribor
Aluminij 17 : 00 Domžale

Spain – Segunda División

Alcorcón 15 : 30 Sporting Gijón
Mallorca 18 : 00 Málaga
Mirandés 18 : 00 Real Zaragoza
Tenerife 18 : 00 Lugo
Rayo Vallecano 20 : 30 Fuenlabrada
Sabadell 20 : 30 Leganes

Sweden – Allsvenskan

Sirius AIK

Switzerland – Challenge League

Stade Lausanne-Ouchy 19 : 00 Grasshopper

Switzerland – 2. Liga Interregional

Group 1

Saint-Maurice 19 : 00 Renens

Group 4

Perlen-Buchrain 19 : 00 Sarnen

Turkey – 3. Lig

Group 1

Kemerspor 2003 10 : 00 Çankaya FK
Arnavutköy Belediyespor 10 : 00 Artvin Hopaspor
Ofspor 10 : 00 Yeşilyurt Belediyespor
Belediye Derincespor 10 : 00 Nevşehir Belediyespor
Edirnespor 10 : 00 Fatsa Belediyespor
Manisaspor 10 : 00 1877 Alemdağspor
Diyarbekirspor 16 : 00 Kızılcabölükspor

Group 2

Tepecikspor 11 : 00 Fethiyespor
Ağrı 1970 11 : 00 Tokatspor
Nazilli Belediyespor 11 : 00 Belediye Kütahyaspor
Çengelköyspor 11 : 00 Halide Edip Adıvar
Karaman Belediyespor 11 : 00 Ceyhanspor
Darıca Gençlerbirliği 11 : 00 İskenderun
Tekirdağspor 11 : 00 Kahta 02 Spor
Yozgatspor 1959 11 : 00 Mardin Fosfat

Group 3

Altındağ Spor 11 : 00 Esenler Erokspor
Osmaniyespor 11 : 00 Isparta 32 Spor
Batman Petrolspor 11 : 00 Yalovaspor
Şile Yıldızspor 11 : 00 Gölcükspor
Çarşambaspor 11 : 00 Arhavispor
Somaspor 11 : 00 Çatalcaspor
Karşıyaka 11 : 00 Cizrespor
İçel İdmanyurdu Spor 16 : 00 Elazığ Karakoçan FK

Ukraine – U21 League

Shakhtar Donetsk U21 Mariupol’ U21

United Arab Emirates – Arabian Gulf League

Al Dhafra 14 : 15 Fujairah
Al Jazira 14 : 15 Kalba
Al Wasl 17 : 00 Al Nasr

Uruguay – Segunda División

Atenas Sud América
Cerrito Racing
Tacuarembó Juventud
Albion Villa Teresa
Rocha Rampla Juniors
Villa Española Central Español

USA – MLS

New York RB 23 : 00 New England
Cincinnati 23 : 30 Sporting KC
Orlando City 23 : 30 Atlanta United
Philadelphia Union 23 : 30 Chicago Fire
Toronto 23 : 30 New York City
Minnesota United 00 : 00 Colorado Rapids
D.C. United 00 : 00 Columbus Crew
Dallas 00 : 30 Inter Miami
Portland Timbers 02 : 00 LA Galaxy
Los Angeles 02 : 30 Houston Dynamo
SJ Earthquakes 02 : 30 Real Salt Lake

Uzbekistan – Super League

Buxoro 10 : 00 Sogdiana

Uzbekistan – Pro League A

Oq-tepa Istiklol Fergana

Venezuela – Primera División

Group A

Yaracuyanos 00 : 00 Atlético Venezuela

Group B

Zamora 21 : 00 Monagas

Vietnam – V.League 1

Sai Gon 12 : 15 Than Quang Ninh
Viettel 12 : 15 Ha Noi

Vietnam – Second Division

Binh Thuan 08 : 00 Tien Giang
Phu Dong 08 : 30 Kon Tum
Triệu Minh 08 : 30 Gia Định
Hồ Chí Minh II 08 : 30 Công An Nhân Dân
Phú Thọ 09 : 00 Da Nang II
PVF Vietnam 09 : 00 Lam Dong
Dong Nai 09 : 30 Vĩnh Long

28 October 2020

England – Championship

Preston North End 19 : 00 Millwall
AFC Bournemouth 19 : 45 Bristol City
Birmingham City 19 : 45 Huddersfield Town
Derby County 19 : 45 Cardiff City
Luton Town 19 : 45 Nottingham Forest
Rotherham United 19 : 45 Sheffield Wednesday

Europe – UEFA Champions League

Krasnodar 17 : 55 Chelsea
Istanbul Basaksehir 17 : 55 PSG
Sevilla 20 : 00 Rennes
Borussia Dortmund 20 : 00 Zenit
Club Brugge 20 : 00 Lazio
Juventus 20 : 00 Barcelona
Ferencvaros 20 : 00 Dynamo Kyiv
Manchester United 20 : 00 RB Leipzig

Italy – Coppa Italia

Torino 13 : 00 Lecce
Cagliari 13 : 30 Cremonese
Cosenza 14 : 00 Monopoli
Cittadella 14 : 00 Spezia
Brescia 15 : 00 Perugia
Benevento 15 : 00 Empoli
Hellas Verona 16 : 00 Venezia
Crotone 16 : 00 SPAL
Genoa 16 : 00 Catanzaro
Parma 17 : 00 Pescara
Udinese 17 : 00 Vicenza
Fiorentina 17 : 00 Calcio Padova

Netherlands – KNVB Beker

ADO Den Haag 17 : 45 Sparta Rotterdam
Emmen 18 : 45 Eindhoven
Heracles 18 : 45 Telstar
RKC Waalwijk 18 : 45 Cambuur
Roda JC 20 : 00 Fortuna Sittard

Armenia – First League

Lernayin Artsakh PSTP Sevan
BKMA 11 : 00 Ararat-Armenia II
West Armenia 11 : 00 Shirak II
Urartu II 13 : 00 Pyunik II

Asia – AFC U19 Championship

Winner Quarter-final 2 PSTP Winner Quarter-final 4
Winner Quarter-final 1 PSTP Winner Quarter-final 3

Australia – Queensland NPL Women

The Gap 09 : 00 Logan Lightning

Austria – Regionalliga

Team Wiener Linien 18 : 00 Mauerwerk

Austria – WFV Cup

Kopten Gerasdorf Stammersdorf
Rojava Mannswörth
Sportunion Schönbrunn 17 : 30 L.A. Riverside
Polska 17 : 30 Aspern
Simmeringer SC 18 : 00 Favoritner AC
A11 – R.Oberlaa 18 : 00 Vorwärts Brigittenau
Srbija Wien 19 : 00 Gersthofer SV

Austria – Jugendliga U18

Vorarlberg U18 11 : 00 Sturm Graz U18
Rapid Wien U18 14 : 00 St. Pölten U18
Ried U18 17 : 00 LASK Juniors OÖ U18

Austria – Jugendliga U16

Vorarlberg U16 09 : 00 Sturm Graz U16

Austria – Jugendliga U15

Vorarlberg U15 09 : 00 Sturm Graz U15
Red Bull Akademie U15 10 : 00 LASK Juniors OÖ U15

Azerbaijan – Birinci Dasta

Qarabağ II Neftçi II
Kapaz Zaqatala
MOIK Sabah II

Belgium – Second Amateur Division

ACFF

Jette PSTP Rebecq
Verlaine PSTP Ganshoren

VFV B

Eendracht Aalst PSTP City Pirates Antwerpen

Belgium – Third Amateur Division

ACFF A

SG-Tertre-Hautrage PSTP Entité Manageoise

ACFF B

Oppagne-Wéris PSTP Marloie Sport

Belgium – Provincial

Antwerpen

Geel PSTP Eendracht Zoersel

Luxembourg

Saint-Hubert PSTP Longlier
La Roche PSTP Jeunesse Freylangeoise

West-Vlaanderen

Dadizele PSTP Eendracht Wervik

Bhutan – Premier League

Transport United 09 : 00 Paro

Bosnia and Herzegovina – Premijer Liga

Željezničar 15 : 30 Zrinjski

Brazil – Serie D

Afogados 19 : 00 Salgueiro

Brazil – Copa do Brasil

Botafogo 00 : 30 Cuiabá
Santos 19 : 00 Ceará
Atlético GO 22 : 00 Internacional

Brazil – Carioca 2

Gonçalense 13 : 00 Sampaio Corrêa RJ
Duque de Caxias 18 : 00 São Gonçalo EC RJ
Olaria 18 : 00 Artsul
Audax Rio 18 : 00 Angra dos Reis
Nova Cidade 18 : 00 Bonsucesso
Serrano RJ 18 : 00 Campos AA
CFRJ / Maricá 18 : 00 Goytacaz
Serra Macaense 18 : 00 Nova Iguaçu

