2 November 2019 – Daily Football Fixtures

English Premier League

MATCH TIME TV
AFC Bournemouthv Manchester United 12:30 PM
Arsenalv Wolverhampton Wanderers 3:00 PM
Aston Villav Liverpool 3:00 PM
Brighton & Hove Albionv Norwich City 3:00 PM
Manchester Cityv Southampton 3:00 PM
Sheffield Unitedv Burnley 3:00 PM
West Ham Unitedv Newcastle United 3:00 PM
Watfordv Chelsea 5:30 PM

English League Championship

MATCH TIME TV
Wigan Athleticv Swansea City 12:30 PM
Blackburn Roversv Sheffield Wednesday 3:00 PM
Brentfordv Huddersfield Town 3:00 PM
Cardiff Cityv Birmingham City 3:00 PM
Derby Countyv Middlesbrough 3:00 PM
Fulhamv Hull City 3:00 PM
Leeds Unitedv Queens Park Rangers 3:00 PM
Luton Townv Nottingham Forest 3:00 PM
Readingv Millwall 3:00 PM

Spanish Primera División

MATCH TIME TV
Espanyolv Valencia 12:00 PM
Levantev Barcelona 3:00 PM
Sevilla FCv Atletico Madrid 5:30 PM
Real Madridv Real Betis 8:00 PM

Italian Serie A

MATCH TIME TV
AS Romav Napoli 2:00 PM
Bolognav Internazionale 5:00 PM
Torinov Juventus 7:45 PM

German Bundesliga

MATCH TIME TV
Bayer Leverkusenv Borussia Monchengladbach 2:30 PM
Borussia Dortmundv VfL Wolfsburg 2:30 PM
Eintracht Frankfurtv Bayern Munich 2:30 PM
RB Leipzigv Mainz 2:30 PM
Werder Bremenv SC Freiburg 2:30 PM
FC Union Berlinv Hertha Berlin 5:30 PM

French Ligue 1

MATCH TIME TV
Marseillev Lille 4:30 PM
Angersv Strasbourg 7:00 PM
Metzv Montpellier 7:00 PM
Nimesv Stade Rennes 7:00 PM
SC Amiensv Brest 7:00 PM
Toulousev Lyon 7:00 PM

English League One

MATCH TIME TV
AFC Wimbledonv Lincoln City 3:00 PM
Blackpoolv Peterborough United 3:00 PM
Bolton Wanderersv Fleetwood Town 3:00 PM
Coventry Cityv Accrington Stanley 3:00 PM
Doncaster Roversv Burton Albion 3:00 PM
Gillinghamv Rotherham United 3:00 PM
Milton Keynes Donsv Tranmere Rovers 3:00 PM
Portsmouthv Oxford United 3:00 PM
Rochdalev Bristol Rovers 3:00 PM
Sunderlandv Southend United 3:00 PM
Wycombe Wanderersv Shrewsbury Town 3:00 PM

English League Two

MATCH TIME TV
Bradford Cityv Exeter City 3:00 PM
Cambridge Unitedv Crawley Town 3:00 PM
Carlisle Unitedv Macclesfield Town 3:00 PM
Cheltenham Townv Forest Green Rovers 3:00 PM
Crewe Alexandrav Port Vale 3:00 PM
Mansfield Townv Colchester United 3:00 PM
Morecambev Leyton Orient 3:00 PM
Newport Countyv Salford City 3:00 PM
Oldham Athleticv Northampton Town 3:00 PM
Plymouth Argylev Grimsby Town 3:00 PM
Scunthorpe Unitedv Stevenage 3:00 PM
Swindon Townv Walsall 3:00 PM

English National League

MATCH TIME TV
AFC Fyldev Dover 3:00 PM
Aldershot Townv Maidenhead Utd 3:00 PM
Barnetv 3:00 PM
Barrowv Sutton United 3:00 PM
3:00 PM
Ebbsfleet Unitedv Chesterfield 3:00 PM
Torquay United 3:00 PM
Notts Countyv Hartlepool United 3:00 PM
Solihull Moorsv Dagenham & Redbridge 3:00 PM
Woking 3:00 PM
Wrexhamv Bromley 3:00 PM
Yeovil Townv Boreham Wood 3:00 PM

