9 November 2019 – Daily Football Fixtures

English Premier League

MATCH TIME TV
Chelseav Crystal Palace 12:30 PM
Burnleyv West Ham United 3:00 PM
Newcastle Unitedv AFC Bournemouth 3:00 PM
Southamptonv Everton 3:00 PM
Tottenham Hotspurv Sheffield United 3:00 PM
Leicester Cityv Arsenal 5:30 PM

English League Championship

MATCH TIME TV
Nottingham Forestv Derby County 12:30 PM
Barnsleyv Stoke City 3:00 PM
Birmingham Cityv Fulham 3:00 PM
Hull Cityv West Bromwich Albion 3:00 PM
Leeds Unitedv Blackburn Rovers 3:00 PM
Millwallv Charlton Athletic 3:00 PM
Preston North Endv Huddersfield Town 3:00 PM
Queens Park Rangersv Middlesbrough 3:00 PM
Readingv Luton Town 3:00 PM
Sheffield Wednesdayv Swansea City 3:00 PM
Wigan Athleticv Brentford 3:00 PM

Spanish Primera División

MATCH TIME TV
Alavésv Real Valladolid 12:00 PM
Valenciav Granada 3:00 PM
Eibarv Real Madrid 5:30 PM
Barcelonav Celta Vigo 8:00 PM

Italian Serie A

MATCH TIME TV
Bresciav Torino 2:00 PM
Internazionalev Hellas Verona 5:00 PM
Napoliv Genoa 7:45 PM

German Bundesliga

MATCH TIME TV
Hertha Berlinv RB Leipzig 2:30 PM
Mainzv FC Union Berlin 2:30 PM
SC Paderborn 07v FC Augsburg 2:30 PM
Schalke 04v Fortuna Düsseldorf 2:30 PM
Bayern Munichv Borussia Dortmund 5:30 PM

French Ligue 1

MATCH TIME TV
Brestv Paris Saint-Germain 4:30 PM
AS Monacov Dijon FCO 7:00 PM
Lillev Metz 7:00 PM
Stade de Reimsv Angers 7:00 PM
Strasbourgv Nimes 7:00 PM

English FA Cup

MATCH TIME TV
Accrington Stanleyv Crewe Alexandra TBD
AFC Wimbledonv Doncaster Rovers TBD
Blackpoolv Morecambe TBD
Bolton Wanderersv Plymouth Argyle TBD
Cambridge Unitedv Exeter City TBD
TBD
Cheltenham Townv Swindon Town TBD
Colchester Unitedv Coventry City TBD
Crawley Townv Scunthorpe United TBD
Ebbsfleet Unitedv Notts County TBD
Forest Green Roversv TBD
Grimsby Townv Newport County TBD
Ipswich Townv Lincoln City TBD
Maidenhead Utdv Rotherham United TBD
Torquay United TBD
Mansfield Townv TBD
Milton Keynes Donsv Port Vale TBD
AFC Fylde TBD
Solihull Moors TBD
Salford Cityv Burton Albion TBD
Shrewsbury Townv Bradford City TBD
Stevenagev Peterborough United TBD
TBD
Sunderlandv Gillingham TBD
Hartlepool United TBD
Tranmere Roversv Wycombe Wanderers TBD
Walsallv TBD

Scottish Premiership

MATCH TIME TV
Heart of Midlothianv St Mirren 3:00 PM
Kilmarnockv Hamilton Academical 3:00 PM
Ross Countyv Aberdeen 3:00 PM
St Johnstonev Hibernian 3:00 PM

Scottish Championship

MATCH TIME TV
Alloa Athleticv Dunfermline Athletic 3:00 PM
Arbroathv Inverness Caledonian Thistle 3:00 PM
Partick Thistlev Greenock Morton 3:00 PM
Queen of the Southv Ayr United 3:00 PM

Scottish League One

MATCH TIME TV
Peterhead 3:00 PM
Dumbartonv East Fife 3:00 PM
Falkirkv 3:00 PM
Forfar Athletic 3:00 PM
Stranraer 3:00 PM

Scottish League Two

MATCH TIME TV
Albion Roversv Stenhousemuir 3:00 PM
3:00 PM
3:00 PM
3:00 PM
3:00 PM

Dutch Eredivisie

MATCH TIME TV
Heerenveenv Sparta Rotterdam 5:30 PM
Fortuna Sittardv ADO Den Haag 6:45 PM
SC Heracles Almelov VVV Venlo 7:45 PM

Mexican Liga BBVA Bancomer

MATCH TIME TV
Atlético San Luisv Necaxa 11:00 PM
U.A.N.Lv Pachuca 1:00 AM
Guadalajarav Querétaro 3:00 AM
Leónv Toluca 3:00 AM

Australian A-League

MATCH TIME TV
Newcastle Jetsv Perth Glory 6:00 AM
Western Unitedv Western Sydney Wanderers 8:30 AM

Russian Premier League

MATCH TIME TV
FK Rubin Kazanv Dinamo Moscow 11:00 AM
Rostovv FC Tambov 1:30 PM
Spartak Moscowv Krylia Sovetov 4:00 PM