Brazil – Cearense 2

Campo Grande 18 : 30 Icasa
Guarani de Juazeiro 18 : 30 Maranguape
Itapipoca 18 : 30 Iguatu
Pacatuba 18 : 30 Tiradentes CE
União CE 18 : 30 Crato

Brazil – Pernambucano 2

Cabense 18 : 00 América PE

Brazil – Paulista Série B

Andradina 18 : 00 América SP
Assisense 18 : 00 VOCEM
Rio Branco SP 18 : 00 Itararé
Independente SP 18 : 00 Elosport
Flamengo SP 18 : 00 Guarulhos
Bandeirante SP 19 : 00 AEA
Tupã 19 : 00 Grêmio Prudente
São José EC 19 : 00 Manthiqueira

Brazil – Copa do Brasil U20

São Paulo U20 18 : 00 Coritiba U20
Bahia U20 18 : 00 Ceará U20
Palmeiras U20 18 : 00 Londrina U20
Vasco da Gama U20 18 : 00 Moto Club MA U20
Galvez U20 20 : 00 Internacional U20
Atlético Mineiro U20 20 : 00 Bragantino PA U20

Brazil – Carioca U20

América RJ U20 13 : 00 Macaé U20
Botafogo U20 13 : 00 Flamengo U20
Madureira U20 13 : 00 Vasco da Gama U20
Bangu U20 18 : 00 Cabofriense U20
Friburguense U20 18 : 00 Nova Iguaçu U20
Resende FC U20 18 : 00 Portuguesa RJ U20
Fluminense U20 18 : 00 Volta Redonda U20
Americano U20 CANC Boavista U20

Brazil – Brasileiro U17

Atlético Mineiro U17 23 : 30 Palmeiras U17

Brazil – Brasileiro Women

Kindermann-Avaí 20 : 00 Internacional RS
São Paulo 22 : 30 Santos
Palmeiras 22 : 30 Ferroviária

Brazil – Brasileiro Feminino A2

União Desportiva 19 : 00 Cruzeiro RN
SERC 19 : 00 Juventus

Brazil – Paulista Women

Corinthians 21 : 00 Nacional

Bulgaria – U18 Cup

Cherno More U18 08 : 30 Septemvri Sofia U18
Levski Sofia U18 08 : 30 Spartak Varna U18
Botev Vratsa U18 12 : 30 Beroe Stara Zagora U18
CSKA Sofia U18 12 : 30 Spartak Plovdiv U18
Sokol Markovo U18 12 : 30 Slavia Sofia U18
Ludogorets U18 12 : 30 Chernomorets 1919 U18
Minyor Pernik U18 12 : 30 Etar U18
Lokomotiv GO U18 12 : 30 Botev Plovdiv U18

Chile – Primera División

Everton 19 : 00 Colo Colo

Chile – Primera B

Deportes Valdivia 14 : 00 Rangers
Cobreloa 14 : 00 Santiago Morning
Puerto Montt 14 : 00 Deportes Santa Cruz
Melipilla 14 : 00 Copiapó
Magallanes 16 : 30 Ñublense
San Marcos 17 : 00 Deportes Temuco

Chile – Segunda División

Colina 15 : 00 Lautaro de Buin

China PR – CSL

Guangzhou Evergrande / Hebei CFFC 11 : 35 Beijing Guoan / Shandong Luneng

China PR – China League One

Promotion Round

Kunshan 07 : 00 Chengdu Better City
Taizhou Yuanda 11 : 35 Changchun Yatai

Relegation Round

Jiangxi Liansheng 06 : 30 Heilongjiang Lava Spring
Sichuan Jiuniu 07 : 00 Guizhou Zhicheng
Nantong Zhiyun 10 : 00 Suzhou Dongwu
Beijing BSU 11 : 35 Xinjiang Tianshan

Colombia – Primera B

Atlético Huila 01 : 00 Boca Juniors de Cali

Colombia – Copa Colombia

Once Caldas 22 : 45 Envigado

Colombia – Liga Femenina

Fortaleza Santa Fe
Llaneros La Equidad
América de Cali 23 : 00 Deportivo Cali

Congo DR – Ligue 1

Don Bosco 12 : 30 Simba
JSK 12 : 30 Groupe Bazano
Blessing 14 : 30 Vita Club
RCK PSTP Rangers
TP Mazembe 14 : 30 Maniema Union

Costa Rica – Primera División

Herediano 02 : 00 San Carlos
Sporting San José 21 : 00 Pérez Zeledón

Croatia – 1. HNL

Slaven Koprivnica 16 : 00 Lokomotiva Zagreb

Croatia – 2. HNL

Cibalia 13 : 00 Hajduk Split II

Croatia – 3. HNL

Center

Trnje 14 : 00 Gaj
Kurilovec 14 : 00 Mladost Petrinja

East

Čepin 14 : 30 Oriolik Oriovac

South

Vodice 14 : 00 Hrvatski vitez
Zmaj Blato 14 : 00 Primorac Biograd
Uskok Klis 14 : 00 Zagora
GOŠK Dubrovnik 14 : 00 Neretva Metković
Urania Baška Voda 14 : 00 Zmaj Makarska
Neretvanac Opuzen 14 : 00 Jadran LP
Hrvace 14 : 00 Kamen Ivanbegovina
Otok 14 : 00 Split

Cyprus – 1. Division

Nea Salamis 14 : 00 Ermis
Ethnikos Achna 15 : 00 Anorthosis

Cyprus – 2. Division

Kouris Erimi 12 : 30 ASIL Lysi

Cyprus – Cup

2nd Round

Onisilos 15 : 00 Karmiotissa

Intermediate Round

PAEEK 15 : 00 APOEL

Czech Republic – Czech Liga

České Budějovice PSTP Bohemians 1905

Czech Republic – FNL

Vlašim PSTP Vysočina Jihlava
Prostějov PSTP Ústí nad Labem
Líšeň PSTP Slavoj Vyšehrad
Dukla Praha PSTP Chrudim
Varnsdorf PSTP Viktoria Žižkov
Třinec PSTP Táborsko
Blansko PSTP Hradec Králové

Czech Republic – 3. liga

ČFL A

Jiskra Domažlice PSTP Slavia Praha II
Písek PSTP Admira Praha

MSFL

Viktoria Otrokovice PSTP Baník Ostrava II
Slovácko II PSTP Slovan Rosice
Vyškov PSTP Hlučín
Velké Meziříčí PSTP Frýdek-Místek
Sigma Olomouc II PSTP Odra Petřkovice
Vysočina Jihlava II PSTP Uherský Brod
Vrchovina PSTP Znojmo
Dolní Benešov PSTP Zlín II
Hanácká PSTP Uničov

Czech Republic – 4. liga

Division A

Slavoj Mýto PSTP Český lev – Union Beroun

Division C

Sokol Libiš PSTP Horky nad Jizerou

Division D

Slavoj Polná PSTP Humpolec
Ždírec nad Doubravou PSTP Havlíčkův Brod

Division E

Slavičín PSTP Hranice

Czech Republic – 1. Liga U19

Zlín U19 PSTP Slovácko U19

Czech Republic – Women’s Cup

Rakovec Kotvrdovice PSTP Hodonín
Brušperk PSTP Zlín
Dynamo České Budějovice PSTP Jihlava
Bohemians 1905 PSTP Vědomice
Loděnice PSTP Havířov
Prague Raptors PSTP Sporting Mladá Boleslav
Sparta Kutná Hora PSTP Nové Sady
Starý Mateřov PSTP Příbram

Denmark – 1st Division Women

ASA 18 : 15 Vildbjerg

Dominican Republic – Liga Mayor

Jarabacoa 20 : 00 Cibao
Atlántico 21 : 00 Vega Real
Delfines Del Este 21 : 00 Atlético Pantoja
Universidad O&M 21 : 00 San Cristóbal

England – National League N / S

Fylde 19 : 45 Kettering Town

England – Non League Premier

Cray Wanderers 19 : 45 Merstham

England – Non League Div One

Isthmian North

Grays Athletic 19 : 45 Great Wakering Rovers

Isthmian South East

Guernsey CANC Haywards Heath Town

Southern Central

Aylesbury United 19 : 45 Bedford Town
Corby Town 19 : 45 Daventry Town

Southern South

Larkhall Athletic 19 : 30 Thatcham Town
Slimbridge 19 : 30 Moneyfields

England – Counties Leagues

Eastern Counties League Premier

Long Melford 19 : 45 Hadleigh United

Essex Senior League

Enfield 19 : 45 Saffron Walden Town
Ilford 19 : 45 Sawbridgeworth Town

North West Counties League Premier

Hanley Town 19 : 45 Ashton Athletic
Litherland Remyca 19 : 45 Padiham
Winsford United 19 : 45 Northwich Victoria

Northern Counties East League Premier

Albion Sports 19 : 45 Silsden

Northern League One

North Shields 19 : 30 Whickham
Stockton Town 19 : 45 Seaham Red Star
Penrith AFC 19 : 45 Whitley Bay
Bishop Auckland 19 : 45 Billingham Town

Spartan South Midlands League Premier

Baldock Town 19 : 30 Potton United

United Counties League Premier

Pinchbeck United 19 : 45 Deeping Rangers

Western League Premier

Tavistock 19 : 30 Exmouth
Bradford Town 19 : 30 Shepton Mallet

England – Cheshire Senior Cup

Witton Albion 19 : 45 Crewe Alexandra CC

England – Central League Cup

Carlisle United Res. 14 : 00 Rochdale Res.