Scottish Premiership

MATCH TIME TV
Aberdeenv Kilmarnock 3:00 PM
Hamilton Academicalv Ross County 3:00 PM
Motherwellv Livingston 3:00 PM
MATCH RESULT LOCATION ATTENDANCE
Rangersv St Johnstone Postp Ibrox Stadium, Scotland N/A

Scottish League Cup

MATCH TIME TV
Hibernianv Celtic 5:30 PM

Scottish Championship

MATCH TIME TV
Arbroathv Alloa Athletic 3:00 PM
Ayr Unitedv Partick Thistle 3:00 PM
Dunfermline Athleticv Queen of the South 3:00 PM
Inverness Caledonian Thistlev Dundee United 3:00 PM

Scottish League One

MATCH TIME TV
Dumbarton 3:00 PM
East Fifev 3:00 PM
Forfar Athleticv Falkirk 3:00 PM
Peterheadv 3:00 PM
Stranraerv 3:00 PM

Scottish League Two

MATCH TIME TV
3:00 PM
3:00 PM
3:00 PM
Stenhousemuirv 3:00 PM
Albion Rovers 3:00 PM

Dutch Eredivisie

MATCH TIME TV
RKC Waalwijkv SC Heracles Almelo 5:30 PM
Sparta Rotterdamv PSV Eindhoven 6:45 PM
AZ Alkmaarv FC Twente 7:45 PM

Mexican Liga BBVA Bancomer

MATCH TIME TV
Querétarov U.A.N.L 11:00 PM
Américav Santos 1:00 AM
Monterreyv Veracruz 1:06 AM
Necaxav Pachuca 3:00 AM

Australian A-League

MATCH TIME TV
Western Sydney Wanderersv Brisbane Roar 6:00 AM
Melbourne Victoryv Western United 8:30 AM

Russian Premier League

MATCH TIME TV
Dinamo Moscowv Akhmat Grozny 11:00 AM
FC Ufav Lokomotiv Moscow 11:00 AM
Sochiv FC Tambov 1:30 PM
Zenit St Petersburgv CSKA Moscow 4:00 PM

Portuguese Liga

MATCH TIME TV
Benficav Rio Ave 6:00 PM
Moreirensev Guimaraes 8:30 PM

FIFA Under-17 World Cup

MATCH TIME TV
Chile U17v South Korea U17 8:00 PM
France U17 8:00 PM
Netherlands U17v United States U17 11:00 PM
Japan U17 11:00 PM

Welsh Premier League

MATCH TIME TV
2:30 PM
2:30 PM
Carmarthenv 2:30 PM

Northern Irish Premiership

MATCH TIME TV
Ballymenav 3:00 PM
Crusadersv 3:00 PM
Dungannon Swiftsv Coleraine 3:00 PM
Cliftonville 3:00 PM
Linfieldv 3:00 PM
Glentoran 3:00 PM

Spanish Segunda División

MATCH TIME TV
Fuenlabradav Deportivo La Coruña 3:00 PM
AD Alcorconv Racing Santander 5:00 PM
Tenerifev Huesca 7:00 PM

Italian Serie B

MATCH TIME TV
Ascoliv Venezia FC 2:00 PM
Crotonev Perugia 2:00 PM
Livornov Juve Stabia 2:00 PM
US Pescarav Pisa 2:00 PM
Salernitanav Virtus Entella 5:00 PM

German 2. Bundesliga

MATCH TIME TV
FC Erzgebirge Auev 1. FC Heidenheim 12:00 PM
SpVgg Greuther Furthv SV Darmstadt 98 12:00 PM
St Pauliv Karlsruher SC 12:00 PM

French Ligue 2

MATCH TIME TV
Clermont Footv Le Mans 2:00 PM
Grenoblev Paris FC 2:00 PM
Lensv Lorient 2:00 PM
Niortv Sochaux 2:00 PM

Turkish Super Lig

MATCH TIME TV
Konyasporv Genclerbirligi 12:00 PM
Alanyaspor Kv Istanbul Basaksehir 2:30 PM
Trabzonsporv Goztepe 2:30 PM
Antalyasporv Besiktas 5:00 PM

Greek Super League

MATCH TIME TV
Panioniosv Aris 5:30 PM
FC Xanthiv Olympiakos 6:00 PM

Belgian First Division A

MATCH TIME TV
Eupenv Racing Genk 5:00 PM
Mouscronv Antwerp 7:00 PM
Sint-Truidensev KV Oostende 7:00 PM
Waasland-Beverenv Zulte-Waregem 7:00 PM
Club Bruggev KV Kortrijk 7:30 PM