Portuguese Liga

MATCH TIME TV
Rio Avev Vitoria Setubal 3:30 PM
Santa Clarav Benfica 6:00 PM
FC Famalicaov Moreirense 8:30 PM

Women’s International Friendly

MATCH TIME TV
Englandv Germany 5:30 PM

Welsh Premier League

MATCH TIME TV
2:30 PM
2:30 PM
The New Saintsv Carmarthen 2:30 PM

Northern Irish Premiership

MATCH TIME TV
Ballymenav 3:00 PM
Cliftonvillev 3:00 PM
Colerainev 3:00 PM
Glentoran 3:00 PM
Linfieldv Dungannon Swifts 3:00 PM

Spanish Segunda División

MATCH TIME TV
Huescav Real Oviedo 3:00 PM
Mirandesv Extremadura UD 3:00 PM
Albacetev Lugo 5:00 PM
Sporting Gijónv Numancia 5:00 PM
Las Palmasv AD Alcorcon 7:00 PM

Italian Serie B

MATCH TIME TV
Juve Stabiav Benevento 2:00 PM
Perugiav Cittadella 2:00 PM
Pisav Spezia 2:00 PM
Venezia FCv Livorno 2:00 PM
Virtus Entellav Pordenone Calcio 2:00 PM
Empoliv US Pescara 5:00 PM

German 2. Bundesliga

MATCH TIME TV
Holstein Kielv Hamburg SV 12:00 PM
SV Sandhausenv SpVgg Greuther Furth 12:00 PM
VfL Osnabruckv VfB Stuttgart 12:00 PM

French Ligue 2

MATCH TIME TV
Guingampv AC Ajaccio 1:45 PM

Turkish Super Lig

MATCH TIME TV
Genclerbirligiv Kayserispor 12:00 PM
Caykur Rizesporv Antalyaspor 2:30 PM
Sivassporv Konyaspor 2:30 PM
Gazisehir Gaziantepv Galatasaray 5:00 PM

Greek Super League

MATCH TIME TV
Volos NFCv Panetolikos 3:15 PM
OFI Cretev PAOK Salonika 5:30 PM

Belgian First Division A

MATCH TIME TV
Royal Charleroi SCv Eupen 5:00 PM
Cercle Brugge KSVv Sint-Truidense 7:00 PM
KV Kortrijkv Waasland-Beveren 7:00 PM
KV Oostendev Mouscron 7:30 PM

Romanian First Division

MATCH TIME TV
11:00 AM
Universitatea Craiova 3:30 PM
FCSB 6:30 PM

Israeli Premier League

MATCH TIME TV
Bnei Yehudav 3:00 PM
3:00 PM
3:00 PM
Maccabi Haifav Beitar Jerusalem 3:00 PM
3:00 PM
Maccabi Tel-Avivv 3:00 PM
Hapoel Be’er 3:00 PM

Austrian Bundesliga

MATCH TIME TV
SC Rheindorf Altachv Rapid Vienna 4:00 PM
SK Sturm Grazv TSV Hartberg 4:00 PM
St. Pöltenv WSG Swarovski Wattens 4:00 PM

Danish SAS-Ligaen

MATCH TIME TV
AC Horsensv Silkeborg IF 3:00 PM

Norwegian Eliteserien

MATCH TIME TV
Haugesundv Viking FK 5:00 PM

Maltese Premier League

MATCH TIME TV
1:00 PM
Birkirkara 3:00 PM

Swiss Super League

MATCH TIME TV
Lucernev Servette 6:00 PM
Neuchatel Xamaxv FC Thun 6:00 PM

Mexican Ascenso MX

MATCH TIME TV
Oaxacav Celaya 12:00 AM
Cafetaleros de Chiapasv Atlético Zacatepec 2:00 AM

CONMEBOL Copa Sudamericana

MATCH TIME TV
Colón (Santa Fe)v Independiente del Valle 8:30 PM

Argentine Superliga

MATCH TIME TV
San Lorenzov Argentinos Juniors 4:15 PM
Lanúsv Banfield 6:30 PM
Godoy Cruz Antonio Tombav Independiente 11:00 PM
Central Córdoba (Santiago del Estero)v Patronato 12:10 AM

Argentine Nacional B

MATCH TIME TV
Almagrov All Boys 8:00 PM
Alvarado (Mar del Plata)v Mitre (Santiago del Estero) 8:00 PM
Atlantav Barracas Central 8:00 PM
Brown (Adrogué)v Gimnasia (Mendoza) 8:00 PM
Chacarita Juniorsv Tigre 8:00 PM
Deportivo Riestrav Defensores de Belgrano 8:00 PM
Estudiantes de Río Cuartov San Martín (San Juan) 8:00 PM
Ferro Carril Oestev Agropecuario 8:00 PM
Guillermo Brownv Belgrano (Córdoba) 8:00 PM
Independiente Rivadaviav Deportivo Morón 8:00 PM
Instituto (Córdoba)v Santamarina 8:00 PM
Nueva Chicagov Estudiantes (Buenos Aires) 8:00 PM
Platensev Temperley 8:00 PM
San Martín (Tucumán)v Gimnasia y Esgrima (Jujuy) 8:00 PM
Sarmiento (Junín)v Quilmes 8:00 PM
Villa Dálminev Atletico Rafaela 8:00 PM