England – Youth Alliance Cup

Northern – Group Stage

Doncaster Rovers U18 12 : 00 Preston North End U18

Southern – 2nd Round

Northampton Town U18 12 : 00 Cambridge United U18

England – Women’s National League – Division One

Bolton Wanderers 19 : 45 Chorley

Estonia – Meistriliiga

Flora 17 : 00 Paide

Estonia – II Liiga

Vaprus II 17 : 00 Paide III
Viimsi II 18 : 00 Piraaja

Estonia – Cup

Nõmme Kalju 17 : 00 Legion
Eston Villa 18 : 30 Maardu

Estonia – U19 Eliitliiga Esiliiga

Tabasalu U19 17 : 30 Nõmme United U19

Estonia – Women’s Cup

Flora II 17 : 00 Lootos

Europe – UEFA U17 Championship

Slovenia U17 PSTP Italy U17
Albania U17 PSTP Romania U17

Faroe Islands – Meistaradeildin

ÍF B36
HB 17 : 00 NSÍ
Víkingur 18 : 00

Faroe Islands – Women’s Cup

07 Vestur B36
EBS / Skála NSÍ
HB ÍF / Víkingur / B68
AB / B71

Finland – Ykkönen

VPS 16 : 30 KTP

Finland – Kakkonen

JBK 16 : 30 Kiisto
GBK 17 : 00 VIFK

France – National 1

Lyon Duchère 16 : 30 Cholet
Quevilly-Rouen 17 : 00 Bourg-en-Bresse
Annecy 19 : 00 Villefranche
Bastia-Borgo 19 : 00 Boulogne
Stade Briochin 19 : 00 Orléans
Sète 19 : 00 Red Star

France – National 2

Group B

Haguenau 19 : 00 Bobigny
Gazélec Ajaccio 19 : 00 Sedan
Metz II 19 : 00 St Maur Lusitanos

Group C

Jura Sud Foot 19 : 00 Rumilly Vallières

Group D

Les Herbiers 15 : 00 Colomiers
Le Puy Foot 17 : 30 Nantes II
Chamalières 18 : 00 Angers SCO II

France – Championnat National U19

Group B

Troyes U19 10 : 00 Clermont U19

Group D

Pieve di Lota U19 13 : 30 Nice U19

Georgia – Erovnuli Liga

Dinamo Tbilisi 14 : 00 Torpedo Kutaisi
Telavi 16 : 00 Saburtalo

Georgia – Erovnuli Liga 2

Shevardeni 1906 11 : 00 Shukura
Aragvi Dusheti 11 : 00 Dinamo Zugdidi
Rustavi 11 : 00 Merani Martvili

Germany – 2. Bundesliga

Osnabrück 17 : 30 Darmstadt 98

Germany – Regionalliga

Nordost

Union Fürstenwalde 13 : 00 Viktoria Berlin
BAK ’07 13 : 00 Altglienicke
Lokomotive Leipzig 18 : 00 ZFC Meuselwitz
Babelsberg 18 : 00 Auerbach
Germania Halberstadt 18 : 00 Chemie Leipzig
Bischofswerdaer FV 18 : 00 Chemnitzer FC
Carl Zeiss Jena 18 : 00 Energie Cottbus
Hertha BSC II 18 : 00 Tennis Borussia
BFC Dynamo 18 : 00 Lichtenberg
Luckenwalde 18 : 30 Optik Rathenow

Südwest

Freiburg II 13 : 30 Bahlinger SC
Rot-Weiß Koblenz 18 : 00 Eintracht Stadtallendorf

West

Fortuna Düsseldorf II 18 : 30 Alemannia Aachen
Rödinghausen 18 : 30 Homberg

Germany – Oberliga

Baden-Württemberg

Backnang 17 : 30 Bissingen
Oberachern 18 : 00 Linx

Mittelrhein

Blau-Weiß Friesdorf 19 : 00 Düren Merzenich

Niederrhein

Monheim 18 : 30 Hilden
TVD Velbert 18 : 30 Schonnebeck

Niedersachsen

Heeslinger SC 18 : 30 Kickers Emden

Rheinland-Pfalz / Saar

FV Engers 07 18 : 30 Alemannia Waldalgesheim

Schleswig-Holstein

TSB Flensburg 18 : 00 Husumer SV
Frisia 03 Risum-Lindholm 18 : 30 Weiche Flensburg II

Westfalen

Vreden 18 : 00 Meinerzhagen
Eintracht Rheine 18 : 00 Schermbeck
Wattenscheid 09 18 : 00 Hammer SpVg
Westfalia Rhynern 18 : 30 Erndtebrück
Finnentrop / Bamenohl 18 : 45 TuS Haltern

Germany – Reg. Cup Bremen

Vahr-Blockdiek PSTP Türkspor Bremen
Osterholz-Tenever PSTP Blumenthaler SV
Vatan Sport PSTP Leher TS

Germany – Reg. Cup Niederrhein

Wermelskirchen 18 : 30 Rot-Weiss Essen
Viktoria Goch 18 : 30 Kleve
Hardt 19 : 00 Meerbusch

Germany – Reg. Cup Niedersachsen

Borussia Hildesheim 13 : 30 HSC Hannover
Drochtersen / Assel 18 : 00 Havelse

Germany – Reg. Cup Niedersachsen Amateure

Arminia Hannover 18 : 00 Eintracht Northeim
FT Braunschweig 18 : 00 SVG Göttingen
Krähenwinkel 18 : 00 Ramlingen / Ehlershausen
Gifhorn 18 : 00 Wolfenbüttel
Ahlerstedt / Ottendorf 19 : 00 Eintracht Celle

Germany – Reg. Cup Rheinland

Hamm 18 : 30 Ellingen
Heimbach-Weis 18 : 30 VFB Linz
Windhagen 18 : 30 Wissen
Nusbaum 19 : 00 FV Morbach

Germany – Reg. Cup Südbaden

Bühlertal 18 : 00 Rielasingen-Arlen

Germany – Reg. Cup Westfalen

Greven 09 18 : 30 Sportfreunde Lotte
Erler Spielverein 18 : 45 Wiedenbrück

Greece – Cup

Panthrakikos 12 : 45 Anatoli Serron
Orfeas Xanthi 12 : 45 Ampelokipon Drama
Asteras Kalirachis 12 : 45 Eordaikos
Anagennisi Artas 12 : 45 Potamia
Paxon 12 : 45 Acheron Kanalaki
Agios Leontas 12 : 45 Pallixouriakos
Panthiraikos 12 : 45 Kokkinou
Ellispontos 12 : 45 Hephaestus Vrontamas
Keratsini 12 : 45 Aris Archangelou
Talos Melidoniou 12 : 45 Asteras Varis
Didymoteicho 12 : 45 Nestos Chrisoupolis
M. Alexandros Kallithea 12 : 45 Falaniakos
Karitsa 12 : 45 Ethnikos Giannitsa
Kalivion 12 : 45 Atromitos Palamas
Missolonghi 12 : 45 Atromitos Patras
PAO Vardas 12 : 45 Diavolitsi
Iraklis Xylokastrou 12 : 45 Koronida Koiladas
Agios Nikolaos 12 : 45 Minotavros
Mesotopos 12 : 45 Agios Ierotheos