Romanian First Division

MATCH TIME TV
Gaz Metanv 4:00 PM
CFR Cluj-Napocav 6:30 PM

Israeli Premier League

MATCH TIME TV
Beitar Jerusalemv 3:00 PM
Hapoel Be’erv 3:00 PM
Bnei Yehuda 3:00 PM
3:00 PM
Maccabi Tel-Aviv 3:00 PM
Maccabi Haifa 3:00 PM
3:00 PM

Austrian Bundesliga

MATCH TIME TV
Rapid Viennav St. Pölten 4:00 PM
SK Sturm Grazv Wolfsberger 4:00 PM
SV Mattersburgv FC Salzburg 4:00 PM

Swedish Allsvenskanliga

MATCH TIME TV
AIKv GIF Sundsvall 12:00 PM
Falkenbergs FFv AFC Eskilstuna 12:00 PM
Hammarbyv BK Hacken 12:00 PM
Helsingborgv Elfsborg 12:00 PM
IFKv Östersunds FK 12:00 PM
IFK Norrkopingv Djurgardens IF 12:00 PM
Orebro SKv Malmo FF 12:00 PM
Siriusv Kalmar FF 12:00 PM

Norwegian Eliteserien

MATCH TIME TV
Moldev 5:00 PM

Maltese Premier League

MATCH TIME TV
1:00 PM
3:15 PM

Swiss Super League

MATCH TIME TV
FC Thunv FC Zürich 6:00 PM
St Gallenv FC Sion 6:00 PM

Mexican Ascenso MX

MATCH TIME TV
Celayav Cafetaleros de Chiapas 11:00 PM
Dorados de Sinaloav Oaxaca 3:00 AM

Argentine Superliga

MATCH TIME TV
Colón (Santa Fe)v Atlético Tucumán 4:15 PM
Gimnasia La Platav Estudiantes de La Plata 6:30 PM
Rosario Centralv Godoy Cruz Antonio Tomba 8:45 PM
Aldosiviv River Plate 11:00 PM

Argentine Nacional B

MATCH TIME TV
Agropecuariov Atlanta 8:00 PM
All Boysv San Martín (Tucumán) 8:00 PM
Alvarado (Mar del Plata)v Guillermo Brown 8:00 PM
Atletico Rafaelav Almagro 8:00 PM
Barracas Centralv Independiente Rivadavia 8:00 PM
Belgrano (Córdoba)v Nueva Chicago 8:00 PM
Brown (Adrogué)v Chacarita Juniors 8:00 PM
Defensores de Belgranov Sarmiento (Junín) 8:00 PM
Deportivo Morónv Platense 8:00 PM
Estudiantes (Buenos Aires)v Estudiantes de Río Cuarto 8:00 PM
Gimnasia (Mendoza)v Santamarina 8:00 PM
Gimnasia y Esgrima (Jujuy)v Instituto (Córdoba) 8:00 PM
Mitre (Santiago del Estero)v Temperley 8:00 PM
Quilmesv Villa Dálmine 8:00 PM
San Martín (San Juan)v Ferro Carril Oeste 8:00 PM
Tigrev Deportivo Riestra 8:00 PM

Argentine Primera B

MATCH TIME TV
Almirante Brownv Villa San Carlos 8:00 PM
Deportivo Armeniov JJ Urquiza 8:00 PM
Fénixv Acassuso 8:00 PM
Flandriav Colegiales 8:00 PM
Sacachispasv Comunicaciones 8:00 PM
San Telmov Los Andes 8:00 PM
Talleres (Remedios de Escalada)v Defensores Unidos 8:00 PM
Tristán Suárezv San Miguel 8:00 PM
UAI Urquizav Argentino de Quilmes 8:00 PM

Argentine Primera C

MATCH TIME TV
Cañuelasv El Porvenir 8:00 PM
Deportivo Españolv General Lamadrid 8:00 PM
Excursionistasv Berazategui 8:00 PM
Ituzaingóv Dock Sud 8:00 PM
Lujánv Deportivo Merlo 8:00 PM
Real Pilarv Central Córdoba (Rosario) 8:00 PM
San Martín (Burzaco)v Deportivo Laferrere 8:00 PM
Sportivo Italianov Leandro N. Alem 8:00 PM
Victoriano Arenasv Midland 8:00 PM