Argentine Primera B

MATCH TIME TV
Acassusov Almirante Brown 8:00 PM
Argentino de Quilmesv Fénix 8:00 PM
Colegialesv Talleres (Remedios de Escalada) 8:00 PM
Comunicacionesv Tristán Suárez 8:00 PM
Defensores Unidosv UAI Urquiza 8:00 PM
JJ Urquizav San Telmo 8:00 PM
Los Andesv Flandria 8:00 PM
San Miguelv Deportivo Armenio 8:00 PM
Villa San Carlosv Sacachispas 8:00 PM

Argentine Primera C

MATCH TIME TV
Berazateguiv Victoriano Arenas 8:00 PM
Central Córdoba (Rosario)v Excursionistas 8:00 PM
Deportivo Laferrerev Real Pilar 8:00 PM
Deportivo Merlov San Martín (Burzaco) 8:00 PM
Dock Sudv Deportivo Español 8:00 PM
El Porvenirv Sportivo Italiano 8:00 PM
General Lamadridv Cañuelas 8:00 PM
Leandro N. Alemv Argentino (Merlo) 8:00 PM
Midlandv Ituzaingó 8:00 PM

Argentine Primera D

MATCH TIME TV
Argentino (Rosario)v Yupanqui 10:00 PM
Central Ballesterv Deportivo Paraguayo 10:00 PM
Claypolev Cambaceres 10:00 PM
Liniersv Juventud Unida 10:00 PM
Luganov Puerto Nuevo 10:00 PM
Muñizv Atlas 10:00 PM
Sportivo Barracasv Centro Español 10:00 PM

Brazilian Serie A

MATCH TIME TV
Goiásv Santos 8:00 PM
Palmeirasv Corinthians 10:00 PM

Brazilian Serie B

MATCH TIME TV
Brasil de Pelotasv Oeste 7:30 PM
Guaraniv Ponte Preta 7:30 PM
Sportv Criciúma 7:30 PM
CRBv Atlético-GO 10:00 PM
Londrinav América-MG 10:00 PM

Colombian Primera B

MATCH TIME TV
Bogotá FCv Boyacá Chicó TBD
Cortuluáv Deportivo Pereira TBD
Deportes Quindíov Tigres TBD
Real Cartagenav Fortaleza FC TBD

Peruvian Primera Profesional

MATCH TIME TV
Unión Comerciov Sport Huancayo 4:00 PM
Piratav Deportivo Municipal 6:00 PM
Melgarv Sporting Cristal 8:30 PM
Universitariov Ayacucho FC 1:00 AM

Bolivian Liga Profesional

MATCH TIME TV
Always Readyv Blooming 7:00 PM

AFC Champions League

MATCH TIME TV
Al Hilalv Urawa Red Diamonds TBD
1st Leg

Japanese J League

MATCH TIME TV
Jubilo Iwatav FC Tokyo 5:00 AM
Kashima Antlersv Kawasaki Frontale 5:00 AM
Nagoya Grampusv Vissel Kobe 5:00 AM
Sanfrecce Hiroshimav Urawa Red Diamonds 5:00 AM
Yokohama F. Marinosv Consadole Sapporo 5:00 AM
Cerezo Osakav Shonan Bellmare 6:00 AM
Vegalta Sendaiv Shimizu S-Pulse 4:05 AM

Indian Super League

MATCH TIME TV
ATKv Jamshedpur FC 2:00 PM

South African Premiership

MATCH TIME TV
Black Leopardsv Cape Town City 12:30 PM
Kaizer Chiefsv Orlando Pirates 12:30 PM
Stellenboschv Highlands Park 12:30 PM
Polokwane Cityv Baroka FC 4:30 PM
Amazuluv Chippa United 5:15 PM

South African First Division

MATCH TIME TV
Free State Starsv 2:00 PM
Jomo Cosmosv 2:00 PM
Moroka Swallowsv 2:00 PM
Ajax Cape Town 2:00 PM
2:00 PM

Kenyan Premier League

MATCH TIME TV
11:00 AM
12:00 PM
12:00 PM
12:00 PM
1:15 PM

Ugandan Super League

MATCH TIME TV
1:00 PM
1:00 PM
1:00 PM
1:00 PM

Salvadoran Primera Division

MATCH TIME TV
Alianza FCv CD Sonsonate 8:00 PM
Chalatenangov El Vencedor 8:00 PM
Jocoro FCv Metapan 8:00 PM
Municipal Limeñov Aguila 8:00 PM
Once Deportivov CD FAS 8:00 PM
Santa Teclav CS Independiente 8:00 PM

Guatemalan Liga Nacional

MATCH TIME TV
Municipalv Sanarate 9:00 PM
Xelajuv Coban Imperial 2:00 AM