Greece – Super League K19

Aris U19 13 : 00 Apollon Smirnis U19

Honduras – Liga Nacional

Real Sociedad 21 : 00 Motagua
Platense 21 : 00 Real de Minas

Hong Kong – Sapling Cup

Eastern 12 : 00 R&F

Hungary – NB III

Tatabánya 12 : 30 Veszprém

Hungary – Magyar Kupa

Gárdony 11 : 30 Fehérvár
Csácsbozsok-Nemesapáti 11 : 30 Honvéd
Lipót Pékség 11 : 30 Zalaegerszegi TE
Dabas-Gyón 11 : 30 Budafoki MTE
Szentlőrinc SE 11 : 30 Puskás
Gyöngyös 11 : 30 Mezőkövesd-Zsóry
Bátaszék SE 11 : 30 MTK
III. Kerületi TUE 11 : 30 Szeged 2011
Zsámbéki SK 11 : 30 Tállya
Zalaszentgrót 11 : 30 Tiszafuredi VSE
Ceglédi 11 : 30 Ajka
Kiskunfelegyhazi HTK 11 : 30 Dorogi
Érdi VSE 11 : 30 Kazincbarcika
Kabai Meteorit 11 : 30 Fémalk-Dunavarsány
Salgótarján 11 : 30 Pécsi MFC
Taksony 11 : 30 Kozármisleny
Tarpa 11 : 30 BTE Felsőzsolca
BVSC 11 : 30 Debrecen
Egri 11 : 30 Vasas
Nagykanizsa 11 : 30 DEAC
Monor 11 : 30 Siófok
Cso-Ki Sport 11 : 30 Hódmezővásárhely
Soroksár SC 11 : 30 Győri ETO
Gázgyár 11 : 30 Kaposvári Rákóczi
Kecskeméti TE 12 : 00 Kisvárda
Szolnoki MÁV 13 : 30 Gyirmót
Dunaújváros-Pálhalma 15 : 00 Újpest
Ménfőcsanak 15 : 00 Szombathelyi Haladás

Hungary – U19 League

Ferencváros U19 13 : 00 MTK U19

Indonesia – Liga 1

Borneo PSTP Bali United
Persipura PSTP Arema
Persiraja Banda Aceh PSTP Persela

Italy – Serie C

Girone A

Juventus II 15 : 30 Como

Girone C

Bisceglie 14 : 00 Cavese

Italy – Serie D

Group A

Lavagnese 13 : 30 Casale
Imperia 13 : 30 Città di Varese
Legnano 13 : 30 Gozzano
Vado 14 : 00 Derthona

Group B

Caravaggio 13 : 30 Crema

Group C

Chions 13 : 30 Montebelluna

Group D

Aglianese 13 : 30 Bagnolese
Correggese 14 : 00 Mezzolara
Real Forte Querceta 14 : 00 Lentigione

Group E

Sangiovannese 13 : 30 Pianese
Flaminia 14 : 00 Siena

Group F

Matese 13 : 30 Aprilia

Group G

Carbonia 13 : 30 Gladiator

Group I

Paternò 14 : 00 Dattilo

Italy – Coppa Italia Primavera

Frosinone U19 09 : 30 SPAL U19

Japan – J1 League

Vegalta Sendai 10 : 00 Vissel Kobe
Tokyo 10 : 00 Kashiwa Reysol
Sanfrecce Hiroshima 10 : 00 Yokohama F. Marinos

Japan – J3 League

Gamba Osaka II 10 : 00 Fukushima United

Japan – Emperor Cup

Fukuyama City 04 : 00 Mizushima
Honda 07 : 00 Maruyasu Okazaki
Niigata UHW 09 : 00 Fukui United
Fuji University 10 : 00 Reinmeer Aomori
Tsukuba University 10 : 00 Tokyo Musashino City
Arterivo Wakayama 10 : 00 TIAMO Hirakata
NIFS Kanoya 10 : 00 Verspah Oita

Kazakhstan – 1. Division

Aktobe 06 : 00 Arys
Atyrau 06 : 00 SDYuShOR 8
Maqtaaral 09 : 00 Kyran
Akzhayik 10 : 00 Bulat
Zhetysu II 10 : 00 Akademiya Ontustik
Altay 12 : 00 Ekibastuz

Kuwait – Premier League

Al Tadhamon 14 : 30 Al Sulaibikhat
Yarmouk 14 : 30 Burgan
Al Shabab 16 : 45 Al Salmiyah

Liechtenstein – Cup

Balzers II 19 : 00 Ruggell
Triesenberg 19 : 00 Eschen / Mauren

Lithuania – A Lyga

Riteriai 16 : 30 Panevėžys

Luxembourg – Promotion d’Honneur

Blô-Weiss Medernach 19 : 00 Union Mertert

Malta – Challenge League

Mqabba 16 : 00 Qrendi
Marsaxlokk PSTP Vittoriosa Stars

Malta – First Division Women

Mtarfa 19 : 30 Swieqi United

Mauritania – Premier League

Nouadhibou 17 : 00 Tidjikja
Kédia 17 : 00 Tevragh-Zeïne
Kaédi 17 : 00 Concorde

Mexico – Liga de Expansión MX

Mineros de Zacatecas 23 : 00 Tampico Madero
Pumas Tabasco 01 : 05 Alebrijes de Oaxaca
Cimarrones de Sonora 03 : 05 Tepatitlán

Moldova – Cupa

Zimbru Floreşti
Petrocub FCM Ungheni
Sheriff Iskra
Dinamo-Auto Socol Copceac
Codru Lozova Cahul
Sporting Trestieni Sfîntul Gheorghe
Speranţa Nisporeni Dacia-Buiucani

Nicaragua – Liga Primera U20

Walter Ferretti U20 15 : 00 Diriangén U20
CD Junior Managua U20 20 : 00 Chinandega U20
Municipal Jalapa U20 22 : 00 Real Estelí U20
Juventus Managua U20 22 : 00 Managua U20

Northern Ireland – Premiership Development League

Ballymena United U20 19 : 45 Linfield U20
Carrick Rangers U20 19 : 45 Larne U20
Glenavon U20 19 : 45 Glentoran U20
Warrenpoint Town U20 19 : 45 Dungannon Swifts U20

Norway – 1. Division

Grorud 13 : 00 Åsane
KFUM 13 : 00 Ullensaker / Kisa
Raufoss 17 : 00 Lillestrøm
Sandnes Ulf 17 : 00 Strømmen
Sogndal 17 : 00 Jerv
Tromsø 17 : 00 HamKam
Øygarden 17 : 00 Kongsvinger
Ranheim 19 : 00 Stjørdals-Blink

Oman – Professional League

Al Nasr 16 : 00 Sohar
Fanja 16 : 00 Al Rustaq
Saham 16 : 00 Dhofar
Mrbat 16 : 00 Al Suwaiq
Bahla 16 : 00 Oman Club
Muscat 16 : 00 Al Seeb
Al Oruba 16 : 00 Al Nahda

Peru – Segunda División

Pirata 16 : 00 Comerciantes Unidos
Alianza Atlético 20 : 30 Deportivo Coopsol

Philippines – PFL

Stallion 01 : 00 Maharlika
Mendiola 08 : 30 United City
Kaya 12 : 00 Azkals

Poland – Ekstraklasa

Wisła Kraków 17 : 00 Lechia Gdańsk

Poland – III Liga

Górnik Zabrze II 13 : 00 Stal Brzeg

Poland – Central Youth League

SMS Łódź U18 12 : 30 Śląsk Wrocław U18

Portugal – Primeira Liga

Sporting CP 21 : 45 Gil Vicente

Portugal – Campeonato de Portugal Prio

Loures 15 : 00 Alverca

Portugal – Taça de Portugal

Rebordelo 15 : 00 Varzim
Pedras Rubras 15 : 00 Salgueiros
Felgueiras 1932 15 : 00 Valadares Gaia
Vilaverdense 15 : 00 Lourinhanense / União Santarém
Vitória Setúbal 18 : 00 Academico Viseu

Republic of Ireland – Premier Division

Shamrock Rovers 18 : 00 Derry City
Finn Harps 19 : 45 St Patrick’s Athletic

Romania – Liga II

Aerostar Bacău 13 : 00 Viitorul P. Târgu Jiu
ASU Poli Timişoara 13 : 00 Dunărea Călăraşi
SCM Gloria Buzău 13 : 00 Csikszereda
Pandurii Târgu Jiu 13 : 00 Farul Constanţa 1920
Petrolul 52 15 : 00 Slatina