Argentine Primera D

MATCH TIME TV
Atlasv Argentino (Rosario) 10:00 PM
Cambaceresv Muñiz 10:00 PM
Centro Españolv Claypole 10:00 PM
Deportivo Paraguayov Liniers 10:00 PM
Juventud Unidav Sportivo Barracas 10:00 PM
Puerto Nuevov Central Ballester 10:00 PM
Yupanquiv Lugano 10:00 PM

Brazilian Serie A

MATCH TIME TV
Fortalezav Atlético-MG 8:00 PM
Fluminensev Vasco da Gama 10:00 PM
Palmeirasv Ceará 10:00 PM
Chapecoensev São Paulo 12:00 AM

Brazilian Serie B

MATCH TIME TV
Oestev CRB 7:30 PM
Vitóriav Figueirense 7:30 PM
América-MGv Ponte Preta 10:00 PM
Criciúmav São Bento 10:00 PM

Chilean Primera Division

MATCH TIME TV
Palestinov Antofagasta 3:30 PM
Deportes Iquiquev Colo Colo 6:00 PM
Unión Españolav Universidad Católica 8:30 PM
Coquimbo Unidov Huachipato 11:00 PM

Colombian Primera B

MATCH TIME TV
Boyacá Chicóv Bogotá FC TBD
Deportivo Pereirav Cortuluá TBD
Fortaleza FCv Real Cartagena TBD
Tigresv Deportes Quindío TBD

Peruvian Primera Profesional

MATCH TIME TV
Ayacucho FCv Real Garcilaso 8:00 PM
Sport Huancayov Deportivo Binacional 10:15 PM
Alianza Limav Alianza Universidad 1:00 AM

Bolivian Liga Profesional

MATCH TIME TV
Sport Boys Warnesv Nacional Potosí 7:00 PM

Ecuadoran Primera A

MATCH TIME TV
Liga de Quitov Fuerza Amarilla 6:00 PM
América de Quitov Universidad Católica (Quito) 8:15 PM
Técnico Universitariov Aucas 8:15 PM
Independiente del Vallev Delfín 11:00 PM

Japanese J League

MATCH TIME TV
Vissel Kobev Vegalta Sendai 4:00 AM
Consadole Sapporov Nagoya Grampus 5:00 AM
Sagan Tosuv Yokohama F. Marinos 5:00 AM
Shimizu S-Pulsev Jubilo Iwata 5:00 AM
Cerezo Osakav Matsumoto Yamaga FC 6:00 AM
Kashima Antlersv Urawa Red Diamonds 6:00 AM
Kawasaki Frontalev Sanfrecce Hiroshima 6:05 AM
Oita Trinitav FC Tokyo 6:05 AM

Indian Super League

MATCH TIME TV
Kerala Blasters FC 2:00 PM

South African First Division

MATCH TIME TV
Ajax Cape Townv 2:00 PM
Free State Stars 2:00 PM
2:00 PM
2:00 PM
2:00 PM
Jomo Cosmos 2:00 PM

Kenyan Premier League

MATCH TIME TV
12:00 PM
12:00 PM
12:00 PM
12:00 PM
12:00 PM

Ugandan Super League

MATCH TIME TV
1:00 PM
1:00 PM
1:00 PM
1:00 PM
1:00 PM

Costa Rican Primera Division

MATCH TIME TV
San Carlosv Alajuelense 1:30 AM
Heredianov Santos 2:00 AM

Salvadoran Primera Division

MATCH TIME TV
Aguilav Santa Tecla 8:00 PM
Alianza FCv Municipal Limeño 8:00 PM
CD Sonsonatev CD FAS 8:00 PM
CS Independientev Jocoro FC 8:00 PM
El Vencedorv Once Deportivo 8:00 PM
Metapanv Chalatenango 8:00 PM

Guatemalan Liga Nacional

MATCH TIME TV
Iztapav Malacateco 7:00 PM
Coban Imperialv Antigua 1:00 AM

Honduran Primera Division

MATCH TIME TV
Real Espanav Honduras Progreso 1:00 AM
Vidav Platense 1:15 AM