Romania – Liga III

Serie 1

Foresta Suceava 13 : 00 Bucovina Rădăuţi

Serie 10

1910 Oradea 13 : 00 CSM Satu Mare
SCM Zalău 13 : 00 Minaur Baia Mare

Serie 3

Viitorul Constanţa II 13 : 00 Agricola Borcea

Serie 4

CSA Steaua Bucureşti 13 : 00 Voluntari II

Serie 9

Sănătatea Cluj 13 : 00 Industria Galda de Jos

Romania – Liga Elitelor U19

Universitatea Cluj U19 08 : 00 Banatul Timișoara U19
Gaz Metan Mediaş U19 10 : 00 Academia G. Popescu U19
CFR Cluj U19 10 : 00 Csikszereda U19

Russia – FNL

Tom Tomsk 12 : 30 SKA Khabarovsk
Spartak Moskva II 13 : 00 Yenisey
Tekstilshchik 14 : 00 Torpedo Moskva
Nizhny Novgorod 14 : 00 Orenburg
Alaniya Vladikavkaz 15 : 00 Akron
Irtysh 15 : 30 Veles
Volgar Astrakhan 15 : 30 Fakel
Chertanovo 16 : 00 Chayka
Dinamo Bryansk 16 : 00 Baltika
Neftekhimik 16 : 00 Krasnodar II
Krylya Sovetov 16 : 00 Shinnik

Russia – PFL

Krylya Sovetov II 10 : 00 Novosibirsk

Russia – III Division

Golden Ring

Shinnik II Tekstilshchik II
SSHOR SSHOR Volga
Agat Cherepovets

Privolzhye

Dorozhnik Nizhny Novgorod II

Ural & Western Siberia

Chelyabinsk II Tobol Kurgan
Ilpar Amkar Perm

Saudi Arabia – Division 1

Al Nahdha 14 : 40 Al Bukayriyah
Al Najoom 14 : 40 Al Khaleej
Al Shoalah 14 : 50 Najran
Al Hazm 15 : 05 Al Ta’ee
Jeddah 15 : 25 Al Jabalain

Scotland – Football League

Stirling University 19 : 45 Bonnyrigg Rose Athletic
Bo’ness United 19 : 45 Civil Service Strollers
BSC Glasgow 19 : 45 Cumbernauld Colts
East Stirlingshire 19 : 45 East Kilbride

Scotland – Feeder Leagues

Hill Of Beath Hawthorn 19 : 30 Sauchie Juniors
Jeanfield Swifts 19 : 30 Dundonald Bluebell
Lothian Hutchison 19 : 30 Broxburn Athletic

Serbia – U19 League

Radnički Kragujevac U19 Novi Sad U19
OFK Beograd U19 Brodarac U19
Partizan U19 Napredak U19
Vojvodina U19 Bačka Topola U19
Čukarički U19 Trayal Kruševac U19
Radnički Niš U19 Internacional U19
Crvena Zvezda U19 Voždovac U19
Grafičar U19 Rad U19
Spartak Subotica U19 IMT Novi Beograd U19
Radnički NB U19 Mladost Lučani U19

Singapore – Premier League

Lion City Sailors 11 : 45 DPMM

Slovakia – 2. liga

Žilina II PSTP Poprad

Slovakia – 3. liga

Kováčová PSTP Oravské Veselé

Slovakia – Cup

Šašová PSTP Sereď
Šamorín PSTP Podbrezová

Slovenia – 1. SNL

Gorica 15 : 00 Tabor Sežana
Koper 17 : 00 Celje

Slovenia – 1. Mladinska Liga

Olimpija U19 14 : 00 Bravo U19
Domžale U19 16 : 00 Radomlje U19

South Africa – PSL

Golden Arrows 17 : 30 SuperSport United
TS Galaxy 17 : 30 AmaZulu
Mamelodi Sundowns 17 : 30 TTM
Maritzburg United 17 : 30 Cape Town City
Orlando Pirates 17 : 30 Stellenbosch
Swallows 17 : 30 Bloemfontein Celtic

Spain – Segunda División

Albacete 18 : 00 Las Palmas
Castellón 18 : 00 Almería
Espanyol 18 : 00 Ponferradina
Real Oviedo 20 : 30 UD Logroñés

Sweden – Allsvenskan

Häcken Djurgården

Sweden – Ettan

Team Thoren 15 : 00 Sandviken
Gefle 17 : 00 Frej

Switzerland – 1. Liga Promotion

Bellinzona 18 : 30 Sion II

Switzerland – 2. Liga Interregional

Group 1

Sierre 19 : 30 Signal

Group 2

Le Locle Sports Stade Payerne
Düdingen 19 : 15 Colombier

Group 3

Spiez 19 : 00 Binningen

Group 4

Novazzano 19 : 30 Gambarogno – Contone

Group 5

Adliswil 19 : 00 Einsiedeln

Switzerland – Erste Liga Cup

Goldau 18 : 30 Buochs

Thailand – Thai League 3

Krabi 09 : 00 Nara United

Turkey – 2. Lig

Beyaz

Niğde Anadolu 11 : 00 Kocaelispor
24 Erzincanspor 11 : 00 Hacettepe
Ankara Demirspor 11 : 00 Manisa FK
Ergene Velimeşespor 11 : 00 Çorum FK
İnegölspor 11 : 00 Afjet Afyonspor
Sancaktepe FK 11 : 00 Sarıyer
Hekimoğlu Trabzon 11 : 00 Uşak Spor
Amed 16 : 00 Gümüşhanespor
Kahramanmaraşspor 16 : 00 Zonguldak Kömürspor

Kırmızı

Turgutluspor 11 : 00 Kardemir Karabükspor
1922 Konyaspor 11 : 00 Elazığspor
Kastamonuspor 11 : 00 Bayburt ÖİS
Pazarspor 11 : 00 Karacabey Belediyespor
Eyüpspor 11 : 00 Pendikspor
Etimesgut Belediyespor 11 : 00 Serik Belediyespor
Tarsus İdman Yurdu 11 : 00 Mamak
Kırklarelispor 11 : 00 Kırşehir Belediyespor
Vanspor FK 11 : 00 Bodrumspor
Sakaryaspor 11 : 00 Sivas Belediyespor

Turkey – 3. Lig

Group 1

Payasspor 11 : 00 Bucaspor 1928

Group 4

Muğlaspor 11 : 00 Bergama Belediyespor
Bayrampaşaspor 11 : 00 Düzcespor
Adıyaman 1954 11 : 00 1954 Kelkit Belediyespor
Silivrispor 11 : 00 Sultanbeyli Belediyespor
Karaköprü Belediyespor 11 : 00 Kestelspor
Siirt İl Özel İdaresi 11 : 00 52 Orduspor
Kozan Spor FK 11 : 00 68 Aksaray Belediyespor
Kırıkkale Büyük Anadolu 11 : 00 Modafen

Uruguay – Segunda División

Villa Teresa 00 : 45 Tacuarembó

USA – MLS

Montreal Impact 23 : 00 Nashville SC
Vancouver Whitecaps 02 : 00 Seattle Sounders

Uzbekistan – Super League

Surkhon 10 : 00 Lokomotiv
Mash’al 12 : 00 Pakhtakor

Uzbekistan – Pro League A

Dinamo Samarqand Shortan
Neftchi Turan

Venezuela – Primera División

Estudiantes de Mérida 00 : 00 Deportivo La Guaira
Academia Puerto Cabello 21 : 00 Carabobo

DA

27 October 2020

England – Championship

Barnsley 19 : 45 Queens Park Rangers
Blackburn Rovers 19 : 45 Reading
Brentford 19 : 45 Norwich City
Middlesbrough 19 : 45 Coventry City
Swansea City 19 : 45 Stoke City
Wycombe Wanderers 19 : 45 Watford

Europe – UEFA Champions League

Lokomotiv Moscow 17 : 55 Bayern Munich
Shakhtar Donetsk 17 : 55 Internazionale
Atletico Madrid 20 : 00 Salzburg
Borussia M’gladbach 20 : 00 Real Madrid
Porto 20 : 00 Olympiakos Piraeus
Olympique Marseille 20 : 00 Manchester City
Liverpool 20 : 00 Midtjylland
Atalanta 20 : 00 Ajax

Italy – Coppa Italia

Sampdoria 13 : 00 Salernitana
Bologna 14 : 00 Reggina
Virtus Entella 14 : 00 Pisa
Pordenone 17 : 00 Monza

Netherlands – KNVB Beker

Twente 17 : 45 De Graafschap
VVV 18 : 45 Den Bosch
Heerenveen 18 : 45 TOP Oss
Dordrecht 20 : 00 Utrecht

Austria – Regionalliga

Stripfing 18 : 00 Wiener Neustadt

Austria – Landesliga

St. Pölten II 18 : 30 Retz

Austria – WFV Cup

Wienerfeld 17 : 30 Wiener Akademik
Red Star Penzing 17 : 45 Schwechat
Margaretner AC 18 : 30 Hellas Kagran
World Allstars 18 : 30 Union Mauer
Royal Rainer 19 : 00 Donau

Austria – Jugendliga U15

Tirol U15 13 : 00 Austria Wien U15

Bhutan – Premier League

Druk Stars 09 : 00 Ugyen Academy

Brazil – Serie B

Paraná 23 : 00 Oeste
Chapecoense 22 : 00 CSA

Brazil – Serie C

Vila Nova 23 : 00 Ferroviário

Brazil – Serie D

Itabaiana 23 : 00 Vitória da Conquista
Guarany de Sobral 18 : 00 América RN

Brazil – Paranaense 2

Azuriz 18 : 30 Nacional PR

Brazil – Paulista Série B

XV de Jaú 18 : 00 Inter de Bebedouro
Matonense 18 : 00 Francana
Itapirense 18 : 00 Brasilis
USAC 18 : 00 Atlético Mogi
Mauá 18 : 00 Mauaense
Barcelona EC 18 : 00 Osasco

Brazil – Brasileiro U17

Sport Recife U17 18 : 00 Bahia U17
Grêmio U17 18 : 00 Chapecoense U17
Corinthians U17 18 : 00 Botafogo U17
Vasco da Gama U17 18 : 00 América Mineiro U17
Cruzeiro U17 18 : 00 Fluminense U17
Flamengo U17 18 : 00 Athletico PR U17
Internacional U17 18 : 00 Vitória U17
Ceará U17 18 : 00 Santos U17
São Paulo U17 18 : 00 Goiás U17

Bulgaria – Second League

Lovech 15 : 30 Kariana Erden

Chile – Primera División

Palestino 19 : 00 Universidad Católica

Chile – Primera B

Unión San Felipe 16 : 30 San Luis

Chile – Segunda División

Iberia 15 : 00 Concepción
Recoleta 15 : 00 General Velásquez
San Antonio Unido 15 : 00 Deportes Vallenar
Fernández Vial 15 : 00 Colchagua
Independiente 21 : 00 Linares Unido

China PR – CSL

Guangzhou R&F / Qingdao Huanghai 07 : 30 Wuhan Zall / Henan Jianye

Colombia – Primera A

Águilas Doradas 23 : 00 Deportivo Pereira
Atlético Bucaramanga 01 : 00 Cúcuta Deportivo

Costa Rica – Primera División

Limón 21 : 00 Municipal Grecia

Czech Republic – 1. Liga U19

Opava U19 PSTP Pardubice U19

Denmark – Reserve League

Hobro Res. 12 : 00 AaB Res.

Denmark – U21 Ligaen

Husum U21 18 : 40 Albertslund IF U21

England – League One

AFC Wimbledon 19 : 00 Blackpool
Bristol Rovers 19 : 00 Hull City
Charlton Athletic 19 : 00 Oxford United
Crewe Alexandra 19 : 00 Lincoln City
Ipswich Town 19 : 00 Gillingham
Milton Keynes Dons 19 : 00 Wigan Athletic
Peterborough United 19 : 00 Burton Albion
Swindon Town 19 : 00 Accrington Stanley
Fleetwood Town 19 : 45 Shrewsbury Town
Plymouth Argyle 19 : 45 Doncaster Rovers
Portsmouth 19 : 45 Northampton Town
Rochdale 19 : 45 Sunderland

England – League Two

Crawley Town 18 : 30 Tranmere Rovers
Bolton Wanderers 19 : 00 Bradford City
Carlisle United 19 : 00 Morecambe
Forest Green Rovers 19 : 00 Grimsby Town
Harrogate Town 19 : 00 Stevenage
Leyton Orient 19 : 00 Exeter City
Mansfield Town 19 : 00 Barrow
Port Vale 19 : 00 Cheltenham Town
Southend United 19 : 00 Oldham Athletic
Walsall 19 : 00 Cambridge United
Newport County 19 : 45 Colchester United
Scunthorpe United 19 : 45 Salford City

England – National League

Aldershot Town 19 : 45 Torquay United
Boreham Wood 19 : 45 Woking
Bromley 19 : 45 Weymouth
Dover Athletic 19 : 45 Eastleigh
Halifax Town 19 : 45 Notts County
Hartlepool United 19 : 45 Altrincham
King’s Lynn Town 19 : 45 Wealdstone
Maidenhead United 19 : 45 Dagenham & Redbridge
Stockport County 19 : 45 Solihull Moors
Wrexham 19 : 45 Barnet
Yeovil Town 19 : 45 Sutton United

England – National League N / S

North

Boston United 19 : 45 Guiseley
Hereford 19 : 45 Bradford (Park Avenue)
Chester 19 : 45 Curzon Ashton

South

Hampton & Richmond 18 : 45 Eastbourne Borough

England – Non League Premier

Isthmian

Corinthian-Casuals 19 : 45 Bishop’s Stortford
Hornchurch 19 : 45 Haringey Borough
Potters Bar Town 19 : 45 Worthing

Northern

Ashton United PSTP Grantham Town
Bamber Bridge 19 : 45 Gainsborough Trinity
Basford United 19 : 45 Scarborough Athletic
Matlock Town 19 : 45 Nantwich Town
Mickleover 19 : 45 Hyde United
Radcliffe 19 : 45 Whitby Town
South Shields 19 : 45 United of Manchester
Stafford Rangers 19 : 45 Atherton Collieries
Stalybridge Celtic 19 : 45 Morpeth Town
Warrington Town 19 : 45 Buxton

Southern Central

Hednesford Town 19 : 30 Bromsgrove Sporting
Nuneaton Borough PSTP Peterborough Sports
AFC Rushden & Diamonds 19 : 45 Tamworth
Barwell 19 : 45 Rushall Olympic
Biggleswade Town 19 : 45 Coalville Town
Kings Langley 19 : 45 Banbury United
St Ives Town 19 : 45 Leiston
Stratford Town 19 : 45 Redditch United

Southern South

Hartley Wintney 19 : 30 Yate Town
Hayes & Yeading United 19 : 45 Chesham United
Hendon 19 : 45 Farnborough
Merthyr Town CANC Tiverton Town
Poole Town 19 : 45 Gosport Borough
Salisbury 19 : 45 Weston-super-Mare
Truro City 19 : 45 Wimborne Town
Walton Casuals 19 : 45 Metropolitan Police
Taunton Town 19 : 45 Dorchester Town

England – Non League Div One

Isthmian North

Witham Town 19 : 30 Heybridge Swifts
Basildon United 19 : 45 Canvey Island
Brentwood Town 19 : 45 Cambridge City
Bury Town 19 : 45 Felixstowe & Walton Utd
Coggeshall Town 19 : 45 Aveley
Histon 19 : 45 Romford
Hullbridge Sports 19 : 45 Dereham Town
Maldon & Tiptree 19 : 45 Tilbury
Soham Town Rangers 19 : 45 AFC Sudbury

Isthmian South Central

Ashford Town (Middlesex) 19 : 45 Chertsey Town
Barking 19 : 45 Waltham Abbey
Chipstead 19 : 45 South Park
Hanwell Town 19 : 45 FC Romania
Hertford Town 19 : 45 Chalfont St Peter
Marlow 19 : 45 Uxbridge
Northwood 19 : 45 Staines Town
Tooting & Mitcham United 19 : 45 Bedfont Sports
Ware 19 : 45 Harlow Town

Isthmian South East

Ashford United 19 : 45 Sevenoaks Town
Chichester City 19 : 45 Three Bridges
Faversham Town 19 : 45 VCD Athletic
Hastings United 19 : 45 Whitehawk
Hythe Town 19 : 45 Sittingbourne
Phoenix Sports 19 : 45 East Grinstead Town
Ramsgate 19 : 45 Herne Bay
Whitstable Town 19 : 45 Cray Valley PM
Whyteleafe 19 : 45 Burgess Hill Town

Northern North West

Kendal Town 19 : 45 Mossley
Marine 19 : 45 Pickering Town
Marske United 19 : 45 Widnes
Tadcaster Albion 19 : 45 Prescot Cables

Northern South East

Ilkeston Town 19 : 45 Chasetown
Sheffield 19 : 45 Stamford

Southern Central

AFC Kempston Rovers 19 : 30 Kidlington
St Neots Town 19 : 45 Biggleswade
Welwyn Garden City 19 : 45 AFC Dunstable
Yaxley 19 : 45 North Leigh

Southern South

Cinderford Town 19 : 30 Winchester City
Sholing 19 : 30 Frome Town
Barnstaple Town 19 : 45 Paulton Rovers
Basingstoke Town 19 : 45 Mangotsfield United
Cirencester Town 19 : 45 Willand Rovers

England – Counties Leagues

Combined Counties League Premier

Knaphill 19 : 30 Egham Town

Eastern Counties League Premier

Haverhill Rovers 19 : 30 Mildenhall Town
Brantham Athletic 19 : 45 Whitton United
Stowmarket Town 19 : 45 Walsham Le Willows
Wroxham 19 : 45 Swaffham Town

Essex Senior League

Clapton 19 : 45 Walthamstow
Redbridge 19 : 45 Cockfosters
Southend Manor 19 : 45 Takeley
Stansted 19 : 45 West Essex
St Margaretsbury 19 : 45 Hadley

Hellenic League Premier

Holmer Green 19 : 30 Burnham
Flackwell Heath 19 : 30 Ardley United

Midland League Premier

Coventry Sphinx 19 : 45 Coventry United
Newark Flowserve 19 : 45 Heather St Johns

North West Counties League Premier

1874 Northwich 19 : 45 Skelmersdale United
Bootle 19 : 45 Longridge Town
Burscough 19 : 45 Charnock Richard
Runcorn Town 19 : 45 Irlam
Warrington Rylands 19 : 45 Whitchurch Alport

Northern Counties East League Premier

AFC Mansfield PSTP Barton Town Old Boys
Goole 19 : 45 Yorkshire Amateur
Liversedge 19 : 45 Handsworth
Maltby Main 19 : 45 Eccleshill United

Northern League One

Sunderland Ryhope CW 19 : 30 Shildon AFC
Ashington AFC 19 : 30 Hebburn Town
Sunderland RCA 19 : 30 Guisborough Town
Newton Aycliffe 19 : 45 Consett

Southern Combination League Premier

Horsham YMCA 19 : 30 Loxwood
Crawley Down Gatwick 19 : 30 Broadbridge Heath

Spartan South Midlands League Premier

Oxhey Jets 19 : 30 Harefield United
Aylesbury Vale Dynamos 19 : 30 Eynesbury Rovers
Colney Heath 19 : 30 Leighton Town
Dunstable Town 19 : 30 Edgware Town
Leverstock Green 19 : 30 Arlesey Town
Newport Pagnell Town 19 : 45 Broadfields United
Biggleswade United 19 : 45 London Colney
Crawley Green 19 : 45 Harpenden Town
Wembley 19 : 45 Tring Athletic

United Counties League Premier

Peterborough N Star 19 : 45 Wellingborough Town

Wessex League Premier

Brockenhurst 19 : 30 Blackfield & Langley
Alresford Town 19 : 45 Lymington Town
Bashley 19 : 45 Shaftesbury Town
Fareham Town 19 : 45 Fleet Town
Hamworthy United 19 : 45 Amesbury Town
Tadley Calleva 19 : 45 Bournemouth FC
AFC Stoneham 19 : 45 Horndean

Western League Premier

Odd Down 19 : 30 Cadbury Heath
Brislington 19 : 30 Clevedon Town
Keynsham Town 19 : 45 Street

England – Lancashire FA Challenge Trophy

Lancaster City 19 : 30 Prestwich Heys

England – Central League Cup

Oxford United Res. 14 : 00 AFC Bournemouth Res.

England – Professional Development League

Ipswich Town U23 12 : 00 Sheffield Wednesday U23
Bristol City U23 13 : 00 Crewe Alexandra U23
Cardiff City U23 13 : 00 Hull City U23
Colchester United U23 13 : 00 Sheffield United U23
Queens Park Rangers U23 13 : 00 Barnsley U23

England – U18 Professional Development League

Birmingham City U18 13 : 30 Sheffield United U18

England – Youth Alliance

Grimsby Town U18 PSTP Rotherham U18

England – Youth Alliance Cup

Stevenage U18 12 : 00 Gillingham U18
AFC Wimbledon U18 13 : 00 Milton Keynes Dons U18
Plymouth Argyle U18 13 : 00 AFC Bournemouth U18
Oxford United U18 13 : 00 Portsmouth U18
Peterborough U18 13 : 30 Southend United U18

England – Women’s National League – Division One

Bradford City 19 : 45 Leeds

Estonia – II Liiga

TJK Legion II 17 : 00 Trans II

Estonia – U19 Eliitliiga Esiliiga

Legion U19 14 : 45 Nõmme Kalju U19

Europe – UEFA U17 Championship

Estonia U17 PSTP Northern Ireland U17
Slovakia U17 PSTP Republic of Ireland U17

Europe – UEFA Women’s Championship

Georgia 12 : 00 Israel
Moldova 13 : 00 Poland
Russia 14 : 00 Turkey
Romania 15 : 30 Switzerland
Greece 15 : 30 Ukraine
Czech Republic 16 : 00 Azerbaijan
Finland 16 : 15 Scotland
Wales 16 : 30 Norway
Italy 16 : 30 Denmark
Belarus 17 : 00 Northern Ireland
Estonia 17 : 00 Slovenia
Slovakia 17 : 00 Latvia
Lithuania 17 : 00 Belgium
Sweden 17 : 30 Iceland
Portugal 18 : 00 Cyprus
Kosovo 18 : 00 Netherlands
Austria 20 : 00 France

Europe – UEFA U19 Championship Women

Portugal U19 PSTP Czech Republic U19
Latvia U19 PSTP Romania U19
Slovakia U19 PSTP France U19
North Macedonia U19 PSTP Wales U19
Austria U19 PSTP Germany U19
Kazakhstan U19 PSTP Croatia U19
Poland U19 PSTP Norway U19
Faroe Islands U19 PSTP Bosnia-Herzegovina U19
Hungary U19 PSTP Scotland U19
Estonia U19 PSTP Montenegro U19
Sweden U19 PSTP Belgium U19
Cyprus U19 PSTP Azerbaijan U19
Northern Ireland U19 PSTP Switzerland U19
Armenia U19 PSTP Turkey U19
Russia U19 PSTP Denmark U19
Moldova U19 PSTP Albania U19
Slovenia U19 PSTP Netherlands U19
Lithuania U19 PSTP Israel U19
Iceland U19 PSTP Finland U19
Georgia U19 PSTP Bulgaria U19
Republic of Ireland U19 PSTP England U19
Kosovo U19 PSTP Greece U19

Europe – UEFA U17 Championship Women Qualification

Czech Republic U17 PSTP Norway U17
Georgia U17 PSTP Bosnia-Herzegovina U17

Faroe Islands – 1. Deild

Hoyvík Víkingur II
B36 II B71
07 Vestur AB II
HB II KÍ II

Georgia – Erovnuli Liga 2

Samgurali 11 : 00 WIT Georgia
Sioni 11 : 00 Gagra

Germany – Regionalliga

Bayern

Garching 18 : 00 Memmingen

Südwest

Aalen 18 : 00 FC Gießen

Germany – Reg. Cup Bremen

TuRa Bremen PSTP Findorff
Grohn PSTP Borgfeld
Roland Bremen PSTP Weyhe
Melchiorshausen PSTP VfL Bremen
Aumund-Vegesack PSTP Komet Arsten
ATSV Sebaldsbrück PSTP Bremer SV
Farge Rekum PSTP Hastedt
Huchting PSTP Union Bremen
Habenhauser FV PSTP Oberneuland
Woltmershausen PSTP Burg
SFL Bremerhaven PSTP Brinkumer SV
Lemwerder PSTP Geestemünde
OSC Bremerhaven PSTP Schwachhausen

Hungary – U19 League

Nyíregyháza Sp. U19 09 : 00 Győri ETO U19

Indonesia – Liga 1

Persebaya Surabaya PSTP Madura United
Bhayangkara PSTP Barito Putera
Persija PSTP PSS Sleman
Persita PSTP Persik Kediri

Iraq – Iraqi League

Zakho 13 : 00 Al Karkh
Al-Qasim 13 : 00 Naft Maysan

Jordan – League

Sahab 16 : 00 Al Hussein

Kazakhstan – Premier League

Shakhter Karagandy Kyzyl-Zhar

Liechtenstein – Cup

Triesen 19 : 00 Balzers

Luxembourg – Ligue 1 Women

Entente Itzig-Canach 19 : 00 Ell

Malta – First Division Women

Raiders Luxol 19 : 30 Kirkop United
Birkirkara 19 : 30 Mgarr United

Mauritania – Premier League

Nouakchott King’s 17 : 00 Garde Nationale
Trarza AC 19 : 40 Police

Mexico – Liga MX

Pachuca 03 : 00 Pumas UNAM

Moldova – Divizia A

Spartanii Selemet 12 : 00 Real Succes

Moldova – Cupa

Milsami Victoria Bardar

Netherlands – Eerste Klasse

Zaterdag C

GRC 14 PSTP LRC

Zaterdag E

Pelikaan-S PSTP Broekster Boys

Zondag C

Best Vooruit PSTP Brabantia

Netherlands – U21 Divisie 2

Excelsior U21 PSTP Roda JC U21

Norway – Eliteserien

Viking 18 : 00 Haugesund

Peru – Primera División

UTC Cajamarca 23 : 00 Deportivo Binacional

Peru – Segunda División

Santa Rosa PNP 15 : 30 Santos
Sport Chavelines Juniors 18 : 00 Unión Comercio
Union Huaral 20 : 30 Juan Aurich

Poland – Central Youth League

Górnik Zabrze U18 13 : 00 Korona Kielce U18

Republic of Ireland – First Division

Promotion Play-offs – Semi-finals

3rd ranked 4th ranked
2nd ranked 5th ranked

Regular Season

Athlone Town 19 : 45 Bray Wanderers
Cabinteely 19 : 45 Drogheda United
Galway United 19 : 45 UCD
Wexford 19 : 45 Longford Town
Cobh Ramblers 19 : 45 Shamrock Rovers II

Romania – Liga III

Serie 7

Gaz Metan Mediaş II 13 : 00 Flacăra Horezu
CSM Deva 13 : 00 Măgura Cisnădie
Hermannstadt II 13 : 00 Viitorul Şelimbăr

Serie 8

Crişul Chişineu Criş 13 : 00 Gloria Lunca Teuz Cermei

Serie 9

Arieşul Turda 13 : 00 Hunedoara

Russia – III Division

Syzran-2003 Zenit Penza

Saudi Arabia – Division 1

Al Jeel 14 : 40 Arar
Al Sahel 14 : 40 Al Draih
Al-Kawkab 14 : 50 Al Feiha
Ohod 15 : 20 Hajer

Saudi Arabia – King’s Cup

Al Hilal 14 : 55 Abha
Al Ahli 17 : 30 Al Nassr

Scotland – Football League

Berwick Rangers 19 : 45 Edinburgh University
Gala Fairydean Rovers 19 : 45 Spartans
Kelty Hearts 19 : 45 Vale of Leithen
Caledonian Braves 19 : 45 Dalbeattie Star

Scotland – Feeder Leagues

Camelon Juniors 19 : 30 Linlithgow Rose
Dunbar United 19 : 30 Penicuik Athletic
Musselburgh Athletic 19 : 30 Newtongrange Star
Tynecastle 19 : 30 Blackburn United
Tranent Juniors 19 : 30 Whitehill Welfare

Slovakia – Cup

Dukla Banská Bystrica PSTP Skalica

South Africa – PSL

Black Leopards 17 : 30 Baroka
Chippa United 17 : 30 Kaizer Chiefs

Spain – Segunda División

Girona 18 : 00 FC Cartagena

Spain – Liga Nacional Juvenil

Doramas U19 20 : 30 Las Palmas U19 II

St. Kitts and Nevis – Premier League

Cayon 00 : 00 Newtown United

Sweden – Elitettan

Jitex 17 : 30 Alingsås

Tahiti – Ligue 1

Manu Ura 06 : 00 Olympic Mahina

Ukraine – Persha Liga

Avanhard Alians Lypova Dolyna

Uruguay – Segunda División

Rampla Juniors 20 : 45 Albion
Atenas 22 : 30 Villa Española

Uzbekistan – Super League

Andijan 10 : 00 Qizilqum
Navbahor 12 : 00 Bunyodkor

Venezuela – Primera División

Group A

Deportivo Lara 21 : 00 Mineros de Guayana

Group B

Portuguesa 00 : 00 Gran Valencia

World – Friendlies Women

Germany 15 : 00 England

26 October 2020

England – Premier League

Brighton & Hove Albion 17 : 30 West Bromwich Albion
Burnley 20 : 00 Tottenham Hotspur

Germany – Bundesliga

Bayer Leverkusen 19 : 30 Augsburg

Italy – Serie A

Milan 19 : 45 Roma

Netherlands – KNVB Beker

Excelsior 17 : 45 Helmond Sport
Go Ahead Eagles 20 : 00 NAC Breda

Spain – La Liga

Levante 20 : 00 Celta Vigo

World – Friendlies

South Sudan 13 : 00 Zambia

Armenia – Premier League

Lori 11 : 30 Ararat
Shirak 11 : 30 Alashkert
Gandzasar 14 : 30 Urartu

Asia – AFC Cup

Hilal Al-Quds CANC Manama
Al Ahed CANC Al Jaish
Al Faisaly CANC Al Kuwait
Wathba CANC Al Ansar
Al Qadsia CANC Al Jazeera
Al Riffa CANC Dhofar
Istiqlol CANC Dordoi Bishkek
Khujand CANC Altyn Asyr
Tatung CANC Kitchee
Maziya CANC TC Sports Club
Chennai City CANC Bashundhara Kings

Austria – 2. Liga

Floridsdorfer AC 09 : 30 Austria Wien II
Kapfenberger SV 09 : 30 Austria Klagenfurt
Rapid Wien II 09 : 30 Austria Lustenau
Liefering 13 : 30 Lafnitz
Dornbirn 13 : 30 Wacker Innsbruck
Grazer AK 16 : 00 Blau-Weiß Linz
Amstetten 17 : 30 Juniors OÖ
Horn 17 : 30 Vorwärts Steyr

Austria – Regionalliga

Mitte

Sturm Graz II 14 : 00 Hertha
Stadl-Paura 15 : 00 Wolfsberger AC II
Wels 15 : 00 Union Vöcklamarkt
Spittal 15 : 30 Gurten
Weiz 16 : 00 Bad Gleichenberg
St. Anna 16 : 00 Deutschlandsberger SC
Gleisdorf 09 17 : 00 Kalsdorf
Allerheiligen 18 : 00 Ried II

Salzburg

Anif 13 : 00 Pinzgau Saalfelden
Kuchl PSTP Grödig
Seekirchen 13 : 00 Wals-Grünau
TSV St. Johann 13 : 00 Austria Salzburg

Tirol

Swarovski Tirol II 09 : 30 SVG Reichenau
Wacker Innsbruck II 13 : 00 Schwaz
Kitzbühel 13 : 00 Telfs
Imst 13 : 00 Kufstein
Wörgl 13 : 00 Hall

Vorarlberg

Dornbirner SV 10 : 30 Austria Lustenau II

Austria – Landesliga

Burgenland

Markt Allhau 14 : 00 Bad Sauerbrunn
Siegendorf 14 : 30 Kohfidisch
Oberpetersdorf 15 : 00 Pinkafeld
Ritzing 15 : 00 Leithaprodersdorf

Kärnten

KAC 13 : 00 SAK Klagenfurt
Wolfsberg 14 : 00 Bleiburg
Völkermarkt 14 : 00 Lendorf
Feldkirchen Kärnten 15 : 00 Gmünd

Niederösterreich

Ortmann 13 : 00 Kilb
Spratzern 13 : 00 Zwettl
Scheiblingkirchen 13 : 00 Langenrohr
USC Rohrbach 15 : 00 Waidhofen / Thaya
Krems 16 : 00 Kottingbrunn

Salzburg

Adnet PSTP ÖTSU Hallein

Steiermark

Leoben 13 : 00 Ilz
Hitthaller St. Michael 13 : 00 Lebring
Wildon 13 : 00 Liezen
Mettersdorf 13 : 00 Rottenmann
TuS Heiligenkreuz 13 : 00 Gnas
Bruck an der Mur 15 : 00 Fürstenfeld

Tirol

Kirchbichl 13 : 00 Kundl
St. Johann in Tirol 13 : 00 Völs
SV Innsbruck 13 : 00 Zams
Union Innsbruck 13 : 00 Zirl

Vorarlberg

Alberschwende 10 : 00 Göfis
Ludesch 10 : 00 Admira Dornbirn
Nenzing 13 : 00 Schruns

Austria – BFV Cup

Rust 13 : 00 Deutsch Jahrndorf
Oberwart / Rotenturm 15 : 00 Horitschon

Austria – WFV Cup